;vFt©uw m biedingen |faanvragen >nsfb@de VRIJDAG 29 SEPTEMBER Gemeenteraad, ZONDER HOOFD UfO 230 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND RICHT. ^tand 765,1 te Saerne |stand 744.2 te Reyit. In avond van 29 Seo- Jvakke Zuidelijke tot ■estelijke wind. Zwaar I' met tijdelijke opkla- regen. Zelfde tempe- llli |nda lelijkheden, Openbare grgaderingen enz. lederen avond bios- aanvang 8 uur. irdag- en Zondagmid- I Dagelijks bioscoop- te avonds 8 uur. Irdag- en Zondagmid- - Notarishuis Mid- ling diverse artikelen ■n De Neeling en Van' 8 uur, R. K. Dans- Ir. Concertgebouw, Ing Comité van Actie fele aangesloten orga- Ischap", 8 uur, Soirée Vlissingsche Post- prt Bellamypark. van Concertgebouw, 8 repetities Gemengde Sociëteit „Uni- llavond Duitsche Ver- len nette [lacobstraat 22. pvraagd eert flinke du „Vliss. Courant" len flinke lember of eerder. |huisstraat 15. Zich na half acht. invaart pdelb.- Rotterdam elegen plaatsen. PASSAGIERS EN EN VEE. 7. IM1 T. Bon. tier uur |y.a, ra 9 i te bekomen Transp. en Exp, |ven G. VOS, Tel, Eenhoorn, Tel. 163. isterhoüt, Tel. 282 rUITENHEK, Tel. 101 I'-TH EATER, |rdag en Zondag matineé's, 3de |ie van Overwinning rry Peel icfen). af 7 uur t.m. nieuw program s Fairbanks VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissiugen en gemeenten op Wal cheren 2-20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. yan j4 regels 1.10 voor iedere tegel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent BEKENDMAKING VERHUIZINGEN. Burg. en Weth. van Vlissingen herinne ren den ingezetenen aan het bepaalde hij de Algemeene Verordening van Politie om trent de aangifte van verhuizingen bin nen de -gemeente Art. 7. Ieder, die binnen de gemeente verhuist, is verplicht binnen 8 dagen na' de verhuizing daarvan kennis te geven aan het gemeentebestuur ter Secretarie op het Bureau Bevolkingsregisters. Wanneer het hoofd van het gezin ver huist, is hij bovendien verplicht de ,n het vorige lid bedoelde kennisgeving te doen voor aJle bij hem inwonende personen dienst- en werkboden daaronder begrepen Hij, die binnenshuis een of meer kamers bewoont, wordt als hoofd van een gezin beschouwd. Het hoofd van een gezin doet uiterlijk binnen 8 dagen aan het gemeentebestuur opgave van iederen persoon, die in het ge zin wordt opgenomen of daaruit vertrekt, inwonende dienstboden hieronder begrepen. Wanneer deze verhuizingen niel binnen den daarvoor gestelden tijd ter secretarie worden opgegeven, zal tot strafve-volging worden overgegaan. Door een bevolkingscontroleur zal aan de huizen en nauwkeurig onder zoek ingesteld worden of aan de hierboven genoemde bepalingen is voldaan indien dan blijkt, dat de bewoners nalatig waren, zal daarvan proces-verbaal worden opge maakt. Vlissingen, 29 September 1922. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Benoeming Tweede Kamerleden. In de gisterenmiddag gehouden zit ting van het Centraal Stembureau te 's-Gravenha-ge voor de benoeming van leden van -de Tweede Kamer zijn in de vacatures van de heeren J. J. C. van Dijk, mr. Th. Heemskerk, jhr. ntr. Ch. J. M Ruys de Beerenbrouck, jhr. mr. D. J. de Geer en dr. J. Th. de Visser, die als zoodanig hebben bedankt, resp. benoemd verklaard de heeren Th. Heu- kels (A. R.) te Rotterdam, C. van den Heuvel (A. R.) te Haarlemmermeer, R. J. Rutten (R. K.) te Wansum, jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg (C.H.) te Baarn en H. J. Lovink (C. H.) Ie 's-Gravenhage. Zooals reeds vroeger gemeld, blijven de heeren Van Dijk, Heemskerk, Ruys de Beerenbrouck, 'De Geer en De Visser op de candidatenlijst geplaatst om eventueel later bij ihet openvallen- van een plaats te kunnen worden benoemd. De pensioenpremie voor rijksambtenaren. Naar de „N. H. Ct." verneemt, is de regeering van plan reeds met 1 Novem ber te doen ingaan de in de Pensioen wet gegeven bevoegdheid tot korting van 51/2 der wedden tot een maxi mum van 3000 voor het weduwen- en weezenpensioen en van 3 de volle wedden voo het eigen pensioen. Christelijke Nationale Werkmansbond. Te Utrecht is de 27e jaarvergadering van den Christelijk-Nationalen Werk mansbond begonnen. De voorzitter, de heer P. J. Nahuysen uit Utrecht, riep een hartelijk welkom toe aan den eere voorzitter van -den bond, dr. J. Th. de Visser, en aan ds. Koolhaas, die het Nederl. Jongelingsverbond vertegen woordigde. Uit 'het jaarverslag van den secreta ris, den heer Van Ooy uit Rotterdam, hl-eek, idat het ledental van -den lbond niet minder-dan 12.000 bedraagt en liet getal* af-deelingen 166. Ook vrouwen traden tot den 'bond toe. De samenwer king -met de -gelheele Prot. Clhr. arbei dersbeweging is -in het afgeloopen jaar werkelijkheid geworden. Een telegram van hulde werd aan de Koningin gezonden, van wie een dank betuiging inkwam. Dr. J. Th. -de Visser, minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, sprak daarna de vergadering toe. Vele herinneringen, zeide spr., gaan op het oogehblik door mijn hoofd- die zich op lossen in een danktoon. Het huidige le dental belooft iets voor de tokomst. Onze bond heeft zich van den aanvang af geplaatst -maatschappelijk op den grondslag van het particulier initiatief en geestelijk op -dien van het positieve christen-dom. Wat -het eerste betreft hebben we moeilijke jaren doorgemaakt en schenen w-e wel eens achteraan te komen. Het staatssocialisme kwam meer op den voprgrond. Maar de laat ste tijden brengen verandering, zoowel bij -de werkgevers als bij de arbeiders, en zelfs in sociale kringen wordt inzake sociale verzekering gepleit voor groo- teien invloed van particuliere kassen. Waar deze strooming zich meer en meer openbaart, zal -de uitdrukking er van in de wet niet achterblijven. Hier openen ziel' schoone perspectieven voor onzen cond op maatschappelijk gebied, zeide spr. Wat 'het geestelijk terrein betreft waar op bijna heel -de wereld revolutie woelt, daar heeft ons kleine Nederland zijn veilig rustpunt behouden onder leiding van het Oranjehuis. Het Neder- landsche volk heeft zijn christelijke re geering weer bestendigd en uitgespro ken. -dat 'het 't gezag erkent als ont sproten uit God zelf, en zijn vrijheid op historie gegrond, wil zien geliandhaafd. Samenhang van 't maatschappelijk ge heel is alleen mogelijk, besloot spreker, waar Jezus Christus blijft ihet funda ment 'De voorzitter dankte dr. De Visser voor zijn woonden, waarna deze, in ver band met ambtsbezigheden, de verga dering verliet. Statuair werd daarop vastgesteld, dat vrouwen tot den 'bond kunnen toetre den. In tal van afdeelin-gen bestond die moglijkheiid reeds. Zitting van Donderdag 28 September, des middags 2 uur. (Vervolg en slot). Na heropening der zitting werd aan tic orde gesteld de benoeming van een onderwijzer aan de openbare Ulo school, uit de voordracht, bestaan de uit de heeren A. A. de Priester te Amsterdam, T. Bakker te Heerde en J. W. Kannemans te Dordrecht. De heer Staverman stelde voor de benoeming aan te houden, zulks naar aanleiding van hetgeen hij in geheime zitting gehoord heeft. Dit voorstel werd door verschillende leden ondersteund en aangenomen met 11 tegen 7 stemmen, die van de wet houders en de heeren Hensei, Hillinga, Post «n Van Oorschot. De benoeming werd dus aangehou den. Tot lid en plaatsvervangend lid van bet hoofdstembureau van kieskring 111 voor d-e verkiezing van leden van den gemeenteraad werden resp. benoemd mevr. H. C. EngferingSpillner en de heer M. J. Hemmekam. Tot leden van de vaste commissiën uit