ordiger ferH VRIJDAG 6 OCTOBER ONGEN «STBODE hsfbode ermeisje iveart BINNENLAND Stads- en Proyïncfenieuws 7 sec' ff© 236 a in j^lle Gewelde- ;en. mwerken NDAG de VLlSSlNGSCHE COURANT Naar het ïHOIT. en. te maal 9 Thealer al 4 ach- ;enoeg tot 2 uur ;en cassa- orkomen. fter-schelde. eiijke tijd). 2.— a) 4.30 6.32 a) ■in. 3.35 5.30 7.02 2.— a) 5.37 a) .35 6.07. singen kunnen deze :en. 50 n.m. 2.30. 2.— b) 4.15 50 n.m. 2.30 [2.— b) 5.37 b) :e booten hoogstens ie stations der S. S. it TerneuzeivHoe- Ie te Borsselen aan 20 minuten na het iet steigerpersoneel. n Importeur van en relaties heeft Hoofdvertegen- 9, te Arnhem, pbiedingem aanvragen ouder dan 16 |kkerij SIJTSMA. flinke aankomend Bureau „Vliss. flinke E Van Dishoek- oor direct. :l NOORDZEE- lelb.-Rotterdam egen plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. T. Siild t.d. uur 8 T. EOtt. r.m, mu 8 12 8 ;e bekomen Tranep. en Exp Q. iNHOORN, Tel. 163. JTERHOUT, Tel. 282 JITENHEK, Tel. 101 iep. en Exp. VOS, Tel ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2-20 per drie maanden. Franco door liet geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nernenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. M'zonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere ,tgel meer 26 centbij abonnement spe- ciale prijzen. Reclames 52 cent per regei plenstaanbiedingen en dienstaanvragen ran 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, Iedere regel meer 26 cent Beperking en scholenbouw. Bij de Tweede Kamer Is een wetsont werp ingediend tot liet tegengaan van noodelooze versnippering van scholen, waaruit opdrijving van kosten voort- vloeit. Op het Huis Doorn. Om het Huis Doorn gaat een andere wind waaien. Tot dusver leefde keizer Wilhelm daar zeer op zich zelf. Slechts enkele uitverkorenen uit de omgeving werden af en toe op „Het Huis te Doorn" ontvangen, en aan enkelen werd af en toe een tegenvisite gebracht. Gisteren was nagenoeg de gansche elite uit Doorn en omgeving tot een thee genoodigd. Ruim een 40-tal, uit verschillende kringen, had deze uitnoo- diging aangenomen. De ex-keizer was zeer ingenomen dat zoo velen zijn uitnoodiging hadden aanvaard, m.a.w. hem als Doornsch burger erkenden. Hij hoopte, dat wan neer hij binnenkort getrouwd zou zijn, men hem dikwijls zou komen bezoeken. Onder de aanwezigen werden opge merkt de heeren graaf Van Lijnden van Sanderburg, baron Schimmelpenninck van der Oye, prof. jhr. Van der Wijck, baron Van Tuijl van Serooskerken F. Labouchere, jhr. De Pesters, jhr. Van Riemsdijk, enz. enz., de meesten met dames. Den heer Labouchere, oud bewoner van het Huis Doorn, werden de voor naamste veranderingen in het Huis ge toond. De ex-keizer ondeifhield zich druk met al zijn gasten. Enquête prijzen levensbenoodigdheden. Naar aanleiding van de door de re geering ingestelde enquête betreffende de prijzen van benoodigde artikelen voor levensonderhoud, voor welke enquête de organisatie is opgedragen aan de burgemeesters en die gehouden zou worden in de week van 5 tot 1 October a.s., had op 4 October een onderhoud, plaats tusschen den secreta ris-generaal van binnenlandsche zaken, de heer J. B. ,Kan en een deputatie ver tegenwoordigende alle centrales van overheidspersoneel, met uitzondering van de Centrale van hoogere ambte naren. In deze bespreking werd door de de putatie aangedrongen op liet verzetten van den termijn van 5 tot 11 October op 19 tot 25 October, opdat het daar door mogelijk zou zijn, dat de burge meesters met succes de voorbereiden de maatregelen voor de enquête zou den kunnen treffen. De heer Kan deelde mede, dat tegen uitstel wel geen bezwaar zou bestaan