IpBJJS MAANDAG 14 AUGUSTUS ERSCH EEP. DERVEN 3ETIJDE rTÉE tel ('Union SSINGEN GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FPU1LLETQN Voor eer en recht bij van Dranen, oehe bij de Ruij. litte borstlap bij we duif bij Dijk- lat 41 lederen )ud bij Bierens, rt rozenkrans bij vertsen 12 hee- ortenbout, Oprit m-p bij Schoots, Alpaca beurs- Oude Markt 8; bij Steendam, tte zakdoek bij it 30ziwarte Siegers, Boule- :inder paarden- Verkuij-1 Quak- oonbelletje bij aat 3 heeren- d bij van Driel, che colly bij v. tasch met in- bsen, Clijverstr. inhoud bij Vis- rt 14 zij veren tjes bij Engels, traatkinder- d bij v. d. Gou- alhier zilveren ammerjé, Wal- he bij Fregeres, sandaaltje en oulevard Evert- OPEND. is de apotheek :er A. J. VAN .arkt. japonnetje of tlfde kleeding- oi door U zelf rom uitsluitend Ier merk in de )8, Amsterdam, met gebruiks- 1ULTE Co., •LMATIGE die ernstige Vlpenmelk). :n Comesti- LÉ Mij, 2e jusje en of rochure. ■uw ultgebreiden uTUIN velend 1MERMAN 0- NO 190 oopst adres VLISSLNGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels T.70, iedere regel meer 26 cent HINDERWET. Kennisgeving. Burg. en Weth. van Vlissingen, gezien de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven bij deze kennis, dat bij. hen is ingekomen een verzoek van j. Wisser, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden der bestaande melkinrichting en stoomzuivelfabriek, door het verplaatsen van een electro-motor van 71/2 Pd<. en het bijplaatsen van een elec tro-motor van 20 P.K., in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie B no. 1298, plaatselijk gemerkt Gla- cisstraat 163 dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag den 14 Augustus 1922 op de gemeente-secretarie, 3e af deeling, ter visie zal gelegd worden en dat den veertienden dag na dien, zijnde den 28 Augustus 1922 ten raadhuize, des namid dags ten 3 ure, gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen, zullende zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur or een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, niet tot beroep gerechtigd zijn, terwijl ge durende drie dagen voor dat tijdstip, ter gemeente-secretarie, 3e afdeeïing, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Vlissingen, den 14 Augustus 1922. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Vereenvoudigde bepalingen bij lofing voor de militie. iDe administratieve bewerking van de loting is sterk-vereenvoudigd. Veel -reizen en trekken voor de lote- I togen zal voorkomen worden door de bepaling, dat de loting v-oor elke ge meente afzonderlijk geschiedt. Vacan- tie-gelden en reiskosten van militaire autoriteiten worden bespaard bij een ruime toepassing van de vervangings- regeling der districts-commandanten ten wier overstaan de loting moet ge schieden. De waarneming kan geschie den door den (kapitein, die tot het per soneel van den districtscommandant ihoort en als deze verhinderd is, door den (burgemeester der gemeente waar de loting wordt gehouden of een door dezen aangewezen lid van den raad of ambtenaar van die gemeente. De vrijz.-dem. bond. De jaarlij-ksche algemeene vergade ring van den vrijz. de-nr. bond zal ge houden worden o,p Zaterdag 11 en Zondag 12 November te Utrecht. Door deze vergadering izai' voorzien moeten worden in vijf vacatures in het hoofd bestuur. Drie van deze vacatures ont staan - door de periodieke aftreding van imevr. dr. Aletta H. Jacobs en de heeren mr. S. J. L. van Aalten en Jac. Welle- Roman van O. ELSTER. 