ppen M© IS» Vlissingen 3TJESI Dommisse E sifoode jes tschappij van r! VRIJDAG 11 AUGUSTUS BINNENLAND FEUILLETON Voor eer en recht Stads» en Provincienieuwg 6Ge Jaar,gim^ 'ort au Prince te amaribo te New- paraiso te Tales- m Curagoa naar in Curagao naar Lloyd. jg. Pantellaria. n Marseille. !R8EN. 0 Augustus, de6 cieel) >open. Londen 11.48- -ƒ 0.301/2 Brus- Parijs ƒ20.50— /2—ƒ0.003/. 3onden ƒ11.46 0.36 Belgische 'Z2 Fransche (ronen (afgest.) CHT. 767.7 te Thors- 750.8 te Ko nd van 11 Aug.: uit Noordelijke krimpend. Aan- rolkt. Weinig of verdag. ISSINGEN. m. n.m. 25 4.36 59 5.10 J2 5.44 )8 6.22 19 7.04 >5 30 45 p. 10 p. mille mille irande pond. iRK 46. etfe den Donder- iur, Hendrik- SJE ar gevraagd, ren. Adres r deenige nette tusschen 5-7 24. - Rotterdam n plaatsen. 'ASSAGIERS !N VEE. KM. m. uur 8 8 7. KOU. T.m. nnr 9 9 en Er ansp. en Üixp- i. VOS, TeL OORN, Tel. 153. HOUT, TeL 282: NHEK, Tel. 101 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS. Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. H. M. djc Koningin naar Noorwegen. De bladen in Chriafiania melden, dat Koningin Wilhelm-ma- van Nederland de volgende ma-and Chris'tiania zal bezoeken, na haar (bezoek aan Kopen hagen-. Het ontwerp-regeerjngsprögram. De leden van 'de amti-revo-lutionaire Kamerclu-b vertoeven op '"net oogenblik allen in 'het buitenland. Daar echter bijeen- moet gekomen -worden voor ee,n bespreking van ih-et door -minister Ruys opgestelde -regeeringsprogram, 'heeft de voorzitter, de heen Col-ijn, de heeren opgeroepen tot een vergadering, Vrij dag te Bazel- te houden. Van -alle kan ten- zullen zij komen- op'da-ge.n, ten einde het oordeel der club over het ontwerp vast te steilten. Met Ih-et rapport der be sprekingen zal -de secretaris, de heer simeen-k, -zich Zaterdag naar Den Haag begeven, om 'dit Maandag a.s. -d;e-n beer Ruys aan te bieden. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft de Katholieke Kamerclub 'haar meening reeds vastgesteld. Hoever .het staat met den arbeid der Christelijk-Historische Kamerolub, zij-n we ini-et .te weten kun nen komen („Vad.") De Erigejsdhe post voor Nederland. De Kamer van Koop'han-del te Nijme gen heeft aan d'en minister van water staat een adres gericht, waarin wordt verzocht het daarheen te leiden, dat de post voor Nederland reeds gedurende de vaart Engeland-Nederiand' aan boord wordt gesorteerd, hetgeen de be stelling bij aankomst hier te lande zeer zou bevorderen. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is als blijk van goed keuring en tevredenheid verleend de gouden eere-pe-nmirrg voor menschlie- vend 'hulpbetoon e.n een 'loffelijk ge tuigschrift aan C. -de Geus, zeeloods te Maassluis, schipper -van Ihet stoom- foödsvaartuig no. 10 en is de zilveren- eerepenning voor menschtievend hulp betoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aain J. Scheltema, N. A-Bruin- en C. van Keulen, allen leden -der be manning van het stoom'loodisvaart-uig no. 10 en- aan C. van Weelle, hoofd commies, -schipper van ihet recherche- vaartuig „Sperwer" de bronzen eere- jemti-n'g toegekend aan G. Urtterluiden, A. Maan Voogd Bergwerf, J. J. Bot- Roman van O. ELSTER. 