RECHTS ERNOES. naai maat. ZATERDAG ÏO JUNI No 135 ren. eit. per ons per ons per ons per ons per ons N 35, 75, IN 30, 50, USEN e kleuren. ES-KOUSEN en f4.50. rï biedingen aanvragen. NSTBODE IEBSJE Maatschappi] van invaart llÉMËENTEBESTUUR De Haagsche Conferentie. BINNENLAND tweede schooi 3N No. 259. 3 p| es t. VERRAST n ziet voor GE- H vanaf 20 cent DA KAAS vanaf pond, KOMiJNE 3 cent per pond E PALING voor irijzen. Oude Merkt. C U 8" elburg. udster O ;nde, alleen wo- vraagt een UDSTER, delbaren leeftijd. RIAANSE, Oran- singen. tte Zelfstandig kun- en koken. .EN, Walstraat5. urstelling een net evrouw KUILER, Ruyter 62. E VOS-Weed a ieis|e. 15. delb.-Rotterdam Hegen plaatsen. N PASSAGIERS EN EN VEE. r. mm Y.m. int 8 v T. sott. T.m. nr, 8 'lissingen SEEN afvaart. te bekomen TTransp. en Esp- ren G. VOS, Tel. 5ENHOORN, Tel. 153. STERHODT, Tel. 283. I0ITENHEK, Tel. 10! VLISS1NGSCHE COURANT BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. VERKIEZINGEN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de kiezers, die bij de op 5 Juli a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan de stemming wil len deelnemen in een andere gemeente dan die, op welker kiezerslijst zij voor komen, gehouden >zij,n daarvan in per soon mededeeling te doen ter secretarie eener gemeente (voor wat Vlissingen betreft aan de 2e afdeeling), ten minste veertien dagen vóór den stemmingsdag d.i. uiterlijk 2! Juni. Voorts wordt de bijzondere aandacht er op gevestigd, dat zij, die bovenbe doelde mededeeling hebben gedaan, niet meer mogen stemmen in de ge meente, op welker kiezerslijst zij voor komen, ook niet zoo zij dit bij nader inzien nog zouden wenschen. Vlissingen, 10 Juni 1922. De Burgemeester voornoemd. VAN WOELDEREN. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE U.L.O.-SCHOOL. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend dat vanaf 15 tot en met 30 Juni 1922, ter gemeente-secretarie, 2e afdeeling, des morgens van 9 tot 12 uur, gelegen heid ibestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs alhier. Vlissingen, 10 Juni 1922. Burg. en Weth. voornoemd VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het heeft er allen schijn van, dat ons land dezen zomer meer dan ooit de aandacht en de belangstelling der we reld op zich vestigen zal. Indien niet alle teekenen bedriegen, dan zullen we ons ditmaal op ruimer schaal dan tot dueuer plaats vond kunnen verheugen jp internationaal bezoek. Het is name lijk zeer wel mogelijk, dat, nu Duitsch- land op ruwe wijze bezig is, door aller lei draconische bepalingen en ongemo tiveerd optreden tegen vreemde toeris ten, het in het buitenland te verkerven, een deel van het te verwachten vreem delingen-verkeer zijn weg over ons land komt zoeken. Bovenal echter komt hier aan de omstandigheid ten goede, dat, nu Genua vrijwel is mislukt, men gaat pogen een beter resultaat in Den Haag te verkrijgen. Welk resultaat dit zai zijn, valt alsnog zelfs niet bij benade ring te zeggen. Wij zullen niet alle berichten van den laatsten tijd uit verschillende landen tot ons gekomen nopens het al of niet deel nemen aan de Haagsche conferentie, noch ook de verschillende voorwaarden en eischen aan een eventueele deelna me verbonden, nagaan. Dit leidt moei lijk tot een duidelijk inzicht bovendien zullen tot aan het tijdstip der defini tieve opening van de Haagsche confe rentie nog talrijke bezwaren worden ge hoord, die natuurlijk nog te juister tijd zullen blijken uit den weg geruimd te zijn. Ook kort te voren was dit bij de Genuasche conferentie het geval en toch zijn ook daar alle regeeringen vertegen woordigd en present geweest, die er wilden wezen, al hadden zij nog zoo veel misbaar makende bezwaren doen hooren. Dat behoort nu eenmaal zoo in de terminologie der internationale