I RD r«E fERSAl AR IJ MIJ Mo aoo 60e %Ifa»rö2at3g| iileen. lastscfiippij m taart I VRIJDAG 25 AUGUSTUS binnenland" Voor eer en recht mGEM FEUILLETON RT. VLISSINGSCHE COURANT jiegterrein IR. POLAK. Meisje, goed en van goede fen, biedt zich letter W. L„ „Vliss. Cour." bib.- Rotterdam Igen planteen. PASSAGIERS EN VEE. v. Sill m ar 8 8 T. SOit. T.m. ar 9 9 Exd, Tel. i bekomen Trausp. en E: Q. VOS, 1NHOORN, Tel. 153. ■TIRHOUT, Tel. 28£. ■ITENHEK, Tel. 101 onze Maat- Irabant van n Tractors, n te leveren, chten) 230,- 430,- 730,- 680,- 230,- 615,- 1650,- IES "WÊ GEN, gratis. }f. latere. 448 ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Koningin naar Scandinavië. Naar wij vernemen zal het Neder landsche oorlogsschip, aan boord waar van de Koningin bij haar bezoeken aan Kopenhagen, Stockholm en Christiania de leden der Ne-derlandsche kolonies zal ontvangen, de „Zeeland" zijn, wel ke bodem vermoedelijk 2 September, onder bevel- van den- kapitein-luitenant ter -zee Putman Cramer, -naar de Skan- dinavische wateren -zal vertrekken. De reden, waarom de ontvangst aan boord- van- een onzer oorlogsschepen- zal -geschieden, moet hierin zijn-gelegen -dat noch de Nederlandsche gezant in Zweden, noch die in Denemarken, wel ke laatste tevens, geaccrediteerd is bij het hof van Noorwegen-, er in geslaagd zijn-, sedert hun aankomst een perceel te vinden, voldoende geschiktheid en ruimte biedend- voor huisvesting van 't gezantschap. De kabinetscrisis. Men meldt uit 's-Gravenhage aan 't „H-bld." dat de -conferentie, -die de tij delijke voorzitter van den- ministerraad jh-r. Ruys de Beerenbrouck, Woensdag in zijn departement gehouden heeft niet de vertegenwoordigers der drie rechtsehe fracties in de Tweede Kamer de heere-n- No-lens, Schokking en De -Monté VerLoren, tot zeer laat in den -namiddag geduurd heeft, waaruit valt af te leiden, -dat het -niet zoo gemakke lijk is om overeenstemming te verkrij gen -over het omtwerp-regeeringspro- -gram, dat aan de rechts-che partijen is voorgelegd. In dit verband zijn ver- ineldingswiaard -de geruchten, die de ronde doen-, als zou de kabinetsforma teur zelf (blijkens uitlatingen aan der den) vreezen zijn opdracht n-iet tot een goed einde te kunnen -brengen; geruch ten- -waaromtrent wij uit den aard der zaa-k geen, bevestiging 'konden verkrij gen en die wij dus slechts als zoodanig mede-de eten. Examen radioteelgrafie. -De directeur^generaal der posterijen en telegrafie maakt het volgend verslag bekend betreffende het examen voor het verkrijgen van certificaten van ra- d-ioteiegrafist le -of 2e klasse. Het verslag handelt over drie exa mens, afgenomen gedurende het tijdvak Flbruari 1922 t/rn ultimo Juli 1922. Aantal candidaten voor het certificaat le klasse 269. Hiervan trokken zich terug 36. Aantal geslaagden 60. Aantal candidaten voor het certificaat 2e klas se 279. Hiervan trokken zich terug 46. Aantal geslaagden 72. Het opnemen -geeft geen aanleiding iot op-menking-en. Verbetering in het seinschrift is te -bespeuren. Ken-nis van de wijze waar op de bescheiden volgens de supple- Roman van O. ELSTER. 