ik 14© lanbiedingen istaanvragen. rkvrouw fnstbode che Maatschappif w Stoomvaart Ieren en vee. VRIJDAG 23 «JUNI FEUILLETON LEVENSSTQRMEN. BINNENLAND KOERSEN. heden, 22 Juni, des na (niet officieel) jue-koersen. en verkoopen. 2.58-f2.59 Londen Berlijn /0.78'/o-~. 21.1021.17J4 Pariis Weenen 0.01 mkpapier. "2.59; Ponden 11.45 0.80-0.82 Belgische 21.20; Fransche Francs Kronen (afgest.) /0.02_ BERICHT. fterstand 769.8 te St. Ma terstand 754.5 te Herno- den avond van 23 Juni tot Westelijke wind. Be- bewolkt. Waarschijnlijk oeler. 'R TE VLISSINGEN. v.m. n.m. 1.— 1.17 1.30 1.59 2.10 2.36 2.53 3.13 3.35 3.52 N.M. xsaJR. lervenglazen I i se er-Toestel tien in ieder we- enkel fabrikaat ten en regeerings- fGouden medaille. In en omstreken V Bellamypark 32. oor 1922. IITH'S LAVENDER- éARDLEY's LAVEN- ER en LAVENDER- eds voorhanden bij'. |N GERMAN. IBellamypark 37. 1ESJES 6 st f 1.25. /ilhelminastrraat 10. oor Amsterdam, m. 1. |of later. Te bevragen Paardestraat 16. iMiddelb. - Rotterdami engelegen plaatsen. van passagiers Juni 7. ïitó T.i. uur 8 7. Rott 7.1. nut 9 8 Vlissingen GEEN afvaart. ties te bekomen N.V. Tiansp. en Kip Erven O. VOS, Tm. B.EENHOORN, Tel. 1.53. r OOSTEBHOUT, Tel. 282. jéb.BUITENHEK. Tel. 101 VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door bet geheele rijk 2.50. Week-abon- jiementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent AIïVERTENTIE-PRIJS. Vin 1i regel»: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel CMenataanbiedlngen en dienstaanvragen van 15 regels 85 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van i6 regels 1.79, Iedere regel meer 26 cent. VERKIEZING EERSTE KAMER. Gisteren kwamen in alle provincies de Staten bijeen ter verkiezing van le den der Eerste Kamer. De verkiezingen hadden liet volgende verloop ZUID-HOLLAND. In de vacature-v. Voorst tot Voorst (R.-K.) werd herkozen baron Van Voorst tot Voorst met 42 stemmen tegen 9 op mr. Rink (V. B.), 18 op dr. Stoop (S. D.), 3 op mevr. dr. Aletta Jacobs, 1 op mr. Fockema, en 2 blanco; in de vacature-van den Berg (anti-rev.) hrkozen mr. Van den Berg met 42 stem men, tegen 17 op dr. Stoop, 10 op mr. Rink, 2 op mr. Limburg, 1 op mr. van Aalten, 1 op Fockema, 1 op de Zeeuw en 2 blanco in de vacature-jihr. de Gijselaar (Ohr.-Hist.) herkozen jfor. de Gijselaar met 43 stemmen, tegen 18 op dr. Stoop, 10 op tnr. Rink, 3 op mevr. Kluyver, 1 op de Zeeuw en 2 blanco in de vacature-van Swaay (R.-K.) 'her kozen mr. van Swaay, met 42 stemmen, tegen 18 op dr. Stoop, 10 op mr. Rink, 2 op mr. van Aalten, 1 op de Zeeuw, 1 op mej. van Dorp, 1 op mr. Tiel en 2 blanco in de vacature-mr. van der Hoeven (Chr.-Hist.) herkozen mr. van der Hoeven, met 42 stemmen, tegen 17 op dr. Stoop, 10 op mr. Rink, 3 op mr. (Tiel, 1 op mr. van Aalten, 1 op de Zeeuw en 2 blanco in de vacature- Gillissen (R.-K.) herkozen de'heer Gil lissen, met 42 stemmen, tegen 19 op dr. Stoop, 10 op mr. Rink, 4 op prof. van Vollenhoven en 2 blanco in de vaca ture-de Waal Malefijt (A.-R.) herkozen de heer de Waal Malefijt met 43 stem men, tegen 19 op dr. Stoop, 10 op mr. Rink, 3 op G. Vlug en 2 blanco in de vacature-Wittert van Hoogland (R.-K.) herkozen jlhr. Wittert van Hoogland, met 41 stemmen, tegen 19 op dr. Stoop, 10 op mr. Rink, 2 op de Groot en 4 blanco in de vacature-ldenburg (A.