gulden. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Artikelen SEATER JAGEN EMMER. I M@206 BINNENLAND ct. ct. Sweedenapne- 1 IS ct. lord Suf. nburgers 6 a 7 ct. N.-H. suikerperen 6 a 10 ct. cox po- ,,.3 7 pruimen: dlin 6 a 7 ct. toma- akenperen 7 a 9 ct jutten 18 a 20 ct, - kaneelperen 5 ct ete St. Jan 10 a if ct. keizer Alexan- de Vienne 22 ct jesperen 7 a 8 ct. beurré d'Amanlis Celine 5 ct. aard- uien 4 a 4'/2 ct. prinsessen 15 a ct. snijboonen 8 11 ct., alles per 4 ct.savoye koof '/2 a 6 ct. perzi- stuk selderie '/2 uien 1 '/2 a 3 ct. ct.ramenas I a alles per bos an- elein 25 ct.kervel 2 ct. peterselie 3 komkommers 2 a augurken 20 a 40 gustus 1922. heden een rede- rwten. Van de an- anvoer gering. De Oude Tarwe 13 re 10 a ƒ10.50 "20, alles per 100 er 5 ons. 00 stuks. C H T. d 765.4 te Hapa- 748.6 te Thors- tvond van 1 Sep- ige Zuidelijke tot kelijk nog zwaar et kans op regen atmir. ITISSINGEN. n.m. 1.37 11.19 1.50 12.23 Zaterdag FIEBOONEN. S. IE. Dommisse ARK 46. tieurmiddel JIN, BLOND es verzekerd. R M A N. llamypark 37. stuks f 1.25. nfeur istallatie. Br. iss. Courant".. iscliappij van rt - Rotterdam 2n plaatsen. ASSAGIER& :N VEE. Mild ,a. wr 8 8 ikomen T. Rett y.H. nnr ■ansp, ea Exp». J. VOS, Tel.. 'ORN, Tel. 153.. BOUT, Tel. 282. NHEK. Tel. 101 September hoofdrol is s el l. lie HART, ilm De bezuiniging en de ambtenaren salarissen. Naar „de Maasbode" verneemt, zal liet streven, van bet gereconstrueerde kabinet-Ruys aangenomen wat mag verwacht worden, dat de formateur zijn pogingen met succes bekroond ziet er op 'gericht zijn, op de begrooting van elk der moisterieele departementen circa 20 procent te bezuinigen. Het zal daartoe onvermijdelijk blij ken, dat ide pensioendcortinig, die «eni gen tijd geleden voor rekening van het rijk genomen werd, weder ten laste van de salarissen der ambtenaren wordt gebracht. Koningin's verjaardag. Voor het eerst sinds (het uitbreken van den oorlog werd ditmaal de ver jaardag der Koningin, fn de residentie op meer feestelijke wijze herdacht. Uit gezonderd de gebruikelijke parade, die bij gebrek aan beschikbare soldaten niet ton doorgaan, was bet programma welhaast van nog uitgebreider omvang den vroeger. En dit (had vele menschen van buiten naar de stad en de stads menschen op straat gelokt, waardoor voornamelijk de centrale punten van verschillende wijken een ongewone drukte vertoonden in bet vroege mid daguur. Bij de Nederduitsch Hervormde ge meente werd de jaardag der Koningin plechtig en feestelijk (herdacht met een godsdienstoefening in de Groote Kerk, waarbij ds. Te Winkel voorging. Hij sprak naar aanleiding van Ps. 20 3 „Hij zemde u hulp uit ihet heiligdom en ondersteune u uit Sion". A1et een warme bede voor bet heil en 'de gezondheid der Landsvrouwe werd de 'korte godsdienstoefening ge stoten. De slotzang was Ps. 121 4 „De 'Heer zal u steeds gadeslaan". Maar 'nauwelijks was de laatste klank verklonken, of organist De Zwaan zette krachtig (het Wilhelmus in. Staande en 'uit volle borst zong de gemeente het eerste couplet en vervolgens het Mijn schilt ende hetrouwe. Te Amsterdam hebben zij die in de morgenuren naar hun kantoren of an dere .werkzaamheden zijn gegaan, op- den Dam, reeds genoten van de koraal- m'uziek die van de Nieuwe Kerk klonk. In de Kalverstraat, die vol vlaggen hing, boden tal van kooplieden hun „Oranje-Nationaal" aan. Op het Spui en andere plaatsen verzamelden zich de echte Oranjeklanten rond de ver sierde orgels om een dansje te doen In enkele parken werd ook reeds in de morgenuren een muziekuitvoering gegeven. Tegen twaalf uur 's middags werd (het drukker in de stad. omdat vele handelszaken en andere kantoren om dien tijd op dezen dag sloten. In den middag waren er tal van vermakelijk heden. Ieder kon zijn keus doen. De 'kalm aangelegden (konden zich naar de kerkgebouwen begeven, waar orgel concerten werden uitgevoerd, of naar het