iS voor DINSDAG 18 JULI voor ïdeau rde Kamer 51/0/ AIRE pent! gulden^ oen gulden i s j e. jatschappij var; aart - NO 167 BINNENLAND FEUILLETON Voor eer en recht Stads- en Provincienieuws tuk 15 cent. Pels Sorbets DO. |EVRAAGD. tiilie met twee Iren, wordt Te fp netten stand ners. |sopgave met en worden inge- 1322 Bureau /2 /O te ZIERIKZEE lehalfj. 1922: bmloop /lissingen bij |J. SIEOERS net kstraat 6. 8b. - Rotterdam gen plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. I t. Mild v. Ron i T,m. nw y.m. nut 9 8 [bekomen Tranap. en Ezp - I G. VOS, Tel. ELOORN, Tel. 153. RHOUT, Tel. 282. lENHEK, Tel. 101 6 acten. brlandsche VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- iheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- rementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderiüke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1'4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe- tiale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van I5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. De rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der mid delen (hoofdsom en opcenten) over de maand Juni 1922, in vergelijking ge bracht met de opbrengst over hetzelfde tijdvak van 1921. Opbrengst Opbrengst over de over de maand maand Juni 1922. Juni 1921 Grondbelasting ƒ2.548.969 2.640.873 Per9oneele belasting 1.624.834 1.740.694 Inkomstenbelasting 11.246.405 13.286.107 Div.- en tantièmebel. 1.143.374 2.110.169 Vermogensbelasting 738.879 1.463.495 Suiker 2.687.204 2.614.368 Wijn 416.946 384.002 Gedistilleerd 4.984.364 5.092.171 Zout 114.603 87.617 Bier en azijn 430.309 394.641 Geslacht 800.489 901.515 Belast, op speelkaarten 5.055 5.522 Zegelrechten 1.385.256 1.923.005 Registratierechten 1.311.707 1.894.126 Successierechten 3.438.283 2.239.535 Invoer 2.980.252 3.145.271 Bel. goud en zilver 75.054 77.319 Essaailoon 6.355 8.057 Statistiekreoht 207.354 299.846 Domeinen 105.202 93.731 Staatsloterij 170.301 169.253 jacht en visscherij 57.450 58.579 Loodsgelden 232.377 191.174 Mijnen 20.673 Accijns op tabak 1.097.391 Totaal-generaal 37.802.136 40.833.797 Minister-Kamerleden. De „Standaard" driestart Het was onder ons altijd gebruik dat Kamerleden, tot minister benoemd, voor hun Kamerzetel' bedankten. En ook nu zouden wij liet nïet gaarne an ders zien. Evenwei doet zich thans het geval ineenigszins ingewikkdlden vorm voor. Twee onzer gekozen candidaten z ij n minister, maar niemand weet nog of zij liet ib 1 ij v e n zullen. Ge steld, zij bedankten nu en traden straks als minister af, dan zouden ze in de Kamer geen zitting 'kunnen nemen. Het schijnt daarom beter, indien zij zelf daartoe besluiten kunnen om het lid maatschap aanvankelijk maar aan te nemen- Voert het resultaat van de te houden besprekingen straks tot de uit komst, dat zij als minister aanblijven, kan het bedanken als Kamerlid volgen. Zouden zij daarentegen aftreden als minister dan kuinmen zi.i hun Kamerze tel, dien zij verwierven: verder behou den. Het eenige voor ons ongewone zal dan zijn, dat zij t ij d e 1 ij k Kamer lidmaatschap en portefeuille vereeni gen, wijl het niet te voorzien is, dat er vóór 25 Juli een definitieve beslissing zal zijn gevallen. Eerder moet met stel ligheid het tegendeel worden aangeno men. Paspoortvertoiging. De minister van ibin.nenlandsche za ken heeft aan de Commissarissen der Roman van O. ELSTER 2) Dat is prachtig, zei.de de baron, de ascb van zijn sigaar aandachtig be kijkend, maar je deed 'beter je inlich tingen bij rentmeester Grupe in