iep rgels E MES [biedingen [anvragen. ISTBQDE lienstmeisje eisje Mo 175 60e «laartfcuitf mSÈ2! DONDBRDAO 27 JULI GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Voos- eer era recht BINNENLAND t o E R S E N. in, 26 Juli, des naniid- ■rieel) Ikoersen. iverkoopen. 12.57 Londen 11.46 W/2—f 0.50'/2 Brus- |2 1 Parijs ƒ21.35 10.00%—ƒ0.01'/,. apier, fc7 Ponden 11.44 610.53 Belgische ■5 Fransche Francs lien (afgest.) 0.01% RICHT. ptand 768.7 te Ren- |tand 745.0 te Vest- -I avond van 27 Juli Iter, toenemende Zui- Btelijke wind. Zwaar ■met later regenbuien. VLISSINGEN. v.m. n.m. 4.— 4.16 4.45 5.02 5-36 5.52 6.27 6.43 7.20 7.38 >SGHAP. In •ten Ie kwaliteit ZONE N fELEF. 290. RDEVOLLE- fa dig. Is huwelijk der ypark 21. ie morgenuren, kinderen, Zon- 5 (boven). e morgenuren. iat 72. b. - Rotterdam ;en plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. 7. Hill 7. R01tv r,ii. nur 7.m. mr 9 8 9 8 bekomen Transp. en Exp. G. VOS, Tel 'HOORN, Tel. 153. IRHOUT, Tel. 282. TENHEK, Tel. 101 VL1SSINGSCHE COURAiNT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-aöon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 "centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. UITVOER VEE. Burg. en Weth. van Vlissingen, brengt ter algemeene kennjs, dat volgens artikel 66 der Veewet in de bij Koninklijk Besluit aan te wijzen gemeenten gelegenheid wordt gegeven tot het doen keuren van voor uit voer bestemd vee ter verkrijging van een bewijs dat het vee bevonden is niet te lij den aan een der bij Koninklijk Besluit aan te wijzen veeziekten en ook overigens ge schikt te zijn dat volgens artikel 69 der Veewet het kan worden verboden, naar aan te wijzen landen vee uit te voeren of aan een middel van vervoer tot uitvoer naar deze landen vee aan te bieden, ten aanzien, waarvan geen bewijs is afgegeven als bovenge noemd v dat thans bij Koninklijk Besluit van 3 Juli 1922 (Staatsblad 427) is bepaald, dat het verboden is naar welk land ook vee uit te voeren of aan een middel van vervoer tot uitvoer aan te bieden, ten aainzien waar van een bewijs als bovenbedoeld niet is afgegeven. Vlissingen, 27 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer. All te gader formaliteiten onderzoek der geloofsbrieven, commissiebenoemin gen enz. Bij de geloofsbrieven had een incidentje plaats. Het geval van de ver kiezing van den heer Croles in de Pro vinciale Staten van Friesland werd ter sprake gebracht 'door den heer Men- dels. Men kent 'het geval bij de her stemming tusschen de heeren Croles en Van Kol heeft waarschijnlijk de eerste zich niet van stemming onthouden. De uitslag was 21 op Croles, 19 op Van Kol. De Provinciale Staten hebben deze stemming toch goedgekeurd omdat zij aldus redeneerden al heeft de heer Croles nreegestemid en al had hij op zich zelf igestemid, dan nog zou hij de meerderheid hebben zonder die stem. Dit llijikt logisch maar de heer Mendels wees er op, dat thet alleen gaat om de vraag of de stemming wel volgens de wettelijke bepalingen in geschied. En dit is niet het geval. De heer Mendels verdedigde zijn op vatting, toen hij zelf nog niet was toe gelaten, hetgeen den voorzitter de op merking ontlokte dat hij eigenlijk zelf niet eens praten mocht zoolang hij niet toegelaten was. Dit 'bewijst het zeer onformeele te midden van al deze for maliteiten. De Kamerleden die niet zijn toegelaten beslissen over de toelating van" zichzelf. De Kamer gevoelde niet veel voor de formalistische bezwaren van den heer Mendels en het eind was dat zij zonder stemming besloot den heer Croles toe te laten. Aan het debat kwamen drie leden te pas en ais altijd werd Oppenheim geciteerd. Nog zijn hier de formaliteiten niet op. Thans is het wijd-vermaarde Adres van Roman van O. ELSTER. 