- R.) herkozen de heer Idenburg, met 42 stemmen, tegen 16 op dr. Stoop, 9 op mr. Rink, 2 op mr. Werker en 2 blanco in de vacature-Anema (A.-R.) herkozen mr. Anema, met 40 stemmen, tegen 17 op dr. Stoop, 19 op mr. Rink. 1 op mr. Joekes, 1 op mr. Visser van IJzendoorn en 2 blanco. NOORD-HOLLAND. In de vacature-K. de Boer Czn. (V. B.) werd gekozen de heer W. de Vlugt (anti-rev.) in de vacature-J. T. Cremer (V. B.) gekozen mr. J. Heerkes Thijssen (R.-K.) in de vacature-mevr. Pothuis Smit (soc.-dem.) werd herko zen mevr. Pothuis-Smit in de vacatu- re-D. J. van Houten (V. B.) werd geko zen mr. H. Verkouteren (Ohr.-Hist.) in de vacature-dr. J. Krans (V. B.) ge kozen de heer P. j. J. Haazevoet (R.- K.) in de vacature-prof. dr. D. van Embden werd herkozen de heer van Embden (vrijz.-dem.) in de vacature- v. Nierop werd gekozen de heer F. M. 31) Zijn vader schijnt zwaar ziek te zijn geworden. Subaroff was tenminste erg ongerust en is onmiddellijk op reis gegaan. O, wat spijt me dat Sprak hij er niet over terug te komen Neen. Kom nu toch, tante Helmi, drong het kind, haar over den drempel trekkend. Neen, herhaalde Kora zacht, toen zij weer alleen was, neen, hij sprak niet van terug komen. Een uurtje geleden had zij nog genoten van den heerlijken voorjaarsdag, dien de natuur lieden zelfs den Berlijners schonk. Zij had naar de vogelliederen geluisterd en het was haar geweest, als klonken Idoor die melodieën woorden van een heerlijk, groot geluk zonder zorg of smart, van een liefdeslente ook voor haar, die reeds in den zomer des levens stond. Ja, dat was vóór Subaroff's afscheids bezoek geweest. Nu zongen nog steeds ide onvermoei de vogelkeelljes, door het open raam klonk hun gezang, maar Kora vroeg zich in stilte af of zij werkelijk, ondanks kaar vele levenservaringen nog onder den invloed kon komen van een senti- nienteele stemming of dat vogelstem- 'netjes buiten plotseling treurig klon ken. Drie en dertig jaar was zij oud ge- Wibaut (soc.-dem.) in de vacature- Vliegen werd herkozen de Iheer W. H. Vliegen (soc.-dem.) in de vacature- Slingenberg werd herkozen mr. M. Slin- genberg (vrijz.-dem.) Kort vóór de stemming had de Vrij heidsbond het compromis met de S. D. A. P. en de vrijzinnig-dedmocraten ver broken. GRONINGEN. In de vacature-Mendels (soc.-dem.) werd herkozen mr. AA. Mendels met 23 stemmen, tegen 14 op mr. de Vries Cz. (anti-rev.) 4 op mr. dr. van Ketwich Verschuer (V. B.) en 1 op I. A. van Roijen (id.) in de vacature-Dojes werd gekozen de heer J. B. Westerdijk (vrijz.- dem.) met 22 stemmen, tegen 14 op de Vries en 6 op Dojes in de vacature- Geertsema (V. B.) verkregen bij eerste stemming de heeren Geertsema, de Vries 14, L. J. H. Eversen (soc.-dem.) 14 en Dojes 1 stem, bij tweede stemming Geertsema 13, de Vries 14 en Eversen 15 stemmen bij herstemming werd ge kozen mr. S. de Vries Czn. met 21 te gen 19 op den heer Eversen en 1 blanco. FRIESLAND. Bij derde stemming werd gekozen in de vacature-H. van Kol (S. D. A. P.) mr. J. v. Croles (anti-rev.), raadsheer in 'het gerechtshof te Leeuwarden, met 21 stemmen, tegen 19 op den 'heer Van Kol, 9 blanco, 1 ongeldig in, de vaca- utre-H. Polak (S. D. A. P.) werd geko zen de heer W. Fransen Jzn., (R.