25) -AI terstond, toen je mij je liefde voor Erika von Hamlbach toevertrouw de, mijn lieve jongen, :zeide zij ernstig en innig, venm-oéd-de ik reeds, dat deze liefde in smant zou eindigen. En je ziet, dat ik, (gelijk heb gehad W;at heeft je je vriendelijke brief aan de barones ge- 'bolpen Niets .zelfs geen antwoord (heeft ze je gezonden en toen wij (haar onlangs voorbij reden, wendde zij op demonstratieve wijze het hoofd ter .aridere zijde. Ik zou haar gaarne een -be-zoék hebben gebracht, maar in deze -omstandigheden, is het mij onmogelijk .en ook jij moe't een trotsche terug houdendheid in aoht nemen. Ate ik maar wist, hoe ik haar toom zoozeer heb opgewekt. Haar gedrag is ,mij zeer begrijpe lijk. Zij heeft je genegenheid voor (Erika 'gemerkt en wil je nu duidelijk 'toonen, dat je niet de minste hoop hoeft te koesteren. Ja, zeide Frltz zuchtend, dat moet het zijn. Maar .breek je hoofd- daar niet 'over en verlies den moed en je werk kracht niet Je hebt nu- een. lief, eigen huis en een dankbare levenstaak, doe )e -plicht en God zal voor al het an'dere izorgen. Wees maar niet bang. zoo ge- man. Deze aftredenden zijn herkiesbaar aangezien hun mandaten korter dan twee jaren hebben geduurd. De vierde vacature iis een gevolg van het bedan ken -van den- heer Koster, in het begin van Ihet jaar. Ten slotte is een vijfde vacature ontstaan, omdat mevrouw mr. B. Bakker-Nont het beter heeft geoor deeld, het lidmaatschap van het hoofd bestuur niet gelijktijdig met dat van de Tweede Kamer te bekleeden. Het werkplaatspersotnciei van de spoorwcgel.i. De Neutrale Bond van Spoorwegper soneel meldt aan het Haagsche Corres pondentiebureau De arbeiders-remimer, die als over compleet ibij de centrale werkplaatsen werden te werk -gesteld, kregen een verklaring ter feeken-ing om in de func tie van arbeider bij de werkplaatsen te ■treden, waardoor zij automatisch ruim 10 loonsverlaging zouden maken. Het hoofdbestuur van den Neutralen, Bond van- Spoorwegpersoneel wendde -zi-oh hierover 'tot de directie met het verzoek in een spoedig -te houden af zonderlijke conferentie 'deze aangele genheid te bespreken. LANDDAG POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONPERSONEEL. Gisterenmiddag werd in het Schut tershof te Middelburg een landdag ge houden, belegd door de afdee-lingen Middelburg en Vlissingen van den Centralen Bond van Nederl. post-, tele graaf- en telefoonpersoneel, tot welke bijeenkomst ook andere rijksambtena ren niet hun da-mes waren ui.fgenoo- digd. De bijeenkomst -zou aanvankelijk in den tuin plaats hebben, maar het on gunstige weer maakte dat me-n in de groote zaal bijeen-k-wam. De tamelijk Talrijke aanwezigen wer den welkom ge'heeten door den voor zitter van de afdeeïing Middelburg, den heer Pitlo, die mededeelde dat be halve de heer A. van der Baan zou optreden de heer F. Perdok, zulks in plaats van den aangekondigden heer J. G. van der Jagt, die verhinderd was. Spreker dankte de Vlissingsche post- fanfare, die overgekomen was om het te spreken woord door muziek af te wisselen. Dit korps deed nu het bondslied en daarna een marsch hooren, waarna het eerst het woord werd gevoerd door den heer Van der Baarg die vooral uit persstemmen en uiïlatin-gen, van in vloedrijke personen distilleerde, dat men in een 'tijd van ernstige reactie feeff. Waf nu gebeurt, is verleden jaar al voorzien, en werd er telkens tegen, ge waarschuwd. Spreker vraagt of men naar de oude tijden terug moet, toen Regout de kinderen 12 uur in de fa briek liet werken. Men doet het eerst een aanval op het loon, en zegt, dat dit uoodig is om de concurrentie met het buitenland te kunnen volhouden, maar voor 1914 verdiende men toen ook in Zuid-Afrika een pon-d tegen 1 hier en toch bestonden er wederzijdsche han delsbetrekkingen. Ook