VRIJDAG 18 AUGUSTUS lOfla va gen TBOBE, eisje ROUW schappii van rt tstochten BINNENLAND FEUILLETON Voor eer en recht SPORT alles per K.Q. en 75 ct., beiden Icool 8 a 10 ct. perziken 6 ct. nk o m mers y2 a3 V2 a 1 ct. prei t. peen 11/2 a 3 anas V/2 a 2 ct. bos postelein 9 t. peterselie 4 a alles per mand 100 stuks. ustus 1922. heden gehouden ude Tarwe werd onerwten 23 a tters 5 ons. per 100 stuks, neester per 5 ons. r 100 stuks. RSEN. 7 Augustus, des fficiee!) en. open. 57 Londen 0.24—ƒ0.25 Parijs ƒ20.30— so.ooyó. Ponden 31.48' ƒ0.28; Belgische J/2 Fransche Cronen (afgest.) C H T. 767.6 te Dres- 748.7 te Seydis- ld van 18 Aug. afnemende Zui- Betrokken tot Ic eenige regenr. temperatuur. Lissin gen. VL1SS1NGSCHE COURANT 59 10 n.m. 10.32 11.47 flinke at 17. :TRIK vraagt ken. Zich aan inds tusschen- ■i bo d® >eer 11. et idresLamp- n). week. Zich kkade 33. - Rotterdam n plaatsen. "ASSAGIERS ïN VEE. T. SOlt. T.m. nnr 9 9 r. MM. m. nnr 8 8 komen ■nap. en Exp. VOS, Tel. OQRN, Tel. 153. HOUT, Tel. 282. NHEK. Tel. 101 EATER het laatst den der en Cor- Wit. m. Zondag in 5 acten. :elt U van :n de zelf- n Cowboy. Wildernis 1 acten. ma's zoo ms als al- or"-Thater Donderdag in 6 acten brengt ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs. Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. De kabinetscrisis. Volgens de „Res.-ibode" hebben de katholieke en de anti-revolutionaire partij zich met het door minister Ruys de Beerenbrouck ontworpen regee- ringsiprogram vereenjigd. Het antwoord van de ehristelijk-historische partij verwachtte mem gisteren dit zou ook niet afwijzend zijn. De zegsman van het blad vertelde, dat Ihet tot nu toe gevolgde subsidie stelsel geducht is 'herzien, en ooik an dere uitgaven, 'boe dringend noodzake tijk die ook waren, voor een groot deel zijn besnoeid. Het verhaal van het „Handelsblad" als zouden de formateur en de geheele rechterzijde zijn gezwicht voor den heer Colijn, is volgens den zegsman van de „Res. bode" onjuist. De Rijksmiddelen. Den staat der opbrengst van de rijksmiddelen over de maand Juli heb ben wij ins ons vorig nummer opgeno men. De „Tel." zegt, dat deze staat weder ■een somber beeld vertoont. Met uit schakeling van den tabaksaccijns blijft weliswaar de opbrengst van ƒ40.510.843 rond 4.710.000 boven de raming en rond 1.273.000 boven de onbrengst van Juli 1921, terwijl deze bedragen, als men ook de opbrengst van den tabaks accijns mederekent, resp. tot rond ƒ2.085.500 stijgen, doch het ware op pervlakkig hieruit tot een gunstigen Joop van de middelen te concludeeren. Hetzelfde verschijnsel, dat zich in vo rige maanden reeds voordeed, doet zioh ook thans voor. De middelen, die geen rechtstreeksch verband houden met d'e heerschende ongunstige con junctuur, zooals de inkomstenbelas ting, overtreffen de raming en de op brengst van Juli 1921 verre. Die midde len echter, welke nauw met de con junctuur verband 'houden en waarin zich de heerschende economisah-poli- tieke verhouding het helderst weerspie gelen, zooals bijv. de zegel-1 en de re gistratierechten, blijven ver èn bij de ra ming èn bij de opbrengst van het vorige jaar ten achter. Voor een juiste beoor- deeltng van den middelenstaat moet voorts in aanmerking worden genom.en of en in 'hoeverre hooge opbrengsten aan nieuwe heffingen of opvoering van bestaande lasten zijn te wijten (gedis tilleerd-accijns, successie-rechten) I'n vergelijking met Juli 1921 liep de opbrengst van de meeste middelen ach teruit. Een uitzondering vormen slechts de inkomstenbelasting (toeneming van ƒ1.264.000), de suikeraccijns (8 ton hooger), de geslachtsaccijns (1 ton hooger), de successierechten 1.3 mil- iioen hooger), de invoerrechten (ƒ5000 hooger), de loodsgelden (rond 45000 Roman van O. ELSTER 29) Ja, maar uit welke redenen Wiaarom steelt de mewsch Om zich te verrijken Heeft die meneer van Prokowskj 'dat noodig? Ik weet bet niet Ik weef, (dat hij met schulden naar hef slot Hambach kwam. Dan moet men kunnen aantootien dat hij deze schulden plotseling .heeft betaald en hem 'dwingen aan te geven, hoe hij ,aan dit geld is gekomen. Dat is echter een' lastige geschiedenis, die izeer lang kan duren. WCtke redenen tot verdenking wilt tl anders tegen 'hem aanvoeren Ik weet er geen alleen heb ik 'hem eens 's nachts met een verdacht persoort gezien. Heel goed kent u dien man Weet u, waar deze zich bevindt Neen. A'ha de „groote onbekende" cal de advocaat der tegenpartij ver achtelijk glimlachend' aanvoeren en niet ten onrechte. Neen, waarde vriend, op 'die manier komen wij er niet. M:aar wat moet ik in 's hemels naam dan beginnen, vroeg Fritz wan hopend. Wij moeten voorzichtig te Wérk gaan. Laat mij eens over deze kwestie nadenken. Voorloopig zal ik de baro- hooger) en het recht op de mijnen (rond ƒ67000 hooger). in vergelijking met de raming bleven d'c meeste middelen min of meer be langrijk beneden de raming. De raming overtroffen de grondbelasting rond 1.25 mi'llioen hooger inhalen achter stand of snellere invordering in de eerste zeven maanden van 1922 is al meer dan 7/12 van de raming van f 17.567.000, nl. rond 10.825.000 ont vangen), de personeele belasting (bijna 4 ton hooger Ihoogere aanslagen en inhale: achterstand), de inkomstenbe lasting (rond ƒ4.8 millioen hooger; houdt nog verband met 'de gunstige ja ren), de dividend- en tantièmenbelas- ting (rond 4.5 ton hooger idem), de suikeraccijns ƒ1.340 millioen hooger), tie bieraccijns (rond 1.5 ton hooger (tengevolge van 'de verhooging van den gedistilleerd-accijns wordt meer bier verbruikt), .de jachtakten ruim 1 ton Ihooger (jachtseizoen), de loodsgelden ('/2 ton hooger) en het mijnrecht ('A ton hooger). Tot dusver overtrof de opbrengst van de middelen in 1922 de raming met 5.855.094 en met inbegrip van de op brengst van den tabaksaccijns met ƒ7.765.375. De opoenten ten bate van het Lee- ningsfonds 1914 brachten met de ver- dedings'belastiugey 'in Juli jll. rond 11.432.300 op de opbrengst van de coriogswinstbélasting bedroeg nog slechts ruim 1.000.000. Een rapport van mr. Treub over den econo- mischen toestand van Europa. Omtrent 'de XXe Interparlementaire conferentie, die 'ditmaal zal worden gehouden te Weenen, 'deelt men. mede, dat voor het eerst Amerika daaraan zal deelnemen. Uit Nederland zuilen II af gevaardigden 'de conferentie bijwonen. Besproken zullen o.a. worden de 'weermiddelen tegen den betreurens- waardigen economischen toestand van Europa, zulks op den grondslag van een rapport van mr. M. W. F. Treub, oud-minister van financiën van Neder land. Het goederenvervoer op de Ned. Spoorwegen. Met ingang van 18 Augustus a.s. zul len 'de Ned. Spoorwegen bestelgoed- zenidingen snelvervoer ook ongefran- keerd ten vervoer aannemen. Naast den reeds im Juli jl. ingevoenden maatregel, waardoor zendingen snelvervoer ook bezwaard mochten zijn met rembour- sement, zal deie nieuwe wijziging on getwijfeld ook weer een door velen zeer gewenschte verbetering zijn. JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier over 1921, is verschenen. Aan dit verslag is tiet volgende .ontleend Aangezien in het jaarverslag 'over 1920 het vermoeden werd uitgesproken dat in 1921 de nieuwe Kamers van Koophandel en Fabrieken zouden zijn opgeridht, waardoor de bestaande Ka mers alsdan zouden zijn vervallen, werd d'it als laatste jaarverslag aangekon digd. 