Stads- cd Provincienieuwf Land= en Tuinbouw BUITENLAND' - Er bestaat in liet algemeen een ver bod van fotografceren uit de lucht door vreemdelingen. De vrees, dat dit in liet onderhavige geval toch zou geschie den, is waarschijnlijk de aanleiding ge weest voor de genomen maatregelen, aldus liet „Vad." De ex-keizer betaalt wel belasting. Door „Het Huisgezin" was meege deeld, dat de ex-keizer te Doorn niet belastingplichtig is in ons land. Bij in formatie ter bevoegder plaatse is aan de „Haagsche Ct." gebleken, dat dit onjuist is. De ex-keizer moet hier wel degelijk belasting betalen, zoo goed als ieder ander. In verband met liet vrij talrijke Rijks- politiepersoneel, dat in Doorn aanwe zig is in verband met de bewaking van den ex-keizer, heeft men ook gevraagd of deze in de kosten hiervan bijdraagt. Het blad kan hierop antwoorden, dat dit niet lliet geval is. Deze bewaking ge schiedt van Rijkswege en voor Rijksre kening en houdt verband met de ver plichtingen, die onze regeering ten deze op zich heeft genomen tegenover de geallieerde regeeringen. Voor zoover de ex-keizer eigen per soneel met bewakingsdiensten heeft be last, geschiedt dit natuurlijk geheel voor zijn rekening. De werkloosheid onder de kantoor bedienden. De Nationale Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" deelt mede van den directeur van de rijks postspaarbank bericht te hebben ont vangen, dat voor de werkzaamheden, aan de rente-bijschrijving verbonden, van de hulp van militairen geen ge bruik meer wordt gemaakt dat ver moedelijk dit jaar geen hulppersoneel noodig zal zijn maar dat, mocht dit wel het geval blijken, met de verlangens van genoemden bond rekening zal wor den gehouden, d.w.z. bedoelde werk zaamheden aan werklooze kantoorbe dienden zullen worden opgedragen. Burg. en Weth. van Arnhem contra de „N. Amh. Courant". Men zal zich herinneren dat Burg. en Weth. van Arnhem aan de „N. Arnli. Ct." een schrijven richtten, waarin zij mededeelden zich genoodzaakt te zien alle relaties met het blad te verbreken indien een beleediging, die Burg. en Weth. in een artikel meenden aan te treffen, niet werd terug genomen. Deze zaak is Maandag in den Arn- hemschen gemeenteraad ter sprake ge komen. Het „Vad." schrijft daarover het vol gende De „Nieuwe Arnhemsche Courant" kan, dunkt ons, tevreden zijn over den loop der interpellatie, in den gemeente raad gehouden over den brief, dien ze van Burg. en Weth. had ontvangen naar aanleiding van haar artikel over „sfink- sche wegen". Sprekers van vier poli tieke richtingen achtten den brief ver keerd, al konden de meesten de ont stemming van Burg. en Weth. over den vorm van het artikel begrijpen. De meeste voldoening zal de „N. Arnli. Ct." wel vinden in de verklaring van den burgemeester, dat de afbreking van el ke relatie, waarmede in den brief was gedreigd, zoo moest worden verstaan, dat al wat van de zijde van Burg. en Weth., uit welwillendheid tegenover de pers geschiedde moest ophouden, wan neer beleedigingen werden geuit en niet teruggenomen. Er was dus, of er is althans bij Burg. en Weth. geen plan om verslaggevers van de „N. Arnh. Ct." te weren, waar andere worden toegelaten, het blad ad vertenties te onthouden en meer van dien aard. Ook verzekerde de burge meester, dat Burg. en Weth. geen kri tiek hebben willen smoren. Hun be zwaar gold alleen den vorm, en, we schreven 'het indertijd al, op den vorm van het bewuste artikel was, naar het ons voorkomt, terecht aanmerking te maken. Op slinksche wegen gaat 't niet eerlijk toe. Het zal, zoo meenen wij, de „N. Arnh. Ct.", na het succes dat ze had, niet moeilijk vallen, indien ze dat ook inziet, de uitdrukkingen, waaraan Burg. en Weth. zich hebben gestooten, terug te nemen. VLISSINGEN, 8 NOVEMBER. De Vlissingsche Orkestvereeniging. De „Vlissingsche Orkestvereeniging", directrice mevr. R. BrandtBekker. za' haar