slijk gevecht met TUIN VRIJIDAO 30 JUNI anbiedingen siaanvragen. p-Dienstbode meesje Meisje omvaar! "-Theater. usroes Nol52 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws sjalotten \/2 a 2 ct. per bos andijvie 7 a 4 et. peterselie 7 a 12 alles per mand fram- er klein mandje groote 18.50 per 100 K.G. 29 Juni 1922. de graanmarkt was rwe 14.a 14.25- 1.30 per 5 ons. 7.per 100 stuks. KOERSEN. den, 29 Juni, des na- t officieel) koersen, verkoopen. 02.61 f2 Londen Berlijn 0.70—0.71 V2; 62y2 Parijs ƒ21.65— ƒ0.01 H0.01%. tpapier. :.61 V2 Ponden ƒ11.45 ƒ0.71—ƒ0.74; Belgi- >5ƒ20.65 Fransche 75 Kronen (afgest.) E R I C H T. rstand 765.8 te Biarritz, stand 744.4 te Abisto. en avond van 30 Juni uit Westelijke richtin- bewolkt. Aanvankelijk mperatuur. TE VLISSINGEN. v.m. n.m. 5.52 6.08 Juii tot half Aug. Slaapkamer van keuken of nsion, voor Dame ren. Prijsopgaaf van ischt. Brieven No. u „Vliss. Courant". KOOP: rsstrrat 5, voorzien trisch licht, gedeel te betrekken, rasijnstraat 1. LAURENSE. Kou- veg 64, vraagt voor g- e melden 's avonds n 9 uur. idresNieuwstraat len.) :vr. VAN DRIELEN, 32. ddelb.-Rotterdam jelegen plaatsen. AN PASSAGIERS ÏEN EN VEE. T. Midi V. Eott li ?.m. aar v.m. aar 8 8 9 9 es te bekomen V. Transp. en Exp, Ir ven G. VOS, Tel. EENHOORN, Tel. 153. OSTERHOUT, Tel. 282. BUITENHEK. Tel. 101 voor het laatst tandVijandige in 7 acten. terdag en Zon- 11de serie DIE POLO- insdag, Woens dag komt???? ag advertentie. VUSS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren2.20 per drie maanden. Franco deer het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- hementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1'4 regels 1.10 voor iedere ïegel meer 26 centbij abonnement spe cific prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dlenstaanvragen vsn 15 regels 65 centiedere regel meer Ï3 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, tedere regel meer 26 cent VERKIEZINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat de lijst, bedoeld bij artikel 57f der Kieswet, bevattende de namen van kie zers, die voorkomen op de kiezerslijst eener andere gemeente, doch tijdig verklaard hebben op 5 Juli a.s. aan de stemming voor de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal te Vlissingen hunne stem te wil len uitbrengen en aan wie daartoe een op- roepingskaart is toegezonden, voor een ieder ter Secretarie dezer gemeente (2e afdeeling) ter inzage is neergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is gesteld. Vlissingen, 30 Juni 1922. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. Tweede Kamerverkiezingen. Het totaal aantal stemgerechtigden in het geheele land voor de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen bedraagt, volgens mededeelingen van het pers bureau Vaz Dias, 3.378.824 Dit aantal is over de verschillende •kieskringen als volgt verdeeld Kieskring I ('s Bosch) 175.291 II (Tilburg) 165.541 III (Arnhem) 182.760 IV (Nijmegen) 170.710 V (Rotterdam) 250.019 VI (Den Haag) 193.192 VII (Leiden) 154.860 VIII (Dordrecht) 226.920 IX (Amsterdam) 364.886 X (Den Helder) 162.541 XI (Haarlem) 154.163 XII (Middelburg) 119.631 XIII (Utrecht) 191.483 XIV (Leeuwarden) 196.642 XV (Zwolle) 213.250 XVI (Groningen) 180.062 XVII (Assen) 91.557 XV11I (Maastricht) 185.316 Pensioenregeling bij de spoorwegen. Naar de „Resjbode" verneemt, is het ontwerp eener nieuwe pensioenregeling voor het personeel van de Nederland- sche Spoorwegen gereed en zal het de zer dagen de besturen der verschillende organisaties (bereiken. Verzekeringsbank „Kosmos". De rechter-comimissari-s in zake de Verzekeringsbank „Kosmos", te Zeist, maakt 'bekend, dat de voorloouige uit- ■keering op alle verzekeringen van 60 is verhoogd op 70 De zingende candidaat. Te Winkel (N. H.) is de lieer KI. Driehuis de politieke nachtegaal, can didaat voor de Tweede Kamer, opge treden voor de Rapaillepartij. Een tal rijk publiek was aanwezig. Nadat de heer Rijnders gesproken had, zong de heer Dreihuis zijn rede. Er was gele genheid. tot debat. Dat moest ook zin gende gebeuren, anders kon geen dis cussie w-orden toegestaan. Een der aan wezigen maakte van dat aanbod ge bruik en jubelde zijn 'bedenkingen uit „con esperssione". Van repliek zag Driehuis af, omdat hij niet zoo gauw de melodie Icon vinden. 