'Daar zulks echter niet het geval is geweest en de nieuwe Kamers eerst i April 1922 werden geïnstalleerd, werd alsnog een jaarverslag over 1921 van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier samengesteld. nes in opdracht van u een brief schrij ven, waarin ik van 'haar vorder, u een verklaring van eerherstel te geven, en' 'haar 5n tegenovergesteld geval een aanklacht wegens taster in het vooruit zicht stel. Is u het daarmede eens Ik moet wel, antlwoord'de Fritz terneergeslagen. Verlies den moed niet. Misschien ontdekken wij nog een omstandigheid, die ons tot ons doel brengt. Fritz ging moedeloos heen. Hij hoopte niet meer, hij gaf de zaak ver loren. Mi] biijift slechts de keuze tus schen Amerika of den kogel, mompel de hij somber voor zich. Langzaam en in sombere gedachten verdiept reed 'hij naar Neichof terug. Het weer paste precies bij zijn stem ming. De avond Schemerde en een vochtige nevel hulde de omgeving Ln een grauwen, donkeren mantel, zoodat mem nauwelijks twintig pas voor zich ■uit kon z'ian. De (boo-men in 'de laan, de struiken daarnaast, alle voorwer pen schenen zich .bibberend in dezen gradhven mantel te hullen' en stonden daar bewegingloos in wanstaltige vor men. Als fijine regen daalde de mist neer. Geen ster, geen straal der maan 'kon door dezen donkeren nevel heen dringen en de eenzame lichtjes der dorpshuizen, waar Fritz langs reed, glommen als roode oogen in deze steeds toenemende 'duisternis. Doornat, vermoeid, lamgeslagen door de hem kwellende gedachten bereikte Fritz (zijn .goed. Uit de ramen van zijn huis- Door de reorganisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken in Ne derland zal onze Kamer te dezer stede ophouden te bestaan en zal in Middel burg de districts!, amer gevestigd wor den. Hoewel het afge'.oopen jaar nog niet gezegd kan worde.) gunstig te zijn ge weest, daar de gevolgen van den we reldoorlog zich nog steeds doen gevoe len en nog langen tijd merkbaar zuilen blijven, is 1921 niet ongunstig voor on ze gemeente geweest. Gelukkig mag ons laatste jaarverslag getuigen van, hoewel langzame, verbe tering van den toestand' van handel en industrie iu deze gemeente. De zee scheepvaart nam eenlgermate toe, ter wijl de binnenseh'ipperij iets minder le vendig was dan in 1920. Bij de aanbieding van dit laatste jaarverslag betuigt onze Kamer haren oprechten dank aan allen, die zoo be reidwillig gedurende tal van jaren hunne gegevens verstrekten, benoodigd voor de samenstelling harer jaarver slagen. Het jaar 1921 was voor de Kon. Mij. „Ide Schelde" gunstig. Het bedrijf kon voortdurend niet volle kracht arbeiden. De geldswaarde van den omzet is even wel gedaald, tengevolge van de prijs vermindering van materiaal en brand stoffen. De normale wer'.tijd is 48 uur per week. De vooruitzichten voor het jaar 1922 zijn gunstig, daar nog belang rijke orders moeten worden voltooid en nog met enkele kleine nieuwe werken moet worden aangevangen. De maatschappij „Zeeland" had, niet tegenstaande de wereldoorlog reeds 'geruimen tijd geëindigd was, nog met velerlei moeilijkheden te kampen. Moest in 'het verslag ten vorige jare bericht worden dat de toestand er niet op ver beterd was, ook van 1921 moet gecon stateerd worden dat dit voor de Maat