-K.) te Leeuwarden, met 22 stemmen, tegen 19 op den heer Polak er. 8 blanco in de vacature-E. Bergsma (V. B.) werd gekozen de heer L. W. de Vries (chr.- Hist.) met 23 stemmen, tegen 19 op den heer Van Kol en 8 blanco in de vaca- ture-Rengers (V. B.) werd gekozen de heer S. Sijtsma (anti-rev.) met 22 stem men, tegen 19 op den heer Van Kol en 8 blanco. DRENTHE. In de vacature mr. G. W. baron van der Feltz werd na 3 stemmingen ge kozen de lieer J. B. Westerdijk, te Uit- touizermeede (vrijz.-dem.) met 23 stem men, tegen 11 op den heer T. Timmer, te Meppel (anti-rev.) en in devacature- H. Smeenge werd na 3 stemmingen herkozen mr. H. Smeenge met 25 stem men tegen 11 op prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruyne (c'hr.-hist.) en 8 blanco. OVER1JSEL. Herkozen dr. H. Franssen (A.-R.) met 28 stemmen, tegen F. M. Wibaut (soc.-dem.) 8 en barones van Dedem Geertsema (V. B.) 10 de heer J. C. L. van der Lande (R.-K.) met 28, tegen F. M. Wibaut 8, J. Gelderman (V. B.) 9 en S. de Herder 1 mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk (C.-H.) met 28 tegen S. de Herder 9, F. M. Wibaut 8 en J. Gel- derman 1. GELDERLAND. Herkozen de iheeren mv. W. H. J. Th. van Basten Batenbtirg'*('R.'-K.) met 33 stemmen, tegen 10'op mr. A. baron van Na'geli van Ampsen (V. B.), F. M. Wibaut (soc.-dem.) 11 en 3 blanco; mr. A. J. E. baron van Wassenaar van Catwijck (chr.-hist.) met 33 stemmen, tegen 11 op F. M. Wi'baut, 10 op gravin van Heerdt van Eversberg (V. B.) en 3 blanco mr. P. A. Diepenhorst (anti- rev. met 33 stemmen en 11 blanco J. F. C. Arntz (R.-K.) met 33 stemmen en 12 blanco j'hr. J. Beelaerts van Blok land (ohr.-hist.) met 33 stemmen en 9 worden, zonder ooit ware liefde voor een man te gevoelen, nu was de liefde gekomen en had wortel geschoten en bloesems der hoop gedragen. De knappe, geniale Rus had in 't eer ste uur, dat zij hem ontmoette al indruk op haar gemaakt en haar gedachten langzamerhand geheel in beslag geno men. Zij haid bij zijn stille, maar door haar duidelijk opgemerkte hulde, al ,gauw vergeten, dat zij tegen een tweede .huwelijk was, dat zij zich er met hand en tand tegen verzet had, haar hoogge roemde vrijheid en onafhankelijkheid le verliezen. Dat was voorbij. Reeds we ken lang had zij zich vertrouwd ge maakt met de gedachte voor Su'baroff een liefhebbende, opofferende gade te worden, die zich graag schikt naar den wil van 'haar man. En nu was hij heen gegaan en had niet uitgesrpoken, wat zij had gehoopt. Ik moet geheel onverwachts op reis, mevrouw, zoo had hij met trillende lippen tot haar gesproken. Mijn vader is zwaar ziek geworden, en of ik hem nog levend aantref, dat ligt in Gods hand. Binnen twee uren verlaat ik Ber lijn, maar ik kon niet vertrekken, zon der u vaarwel te zeggen. Zij was zoo verstomd van schrik geweest, dat zij ternauwernood woor den had kunnen vinden, om haar deel neming te betuigen. Toen had hij haar handen gegrepen en telkens weer aan zijn lippen gebracht, en zijn ernstige oogen hadden haar zoo treurig en toch zoo liefdevol aangezien, dat haar een rilling door de leden ging maar blanco. Gekozen werd, in de vacature wijlen mr. F. J. M. A. Reekers, de heer P. F. H. Dobbelman (R.