VRIJDAG 4 AUGUSTUS «-= Mo 182 jj_'jlüjffl-60e «Ia»rg&£un& -i1»5828 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Voor eer en recht 17) Stads- en Proyincienieuwa VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHTWET. Bekendmaking van uitspraken inzake vrij stelling wegens broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat om trent aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht betreffende de hieronder ge noemde personen van de lichting 1923, wegens broederdienst, door Ged. Staten d.d. 21 Juli 1922, no. 194, 3e afd. dienst plicht, vrijstelling is verleend aan A. Ar- dewijn, voor goed C. L. J. van Beers, id.; B van Belle, id. H. van den Berg, id. R. Besuijen, id. A. de Buck, id. F. A. Clarisse, id. G. Engelsche, id.; H. A. Geld hof, id. F. van Gessel, d. P. de Hondt, id. W. de Hondt, id. K. Huiszoon, id. A. M. Hulmer, id. F. J. H. Janisse, id. C. Jaquet, voorloopig P. P. de Klerk, voor goed C. J. Kloeg, id. J. J. de Kok, id. W.. C. KokkeJing, voorloopigP. Korte- weg, voor goed C. J. Kroon, id. D. La- fcruijere, id. J. N. de Lege, id. J. C. Lege- maate, id. K. L. W. van der Maden, voor loopig G. Meerman, voor goed P. G. Meijer, id. E. Moerland, id. A. Mudde, id. A. A. de Muijnck, id. W. de Nooijer, id. J. Polderman, id. J. Poppe, id. A. Riekwel, id. M. Rosier, id. j. P. Saman, voorloopig A. C. Schut, id. A. Smit, voor goed P. Sinke, id. W. H. C. Snikkers, id. P. van de Velde, id. C. Ventevoigel, voorloopig J. de Vuijst, voor goed J. M. H- Weijens, id. J. A. Wisse, id. J. van Zalen! voorloopig. Tegen elke uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij dep bur gemeester, ter secretarie dezer gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen den zelfden termijn bij de Koningen in beroep komen. Vlissingen, 4 Augustus 1922. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Kabinetcsrïsis. De ^Nederlander" schrijft over „de economische zij-de" van de kabinets crisis dat het karakter van de laatste •verkiezingen ook in -de Roomsche pers altenigs .helderder wordt -gezien. Aan-vankelijlia -heette -daar aan stonds trouwen-s niet een zeer enkele waardevolle uitzondering de uitla tingen -een votum vóór het zittend Ka binet. Wij hebben den eersten dag de jza.ak reeds an-ders gesteld -en gemeend, dat de verkiezingen -buiten het Kabinet omgegaan waren. Een verwante toon is in „de Standaard" gehoord. Voor Roman van O. ELSTER. Een wijde staarde F-ritiz bezinnings- loos op dit schrijven. Wat -had hij ge daan, om op z-oo'n verachtelijke, belee- digen'de manier te worden wegge stuurd? Zou de'baron van de-nachtelijke ont moeting tusschen Erika en hem hebben gehoond- Dan was een ver-klaring tusschen hen bei-den toch eervoller geweest. In elk (geval- gaf dit nog ©een aanleiding, op zoo'n ru-we wijze tegen 'hem op te treden. Dat -h'a-d ook nooit in den aard 'van -den -baron gelegen hij zou wei ernstig, doch m-o'oit Ibe'I'ee-diigend met Fritz hebben gesproken en he-m op de onmogelijkheid van een verbintenis met Erika hebben ge-wezen. En toch w.as Frife zidh van geen an dere schuilid bewust. Misschien echter kende- rentmeester Grupe de beweegredenen van den ba ron en snel ging F-ritz naar diens ka mer. Juffrouw, Grupe kwam hem tegen e-n ,zag hem- hooghartig aan, -zonder zijn groet te beantwoorden. U wilt mij-n va-der spreken vroeg zij koel. Hij is binnen, Frltz klopte aan, de z-ware stem van den rentmeester