bij de regeering. terwijl hij toezegde burgemeesters met de wijziging van de data telegrafisch op de hoogte te zullen stellen. De Nieuwe Katholieke Partij. De besprekingen tusschen het dage- lijksch toestuur der R. K. Staatspartij'en en'kéle 'leiders der Nieuwe Katholieke Partij hebben vooralsnog tot geen re sultaat geleid. In 'den loop der volgende week heeft een bijeenkomst van leiders der Nieuwe Katholieke Partij plaats. Het oud-Kamerlid Van Stapele. Bij Kon. besluit is mat ingang van 1 October j'l. benoemd tot buitengewoon 'geëmployeerde bij 'den postdienst B. J. xan Stapele, thans assistent. Een aanklacht tegen mr. Troelstra... Van bevoegde zijde wordt aan „het Volk" gemeld dat de aanklacht tegen mr. Troelstra een incident betreft, voor gevallen in een conferentie ten kantore der heeren Lazard en Van Balen te Amsterdam. Deze heeren zijn sinds lang weiger achtig in de betaling van circa 12.000 waartoe de ofider hunne directie staan de „Ned. A'lgemeene" en „Amsf. Alge- ineene" verzekeringsmaatschappijen als herverzekeraars jegens de „Neerlandica" verplicht zijn en de chicanes, daarbij door hen 'gemaakt, leidden tot 'het be doelde incident. Uit den aard dër zaak kan overigens, waar deze kwestie onderwerp van ge rechtelijk onderzoek uitmaakt, thans niet nader op de beweerde feiten wor den ingegaan. Alleen verklaarde Troel stra, niets te hebben gedaan, waartoe hij niet, zoowel moreel als wettelijk, was gerechtigd. Een gerehabiliteerde brievenbesteller gehuldigd. Den na een arrest en verhoor weder in dienst gestelden brievenbesteller Sik- king te Warmond, is Woensdag door Harmonie en burgerij een serenade ge bracht, waarbij eenige notabele inge zetenen hem gelukwenschten en toe spraken hielden, welke S. beantwoord de. Hij hoopte nog jaren even eerlijk en trouw als tot nog toe hot publiek te dienen. VLISSINGEN, 6 OCTOBER. De vakbeweging in ons land. in „de Oude Vriendschap" werd gisterenavond een vergadering gehou- den van de afdeeling Vlissingen van den Nat. Bond' van Handels- en Kan toorbedienden „Mercurius". .ter De lieer Joh. M. 'de Zeeuw uit Rotter dam, lid van het hoofdbestuur van Mercurius", hield een rede over het onderwerp „De vakbeweging in ons 3 De Nederlandsche vakbeweging vindt haar oorsprong in de ontwikkeling van het economisch en maatschappelijk le ven onder 'den invloed van het moder ne 'kapitalisme. Haar oudste verschij ningsvorm is de Alg. Ned. Typografen bond (1866) vrucht van de eerste po gingen tot centralisatie 'het Nationaal Arbeidssecretariaat (1893). Verschillen van godsdjenstigen en poli tieteen aard hebben hier te lande ge leid' tot .groote verscheidenheid in groe peering. Deze is echter geenszins in herent aan het wezen der vakbewe ging, in die der werkgevers ten eenen- rnale onbekend en hoogst fnuikend voor de verwezenlijking van het doel, dat in 'den grond door alle groepen wordt nagejaagd. Nóóit gerechtvaar digd 'is zulk een versnippering van krachten, .in ónze dagen bepaald ver derfelijk en derhalve een doelbewust streven naar meerder eenheid dringend noodzakelijk. Eensgezinde samenwerking van alle vakjgenooten is alléén mogelijk op den grondslag der 'neutraliteit, d.w.z door behartiging uitsluitend van die belan gen wel'ke alle werkers in een vak ge nreen hebben, met eerbiediging van hun godsdienstige overtuiging en hun poli tieke richting. Versterking der neutrale vakbeweging, naar binnen en naar bui ten, is daarom ieders pMcWt. Uit den aard van haar wezen is het doel der vakbeweging allereerst mate rialistisch de verhooging van de stof felijke welvaart der arbeiders, steun uit fondsen bij werkloosheid, ziekte enz. Daarnaast heeft zij