35) Mag ik u verzoeken, dit bewijs van ontvangst te onderteekenen? vroeg de gendarme. Fritz teekende en de gendarme ging heem Fritz waagde het niet, Erika iin- de oogen te zien. Een heftige woede ont welde wederom aan -zijn 'hart, in groote passen- liep hij een-ige malen op en neer. Hij liet zich dan op een bank neervallen e-n- staarde pijnzend voor -zich- neer. Nu, nam Erika het woord, geloof je nu nog aan een verzoening Neen, stiet hij uit. De strijd is -begonnen, Fritz, mijn moeder heeft hem ontketend-, En geloof m-e, even--onverzoenlijk als .ze tegenover jou optreedt, zal) ze het ook tege-n-over mij doen. Alleen wanneer wij haar on- omstootelijk het bewijs van je onschuld -brengen-, -zal ze misschien va-n- een ver zoening wiMen hooren. Fritz dacht aan- hetgeen zij-n- advo caat hem had gezegd. Maar wat te doen, als wij -dat be wijs niet kunnen leveren riep hij hartstochtelijk uit. Wan-neer er omstan digheden zijn, die -niet te' verklaren zijn Als de gestolen- broche niet terug te vi-n-den is Man-neer dat alles gebeurt, wat jij daar zegt, dan staat mijn overtuiging van je onschuld nog onaangetast vast inenten moeten worden bijgewerkt, liet bij zeer vele candidaten te wenschen over. Door onvoldoende elementaire kennis van de leer der electnici.teit en van het magnetisme had-den meerdere can-didaten een verward begrip van de radido-telegrafie. De commissie handhaaft haar reeds meermalen uitgesproken meening, dat de voor-ontwikkeling van meerdere can-didaten te gering is om de studie voor de rad-iotelegrafie met vrucht te 'kunnen volgen. De staking in de sleepvaart opgeheven. In de vergaderingen te Dordrecht, Rotterdam-, Ru-hrort, Vreeswijk en 's Hertogenbosch, van de -bij de staking in dg Rij-n-sleepvaart betrokken- arbeiders, is de weigering van de werkgevers, om arbitrage over het loo-nsgeschii te aan vaarden-, behandeld. Met -overwegende meerderheid van stemmen- is daar-n-a -besloten, het voor stel der werkgevers te aanvaarden. Als gevol'g van de daarop met de werkgevers gevoerde besprekingen wordt met ingang van hedenmorgen de s-taking opgeheven. Het werk wordt hervat op dezelfde loo-nen en voorwaarden, die door de werkgevers i-n- het Rijnsleepvaa-rtbedrijf, voor 'het uitbreken- -der staking waren aangeboden. Een werkproef. Naar „de Maasbode" verneemt wordt in de glasfabriek „Ufo" te Schiedam (firma Herman- Jansen) een interes sante proef genomen. De firma ziet in verband met de lage valuta der om liggende landen evenmin als de meeste glasfabrieken- in Nederland-, kans hare glasovens in bedrijf te stellen. De moeilijkheid is hoofdzakelijk ge legen in de hooge bedrijfskosten. Nu is een aantal arbeiders overtuigd, dat zij, wanneer zij belang erbij hebben, de ■bedrijfskosten aanmerkelijk kunnen re- duceeren en aldus, gepaard aan in-ten- sieven arbeid -het -bedrijf ioonend kun nen ma-ken. De firma is ook van die meening. Men is dus overeengekomen, dat de firma het commercieele gedeelte der zaak blijft drijven, -dus den inkoop van grondstoffen en den- verkoop der pro ducten. Wekelijks wordt afgerekend de firma betaalt het- gefabriceerde glas na aftrek van 'hetgeen zij aan grond stoffen-heeft geleverd Het verschil tus- schen een en ander is het arbeidsloon en deze som wordt in- verhouding van een vastgestelde schaaf el'ke week door 'het -werkvolk verdeeld. Wordt dus goed gewerkt, da-n- ontvangen -de werkne mers een hoog en bij slecht werken een laag loon. Een reservefonds moet als schokbreker dienst doen. De Amsterdamsche gemeente-begrooting. De Amsterdamsche gemeentebegr'oo- tin-g voor den dienst 1923 is versche nen. De ontwerp-Jbegrooting wijst in in komst en uitgaaf een bedrag aan van ƒ98.476.464 tegenover een eindcijfer van ƒ96.638.683 van -de begrooti-ng voor het loopende jaar. Het eindcijfer is der halve -thans ƒ1.837.781 hooger. De buitengewone uitgaven worden voor 1923 553.502 lager geraamd dan voor 1922, ui. op ƒ4.443.537 voor 1923 tegen 2.977.039 voor 1922. De .gewone begrootin-g is -derhalve ƒ2.371.283 'hooger dan -die voor 1922 en he-loopt ƒ94.032.927, tegen een be en -is mijn plaats des te eerder naast jou, om getuigenis van- je eer af te leg gen. jij zult ook