10) Nog eeinmiaal ontmoetten zij elkaar van naderbij. Dat was op Erika's acht tienden verjaardag, die feestelijk werd gevierd. Verschillende groot-grondbe zitters uit de nabijheid waren uitge- nood'igd en deze kwamen met hun dochters. Ook rentmeester Grupe met vrouw en dochter, Fritz Born en na tuurlijk Stanislaus waren uitgenoodigd. Stanislaus nam reeds een bevoorrechte plaats in het huis van den baron in. Er wend gemusiceerd en Stanislaus speelde tot verrukking van alle oude en jonge dames. Allen vonden hem bij zonder interessant en er zeer voornaam in zijn modern smofcingcostuum uit ziend. In 't geheel niet als een heereboer, maar als een toonkunstenaar, fluisterde Irene von Hartstein Erika toe. Ik moet steeds aan Sarasate denken, dien ik eens in Berlijn heb hooren spelen. Al leen meneer von Prokowski is veel jonger en knapper. Stanislaus zag er inderdaad zeer goed uit. Zijn bleek gelaat had bij het verblijf op het land een frissche kleur gekregen, al toonde het nog lang niet die bloeiende gezondheid als het knap pe gezicht van Fritz Born. Zijn slanke gestalte kwam voordeelig uit in het Antwoord op de Troonrede aan de orde. Tweede Kamer. Ook hier zijn de leden beëedigd. Er waren er 97. Afwezig waren de heeren Gerretsen (v. b.) en Juten en Reijmer (r. ik.) De nominatie voor het voorzitter schap leidde tot herkiezing van mr. dr. Kooien als eerste candidaat. Tweede zal zijn de heer de Mouté verLoren en derde de heer Visser van Ijzen-doorn. Dd Kabinetsformatie. Naar „de Tel." verneemt kan als vaststaand worden aangenomen, dat de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen 'dr. De Visser en de minis ter van koloniën de heer De Graaf in het te reconstrueeren kabinet Ruys geen zitting meer zullen nemen. Voor ■de portefeuille van koloniën zou de heer Colijn ernstig in aanmerking ko men. Gewijzigd pntwerp-adres van antwoord,op de Troonrede. Dit adres luidt als volgt Mevrouw, 1. De Eerste Kamer waardeert het ten zeerste, dat Uwe Majesteit, verge zeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, de zitting der Staten- Generaal in persoon heeft geopend. 2. Met belangstelling nam zij kennis van Uwer Majesteits mededeeling, dat de noodige voorstellen, om het aange vangen werk der grondwetsherziening te voltooien onverwijld zullen worden ingediend, 3. De toezegging van Uwe Majesteit, dat zij zich nopens de maatregelen in 's lands belang die in de volgende zitting de medewerking der Staten-Generaal zulten behoeven, nader zal verklaren, heeft de Eerste Kamer met ingenomen heid ontvangen, 4. Van ganscher harte stemt zij in met de bede, dat God de wijsheid moge schenken, onmisbaar om ons dierbaar vaderland in deze moeilijke tijden voor inzinking te behoeden. De stapdplaataaftrek. De regeering wenscht een herziening van de vigeerende regeling van den standiplaatsaftrek voor burgerlijke amb tenaren, met dien verstande dat een indeeling in ten minste 4 klassen worde verkregen en de percentages worden verhoogd. Minister Heemskerk. In „de Tijd" kamt een karakterschets voor van minister Heemskerk. Wij ontleenen er het volgende aan Heemskerk is een levenslustig, een vroolijk, een geestig man, overal waar hij in het openbaar leven naar voren treedt, maar hij is, hoe vreemd het klin- ke, meer nog een man van grooten ernst, van diep nadenken over de gees telijke dingen, van groote godsvrucht, wool wien het geloovig, het gerefor meerd zijn heel wat meer is dan een woord, voor wien het is een reguJatuu-r van zijn innerlijk leven. In alle dingen ziet en zoekt hij, deze groote geest, de 'hand Gods om hem te leiden, de hand van een God, in Wien hij deemoedig