n" VRIJDAG 14 JULI 'IANO gedingen invragen. ÏKVROUW atschappit «ais lart Theater. roes DENDE iCHIP BINNENLAND^ INGEZONDEN STUKKEN Stads- eu Provincienieuwg 1922. larkt was Jiedei? ing opgemaakt. ons. 100 stuks. RSEN. Juli, des namid- open. ,.58 Londen i ƒ0.59—ƒ0.60; Parijs ƒ21.22»/* 0.01%. onden 11.43 0.65 Belgi- 22/2 Fransche Kronen (af- CHT. 766.5 te Hapa- 748.0 te Seydis- nd van 14 Juli ke tot Westelij- Waarschijnlijk onweer. Zelfde- 1SS1NGEN. n. 10 39 *9 36 32 40 1 n.m. 5.40 6.20 7.02 7.53 8.53 10.04 11.11 lOP. tistraat 1. |de de kermis. F. DE HAAN, nypark alhier. |E vraagt nog DER PEIJL's - Rotterdam len plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. Y. «1U Y.m. mir 8 8 1. UI Y.m. ïw 9 9 |bekomen TraoBp. en Exp. G. VOS, Tel. IHOOEN, Tel. 153. IRHODT, Tel. 282. ÏENHEK.Tel. 101 g en Zondag pan de )LO in de tol. tten. derprogram- hvertentie. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEJ1ENTS-PR1JS "Vteor Vlissingcn en gemeenten op Wal cheren ƒ2.2© per drie maanden. Franco Boor het geheele rijk 2.50. Week-abon- feementen to cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTiE-PRIjS. Van I'4 regels 1.10 voor iedere tegel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dierafesanbiedfogen en dienstaanvragen van 1—5 regels 65 centiedere regel meer 1!t cent, bij contante betaling. Minister van ljsselsteijn. Naar aanleiding van 'de mededeeling in de bladen dat de minister van land bouw Woensdagavond aan den maal tijd van het comité voor het Stamboek van het Ned. Trekpaard in een tafelrede zou gezegdi hebben dat het mogelijk, ja waarschijnlijk was dat het de laatste dag was 'dat hij tot de aanwezigen het woord kan voeren in deze kwaliteit, verzoekit de heer Van IJsseisteijn mede te deelen, dat Wij zich als volgt heeft uitgedrukt„dat 'het mogelijk, zelfs niet geheel onwaarschijnlijk was, dat het de laatste maai was dat hij aan een maal tijd als dezen als minister van land bouw zou aanzitten". De nieuwe Kamer. De „Tel." schrijft Naar aanleiding van ons artikeltje, waanin wij becijferden dat de regee- ringspartijen 59 zetels hebben verkre gen, doch slechts ruim 54 der stem men, ontvingen) wij van een bevriend lezer het volgend tegen-stukje „Welk een invloed op het aanfal.ze- te'ls zelfs bij evenredige vertegenwoor diging de bepalingen en de techniek der Kieswet 'hebben, blijkt uit het vol gende Verkregen hebben S. D. A. P657.769 stemmen Vrijheidsbond 271.358 Vrijz. Dem134.595 Communisten 53.664 Platteiandersbond 46.010 Van Houten 28.050 Totaal 1.101.446 Dit totaal vormt van het aantal uit gebrachte stemmen (2.928.818) niet meer dan 37.5 Dus 37 zetels Neen, de ilinksche partijen beschikken met elkaar over 40 zetels. Toch wel aardig, 'die evenredigheid. Rechts krijgt op 54.5 der stemmen 4(4 zetel te veel. En links op 37.5 2(4 zetel. Het scheelt, naar evenredigheid haast niets. In ieder gevat minder dan één zetel". Speculeeren op overschotten bij de verkiezingen. De kleine winst, door de roomsch- katliolieken en anti-revolutionnairen verkregen, zou, atdus schrijft „de Ne derlander", misschien de andere par tijen kunnen vertakken, bij een volgende verkiezing ook te speculeeren op de kleine overschotten, een niet te gevaar lijke speculatie in verband inet de vele kleine groepen, die vermoedelijk uit vallen. Wij zouden dit echter ten stenkste ontraden, allereerst aan onze Christ. Historische Unie. Al was in de tactiek der Roomschen en anti-revolutionnairen niets onwettigs of onedels, toch is het mooier en eer lijker, als liet verkregen zeteltal inder daad overeenkomt met het aantal plaat sen, dat de partij naar zuivere evenre digheid toekomt. Wij