'En wie een beetje muzikaal waren aangelegd, hebben hem dat niet kwalijk genomen. BEURSBESCHOUW1NGEN. De beurs in afwachting. Wat is inflatie? Het gevaar voor nieuwe inflatie. In den Mexi- caanschen hoek. Mexico's olierijkdom.De nieuwe schuld regeling. Het behoeft niet te verwonderen, dat- er op de fomlsenmarkt nog geen ken tering ten goede te 'bespeuren valt, want wanneer men de binnen- en buitenland- sche berichten volgt, wordt de indruk meer en meer versterkt, dat zoo er al van een economisch redres in ons we relddeel sprake mag zijn, dit uiterst langzaam in, zijn werk gaat en nog steeds dreigt te zullen worden onder broken door nieuwe crisisverschijnselen. De voornaamste reden waarom men aan de beurs in zoo indolente houding verkeert, is wel deze, dat men eigenlijk niet weet, welke beteekenis men aan de economische verschijnselen van 'dezen tijd moet 'hechten. De ontwrichting der verhoudingen op het gebied van handel en industrie is zoo volkomen geweest, de ontreddering der geldstelsels gaat in sommige landen in zulk een snél tempo, dat men den normalen maatstaf voor 'de beoordeeling van het econo misch leven niet meer kan aanleggen. Met name de vraag of ook buiten Cen traal Europa, dat naar den afgrond snelt, een nieuwe inflatie der geldstel sels zal intreden, houdt velen bezig en vormt voor den beurshandel geen ge ringe belemmering. Men weet wat in flatie is. Het woord beteekent feitelijk „opblazen" en drukt uit een tegenstel ling tussohen den schijn en het wezen. Om een voorbeeld te gebruiken men zou kunnen zeggen dat een corpulent, maar ongezond en onsterk mensch aan inflatie lijdt, bij hem bedriegt de schijn. Ais iemand een stuk land heeft, waar van hij jaarlijks ƒ2000 trekt, kan hij 2000 bons afgeven goed voor één gul den dat is geen inflatie, want die bons worden door zijn inkomen ten volle ge dekt. Geeft hij er 3000 uit, dan zal de buitenwereld daarvan aanvankelijk niets merken hij blijft dezelfde en het land blijft zijn eigendom d.w.z. in naam, want in werkelijkheid teert de man in en hij kan de bons 20013000 niet in geld aflossen, maar moet er nieuwe bons voor afgeven-, die daardoor in waarde verminderen, want men weet niet in (hoeverre die bons nog gedekt zijn. Gaat de man voort met meer uit te geven dan hij ontvangt, dan heeft hij na afloop van tijd zijn land „uitgegeven" de houders der niet tegen geld inge wisselde bons eischen het op. De man treeft zich aan inflatie schuldig ge maakt. Toegepast op de geldstelsels, wil dit dus zeggen, dat er veel meer bankbil jetten in omloop zijn en worden uitge geven dan voor een goede functionee ring van het economisch leven noodza kelijk is. Bankpapier heeft immers geen waarde in zich zeiven, het stelt slechts kapitaal voor. het is slechts een aanwij zing op een bepaalde hoeveelheid goe deren en het onderstelt dus 'dat die goe deren aanwezig zijn. Wanneer men met een staaf goud of met het eigendoms recht van een hoeveelheid goederen bij de Nederiandsche Bank komt, dan geeft zij daartegen hare biljetten uit en deze zijn 'dan derhalve door waardevol actief gedekt. Maar ais de regeering een tekort in haar kas heeft omdat ze teveel uitgeeft, of omdat ze te weinig belasting int, of omdat ze bij het pu bliek geen leeningen kan plaatsen en nu maar naar de Nederiandsche Bank gaat met een verklaring „goed voor zooveel millioen" om daarop een gelijk bedrag bankpapier te ontvangen en dit weer voor allerlei doeleinden (hooge