ELK iii#t ocSlsfe ZATERDAG S3 AUGUSTUS BELOONING OF STRAF tENEN 1 biedingen aanvragen, >f Weduwe, nstbode il van nvaart BINNENLAND Stads* en Provincienieuws 3.S» ofd en irisg. N. coataatec: 000.000 500.000 ilOO.OOO 40.000 20.000 4O.OOO |SOO.««U 30.0Ü4. :t72o.uou en prijs I Jting voor of m poat- rekkiDg. ftsiraat 1S5. SCHOENWERK rende prijzen bij IOEST 7. lillijke prijzen burgergezin met een van een dienst- van de huishou- nemen. Brieven ,Vliss. Courant". s A. T. STEEN- Langeviele 405, jermeisje betrekking Brieven letter „Vliss. Cour:" t nette md. Zich te ver- ypark 18. ielb. - Rotterdam legen plaatsen. 1 PASSAGIERS !N EN VEE. js Y. Hit. T.B. Mr 8 T. Bolt. T.B. Ml 9 8 te bekomen Trans», en Exp. G. VOS, Tel. BNHOGRB, Tel. 153. 1TERH0ÜT, TeL282. OITENHBK. Tel. 101 VL1SSLNGSCHE COURANT BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent Het is geen wonder, dat in Oogst maand, de vacantie-maand bij uitne mendheid onzer kfleiinie en groote schooljeugd, onze gedachten eens ver wijlen .bij een bijzondere categorie on der die honderdduizenden scholieren, groot .en klein, welke men de categorie der „izitten-blijvers" zou kunnen noe men. Gelukkig telt deze categorie in verhouding tot het overgroote aantal „overgaanders" gelukkig maar een ge ring getal, doch over het algemeen gesproken ontbreekt zij schier in geen enikele klasse, em zeker in geen enkele schooi, .hetzij van lager, middelbaar of iiooger onderwijs, ein op zich .zelf is het aantal .dlier „zitten-lbl.ijvers" dan ook (bijeengenomen nog respectabel genoeg. Ais voor iedereen de heerlijke va- cantietijü daar is, imet zijn prettige da gen, zijn uitstapjes, zijn logeertijd of anderszins, dan is slechts voor de „zit- tenJblijvers" een tijdperk van meestal vreugdeloosheid, verdrietigheden en verwijten aangebroken. Waar de an deren de goedkeuring van onderwij zers, ouders of voogden mochten oog sten, ontvangen zij niet veel anders dan strenge blikken, harde woorden en minachting, Vooral, de vaders hebben (het in, deze wijze van bestraffing ver gebracht, all mogen wij de uitzonderin gen, weil-ke ook dezen regel bevestigen, ■niet over het hoofd ,zlen. Moeders ech ter plegen al spoedig hun hart meer dan hun verstand te laten spreken, en waar vader nog langen tijd den delin quent toornig aanziet, heeft het lief gelaat van .moeder al gauw een vrien delijke plooi herkregen, en het is meer droefheid, welke in haar oog iigt, ■droefheid en medelijden, dan afkeur en verwijt. Zoo'n „zitten-iblijver of -Wijf- ster" kan overigens de geheele vacan- tie van een gezin leelijk .bederven wan neer een voorgenomen uitstapje of lo geertijd moet voorbijgegaan worden. Want niet alleen, dat va'der eigenlijk tegen ,zijn .zin de bestraffing voltrekt, ook voor moeder is het genoegen grootendeeis vergald, om (het verdriet waarmede de thuisblijver zijn lot draagt, terwijl ,ook broers en zusjes gevoelen dat een schaduw over de va- cantie-vreugde geworpen is. Toch, zouden we niet gaarne de schuld van al deze narigheid aan de zgn. schuldigen, de „zitten-blijvers" al leen toekennen, .zelfs niet in hoofdzaak. Want in verreweg de meeste gevallen toch (zijn zij zelf slachtoffers. Hoevelen toch zijn. er niet, die .nu eenmaal .niet geschikt zijn om te leeren, die het hoogst mioeilij.k doen, en die ondanks den ijver door hen betoond een ijver veel groofer vlaak, dan van degenen, die het loeren vlug an gemakkelijk af gaat er .maarniet in slagen voldoen de cijfers op de rapporten te verkrij gen. Daarbij komt dan vaak een maan den lang van te voren sclhier dagelijks herhaalde vaderlijke bedreiging, voor het geval, zij er som,s „niet komen", terwijl den vluggen een belooning, een