zouden willen voorsteilen, dat de groote partijen on derling overeenkomen die tactiek niet meer toe te passen. Er zou dan echter een wijziging ge bracht moeten wonden in art. 100 der Kiesiwet. Het is onlogisch, dat de over blijvende zetels (ditmaal 4) zouden moeten worden toegekend aan de par tijen, die geheel toevallig het grootste overschot hadden. Logisch en billijk ware het deze zetels toe te kennen, aan de partijen, die in totaal het meeste stemmen verkregen langs dien weg zou het verhou'dingscijfer het minst uit- eenloopen. Anti-revolutionaire Kamerclub. Naar „de Standaard" mededeelt, is in een vergadering van de anti-revolutio naire Kamerleden de anti-revolutionaire Kamercluto geconstitueerd en het bureau als. volgt samengesteld H. Colijn, voorzitter, m'r. V. H. Rutgers, 2e voor zitter, J. J. Schouten, secretaris-pen ningmeester. Het einde van de Haagsche Conferentie nabij. De teekenen ihebben ons niet bedro- bedrogen, zegt 'de „Haagsche Ct.", men mag vrijelijk aannemen, dat het met de conferentie gedaan is. Misschien klampt nog een enkele optimist zich aan den traditioneelen strooüralm vast en ver wacht hij, dat er een wonder zal ge schieden. Maar daar ziet het toch niet naar uit. Over en weer geeft men el- kandeT de schuld van de mislukking, doch de aigemeene indruk 'moet wel zijn, 'dat de Russische gedelegeerden te veel „Prtnzipionreiter" wiaren, te zeer de gansche maatschappelijke orde van hun sovjet-standpunt 'bekeken, dan dat een overeenstemming bereikt zou kun nen worden. Het beginsel van het „do ut des", 'de toepassing van het geven en nemen was hun vreemd en dit heeft, naar onze meening, tot het mislukken niet weinig bijgedragen. Op 'de Russi sche 'delegatie is van kracht het oude, jraaar zoo ware spreekwoord van hem, ■die het onderste uit de kan wil hebben- Gisterenmorgen vergaderde de sub commissie voor den particulieren eigen dom zonder de Russen. Zij handhaafde in deze bijeenkomst het reeds eerder uiteengezette standpunt, nl. dat er geen aanleiding bestaat, de besprekingen met de Russen nog voort te zetten. De voorzitter van genoemde sub commissie, Lloyd Greame, werd aange wezen voor het opmaken van een rap port omtrent de bevindingen der sub commissie. Dit rapport zal Maandag worden behandeld, waarna het aan de niet-Russische commissie aangeboden wondt. Morgen vergadert, wanneer er al thans onverwachts niets tusschembeide 'komt, 'de sub-commissie voor de credie- ten met de Russen. De Russische delegatie verscheen gis terenmorgen tot aller verbazing in het Vredespaleis. Zou zij misschien met een modus vivendi komen, een middel aan de hand trachten te doen, waardoor de conferentie alsnog in 'het rechte spoor kon worden geleid Een oogenblik drong zich deze vraag aan de verstokte optimisten op. Maar weldra bleek, dat haar komst op een vergissing berustte. De Russen nl. verkeerden in de veron derstelling, dat zij moesten 'deel nemen aan de besprekingen van de sub commissie voor de credieten. Toen zij vernamen, voor dat doel 24 uur te vroeg te zijn gekomen, richtten zij hun schre den weder naar Scheveningen. Land- en tuinbouwongevallenwet 1922. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de inwerkingtreding van de Land- en Tuinbouwomgevall emvet 1922 met uitzondering van art. 2 dier wet tegen I October a.s. tegemoet kan wor den gezien, terwijl de wet in haar vol len. omvang vermoedelijk op of om streeks 1 januari 1923 in werking zal treden. Het blijkt voorts in de beidoeling te liggen als voorwaarde voor de erken ning als bett'rijfsvereemging o.m. ten doel te stellen, dat tenminste 1000 werk gevers ais lid moeten zijn ingeschreven en dat tenminste een bedrag van 10 miltioen gulden per jaar door de aan gesloten werkgevers moet wonden ver toond. Voor evreenigingen van werkge vers in de land- en tuinbouwbedrijven, welke reeds .op 3 Augustus 1921 de on gevallenverzekering van land- en tuin- bouw-arbeiders uitvoerden, zouden echter vorenbedoelde eischen van erken ning worden verzacht tot 750 werkge vers en een loonbedrag van 7.500.