23) Nu, men 'kan meneer Born felici- teeren. „Neuh-of" zou, vertelde rent meester Grupe,, geheel ert- al geruïneerd zijn. Daar -komt het hier niet op aan, zeide de barones scherp. Of meneer Born op „Neuhof" al of niet zaken doet, is mij totaal onverschillig, maar een brutaliteit zonder wederga is 't, zulk een' brief aan mij te schrijven-. W-aaro-m mama vroeg Erika, ter-wijl, een fel roode bios baar wangen kleurde. Ik. beschouw dezen brief als ee-n -vriendelijke attentie. •Haar moeder mat haar met een strengen- blik. Ik weet, dat jij reeds langen tijd im-eneer Bor.n's ipartij p'leegt -te kiezen-, Jk vergeef bet je, maar ik kan met jou -over -datgene, Wat deze man heeft ge daan em wat ons voor altijd van hem scheidt, niet spreken. Daarom heb ik je ook je geibrek aan tact op -papa's be grafenis vergeven. Ik -waarschuw je edhter al-s je voortgaat Born's partij te kiezen, misschien zelfs weer met hem betrekkingen aanknoopt, dan moet ik alle verschoonende -maatregelen la ten rusten- en dezen me-nscb onschade lijk make-a I)k geloof niet, dat u dat gelukken izou, mama, antwoordde Erika uit de -.hoogte. Fritz Born- heeft noch tegen over u, noch tegenover een an'der iets (misdaan. De barones lachte luide. vliet, A. Hartog^ A. P. Luid-hout ein W. A. J. Ph-iliipse, allen leden der beman ning van het recherche-vaartuig „Sper wer", wegens de redding van de op varenden va-n in n-ood verkeerende schepen-. Géén loonsverlaging Naar de Baagsohe correspondent van „de Tijd." uiit goede bron ver neemt, zal de poging tot loonsverla ging voor hef spoorwegpersoneel voor- loopig opgeschort worden, teneinde af te wachten of een aligemeene loonsver laging door (de omstandigheden nood zakelijk zal w-orden. De R. K. Universiteit. De in ons vorig nummer uit de „Res.- bode" overgenomen mededeelingen zijn, volgens „de Tijd", voor het grootste gedeelte onjuist en voor zoover zij in een paar ond-erdeelen juist zijn, kun nen zij slechts verwarring wekken be treffende de voorbereidende werkzaam heden voor de stichting een-er R. K. Uni versiteit. Dat van Nijmegen definitief zou zijn afgezien, is evenmin juist al-s het uit stel der stichting voor jaren en jaren en andere der gelanceerde bijzonderhe den daar nog geen enkel desbetreffend besluit -door het Doorluchtig Episco paat is genomen. Het blad waarschuwt opnieuw tegen voorbarige en onjuiste berichten in verband met -de voorgenomen stichting der R. K. Universiteit, daar zij een ge vaar kunnen zijn voor een goede ont wikkeling der bestaande plannen. De staking ito htat Rijn- eh slpspvaart- beidrijf opgehefven. De staking in de Rijnsleepvaart is 'thans definitief opgeheven en heden om 12 uur -wer-d -de arbeid op -de oude voorwaarden 'hervat De heer Van Krieke-n van den Cen tral,en Transportaribeiders'bond- vertrok naar de Ruhr o.m al-daar ook de sym- pathiestaki-ng -te -doen- eindigen-. Loonsverlaging spoorwegpersoneel. In verband met de vanwege den B. A. N. S. ondernomen pogingen tot samen werking tusschen de spoorwegorgani saties en die van overheidspersoneel, een en ander met het doel om gezamen lijk verweer te bieden tegen eventueele loonsverlagingen en andere verslechte ringen, heef-t het bestuur van het Na tionaal Arbeids-Secretariaat een schrij ven aan het hoofdbestuur van den Bond van Ambtenaren in dienst der Neder- landsche Spoorwegen gezonden, waar in medegedeeld wordt, dat de bij het N. A. S. aangesloten Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en die van Per soneel in Openbaren Dienst, door het bestuur zijn geadviseerd samenwerking met den B. A. N. S. te aanvaarden. -Het bestuur van h-et N. A. S. heeft opnieuw een poging gedaan om tot een gemeenschappelijk en daadwerkelijk -optreden -der vakcentralen te komen. De middenstand en bet marktwezen. Naar -de Middenstandsbond mede deelt, korn't de heer R. J. Koopim-einers in zijn prae-adv>ies over 'het marktwe zen voor het aanstaande congres tot de volgende co-ndl.usiën