dan in- rn-ij gelooven Ja. Je zult -nooit aan mij twijfelen Nooit. Erika lieveling wat ben ik klein, bij jou vergeleken. Hij stak 'haar de handen toe, waarin zij de 'hare legde. Wij h-ooren nu eenmaal 'bij elkaar. Fritz, sprak zij lachend met tianen in de oogen-. Fritz .'rok haar aan- zijn hart Ja, Erika, wij hooren bij elkaar i'n leven cn dood en- voor de eerste maa-1 kurten zij eikaar niet met de tee- derheid van 'n koozend paar, maar met de ernstige innige liefde van twee men- schen, die een verbond voer -het leven hebben- gesloten temidden van- gevaren en smart. Zacht maakte Erika zich uit zijn ar men los. Wil- je me nu -nog wegsturen- vroeg ze. ja, antwoordde hij, diep ademha lend, nu juist. Hoe Ja, nu juist, ging hij levendig voo-rt, -want -niemand ter wereld zal mij het minste verwijt kunnen maken- jij. Erika. 'hebt gezegd, mijn eer was die van jou goed-, da-n- is oo'k jou eer de mijne en wanneer jij eens mijn vrouw, mijn innig geliefd vrouwtje bent. dan zat zelfs geen schaduw op jou eer kunnen vatlea Daaraan heb ik in 't geheel niet drag van ƒ91.661.644 voor 1922. 'De begrooting van het gasbedrijf is gebaseerd o-p -een gasprijs van 12 cent per kub. M. over -den -gewonen en \2Y2 cent over den muntmeter dit befeekent •een verlaging van den prijs met 1 cent. Niettemin wijst de begrooting een over schot aan van 250.000, hetwelk naar de verwachting van Burg. en Weth. door verdere bezuiniging zal worden overschreden. Wat de hoofdcijfers van de begroe ting betreft, -blijkt 'dat -de -kosten van het huishoudelijk -bestuur 154.291 lager zijn geraamd -dan voor -het loopende jaar die voor on-derhoud van ge meente-eigendommen 524.358, die voor brandweer en politie ƒ320.218 en voor, verlichting ƒ204.140. Ook de kosten voor het onderwijs zijn lager geraamd en wel ƒ43.078. Hooger -daarentegen dan vogr 1922 zijn geraamd -de 'kosten voor de ge- zond'heidsjxilitie (f421.760 hooger) voor het armwezen 536.382) rente en aflossingen (ƒ1.130.000) pensioe nen en wachtgelden (ƒ255.600) on voorziene uitgaven 1.793.915). Wat aangaat de inkomsten zijn de ontvangsten uit vroegere -diensten 7.006.967 hooger geraamd. -De opbrengst van de belastingen daarentegen is ƒ8.357.000 -lager ge raamd -dan voor 1922. Een belastingaanslag van... één cent. 'Dezer dagen kreeg een -berichtgever van „Het Voflk" het volgende -belas tingbiljet in handen ..-De ontvanger der gemeente Almelo verwittigt u(volgt naam), dat gij voor het belastingjaar 1921, blijkens het door den raad vastgesteld kohier, in -bovenvermelde belasting (straatbe- lasiting) zijt aangeslagen tot een som van 0.01. Deze aanslag is invorderbaar in één termijn, verschijnende 31 December 1921". DE BARS TE WEENEN. Weenen, Augustus 1922. Particuliere correspondentie) Het is een zonderlinge paradox, dat het armste land van Eurflpa duizenden -lieden uit alle windsi.eken op het oogenblik een paradijs toeschijnt. Wat Weenen 1JT Zijn -uTtscaét- jaren nooit heeft kun-ne-n bereiken, een aantrektóin-gspunt voor vreemdelingen te worden, dat beleeft het nu in zijn moeilijkste dagen. Weenen schijnt zelfs in deze maand', gedurende welke anders de stad vrijwel verlaten placht te zij-n, niet minder groote bekoring te hebben als Tunis of Algiers. De restaurants in het centrum hebben der, etenstijd tot vier uur verlengd, omdat anders aan de vraag niet te voldoen is. Vooral 'de middenstand van de Iaijd-en met hooge va'l-uta heeft het reilen ontdektde -petit-bourgeois overstroomt Weenen. De Duitsche toerist, die op dezelfde kwaadaardig-gespijketde schoenen de Alpen en de paleizer van Venetië en Florence doorkruiste, die in zijn rugzak -behalve zijn Baedtker een Trochen- wurst meenam, is verdrongen door een nieuw type vreem-daiug, dat alleen de Weener spijskaart bij zich heeft. 