te win nen, dan bij opzichter Bom. Waarom papa De rentmees ter is .zoo vervelend en zijn opvattingen zijn zoo verouderd, zegt méneer Born. Zoo, zegt meneer Born dat? Nu, dan wil ik meneer Bom eens mijn opvattingen meedeelen, misschien vindt hij die moderner. Uiw inzichten, papa Maar u weet niemendal van landbouw af. Meneer Born is van oordeel, dat een oud-officier, die tot zijn veertigste jaar ibij eett 'huzarenregimerit is geweest, geen goed heereboer meer worden kan. Dat zal toch de dr Houd toch op met die kinder praatjes, nam de barones het woord. Ik verzoek je echter, Erika, je omgang met meneeT Bom waf te matigen. Je bent geen kind meer en meneer Born is een jonge nian vaft vijf eh twintig jaar Pas vier en twintig en een half, mania. Dat is precies hetzelfde. Als je niet verstandiger wordt, dan zullen we je weer naar een pension moeten sturen. Koningin medegedeeld, dat, ingeval van verlenging van een aan een Nederlan der afgegeven paspoort, hetzij door den Commissaris der Koningin, hetzij door den burgemeester der woonplaats van belanghebbende, er geen bezwaar tegen bestaat, dat in de opsomming der landen, waarvoor het paspoort oor spronkelijk werd afgegeven wijziging wordt gebracht. Deze wijziging zal' als dan moeten worden gewaarmerkt door den ambtenaar, met de verlenging be iast, en voorzien worden van 't dienst- stempel. Georganiseerd overleg loodswezen. In de op 13 dezer in Den Haag ge houden vergadering van de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg loodswezen is ojm. besloten den minis ter van marine a. i. te adviseeren indien mocht worden overgegaan tot instelling van de kwaliteiten van stuur man bij 'het loodswezen en Ioodskwee- keling 3e klasse, voor deze rangen een zelfde uniform voor te schrijven als is vastgesteld voor die van resp. loods- schipper 1ste kJasse en loodskweeke- ■ling 2e klasse, met dien verstande, dat op de revers van de uniformjas van de 'loodsschippers 1ste klasse ter weers zijden een ster zal worden aange bracht art, 19 van het bijzondere reglement op den loodsdienst in het 3e district te doen 'luiden als volgt De Ioodsreizen van en naar Ijmuiden beginnen en eindigen in de Noordzee sluizen aldaar, dan wel als is vastge maakt in of nabij de toeleidingskanalen tot de Noondzeesluizen aldaar voor vergoeding voor reis- en ver blijfkosten der loodsen bij buitenland- sche reizen weer een vast tarief fe doen vaststellen. Congres voor Handelsonderwijs. Door de Federatie van Handels- en Kantoorbedieridenvereenigingen in Ne derland zal op 1 en 2 Sept.'a.s. in het Concertgebouw te Amsterdam een congres voor Handelsonderwijs worden gehouden, waar de volgende onderwer pen aan de orde zullen worden gesteld: a. De vakopleiding voor Handels- en Kantoorbedienden ook die langs schrif telijken weg. Inleider de heer prof. I. C. C. Volrner. ib. Voortgezet handelsonderwijs voor handels- en kantoorbedienden. Inleider de heer M. van Overeem te Utrecht. c. Vakonderwijs voor handelsbedien den, werkzaam in het winikel- en ma- gazijnbedrijf. Inleider de heer Louis de Vries. 