I-k zal je meedeeleni, wat hij tegen mij heeft on-isd-reven, zeide zij toornig. Hij is iemand, d'ie niet meer in fatsoen lijk gezelschap pasty hij heeft Ik verzoek u, -barones, v-iel Sta nislaus haar in de rede, laat u die oude geschiedenissen toch, rusten. U schaadt -uw -gezondheid door die opwinding. U hebt gelijik, (beste vriend. Laten we dit allemaal laten, rusten. Jij, Erika, kent nu echter -mijn imeening en ik hoop, dat je j'e daarnaar zult schikken. Niet voordat ik van- Born's schuld overtuigd ibeni, mama. Erika... Wederom zwollen de aderen op het voorhoofd der (barones op van toorn. Miss Bay-ley echter kwam tusschen- bei.de en zeide, de hand op Erika's arm leggein'd Kom, Erika je moet niet zoo eigenwijs zijn- 'laten- we den tuin eens ingaan. U vindt het toch goed, barones Ja ga .maar, antw-oordde deze wrevelig, blij, -dat aan het onverkwik kelijke gesprek een einde kwam. Zwijgend stond Erika op en liep doo" de veranda naar de<n tuin, zonder er zich om te bekommeren, of miss Bay- ley haar volgde. Deze wierp de barones nog een smeekenden blik toe en snelde Eri-ka vervolgens achterna. Je m-oogt je mama niet zoo boos maken-, Erika, zeide ze zachlt, toen ze het meisje had ingehaald. Erika zag somber voor zich. Wat kam ik er aan- -doem? luidde het antwoord, als mama zich over de waarheid kwaad -maakt. Weet je dan, wat de waarheid is? vroeg de Engelsche /wijfelend. Zeker weet ik dat, riep Erika. Mijn arme papa heeft het ook ingezien, dat 1. dat de markt, 'die In 't grijs verle den haar oorsprong vlnid't, in den loop der eeuwen een grootsche taak heeft vervuld, zich -steeds -heeft aangepast aan de eisohen- van -ieder tijdsgewricht, thans nog een belangrijke taak vervult in. 'het distributie-wezen, en een histo risch recht kan doen -geTden op 'haar toestaan- 2ot 'dat -de markt meer dan ieder ander lichaam het vreemdelingenver keer i/n de marktplaats 'bevordert en -daardoor medewerkt a-a-n de welvaart van de betreffende ge-meente, ook van den winkel-stand 3. dat d-e markt zich niet ongestraft laat belemmeren in haar natuurlijken groei 4. 'da't -die -natuurlijke groei niet ge welddadig door -gemeentebesturen mag worden geforceerd met opoffering van de -belangen van dan (winkelstand, en 5. -dat de markt behoort 'te worden bevrijd van elementen, 'die geen aan spraak k-u.nne.ni of moge-n maken op den naam van „marktkooplieden". Samenwerking rijks- en spoorweg- persocfeèïbanden. De Neutrale Bon-d van Spoorweg personeel, heeft -bij -hef comité voor neutraal georganiseerd overheidsper soneel, waar-bij ruim 33.C00 le'den zijn aangesloten, het voorstel aanhangig gemaakt om alle organisaties van rijks- en spoorwegpersoneel vay alle inrich tingen bijeen te roepen en'een plan van samenwerking tegen loonsverlaging, iz-ooa-Is blijkbaar-middels de classificatie commissie van regeeringswege bedoeld wordt, voor te leggen. Ve-nzocht (werd dit voorstel op de vergadering van genoemd comité, -die morgen te 's-Grave-nhage plaats vindt, in 'behandeling te nemen, opdat zoo spoedig mogelijk uitvoering aan het voorstel kan gegeven worden. De werktijd dier gemeelnte-ambtewaren te Amsterjdam. Naar „de Tel." verneemt hebben Burg. en Weth. van Amsterdam in ver band met gehouden besprekingen in de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambt-enaarszaken bepaald, dat met ingang van 18 September a.s. de werktijd voor alle ambtenaren, werkzaam in de bureaux van de ge meentelijke diensten, bedrijven en ad- iministratSëm als regel wórdt bepaald va-n 9 uur 's voormiddag® tot 5 uur 's namiddags