ISEN. izn. mleesch. ZATERDAG 29 JULI slagerij aat 16 andewijn, biedingen anvragen, jmeisje Een ernstig woord. y mg. tot 7 uur, bevelend. O s, Frotté- srstoffen. sren. TOEN enz. i kwaliteit 1.95. OTKÉ. KOLE, 257. at-Qlacisstraat. zien van f 0.60, f 0.70 f 0.50 f 0.50 f 0.80 f 0.90 f 0.90 f 0.75 pen alles per pond. aanbevelend. krijgbaar. inmaak ge- f3.60. S FRÈRES. Middelburg. Hen in dépöt I. JANSSEN, mypark. nette STBODE SCHRIJVER, lstraat. wasch, Zondags Mej. BOL1ER, flaatsriiappi! van elb.-Rotterdam egen plaatsen. PASSAGIERS N EN VEE. Y. Mild V. Bott. Y.m. MI Y.m. PF ie bekomen Tran8p. en Exp. >n G. VOS, Tel. SNHOORN, Tel. 153. TERHOUT, Tel. 282. TTRWFTEK. TM. 101 VL1SSINCSCHE COURANT BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. Het is tot dusverre nog nimmer ge schied, dat in Hooimaand de zitting van het Nederlandsche Parlement is geopend geworden. De daarvoor be stemde en geijkte maand was immers Herfstmaand geweest. Dit ongewone is ongetwijfeld een uitvloeisel van de groote veranderingen waarvan deze tijden blij'k geven in zoo menig opzicht, en zeker niet het allerminst op het ge bied van ons politiek leven. „De tijden veranderen, en met hen de menschen", wij ervaren het in de laatste jaren maar al te zeer. Wantizoo. veranderen veelal groei beteekenen moge, te snelle groei is al evenmin een gunstig teeken voor (het staatkundig leven, als het tot gun stige uitkomst op welke ander gebied ook, leiden kan. En inderdaad, ontkend kan niet worden dat er groei zit in ons maatschappelijk bestaan. Groei naar alle kanten voorzeker, maar ook groei van uitwassen, van onkruid en verderf. Wanneer wij ons eens terug denken maar de toestanden van vóór den groo- .ten ommekeer in het internationale staalkundige, politieke en economische .leven der volkeren, welken de wereld oorlog heeft teweeg gebracht, dan zou den we, ihoewel slechts betrekkelijk luttel! jaar ons daarvan scheiden, een ontzaglijke verandering, een schier on begrijpelijke wijziging bespeuren, niet alleen in wat wij om ons henen zien, in materieelen zin dus, maar ook niet minder in ons denken en begrijpen, in geestelijken zin deilhalve. Een verande ring zóó veel-omvattend, dat wie haar indertijd had -voorspeld, wel bij nie mand geloof zou gevonden hebben. En toch, wie zal het kunnen ontkennen, is zij gekomen, de nieuwe en zich steeds •weer vernieuwende staat van zaken in een snel, verbijsterend snel tempo. Al te snel inderdaad. De groei der maatschappij naar een door alle staat kundige partijen gewenschte en beoog de welvaart en -geluk, mag en -kan niet anders dan een geleidelijke en natuur lijke zijn. Wordt die groei door buiten gewone factoren belemmerd, dan ont staan daaruit hoogst on-gewenschte toestanden. Het economisch leven der valken kan slechts bij een gestadigen geleidelijken voortgang duurzaam ge dijen, en de laatste jaren zijn düar, om te bewijzen, hoe plotselinge overgan gen, hoe onverwachte contrasten, gelijk -wij er in -deze -zgn. vredesjaren hebben zien plaats grijpen, het groote rader werk der volkswelvaart ondermijnen en, gelijk wij thans beleven, doen stil staan en ineenstorten. Waarlijk het zijn (buiten-gewone en moeilijke tijden, welke wij beleven. En hoe kort ook de overigens weinig zeg gende Troonred-e, waar-mede deze week de zitting onzer Staten-Generaal werd geopend,mag geweest zijn, geheel zon der beteekenis was zij allerminst. Wij behöoren niet tot degenen, die de Duit- schers Schwarz-Sehers noemen, lieden ,<iie vóór alles oog voor de schaduw zijden -der dingen hebben -en op den zonnigen kant,, welke er toch óók is, niet letten willen, maar wanneer wij de woorden van de Troonrede lezen, als een vurige bede tot (het afsmeeken van wijsheid, „onmisbaar o-m ons dierbaar Vaderland in deze moeilijke tijden