Vondelpark, waar een muziekuit voering werd gegeven. De groote trek was echter naar het Stadion, waar door de vereeniging tot veredeling van het volksvermaak een groote voorstelling was gearrangeerd. Er waren daar wieier- en athletiek- wedstrijdeni en een muziekuitvoering van bet muziekkorps van de firma Goulmy en Baar uit den Bosch. Op het eind van den middag werd ee.n luchtballon opgelaten. De avond bood ook tai van vermakelijkheden. De twee groote aanitrekkingspunten zullen wel zijn geweest het traditioneele vuurwerk aan den Amstel en de open luchtvoorstelling in het Stadion „De intocht' van Alexander den Groote in Babylon". In de Omgeving van het Centraal Station werd het tegen half tien al vol. Het Koninklijk Muziekkorps uit Den Bosch zou aankomen enkele duizen den hadden zich opgemaakt om de mannen van Goulmy en Baar te aan schouwen de trein, welke kwart voor hen zou aankomen, was een half uur te laat en zoo was het wachten. Tegen half elf kwamen de Bossche muzikanten uit het stationsgebouw, met hartelijk gejuich begroet. Een 'kleine, origineele stoet werd geformeerde de muziek, in kleurige uniformen voorop dan de kwieke jon gens van het opleidingsschip „Pollux",' de roeiriemen dapper omhoog daar achter een, groote toerauto, die dit keer met meevoerde een gezelschap Engel- s9"en en Amerikanen, die de splendid Cl'y" komen bewonderen, maar ge noeglijke Jordaanvrouwtjes met zwarte mutsen, 'waartusschen oranjelintjes waren 'gevlochten. vu vroo'Pe troepje trok naar de Westermarkt, waar een goede duizend kinderen reeds ongeduldig stonden te wachten, de meisjes in 't wit en oranje ook elf kleine provincie-maagdjes in allegorische pakjes, de jongens in 'hun beste plunje. De Jordaan met al haar typische smalle, pittoreske straatjes en schilder achtige grachten was in den voormid dag reeds „in kleedij". De straten aller eerst. Nu was die ikleedij soms maar heel poovertjes: een 'beetje dennegroen, lapjes dundoek, vaantjes, bloemslin gers, opgetuigde orgels, koopstalletjes met hoedjes, petten en andere versie ring lm d e kleuren. Leven, en vroolijkheid brachten de kinderen, die in lange troepen, vier in het gelid, ibestrikt, besjerpt, 'bebloemd, marcheerden naar feestterrein en lo kaal Ze zongen, ze zongen zóó dapper, de Meinen, en ook de moeders „Houdt den moed er miaar in", dat het iederen Oranjeman warm om het hart moet zijn geworden. En op de groote, 'breede karren, vol geladen met jeugd, met ouderen, daar zongen ze al even luid, met dezelfde overtuiging„Houdt den moed' d'r ■maar in Duizenden menschen stonden langs Rozengracht, Westermarkt, Raadhuis straat en verderop. Zeven, acht hagen dik, als zou straks een sportheld, een biljarter langs trekken, of een Mei stoet, of een 'koninklijke familie, wacht ten er vaders, broers en verdere bloed verwanten op het langs gaan van bloemomwoelde fietsen, bonte karre tjes, plezierige kinderen, die in Stadion of elders een dag van lekkere zonne warmte en vermaak tegemoet wandel den. Uit alle zijstraten liep het aan blééf het aanloopen, heel den lieven, langen morgen. Reeds vroeg in den morgen heeft te Rotterdam een groote kinderschare ter gelegenheid van den verjaardag van Koningin Wilhelmina een aubade ge bracht aan 'burgemeester Zimmerman. Van verschillende, verzamelplaatsen in de stad trokken de kinderen met hun leiders, zingende en met oranje ge tooid ,maar den Coolsingel, waar zich een groote menschenmenigte had op gesteld. Toen burgemeester Zimmerman met de wethouders en raadsleden op een der balcons van het raadhuis versche nen, klon/k een langdurig applaus. Daarna zongen de kleinen „Wappe rende vlaggen", „Mijn Nederland" en „het Wilhelmus". De burgemeester be- igaf zich vervolgens maar 'beneden om de kinderen persoonlijk te bedanken voor de hulde aan het gemeentebestuur gebracht. De politie had voor doeltref fende afzetting gezorgd. Opheffing van het departement van landbouw