Ö00 guitden. Brieven met strafport. Dat onze belastingplichtige mede burgers, die wat Iaat zijn met het offe ren van hun penningen, daaraan per waarschuwing herinnerd worden en dan daarvoor nog bovendien 20 cent strafport moeten betalen, is een maat regel die al eenigen tijd wordt toege past. De betrokkene heeft dit feitelijk aan zijn eigen slofheid in het betalen te wijten. Dat hij echter niet alleen port maar ook nog strafport heeft te betalen, blijft een onbillijkheid. Maar erger is 't wanneer iemand, die examen wenscht te doen en zich daar toe bij de betreffende commissie heeft aangemeld, óók 20 cent strafport moet betalen voor het .ongefrankeerde briefje, waarin hem verzocht wordt de te be talen examengelden te zenden. Zooals dezer dagen een onzer lezers voor zijn ■dochter overkwam, aldus meldt het „HM." Dat is toch wel op een andere manier kenbaar te -maken. En zelfs het porto, als dat gerestitueerd moet worden, kan op een andere manier geïnd worden. De handelsbeweging in Juni 1922. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek deelt mede, dat de waarde van den invoer (zonder goud en zilver) in Juni 1922 heeft bedragen 151 millioen gUt, die van den uitvoer 101 millioen glid. In Mei 1922 beliep de -invoer 194 mittioen g)Td. en 'de uitvoer 108 millioen gld. Voor Juni 1921 zijn idieze cijfers resp. 189 en 121 millioen gld. Tegen over Mei 1922 verminderde de invoer niét 43 millioen gld. en liep de uitvoer eveneens teruig, n.'I. met 7 millioen gld. Vergeleken met Juni 1921 nam zoowel de invoer als ide uitvoer af, nl. met resp. 38 en 20 mill. gld. Het saldo-invoer bedroeg in Januari 60, in Februari 68, in Maart 67, ,in April 74, ini Mei 86 en in Juni 1922 50 mil lioen gld. Loonsverlaging spoorwegpersoneel. Het hoofdbestuur van den Ned. R. Kath. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael" heeft een tele gram tot -den ministerraad gericht, waarin 'het protesteert namens de ge heele organisatie tegen de loonsverla ging van het personeel der centrale werkplaatsen. Mede, door deze beslis sing is het vertrouwen, in den minister van waterstaat verloren. Het vertrou wen dat in de regeeiiing van November 1918 op grond harer eigen verklaring 'gesteld kon worden is ernstig geschokt. Hopende door een conferentie het ge schokte vertrouwen le kunnen herstel len, wacht het nader bericht wanneer aan een deputatie uil het hoofdbestuur een audiëntie kan worden toegestaan. Buiten Terantwoordeiptteid der redact'* De conto wordt ntet ttnigge^trien Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het „ingezon den stuk" met opschrift „Recht noch billijkheid" van den onbekenden schrij ver in uw geëerd blad van Dinsdag, ver zoek ik U beleefd onderstaand artikel te willen plaatsen, zijnde het een waar schuwend woord voor vele ouders of voogden. Het artikel is gelicht uit „de Avond post" van 12 Juli jl. Mijnbeer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsruimte. MUSCH. LAAT STIL DEN VOOG'LAAR FLUITEN. (Ernstige waarschuwing aan ouders en voogden,) Commandant van ihet Kampen, Juni 1922. Instructie Bataljon. Beleefd verzoek ik U bijgaande be kendmaking wel kosteloos in uwe ge meente te doen aanplakken op een plaats, welke het meest in het oog valt. Een boekje „Inlichtingen" betreffende