den raad werden benoemd In de commissie voor strafverorde ningen de burgemeester, ambtshalve, voorzitter leden de heeren P. Mer ckens, A. Staverman, L. P. v. Oorschot en J. B. Tournoy. Gemeentewerken de heer J. G. van Niftrik, voorzitter leden, de heeren W. L. Huson, G. F. Dindeijer, P. Merckens, M. Laernoes, G. van de Putte en J. Post. F-inanciën voorzitter (vacature); le den, de hoeren A. Staverman, J. P. Ver maas-, A. C. van Hal en H. C. V. Sorel. Havenbedrijfde 'heer M. Laernoes, wethouder, voorzitter leden, -de heeren J. G. van Niftrik, P. F. Auer, W. L. Huson, J. de M-eij en L. P. van Oor schot 1 vacature. Grondbedrijf de heer J. G. van Nif trik, wethouder, voorzitter leden, de 'heeren W. L. Huson, J. de Meij, G. van de Putte F. L. Hensei en H. C. V. Sore!. Bad-exploitatie de burgemeester, voorzitter leden, de heeren J. P. Ver maas, F. L. Hensei en mevr. H. C. En- geringSpillner. Groente- en Fruitveiling Voorzitter (vacature) leden, de heeren P. F. Auer, G. F. Lindeijer, G. van de Putte en S. J. Hil-linga. Oudheidkundige verzameling de burgemeester, voorzitter leden, de heeren P. F. Auer en A. Staverman. Woningbedrijf de heer J. G. van Niftrik, voorzitter leden, de heeren W. L. Huson, J. de Meij, G. van de Putte, F. L. Hensei en H. C. Sorel. Door vertrek binnenkort van den 'heer FF J. Tichelman, .wethouder van financiën, zal in de verschillende com missies een vacature ontstaan. Na de 'benoeming van een opvolger zal hierin nader kunnen worden voorzien. Door Burg. en Weth. werd voorge steld om de kosten der huur van nood- lokalen door het R. K. kerkbestuur, daar de nieuwe jongensschool in de Venkuijl Quakkelaarstraat nog injet ge reed is, voor rekening der gemeente te nemen. Voorgesteld werd tot het vergoeden van reiskosten naar en van Goes aa.t den heer A. M. Gillissen,. leeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs. Deze voorstellen werden zonder discussie of hoofdelijke stemming goed gekeurd. Vervolgens werd behandeld het voor stel tot het verlengen der subsidie a ƒ200 per jaar benevens ƒ100 voor badkaarten, aan B. Roedoe, exploitant van de badinrichting aan den Spuiboe- zem. De voorzitter zoide, dat Burg. en Weth. overleg zullen plegen met den schoolarts over liet doelmatig gebruik dat van deze baden door de schoolkin deren kan worden gemaakt. De heer Van Hal zeide in de com missie voor de financiën op een meer doelmatig gebruik te hebben aange drongen. 'De heer Staverman beschouwde het als weggeworpen -geld en wilde daar over bij de begrooting beslissen. De voorzitter wilde in elk geval de badinrichting behouden en daarom is de subsidie noodig. De heer Van Oorschot zeide, dat het goed is het subsidie toe te kennen, te meer daar door de ouder-commissie wordt aangedrogen dat de schoolkin deren meer van deze baden gebruik zullen maken. Ht voorstel werd aangenomen. Voorgesteld werd een wijziging van de instructie van den veearts, hoofd van den keuringsdienst, waarbij het verlof van dezen titularis wordt vast gesteld co 3 weken per jaar. De heer Hillinga vroeg waarom dezen ambtenaar 3 weken verhof wordt ge geven, terwijl de andere hoofdambte naren der gemeente slechts 14 dagen genieten. De voorzitter zeide, dat de hoofd ambtenaren meer dan 14 dagen verlof hebben. De heer Hensei meende dat de heer Hillinga in de vorige zitting met dit voorstel had moeten komen. Thans kan daarop niet worden teruggekomen. Het voorstel werd daarna goedge keurd. sF 'Door Burg. en Weth. werd voorge steld tot aanstelling van twee plaats vervangende hulpkeurmeesters voor den kring Vlissingen en vaststelling van hun instructie. Het voorste', werd goedgekeurd. si- Naar aanleiding van bezwaarschrif ten van t.et hoofdbestuur der posterijen en telegrafie