ook een meer ideëele taak de verheffing van de sociale positie der werknemers en de geestelijke verheffing van individu en gemeenschap. Beiderlei streven wordt gediend door het ijveren der vakbewe ging voor wettelijke arbeidsbescher ming en sociale wetgeving in het alge meen, alsmede voor medezeggenschap bij voortbrenging en verbruik als over- o*anig naar 'de gemeen schapsproductie in den .geest van de bekende resolutie van „Mercurius" ('de beteekenis van loon-, fabrieks- en ondernemingsra- De ontwikkeling der maatschappij legt een nauw contact tusschen vakbe weging en overheid. Op de totstand koming zoowel als op de uitvoering van 'goede sociale wetten kan de vak beweging een krachtigen invloed uit oefenen voor het eerste is samenwer king met politieke partijen, voor het laatste samenwerking met de arbeids inspectie onontbeerlijk. De huidige malaise in handel, ver keer eft industrie vindt haar weerspie geling In da vakbeweging terugloop van het ledental, moedeloosheid bij wie aangesloten blijven, weifelmoedigheid bii vele afdeel'ifligsbestuurders. Vastberaden volharding eti onwan kelbaar vertrouwen in de bereiking van het doel zijn eerste voorwaarden voor de verwezenlijking van kei Idéaal dier vakbeweging de grondvesting eener betere samenwerking, Schilfë^ Lied van de Klok. De héér A. Petermeijer, leeraar aan de R 'H. B. S. te Middelburg, die gis- teïtïi de eerste der drie lezingen in de Nieuwe Kerk hield, begon zijn beschou wing over de klok met de opmeiktng. dat het geheimzinnige element in de klok groote aantrekkingskrach t blil Kt uitgeoefend te hebben op de dichteis van alle tijden en hij somt, om speciaal bij Duitschers te blijven een drietal dichtwerken op, van Muller, die de ge schiedenis van den klokkegieter behan delt, welke zijn zoon mishandelt omdat de eerste meent, dat de kraan, die de klokspijs toelaat, te vroeg geopend is van Gerard Hauptmann, die Versun- kene Glocke, welk gedicht den strijd tusschen cïe heidensche natuurgoden- dienst en het Christendom schildert. In dezen strijd overwint het heidensche en de klonk verzinkt in de diepte. Een derde staaltje der aantrekkings kracht vond spreker in de Wandelende kjok van Goethe, welke de geschiede nis verhaalt van den „speibelenden" knaap, die, op Zondag, |achtervolgd wordt door de klok, waardpor 'de jon gen zoo bang wordt, dat hij ijlings ter kerke gaat en na dien tijd nopit meer verzuimt. Geen enkele dezer gedichten is zoo beroemd geworden als dat van Schiller, 't welk tal van malen door Linker, Jacob van Lennep, P, J, Heije en J- J- L, ten Kate in onze taal is overgezet. Naar spreker ons verklaarde heeft de wereldbeschouwing van Schil ler zelf eerst aanhanger van de Revolutie, maar naderhand tegenstan der haar beste uitwerking juist in dit „lied" gevonden. Dieper ingaande op de oorzaken der populariteit ervan, wees spr. er op, dat Schiller in dit lied had neergelegd beschouwingen, die, eenvoudig te volgen, vergelijkingen maakte tusschen wat er bij het gieten van een klok gebeurt en de handelingen in het volle leven. Want, zoo zeide spreker, in het werk zijn eenige mees- terspreuken, welke gemakkelijk fe ont dekken zijn en waarbij '<n ongekunsteld verband wordt gelegd tusschen wat er b'j gezegd wordt en wat gedaan moet worden. En die opmerkingen gelden in de eerste plaats het persoonlijke leven van den mensch, in de verschillende nuanceeringen van de geboorte tot den dood en de verschijnselen van het maatschappelijk leven, erbij inbegrepen de revolutie, die in den tijd van Schiller uitgebroken is in Frankrijk. Waf hii met het schrijven van zijn gedicht bedoelde ligt reeds opgesloten in liet Latijnsche