-K.) met 32 stemmen en 7 blanco. UTRECHT. Herkozen de heeren jhr. mr. J. W. M. Bosch van Oud-Amelisweerd (R.- K.) met 21 en G. C. D. d'Aumale baron van Harden'broek van Hardenbroek (anti-rev.) met 22 stemmen. Voorts verkregen de heeren F. M. Wi baut (soc.-dem.) 8 stemmen, mr. A. F. baron van Lijnden (V. B.) 5, mr. J. Lim burg (vrijz.-dem.) 2, mevr. Leliman Bosoh (V. B.) 2 en F. W. Swane (Nieu we Katholieke Partij) 1 stem. NOORD-BRABANT. in de vacature mr. Smits (R.-K.) is herkozen mr. Smits met 31 tegen 5 op mr. dr. Jan van Best, 1 mr. J. v. d. Mor tel (R.-K.), 6 P. J. A. de Wit (R.-K.) 1 P. Haaiman (S.-D.), 2 mr. J. Limburg (V.-D.), 1 mr. Koovels (R.-K.), 7 blanco. In de vacature Blomjous (R.-K.) is herkozen Blomjous met 35 tegen 4 op mr. Van der Mortel, 3 De Wit, 4 Haai man, 2 mr. Limburg, 1 mr. Koovels, 3 Van Best, 1 op Laane. Vacature dr. Van Loon (R.-K.) her kozen na tweede vrije stemming Van Loon met 30, overige verdeeld. Vacature Van der Does de Willebois (R.-K.) Herkozen Van der Does met 35 stemmen, overige stemmen verdeeld. Vacature Van Lanschot (R.K.) her kozen Van Lanschot met 41, overige stemmen verdeeld. Vacature Verheye (R.-K.) herkozen Verheye met 38 stemmen, overige stem men verdeeld. LIMBURG. Herkozen: de heeren mr. F. I. J. Jans sen (R.-K.) met 27, O. M. F. Haffmans (R.-K.) met 30 en jhr. mr. L. H. L. J. van der Ataesen de Sonrbreff (R.-K.) met 30 van de 40 uitgebrachte stemmen. De overige stemmen waren verdeeld. Blijkens den totaal-uitslag zijn 21 R.- Katholieken, 13 A.-R., 7 Óhr.-Hist., 4 S. D. A. P.'ers, 4 Vrijz.-Dem. en 1 V.B. gekozen. De verhouding-wéACr 41 rechts tegen 9 links. De oude samenstelling was 32 rechts tegen 18 links. De V. B. verliest 10 zetels. De S. D. A. P. verliest 2 en wint 1, de vrijz.-de- mocraten winnen 2, de R.-K. winnen 3, de A.-R. winnen 4, de C.-H. winnen 2 zetels. (Wij geven den volledigen uitslag, omdat wij dien gisteren wel hebben ontvangen, doch niet geheel meer kon den opnemen.) Verklaring van den Vrijheidsbond. Een commissie unt Ihet dagelijksch be stuur van den Vrijheidsbond heeft gis terenmorgen verdere besprekingen ge voerd met de Noord-Hollandsche Sta- tenokvb van den Vrijheidsbond. Bij die besprekingen bleek, dat, om te voor komen, dat de Noord-Hollandsche Sta- tenclub de vertegenwoordiging van Noord-Holland in de Eerste Kamer zou moeten prijsgeven, in Noord-Holland overleg met de S. D. en V. D. was voor gesteld. Op verzoek van mr. Dressei- huys is daarop door den secretaris van de Statenclub aanraking gezocht met de coalitiepartijen, ten einde te komen to handhaving van de bestaande ver houdingen der partijen in de Eerste de trillende mond was stom gebleven, niets had hij -geuit dan de armzalige woorden Ik zal u nooit vergeten. En zij had nog wel zooveel gehoopt van dit laatste uur, dat zonder dit ziek tegeval toch ook gekomen zou zijn, daar Subaroff gedurende den zomer op het landgoed van zijn vader niet gemist kon worden. Haaf verbeeldingskracht had een geheel- nietiV-Igven voor haar doen ontstaan, en alles Vat goed en edel in haar was, leefde op bij de ge dachte den man, dien zij liefhad geluk kig te maken. Ik zal nooit vergeten. Deze phra se had haar al uit zoo menigen man nenmond