'De aanblik van de karavanen vreemdelin gen geeft den i-n-drak, dat er ergens in het Westen een nieuwe onderneming ais Cook's bureat, dat de menschen de gedacht, zeide x vrijmoedig, -Des te irwsr moet ik er nan den ken, liefste. Ik n-oet nu voor je zorgen doch- vrees niet dat ik je naar je moeder terugztnd-, ik zal, -mijn ouders, mijn moeder 'ragen, mijn- 'bruid, mijn edele bruid <-p te nemen en- zij zullen je met open amen ontvangen-. Ik heb nemand 'noodig, Fritz. Miss Bayley en -ik blijven tesamen wij heb ben- genoeg om- van te leven. Neen iefste dat gaat niet. Miss Bayley die fouwe ziel, zat met jou naar mijn ouder: 'gaan, daar zul je een huis vinden, tot ik je als -meesteres hier kan bin-nenleidm. Mijn -moeder leer haar maar eers: een-s kennen weet, dat wij elkaarlief hebben. Wee;, je moeder van on-ze liefde Ja lOor haar kan ik geen gehei men hebten. Wanneer ik 'haar in de oogen zif,1 -dan moet i'k haar alles zeg gen-, -waf op mijn hart ligt. En jou, mijn- lieveling zal het ook zoo gaan 1-eer mijn- mcï'der maar eerst 'kennen. Ik verlang er nu reeds naar. ja, Fritz, breng mij bij je ouders, bij je moede daar zal ik medevoelen, daar cal ik een- thuis vinden, wat ik sinds -ten- dood van mijn vader heb ver loren. -Hij sloot haar opnieuw in zijn armen. Dan :rok 'hij haar arm- door -de zijne en -leidde' haar dieper den tuin i-n- en ver- feldrivan zijn ouders, van zijn moeder en zijn. zusters ein- zij luisterde glimla chend naar zijn- woorden-, leunde haar hoofd tegen zijn schouders aan en was gelukkig. lang zouden zij echter niet genieten - bezienswaardigheden van de wereld laat zien, is verrezen, die eet-uitstapjes naar Weenen organiseert. Er zijn vreemdelingen, die de spijskaart van -die drie soepen tot den meloen-met suiker afwerken, alsof zij hun corpus in 'het -goed-koope Jand voor de schralere dagen thuis wiWen wapenen en het restant van hun leven doorbrengen in de bars. Er zijn menschen, die verzekeren, dat het meest botte genoegen, dat men voor veel geld kan belev-en, het bezoek is aan 'n moderne Weener operette. Maar dat zijn lieden, die de wereld n-iet ken nen en die nog in geen enkele bar zijn geweest. Er zijn thans in Weenen zeer veel van zulke bars, honderd of twee- handend, misschien nog meer. In de 'binnenstad kan men van de eene in.de anderie terechtkomen, in de voorsteden zij-n ze wat zeldzamer, maar nog altijd -talrijk -genoeg. E-r zijn er al in Otta- krirtg, Favoriten en zelfs in Gersthof. Een bar ontstaat, wanneer men een lo kaliteit huurt, dat tot dusver tot ver standige doeleinden gediend -heeft, er Ham-pen met „intieme" kappen neerzet, boxen aanbrengt, een jjianist engageert en een Franschen naam verzint, die den flaneur nieuwsgierig maakt. Rocooc- foar, Aimphion-bar of zoo iets. De hoofdzaak is echter de pianist. De bar-pianist, die gewoonlijk een zeer burgerlijken 'naam rijk is en een menschachtig wezen, dat de zeldzame -gave heeft de zoogenaamde operetten- Schlager, dat zijn liederen en coupletten, waarmede men verslagen wordt, vol komen zonder eenige innerlijkheid en zonder eenige individualiteit kan spe len, bovendien echter naar wensch voor bezoekers met buiten-gewone betaal- ca,pariteit ook opera-fragmenten, lang vergeten aria's en Wagner. Gelijk an dere menschen h'eeft ook de bar-pianist tien vingers, maar bij hem zijn de top pen met een hoornachtige huid bedekt, die hem in staat stellen, acht a tien uur zonder onderbreking een zoo monstru eus -lawaai te veroorzaken, dat de be zoekers, om -niet in zwijm te vallen, on ophoudelijk -drinks tot zich moeten ne men. Deze bar-dninks bestaan uit cob blers, fizzes of uit binnen- en b-uiten- fa-ndsche -likeuren. Wanneer men gepar fumeerd en gekleurd suikerwater met eenige atomen brandsj>iritus heeft ver werkt, dan was dat een binnenlandsche iiiteur.