voor inzinking te behoeden", dan zijn ons deze Koninklijke woorden uit het hart gegrepen. En zelden du-nlkt ons is in een erns-tig 'tijdsbestek een Ernstig Woord- uit koninklijken monde, juister van pas gekomen. Want het heeft nog steeds -den schijn alsof het meerdendeel des volks maar -niet kan, niet wil inzien, hoe hoogst -ongunstig, ja dreigend, de economische itoestand van ons laradi is. Men heeft izich blijkbaar te veel jaren blind ge staafd op ide dreigementen van den oorlog, dan -dat men nu goed beseffen kan, hoe niet minder gevaarlijk de dreigementen eener economische inzin king zijn. Handel en bedrijf, nijverheid en verkeer zij hebben alle met moeilijk heden te kampen, waarvan nog nie mand het einde vermag te zien. Eerder (dient op een nog grooteren omvang te moeten worden giere-kend, met al den rampspoedigen aankleve van dien. Sti-L standi achteruitgang, zij- hebben werk loosheid, verarming, ellende in hun na sleep, en inzinking van volkswelvaart, ■volksgeluk en volksheil, naar een steeds liager peil. Niet alle factoren leggen daarbij in onize -handen. Wij, ons land, zijn slechts een deel, een klein deel der groote wereldi, die nog -nabranidt in den gloed van nog onged-oofden volkeren- haat, nog nahloedt uit duizenden won den 'haar geslagen alle de jaren van dien langen vo-lkere-nmoord en broeder- islachting. Maar wèl hebben wij het (bihnen ons eigen bereik om eendrach tig en dus krachtig, te staan, zij aan zij en hand in iha-n-d, ten einde met alle imacht te helpen, een ieder naar den aard zijner positie e-n naar de gaven ■hem gegeven, den weg te effenen naar het -herstel, 'naar den wederopbouw van ons geschokt en geteisterd econo misch. volksbestaan. E-n al-dus naar het ernstig woord, atom in -den lande deze -week vernomen, ons vaderland voor inzinking te -behoeden BINNENLAND De postverbinding Nederland Engeland. Naar aanleiding va-n -de vertraagde postverbinding NederlandEngeland heeft ide Nederlandsche Kamer van Koophandel te L'onden zich in verbin ding gesteld ime't de London Chamber of Commerce aldaar, teneinde te be werkstelligen, dat een zeepostkantoor wordt ingesteld op -de -booten van de Hoek van HollandHarwich-route. De thans vertraagde postverbinding Vindt haar oorzaak in het feit, dat -de mails diie overgebracht worden over deze route, na aankomst in Holland of in Engeland voor de meeste steden ge sorteerd moeten w-orden. Waarmede tijdverlies gepaard gaat. Door ihet aan wezig zijn van een zeepostkantoor op de -booten -der „Zeelan-d"-route, werd de-ze vertraging vroeger niet -onder vonden. ti jcht het instellen van een dergelijk zecpostkantoo-r met het oog op de ver bouwing van de booten veel tijdverlies vragen, -dan hoopt de Nederlandsche Kamer van Koophandel gedaan te krij gen, -dat althans tijdelijk, postwagens -worden ingela-scht in het traject Londen Harwich, zood-at de post, indien mo gelijk, aldaar -gesorteerd kan worden. Be Vlootwet. Het Kamerlid C. van der Voort van Zijp schrijft in ee-n (bij de drukkerij „Libertas" t'e Rotterdam gedrukte) brochurei over „De Vilootbasis in het ontwerp-VI-ootwerp" „Vooral in marine-kringen heerscht d)e opvatting, -dat, wil men de vloot nog redden, dit wetsontwerp dan ook zoo als het er ligt moet worden aange nomen. D'eze opvatting wordt door mij niet gedeetdlliet komt mij voor van het hoogste belang te zijn voor -de marine zelve, dat eerst wanneer blijkt, dat dit wetsvoorstel ook in -zij-n onderdeeien inderdaad aannemelijk is. de Kamer in haar meerderheid haar stem er aan gee,ft. Er is toch- aan de marine door onvoldoende voorbereiding, en door een marine-politiek, die planloos bouwde, reeds zooveel schade toege bracht, dat men zich thans, vooral w,aar het betreft een uitgaaf van eenige honderden millioemen, wel ernstig re kenschap