'd. Het onderwijs in handelscorres pondentie en het eventueel instellen van bijzondere staatsacten in ,dat vak. Inleider de heer L. F. van Meeuwen Jr. te 's-Gravenhage. Alle inlichtingen, het congres betref fende, worden verschaft door den voor zitter der Federatie, den heer G. Smits, Postbus 25, Haarlem. De ajctie van het spoorwegpersoneel. Door de Nederlandsche vereeniging, welke ongeveer 20.000 man van het spoorwegpersoneel omvat, wordit dit personeel opgeroepen om zich te ver zetten tegen de aangekondigde ver slechteringen der arbeidsvoorwaarden. Het weekblad der vereeniging met een zoodanigen oproep is onder het geheele personeel verspreid, alsmede een tweetal manifesten. Zondag jl. belegde zij een vijftal ge westelijke vergaderingen te .Groningen, Hengelo, Alkmaar, Breda en Nijmegen. Te Groningen waren ongeveer 900 Ach, neen dat niet. ik wii ook wel verstandiger zijn, als ik maar wist hoe. Houdit je aan wat ntiss Baylay zegt. Ach die Die weet niet eens het onderscheid tusschen hooi en gras. De barott iaülits Jui.de, de barones daarentegen werd 'boos. Dat heeft een jonge dame ook niet te i weten, lli heb je evenwel nog wat aniders te vertellen. Wij zullen spoedig een nieuwen huisgenoot krijgen, den zoon van mijn vriendin uit mijn jeugd, mevrouw von Prokowski. Wat eem grappige naam, mama. Prokowski, het khlnkt alsof men miiest. Geen flauwe aardigheden. De jonge Stanislaus Prokowski is wat zie kelijk, hij zal hier weer op zijn verhaal komen en tegelijk len landbouw leeren. Hij zal natuurlijk niet hier bij ons in huis logeeren, doch, bij den rentmees ter, waar vroeger ook gouverneur AHalbert verblijf hield. Hij zal echter met ons eten en niet, zooals meneer Born, met den rentmeester, dat zijn we zijn moeder verschuldigd: Ik hoop, dat je je tegenover hem zult gedragen, zooal's het een jonge dame past, eh re kening zult houden met zijn zwak lichaam. "c houd niet van zulke menschen. Meneer von Prokowski hoeft voor mij niet bang te zijn. Welk een uitdrukking Ik verzoek je bovendien nog, zeide de baron met een nauwelijks onder- betoogers, die in optocht van het sta tion naar de vergaderzaal trokken. Gesproken werd door den heer Landakroon, van Zwolle, en den bonds- secretaris Nathans. 'Eerstgenoemde besprak meer in het 'bijzonder de verslechteringen in de ar beidsvoorwaarden, nis gevraagd door directie en raad van commissarissen, en de gevolgen waartoe dit zou leiden voor het personeel. De bondssecretaris ver klaarde o.a., dat z. i- alleen daadwer kelijk verzet van het personeel zelf de verslechteringen zou kunnen tegenhou den. Hij hekelde den Prot. Christ, bond, die geschreven hald-, verslechteringen niet te willen aanvaarden, en voor een gemeenschappelijk to voeren actie de overige bonden' wei en de Ned. vereen, .niet had uitgenoodigtt, 'hoewel zij 2/5 van het personeel onwat. Uit het scheepsbouwbedrijf. De maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw Feyenoord, Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf, de Rotterdamsche Droogdok-Maatschap pij, de werf Gusto voorheen firma A. F. Smulders, de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr., Burger- hout's Machinefabriek en Scheepswerf, de firma Bonn en Mees en de firma Rijjkee ert Co., alle te Rotterdam, welke eenigen tijd geleden voor haar werk lieden een loonsverlaging invoerden van 10 voor de meerderjarigen en van 15 voor de minderjarigen, heb ben thans aangekondigd, dit jaar n-og tweemaal tot een loonsverlaging te moeten overgaan, elk van 6 van het thans geldende loom, resp. met ingang van de 'betalingsweken, waarin 15 Juli en 2 October vallen. De oorzaak van deze loonsverlagin gen is de concurrentie van dergelijke maatschappijen in het buitenland, wel ke reeds geruimen tijd geleden tot loonsverlaging zijn overgegaan. OPGAVE DER PERSONEN, die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de" le helft der maand Juli. INGEKOMEN: A. Dekker, sergeant mariniers, wacht schip, van Den Helder. V. C. Maes, onderwijzer, Primulalaan 15, van