tegengeklonken en spoedig daarop moest zij dan constateeren dat di't nooit" een 2eer rekbaar begrip was. Maar Subaroff was niet een van die alledaagsche menschen; hij had zulk een hoogstaand denkbeeld van kunst en kunstenaars, dat het hem zeker ernst was, toen hij zei Ik zal u nooit ver geten, en hij bepaald gewichtige be weegredenen had, die hem verhinder den, meer te zeggen. Van zijn persoonlijke aangelegenhe den wist Kora weinig. Nu en dan had hij weleen-s over zijn mooi vaderland in 't zuiden van Rusland gesproken en ook verteld, dat zijn moeder reeds lang ge leden was gestorven en dat zijn vader, die het landgoed zijner voorvaders be woonde, een streng geloovig man was, trotsch op zijn geboorte, dat hij als eenige zoon hij had maar één zuster het landgoed zou erven en dat daarom zijn innige wensch, kunstenaar Kamer in afwachting van de spoedig komende evenredige vertegenwoordi ging. Dit voorstel is door de rechter zijde van de hand gewezen. De heer Dresseihuys is gemachtigd tot de verklaring, dat van den kant van de rechterzijde aan den Vrijheids bond het aanbod is gedaan, met haar samen te werken. Dan zou de Vrijheids bond zeven van de negen Eerste Ka merzetels krijgen en zou rechts zicli met de twee overblijvende zetels tevre den stellen. Men vindt dit aanbod in een brief, geschreven d-oor mr. Heerkens Thyssen, het hoofd van de katholieke Statenfractie, in overleg met den aan voerder van de protestantscii christe lijke fractie, mr. Verkouteren, aan een der voormannen van den Vrijheidsbond in de Staten van Noord-Holland, Dit voorstel, aldus spreker, is door den Vrijheidsbond afgewezen, omdat het met ons gevoel stuitte. Ten eerste meenden wij, dat zeven zetels ons niet toekwamen, gezien onze getalssterkte in de Staten, maar bovendien wilden wij deze gelegenheid niet gebruiken om de sociaal-democratisohe en vrijzinnig democratische Statenleden van Noord- Holland uit de Eerste Kamer te houden ten behoeve van rechts. Zoowel rood al» zwart is ons vreemd De Vrijheidsbond kan slechts één houding aannemen: zijn eigene Reorganisatie georganiseerd overleg Rijkspersoneel. De „Res.bode" meldt de voornaamste punten van de regeeringsvoorstellen tot reorganisatie van het georganiseerd overleg voor rijkspersoneel. Het karakter van het overleg is in zooverre gewijzigd, dat voortaan de commissie niet alleen de bevoegdheid heeft, met de vertegenwoordigers der regeering overleg te plegen, zij zal ook met den betrokken minister of de geza menlijke ministers over een aanhangige zaak overleg kunnen plegen. Dit con tract zal moeten worden onderhouden door den voorzitter. De eindbeslissing blijft echter, evenals nu, in handen van de regeering, zoodat de commissie haar adviseerend karakter behoudt. Verder zal ook de centrale van hoo- gere rijksambtenaren de bevoegdheid krijgen, een afzonderlijken vertegen woordiger in het georganiseerd overleg aan te wijzen. De regeering acht dit ge- wenscht, omdat de hoogere ambtenaren een onderdeel van het ambtenarencorps vormen met veelzins afwijkende opvat tingen en belangen. De z.g. evenredige vertegenwoordi ging, waarom enkele organisaties had den gevraagd, heeft de regeering niet ingevoerd. Reeds alleen op opportuni- teitsgronden achtte zij deze