er van .geven mag, of deze uitgaaf o,p elk punt verdedigbaar is. Het vertrouwen der Kamer in het mari- nebeleidl is er in den loop 'der jaren niet gr-ooter op geworden. Bn het is een eisch, dat, mede door dit wetsvoorstel, weer vertrouwen wordt gewekt. Dit geschiedt, naar het mij wil voor komen, wat de schepen aangaat. De regeerinig neemt het juiste stand punt in, door te- komen met een vloot- ,p 1 a n Keuze en samenstelling van de vloot van klein materieel acht schrijver ge lukkig. Hoofdvraag is echter of de h-onderd milUioen,, in dit wetsion'twerp aange vraagd voor die inrichting van steun punten en versterkingen, zio-nid-er meer moeten, worden gevoteerd. Ik laat bui ten beschouwing de keuze de<r hulp- steunpunten te Soerabaja, in den Riouw-Archlpel- en te Makassar, die juist lijkt, ai gelden voor de uitvoering der aldaar aan te leggen werken de zelfde vragen en bezwaren, die nade-r zulten wond,en- ontwikkeld ten opzichte van Tandjoeng FViok. Wel heb ik reden om te betwijfelen of Tandjong Priok als basis nu reeds kan worden aanvaard". De lieer Van der Vioort van Zij-p merkt hieromtrent nader het volgende op „Waar men miü-ioenen gaat beste den voor gevestigde punten is een on derzoek veréischt, waarbij -de leidende mannen op maritiem, waterbouwkun dig, indtistrieeil en artilferistisoh- gebied gemeenschappelijk hebben te overwe gen de voor- en nadeelen aan de ver schillende bases verbonden, om dan gelet op de kost-en tot een beslissing te komen. -Dat izui'k een -onderzoek plaats had, blijkt noch uit de memorie van- toelichting, noch uit de memorie van antwoord." Schrijver werpt verscheidene vragen op, in een. dergelijk onderzoek te be trekken, en besluit „Voor d'it onderzoek en het uit te bfengien rapport is een paar jaar tijd de zaak zetve w,ord!t er in geen enkel opzicht door vertraagd. En de Kamer zal dan in staat zijn., volledig -kennis te nemen van- de alsdan in te dienen voor stellen, toegelicht door weloverwogen rapporten. Nu door een samenloop van omteta-nld'iigheden behandeling van -de Vlootwet geschorst is, meen ik, dat de regeering het belang der zaak dient en nieuw uitstel voorkomt -door voorals nog het vraagstuk der steunpunten uit .het wetsontwerp uit te lichten, en aan een onderzoek, te onderwerpen tenzij zij beschikt over de volledige rappor ten, die thans reedis voor de Kamer ter griffie kunnen wórd-en. neergelegd-. Over aanbouw van materieel en vliegtuigen, ,zal de nieuwe Kamer dan met bekwamen spoed hebben te beslis sen de -noodtoestand der vloot dringt hiertoe." Buijqaucrafie. (De veiligheid langs-de spoorwegen is -behoorlijk Ibij de wet verzekerd en ieder -die zonder verlof langs -een spoorweg doopt, kan procesverbaal krijgen. Om trent -die strafrechtelijke kans deelen iwij thans het volgende mede. Langs een spoorweg bevinden zich telegraaf palen-, die geschilderd -moesten worden, welke werkzaamheden een schilder o-p zich Ihad (genomen. De schilder begaf zich -dan ook goedsmoeds op den spoorweg en verrichtte aldaar' zijn werkzaamheden. Hem werd. evenwel door een man der wet de vraag gesteld of -hij. welwas voorzien-van een schrif telijke vergunning om op bedoelden spoorweg te !oo,pen. We! -neen, luidde .het antwoord, daaraan heb ik nooit ge dacht. Ik ben -hier ook niet voor mijn pleizier, doch aan ihet werk om de tele graafpalen op te knappen. Maar ja we!, onze schilder kreeg próces-vetbaai .met den. aankleve van idien i Wij vragen of dat niet wat al te ge zocht is-, of ,m.a-w. vindt men ook niet, -dat een dergelijke (bekeuring wel ach terwege had kunnen blijven-? Men zou zoo zeggen dat het niet te veel geëischt is om te veronderstellen, dat iemand, •aan wien is opgedragen noodzakelijke 'werkzaamheden aan het een of ander voorwerp (op de spoorwegen zich be vindende, te