A'l'le berichten over de kabinets-crisis waren steeds eenstemmig in d'e 'bewe ring, dat minister Van IJsselsteijn niet aanblijven zou. Dit is, naar „Aneta" verneemt, inderdaad het geval, en maar toet uit zeer goede bron verneemt zal zijn geheele departement verdwijnen. Het voornemen toch bestaat het mi nisterie van* landbouw, nijverheid en handel te splitsen en de verschillende deelen onder te brengen (bij de depar tementen van Waterstaat en Arbeid. Is „Aneta's" zegsman juist ingelicht, dan komt minister Aaiiberse met zijn depar tement in het gebouw van het huidige departem nt van landbouw, nijverheid en handel. Van andere zijde werd dit bericht aan „A'neta" bevestigd. De directie van den landbouw gaat over naar het de partement van binmeniandsehe zaken de afdeeling nijverheid komt bij het mi nisterie van arbeid onder minister Aai- berse, terwijl de afdeeling handel ten deele naar waterstaat en ten cfeeie naar buitenlandsche zaken overgaat. De vereenvoudigde rechtspleging. In ons vorig nummer is ten opzichte van de wet tot vereenvoudiging van de rechtspleging in lichte strafzaken, wel ke heden is in werking getreden, een vergissing binnengeslopen en hebben wij aangehaald een regeling, die te 's-Gravenhage tusschen de justitie en de politie is getroffen. in de gemeenten, ressorteerende on der het kantongerecht te Middelburg (dus óók te VJissingen) is die regeling geheel anders, waarom wij nog eens op het navolgende wijzen De politie heeft nu de bevoegdheid om bij het bekeuren terzake overtreding van diverse wetten, o.a. Motor- en Rij- wielwet, Trekhondenwet, Wapenwet, IJikwet en Visscherijwet en terzake over treding van de politie-verordening, on middellijk den bekeurde op te roepen, om ter terechtzitting van het kantonge recht op een nader bepaatd'en dag te verschijnen. De bekeurde ontvangt van den politieambtenaar daartoe een schriftelijke oproeping. Weigert hij die aan te inemen, dan zal daarvan 'het ge volg kunnen zijn, bij niet-verschijnen ter terechtzitting van het kantongerecht, dat hij veroordeeld wordt zonder ter zake door de justitie te zijn 'gehoord 'geworden. Opgemerkt zij, dat in het ressort van 'genoemd kantongerecht de politie wel degelijk d'e bevoegdheid heeft om ge tuigen uit te noodigen namens den amb tenaar van het openbaar ministerie bij het kantongerecht om ook op een be paalden dag ter terechtzitting te ver schijnen en dat zij mede b'evoegd is, om bij verbaliseering van minderjarigen beneden den 18-jarigen leeftijd, de ouders voor gelijk doel op te roepen. Ten slotte vestigen we nog even -de aandacht op art. 74 van het Strafwet boek, dat, gewijzigd bij de in aanhef dezes genoemde wet, thans luidt Het recht tot strafvordering wegens overtredingen, waarvan de kantonrech- tei kennis neemt en waarop geldboete, hetzij als eenige hoofdstraf, hetzij ne vens liechtenisstraf van ten hoogste veertien dagen is gesteld, vervalt door vrijwillige voldoening aan de voor waarde, welke de bevoegde ambtenaar van het openbaar ministerie op vóór den aanvang der terechtzitting in te dienen verzoek van den verdachte of beklaagde ter voorkoming van de straf vervolging mocht hebben gestelid. Deze voorwaarde bestaat in de be taling, binnen een door den ambtenaar te bepalen termijn en op een door dezen aan te wijzen plaats, van een bepaalde geldsom', met of zonder uitlevering van voorwerpen of voldoening der geschatte waarde of afstand van reeds in beslag genomen voorwerpen. Zoodanige uitle vering, voldoening of afstand wondt steeds in de voorwaarde opgenomen, indien terzake van het feit verbeurdver klaring zou moeten volgen. Bedoelde termijn kan voor den afloop daarvan éénmaal worden verlengd. 