opschrift van de klok der Munsterkerk te Schaffhausen, cfat vertaald luidt de levenden roep ik, de dooden beklaag'ik de bliksemen breek ik". Nadat spreker oe vorming van een klok besproken heeft, gaat hij over tot de ëigenlüke behandeling van het gedicht, dat da teert uit den tijd van zijn liefde voor degene, die later zijn vrouw wórden zou. Hij wijst naar aanleiding van de opmerkingen bij ieder der handelingen zoo zou men de strofen kunnen "n ?p den °ProeP arbeid, nó uo li W-i ernstig woord past p, de tegenstelling van wat daar in den a„° t r aarde gebeurt en Vat boven ci-ïlTi ,n op de betrekking, die be denmenfSeFde k'°k en hef "even van c.en mensch. Ei wordt een vergelijking getroffen tusschen hef zich innig ver mengen der samenstellende deelen van de spijs en verloving en huwelijk gewezen wordt op de tegenstelling van de taak van man en vrouw. Hier' brak spreker zijn rede af en werd zijn pe- hoor onthaald op het Largo van Han del door den heer Landsman en eenige Mn! UJr K" yed der Klok door mevr. pJn W r 5'J f begln van den avond eenige liederen van Guido Gezelle had voorgedragen. Na deze pauze werden de beschou wingen op het gebied van het maat schappelijk leven naar voren gebracht hÜ MVa" tr0f wel in de eerste P,aats de weldadige en de vernietigende wer king van het vuur. De tijd van rust, die aanbreekt, wanneer de vorm gevuld is en het metaal moet stollen, wordt ge vuld met beschouwingen over de ver antwoordelijkheid des meesters, waar na ook de ontwikkeling van liet maat- schappelijke leven in zijn beide vormen, coöperatie en concurrentie, wordt <r°- schilderd. Maar nu komt het stukslaan van den fauitensten vorm, waardoor de Mok te voorschijnt zal komen. Hieraan wordt vastgeknoopt het zichzelf bevrij den van het metaal met de toepassing oaarvan op de ontketening der volks hartstochten (de revolutie). Maar zegt spreker, na deze beschou wingen m mineur, komt er een ontboe zeming in majeur, ais de klok te voor schijn wordt gehaald en naar omhoog wordt geheschen, naar den toren, waar zij boven alle mensohen verheven zal oproepen tot het ideale. Nadat de spreker geëindigd was bi acht mevr. Moil nog eenige soli uit het Lied van de Klok ten gehoore waarmee deze avond, die met het zin gen van Psalin 25 3 en een gebed geopend en met het uitspreken van een dankzegging gesloten werd, geëindigd was. De provinciale landbouwtentoonstelling. Door den heer Louwerse, ambte naar ter gemeente-secretrie is een ver slag samengesteld van de provinciale landbouwtentoonstelling, welke van 13 tot en met 17 September 1921 op liet marine vliegveld alhier wend, gehouden. in dit verslag wordt een nauwkeurig overzicht gegeven van deze feesten en daarom is het boekje van geschiedkun dige waarde. Voor het nageslacht is nauwkeurig vastgelegd op welke wij ze toen in onze gemeente feest is ge vierd. Wij behoeven deze feesten voor onze lezers niet in de herinnering terug te roepen, daarvoor liggen zij nog te versdi in het geheugen. De waarde van het hoekje wordt nog verhoogd door de tusschen den tekst geplaatste foto's, welke op kunstdruk zijn uitgevoerd. Buurtcommissies ot particulieren die het verslag gaarne in hun bezit zouden hebben, kunnen het bekomen bij den uitgever, den heer M. Geelhoed. Dinsdag 24 October wordt in „de Oude Vriendschap" een openbare ver gadering gehouden, uitgaande van de Centrale Oudarcommissie. In deze ver gadering zal als spreker optreden de heer -E. J. van Det, directeur van het Gemeentelijk bureau voor Beroepskeu ze te Amsterdam, met het onderwerp „School en ouders in hun onderlinge samenwerking". De electro-tinlabriek alhier wordt morgen, wegens de tijdsomstandighe