een meester enkent. Misschien mede ais ge volg daarvan is deze man altijd gevat en altijd met zijn woord klaar, die zijn tegenstander staat, eer vreesachtig dan zwarte smokingco9tuum en onder scheidrie zich in zijn voordeel van eeni- ge dikke landjonkers. Voor de eerste m/aai vergeleek Erika zijn verschijning met die van Fritz Born en zij moest zich bekennen, dat deze vergelijking niet ten gunste van 'laatstgenoemde uitviel. Fritz Born was geen salonverschijning. Hem stond een net jac-htcostuum of de korte hiuzaren- attila beter dan een rokcostuum, waar in hij zijn krachtige gestalte had ge perst. Niettemin bekroop Erika een gevoel van medelijden met den armen Fritz. Hoe verlaten stond hij daar in de ven sternis en draaide den chapeau claque onrustig in izijn met witte handschoenen -bekleede handen. En hoe somber zag hij neer op het menschengewoel voor hem van grondbezitters uit de omge ving, 'bij wie hij anders zeer gezien of geëerd was, of zij al een hoog adellij ken naam voerden of tot den eenvoudi- gen burgerstand behoorden. Heden echter drong zich alles om Stanislaus Prokowski, met uitzondering van eeniige jongelieden, die zich in een zijkamer om een aardbeibowi hadden gegroepeerd en het begin van het dan sen afwachtten. Zou zij naar hem toegaan en hem een vriendelijk woord toevoegen Bij vroegere gelegenheden -had hij haar reeds den dag te voren om dezen of genen dans gevraagd hij was een uit stekend danser Erika glimlachte zelfs bij de herinnering aan deze vroe- deemoedig, in ieder geval van een voor zichtigheid in handelen, die op het ban ge af is, zoodat het hem een overwin ning van zich zelve.", vraagt, kloek door te tasten, hetgeen hij, als het moet, ter dege kan. Het zou daarom niet behoeven te ver wonderen, al ben ik niet zoo doordron gen in zijn intimiteit, om daarover een mieening te mogen hebben, dat deze man vol jolijt, die men, ondanks zijn befloersche, zachte, blauwe oogen, niet anders kan denken dan met een lach op het gelaat en een vroolijk woord in den mond, een hard leven heeft voor en in z-ich zelf en den ernst van zijn levens opvatting zoo zwaar gevoelt, dat hij, om onder den last ervan niet te bezwij ken, daar, waar hij niet alleen is, dién met geweld een oogenblik van zijn schouders afzet, door zijn vluggen -geest in vroolijkheid, ontspanning en opgewektheid een verfrisschend bad te doen nemen, indien het zoo met hem gesteld mocht zijn, hetgeen ik niet waag •té zeggen, dan zou hij de eerste niet zijn onder hen, die, an uitbruisenden le venslust, te midden van anderen den ernst van het leven in zichzelven bewa ren. Zij hebben vaaik 'n veel moeilijker bestaan dan zij, die van een meer simplistische natuur, hard werkende, nooit zorg en nooit strijd in zich ken nen en zich maar al te gemakkelijk er geren over de zoogenaamde gemakke lijkheid, als waarmede geesten, als hier werden geteekend, het leven lachend en schertsend schijnen door te gaan als menschen zonder zorg. Heemskerk is ik geloof niet dai dit zal worden betwist van de Neder- landsche staatslieden van zijn tijd, een der geniaalste, zoo niet de geniaalste. In scherpzinnigheid en vlugheid van verstand, moet hij zijn meerdere nog vinden. Hij is in dit opzicht een echt Zondagskind van Onzen Lieven Heer, die iets maar heeft te hooren, om het óp hetzelfde oogenblik te begrijpen, t; verwerken, te beoor-deelen, en er zijn conclusie uit te trekken. Maan zijn genie is zijn vriend en vijand tevens. Het doet hem wel altijd goed werk, buitengewoon werk zelfs leveren, maar het ontslaat hem te veel van de inspanning, die gymnastiek is van het verstand. Hij werkt m.a.w. voor zich zelf betrekkelijk te -gemakkelijk, hetgeen maakt, dat