het Instructie-Bataljon wordt door uw archief hierbij toegezonden. De Kapitein, Wnd. Commandant van het instructie-Bataljon. W. F. F. van der Woerd, N.B. Beleefd verzoek ik U mij even te willen mededeeien of ?;-n bovenstaand verzoek is voldaan. Als 'uitvloeisel van dezen brief aan schouwen wij vandaag of morgen de bekendmaking op een plaats, welke het meest in hef oog valt. Welk een schitterende positie be kleedt dat beroepspersoneel zal men wel denken bij het lezen van o.s. rege len. Instructie Bataljon te Kampen. Kostetooze opleiding voor den rang van sergeant bij het wapen der infan terie. Toelating in de laatste week van September a.s. voor jongelieden, die op 1 October den leeftijd van 16 jaar wel, doch dien van 19 jaar nog niet bereikt zullen hebben, van de leeftijdsgrens wordt niet afgeweken. Inlichtingen worden gratis verstrekt, enz. Na twee jaren kan de rang van ser geant worden verkregen, waarna over plaatsing bij een der regimenten infan terie volgt. Het aanvangssalaris van den ser geant bedraagt 1250 per jaar en klimt op tot 2200. Bij bevordering in de hoogere onderofficiersrangen kan in den rang van adjudant onderofficier een jaarwedde 'worden bereikt vart ƒ3100. Aan het korps is ook verbonden een voorbereidende cursus voor de op leiding tot den rang van officier, welke omleiding geheel kosteloos is. De rang van 2e luitenant kan na een diensttijd van zes jaren worden behaald. Welk een schril contrast met de uit drukking „overcompleet beroepskader". Door soortgelijke reclame werden eertijds ook in dienst gelokt zij, die thans, met verbreking hunner vechten, in aanmerking komen voor afvloeiing. Een zeer groot percentage onderoffi cieren moet den dienst verlaten en recht of onrecht, de minister moet hen kwijt. De huidige constaliatie is van dien aard, dat inperking van actief perso neel noodzakelijk is, en daarmede houdt alles op. Trots deze opruiming schroomt men niet door reclame weer nieuwe slacht offers in de fuik te lokken. In den rang van adjudant-onderoffi cier wordt een iaarwedde van ƒ3100 bereikt. Hoe naïef. In de eerste plaats staat de bevordering stap. Geen enkel onderofficier wordt bevorderd. En rang èn jaarwedde zijn dus luchtkasteelen. Een tweede factor is, dat aan de jaar wedden van het toekomstige personeel ook schijnt'getornd te worden; de tegen woordige functionnarissen kan men niet korten (men doet het niettemin toch) doch men zal de minima's en de maxima's van de nieuwelingen verla gen. Nadrukkelijk zij vastgelegd, dat de onderofficierspositie geen rotsvaste is, wamt de prachtvolle vooruitzichten, waarmede men de jongelui binnen haalt, smelten als sneeuw voor de zon immers de minister van oorlog heeft ten allen tijde het recht de verbintenis sen zonder vorm van proces te ver breken. Een rechtspositie, een raad van be roep kent het onderofficierskorps niet. Het is werktuig en aan willekeur over geleverd. Op de twee laatste zinsneden van het reclamebiljet wil ik nog uwe aandacht vestigen. Jammer is, dat men deze niet heeft doen volgen door een derde alinea luidende „Het aanvangssalaris van den 2en luitenant bedraagt 2200 per jaar, bij bevordering tot luitenant-generaal wordt een tractement bereikt van 9600." Wellicht ware de reclame dan nog doeltreffender geweest. Be Ouders en voogden zuilen zeer ver standig doen hun kinderen (pupillen) niet op te offeren aan een dergelijke lugubere positie doch te wachten tot tijd en wijle, waarop afdoende gewaar borgd zal wezen, dat hij, die zijn loop baan in liet militaire kiest, ook daar een eenigszins vaste levenspositie vin den zal. Tot heden bepaalt zich ihet laatste nog steeds tot een