Tilburg. G. Knobloch, kleermaker. Walstraat 83, van Forzheim. H. Blauw, magazijnbediende N. L., Kas teelstraat 40, van Hoogezand. Mej. M. P. Bouoherie, huishoudster, Oranjestraat 5. van Goes. M. van der Welle, werkman, Anjelieren laan 6, van Koudekerke. Mej. W. J. Smallegange, werkvrouw. Boulevard de Ruyter 46, van Rotterdam. Mej. P. Verheul, huishoudster, Koude- kerksche weg 55, van Amsterdam. Mej. A. Knoops, assistent-verpleegster, Hellebardierstraat 2, van Rotterdam. M. J. Creusen, electro-techniker, Badhuis straat 46, van Rotterdam. P. J. van der Mark, stuurman groote vaart, Aagje Dekenstraat 11, van Bergen op Zoom. P. Meerburg, officier van gezondheid le klasse K. M., wachtschip, van Ned.-Indië. C. Rietmulder, sergeant-majoor-instruc- teur vesting-artillerie, Margrietenlaan 25, van Ter Neuzen., J. P. M. J. Sanderse, sergeant-bottelier K. Al., wachtschip, van Ned.-Indië. J. D. Bruinier, officier-machinist K. M., wachtschip, van Den Helder. Mej. M. Lüke, religieuse, Glacisstraat 161, van Wervershoof. Mej. E. H. van Hoepen, modiste, Paul Krugerstraat 9, van Tholen. C. B. J. Wijtenburg, adjunct-commies drukten glimlach, niet met den jongen man den spot te drijven, zooals je dat Soms kunt. Men moet de menschen eerst leeren kennen, voor en aleer men ze tot het voorwerp van zijn scherts kiest. U kunt gerust zijn, papa. De k'nappg Stanislaus staat mij nu reeds tegen. Hoe weet je, dat hij knap is Wel', alle Polen moeten immers knap zijn. Meneer von Prokowski is geen Pool. Zijn moeder is een echte Duit- sche, zijn vader en grootvader warer. Pruisische officieren. Des te beter. En wat ik nog wilde zeggen, ging de barones voort, de jonge man moet uitstekend piano en viool spelen. Je kunt wel eens samen spelen, natuurlijk slechts in mijn bijzijn of in die van miss Baylay. Het zal je geen kwaad doen, als je je eens wat meer geregeld oefent. Maar nu toch niet, mama Waarom niet Midden in den hooitijd En dan moet de rogge worden binnengehaald. Houd tocli op, wat gaat jou dat aan Ik verbied je eens en. voor altijd zuilke dwaasheden. Ga nu naar miss Baylay voor je muziekles. Deze woorden klonken zoo bevelend, dat Erika het niet waagde, tegen te spreken. Pruilend stond ze op en ging zwijgend heen, terwijl Bella haar volg de, met den staart tusschen de pooten, als golden hem deze bevelende woor den evenzeer. Raad van Arbeid, Koudekerksche weg II, van Koudekerke. L. de Ridder, los werkman, Kolvenier- straat 40, van Rotterdam. J. Ph. A. de Wilde, commies posterijen, Bloemenstraat 2, van St. Maartensdijk. S. Nagtegaal, ketelmaker, Molenstraat 6, van Velsen. H. 1.. Izeboud, uitvoerder van bouwwer ken, Glacisstraat 150, van Oost- en West- Souburg. Mej. S. Westra, Prins Hendrikweg 3, van Blaricum. K. de Boer, matroos Ned. Loodswezen, Dijksfraat 3, van Amsterdam. Wed. J. M. BusehgensDommisse, zon der, Aagje Dekenstraat 121, van Rotter dam. M. Wallemaar, stoker Ned. Loodswezen, a/b. stoomloodsboot, van Nieuw Hellevoet. A. Berting, scheepmaker, Aagje Deken straat 127, van Schiedam. Mej. H. M. de Haan, zonder, de Ruyter- straat 7, van Nijmegen. H. Tongelet. stoker-olieman, Hr. Ms. „Cornells Drebbel", van Den Helder. G. Janbroers, marinier le klasse, Hr. Ms. wachtschip, van Amsterdam. P. A. Beun, scheepmaker, van Hoorn van Burghstraat 5, r an Oost- en West-Souburg. Afej. J. JobseClement, zonder, Vla mingstraat 22, van Rotterdam. S. A. Lergner, marechaussee, Oranje straat 4, van Ter Neuzen. I. A. Louret, marechaussée, Oranjestraat 4, van Sluis. VERTROKKEN: Wed. M. E. van WijkRiethof, Kolve- nierstraat 