di plomatie. Bestaat er nu gegronde hoop, dat metterdaad te 's-Gravenhage verworven zal worden wat te Genua niet werd ver kregen Zal hier bereikbaar zijn, wat ginds nog onbereikbaar bleek Men stelle te dien opzichte zijn illusies niet te hoog. Nochtans het feit, da# men, zoo kort na de Genuasche mislukking en te midden der internationale verwarring en van den schier onontwarbaren chaos, weder, zij het dan ook gedeeltelijk, bij eenkomt om desnoods over enkele pun ten van het algemeen economisch-poli- tiek wereldprogram te onderhandelen, ■wijst er op, men mag het met voldoe ning en vreugde zeggen, dat de drang naar betere uitkomst, de wil om uit den Poel van ontreddering en inzinking te geraken, zeer sterk bij alle partijen spreekt. In dat licht mag en moet ook de Haagsche conferentie worden be schouwd. Rusland en de verhouding der sovjet-regeering tot het overige deel der wereld za! de kern der besprekingen uitmaken, maar daaromheen en daar aan vast, groepeeren zich zoo niet alle, dan toch zeer zeker de voornaamste vraagstukken «van de internationale po litiek, vraagstukken naar wier eindelijke oplossing gansch de wereld halsreikend uitziet. Inderdaad, het is nog een chaotische verwarring, waaruit tot redelijker ver houdingen te komen nog zoo moeilijk, ja schier ondoenlijk schijnt, dat wij ons best kunnen begrijpen, hoe velen niet meer hopen durven, niet meer verwach ten, dat nog eenmaal de zon der ver zoening, het licht der vreedzame, eens gezinde verstandhouding tusschen de landen, zal opgaan over de geteisterde menschheid. Nog zijn de banden verbro ken tusschen de volkeren, nog heerscht wantrouwen en afgunst, wanbegrip en miskenning, nog bloeden de wonden na, vriend en vijand geslagen, in én na den grooten, den verschrikkelijken wereld- krijg. Maar toch ligt de weg naar herstel, naar onderlinge waardeering en weder- keerig begrijpen, naar verzoening en heeling, naar een ontkoming aan nóg diepere ellende, onrust en verwarring, ergens anders dan in het gemeenschap pelijk bespreken, overleggen en bera den. En op dien weg, wij wenschen het zoo van ganscher harte, moge de Haag sche conferentie een mijlplaats van be- teekenis blijken 1 De Tweede Kamer-verkiezing. De voorzitter van het Centraal stem bureau voor de verkiezingen van de leden der Tweede Kamer brengt ter openbare kennis dat het Centraal stem bureau van alle hoofdstembureaux mededeeling heeft ontvangen, welke geldige lijsten zijn ingeleverd. De voorzitter van het Centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer maakt bekend, dat de voor de kieizers toegankelijke zitting waarin het Centraal stembureau de in geleverde lijsten van candidaten zal nummeren in de volgorde door liet iot aangewezen, zal worden gehouden op Zaterdag 17 Juni 1922, des nm. te 2 uur in het lokaal van het gemeentehuis, voorheen voor de vergaderingen van den raad van 's-Gravenhage bestemd. (De loting voor de nummering der lijsten zal niet meer in eiken kieskring afzonderlijk plaats hebben). Nederland en België. De Brusselsche correspondent van „de Tel." meldt Bij de behandeling van de begrooting voor buiteniandsehe zaken in den Se naat drong de socialistische senator Coppieter aan op toenadering tot Ne derland. Door het sluiten van een over eenkomst kan de Schelde-kwestie naar zijn meening worden opgelost. Senator Carnoi betoogde dat Neder land er zeer naar verlangt, de kwestie van de Wielingen te regelen. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat zulks het best kan geschieden door middel van arbitrage. Ten slotte sprak het liberale Senaats lid Féron nog over de Nederlandsch Belgische kwestie. Féron, wiens naam vroeger werd genoemd in verband met de annexionistische politiek van het Comité du politique national, begon met een lans te breken voor de nationa listen, die men volgens hem ten onrech te van annexionisme beschuldigt. Van de banken der socialisten werd hierop geroepen Gij. moet de annexionisten desavoueeren Féron zeide vervolgens, dat de Ne derlandsch.Belgische kwestie in haar geheel moet worden opgelost, omdat de tractaten van 1839 België in een gê- vaarlijike positie hebben gebracht. Spre ker was echter van meening, dat het NederlandsclwBelgische orttwerp-ver- drag tot goede resultaten zal kunnen leiden, wanneer Nederland toont, den moeilijken toestand te begrijpen waarin België zich bevindt ten gevolge van de Wielingeffkwestie, omdat de Belgische veiligheid daarbij op het spel staat. De Nieuwe Katholieke Partij. Naar „het Huisgezin" verneemt, zijn de leden van den verkiezingsraad en de Kamercandidaten van de Nieuwe Ka tholieke Partij telefonisch door de par tijleiding in kennis gesteld van haar voornemen a.s. Maandag te Utrecht een vergadering te houden ter bespreking van den toestand, geschapen door de verklaring van het episcopaat. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Blijkens het jaarverslag der maat schappij. Tot Nut van het Algemeen zijn in het afgeloopen jaar 5 nieuwe depar tementen toegetreden. Het ledental blijft stijgende. In het afgeloopen jaar bedroeg dit 25056 een toeneming met 1700 leden is vast te stellen. De penningmeester schrijft in zijn verslag, dat de financieele toestand der maatschappij, zorg baart. Sinds 1911 is het kapitaal bijna met 200.000 vermin derd. Hij. drong op de grootst mogelijke bezuiniging aan. De verslagen en de begrooting werden goédgekeurd. Redding van schipbreukelingen. Op Maandag a.s. zal aan den Hoek van Holland door het Nationaal Tech nisch Scheepvaartkundig Museum in samenwerking met de Holland Amerika Lijn en de Zuid-Holiandsche Maatsch. tot redding van schipbreukelingen, een demonstratie worden gehouden van moderne Iijngeweren en vuurpijltoestel len, waarbij o.a. het geweer van de B. S. A. Guns Ltd. te Birmingham en verschillende toestellen van den heer Wm. Schermuly tot het schieten van lijnen zullen worden beproefd. Bioscoopbezoek voor kinderen. Burg. en Weth. van Haarlem hebben een voorste! aan den gemeenteraad ge daan, waaiibij. het verboden wordt dat kinderen beneden 16 jaar tot bioscoop voorstellingen worden toegelaten. Stads- en Provincienieuwg VLISSINGEN, 10 JUNI. Rede van mej. mr. Frida Katz. Gisterenavond tra-l voor de Chr. Historische kiesverecniging alhier in 'het Concertgebouw op mej. mr. C. F. Katz, lid van den Amsterdamschen ge meenteraad en candidate voor de Twee de Kamer. Spreekster werd ingeleid door ds. J. c!e Visser, voorzitter van den Kamer- kieskring Middelburg. Zij had tot on derwerp De verantwoordelijkheid der vrouw in de politiek. Spreekster begon met te wijzen op de groote veranderingen in de laatste tientallen jaren. De taak der vrouw ligt niet alleen meer in 't huis op allerlei gebied is de vrouw tot ontwikkeling gekomen nu vrouwenkiesrecht en sternplicht is ingevoerd heeft ze ook grooten invloed bij de verkiezingen. La ten de vrouwen niet meer ouderwetse!] redeneeren laat 't maar aan mijn man over. Ze moeten leeren begrijpen, dat dit nu niet meer kan ze mogen- de verantwoordelijkheid niet van zich af schuiven, nu ze genoodzaakt worden, deel te nemen aan de politiek;. De Christ. Hist. Unie geeft goede lij nen aan. Haar beginselen steunen op Evangelie en historie. Vrouwen stellen veel belang in den geestelijken achter grond der gebeurtenissen daarom zal de Christen-vrouw bevrediging vinden in de beginselen, door de C. H. Unie voorgestaan. Welke verantwoordelijkheid is thans op de schouders der vrouw gelegd Wanneer de vrouwen alleen in 't stem hokje staan en haar stem uitbrengen, hebben ze deel aan de afvaardiging van dengene, dien ze gestemd