'De te betalen geldsom bedraagt ten rrinste 50 cents en ten hoogste het maximum der boete, op het feit gesteld. Is op de overtreding geen andere hoofdstraf gesteld dan geldboete en biedt de verdachte of beklaagde aan, binnen den door den ambtenaar van 'lier openbaar ministerie te bepalen ter mijn het 'maximum der boete te betalen en de aan verbeurdverklaring onder worpen voorwerpen uit te leveren of af to staan of hun geschatte waarde te voldoen, dan zat die ambtenaar het stellen van een daartoe strekkende voorwaarde niet mogen weigeren. Stads- en Provïnciemeuws VLISSINGEN, 1 SEPTEMBER. Het strandfeest. Reeds lang vóór den tijd van der afmarsch verdrong de jeugd zich gis terenmiddag in 't middenpad van het Bellamypark, in afwachting op het mu ziekgezelschap „St. Ceacilia", dat haar naar het strand zou geleiden. Achter eenvolgens kwamen de Padvinders aanzetten met muziek en vaandel en 'n afzonderlijk trommeleoaimando van de groep Ranneft. Groot gejuich ging op, toen de heraut te paard, in zijn eigen aardig costuum gestoken door de firma Bakker, langs de inmiddels opgestelde en van vlaggetjes voorziene jeugd reed. Eenige oogenbtikken later dan oor- spronklij'k was bepaald, zette de kleu rige stoet zich in beweging langs Nieu- wendijk en door de Walstraat en de Badhuisstraat naar'liet strand, dat fees telijk versierd was met tal van wappe rende vlaggen. Nauwelijks waren de ruim 900 kinderen op 't feestterrein aangekomen en opgesteld of de muziek zette het Wilhelmus in, dat luidkeels werd medegezongen. Nu nam de heer J. P. van Krieken het woord om den heer M. Laernoes, die de plaats van den (burgmeester innam, die door ziekte verhinderd was, welkom te heeten. Hij memoreerde de hulp van verschillende personen, ais eerste den heer Roskes, en den steun, dien hij bij de voorbereid selen van tal van ingezetenen had ont vangen. Nadat de voonbereidende maatregelen waren getroffen, had hij de leiding overgedragen aan den heer Lemmers, die zich daarvoor welwillend heeft beschikbaar gesteld. De wethou der beantwoordde deze toespraak en zeide, dat het gemeentebestuur zeer gaarne dit feest zag, te meer nog nu dit samenviel met den geboortedag van H. M. de Koningin. Hij had met genoe gen vernomen, dat velen zich er voor geïnteresseerd hadden, te velen om ieder afzonderlijk te 'bedanken, hetgeen bovendien .(e veel van hef geduid dei- kinderen zou vergen, m'aar hij verzocht «en driewerf hoera uit te brengen op H. M. de Koningin. Nadat de heer Lem mers hartelijk dank had gezegd voor 'de aanwezigheid van den 'heer Laernoes en de beste wenschen had geuit voor de gezondheid van den 'burgemeester, zette „St. Caeeilia" het Wilhelmus in, waarna de werkzaamheden een aan vang namen. Bij het betreden van het feestterrein was aan mevr. de wed. Van Woei'deren de moeder van den burgemeester, na mens de feestvierende kinderen een bouquet aangeboden. Het strand was goed afgedeeld, zoo dat de afwerking vlot van stapel kon loopen. Minder aangenaam is het ons daarom te moeten vermelden, dat het publiek niet zoo mee heeft gewerkt als wel kon. Van verschillende kanten toch hoorden we de opmerking, dat de kin deren door het loopen van het publiek niet konden werken zooals wel ge- wenscht was en dat zelfs werk van (kinderen vernield werd. Al spoedig zagen we op het voor graafwerk afge perkte gedeelte de eerste vormen van dieren, huizen, forten enz. te voor schijn treden, die wel wat beloofden. En ondertusschen liepen door die gra vende en wedstrijdende kinderen men schen heen en weer, die de beloofde ijswafeltjes uitdeelden, maar ook wat een ware verrassing voor de jeugd was anderen, die door den heer Van der Linde aangeboden eierkoeken aan de kinderen uitdeelden. Terwijl het graven doorging, werden de verschillende wedstrijden gehouden, waarvan wij enkele uitslagen hieronder vermelden, ten eerste het touwtrekken voor meisjes, om het ongewone schouwspel daarvan le prijs de meis jes Jacobse, Soniius, Rijswijk en De Pagter 2e prijs de meisjes Mannie, Roeting, Rein en Van Hoek 3e prijs de meisjes Van der Heiden, Miiot, Meulmeester en Weeling en ten tweede het zakloopem, waarbij