en van de coöperatieve verbruiks- en productie-vereemiging „Eigen Hulp", tegen hun aanslagen in de zakelijke belasting op het bedrijf, werd. door Burg. en Weth. voorgesteld afwijzend op deze -bezwaarschriften te beschikken en de aanslagen te handha ven. De heer Van Oorschot meende, dat voor -de coöperatieve vereeniging „Eigen Hulp" hetzelfde moet gelden als voor den heer Smits. Een hotel en een bioscoop zijn afzonderlijke bedrijven. Ditzelfde geldt voor „Eigen Hulp". Een bakkerij en schoenmakerij zijn ook af zonderlijke bedrijven. De heer Tichelman zeide, dat „Eigen Hulp" alle bedrijven bij elkaar telt, zooals de statistieken trouwens voor schrijven. Het is één gemengde zaak, die niet van el-kaar te scheiden is. De heer Hensei zeide, dat het een formeele zaak betreft. Als de statuten worden gewijzigd, kunnen zij aan de belasting ontkomen. De heer De Meij wees er op, dat ais „Eigen Hulp" aan één persoon behoort, deze zou wouden vrijgesteld. Thans kan „Eigen Hulp" niet worden vrijgesteld. Ér ontbreekt dus een rechtsgrond. Op grond van onze verordening kunnen wij geen vrijstelling verleenen. Dat is zeer onbillijk. Maar op het oogenblik is daar niets anders aan te doen. Het voorstel van Burg. en Weth. wend daarna in stemming gebracht en dat betreffende het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Het voorstel betreffende de belasting voor „Eigen Hulp" werd aangenomen met 12 togen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Oor schot, Lindeijer, Post, Staverman, Hen sei en Van de Putte. Hierna kwam ter tafel het voorstel van Burg. en Weth. betreffende het ga randeeren van ten hoogste 350 voor een te houden tentoonstelling voor volksinlichting op hygiënisch gebied va het Nederlandsche Roode Kruis. Het voorstel werd goedgekeurd. Besloten werd tot verkoop aan M Maas van 108 M'. grond, gelegen aan de Kasteeistraat, voor 8 per M'. De heer Huson vroeg of de trottoir- kosten niet meer in rekening worden gebracht. De heer Van Niftrik zeide, dat deze losten in den verkoopprijs worden be- --ekend. Behandeld werd daarna het verzoek van H. C Daalihuijzen om in koop te moglen ontvangen een stuk grond aan de Paardenmarkt. Alzoo werd besloten. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. werd -besloten tot ver koop van een tweetal politie-posthui- zen, welke buiten dienst zijn gesteld. De heer Hillinga vroeg waarop de 600 bezuinigd worden. De voorz-itter zeide, dat de kosten van verlichting, verwarming en schoonma ken ongeveer 600 bedragen. Vervolgens wend aan de orde gesteld liet voorstel van Burg. en Weth., naar aanleiding van het verzoek van de bouwvereenigin-g „Goed Wonen", tot (iet verleenen van een rijks voorschot voor den bouw van 40 woningen a ƒ3300 en hei toekennen van een bij drage uit de gemeentekas in de bouw kosten van ƒ300 per jaar, alsmede tot dekking van 25 pet. geraamd op ƒ724.50 van 'het tekort op de jaarlijk- sche exploitatierekening. 'De meerderheid der commissie voor -de gemeente-werken adviseerde tot aanneming van het voorstel, terwijl 2 leden zich hun stem voorbehouden, al les onder voorwaarde dat het gemeen tebestuur controle zal uitoefenen over de lijst van gegadigden, waarvoor de woningen zullen worden toegewezen. -De meerderheid der commissie voor ■ie financiën adviseert tot aanneming "an het voorstel 1 lid verklaarde zich tegen het voorstel. De heer Vermaas zeide, dat hij zich in tie commissie voor de financiën te gen het voorstel heeft verklaard en wel op grond van het te zware financieele offer voor de gemeente. Er zal hem worden toegevoegd dat het dient ter be strijding van de werkloosheid. Dat is niet juist. De H. B. S. zal meer werk- loozen noodig hebben dan wij hier kun nen versohaffen. Hi; wil wel