schappij geen bevredigende resultaten opleverde. Want al was het nadeeiig verschil van hare exploitatie over 1921 geringer dan over 1920, de algemeene toestand -der maatschappij v :rzwakte in beden kelijke mate. Met uitzondering van drie reizen op Queenboro' en een reis op Tilbury in April 1921, bleven de booten op Folke stone gedirigeerd mót zies afvaarten per week in elke richting. Het visscherij-bedrijf was minder winstgevend, doordien minder hooge .prijzen voor visch en garnalen werden Bedongen. De marine neemt een groot deel van de beschikbare ruimte in de binnen- en buitenhaven in beslag door 'het over brengen van de marine van Hellevoet- sluis naar Vlissingen is de Oostelijke binnenhaven geheel door de marine in beslag genomen totdat bij tijd en wijle eer. nieuwe marinehaven aan de buiten haven zal zijn gebouwd. Her werk in het bouwbedrijf bepaal de zich uitsluitend tot de woonhuizen, die door de vereeniging „Gemeenschap pelijk Belang" werden gesticht. Particulieren lieten echter weinig of niets bouwen ondanks het gebrek aan woningen. De fabriek van de N.V. „Fjjnwerk" kon geregeld doorwerken. De ingeko men bestellingen in het tweede halfjaar 1921 toonden een belangrijk hooger cijfer dan die in het eerste halfjaar. Toch moest deze jonge industrie ook de gevolgen van 'de crisis gevoelen. kamer schemerde het 'licht hem tegen als een lieve groet, van een vertrouwde mog voor enkele 'dagen, nu als van een vreemde. Niemand dan de oude huishoudster wachtte hem; met niemand kon hij over tzijn zorgen, over zijn .pijniging praten-. Moe stapte hiji langzaam uit, den 'koetsier bevel gevend, vlug naar stal te rijden- Hij traid' het huis binnen. De oude huishoudster kwam hem al tegemoet O. 'hemel, hienccr Borri, fluisterde ze "in .zichtbare opwinding, het is goed dat u eindelijk hier is. Ik weet niet meer, wat ik er van 'denken moet. Wat is er dan gebeurd, zei-de hij onverschillig. Als zijn bezit tot den' grond toe was afgebrand, het zou hem koud hebben 'gelaten, zoo onverschillig leek hem alles toe. Er ds bezoek, Beizoek Op dit uur En wie ■is het dan Al twee uur zitten ze daar In de tuinkamer. Wie 'dan voor -den drommel. Twee dames ik ken .ze niet ze moesten u spreken, zeiden ze -ze wilden niet eerder weggaan, voor ze u gesproken hadden. Twee dames Ja een1 oude en een jonge ze spreken in een vreemde taal. Frit-z hoorde «rauwelijks wat de oude zei. Snel stapte -hij de gang door naar zijn woonkamer en opende de deur. Fabrieken en Trafieken. De gasfabriek, behoorende aan de Imperial Continental Gas Association te Londen, deelt ons het volgende mede Gedurende het jaar 1921 is het gas verbruik in Vlissingen en in de dorpen van Walcheren belangrijk toegenomen, immers de hoeveelheid verkocht gas bedroeg -in 1911 1.695.187 kub. meter 1912 1.862.132 1913 2.107.828 1914 2.478.489 1915 2.698.687 1916 2.781.291 1917 2.397.550 1918 2.250.399 1919 2.133.100 1920 2.268.993 1921 2.751.193 De kolen-prijzen vrij magazijn Vlis singen bedroegen in Januari, Februari en Maart ƒ43 per 1000 K.G. in Mei en juni 33.50 in Juli, Augustus en Sep tember 28 in October en November ƒ22 en in December 18 per 1000 K.G. Door deze belangrijke daling der ko- lenprijzen en doordien sedert Maart 1921 het watergastoesfel in werking kon worden gebracht, was het mogelijk de gasprijzen belangrijk te veriagen. De buisleiding werd uitgebreid en wel in Vlissingen met 428 M. buis Arnemuiden met 156 M. in Nieuwland niet 45 M. en Domhurg met 104 M. De gasdruk kon over het geheele eiland op voldoende