fiets, een horloge, een uitstapje in vooruitzicht gesteld wordt, dubbel hartzeer voor hen, die nu eenmaal geen groot bevattingsvermogen hebben me- degekregen, Inp'laats dat daarmede re kening gehouden wordt bij de keuze van beroep, zien 'we dikwijls welmee- ineinde, maar kortzichtige en eerzuchti ge ouders oo(k voor dezulken een ■loopbaan kiezen, allerminst voor hein geschikt. Wat anderen leerlingen ge makkelijk afigaat, kost hun de grootste inspanning, en bij nièt-stagen, hetgeen <e voorzien was, worden zij dan nog bovendien gestraft voor fouten, waar aan zij zeiven in geenen deele schuldig zijn, althans verantwoordelijk gesteld mogen worden. Er wordt vaak door oudere men- schen te weinig gedacht aan wel'k diep leed het jonge gemoed ten prooi kan tzijn, hetwelk .bij nader inzien geheel of grootendeeis had kunnen vermeden worden. Ons dunkt, dat dit bij de cate gorie van jonge menschen, waarvan hierworen gewag gemaakt is, die nog in den aanvang van hun leven staan, en op wie de ontvangen indrukken dus scherper en gevoeliger inwerken, dan later het geval pleegt te zijn, een maar al te veel voorkomend verschijnsel is. Waar aan de,n eene-n kant dikwijls zander veel verdienste beloond wordt, /ziet ,men aan 'den adderen kant vaak onverdiend ziware straffen worden uit gedeeld. Noch het overgaan, noch het fzitten-bllijven is Iets, dan men alleen laan de .uiterlijke feiten mag toetsen (zoowel het een als het ander heeft er recht op, dat we er de innerlijke facto ren van (Opzoeken, leeren kennen en 'doorgronden. Dan tzai menig ouder tot de conclusie moeten kotmen, dat een 'natuurlijke gemakkelijkheid bij het ver werven van de moodige kennis, wat al reeds een grooit voordeel, is, niet nog eens op overdreven wijze belooning verdient, en dat zij, die ondanfcs-goe- den wil, ijver en ploeteren blijven zit-' ten., en voor hun examen niet slaagden, allerminst nog eens op een of andere wijze gestraft moeten worden. Een ge zonder opvatting hieromtrent is bij vele ouders in den lande waarlijk geen overdaad en om tot deze opvatting te Ikcmen kan het instituut van ouder- ic.omimissies en ouder-avond'en een geen gering hulpmiddel zijn, waarvan zij die het welzijn hunner kinderen beoogen en dezen wenschen o.p te leiden tot gelukkige menschen, die naar den on derscheiden aard hunner vermogens en de hun geschonken gaven tot heil der maatschappij werkzaam zullen zijn, zich, niet onttrekken mogen. Hdt Koninklijk bezoek aan Sciandina,vië. H. M. de Koningin is voornemens van 4 tot 20 September e.k. een reis te maken naar Scandinavië teneinde offi cieels bezoeken af te leggen bij de Hoven te Kopenhagen, Stockholm en Ghrisfiania. Werkloosheidvefzekering. •De minister van arbeid heeft aan de be'sturen van gesubsidieerde werkloo- zenkassen 'de volgende circulaire ge richt „Naar mij is igebleiken, komt het her haaldelijk voor dat ongehuwde leden van gesubsidieerde vereenigingen met twerkloozenkas, die bij hunne ouders inwonen, het ouderlijk huis verlaten, terwijl daarbij 'blijkbaar de bedoeling voorzit uitkeering te 'ontvangen als „ongehuwden niet bij ouders inwo nend", -welke uitkeering in den regel hooger is dan die, welke geldt voor „ongehuw'den, bij ouders inwonend". Het blijkt voor de kasbesturen en gemeentebesturen onmogelijk, om nauwkeurig .na te gaan, wanneer wèl en wanneer niet geldige redenen aan wezig zijn, om kostganger te worden. Teneinde alle moeilijkheden te voor komen, en aan uwe kas 'het herhaalde lijk terugstorten te besparen, zal de bepaling gelden, dat de lieden uwer werkloozenkas, die o.p 31 Juli 1922 als „ongehuwden bij ouders inwonend" ■werden aangemerkt, 'als zoodanig moeten blijven beschouwd tot