men tegelijkertijd zijn productiviteit kan roemen en van een man als deze grooter productiviteit nog verlangt. Als wet houder van Amsterdam en als minister heeft hij b.v. ongetwijfeld veel en goed, ten deele voortreffelijk werk verricht en met name in de afgeioopen vier jaren heeft hij als minister van justitie aan menig vraagstuk op juridisch gebied een lang verbeide oplossing gegeven, waarbij hij zich in hoofdzaak hield op politiek neutraal terrein, maar verk, waarop de adelaarsklauw van zijn ge nie den stempel drukt, zal hij niét na laten. Hij is daarvoor te onrustig, te ongedurig en weet zich niet genoeg in zijn studeerkamer o-p te sluiten. Geen der ministers toeft dan ook zoo vaak als hij in het parlement, ook dan wanneer zijn aanwezigheid er niet wordt gevorderd, getrokken als hij ■wordt naar het gezelschap, naar het samenzijn, gevolg misschien juist van de omstandigheid, dat in de eenzaam heid de ernst van zijn levensopvatting hem overmant. Hij gevoelt zich toch zichtbaar in geen ambt zoo echt op zijn gemak, zoo echt thuis, zoo echt op zijn plaats als in dat van minister der Kroon gere uren va,n onschuldige vroolijk heid. Zij zag -in zijn richting zijn blik trof juist den hare er lag -iets als een stomme bede in zijn oogopslag, zij glimlachte, het schitterde plotseling in zijn oogen en reeds wilde zij op hem toesnellen om lachend te zeggen Nu zijn -we toch weer goede vrienden ik 'heb een dans voor u bewaard... toen 'haar moeder op haar toetrad en zeide Liefste, men verzoekt je, met meneer von Prokowksi het Noctnrno van Chopin te spelen, dat jullie al eeni- ge maleen tezamen hebt ingestudeerd. Zij schrikte -op. Ik kan niet; mama... sloeg zij af. Doch hare excellentie, mevrouw de gravin von Hennersdórf trad op haar toe en zeide op ailerbeminnelijksten toon U zoudt ons allen een groot ge noegen doen, als u het Nocturno wildet spelen. Meneer von Prokowski ver-ze kerde mij, dat u het uitstekend voor draagt. Tegen dien wensch was niets in te 'brengen. Hare Excellentie zij was oppenhofmeesteres aan een hertogelijk hof geweest geibood in dezen kring inet onbeperkte macht en tegen haar wil bestond geen te'gensprask. Als een slachtoffer liet Erika zich naar den vleugel slee-pen, waar Stanis laus reeds met zijn viool stond. Ik kan niet spelen, fluisterde zij en eag als om hulp smeekend tot hem op. Daar trof haar een van die treurige bli-klken uit zijn donkere oogen en zij en heeft zoo langzamerhand, onbewust, wel een beetje het denkbeeld gekregen, dat een ministerie zonder hem zich niet goed laat denken. Niemand kan echter iets daartegen hebben, omdat niemand hem niet van heeler harte gaarne in een rechtsch ministerie ziet en hij, zelfs als hij daaraan zou kunnen denken, nog te voorzichtig zou zijn om van zijn positie misbruik te maken. Het tekort bij de spoorwegen. Naar „de Maasbode" verneemt is d-oor den minister van waterstaat het besluit genomen een commissie te be- neem-en, welke nauwkeurig zal hebben na te gaan in hoeverre bezuinigingen mogelijk zijn bij de exploitatie en admi nistratie der N'ederlandsche spoorwe gen. Stamverwantschap tusschen Nederland en Zuid-Afrika. De vorige week is te Deventer een standbeeld onthuld voor president Steijn. Naar aanleiding hiervan heeft „de Burger", te Kaapstad verschijnen de, een hoofdartikel geschreven dat als volgt eindigt „Ons beny die Hollanders, wat nou twee in steen gahoue gedenktekens van die oorlede President ryfk is, die een wat vandag onthul word in Deventer en die ander wat in die Rijksmuseum in Amsterdam staan, die marmer bors- fceel'd deur Pier Pander gebeeldhou. Daar word vandag in Holland deur ai die mense, in Deventer byeengekom om ons