DINSDAG 3 OCTOBER NO 233 In d a 2 yyr avonds 1 uur. JCAPPEN. Gerookte Paling 'ULE8 nstbode van Nart BINNENLAND IFLUILLETON 0£ GESTOLEN BROCHE MED. TAAL en STUL VLISSINGEN IN 1921. ct. ramenas 2 a 2'/2 13(4 Ct., alles per bos"; per 100 stuks molsla dje- ;o e r sTi n! —en, 2 October, des na liet officieel) ■-koersen. J verkoopen. ■ƒ2.59 Londen 11.35 16.140.15 Brussel Parijs 19.60- |/0.00>/4—fO.OO'/2. ■papier. ■59 Ponden 11.34 0.141/2—ƒ0.17 Belgi- ■71/218.471/2 Fran- W219.671/2 Kronen |Ö.0065. RICHT. l-stand 767.3 te Tou- ttand 749.0 te Seydis- L11 avond van 3 Octo- Stige wind uit Weste- levelig tot zwaar be- Waarschijnlijk eenige latuur. VLJSSINGEN. ijd). v.m. 1.— 1.31 n.m. 1.04 1.38 ïeHjkheden, Openbare rgaderingen enz. lederen avond bios- aanvang 8 uur. f dag- en Zondagnid- Dagelijks bioscoop- avonds 8 uur. rdag- en Zondagmid- Concertgebouw, 8 jrepetities Gemengde Nieuwe Kerk, Uitvoering gewijde Sociëteit „Uni- |lavond Duitsche Ver- - Nieuwe Kerk, 814 I den heer A. Peter- jchiller's Lied van de Ischap", 8 uur. Iring van de afdeeling |Mercurius". rordt voortgezet. teleurgesteld zoeken, daar e n stoffen FULD. bkt en verkoopt f lampenkappen, je, Galons enz. HANSSEN Éent per ons. en Palingsfraat. i flinke is Van Dishoek- delb. - Rotterdam tlegen plaatsen. N PASSAGIERS ïN EN VEE. T. Kill t.b. nar 8 T. EOIt. 7.111. Mr 12 8 8 te bekomen Transp. en Exp. en G. VOS, Tel. IENHOOEN, Tel. 153. STERHOUT, Tel. 282 UITBNKEK, Tel. 1011 VLISSLNGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren i 2.20 per drie maanden. Franco <jwr bet geheele rijk f2.50. Week-abon- ('.eil)ejiten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Aizanderiijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels f 1.10 voor iedere ycgel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1-5 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. Eerstr= Kamer en Evenredige vertegen woordiging. Naar de Haags'cJie redacteur van „de Tijü" meldt, wordt aan liet departe ment van binnen! andsche zaken voor bereid een ontwerp-wet tot regeling van de verkiezing der ieden van de Eerste Kamer volgens het stelsel der Evenredige vertegenwoordiging, waar- Itbij het provinciaal verband der afvaar- ij diging wondt intact gehouden. Internationale bijeenkomst van rechtsgeleerden te 's-Gravenhage. Het departement van buitenlandsche zaken deêlt mede De W-ashingtonsche Conferentie voor Beperking van Bewapening heeft un haar vergadering van 4 Februari 'een resolutie aangenomen krachtens welke Amerika, het Britsche rijk, Frankrijk, Italië en Japan een commissie van rechtsgeleerden zouden in het leven roepen, bestaande uit niet meer dan twee vertegenwoordigers van elk dier moge netheden, om de vraag onder de oogen te zien of, en zoo ja welke, aanvullingen van de bestaande regelen van volkenrecht noodig zijn in velband met nieuwe wijzen van aanval of verde diging, welke het gevolg zijn van het gebruik maken van tijdens de Haag- sche Conferentie van 11)07 nog niet bekende of sedert dien ontwikkelde middelen van 'krijgsvoering. Aan de regeerirtg der Vereenigde Staten werd bii diezelfde resolutie op gedragen na overleg met de betrokken mogendheden den dag en de-plaats te bepalen waarop deze commissie zou bijeenkomen. Als gevolg van dit overleg, waarbij de Nederlandsche regeering werd be trokken, is thans overeengekomen dat de oommissie van rechtsgeleerden op 10 December te 's-Graveniha<ge zal bij eenkomen. Interpellatie van de S. D. A. P. Kamer fractie. De soc.