op het tijdstip, wiaarop de steunregeling 1922 voor uwe vereeniging een einde neemt, tenzij in bepaalde gevallen in overlég met het ■gemeentebe,stuur/an-deré kan worden beslist". Wetboek van strafvordering. Naar „het Vad." verneemt, is binnen kort het Kom 'besluit te verwachten, waarbij bepaald Wordt, dat het nieuwe wetboek van strafvordering met 1 Sep tember a.s. in werking zal treden. Belgen difc 5n het buitenland verblijven. Overeenkomstig een omzendbrief van het Belgische ministerie van bui- tenlandsche zaken onder de dagteeke- nin-g van 15 Mei 1922, kunnen ide Bel gen die in het buitenland verblijven, nadat zij 'hun nationaliteit bewezen hebben, zich laten inschrijven in het naamregister te dien einde gehouden op de kanselarij van eigen diplomatie- 'ken of consulairen post. 'De inschrijving in het register ge schiedt kosteloos. Getuigschriften van inschrijving wor den, indien noodig, op aanvraag aan de belanghebbenden afgeleverd de afle vering en het visa van deze documen ten zijn onderworpen aan de rechten vastgesteld onder de nummers 29 en 30 van 'het tarief toegevoegd aan samen- geordende wetten van 24 Augustus 1920 en van 26 Maart 1921. In geval van behoorlijk vastgesteld' onvermogen geschiedt zulks kosteloos. De stakijig in, het sleepvaarlbedrijf. Over de Donderdag gehouden stem mingen in 'de stakersvergaderirigen wordt gemeld, dat te Rotterdam een aanzienlijke meerderheid, 'zich uit gesproken had voor opheffing van de stakirïg. Het aantal 'stemmen tegen opheffing te Ruhroft moet de,n doorslag gegeven hebben. Gisteren Ih.ebben de werkgevers in het Rijinsleepvaart'bedrijf vergaderd ter bespreking van den huldigen stand van zaken een bepaald besluit is evenwel niet genomen. De plijxuim ten opzichte v(a,n hef spoorwegpersoneel Naar aanleiding van een bericht in „de Tijd" dat !de plannen tot verlaging van hét loon van het spoorwegperso neel! voofloopig opgeschort zijn ten ein'd'e 'de beslissing af te wachten of een alge-mee,ne verlaging van het loon van. hef rijkspersoneel door de om standigheden noodzakelijk zal moeten worden, verneemt „de Tel." ter be- voegder .plaatse, dat van 'dergelijke voornemens niets bekend is. De aangekondigde loonsverlaging voor het spoorwegwerkplaatspevso- neel 'blijft derhalve van kracht. Een melkoorlog. Te Delft is i.n, 'de inieuwe wijk aan de Bras'serskade wederom een melkoorlog uitgebarsten. Bij 'de prijsverfiooging tot 1 cent per L., welke de vorige maand plaats had:, bleef een melkhandelaar leveren tegen 15 cent. De man zag zijn debiet echter gaandeweg verminderen toen een concurrent 'de melk voor 14 cent per L. verkocht. Nauwelijks had hij den prijs verlaagd, of daar kwam een nieuwe 'concurrent die thans de melk levert tegen 13 cent per L. DE GERESTAUREERDE KERKTOREN VAN RITTHEM. Bijna 3 jaren geleden (9 December 1919) schreef ondergeteekende reeds enkele bijzonderheden over den toren en de kerk te Ritthem in verband met de restauratie, welke in 't voorjaar van dat jaar was ter hand (genomen. Thans is die restauratie zoo goed als klaar eenige 'kleinigheden moeten nog wor den gedaan, de laatste stellingen wor den afgebroken, als het nieuwe uur werk in den foren is aangebracht en wij zien den toren in zijn luister van (vroeger eeuwen. Alle eer aan 'hen, die (hat initiatief hebben genomen voor de (restauratie, aan de colleges (rijk, ge meente en provincie), die de kosten (betalen, en in 't bijzonder aan de firma |M. K. Jeras en Zoon te Middelburg, die ihet werk zoo pral'fifig heeft uitgevoerd. De voornaamste reden tot restau ratie was, dat 'de toren in de laatste 'jaren onrustbarend ging overhellen, waardoor groote scheuren -ontstonden, •a'l was