hebben. La ten ze daarom aansluiting zoeken bij een der groote Chr. partijen, opdat haar stem niet verloren ga, door de keuze van een candidaat van een of ander klein partijtje. De C. H. U. laat groote vrijheid van denken en beweging zoodat 't geweten geen geweld behoeft aangedaan te worden. Dit is een groote aantrekkelijkheid van deze groep. Vele partijtjes doen allerlei beloften, die zoo goed als zeker niet verwezenlijkt zullen kunnen worden we moeten hiernaar ook niet streven laten we ons leven richten naar degelijke beginselen en niet naar schoonschijnende leuzen. Voor de vrouw is steeds belangrijk geweest de verhouding in- 't gezin als moeder stelt ze tevens groot belang in 't onderwijs langzamerhand zal ze ook in andere zaken belangstellen na den oorlogstijd is dit tijdens de revolutie dagen ook reeds gebleken bij de kwes tie van de handhaving van het gezag, toen ook de vrouwen ondubbelzinnig uiting gaven aan haaf achting en eer bied voor 't Oranjehuis. Het maakt een groot verschil in de wijze, waarop we onze wenschen trach ten te verkrijgen. Evenals de liberalen wenschen we ook vrijheid, doch niet volgens een door menschen geleerden weg. doch door den weg van 't Kruis. Gene heeft geleid tot de sociaal-demo cratie deze leidt door 't Evangelie tot waar geluk. 't Ideaal is, dat de vrouw in huis haar bezigheden heeft en niet, dat ze haar eigen leven leidt. De vrouw is ge schapen tot hulp tegenover den man. Ze is begiftigd met andere gaven, zoodat ze den .man aanvult. Ais vrouwen en mannen samen werken, zal ook het vrouwenkiesrecht tot een rijken zegen worden. De vrouw moet naar ontwik keling streven dit -wil niet .zeggen, dat ze geleerd moet worden, maar haar door God gegeven verstand tot ont plooiing moet brengen. Dit wordt o.a. ook bereikt door deelneming aan de vrouwenbeweging door mee te leven op politiek gebied, door middel van den Chr. Vrouwenbond, enz. In 't huwelijksleven moeten man en vrouw niet beschouwd worden als twee gelijkgerechtigde compagnons in een zaak. De wetgeving moet uitgaan van 't eeuwige beginsel, dat de man het hoofd is, bij, 't optreden naar buiten. Aangaande moederschapszorg lezen we vaak, dat de Chr. mensehen daar aan niet willen meedoen. Getuige ook 't program der C. H. U. is dit niet waar. Wel willen de Chr. partijen dit op een andere manier dan de andere groepen. De Chr. regeering wil wel degelijk ook steun geven uit de staatskas, doch via de inrichtingen van barmhartigheid. Onmiddellijke staatsuitkeering ver slapt 'bedenkelijk de verantwoordelijk heid. Tevens zou de Staat hierdoor te kennen geven, dat hem alle moeder schap gelijk is, 't zij van gehuwde of ongehuwde vrouw. Hiermede kan geen Christen instemmen. Spreekster kwam tenslotte tot de conclusie, dat de vrouwen, om dit alles in Christelijken geest te verkrijgen, zich niet onttrekken mogen aan den stem plicht dat ze niet onverschillig of lauw tegenover de politieke vraagstukken mogen staan, doch dat ze samen met de mannen de beginselen der Chr. Hist. Unie in het leven moeten uitdragen. De talrijk opgekomenen betuigden hun instemming door een dankbaar applaus. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door een tweetal per sonen gebruik gemaakt, die door de spreekster uitvoerig werden beant woord. Ds. De Visser was de tolk der aan wezigen, toen hij mei. Katz hartelijk dankte voor haar rede. Hij wekte tevens op, zich aan te sluiten bij de plaatselijke afdeeling en op 5 Juli te stemmen op de lijst der C. H. U„ die begint met mr. Scholkking (en waardoor ook de ver kiezing van mej. Katz wordt bevor derd). Hierna eindigde hij met dank zegging. De Nederlandsche Vrouwen Organisatie In de kleine zaal van „de Oude Vriendschap" op de Groote Markt, was gisterenavond een, vergadering belegd, uitgeschreven door de Algemeene