invoering verwerpelijk. Ook het verzoek van de huidige com missie, den voorzitter te doen kiezen door het georganiseerd overleg, bij een meerderheid van twee derde der stem men, heeft de regeering niet ingewil ligd. De benoeming van den voorzitter meent de regeering aan zich te moeten houden, tenzij de vergadering met een stemmigheid een bepaalden persoon als voorzitter aanwijst, in dit geval zal de Kamer bij de benoeming niet van het advies mogen afwijken. Een ziekenhuiskwestie. De gemeente Den Helder heeft, even als onze gemeente, een ziekenhuiskwes- te worden, onvervuld was gebleven en hij zich op het landbouwbedrijf had moeten toeleggen. Hoe de verhouding was tusschen hem en zijn bloedverwan ten, had Kora nooit van hem gehoord. Subaroff was een ernstig man, die wei nig sprak, zijn neiging voor Kora had hij dan ook meer geuit in tonen, dan in woortien, maar wat zijn spel haar zei, hadden zijn oogen bevestigd. Zeker was zijn stilzwijgendheid ook de oorzaak er van dat bij door de vele bezoekers van Kora niet werd begrepen en dus ook niet op de rechte waarde geschat werd. Tegenover Helmi had hij na de pijn lijke scène met Thea zijn teruggetrok kenheid eenigszins afgelegd. Het jonge meisje was hem zeer sympathiek en zij was ook gaan houden van den fijn be schaafden man, die haar bovendien door zijn heerlijk spel zooveel stille vreugde bereidde. Bepaald kortaf was Herbert Behrens tegen hem. Diens scherpen blik ontging het niet, dat Subaroff stap voor stap, zonder moeite, het terrein veroverde, waarop hij tot dusverre meende alleen recht te hebben. Na het verdwijnen van der. baron hadden Kora en hij eens weer een schermutseling gehad en daarbij had zij hem onomwonden ver klaard. dat Subaroff een door haar gaarne geziene gast was en zij hem gaarne mocht lijden na dien tijd was hij den Rus vijandig. Het vooroordeel tegen dezen nam van dag tot dag toe, hij kon zich niet verhelen, dat Subaroff van een oorspronkelijk met medelijden beschouwden medeminnaar, de over- tie. Men heeft daarvoor in deze Noord- Hollandsche stad een oplossing gevon den, waardoor in een dringende behoef te wordt voorzien. De gemeenteraad heeft nl., na eenig aanvankelijk verzet, met algemeene stemmen aangenomen een voorstel om in beginsel te beslui ten het Algemeene Weeshuis, zooctra alle weezen in gezinsverpleging zijn op genomen, in te richten tot ziekenhuis en de gebouwen der voormalige ge meente-apotheek in te richten voor ver pleeghuis voor ouden van dagen. Dure korporaals-examens. Te Amsterdam moeten 7 korporaals van den vrijwilligen landstorm examen afleggen voor den rang van sergeant bij dat instituut. Hoewel te Amsterdam bij den vrijwil ligen landstorm zijn ingedeeld 1 ma joor, 1 kapitein, 1 luitenant en boven dien bii de verschillende indeelingsdis- tricten en bij de burgerwacht aldaar ral van beroepsofficieren zijn ingedeeld, welke zonder bezwaar met het afnemen van dat examen zouden kunnen wor den belast, zijn thans van Vrijdag 16 tot en met Donderdag 22 Juni (of zooveel later als het examen zal duren) te Am sterdam uit het garnizoen Harderwijk gedetacheerd 1 kapitein, 1 eerste en 1 tweede luitenant om deze korporaals te examineeren. Aan de genoemde officieren zal ge durende dien