riep „binnen". Toen Fritz binnentrad, wendde Gru pe, die voor zijn schrijftafel zat, zich langzaam- om, en na gaan- i-n- Roomsche bladen nu ver wante tonen -klinken, al- zijn de vorige no-g ,niet we-ggestorven. Het is jammer, dat me-n- niet aan stonds -heeft vermocht om de zaak zui ver (e voeten e-n helder te zien. De geschiedenis -der -crisis zou er allicht anders en -meer -doorzichtig bij zijn geworden. Doch het inzicht breekt door. En wij ■verh'e-ugen-'ons daarover natuurlijk, om dat het -zien der echte werkelijkheid wel één der eerste voorwaarden is voor krachtige politiek. Thans merkt „dé Maasbode" op, dat -het tweede ka-binet-R-uys indien het tot stand ko-mt „geen copie" van het eerste iza-1 zijn. Wa-n-t afgezien-van de vraag, hoeveel •der thans z-ittende -ministers in het -nieuwe kabinet zullen overgaan, ja izeifs a-1 ware er zoo goed als geen per soonlijk geschil met het vorige... de -nieuwe periode -zal „geen afspiegeling zijn" van de vorige de toestanden zijn „dermate gewijzigd, dat de wetgeving -een an-der karakter zal dragen". De ■economische 'depressie zal maatregelen in-oodizaktelijk -make-n-, waarbij -meer het oog .gericht m-oet wonden op de bedrij ven zeiif -dan op degenen, die daarin werkzaam zijn -en dat „in tegenstel ling -met wat in- 'de afgel-oopen- periode geschiedde." Wij krijgen een „Neu- oriëntierunig". Dit alles, zoo schrijft de christ.-hist „N-edertanider" is ons uit het hart ge grepen. Wij achten -het dit moeten wij -h-ertialen meer dan jammer, dat n-iet onmiddellijk over de gansche linie dit besef tot uitdrukking gekomen is. Wij. -willen er bij herinneren aan een- opmerking, reeds te voren door ons -gemaakt. Namelijk, -dat om psychologi sche overwegingen een economisch ■noodzakelijk ge-worden terugtred het best .gèlei-d kan -worden door hen, .wier sociaal g-evoe'l o-n-verdacht is. M-aar wij móeten thans, na -he'fgeen „de Maasbode" uiteenzet, toch even -aan-wijz-an, -hoe veel zwaarder nu de ■taak wondt voor den heer Ruys, die dus in gansch andere richtin-g moet sturen. In breeder zin nog dan -wij 'het Zater dag in- o-ns entrefilet „Geen lege-nde" bedoelden, moet nu ook „de Maasbo de" we'l zeggen, -dat de thans verleende -opdracht niet -bet -logisch gevolg van de verkiezingen i-s. Daar dachten wij vooral f-an de geestelijke signatuur. Maar economisch -geldt nu hetzelfde het is toch uitgesloten, dat de massa der kiezers, die .ditmaal „rechts" hebben g-estenfd, -dat én voor de Roo-mschen én -voor de Anli-Revolutiona'ire én -voor de Christelijk-Historische -slem-men zouden be-bben gedaan- zonder aan de econo mische vragen te denk-en, waarop nu 'ook -ons zuster-orgaan de .aandacht vestigt. Het nieuwe kabinet -zoo besluit "d-it blad „kan of mag geen copie zijn van het af-getreVfe-ne. Het zal zijn eigen cachet bezitten". Had, men -dit alge-meen vier weken vroeger -gezegd, hoeveel helderder zou de politieke horizon weizen Nederland en Spanje. In verband met het bericht omtrent een uitnoodigi-nig van de Spaansc-he re- geering tot het izen-den van een Neder- lan'dsc-h oorlogsschip naar Guetraria, ter bij-woning van -het vierde eeuwfeest va-n de eerste reis om de aarde, kan worden medegedeeld dat v-oor ihet bij wonen van dit feest gee-n- oorlogschip beschikbaar is. I-k dacht al reeds, dat u het was, zeide hij, Zonder Fritz te groeten. U komt zeker uw salaris halen Hier is ■het. Wilt u even teekenen Hij sch-oof