- Eon buiraman-uscu likeur is dat. waarvoor men tien maal zooveel moet betalen. De bankelners vormen een af zonderlijk ty-pe en treden als in som-mige landen de poiitie-a-genfen op-surveillance bij voorkeur paars gewijze op. De barebezoekers, waartoe in deze dagen geheel Weenen behoort, kan men in drie groepen indeelen. De eerste groep wordt gevormd- door hen, die vandaag „aan -den boemel gaan." Dat p-legen uiterst onschuldige menschen -met b-urgerijke beroepen te zijn, wier vrouwen het zich zelf en haar goeden naam verschuldigd mee-nen te zijn, nu en dan na het het theater een bar te bezoeken. Omldat het zoo hoort en omdat deze arme, kleine burgervrou wen -diep in haar binnenste een onbe dwingbaar verlangen hebben naar het vulgaire. Zij willen -graag onder goed -geleide een sprankje van de orgiën en baccanaliën beleven, waarvan men feest en waarover haar mannen en broers oogje-knippen. Deze groep be hoort tot de stechte gasten, omdat de dames niet veel drinken en de echtge- van -hun zoet gebabbel in de eenzaam heid van den geurenden- tuin, wantniiss Bayley ikwam aansnellen e-n- zette een zeer ernstig gouvernante-gezicht, waar over Erika bijna had gelachen. Dat is -niet mooi van u meneer Born, zoolang met 'Erika atleen in- den tuin rond te wandele-n, ik heb voor Erika verantwoordelijkheid dat zal van nu af -niet meer gebeuren, zeide ze. Lachend omarmde de trouwe vrien din haar e-n riep, bijna in haar ouden overmoed. Maar. Bayley. het is toch mijn ver loofde. Juist daarom past het niet, sprak de E-n-gelsehe op ernstige toon. Ach, wat weet u daar nu van, riep Erika overmoedig uit. Stil Erika -zeide Fritz, een glimlach -met moeite bedwingend', miss Bayley heeft groot gelijk en ik vraag u om ver geving, dat ik mij-n- boekje te -buiten ben gegaan. Juist wij, in onzen- toestand, moeten dubbel-voorzichtig zijn. Het zal niet weer gebeuren, miss Bayley, en nu, luister eens wat wij besloten hebben. Hij deelde haar zijn plan mee dat zij en Erika voorloopig bij -zijn ouders zou den gaain- inwonen daar er aan een- ver zoening met de barones niet te denken viel. Miss- Bayley had 'haar bezwaren, maar ten slotte gaf ze toch toe, dat het zoo het beste was, na den brief der ba rones te hebben gelezen. De barones m-iskein-t mij, zeide ze licht beleedigd'. Niet -uit lichtvaardigheid heb ik Erika vergezeld, maar integen deel; uit ernstig plichtsgevoel, om over •nooten, wanneer de vrouwen er bij zijn, niet graag -groote onkosten maken. Ge woonlijk treden zij in kudiden op, bezet ten twee of dirié aaneengeschove-n ta fei's, de heeren vervelen zich en zijn wat nerveus, omdat men nooit weten 'kan of er niet iemand kontt van wie men niet wil dat zij weet, dat men ge trouwd is. De vrouwen spreken, wan neer de pianist het mogelijk maakt over -de nieuwe mode en cr-itiseeren de toi letten van eenige demi-imon-daines en dan vervelen ze zich ook en wiegen, om dat te verbergen met de hoofden, op de maat der muziek of coquetteeren met een heer van het tafeltje er naast. En zóó ongegeneerd, dat de kenner in haar terstond -de fatsoenlijke vrouw onderschiedt, omdat de andere het veel minder opvallend -doet. Om één uur gaat 'het gezelschap huiswaarts, de pianist krijgt van elk der heeren maar een honderd' kronen biljet en de vrou wen vertellen twee weken lang aan ihaar