met een onderbreking van een half uur. Des Zaterdags zal de werktijd zijn van 9 uur 's voormiddags tot '1 uur 's namiddags. Indien, als de -goede gang van eenigen dienst zulks eischt, door Burg. en Weth. een langere onderbreking van den werktijd dan van een half uur wordt toegestaan, dient todh in acht te worden genomen, dat op de eerste 5 werkd-agen van de week -niet minder dan 7)4 uur werkelijke ar beid wordt verricht en des Zaterdags gedurende niet minder dan 4 uur en dat het uur van het begin der werk zaamheden niet later dan op 9 uur voor-middags wordt gesteld en het uur der beëindiging der werkzaamheden niet vroeger dan op 5 uur 's namiddags. De hoofden van dienst dienen er zorg voor te dragen, dat de regelingen zoo danig zijn, dat bij hun dienst Burg. en Weth. tusschen 9 uur 's voormiddags en 5 uur 's namiddags doorloopend de men Fritz Born- o-p de ergerlijkste wijze heeft 'belasterd. En wanneer uw papa ook eens .niet de volte waarheid wist Wat wll-t u daarmee zeggen O -niets... ik wil trouwens van de heele geschiedenis niets weten. Al-leen God 'kent de waarheid en ziet in des -men-schen hart. Wel weet ik echter, Erika, dat jij sirid-s een paar maanden geheel veranderd 'bomt vroeger was je een vroolij'k, levenslustig wezentje, ,nu -ben je stil, trotsch-, ja somber en -stuurschy -zelfs tegen je -mama. U -hebt gelijk, antwoordde het jonge meisje met een droeven glimlach, ik -ben een andere geworden. Ik weet -zelf wel, dat ik onaardig ben- Maar /wie, miss Bayley, wie heeft mij zoo ygemaakt Mijn eigen moeder. In 's hemelsnaam, -kihd, zeg dat toch ui-et. Ja, .mijn moeder, om'dat zij een onwaardige haar vertrouwen -heeft ge schonken, -omdat zij dien sinds den doo'd- van- -mijn armen vader bijna ais heer en -meester hier heeft laten gebie den, om'dat zij- mij pijnigt d-oor mij te willen 'diwimgen -mijm hand te geven aan demgene,, dien ik haat. Haar oogen schoten vonken, haar lippen beefden in -heftigen toorn. Sinds weken- en' maan'den, sinds -den dood van den baron, had zij alle smart, alle pijn, alle -harteleed zwijgend gedragen en allle -pogingen tot toenadering van Sta nislaus, alle -meer of mi-nder openlijke toespelingen van haar moeder, alle vleierijen van -mevrouw von Prokowski genegeerd of afgewezen. Zij -was onge lukkig en gehieel vereenzaamd. Toem haar vader nog leefde, had zij aan dezen een goed vriend gehad, tot inlichtingen kunn-en verkrijgen welke zij kunnen behoeven en dat in het al gemeen de goede gang van -zaken, o.a. de bediening van het publiek, geen en kel nadeel ondervindt van de onder breking van den diensttijd. Zoowel des ochtends, als in de ge vallen van een langere onderbreking van den werktijd dan een half uur, des namiddags, bij het hervatten der werk zaamheden, moeten de ambtenaren een presentielijst teekenen. De presentie lijsten kunnen slechts worden geteekend -door de ambtenaren, die op de tijdstip pen van begin en van de hervatting d'er werkzaamheden in den namiddag in hun bureau aanwezig zijn, terwijl iede re ambtenaar onmiddellijk na de on- derteekening zijn w-er-k moet beginnen. De presentielijsten worden steeds ter beschikking gehouden van Burg. en Weth. VLISSINGEN, li AUGUSTUS. Prow. Comité voor Zeeland tot restajitr&tie van het Koor dep Nieuwe Kerk te Delft. Ook in -de -provin-cie Zeeland is een- comité opgericht tot bevordering van bovenomschreven doel. In dit comité hebben zitting -genomen- verschillende autoriteiten ui-t Zuid-Beveland, Noord- Beveland, Schouwen en Duiveland -en St. Phiü-psland', Thole.n-, Walcheren, Zeeuwsch-Vl-aanderen (midden-), ver der Zeeuwsch-Vl-aanderen (West) en Zeeuwseh-V'laa-nderen (Oost). Het da- gelijksc'h bestuur 'bestaat uit de heeren C. A. van W-oelderen-, burgemeester van VlissLn-gen, voorzitter; F. Bisschop, gemeente-secretaris van Vlissingen, al gemeen secretaris, e-n j'hir. P. Hooft Graafland, bankier te Middelburg, pen ningmeester. In het eere-comité heb-ben o.m. zit ting de Commissaris -der Koningin in Zeeland-, jlh-r. mr. J. W. Quarles va-n- Ufford, P. Du-mon Tak, burgemeester van Middelburg, jhr. J. H. O. van den Bosch, commandant der -marine te Middel-burg, J. H. Blum, Domburg, mr. P. Dieleman, J. F. Heemskerk, mr. A. A. de Veer en -mr. F. J. Sprenger, allen- te Middelburg. Het comité stelt zich ten doel mede te werken aan het streven van het Nationaal- Comité om t-ot het verkrijgen van de n-oodige gelden- ongeveer 300.000 voor de restauratie van 'het -koor der Nieuwe Kerk te Delft een nationale inzameling te 'houden, be doeld als daad va-n piëteit ert -dan-k van ons gansche volk aan Oranje, ter ge legenheid van Harer Alajes-teits aan staand jubileum. Het Zeeuwsche comité zal- zoo mo gelijk voor elke gemeente van- eenigen omvang of voor een groep van kleinere gemeenten een comité vormen, dat zich met de propaganda dezer zaak zal belasten. De Koninklijke Toon eel vereeni ging „Vondel" te Antwerpen, zal Zondag een plezierreis naar Vlissingen maken per stoomboot „Schelde II". De boot wordt hier tusschen 12 en 1 uur verwacht en keert des middags on geveer 5 uur naar de Belgische Schel- desta-d terug. wien zij kon vluchten, als zij zich zoo echt ongelukkig gevoelde en al kon zij hem ook niet alles toevertrouwen' wat in haar binnenste omging, zoo wist ze tochi dat-ze op zijn trouwe vriendschap en vaderlijke liefde kon bouwen en zij voelde izich; veilig in zij-n -beschermende armen. Dat was .nu alles anders geworden en zij bezat slechts haar trots, als wa pen tegen alle pogingen, 'haar nader tot Stanislaus te brenigea. Zij had gezwe gen, -miaar vandaag, nu me,n op de schandelijkste wijze haar liefsten vriend had-'beleedi^d-, hem, van wien-ze wist, -dat hij haar met een eerlijk, trouw hart 'innig lief had-, 'dien zij zelf steeds in-niger had leeren lief hebben, sinds haar ziel iich uit die onzalige betoo- verlinig bad -bevrijd, 'die .de kunstgrepen van Stanislaus Pro-kowski om haar ar geloos hart -had weten te weven, nu kon izij niet langer ziwijgen en als een woeste woordenstroom brak de smart zich i-ni haar baan... Hoe, fluisterde m'iss Bayley ver schrikt. Je bedoelt Stanislaus Ja, hem, dien ellendeling. Maar ik vraag je meneer Sta nislaus heeft zich toch -niets te verwij ten eerst scheen -het toch, dat je hem ook -gaarne lijden mocht, evenals wij allemaal zijn talentvol spel zijn zachtmoedigheid'. Alles leugen en bedrog, miss Bay- le Ja, i'k heb me door hem laten be driegen en heb daarvoor mijn straf ge kregen, doordat ik mijn besten vriend er door verloor voor altij'd zooals ik vreesde. Je spreekit toch -niet van. Zeker ik bedoel Fritz Bora miss -Bayley. En als u het verder wilt Een Landdjag. Door de afdeeliirag Vlissingen van den Can-tralen Bond van. Post-, Teteg-r-aaf- en Telefoonpersoneel-, wordt Zondag a.s., 'des m-i'ddags 3 uur, een landdag gehouden in den tui-n va-n 't Schutters hof te Middelburg. Als sprekers zullen optreden de hee ren A. van der Baan en J. G. van der Jagt. De bijeenkomst izal worden opge luisterd door -de Vlissingsche Postfan- fa-re en al-e rijksambtenaren met hun dames hebben vrijen toegang. De deelnemers uit deze gemeente -zullen