venncjiifpi stilzwijgend het recht heeft bekomen o-m zijn werk zaamheden, ook zonder verderen ad- mlinist-ratieven omslag op bedoelden spoorweg te verrichten-. Doch- -de geest der bureaucratie schijnt daarover nu eenmaal anders te denken De actipl van Weit spoorwegpersoneel. De afdeeling -Haarlem van den B. A. N. S. heeft de volgende motie aange nomen „Gehoord -de besprekingen over de door de directie aangekondig de loonsverlaging, van meeming zijnde, idat bezuiniging in het spoorwegbedrijf -niet moet worde-n, gezocht -in de bezol diging van het -personeel, doch, dat de -inkomsten der spoorwegmaatschappij en moeten worden vermeerderd door meer .intensieve exploitatie der spoor wegen, als -gevolg van tariefsverlaging, draagt -het hoofdbestuur op zich met alle -kracht te verzetten tegen, -deze on billijke en voOr het spoorwegbedrijf ongewenschte loonsverlaging, gaat accoord met alle -daarvoor d-oor het (hoofdbestuur noodig geoordeelde mid delen, zoo noodig de uiterste, acht sa- imein/werking met alle organisaties een 'dringend vereischte, dringt tevens aan (op zeer spoedige beslissing inzake aan. .sluiting vakcentrale en -gaat over tot -de or.de van. -den dag". De iofmen in de bouwvakken. In een .'gisterenavond (gehouden ver gadering van de patroons-vereeniging „Bouwkring" alhier is bes-loten dat de ioone'n- voor -de werknemers in de -bouwbedrijven met ingang van Maan dag 7 Augustus, met 5 cent per uur zul len worden verminderd en. gebracht zullen worden van 72 op 67 cent per uu(r. Berooving van aangeteekende brieven naar het buitenland. Er wordt in- den llaatsten tijd van ver schuilende zijden -geklaagd ovei de ont vreemding van geld, dat afzenders hier te lande 'gesloten hadden in brieven /met bestemiming naar het buitenland. Zelfs aanteekening der stukken bleek (geen waarborg voor een veilige over komst. ,Wij meenen daarom goed te doen er op te wijzen dat de meest ze kere -weg over -het overmaken van- gel den of .ged-diswaardige stukken is, ze te laten aanteekenen met aangifte van de waarde. De brieven met aangegeven 'geldswaarde behooren, in, dat geval te zijn verzegeld. Het bedrag der waarde moet -in, guldens op den omslag wor den vermeld. RAADSOVERZICHT. W'ij hebben gisteren weer een re cord geslagen. Om kwart over drie werd de zitting reeds gesloten, hoewel wij ook nog een kwartier de dfeuren hebben gesloten. De agentia is dus bin nen een uur afgehandeld. Nu kwam al heel weinig belangrijks op de agenda voor en de voorstellen werden bijna al-le zonder discussie of stemming af gehandeld. Bij de ingekomen stukken waren adressen van de schoolbesturen uit de Palingstraat en de Glacisstraat om gel den beschikbaar te stelten voor uitbrei ding van deze schol-en. De voorzitter zeide, dat Burg. en Weth. in onderhan deling zijn met het departement van oorlog om de Willem 111 ter beschik king van de gemeente te stellen deze -kazerne is ons eigendom dan kunnen enkele lo-kalen van die kazerne voor school worden ingericht en kost dit cns op deze manier niet zooveel als dat wij tot nieuwbouw zouden moeten over gaan. Bij de aanbieding van het verslag der gezondheidscommissie vroeg de heer Hensel in hoeverre de waterlei ding is tegemoet gekomen aan de klach ten over onzuiverheid van 't duinwater. De heer Huson kon de verzekering ge ven dat deze klachten thans zijn opge heven, omdat een ontijzerings-inrich- ting was aangebracht. (De ontvanger der 'directe belastingen 'had een schrijven ingezonden, waarin hij verzocht hem concrete gevallen te noemen dat geen uitstel van betaling van belasting is verleend, als hem een dergelijk verzoek bereikte. Men kent deze quaestie. De minister wilde -geen formeeie (bepaling in (het leven roepen dat uitstel van betaling kan worden verleend', -doch liet het aan de ontvan