Ne- derlandsche Vrouwen-Organisatie, al waar als spreekster optrad mevr. C. B. Minderhond, die tot onderwerp had „Waarom een Vrouwenpartij Mevr. Afinderhoud begon met er op te wijzen dat de vereeniging, waarvoor zij optreedt, alhier nog geen afdeeling heeft, en zij dus zichzelve moest inlei den. De vereeniging is nog te zwak en te jong, en de leidsters hebben al hun dagelijksche bezigheden, en moeten dus hoofdzakelijk in de vacanties en in hun vrije uren het doei der vereeniging pro- pageeren. De vereeniging telt nu, naar spreekster mededeelde, 22 afdeelingen met 2 a 3000 leden. Na deze inleiding kwam mevr. Min- derhoud tot haar onderwerp en wees zij er op, dat de vrouwen gemeend hebben zelf te moeten optreden. Nu na jaren langen strijd 'het kiesrecht verkregen is voor de vrouw en zij ook kunnen afge vaardigd worden, is er aanleiding voor de vrouw om de vraag te stellen of zij nu tevreden kunnen zijn en alles verkregen hebben waarop zij, evenals de mannen recht hebben. Het tegendeel is het geval. Het veroverde is slechts een begin. Er staan nu ver schillende wegen open voor de vrouw om haar invloed op het staatkundig en politiek terrein te doen gelden. Zij kun nen volstaan met alleen te gaan, stem men. Doch dan blijft hun invloed nihil. Zij kunnen zich ook bij de bestaande politieke loartijen aansluiten. Deze hebben ellenlange programma's, en die omvatten zoowat de geheeie wereld die programma's zijn opgemaakt toen de vrouwen nog niets te zeggen hadden. Met de wensdhen van de vrouwen is dan ook uit den aard der zaak zeer weinig rekening gehouden. N,u kunnen de vrou wen hun eigen politieke verlangens in bedoelde partijen naar voren brengen, doch de mannen hebben daarin meestal de meerderheid, dus de kans op over neming is gering. Spr. wees er op dat er op de candidatenlijsten der politieke partijen ongeveer 12 vrouwen staan. Doch nergens no. 1, enkele op no. 2, doch de anderen liefst nog meer naar onderen. Wat hiervan de gevolgen zul len zijn trachtte spr. met enkele voor beelden te iliustreeren en zij kwam tof de conclusie, dat wanneer de iy2 mil- lioen vrouwelijke kiezers haar slem op de vrouwelijke candidaten uitbrengen, dit toch de mannelijke candidaten ten goede komt, bij gebrek aan vrouwelijke opvolgers. Het had veel beter geweest, indien de partijen met 2 lijsten, waren uitgekomen, een afzonderlijke lijst van vrouwen en van mannen. Nu wordt het een groote loterij. Alleen met een uit sluitende lijst van vrouwen is men ge waarborgd dat ook vrouwen naar de Kamer gaan. Spreekster besprak vervolgens den geringen invloed, welke de vrouw in de bestaande politieke partijen heeft al is zij Kamerlid, en wees daarbij op mevr. Groeneweg in de S. D. A. P.-fractie, in het bijzonder haar optreden bij de on- derwijs-pacificatie, toen zij de wet in het nadeel van de onderwijzeressen achtte, en dus er niet mee kon instem men. Door het verleden gebonden stem den echter haast alle soc.-dem. vóór de wet. Spr.'s partij heeft echter nog geen verleden en hoeft zich dus niet aan ge dane beloften te houden. Spr. wees op verschillende wettelijke voorzieningen, die geheel anders inge richt zouden zijn als hierop de vrouwen invloed hadden gehad. Bijzonderlijk op het gebied van zuinigheid zou veel meer gedaan kunnen worden, daar de vrouw veel zuiverder is dan de man. Spr. kwam nu tot de behandeling van het program der A. N. V. O. Dit pro gram is zeer klein en bevat, in tegen stelling snet die van de meeste andere partijen, slechts een 6-tal punten. Het is echter voor uitbreiding vatbaar. Er zijn enkele vraagstukken, waarover de alge meene ledenvergadering zich eerst uit spreken moet. De vereeniging stelt als eerste eisch, dat het vrouwenkiesrecht worde vastgesteld in de Grondwet. Nu is het vrouwenkiesrecht verkregen