Duitscbland had toen hooger loonen en betere sociale wetgeving, maar toch een bloeiende handel en industrie, welke bloei juist aanleiding werd tot den oorlog. De maatschappij „Zeeland" liet mai-lboo- te-n bouwen te Glasgow, waar toch de loonen hooger ware-n dan hier. Eerst maakte irnen de arbeidswet soepeler, en mu propageert men vrij heid van arbeidsovereenkomst, maar dat zal alleen ten voordeele komen van de werkgevers, die dan geen last makkelijk liaat ik den moed .niet zinken en wie weet, wat misschien nog eens jgebeuft, Zoo is het goed, mijn jongen en -denlk nu aan je plichten. Fritz ging monter aan den arbei'd en zou zich volkomen gelukkig gevoeld hebben in .zijn nieuwe -levensbaan, als (de gedachte aan Erika hem niet treurig -had gestem'd. Toen hij op een dag een kort briefje van Erika ontving, dat slechts de woorden inhield „Je brief aan mama heeft mij zeer verheugd, ik dank je hartelijk daarvoor. Hoop en houd vol ik -vergeet je niet. Je Erika", toen week ook die naargeestige stemming van hem en met blijden moe'd en vol hoop grn-g hij aan den arbeid. Werk was er genoeg voor hem. Uit zuinigheidsoogpunt nam hij geen be stuurder en daarom moest hij van 'den vroegen morgen tot dan laten- avond op de velden, in de wei, in den tuin of .voor -zijn schrijfbureau werkzaam zijn. Toen de eerste weken van- harden noesten vlijt voorbij waren en na afloop der voorjaars-bestelltogen een ikorte fij'd van- rust aanbrak, dacht de ■jonge man oo-k aan .zijn maatschappe lijke plichten. Als toekomstig reserve- officier bij de huizaren hij hoopte de volgende manoeuvres reeds als zoo-da nig mee te maken mocht hij niet venzuimenv bij de om.wonen'de ridder goedbezitters, die bijna alle vroeger officieren- waren igewieest of reserve officieren waren, een bezoek te bren gen. Bij zijn benoeming tot officier meer hebben van collectieve arbeids overeenkomsten- De ambtenaren -worden steeds meer en meer 'gewone werknemers, dit blijkt oo-k uit de nieuiwe wachtgeldregeling, waarbij ongeh-uwden, na 3 maanden op wachgeld te zijn geweest zonder meer op straat kunnen worden -gezet. Men heeft de ambtenaren altijd gewezen op de vastheid van hum positie, maar die wordt nu ook steeds minder en minder. Min'ister De Geer sprak van 500 inillioen, die aan ambtenaren jaarlijks -betaald wordt, maar later ibleek, dat daarbij ook de pensioenen begrepen zijn en dat het niet alleen geldt de rijksambtenaren maar ook die in dienst van provincies en gemeenten. Voor de Maatschappij van Nijverheid was dit bedrag echter aanleiding tot een adres- om 'te -betoogen, dat het vermin deren. moest, men wees daarbii op iemand, die 10.000 -belasting betalen moet, maar vengat te zeggen, dat er dan toch nog 32.000 overbleef om van te leven. Inzake de pensioen-sregeling zijn de ambtenaren de dupe geworden van het langzame werken der commissie, was die in 1918 bijv. gereed geweest, dan was zeker een betere regeling aange nomen, in dezen tijd lukt dat niet. Waar gezegd is, dat Je -gulden -weer op iziju vroegere ik-oopikrachit moet te rug komen, wil men daar zeker mede ■zeggen, dat de salarissen dan ook weer naar het oude 'terugmoeten. Komt de gulden zoover, dan is spr. niet tegen vermindering -der -bekroningen, maar da-n ook van de hooigere salarisssen. (Applaus). Spreker acht 'het geen toeval, dat de Taad van commissarissen der spoor wegmaatschappijen juist den dag na de verkiezingen zich met een uiteenzetting der plannen tot de regeering wendde. De goede besluiten van de -commis sies van georganiseerd overleg worden door de regeering aan haar laars 'gelapt. De minister heeft gezegd, dat de le vensstandaard met 16 is