-dem. Kamerfractie besloot volgens /het Volk" in een Zaterdag gehouden vergadering ter bespreking van de miliioenen-nofa en de begroo- tingsonhverpen dat twee interpellaties zullen worden aaangevraagd, n.l. een door den Iheer K. ter Laan over het reglement op de krijgstucht en een door mr. Troelstra over de voornemens der regeering tot verhaal van de 5en 3 pensioenkortingen op de ambtena ren. Eere-diploma Ned. Journalistenkring. Met het uitspreken van eenige rede voeringen heeft Zaterdagmiddag te 's- Gravenhage de uitreiking plaats geihad 18) „De eigenaardige omstandigheden, waaronder onze kennismaking heeft plaats gehad", zei hij, „mogen tot miin verontschuldiging dienen, dat ik mij nog niet aan u heb voorgesteld. Ik ben advocaat Rudolf Imberg uit B. en ik zou het als een groote gunst beschou wen, indien u mij meedeelde, wie ik in den vervolge als mijn levensredster mag vereeren en hoogachten." De weg was nu breed genoeg, dat zij naast elkander konden loopen en Ru- dolf bemerkte, dat zij naar aanleiding van zijn laatste woorden hem eenige oogenblikken uitvorschend aankeek alvorens zij hoewel aarzelend antwoordde „Ik heet Lili van Ranten. Op vereering maak ik echter absoluut geen aanspraak, omdat ik mij niet be wust ben dat ik deze verdiend heb." Deze naam klonk hem in de ooren, alsof hij hem niet voor de eerste maal hoorde, en opnieuw, zooals het bij haar eersten aanblik reeds het geval was geweest, voelde hij een somber ver moeden in zich oprijzen, dat hij dit be koorlijke jonge meisje, dat zoo gemak kelijk naast hem voorttrippelde, niet voor de eerste maal in zijn leven ont moette. Hij brak zich het hoofd, waar hij haar eerder gezien kon hebben, maar hij kwant spoedig tot de overtui ging, dat een ot andere toevallige gelij kenis hem in de war bracht, want ziin van het eerendiploma van den Ned. Journalisten-Kring. Behalve aan den eere-voorzitter en de eere-leden werd 'het diploma uitge reikt aan de stichting der anti-revolu tionaire partij „het Kuyperhuis" ter ■nagedachtenis aan den oud-eerevoor- zitter Dr. Kuyper, terwijl voorts de namen der overige overleden eereledén op eenige diploma's vermeld waren, welke werden aangeboden aan het Ned. Persmuseum te Amsterdam. Ket weer in September. Volgens mededeeling van het Mete orologisch instituut te De Bildt was gemiddeld over de geheele maand Sep- temiser de dagelijksche maximum-tem peratuur 3 a 2 gr. Celsius en het mini mum bijna I >gr. beneden normaal. In de tweede decade waren de afwijkin- gtn het gpootst. De hoeveelheid neer slag bedroeg gemiddeld over het ge heele land ongeveer 84 tegen 64 m.M. normaal. In Groningen en Drente was de regenval beneden normaal. In Noord Brabant en Zeeland belangrijk er bo ven. Het aantal uren met zonneschijn te De Bilt bedroeg slechts 109 tegen 146 normaal. BEZUINIGING OP HET LOODS WEZEN. De hoefijzer-correspondent van het „Hfold.", de heer C. K. Elout, die van het loodswezen een bijzondere studie heeft gemaakt en daarvan in verschil lende artikelen in genoemd blad blijk heeft gegeven, heeft onder boven staand opschrift een artikel geschreven dat wij in zijn geheel uit het „Hbld overnemen, omdat het voor het loods wezen van bijzonder belang is. De heer Elout schrijft thans het vol gende Er schijnt waarlijk een andere, meer verstandige geest te zijn gekomen in de afdeeling Loodswezen van het departe ment van marine. Onlangs konden wij wijzen op het resultaat dat nu eindelijk in de Wielingen is bereikt gelijkheid van materiaal, ongeveer, in vergelijking met België. En dezer dagen is reeds in ons blad opgemerkt dat men, elders, stoomtreilers zal inrichten tot loods- booten. Dit laatste is iets waarop wij reeds bijna twee jaar geleden in onze cers(e Loodsartiketen en daarna nog eenige malen hebben aangedrongen, waarna ten slotte een „deskundige" hetzelfde denkbeeld heeft