er geen direct .gevaar voor om- of uiteenvallen. Bij langer wachten zou een afdoende restauratie mogelijk niet tneer gekund hebben. In den loop der eeuwen is„ zooals vaak met oude gebouwen is geschied, op onoordeelkundige wijze de toren en ook het kerkgebouw onderhouden.Zoo paste het raam beelemaal niet bij den stijl van den toren, de toegangspoort was geheel met cement bestreken, evenals het torenportaal. Hierin was izelfs een leelijke zolder aangebracht. Uit een 'hoek van den toren en uit de contreforten waren vele steenen uitge vallen, terwijl ook op an'dere plaatsen de muur aan 'het afbrokkelen, was. Ge- inoeg redenen dus om de restauratie ter han'd te nemen, ook te meer daar vol gens deskundigen de toren een juweel tje is van oude architectuur. Nergens op Walcheren, dat betrekkelijk veel kerktorens teM (vroeger nog meer) is (zoo'n model aan te wijzen. Vooral .het ronde kaptorentje tegen den vierkanten hoofdvorm aangebouwd, maakt het (geheel merkwaardig. Nu is de toren, ik zou bijna zeggen, uit zijn assche herrezen. Wel staat hij 'nog scheef, maar dit was 'niet te ver helpen. Nieuwe fondamenten van be ton. zijn .gelegd, de afbrokkelende en uitwijkende contreforten geheel afge broken en opnieuw opgebouwd, voor- (zie-n van groote blokken witte arduin- (s'teen. De scheuren zijn onder lucht druk met cement volgespoten, een werk, dat eerst in den laatsten tijd wordt toegepast. Was er tijdens de 'restauratie nog wel vrees voor verdere overhelling (de toren werd door zware (balken geschoord-), de laatste onder zoekingen wijzen uit, dat de toren nu .volkomen stabiliteit heeft gekregen en er 'dus geen gevaar meer is voor ver dere overhelling. Op verschillende .plaatsen zijn de steenen, die door hun .grootte en kleur niet bij den stijl pas ten, weggenomen en vervangen door an'dere, zoogjen. Zeeuwsche moppen. (De houten zolder in het portaal is uit— .gebroken., en 'de cementlaag wegge kapt, waardoor de -m-ooi gebogen lijnen van 'het steenen kruisgewelf prachtig uitkomen. Een geheel nieuw raam met in lood gevatte ruitjes vervangt het oude raam. Onder de torengoot is een nieuw baksteenerr fries .gemetseld, het imooie spitsen dak is van nieuwe leien* een nieuw ijzeren kruis met koperen appel, en haan voorzien. Ook is een (bliksemafleider aangebracht. Vroeger was het dak van het ronde traptorentje met zink beslagen, nu is 'het belegd imet schaliën, of leien. Zoo is dus de- toren in zijn- ouden 'toestand terugge bracht. Als de (bevolking van Ritthem nog R-oomisch-Katholiek was, z-ooals in den tij'de, toen -de toren en de kerk zijn (gebo-uwid (ein'de 14e eeuw) dan zou den in de twee nissen aan beide zijden van de deur (beelden van de H. Maagd Maria, aan wie de kerk gewijd is, moeten worden geplaatst. Vroeger werd om de kerk begraven .(.kerkhof). Hierdoor was in den loop .der tijden de grondslag 'bij den toren iveel verhoogd. De 'oude dorpel van het 'portaal, die ongeveer 30 c.M. lager lag, is weer blootgelegd, waardoor ook een nieuwe deur moest worden aange bracht. De gemeenteraad schafte ook een. ■nieuw uurwerk aan. Jammer, dat geen uurwerk besteld is, dat ook de halve uren voluit sloeg, zooals het oude deed. De tegenwoordige ambachtsheer van Ritthem schonk een geheel nieuwe ko peren wijzerplaat, in navolging van een zij.ner voorouders, ml. rnr. A. P. Lam- (brechtsen, die zulks in het jaar 1767 deed. Van deze schenkingen wordt op /de achterzijde van de nieuwe wijzer plaat melding gemaakt. Het opschrift luidt „Dit wijzerbord is in 1922 ge schonken door den heer C. L. M. Lam- ibrechtsen van Ritthem, te.r vervanging van een oud, dat het opschrift droeg 'Dit wijzerbord is in de maand Juni van den jare 