fata morgana. VLISSINGEN, 14 JULI. De „Zeeland". De bestaande onzekerheid overliet al 01" niet verplaatsen van de maatschappij „Zeeland" is gisteren opgeheven. Her haaldelijk doken geruchten op, dat de verplaatsing van deze maatschappij u.ii der levensaders voor onze gemeente nog slechts een kwestie van tijd was. H 'ewel deze geruchten zoo positief mo gelijk werden tegengesproken, wist „men" de alwetende „men" tiet" •todh beter en werd de goê gemeente eigenlijk maar wat op de mouw gespeld. De burgemeester heeft de gelegen heid, om op een vergadering van aan deelhouders zekerheid te bekomen, aan gegrepen. Het antwoord dat den heer Van Woelderen werd gegeven, weten onze lezers reeds u'it ons vorig nummer. De „Zeeland" blijft dus voor onze gemeente behouden en het is bekend dat de regeerimg krachtig heeft medege werkt om de destijds dreigende ramp voor onze gemeente af te wenden. De statuten van de thans hervormde maat schappij schrijven positief voor dat een dienst worldt onderhouden tusschen Vlissingcn en Engeland. Wij kunnen 'dus gerust zijn. Volgaar ne onderschrijven wij de woorden van den presidentHcommiissaris, den heer rnr. E. Fokker, dat onze nationale lijn in het belang van 'beide partijen d.z. ide „Zeeland" en de firma Wm. H. Mul ler Co. moge groeien en bloeien en wij voegen er aan toe in het belang van onze gemeente, die daar zeker niet minder bij betrokken Ss als genoemde maatschappijen. Nu -de heer Kaiff, directeur van de Nederlandsclie spoorwegen, commissa ris van de „Zeeland" is geworden, mag wel verwacht worden dat de spoorwe gen alle pogingen 'in het werk zullen stellen om den bloei van de „Zeeland" te helpen bevorderen. Schoolreisjes. Het was gisterenmorgen een heel aardig moment, toen de kinderen der hoogste kllassen der scholen A, B, C, F en G het perron optrokken voor het gebruikelijke jaatlijiksche reisje naar Rotterdam. Vroolijk en opgewekt gin gen ze het station in naar den trein, waarin reeds hadden plaats genomen de leerlingen der scholen D en, E, die hun tochtje zouden uitstrekken tot Bre da. Tot Roosendaal gingen ze samen, dan liepen, de wegen uiteen. Na een wandeling langs Rotterdam's havens, waar ze o.a. een Noorsch oorlogsschip ■gemeerd zagen liggen en waar ze hun verbazing uitten, over de drukte op het water, gingen de gecombineerde leer lingen een uurtje verpoozen. Daarna ging de tocht door de straten der groo te koopstad, 'waarbij zich op de Visch- markt het eigenaardige tooneeVtje voor deed, dat een der vischvrouwen onder drukik'e gesticulaties het „Lang zullen ze'leven" aanhief, wat door onze scho lieren beantwoord werd met het bewe ren, dat Vlissingen nooit verlaten gaat. Heit einde dezer wandeling was de Dierentuin, wtaar met belangstelling naar de „wilde 'dieren" werd gekeken. Het uurtje van vertrek sloeg voor velen te vroeg, maar de trein wachtte niet- Wie .gelooft, dat de leerlingen zich niet geamuseerd hebben op dezen dag, die een uitgezochte scheen te zijn, zoo mooi was het weer, had daarvan een ander beeld kunnen krijgen, wanneer hij die zingende stoet over het perron had zien aan komen marcheeren, het perron, dat zwart stond van ouders en familie, die de feest'genootjes waren 'komen afhaian. Boottocht naar Antwerpen. Bij voldoende deelname zal door de Vlissingsche en Middelburgsche Be- stuurdersbonden en de afdeelingen der S. D. A. P. op Zondag 23 Juli een boottocht paar Antwerpen worden ge maakt met het stoomschip „Koningin Wilhelm ina". Alen .zie verder achterstaande adver tentie. Belanghebbenden worden verwezen naar de advertentie van aangifte van leerlingen voor de Hoogere Handels school, voorkomende in dit nummer. De