gedaald en dit doet vreeze-nt dat men een belang rijke loonsverlaging zal -trachten in te voeren, maar ook heeft de -minister gezegd, dat alleen verlaagd zal worden als de -belasting en ,de huur dalen en daarvan is nog niets te bemerken. Inzake de- standplaatsaftrek zegt spr. dat het niet steeds opgaat, dat het -ptet'feland go-edkooper is,"dan de ste den, men -heeft dan ook'geen goeden grondslag aangenomen en moet nu -naar een anderen .maatstaf te werk -gaan. Men heeft steeds- verzekerd, dat de D.A.P.T.T. zou gehandhaafd blijven en nu trekt men den vacantietoeslag in. Het -blijkt'trouwens ook uit andere dingen, dat men niet steeds op de woorden van een minister kan vertrou wen. Op 5 Mei zeide de minister in een onderhoud, dat hij ten spoedigste de starïdplaatscom-missie -zou doen verga deren- e.n ibij fhuis-komst vond het be stuur een schrijven, gedateerd 3 Mei, ■waarin medegedeeld word-t dat de re geering er niet aan denkt, wijziging in den stan-dplaatsaftrek te brengen. De reactie kan slagen doordat vele vakvereenigin-gen niet sterk genoeg zijn of onderling verdeeld, zooals bij de mijnwerkers is geschied. Thans tracht men 'het spoorwegper soneel en het rijkspersoneel tegen el kaar uit te spelen en scheiding onder het rijkspersoneel 1e brengen door eerst alleen voor de jongeren het loon minder te maken, om dan later hetzelf de voor de ouderen- te doen. Om dit alles te voorkomen moet -men sterk (hadden- zij immers over hem -te stem men. Daarom trok hij er op een goe den-dag op uit, o-m eerst bij zijn Excel lentie graaf Hennersdorf op het sl-ot iva<n dien naam zijn opwachting te ma ken. De oude graaf was vroeger altijd izeer vriendelijk tegenover hem ge weest en .zelfs mevrouw de gravin had -hem altijd .met een vriendelijk lachje onderscheiden, als -hij haar met een -eerbiedige bu.igi.ng begroette. Wanneer -het -grafelijk ech-tpaar hem ontving en 'hem daardoor opnamen in hun kring, 'dan zou niemand 'het wage-n, hem af te wijzen. Zoo reed hij eerst naar het slot -Hen-nersdorf, op welks tinnen het rood 'en -blauw der grafelijke banier wap- pefde, ten teeken dat deze aanwezig ;was. Toen Fritz echiter zijn kaartje 'afgaf en om-.de eer verzocht de familie 'te mogen bezoeken-, bracht de bediende 'hem zijn -kaartje terug met het anit- iwioondi, ,dat hunne Excellenties niet (Ontvingen. Fritz ergerde zich. Beiden waren 'thuis en- had-den zelfs bezoek, want het (rijtuig van von Letfgkefken stond voor. Men wilde- hem dus -niet ontvangen, (zond .hem zelfs -zijn kaartje terug ten -teeken, dat zijn -bezoek bovendien niet -aangenaam was en men met hem geen -om-gang wenschte. Dat was sterk. De grafelijke familie stond echter als zeer exclusief bekend, -zoo'dat hij ,zich- maar niet al- te zeer (verwonderen moest, wanneer zij hem, -den eenvoud-igen riddergoed-bezitter met een burgerlijken naam, niet ont- aangesioten (blijven. In 19171918 had de vakvereeniging ee-n groote kracht, men wist dat als men een rijks daalder in de coutribufiegleuf wierp, men bijna zeker kon zijn van. een duurtretoesl-ag van -bijv. 50. Nu ech ter kan een organisatie alleen strijden tegen verslechtering van -positie. Al is het bij de post niet het ergst, toch neemt over (het algemeen de vakorgani satie af en men vergeet, dat als de vak'organisa-te bevordert, dat een ver laging slechts ten deele wordt inge voerd, -dit toch ook' goed werk is. Spr. meenit, -dat vele groot-industri- eelen in ons land minister zonder por tefeuille zijn en veel invloed hebben. -Men moet zijn organisatie trouw blij ven, omdat hier niet kan worden ge zegd -a'ls bij de Indische ambtenaren, dat men zich niet te-gen verlaging