salarissen, verdediging, etc.) uit te ge- Ven, zie, dat is inflatie. Ut sjc Men weet dat het langen tijd zoo ging ook ten onzent. Dat de vlottende schuld geraamd wordt op het einde des jaars 1 milliard te zullen bedragen, dat 'de begrooting wederom met een te kort van 150 millioen zal sluiten, dat Indië een nog grooter tekort zal laten zien en dat de inkomsten van den Staat achteruitgaan, terwijl de regeering schijnt te schromen om het mes der be zuiniging met kracht te hanteeren, men weet en ziet dit alles -en vraagt zich daarom af of wij hier van een nieuwe inflatie zullen kunnen verschoond blij ven. En de groote moeilijkheid is om die vraag te beantwoorden. De presi dent der Nederiandsche Bank erkende ■dit in een zijner jaarverslagen onom wonden. Niet alleen dat er een groot 'bedrag (enkele honderden millioenen) van ons bankpapier in het buitenland wordt gehouden, dat dus aan de con trole der circulatiebank onttrokken is, ook de verhoudingen in het binnenland zijn van dien aarti, dat het niet gemak kelijk is om diet verschijnsel der inflatie te constateeren. Een feit is echter dat wanneer de regeering genoodzaakt wordt een verder beroep op -de Neder iandsche Bank te doen, de doorwer king van 'het inflatie-proces niet is te gen te gaan. Wat dit voor land en be volking meebrengt wordt ir. Duitsch- land, Oostenrijk en Rusland gezien en het is derhalve voor elke regeering een eisch van eerste orde om voor sluiten de begrootingen te zorgen. Dat daar mede het gevaar voor verdere inflatie niet absoluut geweken is, hopen we een volgende maal aan te toonen. Voor he den wijzen wij er op hoe de beurs dit spookbeeld nog altijd voor oogen heeft, ondanks het feit, dat hier en daar en kele symptomen zijn aan te wijzen die op een verbetering van den handels toestand duiden, in 'het buitenland schijnen die teekenen onmiskenbaar te zijn, doelt ook hier hebben bijvoorbeeld de in- e'i uitvoercijfers over de maand Mei een gunstigen indruk gemaakt, ter wijl de verlaging der -bankrente voor de beleening van effecten op een ontspan ning wijst. Men blijft op de beurs ech ter een afwachtende houding aannemen en slechts hier en daar valt er ï-ets be langrijks voor. Zoo was er de laatste weken eenige levendigheid in Mexica nen, naar aanleiding van de op handen zijnde schuldregeling, waarvan we hieronder eenige bizonderheden zullen mededeelen. Onder de „beleggingswaarden" die ens publiek de laatste jaren geld gekost hebben, behooren ook de Mexicanen, waarvan ten onzent zoowel staatsfond sen. ais aandeelen en obligaties der spoorwegen worden gehouden. Vóór de revolutie, die in April 1913 uitbrak, gol den Mexicanen als een belegging van redelijke quailiteit, wat we-1 hieruit blijkt dat de koersen lange jaren ach tereen slechts enkele procenten fluctueerden zoo bewoog zich bijvoorbeeld de 5 pet. goudleening van 1899 in het jaar van uitgifte tusschen 96 en goed 100 pet., terwijl in al de volgende jaren tot aan het revolutiejaar 1913 de laagste van deze grenzen nimmer overschreden werd, doch de noteering doorgaans bo ven pari bleef. Hoewel niet in gelijke mate (want de hier genoemde leening heeft bizondere garantie), gold hetzelf de ook van- de andere Mexicaansche fondsen, zoodat een groot deel ervan terecht kwam in de trommel van den voorzichtigen belegger. Het crediet van den Mexicaanschen staat stond, naar men zich herinnert, in nauw verband niet het krachtig bewind van den toen- maligen president, Porforio Diaz, door de bevolking meestal Don Porfi- rio genoemd die van 1877 tot 1911 met alle kracht aan den economischen opbloei -des lands gewerkt heeft en er meesterlijk in slaagde om zijn 15 mil lioen tamelijk (heet-gebakerde Mexica nen aan den leiband te houden. Spoor wegen werden gebouwd, irrigatie-wer ken verbeterd, geld- en bankwezen naar Westersche -begrippen gereorganiseerd en zelfs de vervuiling, temidden waar van een dee! der