36, naar Nieuw Lekkerland. C, M. DebeenPauwels, Bouwen Ewoutstraat 14, van Oostende. P. J. Kruijsse, Pioemlaan 17, naar Broek op Langendijk. J. van Schagen, Kerkstraat 9, naar Nieu- we-Niedorp. Chr. Lute, Dijksfraat 131, naar Rotter dam. E. Weug, Evertsenstraat 11, naar Rotter dam. Chr. J, de Coninck, Koudenhoek 4, naar Dordrecht. AL F. P. Benderter Veen, Boulevard de Ruvfer 70, naar Eemnes. \V. H. Heeris, Walstraat 135, naar 's-Gra venhage. Mej. A. Ai. van der Steen, Noordstraat 65, naar 's-Gravenhage. Mevr. C. K. LouwerierRoest, Badhuis straat 93, naar Dordrecht. D. Waverijn, Bouwen Ewoutstraat 50. naar Goes. C. A. Bal, Palingstraat 14, naar Ter Neu zen. C. A. de Croo, Primulalaan 21, naar Rot terdam. M. de Ridder, Palingstraat 27, naar Ar- nemuiden. A. Theune, Kogelpark 15, naar Arnemtii- den. J. van de Ketterij, Alarinestraat IS, naar Arnemuiden. G. Ploeg, Hr. Ms. wachtschip, naar Go- rinchem. A. C. M. Bekker, Lampsensstraat 17, naar Kiel. S. Auer, Badhuisstraat 54, naar Ned.- Indië. P. W. van Warmerdam, Hr. Ms. „Cor- nelis Drebbel", naar Den Helder. W. Chr. ten Berg, Hr. Ms. „Cornells Drebbel", naar Den Helder. J. D. Sutherland, Walstraat 85, naar Gorinchem. F. W. Bergmann, Kanaalstraat 92, naar Middelburg. I. P. Schuite, Verlcuijl Quakkelaarstraat 113, naar Oude Tonge. J. L. Belderock, Noordstraat 46, naar Schoten. H. W. Kessens, Papaverlaan 8, naar Schoten. C. van Her!:, Verkuijl Quakkelaarstraat 146, naar Gent bij Nijmegen. C. H. Abelmann, St. Jacobstraat 22, naar Amsterdam. Een tijd lang heersch-te er diep stil zwijgen tusschen het echtpaar. De ba ron trok aan zijn sigaar, de barones las <nog eens den brief van haar vriendin over. Plotseling hSef zij het hoofd op en zeide Ik zou in jou plaats den jon gen Bowl zijn congé geven. De baron'voer op. Waarom dart Bonn in een knap landbouwkundige en een braaf mensch en bovendien uit goéde familie, ik dénk, dat ik hem rentmeester zaf maken, alls de Grupe wat te oud wordt. Maar Erika Ach, denk je dan, dat daar gevaar in schuilt Dat zijn kinderachtig heden, Adel'heid. Ik zal met Bom eens een ernstig woordje spreken en de zaak is afgehandeld. Erika is volkomen on schuldig, men moet aan. de dingen geen ■waarde toekennen, die ze niet bezitten. Laat Born maar aan mij over zorg jij maar, dat er met den „knappen Stanislaus" geen ongeluk gebeurt. Erik Nu, er zijn voorbeelden van... en zulke zwartl'Okkige Polen, temeer riog als zij viool spelen, oefenen dikwijls een grooten invloed uit op jonge, onervaren meisjes. Let dus terdege op. Ik zal wel oppassen, daar kun je je op verlaten. Een groot ongeluk zou het echter niet zijn, als De baron sprong zoo heftig op, dat zijn vrouw verschrikt zweeg. Als je zulke plannen hebt, Adel heide zeide hij zeer ernstig, dan kan je beschermeling direct naar een ander VLISSINGEN, 18 JULI. Opheffing huurcommissie. Aan den gemeenteraad is door den Chr. Besturenbond het volgende adres gezonden Ondergeteekenden, J. Marijs en P. J. Kruijsse, resp. voorzitter en secretaris van den Ohristelijken Besturenbond alhier gelet op de circulaire van Ged. Sta ten dezer provincie aan de gemeente besturen in Zeeland, waarin door dit college aangedrongen wordt op een onderzoek vanwege de gemeentebestu ren naar de al of niet wenschelijkheid van de opheffing der Huurcommissies overwegende, dat in onze giemeente de Huurcommissie ten bate van een zeer groot deel der bevolking zeer nut tig heeft gewerkt en nog werkt deelen uw college beleefdelijk mede, dat de Ghr. Besturenbond in zijn ver gadering van Zaterdag 