voorstemmen als hem be looft' wordt dat voor de volgende 80 woningen geen spa in den grond wordt gestoken, alvorens daartoe door den raad madifiging is verleend. De heer Lindeijer heeft met genoegen het voorstel van Burg. en Weth. be groet, vooral omdat er reeds zooveel geld voor de voorbereidende werk zaamheden is uitgegeven. Dit werk is voortgegaan omdat zij dachten dat de gelden voor alle woningen zouden wor den toegewezen. Hij zette daarna uiteen wat „Goed Wonen" heeft gedaan om het bouwen van de woningen mogelijk te maken. De woningen kosten nu minder dan de helft waarop oorspronkelijk de kosten waren geraamd. Hii heeft met groote waardeering van het voorstel van Burg. en Weth. kennis genomen en hij hoopte, dat zoo spoe dig mogelijk met den bouw kan wor den begonnen. Ais wij dit voorstel niet aannemen komt er niets van de wonin gen. Wordt dit voorstel aangenomen en het besluit door Ged. Staten goedge keurd, dan kan dadelijk met den bouw worden begonnen. Zelfs al komt er iets van de H. B. S. dan is het de vraag of dit werk nog dit jaar werk aan de w-erklooze bouwvakarbeiders zai ver schaffen. In antwoord aan den heer Vermaas zeide hij dat de raad zich tot niets tneer bin-drt dan tot de 40 woningen, die thans worden voorgesteld. De heer Van Oorschot heeft eveneens met sympathie dit voorstel vernomen. Hij vroeg of er bijzondere maatregelen zullen worden genomen dat de Vlis singsche arbeiders aan het werk zullen v orden gesteld en er dienaangaande binnende bepalingen in de bestekken zuilen worden opgenomen. De heer Huson zeide dat, als door de Vlissingsche arbeiders 30 percent meer wordt gevraagd dan door andere arbei ders, het niemand den aannemer kwalijk zal kunnen nemen dat hij dan geen Vlissingsche arbeiders aan het werk stelt. De Vlissingsche arbeiders hebben liet dus aan zichzelf te wijten als zij het werk niet krijgen. De heer Van de Putte zeide, dat hij gehoord heeft dat de woningnood ver mindert. Hij kan echter niet medewer ken 12000 uit de gemeentekas te ver leenen voor het bouwen van deze wo ningen. Hij vroeg voor wiens rekening de 100.000 komen, die thans in den grond zitten. Voor de gemeente, interrumpeerde de heer Vermaas. Hij wees er nog op, dat op een ver laging van den huurprijs moet worden aangedrongen, vooral waar de loonen verminderen. De teer Merckens zeide, dat hij be zwaar heeft te stemmen voor een post, die ons landje eigenlijk in de moeras heeft gebracht. Van alle kanten komt nu het besef los dat deze wijze van doen in een normalen tijd niet gevolgd kan worden. Hij gelooft, dat wij voor een arme gemeente een zeer slecht voor beeld. geven, als wij op den verkeeidcn weg doorgaan. Wij doen dus het wijste niet te gaan boven het bedrag dat hef rijk vaststelt. Hij vindt het dus uit een oogpunt van algemeene gemeentepoli tiek niet goed het voorgestelde geld uit te geven. Door ons geld uit te geven handhaven wij een prijs voor een be paald woningtype, dat eigenlijk veel te hoog is. Wij moeten dus maar bukken en nog een ander woning-type maken. De heer Hensei vroeg of, wanneer deze 12000 worden toegestaan, de be- steksbepalingen dan zullen worden ge wijzigd. Wordt dit gedaan, dan betwij felt hij of de aannemer dan de wonin gen voor den voorgestel-den prijs zal bouwen. De subsidie van de gemeente zal dan allicht in plaats van 12000 tot 24000 verhoogd moeten worden. De heer Hillinga vroeg of met het bouwen niet gewacht kan worden totdat de militaire woningen leeg zijn. Er zai hierdoor misschien geleidelijk een einde komen aan den woningnood. De heer Van Niftrik zeide, dat de rede van den heer Lindeijer hem voor ten groot gedeelte ontheft van een nadere verdediging van het voorstel. Hij antwoordde den heer Van Oor schot, dat er