groot voorman te huldig, en deur al die mense wat bygedra het tot die gedenkteken, weer die band gevoel wat Ih'ulle en ons bind, die band van 'n gemeenskaiplike taal, die band van ge- meenskaplike ras. Die Hollander weet dat ons n-ie naar Holland uitsien as ons '.Home' nie, liy weet dat die Afrikaner net soek naar wat die beste is vir Suid- Afrika maar hij weet ook dat ons ge- dagtes vandag saamstem, dat wat daar in Deventer va'ndag plaasvind, weer klank vind in ons harte, dat daar stam verwantschap is en dankbaarheid vir die eer-bied en ontsag, wat hulle ons groot Afrikaner toedra." Revolutionnlaire rechtspraak. De Amsterdamsche hoogleeraar G. Manmoury, vroeger ieeraar aan de H. B. S. alhier, lid der communistische partij, heeft aan het opperste gerechts hof te Mos-kou een telegram gezonden om te protesteeren tegen de door zijn partij/genoot verdedigde opvatting, als zou de revolutionnaire rechtspraak klasse-rechtspraak moeten zijni De redactie va-n de „Tribune", welke het telegram op-neemt, verklaart in een onderschrift, waarin zij o.m. betoogt, dat een klasse-rechtspraak „de eenige consequentie is van de proletarische dictatuur noodig om de bourgeois- dictatuur te brekeinf'. Zij keurt dus de Moskousche wijze van rechtspreken goed en voor een protest bestaat... geen aanleiding. DE ARMENRAAD. Aan het jaarverslag van den Armen raad alhier over 1921 .is het volgende ontleend Gedurende 'het verslagjaar werd van cte Kamer van Navraag gebruik ge maakt door het gemeentebestuur (kindervoeding en werkverschaffing)' in 247 gevallen particulieren in 5 geval len armenraad te Utrecht in 3 geval len armenraad te Arnhem in 1 geval rilde als het vogeltje bij den aan-blik van een paar nabij zijnde slangen- oogen. Moed freule Erika, fluisterde hij terug. U speelt het Nocturno voortref felijk en u zult toch niet bevreesd zijn voor deze lieden, die zoo goed als geen verstand hebben van muziek. Speelt u nuaar, alsof wij alleen hier in de kamer waren. En met een vaardigen greep liet hij den strijkstok over de snaren glijden, ■dat het klonk als een juichkreet eener uit bange pijn bevrijde ziel. Deze juichtoon 'wëkte een echo in Erika's gemoed. Zij voelde zich weer geheel in den ban van dezen toover- kunstenaar, -die zijn eigen bezieling in haar scheen te kunnen oversuggeree- ren. Zij nam plaats en liet haar slanke vingers over de toetsen glijden. Een accoord en geluidlooze stilte trad in. Het Noctiur-no 'begon. Erika was geen pianiste pur sang, maar zijn meesterlijk s-pel sleepte haar mee, zij voelde zijn sombere oogen op .haar gericht, zij wist dat het klagen, het weenen en juichen van zijn viool haar gold en zij voelde zich. verheven 'boven haar middelma tigheid. Haar angst week, zij voelde, dat zij nog nimmer zoo goed had gespeeld ais in dit uur en het maakte haar niet wei nig trbtsch, toen Stanislaus haar in een pauze toefluisterde Bravo, beste Erika, je speelt meesterlijk Daverend applaus beloonde hen bei armenraad te 's-Gravenhage in 1 geval; armenraad te Rotterdam in 2 gevallen Burgerlijk armbestuur te Rotterdam in 1 geval bureau huiszittende armen te Amsterdam in 4 -gevallen. Totaal 264 -gevallen. Uit het onderzoek naar de gezinsiu- komsten, ten behoeve van de kinder voeding en werkverschaffing, is geble ken dat er een gezin was met een inko men van 5 -per week 3 van ƒ6; I van 7 1 van 10 2 van 13 een van 14 3 van ƒ18; 6 van 20 4 van 21 5 van 22 5 van 24 22 van 25 9 van 27 10 van 28 5 van 29 18 van 30 6 van 32 9 van 34 7 van 36 13 van 39 9 van 44 6 van 46 1 van 50; 1 van 53 2 van 55 1 van 74 en van 80 per week de inkomsten -der kin deren zijn slechts voor 50 berekend. Door den raad is geadviseerd alleen kinderen