vriendinnen, dat zij hevig geboe meld hebben en d-at het "zeer laat is -geworden. De tweede groep is die van de prin- cipieele -klanten, die iederen nacht een bar bezoeken, omdat zij den borrel en het rumoer en het geiheeie milieu ter bedwelming noodig hebben. Zij behoo- ren gewoonlijk tot -het manlijk geslacht, staan met den pianist op goeden voet, beheerschen zij-n repertoire en achten zich mannen-van-de-wereld, waartoe zij zich inderdaad verhouden als de h-uisverver tot den jxirtretschilder of als de veelvraat tot den smulpaap. Zij heb ben bun geliefkoosde dranken, kennen de -geheele chronique scandaleuse. Bo vendien is het meeren-del hunnen over tuigd monarchist en spoort den pianist telkens weer aan „Drci G-renadiere" te spelen, het surrogaat van de verboden „V-olkshymne" „Der Kaiser, der Kaiser -gefangenWanneer men hen op merkzaam maakt, -dat de dichter van dit lied een Jood was, worden zij grof. De derde groep vormen de paartjes. Het lieve meisje moet onvoorwaarde- Jijk naar de bar. Het -kind amuseert er z-ich, zin-gt mee en raakt licht aange schoten. „Hij" pleegt ouder de twintig te zijn, een monocle te dragen, ontzet tend veel geld te hebben en den pianist ten minste een duizend-kronen papier tje te geven. in het algemeen krijgt men, wan-neer men de toarbezoekers gadeslaat, de sensatie van een troostelooze verveling die zich over -hen .uitsjxeidt. De meeste menschen zitten er onverschillig en somber bij, maken zonderlinge grimas sen om een glimlach te imitéeren, zijn verstoord over de prijzen, den verloren -nacht en het lawaai van den pianist, schamen zich, als zij nog wat te wei nig besteld hebben, drinken meer dan zij willen en schamen zich daar óók over. Men zit slecht, drinkt slecht, amu seert zich slecht, niemand weet, waar om hij daar eigen-lijk zit. Het is ondra gelijk bedompt, de oogen tranen van den rook, men voelt -d-at de tong, de hersenen en het humeur met nicotine en weerzin vergiftigd worden, voelt iets van verloren menscltenwaardie, zou 'den pianist willen neerschieten, roept iieesch „Zahlen", is inwendig woe dend engaat opnieuw naar de bar. Gemakkelijk verworven geld, woning nood, alligemeene verwildering, de vrees voor (het alleen-zijn, -de zucht om mee te doen, alle verschrikkelijkbfedën van haar wel en wee te kunnen- beschikken-, Wij weten 'het, m-iss Bayley zeide Fritz bewogen- en wij zijn- u va-n harte dankbaar daarvoor. Tezamen gin-gen zij inaar huis terug, waarop Fritz een lang telegram aan zijn ouders zo-n-d en Erika en miss Bay ley zich voor het vertrek gereed maak ten. Met den sneitein, die 's middags het station -Ham-bach- passeerde, vertrokken- zij naar Berlijn, naar Fritz ouders. HOOFDSTUK XVIII. De „-knappe Stanislaus", zooals Erika hem eens 'had genoemld, zat op dé veranda van het slot en rookte peinzend de eene sigaret na de andere, de eind jes met wij-den boog in het park slin gerend. Zij-n moeder, mevrouw Julia von Pro- kows-ki, stond tegen de balustrade ge leund en sloeg haar zoon met ang-stigen blik gade. Mevrouw Jul-ia was trots haar vijf en veertig jaren nog altijd een knappe vrouw, al was haar vroegere slankheid -dan ook verdwenen. Het zwart zijden kieed zij droeg bijna altijd zwart omspande haar -gevulde gestalte en -deed haar slanker schijnen, dan ze in derdaad was. Ook flatteerde het zwart de nog altijd teere tint van haar gelaat, doch zonder hulp van jxieder ging het niet meer. Haar weelderig, fraai, blond haar viel in -golven om -haar hoofdje, dat met de blauwe oogen en den zoet- malancholieken glimlach om den mond iets van een Madonnahoofd had-, (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1