1767 nieuw opgericht ten koste van den. WelEd. Geb. Heere en Mr. Anthoni Pieter Lambrechtsen, oud Baillun en Raad der Stad Vlissingen, enz. e-niz. en de Wel Ed. Geb. Vrouwe Mevrouwe Konstantia Susanna Lam brechtsen, Heer en Vrouwe dezer Heer lijkheid Ritthem". Genoemde heer mt. A. P. Lambrecht sen was de eerste ambachtsheer van (Ritthem uit 'dit geslacht. Hij kocht net ambacht op 23 Januari 1764 van de familie De Coninck. Is de toren als monument gespaard 'gebleven, des te meer steekt hierbij af de achtergelegen kerk. Dit gebouw is even oud als de toren. Het is opgemet seld van steenen,, die 30 a 33 c.M. lang zijn, afmetingen- van een steensoort, die in de 12de eeuw op Walcheren reeds gebruikt werd tot het bouwen van kerken, want iro 1188 werd een kerk te Hoogelan-de (gebouwd eh de te genwoordige ruïne dier kerk bestaat -ook uit steenen van genoemde lengte. Ook is de -kerk op onoordeelkundige wijze onderhoude-n. De ramen passen niet bij het gebouw^ kleinere steen soorten zijn later in de contreforten gewenkt. Daarbij komt, dat verschillen de 'deelen van 't gebouw; zooals dak, gooten, enz. meer d'an hoognoodi'ge herstelling behoeven. Het is te hopen, dat er pogingen zul len worden gedaan om ook de kerk, izoowel: in- als uitwendig gerestaureerd te krijgen, zoodat met den toren een •geheel wordt verkregen, dat weer in zijn vroegeren luister is teruggebracht. B. J, DE MEIJ. Ritthem, 10 Augustus 1922. VLISSINGEN, 12 AUGUSTUS. Eau StrpAdfdest. De chef van het bad,bedrijf is voor nemens op Donderdag 31 Augustus, 'den jaardag van H. M. de Koningin, een groot strandfeest te organiseeren voor ongev-eer lOOO'kindéren. Het feest zat alleen plaats hébben als hiervoor voldoende steun wordt ver leend* want het ligt voor de hand dat aan een dergelijk feest heel wat kosten 'zijn verbonden. Er zullen verschillende kinderspelen ■georganiseerd worden, terwijl de kin deren kunnen deelnemen aan een wed strijd in het bouwen van forten, het moiken van dieren, kortom (het vervaar digen uit zand van voorwerpen, welke voor een beloonimg in aanmerking kunn!en komen. Dezen zomer zijn reeds dergelijke feesten gehouden te Scheveningen en te Zandjvoort en daar hadden zij een buitengewoon, groot succes. Er valt -niet aan te twijfelen of hef aantal deelnemers zal ook hier zeer ■groot zijn* doch de kosten worden dan ook vrij groot. Wij wekken, de ingezetenen gaarne op voor dit feest een bijdrage toe te kennen, opdat het in alle opzichten kan slagen. Op 31 Augustus is het des mid dags half vier laag water, zoodat het een bijzonder gunstig tij is om op het strand te kunnen werken. Des avonds wordt in de tent op den boulevard Evertsen een concert gege ven dobr ,„Sf. Caecilia". Als het weer wat meewerken wil be looft hel dien dag dus zeer gezellig te worden- aan het strand. De hoogste temperatuur van -de lucht was 70 grad'en en de gemiddelde tem peratuur van het water 63 graden. Opheffing huurcpmmisslk. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten dezer provincie aan de gemeentebesturen, waarin aange drongen wordit op de opheffing der (Huursoimmissie, hebben Burg. en Wefh. het advies der Huurcoimimissie ge vraagd. Deze commissie was eenstem mig Van oordeel, dat voorloopig niet ■tot opheffing moet overgegaan worden, dn het advies woédt er op gewezen, dat in 1921 nog 272 verzoeken tot (huurverhiooging werden behandeld en in 'het eerste halfjaar 1922 resp. 143 en 103 verzoeken. Hieruit 'blijkt tevens hoe voorbarig de aanschrijving van Ged. Staten was, al'dus meldt 'de Baanbreker". In -de week van 6 tot en met 11 Augustus werden in het gewone bad 3872 zeebaden genomen, waarvan 1494 door (dames en 2378 door heeren