bepleit. Toen wij, in Januari 1921, het denk beeld opperden in het bureau van den (sedert afgetreden) inspecteur-gene raal, wees die hoofdambtenaar het af omdat treilers z.i. toch niet geschikt te maken waren voor loodsvaartuigen. Ze zouden door de loodsen (e ongerielelijk worden geacht en ze zouden 'niet hard genoeg loopen. Onder den nieuwen inspecteur-generaal is men blijkelijk tot ander inzicht gekomen en men is zoo verstandig om deze treilers te willen plaatsen in het eerste district (Delfzijl) waar het er minder op aan komt of ze hard loopen. De snellere booten kan men dan o.a. in Vlissingen brengen, gelijk men nu ook reeds gedaan heeft Voor Delfzijl is het vervangen van zeil door stoom reeds een groote voor uitgang. tntusschen is er, hoezeer wij met in genomenheid deze teekenen van een nieuwen koers waarnemen, in de toe lichting tot het treilerplan toch iets dat ons vreemd voorkomt. Wij lezen (in den uitgewerkten en toelichtenden staat op blz. 99) dat niet tot het bou- omgang met dames uit de hoogere kringen beperkte zich tot eenige zoo sporadische gevallen, dat hij het zich slellig herinnerd zou hebben, indien juffrouw van Ranten onder .die dames geweest zou zijn. Hun gesprek was na de wederzijd- sche voorspelling minder vlot van sta pel geloopen. De lieftallige gids was 't, die het eerst het stilzwijgen verbrak, terwijl zij op een plaats, waar het kron kelende pad weer smaller werd, op een ruw getimerde houten leuning aan den rechterkant wees. „Kijkt u hier eens naar omlaag Dit is de zoogenaamde adelaars-rotswand, een bijna loodrechte afgrond. Als het nu al niet zoo donker was, zou u hier kunnen lezen, dat er vier jaar geleden een jonge schilder naar beneden is ge vallen en op de plaats dood is geble ven. Natuurlijk heeft men pas na dat ongeluk de beschermende leuning aan gebracht." Rudolf had aan haar wensch gehoor gegeven en was vlak bij de uit jonge boomstammen samengestelde borstwe ring gaan staan. Somber en zwart als de nacht gaapte de peillooze diepte aan zijn voeten hem tegen. „U vertoeft vermoedelijk reeds se dert langen tijd hier in de bergen, juf frouw van Ranten", zei hij, „omdat u zoo met alles op de hoogte is." „Het is de derde zomer, dien ik hier doorbreng, klaar ik ken toch geen an deren weg zoo goed als juist dezen. Ik kom hier bijna dagelijks, want deze weg leidt naar mijn lievelingsplekje". „Heeft dit lievelingsplekje ook een wen van de stoomloodsvaartuigen 20 en 21 zal worden overgegaan, zoodat daarvoor dan ook geen tweede termijn behoeft te worden aangevraagd. Men zal, voor het bedrag van 500.000, dat als eerste termijn op de begrooting van 1922 voor deze twee booten was uit getrokken, drie stoomtreilers kunnen aanschaffen. Mooi. Maar „aanschaffen"... be- teekent dat ook „en inrichten" Zoo niet, dan lijkt ons de prijs per boot een kleirie 170.000 zeer hoog. En zoo ja... dan lijkt ons die prijs nóg hoog. Te meer daar er sprake is van kleine stoom treilers. In Januari 1921 lagen er te Ijmuiden groote treilers, welkt door loodsen die ze gezien had den, uitstekend geschikt waren geoor deeld, te koop voor 50.000. Rekent men dat er aan inrichting nog eens 50.000 was besteed, dan zon zoo'n boot gekomen zijn op een ton. Kant en klaar. En als nu de toelichting gewaagt van de „sterk gedaalde prijzen van stoomtrawlers", dan begrijpen wij niet dat de prijs per boot (nog wel zonder inrichting als wij 't wèl verstaan) 170.000 zou moeten zijn. Er is nóg een punt in het loodswezen waarop, naar wat wij van de loodsen zeiven hoorden (en nu willen wij hen niet als de deskundigen bij uitnemend heid voorstellen, maar leeken zijn ze toch ook zeker niet) zou kunnen wor den