wijze worden ge handhaafd. De Electrische Centrale van de tram weg-maatschappij VlissingenMiddel burg, leverde electrischen stroom voor verlichting en industrieel gebruik krachtens ide haar door de gemeente verleende concessie. Stroomievering heeft ook plaats aan 'de gemeente Middelburg. Het aantal lichtaansluifi-ngen is ge durende 1921 met 20 gestegen, dat der krachtaansluitingen met 8 De aansluitingswaarde der installa ties steeg van 1110 op 1371. De stoombierbro-uwerij en mouterij „dc Meiboom" deelt ons mede ;dat de bieromzet in 1921 gestadig toenam. Aan het eind van het jaar werd een aanvang gemaakt met het vergrooten der brouwerij, daar de oude inrichting aan haar maximum capaciteit gekomen was. De ijsomzet bleef normaal. De Kon. Zeeuwsche stoom-chemische wascherij en ververij „Volharding", eigenaar de heer H. Oh. Bëijerman schrijft ons in het jaar 1921 is het ons mogelijk geworden, door 'het aanschaffen van machines van meerdere capaciteit, de moeilijkheid betreffende tijdelijke afle vering enz., ontstaan -door de 45-urige werkweek, bijna geheel te boven te ko men. In het bedrijf waren gemiddeld 30 vrouwelijke- en 15 mannelijke arbei ders werkzaam. De N.V. André Klijberg Zoon's Schoenfabriek deelde ons mede Wij hadden gedurende het jaar 1921 zeer veel te lijden van den import van schoenwerk, voornamelijk uit Duitsch- land. Door den lagen stand der Mark is het bijna onmogelijk hiertegen met eenig succes te concurreeren. De slap te hield aan en bereikte tegen het ein de van het jaar wel haar hoogste punt. Wij waren 'hierdoor gedwongen een ge deelte van ons personeel te ontslaan en Op een stoel aan tafel zat een -groo te, magere vrouwengestalte, Lm een donkeren mantel gehuld, een andere, ©ogenschijnlijk de jongste, liep onrus tig -de kamer op en meer. Toen de deur geopend werd, wend de zij zich haastig om. Daar ben ik, Fritz zei-de ze. Hij deinsde terug. Eri'ka riep 'hij verbaasd en ver rast. Ja, Fritz, ik ben- het, kwam op ernsti-gen toon het antwoord. Ik kom tot je, om bij jou te blijven of stuur je mij weer weg, om'dat omdat ik de dochter van mijn moeder ben. Fritz wist uiet, wat hij antwoorden moest. Daar stond de iiti langen mantel gehuTdle vrouwengestalte aan de tafel op en liet den mantel vallen. Fritz 'zag in het bleeke ernstige ge zicht van miss Bayley. HOOFDSTUK XV. Het was dienzelfdem dag geweest, dat Erika na het diner in het park was gegaan, om daar in een klein tuin huisje, dat aan 'den oever vam een .vijvertje stond, ,zich aan haar ernstige gedachten en droomerijen over te ge ven. Zij 'had wel reden, ernstig en treurig te zijn, want de laatste dagen- hadden haar zekerheid verschaft, dat baarmoeder in alien ernst er aan dacht een verbintenis tusschen Stanislaus en haar tot stand te brengen. Tevergeefs had zij geprobeerd, met haar moeder eens ronduit te spreken. Deze ontweek haar steeds en- was ook gedurende eeni'ge weken ons bedrijf ge heel stop te zetten. De sigarenfabriek van d'e firma I. Ligthart Schenk Co. deelt ons mede Het jaar 1921 is voor ons vak zeer slecht geweest. In het begin April zijn v/ij met slechts 5 man gaan werken en moesten tot ons leed-wezen einde No- evmber weer ophouden, dus werkten wij nog geen 40 weken. De oorzaken waardoor ons vak ge drukt wordt zijn de huisindustrie, de import en de ophanden zijnde tabaks belasting De vooruitzichten voor 1922 zijn met het oog op de in dit jaar in werking tredende tabaksbelasting nog ongun stiger. (Wordt vervolgd.) Waterpadvinders. Men verzoekt ons opname van het