tijd een niet onbelangrijke toelage moeten worden uitgekeerd, 'be nevens een vergoeding voor de reiskos ten. Hoewel op dergelijke geldverspilling reeds meermalen de aandacht is geves tigd, schijnt het departement van oor log op den gebruikelijken weg voort te gaan en onnoodige uitgaven voortdu rend goed te keuren., zegt „de Tel." Een verkiezings wedstrijd. „Netschers-Revue" heeft de lezers van dit blad uitgenoodigd vóór 1 juli de samenstelling van het na de verkie zingen op te treden ministerie mede te deelen. Voor den goeden oplosser wordt een prijs van 500 beschikbaar gesteld, terwijl bij meerdere goede oplossingen deze prijs verloot wordt. NederlandschDuitsche vereeniging. Ondr leiding van prof. dr. Ant. van Gijn, heeft te 's-Graverthage de jaarlijk- sChe algemeene vergadering van de Ne- derlandsch-Duitsche Vereeniging plaat» gehad. Het jaarverslag, uitgebracht d or den secretaris, prof. dr. J. G. Frieswijk, vc ->eldt o.a.. dat zich in het e-.'ste vere.-uigingsjaar reeds afdeelin- g - hebben gc-.or.nj (Den Haag, Am- sioriam, Rottcrdu: i. rvwringen, Haar- ■em, Het Gooi, Leiden, Vlissingen en I'i'tt), en de inrichting van de 10e af- dr-eüng (Utiechtj zeer spoedig is te verwachten. De ledenlijst vermeldt thans duizend namen. Er werden in den afge- lcopen winter 27 voordrachten gehou- den in verschillende plaatsen. Het ver slag herinnert voorts aan de ontvangst van de Duitsche studenten in Novem ber en aan de tentoonstelling van het Duitsche boek in Den Haag. In Duitsoh- land zijn inmiddels 4 Deutsch-Nieder- landisehe Gesellschaften opgericht (Dusseldorp, Leipzig, Berlijn en Aken). Het aantal bij het secretariaat ingeko men en daarvan uitgegane stukken be droeg 3000. Het huishoudelijk reglement werd vastgesteld. winnaar was geworden en Kora voor hem koeler werd. Ook met Helmi schoot hij niets op. Na de verbreking van haar verloving was zij weer geheel de oude geworden, namelijk een ernstig meisje, dat haar vernuft niet verborg, maar er zich toch ook niet op liet voorstaan slagvaardig ais het gold zich te verwe ren tegen Herbert's spotlust, maar koel, ja bijna preutsch ails hij haar hof wilde maken. De ijdele Herbert, de ver wende salonheld, beleefde nu en dan uren, waarin hij zich in Kora's salon te veel vond, en dat hij zich wel moest ■bekennen, dat zijn gedachten dat hij slechts 'de hand had uit te steken om dé beide hem liefhebbende vrouwen te ver werven, slechts bluf was geweest. 't Was hem dan ook heel aangenaam des avonds te hooren, dat Subaroff plotseling was vertrokken en hij kon niet nalaten Kora onderzoekend aan te zien. Zoo hij echter had gehoopt, spo ren van diepe smart over teleurgestelde verwaoh tingen te zullen zien, dan ver giste hij zich deerlijk en had hij de too- neelspeelkunst dezer vrouw, die hij .meende zoo goed te kennen, ten eenen- ,male onderschat. Zij sprak heel kalm .over Subaroff's vertrek en betreurde '1' .zeer, dat hij voortaan op haar ontvang- avonden zou ontbreken, maar «zij liet Herbert geheel in het duister omtrent haar ware gevoelens. Toch nam deze zich voor de afwezigheid van zijn me deminnaar niet onbenut te laten om zijn eenigszins wankel geworden positie te versterken. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1