aanwijzing van den heer H. J. M. Laurense, officier van gezondheid der eerste klasse, als deskundige belast met het onderzoek van het gezichtsor gaan en van het gehoororgaan inge volge de Schepenwet en de Schippers wet is op zijn verzoek ingetrokken. In plaats van den heer H. J. M. Laurense, te Vlissingen, is aangewezen de lieer L. Hendriks, officier van gezondheid der eerste klasse. Genoemde heer Hen driks zal voor het instellen van 'het be treffende onderzoek zitting houden, alle werkdagen, des voorniiddags van 9.30 12 uur, in het zittingslokaal van den officier van gezondheid der zeemacht, Groote Markt no. 24, te Vlissingen. Op verzoek van de politie te Rotter dam is door die van Middelburg in een café te Vlissingen aangehouden een 23- jarige publieke vrouw, die zich te Rot terdam aan heling.van gestolen goede ren heeft schuldig gemaakt, terwijl ten huize van haar ouders te Middelburg verschillende goederen in beslag wer den genomen. De aangehoudene is he denmiddag op transport gesteld naar Rotterdam. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks di recte belastingen In de gemeente Arne- muiden, de heer A. Buijs Jzn., ter ver vanging van den heer L. Meijers, 'die overleden is. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Arnemuiden ds. A. Prins te Giessendam. Geref. Kerken. Beroepen te Gharlois- ds. C. J. Wieleniga te Zierikzee. Middelbare Handelsdagschool te Middelburg. Van de eerste naar de tweede klasse van de Middelbare Handelsdagschool te Middelburg zijn bevorderd S. C. Bliek, J. C. de Blok, J. Broknieijer, D. L. de Broeder, H. Kersten, J. Koole, A. Leijnse, W. S. van Loo, P. H. Luiks, R. P. Pots, E. Pundke, C. de Raad, A. Ver- burg, P. J. Bakker, G. Daman, W. C. Dielissen, J. Eenennaam, P, Geertse, H. J. Heeren, N. P. Littooij, J. A. Pouwer, A. Schoonen'boom, J. M. Tazelaar. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse A, J. Baren.tsen, P. Danietse, J. Goeman, J. Hollestelle, A. Imanse, M. Linden- bergjh, A. Man, in '.t Veld, G. Mulder, B. de Pau.w, M. Petermeijer, A. J. van Willigen, J. Wijtman, H. Akkenaar, J. Boone, C. Broerse, J. Julianus, J, Maar- tense, F. Rietdijk, E. Rijke, A. Vinke, A. Wagenaar, J. Wattez, C. Wissink, J. Witte. Niet bevorderd 8 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse Th. Bakker, J. Broekstra, P. van Driei, M. Dij'ke» P. Goeman, C. Hertogs, A. Jentink, J. Kersten, S. Kersten., B. Kruze, J. Labruijere, W. Louisse, P. Mindev- houd, L. Nolson, F, de Paauw, J. van Riel, L. Roth, J. Siereveld, M. de Vos, R. G. Zoethout, M. Besuijen, P. David- se, J, Gooze, P. Hamelink, J, van. Heus- den, C. Jobse, G. Jongepier, J. de Kui per, A. Polderman, C. de Putter, M. Reijerse, P. Schoonenboom, H. Sonius, Al Verburg. Niet bevorderd' 3 leerlingen. Het eind-diploma van de school werd uitgereikt aan P, de Kam. Domburg, J. de Roos, D. Schipper, C. Florusse, Wemeldmge, H. Rekkers, Vlissingen, J. Olthoff, A. Adriaanse, A. Pieterse, Oost en West Souburg, J, Polderman, Vlis singen. Afgewezen werd voor dit exa men 1 leerling. De geslaagden^ bij wier naam geen woonplaats, is genoemd, wonen fe Mid delburg. Hoogere Handelsschool te Aliddelburg. Aan deze school zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse, zijnde de klasse IVib en V van de Handels school J. Belderok, Vlissingen, J. Blok, L. van Diffelen, J. Geluk, Zierikzee. M. Hackenberg, W. van der Harst, C. Huij- ser, Amsterdam, F. Kakebeeke, Goes, J. v. d. Kop, A. Maas. Kortgene, A. Maljers. A. de Paauw, C. Risseeuw, A. Roose, S. Roose, F. A. Swaters, F. Ver- hage, J. v. d. Voorde, Wolfaartsdijk en

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1