den, voorloopig gesloten. Voor het examen als machinist, di ploma C, is geslaagd de heer F. W L. Germing, leerling van de De Ruyter- school. Het eenige kindje van den heer I. A. te Oostbure trok een pan met kokende melk over zich heen, met het treurig gevolg dat de kleine zulke hevige brandwonden bekwam, dat het aan de gevolgen is overleden. Bij Kon. besluit is aan W. Brocké, dijkwerker in dienst van het waterschap Groot en Klein Baarzande te Breskens de eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons ver leend. Betonning gewijzigd. De roode kogelton no. 2 van de Eve- ringen, behoorende tot de betomrlng op de Westerschei de, is vervangen door een roode lichtboei no. 2, toonende een onderbroken licht, elke 10 sec., helder Zeetiwsche vereeniglng „Zeelandia" te Rotterdam. Opgericht is de zangvereeniging „Zeelandia" als onderafdeeling van de Zeeuwsohe Vereeniginjg „Zeelandia" te Rotterdam. Lid hiervan kunnen alleen worden zij die lid zijn van de Zeeuw- sche Vereeniging „Zeelandia". Het secretariaat is F. H. Harte, Nieuwe Zaagmolenstraat 35c. Voor de zangvereenigingM. J. Meerman, Feijenoordkade 26, 2 X belten. SOUBURO. Vergadering van den gemeenteraad van Souburg, op Maandag 9 October, des namiddags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen Ingekomen stukken a. goedgekeurd raadsbesluit wijziging begrooting 1922; b. verleende vrijstelling van het keuren van huisslachtingen. Verzoek van de Algemeene Neder landsche Vereeniging „het Groene Kruis" om subsidie. Adres Zeeuivsche Politiehonden dres- seersvereeniging. Adres J. A. Tellier c.s. om verlichting van den Bermweg. Verzoek om steun aan intellectueelen ir Oostenrijk. Hypothecair voorschot aan H. J. Schipper voor woningbouw. Aankoop rrond voor verbreeding van den Cevaalsweg. Verzoek om subsidie voor een aufo- dienst Middelburg-Vlissingen. Vaststelling verordeningen voor hef fing van leges ter secretarie en begra fenisrechten. Begrooting 1923. Reclames hoofdelijken omslag. Gisteren had de uitreiking plaats van de door het gemeentebestuur uitgeloof de medaille voor de afdeeling Bijzon dere Vrijwillige L. S. M. Bij den schietwedstrijd werd deze behaald door den heer J, Lorier met 84 punten. Door den burgemeester werd de be teekenis en het doel dezer uitloving uiteengezet en de medaille den winnaar ter hand gesteld, waarop deze den bur gemeester hiervoor dank bracht. Gevonden een nieuwe pet. Terug te bekomen Kanaalstraat 148, Souburg KOUDEKERKE, Gisterenavond vergaderde in het Vereenigingslokaal alhier de afdeeling van „Patrimonium", onder voorzitter schap van den lieer De Rijke, die in een inleidend woord wees op de taak die „Patrimonium" ook in deze tijden te vervullen heeft. Door den heer Adri- aansen werd een inleiding gehouden over „Dienstbaarheid", waarop een drukke bespreking Volgde. In overles? met den Ring Walcheren werd een plan van werkwijze voor de komende wintermaanden vastgesteld. De heer De Rijke werd benoemd tot lid van het comité tot het organiseeren van een Landdag. Ds. Heij eindigde de goed geslaagde bijeenkomst met dankzegging. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlis singen (vacature dr. Joh. de Groot) ds. A. A. Dönzelmann te Workum. Tot hoofd der R. Kath. Ulo-schooi alhier, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer R. G. va.n Nieuwkuyk, is benoemd de heer W. L. van Geleuken, onderwijzer aan ge noemde school. Voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek zijn te Rot terdam geslaagd de heeren L. J. Bur ger, J. Crucq en J. A. Dalebout, allen te Middelburg. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstalC. M., 23 jaar, koopman te Hoofdplaat, tot 6 maanden gevange nisstraf mishandeling J. K., 19 jaar, boeren knecht te 's Heer Arendskerke, tot 3 weken gevangenisstraf C. V., 21 jaar, arbeider te Stekene, tot 20 boete siubs. 20 dagen hechtenis S. M. v. G„ 18 jaar, zonder 'beroep te Steikene^ tot 20 boete subs. 20 dagen 'hechtenis J. Ch. 20 jaar, werkman te Graauw, tof 30 boete subs. 30 dagen hechtenis p. b. S„ 18 jaar, veidarbeider te Axel, tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis eenvoudige beleedigingA. C. p., 37 jaar, huisvrouw van C. B. fe Goes, tot 3 boete subs. 3 dagen hechtenis G. van H., 31 jaar, werkman te Goes en A. A. ide K„ 23 jaar, klompenmaker te Clinge, ieder tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis C. v. H., 40 jaar, koopman te Middelburg, 'tot 14 d'agen gevangenisstraf eenvoudige beleédlglng van een xtmb- tenaarH. L„ 54 jaar, werkman te Ril- Üand-Bath en J. V., 25 jaar, sciheeps- vverker te Graauw. Beide tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis vrijgesproken F. S., 38 jaar, huis vrouw van P. D. te Philippine, be klaagd van beleediging J. C. C., 31 iaar, landbouwer te S'f. Jansfeen, be klaagd van smaadschrift. Het Chineezendrama te Amsterdam. Nadat Dinsdag jl. reeds de laatste van de reeks Oliineezenmoorden, die te Amsterdam in den laatsten tijd hebben plaats gevonden, voor de rechtbank is behandeld, diende gisteren de zaak van d'e groote moordpartij, die den autori teiten aanleiding heeft gegeven, ter be scherming van 'het leven der Amster- damsche burgerij een groot aantal Chi- neezen naar China terug te sturen. Bei de zaken werden afzonderlijk behan deld, Het eerst kwam in behandeling de moord op de IJ-ikadie. Niet minder dan 17 beklaagden staan i'n deze zaak te recht. Dertig getuigen zijn gedagvaard. De moord te Houtdorp. Voor ih'et gerechtshof te Arnhem werd gisteren in iliooger beroep behan deld de zaak tegen Ai. E., electricien te Amsterdam, thans gedetineerd in het huis van bewaring, die dooir de recht„ banik te Zwolle tot 12 jaar gevangenis straf was veroordeeld wegens den 'be kenden dubbelen moord, te Houtdorp. Gedagvaard waren 7 getuigen, waar van 3 a déchange. Beki. werd geboeid binnengebracht. Toen de president hem vroeg of alles zoo gebeurd is, zooals 'beki. bij zijn eerste verklaring heeft verteld, antwoordde beki. ontkennend. Ook verder bleef hij ontkennen. Beki. was zeer heftig en noemde de publicatie in de kranten over deze moordzaak een schandaal. Hij beschuldigde anderen van valsahe verklaringen, en noemde andere feiten, die hij vroeger, naar hij zeide, moest verzwijgen. Na 'hef hooren der getuigen eischte het O. M. tegen beklaagde 12 jaar ge vangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Per huwelijksadvertentie. De man, 'die door middel van een hu welijksadvertentie in kennis kwam met een 46-jarige trouwlustige weduwe, zich met die vrouw verlorrde en haar i'n den verlovingstijd verschillende geiden afhandig wist te maken onder allerlei valsche voo.nwendsels werd door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld conform den eif&ch van 'het O. M. we gens 'het voortgezet misdrijf van oplich ting tot 1 jaar gevangenisstraf. MARINE EN LEGER. De pantserboot „Gruno" wordt 5 de zer op 's rijks werf te Hellevoetsiuis buiten dienst gesteld'. De „Pelikaan" en de onderzeebooten. De reparatie van Hr. Ms. „Pelikaan" zal vermoedelijk 14 October gereed' zijb. Daarna zal 'dit schip wederom een 5- daagsohen tocht in de Noordzee onder nemen. Over enkele dagen kan de beslissing wonden verwacht of indien Hr. Ms. „Pe likaan" uitvalt dte onderzeebooten K If,

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1