naar Middelburg -wandelen en om 'kwart over een af-marcheeren van -het -café „Admiraal de Ruyter" aan de Emimas traaf. De heer J. C. W-illemse, aan wien met ingang van 16 Juli jl. eervol ontslag is verleend als maahinist op het gastrans- portvaartuig in het 6e district, is met ingang van bovengenoemden datum benoemd tot machinist bij liet loods wezen. Bij Kon. besluit is benoemd tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Maassluis, J. F. P-eeters, thans te Hansweert. Voor 'het diploma van tuinbouw en boom'lcweekerij is aan -de Staatstuin- bouwsdhool te Vilvoorde geslaagd onze stadgenoot de heer A. Maesen. Het bezoek van gasten uit de Belgi sche badplaatsen aan de markt te Mid delburg wordt geleidelijk bijna weer even groot als voor den oorlog. Giste ren was het al bijzonder druk. Een groot gedeelte van deze badgasten be staat uit Engelschen en Amerikanen en velen zijn van een fototoestel voorzien, waarmede zij tal van Walchersche boe rinnen „knippen". De pittoreske klee derdrachten vallen zoo 'bijzonder in den ■smaak, dat de badgasten er niet op uit gekeken raken. -De volgende week wordt op de markt een etalagewedstrijd gehouden door de ma rktkoopl ieden MARINE EN LEGER. 'De minister van oorlog heeft aan de korpscommandanten -een schrijven ge richt, met verzoek om inlichtingen, of in het leger de schrijvers allen een vol ledige dagtaak 'hebben. Zoo niet, dan zal hun aantal worden verminderd. Zoo mogelijk moeten zij werkzaamhe den verrichten vo:or verschillende bu reaux. De kapitein ter zee jhir. H. K. B. Ren- dorp, geplaatst te Willemsoord, is met 22 dezer gesteld ter beschikking, en luitenant ter zee le klasse A. C. Wa- 'kerlin is met 21 dezer te Willemsoord -geplaatst. De minister van oorlog heeft er in n rondschrijven.aan de korpscomman danten nogmaals op gewezen, dat het aan-tal burger werklieden, dat voor het verrichten van huishoudelijke diensten mag worden bestemd, zoo klein moge lijk moet zijn en dat verschillende cor veeën zoodanig moeten worden gecom bineerd, dat het mogelijk zal zijn een voor elk korps afzonderlijk genoemd vertellen, ik geef u permissie. Ik zal zeker -niets- vertellen, lieve Erika, zeide miss Bayley ernstig. Des te an'iinder, waar ik, eerlijk gesproken, in -den laatsten tijd aam het karakter van meneer Prokowski ook ben .gaan twijfelen. Hij is -bepaald geen goed mensoh, hij spot over de heiligste din gen om s-inlds hij hier het bestuur bijna -geheel in handen heeft, word-en de lie den slecht en ruw behandeld ik heb •het meermalen gezien, om uw mama biet te krenken'. Ziet u wel, -dat ik gelijk heb En sinds mevrouw von Prokowski 'hier 'is, is het nog erger geworden. Die 'dame heeft een- bijizon'der eigenaardige /m'anier, om het personeel te behande len de dienstboden -hebben mij haar dood al -geklaagd, gisteren pas nog ,'A'ntje, en -de rentmeester is ook niet Imteer tevreden. Dat hebt u alles opgemerkt en •nog geeft u imij ongelijk Ik noem je je afkeer tegenover im-eneer Stanislaus niet kwalijk, dien, kan ik mij voorstellen en begrijpen. En Je 'kunt je ier op verlaten, lief kind, dat ■ik je zal helpen, wanneer... maar daar aan is -niet te denken, dat je mama je 'diwimgen zal, aan iemand-, -dien je niet dief hebt, je hand te schenken. En wanneer het toch eens het ■geval zou zijn, miss Bayley, d-a-n kan ik •op uw hulp rekenen Ja, d-at kun je', miaar zooals ge zegd... Ik dank u1, lieve miss Bayley. Nu 'heb ik tenminste nog één trouwe ziel. 'Waarom- is u echter dan te-gen me (Wondt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1