eerstvolgend concert geven op Donderdag 23 November in „de Oude Vriendschap". Het plan bestaat ook in de Kerstweek een uitvoering te geven met een speci aal programma met o.a. een groote Kerstmis-potpourri. Deze concerten zullen zeker we! de belangstelling trekken van het kunst minnend publiek, want de Vlissingsche Orkestvereeniging as, dank zij de dege lijke leiding van mevr. BrandtBekker, tot zulk een hoogte geklommen dat zij den bezoekers volledige voldoening kan schenken. De gemeentebedrijven te Middelburg in 1921. Volgens de bedrijfsrekening van de gemeente-gasfabriek te Middelburg over 1921, werd ontvangen aan gas 268.033.88, aan cokes 32.846.30, aan koolteer 3139.44)4, aan grafiet 256.20, aan meterhuur 7531.7714 aan particuliere fitterij 3979.66)4, aan huishuur 477.63, totaal een be drag van 316.262.891/2. De uitgaven bedroegen 336.874 26, waaronder voor steenkolen de som van 163.494.13)4, voor stookloonen 15.212,83, voor bediening der machi nes 6405.19, voor onderhoud een som van 42.344.16)4, voor salarissen 23.265.57, voor intrest 16.192.69, voor afschrijvingen o,p gebouwen enz. 21.011.33, voor buizenrecht 13.282, alzoo een verlies van 20.609.37. De bedrijfsrekening der gemeente duinwaterleiding over 1921 geeft aan ontvangsten voor water over den meter 30.546.46)4, voor water bij abonne ment 44.583.46)4, voor meterhuur 2895.83)4, v°or huur van toevoerbuis 4660.43)4. voor particuliere fitterij 1282.19)4, v°or huren en pachten 910.84, voor boeten 25, totaal een bedrag van 84.904.23)4. De uitgaven bedroegen 91.592.43)4, waaronder voor steenkolen 12.616J6J4, onder houd 10.138.512, salarissen 11.085, intrest 15.503.19, buizenrecht 12.960, afschrijving gebouwen enz. 14.617.21. Het verlies bedraagt dus 6688.20. De bedrijfsrekening van het elec- trisch bedrijf, waarbij dient te worder. aangeteekend, dat de gemeente den stroom betrekt van de centrale der tramwegmaatschappij te Vlissingen, wijst in ontvangst aan voor stroom voor licht 91.826.59)4, stroom voor kracht 20.440.71, meterhuur 5566.80, kabelhuur 206, werk voor derden 819.05 afval 75.90, totaal" een be drag van 118.935.05)4. De uitgaven bedroegen 114.488.92, waaronder voor stroomlevering door de centrale te Vlissingen 69.339.84, voor salarissen 12.284.76, voor onder houd 2169.21,voor intrest 7626.81)4, voor afschrijvingen 8794.83. Dit be drijf leverde dus een goed slot op van 4446.131/2. Voor de gasfabriek dient er nog op gewezen te worden, dat in 1920 een netto overschot werd behaald van 43.568.01)4, en dus de uitkomst over 1921 64.177.38)4 ongunstiger is, wat zoowel moet worden toegeschreven aan den economischen toestand als aan den slechten staat, waarin de fa briek verkeert, welke laatste oorzaak tot groote onderhoudskosten aanleiding gaf. Thans zijn groote verbeteringen onderhanden. 25-jarig bestaan van „Handelsbelang" te Middelburg. In de kleine zaal van het Schutters hof waren ide leden van „Handelsbe lang" gisteren in grooten getale bijeen gekomen in de door het bestuur belegde buitengewone vergadering ter herden king van het 25-jarig bestaan der ver- eeniging. De voorzitter, de heer D. Alewijnse Sr., wees in zijn openingswoord op het jubileum der vereeniging en ging terug in zijn overzicht naar de moeilijkheden die zakenmenschen in de vorige eeuw van de patentwet ondervonden, zoodat er een juichtoon weerklonk, toen die wet in 1875 werd ingetrokken. Een schaduwzijde daarvan was echter, dat ieder nu zaken kon drijven in elk arti kel wat hij ook wilde, en daardoor de concurrentie veel grooter werd. Dit was vooral ook liet geval in den tabaks en sigarenhandel en het waren dan ook personen uit die branche, die zich het eerst in de vereeniging „Reëele Handel" opgericht in 1893 vereenigden om de zaken, gedreven door niet-vaklieden te bestrijden. Zij hadden succes en dit werd oorzaak, dat andere middenstanders