Vd-issingsche arbeiders te werk zullen worden gesteld. De direc teur van gemeente-werken zal overleg plegen met den aannemer. Alleen zul len de Vlissingsche arbeiders hiervan geen gebruik kunnen maken wanneer de eischen onredelijk zijn. Het is wel moge lijk dat de woningnood iets vermindert. Het vertrek van de militairen gaat dan ook zoo langzaam dat de minister van oorlog de gemeente nog geen beschik king over de gemeente-woningen der militairen heeft kunnen geven. De be trokken militairen kunnen blijkbaar in hun nieuwe standplaats ook geen wo- nig vinden. De bezwaren van de heeren Van de Putte en Merckens weiden door den heer Van Niftrik weerlegd. De gelden d.e door de legeering werden toege staan voor woningbouw, werden door den lieer Van Niftrik onvoorwaardelijk -goedgekeurd. Er zouden anders, ook hier ter stede, onhoudbare toestanden zijn ontstaan. Met genoeg-en zien wij dat de weg om uit dien onhoudbaren toestand te komen, hoe langer hoe -goedkooper wordt. in antwoord op de vraag van den heer Vermaas waarom ƒ300 per wo ning befaal-J moet worden, terwij! het tekort maar f 95 bedraagt, zeide de heer Van Niftrik, dat hieronder de al gemeene kosten zijn begrepen. Hij wees den heer Merckens op een inconsequentie. Hij wil -de rente van de 300 uit de huur halen, terwij! hij aan den anderen kant er tegen is de huur te vrrhoogen, omdat de huren toch eigen lijk naar beneden moeten. De kosten van het leggen van de straten enz. moeten komen uit de hu- ïen van de huizen. Het is echter onge- wenscht deze twistvraag thans op den voorgrond te stellen. De heer Van Niftrik wees er op dat ce oorzaak dat het voors-tel van Burg. en Weth. in deze fase is gekomen, is, dat de regeering er naar streeft een ge deelte van haar kosten op de gemeen ten af te wentelen. Dat is ook hier het geval. De regeering verlangt van ons 300 per woning. Het komt hem ge- wenscht voor, ae zaak niet op de lange baan te schuiven, doch thans een be slissing te nemen. Wij moeten dus pro- fiteeren van de rijks-voorschotten. Doen wat dit n-u niel, dan hebben wij daar later geen kans voor. De heer Merckens w-ees er op, dat het liet niet van ons afhangt of de 12000 die wij zullen geven, nut zullen afwer pen voor de werkioosheidbestrijding. Dit hangt af van de eischen der bouwvak arbeiders, nl. of hun eischen niet over dreven zullen zijn. Dit wilde hij even vastleggen. Tot nog toe hebben wij alleen gega randeerd de 25 pet. op de tekorten. Thans gaan wij 12000 geven, zonder dat wij garantie voor onze rente zullen hebben. Hij heeft niet bedoeld dat deze huizen zoo spoedig leeg zullen staan. De duurdere huizen zullen zeker eerder leeg komen, als het woningtekort ver mindert. Hij blijft dus zeggen dat, wan neer r.iet goedgevonden wordt dat de remte op de huishuur wordt gelegd, hij tegen dit voorstel moet stemmen. Hij is er tegen een novum in te voeren en hij kan dus voor dit voorstel, zooals het hier ligt, onmogelijk stemmen. De heer Van de Putte is, ook na de toelichting van den heer Van Niftrik, niel van opinie veranderd. Hij zal dus tegen het voorstel stemmen. Men krijgt een algemeene daling van den rentestandaard en dit zal van in vloed zijn op de woninghuren. De heer Van Oorschot zeide, dat de -heer Van Niftrik een zeer waar woord beeft gesproken, nl. als er gevaar is zien wij niet op de kosten. Met dit ge vaar wordt de woningnood bedoeld. Deze woningnood is er en daarom juicht hij het toe, dat van den kant van Burg. en Weth. een dergelijk voorstel is gekomen. Hij beschou-wde deze zaak. zoo, dat wij de subsidie geven ter be strijding van den woningnood en daar naast ter bestrijding van de werkloos heid. Hij zette uiteen op welke wijze het

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1