kan verzetten- uit gebrek aan kracht. Spr. wijst nog op 'n man als Philips, -die zegt, dat als het goed gaat hij ook gaarne ziet, dat zijn werknemers het -goed hebben. Hij zelf neemt naast een salaris van een inillioen' gulden nog 'n fooi aan van 900.000, maar voor alle 1100 arbeiders te samen is er maar 684.000. Met een krachtige opwekking de or ganisatie te blijven steunen, eindigt deze spreker. (Applaus). Na wéder een paar nummers muziek 'krijgt -de heer Perdok -het woord, die zeide weinig bemoedigende klanken te zullen- moeten doen hooren. Na den krachtigen en -ziwaren strijd in tijden, dat men iets van de overheid kon af dwingen. is men nu in een tijd van reactie, die allen in een ijzeren klem zal grijpen. En dit, nu zelfs sommige amb tenaren no-g -niet op het peil -zijn, dat hen zelfs volgens den directeur-gene raal en den -minister toekomt. Mannen als Kalff, WesterveFd, -de directeur-ge neraal van den arbeid en- groote magnaten vallen de arbeiders en de ambtenaren aan. Men herinnert zich echter best de dagen van 1918, 1920 en ook van 1903 en werkt daarom langzaam en systematisch omdat men hoopt zoo erg verzet te voorkomen. Men begon een .bezuinigingspartij op te richten-, die overal f-roepen concentreer de en zette en hetze o-p tegen de amb tenaren. De vijanden van -de werknemers we ten precies- waar zij beginnen moeten. Dit bleek bij de, mijnwerkers, waarvan men wist, dat zij onderling verdeeld waren, en bij -de metaalbewerkers, waaronder vele niet-vaklieden zijn, zoo als -bij Wilton-, waar o.a. visschers werken, dat zijn toch zeker geen me taalbewerkers. Men zoekt de zwakste plekken voor den aanval. Et is gesproken van noodzakelijke versobering en men liet dit ook de Ko ningin zeggen, maar men verhoogde de wedde der Kamerleden met 2000 en die der Koningin met 600.000. V-oor oorlog wordit steeds meer uit gegeven, in 1919 43, in 1920 58, in 1921 74 en in 1922 75 millioen, gulden en- voor marine Tesp. 39, 45, 53 en 59 mil lioen of voor beide samen in 1922 52 „millioen meer dan in 1919, voor de 50.000 rijskam-btenare-n wordt slechts in totaal 116 millioen betaald. Men vergadert te Bazel om de 200 .millioen bezuiniging te vinden, maar aan leger en vloot .zal men niet komen. Ook de reuzen uitgaven voor kleine schooltjes is zeker versobering. Een- kad-et te Alkmaar kost het rijk per jaar 3856.83 en een te Breda ƒ3521.47, daar blijft het geld. Bij den bouw van het station te De- -vin-g. Fritz reed vender. Tot zijn groote 'verbazing verging het hem echter bij baron Brandau even-zoo ook deze ontving hem -niet, evenmin als von -Le-n-gfcerken, met wien hij -toch vroeger menigmaal skat had gespeeld. Overal kreeg hij zijn kaartje terug, niemand -was voor hem te spreken. Met bittere gedachten en diep ge krenkt keerde hij waar Neuhof terug. Dat nroest de in-vloed van baronesse vo-n Hamibach zijn, .die hem op zoo'n 'krenkende -wijze -buiten allen omgang Sloot. Wat 'had h-ij deze vrouw misdaan, dat zij hem met haar haat formeel ver volgde Zijn ontslag uit den dienst van 'den baron op grond van een -door den baron- later zelf als val-sc-h erkende ilas'ter kon toch onmogelijk -de reden •van «haar haat zijn. En zijn liefde voor -Erika Hij had toch -niet meer ge- jw-aagldi, Erika te naderen, hij had te genover niemand, zijn moe-der uitge sloten, van deze liefde gesproken en hij zou oo-k nooit achter den rug -der ba rones om toenadering tot Erika zoe ken, daarvoor stond deze hem te hoog, daarvoor was zijn- liefde te heilig en -wat kon het de barones hinderen, als -hij deze liefde als een -heiligdom in .zijn ihart bewaarde Er moest nog een an'dere reden. zijn. Zou het