uit gezinnen van beneden de 18 per week, vermeerderd met 3 voor ieder kind beneden de !4 jaar, toe te laten. Op de lijst bedoeld in art. 3 der Ar menwet komen 13 instellingen voor die bevoegd zijn zich in den Arme-nraad te -doen vertegenwoordigen. Allen hebben daarvan gebruik gemaakt. Er zijn geen instellingen opgericht of opgeheven. Vele inlichtingen van diversen aard aan hulpzoekenden werden door den Armenraad verstrekt en er werden ver scheidene door zijn tusschenkomst, dank zij; de medewerking van den di recteur van .gemeentewerken aan werk geholpen. Met genoegen kan de raad consta- teeren dat het aantal schriftelijk aange vraagde en verzonden inlichtingen dit jaar belangrijk is toegenomen. Door de gemeente zijn de volgende su'bsidiën verstrekt aan het burgerlijk armbestuur 25.600 aan het gasthuis 60.300 aan het Burger Weeshuis 8000. De uitgaven voor krankzinnigen hebben bedragen 23.147.78%, waar tegenover staat de ontvangst van een bedrag van 3312.19%. De werkeloosheid is, hoewel niet veel, toch grooter geweest dan in de voorgaande jaren. Vooral 't visschers- 'bedrijf heeft, voornamelijk door de aanhoudende koude een benarden tijd mede gemaakt. Deze categorie heeft dan ook het meest van de vanwege der gemeente verstrekte werkverschaffing- geprofiteerd. Deze werkverschaffing is voor vele werkioozen een uitkomst ge weest en heeft vele gezinnen voor arm lastigheid- bewaard. Met genoegen kunnen wij constateeren, dat het stre ven van het gemeentebestuur is, door -den nood gedwongen worden zich bij het een of ander armbestuur voor on dersteuning aan te inel-den. Wij meenen dan ook dat het hier de plaats is 't dageJijksch -bestuur -der ge meente en- den gemeenteraad dank te zeggen voor de hulp te dien opzichte in 'het al-gemeen verleend. Nog steeds laat -de volkshuisvesting veei te wenschen over vele woningen worden dubbel bewoond, terwijl over bevolking veelvuldig voorkomt. Een leemte op het gebied van armen zorg is naar onze meening het feit, dat van gemeentewege geen gelegenheid 'bestaat oude hulpbehoevende gehuw den te 'huisvesten en te verzorgen, zon der dat zij van elkaar worden geschei den. Wij vleien- ons echter, wanneer de aanhangige ziekenhuisplannen tot een oplossing zijn gekomen er in het be staande gasthuis meer ruimte beschik baar zal komen en deze dan benut zal worden voor het huisvesten van boven bedoelde categorie behoeftigen. Wij meenen dat bovengenoemde den. Hare Excellentie o-mar-mde en kus te Erika en de heeren drongen zich om haar -heen om haar te complimenteeren. En -dat alles had zij Ih-em te danken, die daar als een overwinnaar stond, met een vreemd -glimlachje op het ge laat en een schittering in de donkere oogen, zoodat zij bijkans schrikte, wa'arvoor zij vreesde en waarheen ze toch als door een magische kracht ge trokken werd. Hij ikuste haar han'd en fluisterde haar eenige teedere woorden toe. Zij kromp ineen en week een pas van hem terug. Nog nooit had hij zulke woorden tot haar durven uiten. Een namelooze angst perste haar hart te zamen, hulpzoekend keek -zij rond als zij maar had kunnen wegvluchten, als zij maar iemand had, met wien zij weer kon lachen en schertsen als vroeger met Fritz Born... en opeens zag zij den trouwhartigen, .goedi-gen blik zijner oogen weer voor zich, zag zijn knap, lachend overmoedig gelaat en on willekeurig richtten zich haar oogen naar de vensternis, waar Fitz straks had -gestaan. De .plek was echter leeg. Fritz had de zaal verlaten en had zich bij de groep jongelieden gevoegd, die om de aard'beibowl heen zaten. Treurig wendde Erika zich af. Zij wist dat zij een goeden vriend had verloren. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1