zich koddige tooineeltjes voordoen le prijzen W. Lammertijn, A. Monteny, J. Mangel, L. Klijberg en Gh. Tournooy. in dien tusschentijd waren de gravers een eind gevorderd met hun werk en zagen we daar aardige staaltjes van wat oefening met voorlichting te voor- 'SChijn kan 'brengen. We somimen van •wat we zagen op, wat naar ons inzien het merkwaardigste was een leeuw, deer een. ™Tsje alleen vervaardigd, een vlinder (met scheipen-vleugels), verschillende waterdieren als visschen, •krokodillen, schildpadden, den Boule vard met de oprijlaan, den Boulevard met 'Standbeeld en lichttoren, waarvoor eefi oorlogsschip, de wapens van Vlis- singen en Middelburg enz. Het was een verzameling, waaruit de jury, be staande uit verschillende personen uit de stad en waaronder ook de schilder Bergsima had plaats genomen, een moeilijke keus, welke taak nog werd be moeilijkt door den nu Ihard neervallen den regen. Alle prijswinnaars te noemen het waren er 40 zou te veel van onze plaatsruimte vergen. Behalve de prijzen in de verschillen de wedstrijden 'behaald, kreeg ieder deelnemer een cadeautje, waarbij de heer S. M. Polak met eenige verrassen de extra^prijzen zich niet onbetuigd liet. Het was dan oök aan de kinderen te zien, dat zij op het overvolle feest terrein zich goed hadden geamuseerd. Des avonds om half 9 hebben een groot deel. dezer kinderen zich van brandende lampions voorzien en verza meld op het BeMamypark, wat een fantastisch gezicht opleverde, van waar ze, weer voorafgegaan door „St. Ceacilia", een tocht gemaakt hebben door een deel der stad, dat 's middags niet doorgetrokken was. Het aangekondigde concert op den boulevard Evertsen van „St. Ceacilia" is niet doorgegaan. Een bijzondere plechtigheid. Gisterenavond heeft de sociëteit Nederlandsch Loodswezen op de ge bruikelijke wijze 's Koningins jaardag gevierd. Om acht uur vereenigden de leden en hun genoodigden zich in de societeitzaal, waar onder gezelligen kout de avond werd gepasseerd, waar bij een paar humoristen voor de noo- dige afwisseling zorgden. In de pauze had een bijzondere plechtigheid plaats. Toen werd nl. aan de sociëteit in eigendom overgedragen een levensgroot portret in olieverf van Frans Naerebout, geschilderd door den oud-ontvanger bij het loodswezen al hier, den heer J. de Neef, thans te Maassluis woonachtig, en door hem de sociëteit ten geschenke aangeboden. Bij monde van den voorzitter, den heer B. N. W. Stofkoper, werden de aanwezigen van dit feit op de hoogte gesteld, waarop het doek, dat de beel tenis van den zeeheld nog aan ieders oog onttrok, verwijderd werd. Alsnu prijkte in gouden lijst het goed gelij kend portret van den dapperen en menschlievenden voorganger der lood sen, waarvan een ieder de keurige af werking prees. In de enkele woorden, die de heer De Neef als dank voor het wel aanvaar den' van zijn werk tot hef bestuur richtte, deed hij uitkomen, hoe hij op 'het denkbeeld was gekomen, zijn be scheiden krachten aan te wenden en iets dergelijks te scheppen. Hij herin nerde daarbij aan de nog versch in het geheugen liggende Naereboutfeesten, waarbij de onthulling van een stand beeld 'plaats had. Hij had getracht door warme kleuren en tinten nog meer dan hef kouden sitee,nen beeld, dat op een onzer boulevards prijkt, de aandacht op den dapperen Naerebout te vestigen, vooral voor hern, die geroepen zijn het- 'zelfde beroep uit te oefenen, en voor het zelfde geval als deze loods KunTKTI •komen te staan. Daarom had hij het een plaats aangeboden, daar waar deze mannen der zee gemeenlijk vertoeven, te midden van hen, met wie hij zes jaren lam wijze mocht omgaan. Hij verzocht ten slotte zij.n werk met een niet al te cri- tiseh oog te beschouwen, doch' alleen te letten op het doel, dat hij heeft trachten te bereiken. Daarop zongen de aanwezigen een van de toekende Frans Naereboutliedjes, waarmee deze plechtigheid geëindigd was. Een