gers over naar bevind van zaken te (handelen. De heer De Meij zeide, dat de belasting-ambtenaren hier zeer cou lant Ihebben gehandeld en dat gelooven wij gaarne. Hij- vroeg daarom den heer Van Oorschot namen te noemen van personen die, na een -desbetreffend ver zoek geen uitstel hebben gekregen. De ze vraag overviel den lieer Van Oor schot wel eenigsziins. Hij zal nu aan Burg. en Weth. namen noemen en dan zal tevens kunnen blijken in hoeverre de klachten, in -de vorige zitting ter sprake gebracht op waarheid berustten. Wij hebben echter vermoeden dat, na on derzoek, wel blijken zal 'dat -de heer De Meij volkomen gelijk heeft als hij beweert dat -de -belasting-ambtenaren te dezer stede de ministerieele circulaire geh-eel naar 'den geest hebben opgevat en er hier ook aan ieder uitstel van be taling is verleend als daarvoor gegron de termen aanwezig waren. Daarop komt trouwens dte heele quaestie neer. Uitstel van betaling van belasting wil ■iedereen wel hebben, doch -daar gaat het niet om. Alleen bij totale tijdelijke on macht kan dit uitstel verleend worden. Dat is de bedoeling van de ministerieele circulaire. De voorstellen van Burg. en Weth. gaven aanleiding tot zoo weinig dis cussie, dat hierover bijna niets valt te zeggen. Burg. en Weth. kunnen daarin een bewijs zien hoe groot vertrouwen cns college in het dagelijksch bestuur heeft. Het getuigt van de meest aange name samenwerking, een samenwer king die zeer valt te loven, waar in vele gemeenten de verhouding zoo ge heel anders is. Het is voor het geheele college van Bung, en Weth. zeker een groote voldoening dat de voorstellen, de-gelijk geformuleerd an voorbereid als zij altijd zijn, zonder -de minste op- of aanmerking door een college, uit alle politieke partijen samengesteld, wor den goedgekeurd. Wij moeten, volledigheidshalve, ech ter nog even releveeren dat de heer De Meij vond) dat Burg. en Weth. wel wat schriel hebben gehandeld ten opzichte van de kindervoeding. Het doel van deze kindervoeding is vooral de kinde ren, die thuis niet voldoende worden gevoed), van gemeentewege dit tekort aan te vullen. Het voedsel moet dan evenwel van dien aard zijn dat er wer kelijk de noodige vetdeeien in zitten en ook de pap moet voldoende melk hebben. Dit laat nu wel eens te wen- schen over en juist daardoor was het mogelijk dat het afgeloopen jaar 5000 op dezen post werd overgehouden. Als er nu één post is waarop niet bezuinigd mag worden, dan is het echter ju-ist de kindervoeding. De heer Laernoes merk te op dat het voedsel wordt klaarge maakt door een man, die het voor zijn eigen gezin precies eender zou doen. Dat op den bedoelden post bezuinigd is, komt niet doordat minder voor vleesch, vet enz. is uitgegeven, doc-h doordat het aantal deelhemers geringer is gewor den. De voorzitter gaf in overweging -den schoolarts een onderzoek te laten instellen naar de kwaliteit van het voedsel en hiermede kon de heer De Meij zich ten volle vereenigen. Dr. S-mïtt zal ons daarover nu wel inliChte-n. Bij de rondvraag gaf de voorzitter den heer Hensel inlichtingen over de al- of niet wenschelijklheid van het invoeren van een belasting op vrachtauto's. Gro ningen en Arnhem, welke gemeenten de teer Hensel als voorbeeld heeft aange haald, zij-n nog niet tot invoering van bedoelde belasting overgegaan. Alvo rens wij nu daaromtrent een beslis sing nemen, zullen wij eerst nader be richt van genoemde gemeenten af wachten. De 'lieer Heuse! wilde het afrijden met rijwielen van dén boulevard De Ruyter verbieden, omdat het gevaar kan opleveren en de heer Van de Putte kon zich hiermede ten volle vereenigen. Als men het weer verbiedt, al-dus de heer Lindeijer in de nieuwe politie verordening komt een desbetreffende bepaling niet voor dan moet ook de hand worden gehouden