bezuinigd. We bedoelden de quan- titeit van het materiaal in weinig be varen gaten. De heer De Kanter heeft daarop indertijd reeds de aandacht gevestigd. Wij nemen aan, dat er op de Eems genoeg vreemde vaart is om de aanwe zigheid van vier schoeners in het eerste district noodzakelijk te maken, maar is het volstrekt noodig, óók in dezen tijd van uiterste bezuiniging, dat er in het tweede (Harlingen), vijf schoeners en een kotter zijn De vreemde booten zullen wel altijd door hetzelfde gat varen en van de andere zal de gezag voerder hef water in den regel even goed kennen als de loods. In eik geval zou men kunnen volstaan met het be- loodsen van één water wie een loods wil hebben, moet die vaart dan maar kiezen. Overdadig sterk bezet lijkt ons ook het derde district (Amsterdam) met drie stoomvaartuigen. en zeven schoe ners. Dat is bijna allemaal voor ijmui den. Is dat mr wel'tret minimum waar mee men het doen kan En eveneens lijkt ons het materiaal voor het vierde en vijfde district (zetel Rotterdam) wat ouderwets veel acht stoom- en vijf zeilschepen. Waarom doekt men, in dat gebied, althans den post voor Goeree niet op Op het uiterst geringe nut van dezen post is in der tijd bij de interpellatie Hugenholtz reeds gewezen. Hij vergt, voor het beloodsen van een twaalftal schepen per jaar (naar Dordt of Brou wershaven) aan materiaal twee schoe ners en aan personeel 10 zeeloodsen en 14 tot 18 man in andere functies. Welk een nagenoeg nuttelooze dienst Daar komt nu nog bij dat men, door het opheffen van den post voor Goeree, de vrijkomende loodsen zou kunnen overbrengen naar den Waterweg en daardoor weer den dienst van één week uit en één week aan den wal zou kunnen invoeren, die alle districten (behalve Vlissingen) tot kort geleden hadden, toen men loodsen uit Rotter dam naar Vlissingen moest overbren gen en dientengevolge ook op den Waterweg den Vlissingschen dienst van twee weken uit en één aan den wai INGEZONDEN MEDEDEELINGEN naam, waardoor het mogelijk zou zijn, dat ook andere stervelingen het zouden kunnen ontdekken „Neen. Ik heb bet. heel alleen opge spoord en ik zal mij er wel voor hoeden het geheim te verraden. Het zou dan immers waarschijnlijk gauw met mijn zalige bergeenzaamheid gedaan zijn." „Maakt uw familie zich dan niet on gerust, als u zoo moederziel alleen daar boven vertoeft, juffrouw van Ranten Ik voor mii heb natuurlijk alle reden om mij daarover fe verheugen, maar ik zou stellig vreeselijk over u in angst zitten, indien ik thans als uw broeder of uw vader beneden in het dal op uw thuis komst zou moeten wachten". „Over mij maakt niemand zich on gerust", zei ze zoo rustig en eenvoudig, alsof het de natuurlijkste zaak van de wereld gold. „Een broer heb ik niet en mijn vader is niet hier. De oude dame echter, aan wier zorgen ik zoogenaamd ben toevertrouwd, heeft zich dergelijke dwaasheden reeds lang afgewend voor haar eigen bestwil, want ik ver moed, dat zij anders wel voortdurend in angst zou moeten zitten." Haar laatste woorden 'gingen weer gepaard met dat schalksche lachje, dat Rudolf al eerder zoo betooverend had gevonden. Hoe gering de vertrouwelijkheid ook mocht zijn, die zij hem door haar me_- dedeelingen bewees, toch verschafte zij hem een zeer levendig vermaak en hij zou zich dan ook nu met allen ijver er op toe hebben gelegd het gesprek nog een tijdlang voort te zetten, indien juffrouw Lili deze goede bedoeling tot Schrijven zonder taalfouten begrijpen wat men leest, dit leert U het WEEK BLAD voor Ned. Taal en Stijl. Prijs f0.60 per maand. INHOUD VAN No. 1 Schrijven van d, t of dt. Oefening der toepassing. Staking (Uit „De Ge lukkige familie"). Vragen hierover. Vreemde woorden, die elk dient te kennen. Toelichting daarop. Dit interessante, voor elk leerzaam nummer, wordt gratis en franco toegezonden, na inzending van onderstaande strook. Naam.