volgende verslag De „Hertog Hendrik" is van haar vacantie-tocht te Vlissingen terugge keerd. De „Hertog Hendrik" is het voormalig peilingsvaartuig thans ter 'beschikking gesteld van de waterpad- vlnders. In Mei jl. .gaven wij reeds een be schrijving van doel en inrichting in liet kort melden -wij daarom nog even dat in de prov. Zeeland is opgericht een watertroap der Padvinderij, ten doel hebbende, naast de -beginselen der B. V., -de jongelui op te 'kiweeken voor de zeevaarteen der hoofddoelen is het bijbrengen van handigheid in het ma noeuvreeren met zeilvaartuigen, zoodat de jongelui wanneer zij voor het feit ■komen te staan dat 'het schip verlaten moet worden, zij de vaardigheid bezit ten hun sloep veilig, althans weten schappelijk weten te behandelen. Het nut, of beter de noodzakelijkheid 'hier van is gedurende den oorlog maar al te dikwijls gebleken, evenals meermalen is gebleken dat meerdere scheepsofficie ren absoluut ongeschikt waren in open zee een sloep te hanteeren. Naast deze wetenschap wordt onderricht gegeven in het scheepswerk en de beginselen der navigatie. Gewoonlijk wordt des Zaterdags en ook des Zondags op de Schelde ge oefend fin de vacanties worden lange re tochten ondernomen. Zoo heeft men in de Pinkster-vacantie een tocht ge maakt van Vlissingen over Middelburg en Veere, naar Katsche Veer, Zierik- zee, Vrouwenpolder op Vlissingen te rug. Voor (de groote vacantie had men plan een lange reis te onder-nemen hoe, en waar naar toe hield- verband met den wind. Deze keer is de reis naar Dordrecht geweest. Wij vernemen hiervan inog het vol gende Onder leiding van den heer Teerling werd de reis aangevangen den 31 Juli ma geproviandeerd te heb ben vertrok het schi-p van Vlissingen, via Middelburg naar Veere daar moest men wachten op eenige Middel- burgsche P. V., -die plan hadden de reis mede te maken, doch verhinderd waren tijdig te Vlissingen aan boord te zijn. Nabij Veere werd het schip onder wa ter van doorns en groen gereinigd, waarmede men -des Woensdags gereed ikwam. In -den namiddag van 'dien dag ver- ■nauwelijks alleen te treffen, -daar me ivrouw voim Prokowski niet van haar zijde week en zij en Stanislaus wisten het steeds te verhinderen, dat Erika met haar moeder langeren tij'd alleen Weef. Erika -merkte de bedoeling dezer beiden heel goed, maar haar moeder was izoo odder -den invloed van haar f/rieddin en- diens .zoon, 'd'at ze blind was voor al hun plannen en zich daar aan volledig onderwierp. Dat ging izelfs al zoover, dat er niets meer geregeld 'werd buiten mevrouw Julia en 'haar zoon om,, die steeds om raad gevraagd werden, -welke bijna al-tijd werd opgevolgd. Eri'ka Zag in, dat het zoo niet langer gaan kom. Zij had izich reeds tot haar -gehuwde zuster gewen'di, maar deze, veel te druk met eigen aangelegenhe den, had haar slechts een -gewonen troostbrief geschreven, waarin de raad was -ingeweven, zij ,zou zich naar den wil van- mama voegen, zij moch't niet weerbarstig zijn en voor alles de ge dachte aan dien zekeren jongen man opge-vem dan izou alles wel ten goe de wrdeo gekeerd. Ze was nu eenmaal Fan haar mama afhankelijk en moest e-i-ch. daarnaar schikken. Ja, ik ,ben afhankelijk van haar, zei'de Erika met bitteren glimlach tot pich zelf. Wanneer ik vandaag of mor gen -dit huls verlaat, dan weet Ik niet, wiaarvan ik leven moet Ik heb niets geleerd dan een beetje Bmgelsch en /Fransch en wat pianospelen. Hoe -be nijd ik de meisjes die een beroep kun nen uitoefenen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1