buitengewoon concert. In het Concertgebouw aan de Eimna- straat wordt a.s. Dinsdag 'een buiten gewoon concert gegeven door den heer Jacob Ros uit Aardenburg (piano) en mej. Betsy Dhont (viool) uit Middel burg, die dan tevens haar afscheids concert geeft. Op het programma komen werken voor van Beethoven, Listz, Veracini, Debussy, Sibelius en David. Dinsdag heeft de heer Ros nog een concert gegeven in het Badhotel te Domburg en daarmede een groot suc ces 'gehad. De heer Ros is een leerling van Röntgen en het laatst van Jozef Pem- bauer te Munchen. In ons nummer van 19 Juli meldden wij reeds dat de heer Ros in de Beier- sche hoofdstad een concert heeft gege ven, waarbij de daar verschijnende bladen den 'heer Ros als een begaafd pianist hebben geprezen. Over de bekwaamheden van mej. Betsy Dhont behoeven we niet uit te weiden. Zij is luier voldoende bekend. Het is te hopen dat de beide concert gevers-Dinsdag zullen ondervinden dat 'goede kunst ook hierter stede voldoen de bewonderaars vindt.. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Augustus 1922 in de rijkspostspaarbank ingelegd 48856.76 en terugbetaald 45013.71. Onze oud-stadgenoot, de heer A. Th. Eiants, is 'benoemd tot leeraar in de stoomwerktuigkunde aan de academie van (beeldende kunsten en technische wetenschappen te Rotterdam. Onder de onderscheidingen welke bij Kon. besluit zijn toegekend treffen wij nog aan de bevordering tot officier in de orde van Oranje-Nassau van on zen vroegeren stadgenoot, den lieer H. Andriesse, voorzitter van de Ned. Ver eeniging van Weldadigheid te Brussel. Ringrijderij te Middelburg. Zooals bekend 'heeft de Koningin in dertijd een wisselbeker voor de ringrij- derijen, uitgeschreven door Vreemdelin genverkeer te AAiddelburg, uitgeloofd en wend dteze verleden jaar voor de derde maal gewonnen door Piet Bras ser uit Vrouweipolder. Ten tweede male schonk de Konin gin een wisselbeker en de 24 beste rij ders van de Donderdag gehouden ringrijderij, waaraan 103 personen deelnamen, mochten om diezen beker kampen. Brasser zou ook mogen mede kampen, maar trok zich terug 'daar bij nu een ander 'een 'kans wulde geven. De gelukkige werd Jan Kooie Dz. uit Sint Laurens, die den beker mocht ontvan gen uit ihanden van den Commissaris» der Koningin, die er zelf een bronzen medaille aan toevoegde. Bij den gewonen strijd behaalde de zelfde rijder don eersten prijs met 15 van 'de 23 ringen. Verder werden o.a. prijzen behaald door Willem Bosschaart de zesde met 12 ringen, door Jacob Castel de veer tiende met 10 ringen, door Pieter Castel de drie en twintigste met 9 ringen 'doos Jacobus Castel de een en veertigste met 7 ringen, door Corns, d'e Rijke de acht en veertigste imet 6 ringen, terwijl Ja cobus Wisse, ,d'ie ook 6 ringen Ihad, bij loting uitviel. Al deze prijswinners wo nen te Oost- en West-Souburg. Willem Bosschaart verkreeg boven dien den extra bestuursprijs voor den rijder, 'die de meeste ringen achter el kaar maakte, Ihem was (dit 7 maal ge lukt. Een Iharde regenbui en het late uur maakten, dat men ten slotte tot 'loten in plaats van kampen moest overgaan. De ringrijderij werd door bijna 1500 b'etalende bezoekers bijgewoond. De Belgische Prinses Marie José, die gisteren den marktdag te Middelburg bezocht, reisde streng incognito. H. K. H. bezocht o. a. de ringrijderij in de Abdij en. deed in de stad bij verschil lende winkeliers inkoopen. De Prinses was vergezeld van den gouverneur van Vlaanderen. Het concert dat 'gisterenavond op 't Molenwater door het Middelburgsch muziekkorps zou worden gegeven en waarbij een eenvoudige verlichting giorno zou worden ontstoken, is we genis het slechte weer niet doorgegaan. Het zal nu hedenavond plaats hebben. Gisterenavond is van een der aan de Loskade te Middelburg liggende boo ten een der opvarenden te water ge raakt. Op zijn hulpgeroep werd de

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1