en in 'het volfcsbad 475, waarvan 165 door dames en 310 door heeren. Extfla trammen. Tot nadere aankondiging zal Dins dag, .Donderdag, Zaterdag en Zondag, des avonds 11,05 een exhra-tram van hier naar Middelburg vertrekken,wel- ike tram om 11.35 van Middelburg naar hier terugkeert, doch, dan niet verder rijdt -dan tot de remise. jozef in, Dothan. Het Vlaamische Toaneel, onder direc tie van dr. J. O. de Gruyter, zal Woens'dag a.s., de's middags haif drie, op ihet kasteel „West'hove", onder Domburg, een opvoering geven van Vondel's beroemd 'bijbdlJdrama „Jozef ■in Dothan". Het gezelschap van 'dr. De Gruyter (heeft met de vertolking- van dit drama op verschillende (plaatsen in ons land en in Vlaanderen een groot succes -gehad. Ongetwijfeld zullen velen naar de prachtige buitenplaats „Westhove" op-gaan om ite genieten van de opvoe ring van een 'zoo prachtig 's'tuk in 'deze mooie omgeving. Meh zie verder achterstaande adver- 'tentie. -Door Z. M. den Koning der Belgen is de zilveren medaille der -groote orde toegekend aan de vrouw van J. Maas, schipper te Cadzand, -die op 30 Sep tember van het vorige jaar met levens gevaar een man die aan toet strand lag te slapen, toen de vloed kwam opzetten, en daardoor zeker zou zijn verdronken, heeft gered. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Dr. J. H. Guiïnjng JHzn. Zondagmiddag sprak dr. J. H. Gun ning J.-Hen., -predikant bij 'de Ned. Herv. Gemeente te Serooskerke (W.), vóór 'den aanvang zijner eigenlijke prediking een persoonlijk woord tot zijn gemeen te, om er aan te herin-neren dat hij vóó-r twee jaar zijn arbeid daar ter plaatse be-gon. „Vermoedelijk heeft niemand uwer daaraan gedacht, miaar mijzelf is 'deze dag niet ontgaan", zoo sprak hij „het is wel- uitgekomen, wat -ik U den 6den Augustus 1920 voorspelde, dat -gij een zeer onvolmaakt Evangeliedienaar in mij aanvaardet uitgekomen, óók wel dat ik het lang niet iedereen naar den zin zou kunnen -maken* en men mij weldra zou laten verstaan dat ik de-n een 'te licht en den ander te slecht ben* Aan afkeurend oordeel heeft hef mij werkelijk niet ontbroken 'de-ze twee jaar. Gij weet het wel* 'dat ik mij van -goed- of afkeuring -niemendal aantrek. Het eenige waar i-k prijs -op stel, is een weinig goed vertrouwen -en het be denken, 'dat men met een veroordee ling niet al te 'haastig -gereed moet zijn. Wanneer men daaraan indachtig wil zijn, is hét mij in den mo,gelijk no-g-kor ten tijd, va-n mijn arbeid in uw midden, wellicht gegeven zegenrijk voor U werkzaam te zijn". Het go (Aten priesterfeest van Mgr. A. J. Callier. Wij hebben reeds gemeld dat Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haa-r- lem. Dinsdag a.s. zijn gouden priester jubileum hoopt te herdenken. De „Maasbode" deelt de volgende bijzonderheden mede De bisschoppelijke jubilaris werd den 29en Mei 1849 geboren te Vlissingen, waar zijn vader aan het Belgische loodswezen verbonden was. Zijn studiën voor het priesterschap maakte hij op de semi-nariën van het Haariemsche Bisdom 'te Hageveld en te Warmond de H. Wijding-zelve ont ving hij uit de handen van Mgr. J. P. Wilmer den 15en Augustus 1872. Een drietal jaren slechts was hij i-n de eigenlijke zielzorg werkzaam de parochies van Volendam, van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen te Amsterdam en van den H. Jacobus te 's-Gravenhage zagen hem korten tijd als kapelaan werkzaam. Reeds den 13en 'October 1875 weiid hij aangesteld tot leeraar aan 'het Semi narie Hageveld.. Onder zijn oud-leer- üngen leeft -nog voort dé (herinnering aan den grooten leidenden invloed! van „mijnheer Callier", en het Seminarie-

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1