alleen maar adellijke trots zijn Dat mocht wellicht bij graaf Hen nersdorf het geval -zijn, bij de overigen -dan toch niet, die vroeger, toe-n- hij nog eenvoudig opiziohter was, vriendschap pelijk en voor een deel zelfs kameraad- INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN. DE LEVER-S ZEEPJ-Ï'J. WASCHT J' FABRL.j ZONDEP KAMTENVAM S,B0EriEN// 5UI1LIGHT ZEEP 1 venter werd alleen 1 millioen besteed voor de seininrichting het ombouwen van locomotieven bij -de fusie -der -beide spoorwegmaatschap-pijen kostte 8 mil lioen. Waar men daarbij zoo weinig lust tot versobering toonde, -kan spr. oo-k geen versobering v-oor de ambte naren aanvaarden. (Applaus). Wat betreft den arbeidstijd wijst spr. er o.a. op, dat het personeel van het loodswezen te Vlissingen langer moet werken alleen omdat Brussel en Den Haag het niet eens zijn in- zake -de be- loodsing der schepen. Nu spreekt men al van 48 uur werk tijd -en ads men iniet oppast maakt men er -weer 55 van. Men. knaagt ook aan de verlofsregeling -en -wijst -de ambte naren op het vrije bedrijf, waar zooveel werkloosheid heersoht, maar maakt zelf werkloozen door ontslag van amb tenaren, (de vaste positie wordt al meer en -meer denkbeeldig. De wachtgeldregeling, .zooals die in de commisie van georganiseerd over leg was vastgesteld, was nu werkelijk eens een- voorbeeld van- goed overleg, er waren geen overdreven eisc-hen ge steld, waarvoor spr. zich in -de com missie steeds waclit, en voor -de voor gestelde regeling stemden ook de re- geeringsventegenwoordigers. Maar de regeerin-gneem-t er weer niets^van over alleen is er voor sommige ca'tegoriën 15 voor den eersten- termijn verkre gen. Eerst wilde de re-geering niets /van een nie-uwe wachtgeldregeling -weten-, m-aar ten (slotte liet zij zich be wegen een nieuwe te ontwerpen, maar zoo slee-We -dat men- tal van groepen na een jaar tijd op straat kan zetten. Mensohen, die 25 jaar 'hun beste krachten gaven, ikun-nen -broodeloos -gemaakt worden, en voor wachtgelders van groep B staat alleen armoede voor de deur. Dit alles kan, om-d-at voor de ambtenaren een goede rechtspositie ontbreekt, waarvoor de organisaties niet voldoende hebben gestreden. Wat betreft art. 40 van het bezoldi gingsbesluit, is spr. van meening, dat men zich- toch verbindt met het oog op schappelijk met hem omgingen. Misschien zou -hij de reden wel bij de .burgerlijke riddergoedbezitters ver nemen. en .zoo- ging hij .de.n volgenden Zondag op weg om dezen een bezoek te brengen. Maar het -bloed steeg hem naar 't hoofd, zoo-dat -hij dacht te stikken hier viel hem een zelfde begroeting ten deel. Hij .werd -niet ontvangen e.n toen hij op twee plaatsen afgewezen was, maakte de toorn zich van hem meester en -hij .nam zich voor, zich o.m het ge heele -gezelschap uit de buurt niet meer te bekommeren. Hij reed direct naar -huis. Op den terugweg moest hij door Rerrgershausen- rijden, het dorp, waarin de woning van Frans Lenginer, Fritz's vriend uit zijn diensttijd lag En Fritz kwam op de gedachte, of hij van dezen, ai ibehoord.e 'hij dan niet tot de aanzien lijkste klasse, soms niet 'de reden van de raadselachtige houding der elite kon gewaar worden en hij beval den- koet sier stil te hou'den. Hij steeg uit en liep op Len-gmer toe, die juist in den tuin was. Hij zag tot zijn verbazing, hoe deze zich snel af wendde, als had hij -het druk. Hij wilde echter zekerheid -he-bben, of Legner hem oo,k meed. Hé, Leng-ner, w-aar gaat dat zoo haastig heen riep hij hem na. Ik wilde u juist -een bezoek brengen.. Lenguer Weef staan, een verlegen glimlach op het gelaat. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1