15 Juli van meening was, dat de taak van de Huur commissie, gelet op het feit dat in. onze gemeente nog groote woningnood iheerscht, nog niet als geëindigd kan worden beschouwd verzoeken uw college mitsdien drin gend alsnog geen stappen te doen, welke zouden kunnen leiden tot ophef fing der bestaande Huurcommissie. De Kermis. Wel was het weer op dezen eersten kermisdag niet zooals Zondagavond, toen het water als met bakken uit den hemel gegoten werd en de wind gierde om er bang van te worden, maar echt kermisweer was hét toch niet. De regen drensde bijna onophoudelijk naar bene den. Ondanks 'dat ongunstige weer wa ren er reeds vroeg in den middag tal van nieuwsgierigen op de 'been, 'die zich, behalve voor de suikergoed-, werp- en vischikramen voornamelijk ophielden bij het koek'kraampje, waar georne- menteerde koek verdraaid werd. Ook waren er opstoppingen, maar dit voor 't grootste gedeelte van de grootere jeugd rond den boeienkoning en den anderen straatkunstenaar, die zich op 'het Bella- mypark de centen op een matje lieten toegooien. En hoe later op den dag het werd, hoe drukker, hoe meer de menschen zich letterlijk gingen verdrin gen. Tegen den tijd, dat de "parade-ten ten hare voorstellingen' gingen geven, stroomde daar de menigte heen, welke rond 8 uur tiet grootste was voor de tent op de Groote Markt. Dat was nu c!e groote attractie op dat moment, want daar zoui een der medewerkers aan de tanden langs een stalen draad glijden naar het spel. En hij heeft het werkelijk gedaan. Om ongeveer half 9, nadat een massa menschen bij elkaar geblazen was, heeft de acrobaat ten aanschouwe van een dicht-opeenge- pakfe menigte .zich aan de tanden van „de Gouden Leeuw" naar de tent laten glijden. Na deze bravoure-daad, te heb ben aangezien heeft de menschenmassa zich verspreid over het verdere kermis terrein, waar we o.a. getui'ge waren van het werken, der „Lustige Villa", die om zijn as eenige keeren in het ronde draait. De andere vermakelijkheden op den Nieuwenijk hadden ook wel be zoek, .maar 'het meest 'trokken toch wei de verschillende inrichtingen van Jan vier. Hoe vlug aan 'het opbouwen van der gelijke vermakelijkheden kan gewerkt worden bleek ons weer heden. Terwijl we bij ons middagbezoek aan de ker mis niets hadden gemerkt, werden we toevluchtsoord uitzien. HSer duld ik hem niet. Waarom direct zoo opbruisend Wie denkt n,u aan zulke dingen ik zeker niet. Dat is je geraden ook. Zoo lank moedig als ik ben, op één punt houdt deze op, dehk daaraan, Adel'heid. Met een beslist gebaar zette hij den groenen, jachthoed op en ging heen, zijn vrouw in niet geringe verbazing over zijn heftigheid latend. HOOFDSTUK II. Meneer Born, u kunt vanmiddag met het tentwagentje we] naar ihet sta tion rijden, om den nieuwen volontair, meneer von Prokowski, af te halen, zeide eenige dagen later baron Ham- bach tot den. jongen opzichter, die ver hit van het hooien, kwam. Frits. Born sloeg de hakken tegen elkaar, een gewoonte, die hem uit dienst en van zijn studie voor reserve officier was, bijgebleven en die den ba ron als vroeger ritmeester bij het gar deregiment uitstekend beviel, en zeide kort op militairen toon Zooals u be veelt, baron. Deze zag den jongen man met een weiwillenden glimlach aan, die een weinig een ironischen bijsmaak had. Uw militaire aiiures..bevallen' mij zeer goed', meneer Born, zeide hij, maar ik denk, een oud-miilitair kan geen goed heereboer worden, zooals u mijn doch ter hebt verteld. (Wordt vervolgd.) ié

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1