aan een derge- lij) c bepaling, anders beteekent het niets De h-eer Staverman noemde het gevaar niet zoo groot, tenminste niet, wanneer het geoefende rijders betreft. Het lijkt dati veel op plagerij om der gelijke bepaling op te nemen. Alleen wanneer het daar zeer druk is, wat niet zoo dikwijls voorkomt, kan het afrijden ■gevaar opleveren. Een beslissing heb ben wij nog niet genomen. De voorzit ter wilde het desbetreffende punt nog eerst in de commissie voör de strafver ordeningen bespreken. De heer Van de Pufte wilde leerlin gen met Ulo-diploma A zonder exa men toelaten tot de Hoogere Handels school. Dit kan thans niet, echter wèl als de desbetreffende verordening ge wijzigd wordt. De wethouder van on derwijs wees den heer Van de Putte er op dat alle hoogere handelsscholen eerlang vermoedelijk aan het rijk zul len overgaan. Overigens zijn reeds ver schillende leerlingen met een Ulo-di ploma na examen toegelaten. Nadat de voorzitter nog eenige in lichtingen gegeven had over de klach ten van den heer Van de Putte over de wachtlokalen van de electrische tram werd de zitting om kwart over drie ge sloten. Het twintigste Raadslid. Stads- enProvincienieuws VLISS1NGEN, 29 JULI. Algemeen Ziekenfonds Walcheren. Het algemeen afdee-l-in-gs-ziekenfonds Walcheren, hield -gisterenavond op de bovenzaal van -den hieer Vermeesch zijn jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer dr. A. Staverman. Dk'or den secretaris, den heer S. J. Eragerinig, werd het jaarverslag over 1921 uitgebracht, waaraan -wij het vol gende ontlee-nen Nu we ons (neerzetten om dit jaarver slag te schrijven en alle gebeurtenissen nog eens voor ons laten passeeren meenen we te kunnen zeggen dat 1921 een goed jaar voor het Ziekenfonds is geweest. Was ihet aan dit verslagjaar vooraf gaande jaar een jaar geweest van proefnemingen voor tal van nieuwe voorzieningen, voorzieningen waarvan hef financieele resultaat niet altijd mee viel, 1921 imioest ons leeren of deze financieele tegenvallers van blijvenden aard waren. Dit laatste nu is gebleken niet waar te zijn. Wei mag geconstateerd worden dat waf nieuw is ingevoerd geworden in een bestaande 'behoefte voorzag en ondanks de 'hoogere contributie rede nen, tot tevredenheid gaf. Het aantal volwassen leden in alle onderafdeetingen -bedroeg op 31 Dec. 1910 7808, op 31 Dec. 1921 8144, derhalve een stijging met 336. Van deze stijging -kwamen voor re kening van de on'derafdeeling Vlissin- gen 279 leden, Arnemuiden 1 lid. Sou burg 42 en Serooskerke 14 volwassen leden. Het aantal volwassen leden bedraagt nu in VJ-issingen 6439, in Arnemuiden. 625, Souburg 866 en te Serooskerke 214. Het aantal betalende kinderen be droeg op 31 December 1920 4224, op 31 December 1921 4325, een, vooruitgang dus met 101. Te VJissingen steeg dit aantal met 77, te Arnemuiden -met 10 en te Seroos kerke met 17, terwijl Souburg daalde met 3 betalende kinderen. Deze stijging van ihet ledental kan zeer bevredigend worden genoemd, te meer waar het 'bestuur niet schroomde leden die boven de welstandsgrens waren gekomen, af te voeren. Verloskundige hulp werd dit jaar 255 maal verleend te dVissingen en 33 miaal te Souburg. Met dit getal zijn we gekomen binnen de grenzen van onze destijds gemaakte berekening. Tandheellkudige. hulp werd ook in Tandheelkundige hulp werd ook in die mate als in 1920, het aantal ver- doovi-ngen, welke extra betaald moe ten worden, daalde dan ook van 2350 in '20 o.p 1916 in '21. 'Eveneens daalde zeer het aantal rei zen naar Middelburg. Deze daling is hieraan toe te schrijven dat thans voor 't eerst 't geheele jaar door een oog arts te Vlissingen -gevestigd was, ter wijl in den loop van het jaar zich hier ter plaatse een keel-, neus- en oorarts

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1