bij gewoon wetsbesluit en dit is gemakke lijk terug te nemen. Daarom moet het in de Grondwet worden vastgelegd. Ook dringt de vereeniging aan op een wijziging van het B. W. inzake de hu welijkswetgeving. Vooral hierin zijn vele bespottelijke en dwaze bepalingen, die zoo spoedig mogelijk veranderd dienen te worden. Zoodra de nieuwe Staten-Generaal is samengesteld, zal de vereeniging aandringen op een wijzi ging der huwelijks-wetgeving. Spr. zal dan afwachten of de linksche partijen-, die nu als een paradepaard een wijzi ging op hun program hebben staan, hét dan zullen steunen. Achtereenvolgens besprak mevr. Min derhout! nog de volgende punten van het program, en zij drong aan op gelij ke arbeidsvoorwaarden voor man en vrouw, geen aparte bescherming van vrouwelijke arbeidskrachten opdat die in veie gevallen de sociale ontplooiing der vrouw tegen houden, besprak de moederschapszorg en wees er op dat de R. Kath. en soc.-dem, partijen zich op dit punt gevonden hebben. Indien na de verkiezingen deze twee partijen hun wensch aangenomen zien, dan zou die soort van moederschapszorg den, staat jaarlijks 200 miliioen gulden kos ten. De A. N. V. O. wenscht van de vrouw echter geen fokdier te maken. Wel ijvert de vereeniging voor moe der-cursussen in het belang van het jonge kind. De Vrijheidsbond noemde spr. een hoed, waaronder men alles tracht te vangen, en uit angst de verschillende groepen bijeen te houden, is de uiting van zijn politiek uiterst vaag Aan het eind van haar welsprekende rede, die alleen voor de spreekster zelf een 'betere opkomst had verdiend, drong mevr. Minderhoud aan op aansluiting bij de A. N. V. O., daar alleen een vrou welijke politieke partij, de vrouw dien- invloed kan verzekeren, die haar als gelijkgerechtigde met den man, toe komt. De Kamerverkiezingen. Voor de afdeeling Vlissingen der So- cioüstische partij, zal Maandag a.s. in de izaal van den heer Harsveld als spreekster optreden mevr. Kolfhek— Timmer, die tot onderwerp heeft geko zen „de vrouw en de verkiezingen". Ook de heer B. Lansink Jr., voorzit ter van het Nat. Arbeids Secretariaat zal vermoedelijk het woord voeren. In de week van 2 tot en met 8 Juni werden in het gewone bad 1715 zeeba den genomen, waarvan 712 door dames en 1003 door heeren en in het volksbad 358, waarvan 113 door dames en 245 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 80 graden en de gemiddelde tem peratuur van het water 63 graden. De „Staatscourant" bevat de statu ten der naaml. vennootschap stoom- wasscherij „Volharding", voorheen Kon. Zeeuwsche stoom chemische wasscherij en ververij, „de Volharding" te Vlissingen. Het 25-jarig regeeringsjubileum van H. Al. de Koningin. In een gisterenavond door het bestuur der vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg bijeengeroepen vergadering van personen uit verschil lende buurten zegden deze alle steun toe bij het vormen van buurtcommissies die zullen werken voor een luisterrijke viering van het 25-jarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin op 31 Augustus, 1923. Van nu af zullen gelden worden inge zameld per week of per maand en daarvan zad 25 bestemd zijn voor algemeene feestviering en het overige kunnen de buurtcommissies aanwenden voor versiering enz. Geen annexatie van het Zand. De annexatie van het Zand bij Mid delburg zal niet doorgaan. Door Ged. Staten is aan de daarbij betrokken gemeentebesturen medegedeeld dat zij de stukken betreffende de grenswijzi ging tusschen de gemeenten Aliddel- burg en Koudekerke hebben ter zijde gelegd. Zooals bekend was de commissie, welke te Middelburg gekozen was om advies uit te brengen over het al of niet wenschelijke van deze annexatie, geheel uit tegenstanders daarvan samenge steld.

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1