-... Adres P.S. in open enveloppe, met 2 cents postzegel gefrankeerd aan A. F. G. LEIDER1TZ, HnnH™4.™s™re Amsteldijk 47, Amtserdam. D. H. SCHENK, Hoofdonderw.jzers Te,'ef z 4Q?2 moest invoeren. Het overige personeel van de Goereebooten zou vrijkomen en het materiaal eveneens. Dit laatste zou kunnen worden opgelegd of, als men de oefening in zeilvaart wil behouden, daartoe nu en dan het stoommateriaal van den Waterweg kunnen vervangen of versterken. Het komt ons dus voor, dat er in het loodswezen nog meer te bezuinigen is. Al erkennen we gaarne, dat men nu eindelijk, na bijna twee jaren, op het stuk van de stoomtreilers op den goe den weg is. (Slot.) Bad-exploitatie. De overeenkomst met den Kunstkring „Het Zuiden" tot betaling aan de ge meente van 7(4 commissie van de verkochte schilderijen werd dit jaar be stendigd. 'Deze verkoop was gering en bracht ons aan commissieloon slechts 7(4 van 635 47.62(4 op. Evenals iin 1920 werden den Kunst kring vergoed de kosten voor verzeke ring der schilderijen, zijnde ƒ61.50. Voor het eerst werden dit jaar de winkels in de strandgalerij in gebruik gegeven. De totaal opbrengst dezer verhuring bedraagt 1875. De ontvangsten waren in dit seizoen.' dank zij het buitengewoon droge en warme weer, zeer gunstig. De uitgaven echter stegen belangrijk, wegens het groote onderhoud aan stoe len, badkoetsen en badpaviljoen, doch mi verkeert al het materiaal in een veel beteren staat dan vorige jaren, aange zien vroeger kosten voor onderhoud wegens de duurte tot het uiterste be perkt werden. Desniettegenstaande gaf het bad.be- d.rijf een winst van 1264.93, welke in het reservefonds werd gestort. 0.p diverse gebouwen en inrichtingen werd afgeschreven 1756.55, gelijk aan de aflossing op de leeningen van 1916, 1919 en 1920. Aangeschaft werd voor een 'bedrag van 290 aan nieuwe badgoederen, be nevens 2 nieuwe strandstoelen (als monster) voor 52. Deze bedragen werden geheel afge schreven. Tegen het volgende seizoen zijn 50 nieuwe stoelen besteld, die uit het re servefonds zullen betaald worden. Huurcommissie. Door de commissie werden ter behan- délitig van de ingekomen verzoeken, 64 vergaderingen gehouden. Eenige malen uitgezonderd werden de vergaderingen zijn groote teleurstelling niet verijdeld had. Zij bleef wear plotseling staan en zei „Hier slaat de weg af naar villa Louisa en dat is mijn weg. Om in het dorp of in de .pensipns te kopten, behoeft u deze zelfde richting maar fe houden. Verdwalen is thans totaal uit gesloten. Goeden nacht 1" Om zijn wedergroet scheen zij zich niet te bekommeren, want zij snelde zoo schielijk weg, dat izij hem wel nau welijks zou kunnen hooren. Rudolf voelde een oogenblik een groote verleiding haar te volgen, hoe wel zij hem duidelijk genoeg gezegd had, dat dit niet zijn weg was maar hij bedacht zich nog juist bijtijds, dat hij daarmee een groote ongepastheid zou begaan en hij vervolgde dan ook zijn weg. Zijn gedachten echter konden zich niet levendiger tot zijn nieuwe kennis bepalen dan wanneer zij nog in leven den lijve naast .hem voortgewandeld zou hebben. Ja, hij bemerkte pas welk een diepen indruk zij met haar sierlijke bekoorlijkheid, haar roekeloosheid, met haar lieftalligheid en opgewektheid \an haar geheele wezen op hem had ge maakt. Van ganscher harte was hij het toeval dankbaar voor de gunst, die het hem had bewezen, en het stond bij hem onomstootelijk vast, dat deze eerste ontmoeting met Lili van Ranten niet ook de eenige mocht blijven. VIII. Toen