zich tot organisatie aangetrokken voel den en dat op 7 November 1897 de ver eeniging „Handelsbelang" werd opge richt. Spr. brengt hulde aan de oprich- tres der vereeniging en ook aan hen die in die kwart eeuw de vereeniging leid den. Verder wees de voorzitter er op, dat men zich aanvankelijk alleen be moeide met aanbestedingen voor ge meentezaken te Middelburg, dat het grootste werk wel is geweest het na den watersnood van 18KÏ6 bijeen brengen van een kapitaal van ƒ50.000 voor steun aan de middenstanders, die van den watersnood hebben geleden. Ook herinnerde spr. aan de oprichting van het credietfonds voor de leden, van een spaarkas om de Hollandsche spaarkas sen, die toen bestonden, te doen ver dwijnen, wat zeer wel gelukte. Verder werd opgericht een onderlinge glas verzekering, en een Bureau voor Ad vies voor den Middenstand. Een van de vereeniging uitgaande cursus in boek houden werd de grondslag voor de Handelsavondschool. Het tegenwoor dig bestuur moet rekening houden met de sociale wetgeving, waardoor hel zakenleven steeds bedreigd wordt en de vereeniging moet zich daarom bemoeien met gemeentelijke en provinciale aan gelegenheden om daardoor indirect werkzaam te zijn in het belang van den middenstand. En daar de strijd om het bestaan steeds moeilijker wordt, roept spr. de middenstanders toe Houdt het oog gewend op het Zeeuwsch wapen, welks devies is Luctor et Emergo, wat spr. zou willen vertalen „Al worste lende zullen wij overwinnen", dat is ook zijn hartgrondige wensch voor allen. Namens 'het bestuur van de zuster vereniging „de Hanze", hetwelk in zijn geheel ter vergadering was, voerde de voorzitter, de 'heer J. P. A. Machgeels het woord en wensohte „Handelsbe lang" geluk met het zilveren jubileum, onder aanbieding van een fraaien voor zittershamer met zilver beslag en in scriptie. Nog door verschillende sprekers werd het woord gevoerd en o.a. door den heer C. A. Schulte een overzicht gege ven van de middenstandsbeweging in liet algemeen. De afdeeling Middelburg van den vrijz. dem. bond hield gisterenavond een ledenvergadering, waarin o.a. de beschrijvingsbrief voor de bondsverga dering op 11 en 12 dezer te Utrecht te houden, werd behandeld. Daarbij werd er uit de vergadering op gewezen dat het wenschelijk zou zijn, dat de Kamer fractie er werk van maakte, dat de Kamerleden, die dikwijls afwezig zijn. niet hun volle vergoeding ontvangen. De voorzitter moest er echter op wij zen dat zulk een bepaling alleen bij grondwetsherziening mogelijk is. Ook werd gewezen op de wenschelijkheid er bij de Kamerfractie nog eens op aan te dringen zich met kracht tegen de voorgestelde classificatie der gemeen ten te verzetten. In een aan de ledenvergadering voor afgaande bestuursvergadering koos het bestuur uit zijn midden tot vice-voor- zitster mevrouw R. WeijlSnuijf. Bij de te Amsterdam gehouden ef fectenveiling werd een aandeel van 1000 van de N V. „The Vitrite Works" te Middelburg verkocht voor 100 pet. en een aandeel landbouw-maatschappij de Bathpolders eveneens voor 100 pet. Bij Kon. besluit is de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille in brons toegekend aan J. den Engelsman, arbeider in dienst van gravin Van Lijnden te Koudekerke. De scheepswerf „Zeeland" te Hans- weert is, wegens gebrek aan werk, stop gezet. Reeds geruimen tijd was op deze werf maar weinig werk en het personeel werd dan ook geleidelijk verminderd, totdat thans de werkzaam heden geheel zijn moeten worden stop gezet. Door den Commisaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's rijks directe belastingen in de gemeente Zuidzande, de heer Joz. Risseeuw, ter vervanging van den heer Joh. Risseeuw, die over leden is. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ds. C. W. Bastiaanse, gekomen van Vrouwepolder, deed Zondag jl. in trede bij de Ned. Herv. gemeente van 't Woud (bij Delft). Als bevestiger trad op ds. J. Hengeveld van Schipluiden, met een predikatie over Joh. 10: 11. Toegezongen werd Ps. 134 3. De be vestigde hield des namiddags een in- tree-predikatie over 2 Cor. 5:20, 21. Toegezongen werd ditmaal Gezang 96 (gewijzigd). Dr. W. van der Beke Callenfels, pre dikant bii de Ned. Herv. gemeente te Warnsveld, die gisteren zijn 25-jarig jubileum als predikant bii die gemeente herdacht, hoopt dit jubileum Zondag a.s. in de kerk te herdenken. Geref. Kerken. Beroepen te Amster dam ds. H. Brouwer H.Mzn. te Heem stede en ds. W. G. Harrenstein te Me- dan. Vereeniging Protestantsche Kerken. Dr. Prince, de Amerikaansche gezant te Kopenhagen, heeft ter gelegenheid van den Gustaaf Adolfdag in de Kathe draal van Upsala een rede gehouden over de noodzakelijkheid der vereeni ging van alle protestantsche kerken tot bestrijding van de gevaren, die de Christenheid bedreigen. Hij betoogde de noodzakelijkheid van een internatio nalen christelijken bond, een „Corpus Evangelicorum" is geestelijken zin, dat van overwinning tot overwinning moet voortschrijden. RECHTSZAKEN. Zedenschandaal. Door de rechtbank te Utrecht is een 37-jarige werkman, tegen wien, we gens onbetamelijke handelingen met zijn 16-jarige dochter, 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf was geëischt. veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De aansprakelijkheid van een lid van een Coöperatieve Vereeniging. Een belangrijk vonnis heeft de recht- vank te Arnhem gewezen met betrek king tot de plichten, die rusten op de leden eener coöperatieve vereeniging. De coöperatie V. O. V. V. te Arnhem failleerde een paar jaar geleden en het tekort bedraagt meer dan ƒ53.000. De curator heeft in het belang der schuld- eischers die leden van deze coöperatie aangesproken, om in het tekort bij te dragen, ook de leden die in het laatst daaraan voorafgaande jaar als zooda nig hadden bedankt. Als proefproces werd een der leden voor liet kantongerecht te Arnhem ge daagd. Nadat de kantonrechter den cu rator in het gelijk had gesteld, kwam de zaak voor de rechtbank. De Arnhemsche rechtbank verwierp de door gedaagde gevoerde verdediging dat in de statuten der coöperatie was aangegeven, dat de leden persoonlijk niet verder aansprakelijk zijn dan tot het nominaal bedrag van hun aandeel, en besliste dat deze bepaling in strijd is met de wet en dus nietig. De rechtbank oordeelde dat de leden gezamenlijk voor gheele aanzuivering van het tekort aansprakelijk zijn. Op deze gronden werd het vonnis van den kantonrechter bevestigd. Een valsch spoorabonnement. De rechtbank te Rotterdam behandel de een zaak tegen een marktkoopman, die met zijn broer daar ter stede en in den omtrek handel dreef. Bekl. zelf bleef meestal in de stad, terwijl zijn broer de buitenplaatsen bezocht en hiervoor in bezit was van een spoor abonnement. Toen nu deze laatste ziek werd, ging bekl. zelf op het abonnement reizen. Dit ging eenigen tijd goed daar de twee bröers veel op elkaar leken. Ten laatste werd het bedrog ontdekt. Het O. M. eischte wegens 'het onwet tig gebruik maken van een authentiek stuk 6 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Voor kleine tuinen. De koude nachten hebben ook aan den bloei der in den herfst bloeiende planten een einde gemaakt. Onze sier- tuin heeft thans een somber aanzien en we haasten ons om de planten, die be schutting tegen strenge winerkoude be hoeven, deze te verstrekken. Gunnera, crinum, gynerium, agafranthus, volle- gronds fuchsia's dekken we met een flinke laag droge turfmolm. Van da hlia's canna's, mirabilis of nacht- schoone, bidens atro sanguinea, gla diolus, ranonkels en knol-begonia's worden de knollen uit den grond geno men, het loof even boven den knol af gesneden en laatstgenoemde op eén vorstvrüe plaats overwinterd. Sommige dezer knollen, welke ge makkelijk geheel