bevolking leefde, trachtte'hij te-bestrijden door het baden verplichtend te stellen, een voorschrift dat echter spoedig moest worden in getrokken omdat velen, die deswege blijkbaar voor het eerst met liet water in aanraking kwamen, zich een long ontsteking op d-em hals haa'lden en niet zeiden aan de gevolgen overleden. Of dieze maatregel tot zijn val heeft bijge dragen weten we niet, 'het zij slechts herinnerd dat de oude generaal in 1911 op tachtigjarigen leeftijd gedwongen werd te abdiceeren on het land te ver laten. Het land is sedert 1913 het too- neel geweest van een Moedigen burger oorlog met'het optreden van Carranza scheen een periode van rust te zijn te ruggekeerd en -nadat (hij in Mei 1917 officieel tot president was verkozen en door verschillende staten als zoodanig erkend, hebben de berichten over een hervatting der rentebetaling wellre sinds 19-13 gestaakt is, voortdurend de ronde gedaan. Hij heeft (het echter niet kun nen bolwerken en ten leste moeten plaats maken voor generaal Obregon, die begin 1921 als president van- Mexi co werd uitgeroepen. Alle presidenten in Mexico van den iaatsten tijd waren generaal en dat ni-et alleen in de titu latuur, integendeel, het waren echte „vechtgeneraals", -die in den' strijd om ■de macht zelf vooraan stonden, ten blijke waarvan de tegenwoordige func tionaris bijvoorbeeld nog slechts één arm bezit, waarmede hij dusver echter de rust in zijn land heeft kunnen her stellen en handhaven. Tegelijkertijd is door hem, naar ihet voorbeeld van Diaz, ijverig gewerkt aan de ordening van den chaos, dien hij bij zijn optreden schier op elk gebied vo-nd en wanneer we tihans zien wat de resultaten van zijn arbeid zijn, dan schijnt er inderdaad; met Obregon een tweede editie van den ouden Don Porforio te zijn verschenen. De -pogingen tot wederoprichting van het economisch leven worden niet wei nig vergemakkelijkt door de rijke hulp bronnen, waarover Mexico beschikt. Was vroeger het zilver de voornaamste post op 's lands 'handelsbalans,geduren de de laatste jaren heeft Mexico van zich doen spreken door de geweldige uitbreiding van zijn odleproductie en v/anneer het thans in staat is zijn schuldeischers een regeling voor te leg gen, dan is dit allereerst aan de groote winsten uit het oliebedrijf te danken. De -groei der Mexicaansche olie-indus- rie kan het best worden geïllustreerd door de productiecijfers van voorheen en thans, met die der Vereenigde Sta ten en der geheele wereld naast elkaar te plaatsen men vergelijke vaten*) vaten") vaten") 1901 10.345 69.620.529 167.434.434 1910 3.634.080 209.557.248 387.937.629 1915 32.910.508 281.104.104 427.740.129 1920 163.540.000 443.402.000 688.474.251 1921 195.064.000 469.639.000 759.030.000 1 vat 159.9 Liter petroleum. Deze cijfers behoeven geen commen taar. Zij bewijzen dat liet niet nakomen van de verplichtingen tegenover het buitenland niet een gevolg van-onmacht, doch van onwil is geweest. Want de oliewinning geeft in Mexico aan een groot deel der bevolking werk en brood en de ioonen waren er steeds hoog, het leven ruim en niet moeilijk. En wan neer slechts de binnenlandsche orde kan worden gehandhaafd, heeft Mexico economisch een schitterende toekomst. Zij die er geweest zijn en er nog zijn, ra'ken niet uitgepraat over den overwel digenden olierijkdom van meerdere districten in Tantpico, waar de Ko ninklijke een- productief arbeidsveld -heeft, stampt men het kostbare vocht met den voet uit den grond, zoo werd ons eenige jaren geleden door een boormeester verzekerd. Thans is er dan eindelijk een over eenkomst tot stand gekomen met de Mexicaansche regeering, inzake de re geling der buitenladsche schulden, wel ke ook de zoogenaamde binnenlandsche leeningen omvat, die grootendeeis in het buitenland worden gehouden. In totaai bedraagt de te regelen schuld $500 mil'lioen, waarop aan interest een bedrag van 200 