Rudolf Imberg den volgenden morgen den eersten blik door het raam iederen Dinsdag- en Vrijdagavond ge houden. Met ingang van 1 April 1921 trad een wetswijziging in werking. Vanaf dien datum mochten dé huur prijzen 1 Januari 1916 en 1918 zonder goedkeuring der commissie met 20 en 10 worden venhcogd. Door vrijwel de meeste eigenaren werd de verhooging toegepast. Omtrent 272 verzoeken nopens huur- verhooging werd een uitspraak gedaan: 141 werden toegewezen, 113 gedeelte lijk toegewezen en 18 geweigerd. Ten aanzien van verzoeken om schatting van d'en huurprijs werden 27 verzoeken behandeld. Hiervan werden 18 geschat met goed keuring van den verzochten huurprijs en 9 met niet goedkeuring daarvan. Door den kantonrechter werden in -hooger beroep beslissingen genomen ten 'opzichte van 13 woningen. Hiervan werden 4 beslissingen van de Huurcommissie bevestigd en 7 ver nietigd. Niet ontvankelijk werden door hem verklaard 2 zaken. Tegen eenigie verhuurders werd we gens overtreding der wet proces-ver- baal opgemaakt. De H u uropzeggi ngswe t verschafte aan de Huurcommissie evenals vorig jaar veel werk. Bij de commissie kwamen in, 293 verzoeken om vernietiging van huur- opzegging of het tot stand brengen van een nieuwe huur, 197 gevallen wer den voor de eerste maal, 61 voor de tweede maal, 9 voior de derde maal, 6 voor de vierd'e maal en 1 voor de vijfde maal verlengd. In 11 gevallen werd geen verlenging meer toegestaan 8 verzoeken werden niet ontvankelijk verklaard. Bovendien werden nog behandeld 13 verzoeken tot verkorting van den ter mijn. waarvan 5 werden toegewezen en 8 geweigerd. Door eenige huurders uit andere plaatsen, waar geen Huurcommissie is ingesteld, werd' van de bevoegdheid gebruik gemaakt, zich te vervoegen bij de Huurcommissie van een nabij gele gen gemeente. Op grond van dit wetsvoorschrift werden behandeld 2 gevallen te Bres- 'k'ens, waarvan I geval 2 maal en 1 ge val 1 maal werd verlengd'1 geval te Oostburg. hetwelk 2 maal werd ver lengd 1 geval te Sluis, hetwelk 1 maal werd verlengd 1 geval te Eede. het welk werd afgewezen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Mijnsheerenland door ds. H. J. W. C. Hansjelaar te Heerjansdam. Beroepen te Amsterdam dr. M. J. A. de Vrijer teBioemendaal en dr. J. P. van Bruggen te Balk. naar buiten wierp, kwam hij tot de verrassende ontdekking, dat alles sinds gisteren veel mooier was geworden. Zoo'n prachtigen blauwen hemel, zoo'n schitterende zonneschijn, zulk een lachende, jubelende natuur meende hij sinds langen tijd niet te hebben aan schouwd, hoewel toch ook gedurende de laatste dagen de zon helder had geschenen en hetzelfde schilderachtige landschap met haar glans had doen schitteren. „Lili van Ranten", mompelde .hij, ter wijl hij snel de laatste hand aan zijn eenvoudig toilet legde, „een heel aar dige naam Als ik me nu toch maar kon herinneren, waar ik hem al eerder heb gehoord. Dus in villa „Louise" Kom, daar het mij toch hetzelfde is, waar ik mijn morgenwandeling doe, kan ik net zoo goed eens voorbij villa „Louise" wandelen." Dit plan bracht hij dadelijk ten uit voer. Maar als hij gehoopt had, dat het toeval hem wederom gunstig gezind zou zijn en hem juffrouw Lili in den tuin of minstens voor een raam der villa zou toonen kwam hij teleurgesteld uit En hij moest zich bovendien tot zijn ergernis tevreden stellen met slechts éénmaal de villa te passeeren, want er woonden schijnbaar nog verscheidene andere zomergasten, en een dik, mis noegd echtpaar, dat koffie zat te drin ken in het voortuintje, had den vroegen wandelaar bovendien met wantrouwen de blikken gadegeslagen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1