verdrogen, kunnen we het beste bewaren in droog zand of turfmolm. Het wordt nu ook tijd om de bol en knolgewassen, bestemd voor voorjaars- bloei, weer uit te planten. Voor beplan ting van perkjes leenen zich vooral hyacinthen, men plante ze op een af stand van 1215 c.M., bij een diepte van 810 c.M. De perkjes worden ge dekt met een dun laagje turfmolm. Van de tulpen zijn de lage soorten ook geschikt voor perkbeplanting we plan ten ze iets dichter bij elkaar, nl. 1012 c.M., bij een diepte van 8 cM. Een lichte bedekking met turfmolm is wenschelijk, maar niet noodzakelijk, en waar we arabis of myosotus (vergeet-mij-niet- jes) tusschen de tulpen willen plaat sen, kan deze bedekking alleen bestaan uit een lichte rijsbedekking. De hoogere darwintulpen zijn meer geschikt voor groepjes aan den voorkant van heester vakken en in bordes. Op dezelfde wijze gebruiken we scilla campanulata (die ook heel goed in den schaduw groeit en bloeit) en scilla sibirica, muscaria (blauwe druifjes), chionodoxa (een zeer mooi vroegbloeiend laag bolge- wasje), narcissen, Engelsche, Spaan- sche en Hollandsche irissen, deze laat ste verlangen eenige bedekking. Onge dwongen in het gazon plaatsen we sfieeuwklokjes en crocus, in grootere 'gazons maken ook narcissen op deze wijze geplant, een mooi effect. Deze en soortgelijke vroegbloeiers bezorgen ons een vroeg voorjaar in den tuin. MARINE EN LEGER. De „Pelikaan". Op de vragen van den heer Van der Voort van Zijp betreffende het niet uit varen naar Ncderlandsch-Indië van het moederschip „Pelikaan" en drie onder zeebooten, antwoordde de minister van marine Erkend wordt, dAt het besluit op het marine-personeel een ongunstigen in druk moet hebben gemaakt. De minister vertrouwt echter, dat die ongunstige in druk, nu het personeel bekend kan zijn met de redenen, die tot het aanhouden der bedoelde schepen hebben geleid, zal zijn weggenomen, terwijl hij zich niet kan voorstellen, dat in hét genomen be sluit ooit aanleiding gevonden zou kun nen worden om met minder opgewekt heid zijn taak te vervullen. De regeering is van oordeel, dat aan de maritieme defensie van Ned.-Indië door den maatregel geen zoodanige schade wordt toegebracht, dat daarin ter ontlasting van het Indisch budget voor één jaar zou kunnen worden berust. Bezuiniging is oorzaak van het niet uitvaren dezer schepen deze bezuini ging wordt geraamd op ongeveer 450.000, berekend als volgt verschil in traktementen bemanning (duurtetoe- slagen inbegrepen) 350.000, verschil in kosten voeding 60.000. verschil in kosten voor onderhoud, dokken, her stellingen. enz., waarbij in aanmerking is genomen, dat de schepen nieuw zijn, doch vóór vertrek naar Indie nagezien zullen moeten worden, terwijl de kosten der wellicht noodige voorzieningen na afloop der uitreis tot 1924 worden ver schoven 100.000. Totaai 495.000. Af extra kosten voor overvoer per particuliere gelegenheid naar Oost- Indië voor personeel, dat anders per „Pelikaan" zou zijn overgebracht 45.000. Blijft 450.000. Aangezien het bedoelde materiaal slechts voor één jaar hier te lande wordt aangehouden onder omstandig, heden, die niet ongunstiger zijn dan in Ned.-Indië, kon bij de berekening dc levensduur der schepen buiten beschou wing blijven. Het aantal in dienst zijnde torpedo jagers is reeds tot een minimum van drie teruggebracht. Hef ligt in de be doeling de sterkte van het personeel in Indië uit te breiden met de bemanning der vier bedoelde schepen en met één reservebemanning voor een onderzee boot. De schepen zullen hier te lande ge deeltelijk in dienst worden opgelegd en gedeeltelijk in dienst gehouden worden voor oefeningen van het personeel. Indien daartoe gegronde aanleiding blijkt te bestaan, zal het verleenen van een redelijke schadeloosstelling aan de opvarenden in ernstige overweging ge nomen worden. Vermindering van soldijen. In afwachting