millioen achterstallig is. Voor deze achterstallige rente zullen scrips worden afgegeven, welke gelei delijk worden afgelost, terwijl vanaf 1 Januari a.s. de rente op de obiigatiën weer geregeld zal worden betaald, ge deeltelijk in contanten, gedeelteliik in scrips. De spoorwegen zullen evenals vóór de revolutie weer door de maat schappijen worden geëxploiteerd en de regeering zal zich verbinden voor alle spoorwegschulden voor zoover deze niet gegarandeerd zijn. Ten einde op 1 lanuari 1928 alle verplichtingen weer in geld te kunnen voldoen zal de Mexi caansche regeering tot dien -datum, dus gedurende vijf jaren, van alle aflos- singsbepali-ngeni zijn vrijgesteld. Op 1 Januari 1928 zullen alle vroegere lee- ningsovereenkomsten weer ten volle van kracht zijrr. Dat het bekend worden van deze voorloo-pige regeling, die nog door de Mexicaansche regeering moet worden goedgekeurd, op de beurzen niet meer emotie veroorzaakt, vindt zijn verkla ring in het feit da-t de laatste jaren periodiek berichten over een hervatting der rentebetaling op Mexicaansche fondsen gelanceerd zijn1 met het gevolg dat de koersen allengs wat zijn opgeko men en nieuwe berichten van dezelfde strekking aan invloed verliezen. Voor een groot deel zal het van Obregon's invloed op zijn bevolking afhangen of Mexicanen na verloop van tijd weer on der de echte beleggingsfondsen zullen mogen worden gerangschikt, dan wei of zij zullen blijven wat ze de laatste jaren geweest zijn een speculatie object. VLISSINGEN, 30 JUNI. De Kamerverkiezingen. Wij wijzen er eens op, dat om een geldige stem uit te brengen, de witte sti-p in bet zwarte vakje voor den naam van één candidaat op het stem biljet met het r o o d e potlood in bet stemhokje aanwezig, rood gemaakl moet worden. Gebruik van potlood van andere kleur maakt het biljet ongel- d I g. Gisterenavond trad in -de groote zaal van- „de Oude Vriendschap", welke slechts matig bezet was, voor de afdee ling Vlissingen van de Communistische Partij- op het Tweede Kamerlid de heer J. W. Kruijt. In zijn onderwerp „de Communisten in en buiten de Tweede Kamer", zette spreker in het kort uiteen wat reeds door de communisten is ge daan geworden. De rede van den spre ker werd meermalen met applaus be groet. Door enkele personen werden aan spreker nog en-kele vragen gesteld, welke door hem werden beantwoord. Vanwege de S.D.A.P. wordt Zondag a.s. des middags 3 ure, op het voetbal terrein aan den Koudekerksch-en weg een provinciale betooging gehouden. Als sprekers treden op de heeren E. Kupers, secretaris van 'het Ned. Ver bond van Vakvereenigingen, en W. Drop, lid van het partijbestuur der S.D. A.P., die -beiden zullen spreken over de Kamerverkiezingen. De -ntuzlekvereeniging „Excelsior" uit Middelburg en de zangvereenigingen „de Stem des Volks" uit Vlissingen en Middelburg zullen medewerking ver- leenen. Vanaf de Keersluis wordt in optocht naar het meeting-terrein gemarcheerd. Strandconcert. Het harmtoniegezelschajp „St. Caeci- lia", directeur -deheer André j, Geijsen, geeft Zondagavond van 810 een con cert In >de tent op den.-boulevard Evert- sen. Het programma luidt als volgt „General Castar", pas redouble, Théo Mah.y „Faust", fantaisie sur I'O-pera de Gounod, au M. J. H. Kessels „Lor- sque la nuit descend", valse Boston, P. Ermenegiido „Un Souvenir", pas re- doublé, Théo Mahy „Marohe des Re- crues", Jos. Bouwen-s „de Lieve Mei", ouverture fantastique, G. Feremann „Fiorlca", valse, L. Goiesteanu „la Fle-ur de la Reine", fantaisie, G. Fere mann Finale. Heden is op de reede alhier aange komen 'het Engelsche stoomschip „Jöhn Pending". Dit schip heeft den telefoon kabel aan boord gehad, welke van En geland -naar Domburg is gelegd, ten einde een telefonische verbinding tus schen Engeland en ons lan-d tot stand te brengen. Voor'het examen dactylografie is te Antwerpen met onderscheiding ge slaagd onze