Fritz het geld toe, bene vens een kwitantie. F-ritz was sprakeloos. Haast u, z-e-ide de rentmeester wat ongeduldig. Als u voortmaakt, kunt u \den 'trein van twee uur no-g halen. Mijn irijtu-ig zal u we-g brengen. Fritz barstte -los. Meneer Grupe, .wat is er gebeurd, -a-at ik hier als een misdadiger w-ord 'behandeld De rentmeester haalde de schouders op. .D'aar weet ik niets van, antwoord de h-ij. U hebt uw wen-sch kenbaar ge- imaakt, Hamfoach (-e verlaten en de ba ton -zal wel zijn gron-den hebben, uw iwensch z-oo spoedig -mogelijk tegemoet te komen. Juist die gronden -zou ik wel wil len weten Wilt u -die werkelijk wete-n Gru pe stond -op en bleef dreigend voor Fritz staan. Meneer Born, men heeft mij niet gemachtigd u deze gronden imede te -deeten, doch ik kan u wei zeg gen, dat een man, die in. de kroeg met Jan Rap en zijn m-aat omg-aat, hasard s'peelt met avonturiers en dan met het beele nette gezelschap gaat bakkeleien zu'llk een. .mensch, past niet op Ha-m-, bach en even-min in, een fatsoenlijke reirftmeesferswoning. Zoo nu weet u idan de gromden en hiermede basta. iHieT is uw. geld. Verjaardag H. M. de Kofiingin-Moeder, De verjaardag van de Koningin- Moeder is o-p het Sanatorium Oranje Nassau's Oord te Wa-genirigen met 'opgewektheid gevierd. Des .middags vereenigd-en patiënten en verp'iegenden zich met den directeur-geneesheer dr. A. Baiklhuijzeh- S'chul, ,in -de versierde groote conversatiezaal, 'waar de heer Schul ee-n toespraak hield over de be- teekeu'is van deze-n dag, speciaal voor he-t Sanatorium,, de stichting van de Kon'in'gin-Moeder. Een telegram van gel-ukwensc-h werd verzonden-. Voor ideze-n -dag was Ihet menu wat -het diner betreft «enigszins uitgebreid, terwijl er 'des avon'ds -muziek was, waarbij de patiënten enz. -werden ont haald. Indexcijfers van groothaïidelsprijzen. Blijkens m-ededeeling van -het Cen traal Bureau voor -de Statistiek was het in-defcijfer van d-e prijzen van 53 arti kelen in -den -groothandel in Juni 1922. Voor voedingsmiddelen e.d. alleen be dragen- deze cijfers resp. 189, 187 en 213. Tegenover een. daling van de prijzen •van een bepaald .aantal artikelen stond een prijsstijging van- een aantal andere; .voor alle artikelen te zam-en, steeg het indexcijfer in vergelijking met de vori ge -maand imet 2 punten-, zoowei in totaal, als -alleen voor -de voedings middelen. In vergelijking met Mei 1922 daalden -de volgende artikelen in prijs aardap pelen- met 94 punten-, schapenvleesch -met 40, mais met 35, papier met 25, groene erwten met 22, zemelen met 19, rimdvleesc-h met 9, rogge met 8, sago met 8, lijnolie met 6, tarwe met 6, hars -met 5, cacao met 4, varkensv-leesch met 2, zwarte peper -met 2, gerst met 1, macaroni met 1 en zilver met 1. Daar entegen stegen -haring met 96 -punten, (hooi met 67, tlhee -met 45, kaas met 35, vlas met 32, eieren met 27, katoen (ruwe) met 25, melk met 18, boter met 13, terpentijn-met 10, zalm met 7, haver met 6, suiker met 5, paardehuiden met 5, koffie -met 2, hout met 2, petroleum met 2, e-n gerst met 2. Plaatsruimte in spoortreinen. Omstreeks Iha-lf Juni jl. werd door de dagbladen bericht, -dat ingetrokken -was de machtiging, aa-n de spoorweg maatschappijen in 1917 e.v. jaren ver leend, om af fe wij-ken- van eenige •voorschriften van art. '12 van- het alge meen reglement op het vervoer. -Naar aanleiding hiervan zijn 'door den heer Van Embden ,aan- den, minister -de volgende vragen gesteld 1. Indien Uit bericht juist is, strekt -de intrekking der machtiging zich dan uit over alle bepalingen- van art. 12, -resp. over elke afwijking van het alge meen reglement 2. Over weike bepalingen eventueel nog niet 3. Is de mini-ster niet van- oordeel, dat dergelijke beschikkingen i.z. het ■publiek gebruik van openbare middelen van vervoer officieel gepubliceerd moeten worden Sfaiidplaatsaftrek. De zgn-, ciassi-ficatiecomniissie zal op verzoek -der re-geering een- herziening van -de staradpla-atsindee-ling voor het -rijkspersoneel! ter hand nemen. Nu heeft 'de R. K. bond van spoor- e-n tramweg personeel „St. Rap-hael", waar de ge volgen dezer herziening ook zullen gel den voor 'het spoorwegpersoneel en de Hij reikte Fritz het geld, dat deze van zli-ch stiet. - Bent u dol ge-worden riep de rentmeester. lik zou het bijna zelf ge-looven, antwoordde Fritz-met van toorn en op winding beven-de stem. Alles, wat u izeidet en mij ve-r-weet, .zijn grove leu gens. Ik ben mij van geen schuld be- .-wust. De rentmeester lachte luide. U moogt ju uw gedrag niets on behoorlijks vin'dten, zeide hij ironisch, .arfde-re lieden hebben een andere mee- .ning daaromtrent. Of wilt u ontkennen dat u gisteren in „Het Witte Paard" ■wiaart Neen Of dat daar champagne gedron ken, gespeeld eb. gevochten is Neem -miaar -Nu, dat is voldoende. Ik heb geen lust u-w verdere explicaties aan te hoo- ren wee-s-m-aar-blij, dat-de geschiede nis -de politie niet ter oore is gekomen -en houd ui maar niet zoo onschuldig. -Hier is uw -geld... Ilk heb luw -geld niet -noo-dig Zooals u wilt. I-k -moet u echter verzoeken, -mijn -waning te verlaten. Meneer..'. Nu, nu, -hou'dt u bedaard, jonge man, zeide de rentmeester en trok zich in den hoek terug, waar zij-n zware ■wandelstok stond, U is e'en ontslagen- -beambte em hebt in ,mijn woning niets -meer te maken. Al het andere -maakt u snaar met -den baron, zélf af. Dat zal ik ook, riep Fritz, en s'tormöe de deur uit. De rentmeester partijen uit het spoorwegbedrijf bij de ze -herziening geenerlei invloed hebben, zich -gewend tot den minister van- b-iin- n-en'landsche za-ken om aan partijen uit het spoorwegbedrijf gelegenheid te ge ven op eenigerie-i wijze 'haar invi-oed bij Ideze herzieinïng te kunnen laten gelden. Herziening van klassifïcatie der gemeenten. Woensdag -heeft de commissie tot herziening van -d-e -Massificatie -der ge meenten vergaderd. In deze vergade ring werd toeslote-n met bekwamen spoed 'de nood-ige gegevens Ie verza melen, teneinde tot een- klasse-indee ling -der gemeente te komen. Bond van Politiepersoneel. I-n hote-l de I'Europe te Utrecht is een vervolgvergaderi-ng gehouden van den A'lg. Ned. Bond van Politiepersoneel in Nederland o-nider voorzitterschap van d'en 'hieer Koenot n'it Am-sterdam. In izij-n- openingswoord wees de voor zitter op -den uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen die voor de ambte naren teen, groote -teleurstelling is ge weest en een d-onkere toekomst voor spellen. Overa'l roept men om (bezuini ging met als gevolg verslechtering van de -anbeidsvoorwaandten, loonsverla gingen, enz. Dit zal ongetwijfeld tot gevoll-g Ihebb-e'n- -dat er co-nflicten zullen ontstaan -tuschen werkgevers en werk nemers. In verband -hiermede wees spr. op de moeilijke taa-k die de politie te vervullen- 'heeft en spoorde ihet con'gres aa-n -z'ich- paraat te -h-ouden ook -met het oog op -het verkrijgen van- een beter bestaan v-oor het poli-tie-personeel. Vervolgens werden aan Ide orde ge steld de in de vorige vergadering onaf gedane agen'da-ipunten. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten een commissie te benoe-men die de regeling der rechtspositie van de bezoldigde bestuurders -zal herzien en voorstellen -zal ontwerpen voor het volge-n-d -congres. Nationale Bo|nd va/i Zayigkoren. In een te Utrecht I-n het J-aarbetirs- gebouwj gecombineerde vergadering, waarbij de 'h-eer Willem Zonderland 't punt „Wat beoogt -de -Nationale Bond van Zangkoren en hoe kan de oprich ting er van het doelmatigst worden be vorderd 7" inleidde, is in, beginsel be sloten tot oprichting van genoem-derf bo,ntt over te gaan. D-e d-oor de -daar voor aangewezen commissie samenge stelde concepten va-n statuten en regle ment werde-n goedgekeurd e.n vastge steld -het voorloopig bestuur, .bestaande uit -de "heeren H. Knipmeijer te Hoo- gevee'n-, R. T. Mulder te Niou-we Pekela, R. Sasburg te Bennimgbroek, J. H. Rie- mersma te Gie-kerk en W. Zorfderland te Leeu-wardeini, zal, -daartoe gemach tigd door -bovengenoemde vetgaderi-ng de zangers-bomden 'in Zuid-H-olland, Overij'se-l, Zeela-nd en Amsterdam ver zoeken alsnog een vertegenwoordiger i-n voornoemd bestuur aan te wijzen. Mina Krusemap, f Op 83-jarigen leeftijd is te Parijs deze bejaarde voorvechtster der vrou wenbeweging overleden. Mina Kruseman is een der stuwende krachten geweest voor de vrouwen beweging. Zij- Betsy Perk en E-lise Baard zijn- de pioniers dier beweging geweest em wie zich in- de dagen van haar eerste o-ptreden terugdenkt, moet 'bewondering hebben voor den durf dier zag hemi recht op -het slot toeloopen. Het is toch. jamimer van den jon gen man, m-ompelde hij. Een ieder begaat -wei -eens een, dom-me streek -maar die- bezoeken in „Het Witte -Paard" neen, -dat ging zoo niet ianger. En hij ging naar de huiskamer, waar ■de soep al op tafel ston-d. Fritz trof in het -portaal 'n bediende. Dien me bij den baron aan, zei hij. De bediende Waalde-de schouders op. Het spijt me, -maar de 'baron is niet th-uis. Waar -is hij dan De b'aron. is -hedenmorgen vroeg uitgegaan en komt eerst laat terug. Dien mij dan maar bij de barones aan. De barones ontvangt niet. Dien ,me toch maar aan. Het spijt me -maar dat durf ik niet. E-n de freule De freule is ziek en heeft -haar kamer nog niet verlaten. Fritz zag het nuttelooze van zijn -bemoeiingen in. De bediende zag hem met zulik een brutaal, honend gezicht aa.n, dat het schaamroo-d hem op de wangen kwam. Wat ston-d hij no,g ih-ier als een in dringerige bedelaar, die zich niet wilde laten afschepen Hij -draaide -zich om, zonder den be diende nog met een -woord te ver waardigen. Toen hij de trap naar -zijn- kamer opliep, kwa-m -hem tot zijn groote ver bazing Stanislaus Proko-wski tegen, die juist uit Fritz' -kamer -kwam en opeens vrouwen om zich. bloot te stellen aan den spot en de minachting van het groote publiek, dat van- de beteekenis der vrouwenemancipatie niets begreep. Van die drie dames, was Mina Kruse man ongetwijfeld de moedigste en doortaste-ndste. Zij bekommerde zich niet om de praatjes en grapjes, die omtrent haar en- haar medesfandsters werden ten. -beste gegeven. Hiaar lange leven heeft 'haar toch het geluk gebracht, dat zij een 'haver ide alen verwezenlijkt heeft mogen eie-n de staatsrechterlijke