van de Koninklijke machtiging tot nader vaststelling van de soldijen heeft de minister van oorlog de soldijen van de korporaals, tam boers en hoornblazers en soldaten be- hoorende tot het verlofspersoneel met 10 cent per dag verminderd en daar door weder gebracht op het peil van 1914. Ook de vergoeding voor gemis van levensmiddelen is met 10 cent per dag verminderd. Beide met ingang van 1 October 1922. De hierdoor te verkrij gen bezuiniging wordt geschat op 300.000 gld. per jaar. Militairen beneden den rang van onderofficier. In de te Utrecht gehouden vergade ring van den Bond van vrijwillig die nende militairen beneden den rang van onderofficier bij de landmacht afdee ling genietroepen en den Bond van sol dij-genietende korporaals des vesting artillerie, is besloten deze vereenigingen met elkaar te vereenigen. Het hoofdbe stuur is geveètigd te Utrecht. Het plan bestaat om aan alle vrijwillig dienende militairen beneden den rang van onder officier een circulaire te richten met het verzoek zich bij genoemden Bond aan te sluiten om tot positieverbetering te ko men. GESPANNEN TOESTAND IN HET NABIJE OOSTEN. De Turken schijnen het in Konstanti- nopel eens te willen probeeren hoe ver zij kunnen gaan met het tarten van de geallieerden. In Moedania hebben de Turken er ge noegen mee genomen, dat de aanwe zigheid der geallieerde troepen gehand haafd zou worden in de gebieden/waar zij op dat oogenblik gestationneerd wa ren, natuurlijk op het schiereiland Kon- stantinopel, in Gallipoli, in Tsjanak en in het noordelijk kustgebied aan de Bosporus. Tegen deze bepaling in heeft nu Re- fet pasja geëischt dat de geallieerden Konstantinopel zouden ontruimen. Bo vendien hebben de Turken in een nota aan de geallieerden medegedeeld, dat voortaan geen vreemd oorlogsschip zonder vergunning door de zeestraten mag varen en in de haven van Konstan tinopel de nieuwe regeering moet groe ten. De hooge commissarissen der geal lieerden hebben op deze eischen natuur lijk direct geantwoord, dat zij er niet aan dachten om de Turken ihun zin te geven. De weigering was kortaf en een stemmig. 't Terugtrekken der geallieer den troepen zou in strijd zijn met de overeenkomst te Moedania. Dan is er nog de kwestie van den Sultan. De berichten, dat de Sultan zou zijn afgetreden blijken onjuist te zijn. Ook is het niet juist, dat hij een poging zou hebben gedaan om Konstantinopel te verlaten. Hij woont nog in zijn paleis en 'heeft den Engelschen hoogen com missaris gevraagd eens bij hem te ko men overleggen wat hij moet doen. Sinds Zaterdag hebben Engelsche troe pen de wacht om zijn paleis versterkt. Indien dus de Kemalisten een aanval op den Sultan willen doen, krijgen ze 't met de Engelschen aan den stok. De ministers van den Sultan zijn wel afgetreden, nadat Kemal had laten ver klaren, dat hun aanblijven zou worden beschouwd als hoogverraad. Ook heeft Refet pasja den Senaat afgeschaft. Er is dus wel brandstof in Konstanti nopel opgehoopt en 't behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat er reeds opstootjes en botsingen tusschen Engelsche troepen en Turken hebben plaats gehad. Europeanen zijn in Kon stantinopel thans hun leven niet zeker, zelfs in de Europeesche wijk niet. Het standpunt der regeering van An gora is, dat de eischen betreffende de controle van het burgerlijk bestuur en de gendarmerie van Konstantinopel als binnenlandsche aangelegenheden moe ten worden beschouwd, waarmee hei buitenland niets te maken heeft, maar de geallieerden zullen natuurlijk geen eischen inwilligen die in strijd zijn met de conventie van Moedania. DE POLITIEKE TOESTAND IN ENGELAND. Het stellen van ongeveer 1400 candi- daten voor de verkiezingen voor het Engelsche Lagerhuis, heeft den politie- ken toestand niet opgeklaard. tr heerscht eenige twijfel omtrent he.

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 2