stadgenoote, mej. Marcella Demoor. Door H. M. -de Koningin is een nieuwe fraaie zilveren beker geschonken voor de ringrijderij, uitgaande van de ver- eenigin'g tot bevordering van het vreem delingenverkeer te Middelburg. De vo rige beker is definitief eigendom gewor den van den heer Brasser te Vrouwepol der. Door 'het centraal stembureau voor de verkiezing van leden van de Prov. Sta ten, werd in zijn 'hedenmorgen te Mid delburg gehouden vergadering tot lid van de Prov. Staten in de vacature, ontstaan door bet bedanken van den Iheer mr. A. A. de Veer gekozen ver klaard deheer J. H. Geschiere te Grijps- kerke. Naar wij vernemen zal in de vaca ture van buitengewoon lid van Ged. Staten, ontstaan door de verkiezing van mr. A. A. de Veer tot lid van de Eerste Kamer, als candidaat van de rechtsche partijen worden gesteld mr. F. H. La-nts- heer (chr.-hist.), voorzitter van den polder Walcheren. De 'werktijden op. de Provinciale grif fie van Zeeland' te Middelburg zijn ver lengd en wel dagelijks met een uur. De griffie zal nu -open zijn tot 5 uur, alleen zal zij tusschen den middag een uur gesloten zijn, van 12(4 uur tot 1(4 uur, waf nui niet voorkwam. Des Zaterdags zal om 1 uur het werk eindigen inplaats van te 3 u-ur. Alles bijeen komt liet neer op verlenging van den werktijd met 4 uur per week. Afdamming van de Zandkreek. De indertijd door de Staten benoem de commissie tot onderzoek van de vraag of afdamming van de Eendracht en van de Zandkreek uitvoerbaar is en gewenscht lean zijn, deelde nu mede, dat beide afdammingen technisch uit voerbaar zijn, maar 'bij afdamming van de Zandkreek, zou het kanaal door Walcheren verlengd moeten worden en wel tot de Oosterschelde nabij -het Sas van Goes, wat 8 tot 9 millioen zal kos ten, welke kosten niet gewettigd zijn in verband met de v-oordeeien die de af damming kan opleveren. Een kanaal van Veere door Noord Beveland zou wel goedkooper zijn, maar -dit zou op een ongunstige plaats uitmonden. Af damming van de Zandkreek kan dus uit financieel oogpunt niet in aanmerking komen, inzake de Eendracht heeft de commissie haar standpunt dam -of brug nog niet kunnen vaststellen. Ged. Staten stellen nu voor de com missie te ontlasten van haar taak, voor zoover die betreft de afdamming van de Zandkreek. Concours Christelijke Zangvereenigingen. Gisteren werd op de groote weide van den beer J. de Bokx aan den 's Heer Hendrikskanderen-dijik te Goes het acht ste zangersfeest van -de Christ, zang vereenigingen, aangesloten bij -de-n ring Zeeland gehouden. Aan dit concours werd d-oor 17 vereeniginge.n deelgeno men, terwijl 1 vereeniging niet was op gekomen. Op -de Groote Markt werd de stoet samengesteld, waarna te ongeveer half tien naar het terrein werd gemar cheerd, onder de tonen van -de muziek van het Chr. harmoniegezelschap „Ho sanna" uit Goes, welk korps ook verder den gehee-len dag zijn medewerking verleende. Precies te 'half elf werd (het concours geopend -door den voorzitter van den ring, den -heer Gussinklo van Wisse- kerke. Gezamenlijk werd toen gezongen het Bondslied, -waarna de voorzitter een kort openingswoord sprak. Hierna werd door elke deelnemende vereeniging om -beurt het verplichte concoursnum-mer ten geboore gebracht, benevens een vrij nummer. Gezongen werd in de tweede en -de derde afdeeling. In -de pauze werd door het bovengenoemd harmoniegezel schap een uitstekend concert gegeven. Ter afwisseling werden ook met be geleiding van muziek eenige koren gezongen. Te ongeveer half zes was het con cours af-geloopen en werd door ds. Van der Veen uit Goes het slotwoord ge sproken, waarna -de stoet weder werd .samengesteld en men onder de opge wekte tonen der muziek stadwaarts trok. O-p de Groote Markt werd door de gezamenlijke vereenigingen het Bondslied gezongen, waarmede het eigenlijke concours was afgeloopen.

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1