gelijkstelling van de vrouw met den man. Zou zij, toen zij den -emancipatiestrijd- ondernam, wel -hebben durven hopen daarvan getuige te zijini? VLISSINGEN, 4 AUGUSTUS. Door Ged. Staten is het bouwen van een werkplaats met bijgebouwen aan de tweede binnenhaven alhier, tön beh-oeve van den provincialen -stoombootdienst op de Westersc-helde, opgedragen aan den minsten Inschrijver, den 'heer D. van Maris te Kapelle voor ƒ54440. In verband met de Inkrimping van liet personeel va-n d-e spoorwegen al hier, worden de remmers Braakman, Brouwers, Van Noord en Karremans met ingang van 6 Augustus overge plaatst .naar Haarlem. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus benoemd tot kanto-nier-ha- venmeester aan het Apeldoornsche ka naal te Apeldoorn de heer S. Rorije, thans brugkmecht aan de schipbrug te dezer stede. In de te 's Gravendeel gehouden jaarlijksche al-gemeene vergadering van de schippers-vereeniging „Schuttevaêr" is aangenomen een voorstel van de af- ■d'eeling Vlissingen, om aan te dringen tot opruiming van. de wrakken van een gezonken Duitsche torpedojager, een Fransche lichter en het stoomschip „Dor.is", die de Zeeuwsche wateren on veilig imaken, alsmede tot het schoon maken van het mijnenveld benoorden de Wielingen tusschen de tonnen zwart 4 en 5. Voor het examen- als eersten stuur man is geslaagd de heer J. Schroder, leerling van de De Ruytersch-ool. Te Rome is .gepromoveerd tot doctor in de phdlosophie de Zeereerw. pater Dan-iël O.C. (onze vroegere stadgenoot de heer P. H-uijsmans). -Met ingang van 1 Augustus is tijde lijk benoemd tot 1-eeraar aan de R. H. B S. te Goes J. F. B.Tromp te Breda. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het toeroep te Rijssen door ds. G. A. Pott te Oud-Beierlamd. Na afgelegd examen is door de clas sis Tholen der Geref. Kerken tot de evangelie-bediening toegelaten de heer B. W. de Graaff te RillandBath. Voor -de akte Engelsch, lager onder wijs, slaagde de 's-Gravenhage de heer A. A. J. Mets, onderwijzer te Schiedam, vroeger alhier. Voor de hoofdakte is te U-trecht ge slaagd onze vroegere stadgenoote mej. I. M. Baart, onderwijzeres te Loen-en aan de Vecht. -werd het Fritz duidelijk, van welken kant -die laffe lasterpraatjes waren ge komen. Niemand anders dan P-rokows- ki -ha-d den baro-n het gisterenavond voorgevallene medegedeeld en de fei ten zoo in Fritz' nadeel verwrongen. Was Prokowsiki niét 's nachts met dien vreemdeling saimen geweest Bevend van toorn vroeg Fritz hem Wat zoekt u in mijn kame-r, meneer von Pro-kowiski D-ezie toonde -zich zeer ver-legen en wilde langs Fritz iheen sluipen, terwijl hij mompelde Pardon... Fritz hield ihe.ni echter tegen en noo- digde hem uit, weer binnen te komen. Ik wil wetens wat u hierheen ge voerd- 'heeft, meneer, zeide Ihij dreigend. Wij stonden anders ook niet op zoo'n vriendsclhappelij-ken-voet, dat wij alkaar bezoéhten, en ik verwacht van u heel -wein-iig goeds. Miaar meneer Bo-rn, antwoordde Stanislaus met een kwaadwilligen igiimlachi, hoe kunt u zoo ru-w tegen me -zijn Ik hoorde dat u het slot Hambach zou -verlaten en. kiwam u vaarwel zeggen-. Dat is niet waar, daarvoor is u niet ihier ge-komen of wildet u u in uw triu-mt vermeien Mijh triuimf 1 Ja, wa-nt alleen aan u heb ik ihet te daniken, -dat ik -o.p -deze wijze -Hamlbach. verlaten- imoet... Meneer Born... (Wor'dt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1