I0EDEN 1000 150 100 25 iCO IAMAVE. rmaker 3 JUNI Eerst© Blad Nol30 tte Jongens ten. 3NTRUIEN. irde Kousen, n Ceintuurs. kookte Ham (vleesch de Boulogne st, Goudsche :he Kaas enz. I. B. HAARSMB touwerij mbiedingen rtaanvragen. ÜBNS Maatschappii van Domvaart UitgaveFirma F. VAR BE VELDE !r„Walstraai 58, Vlissingen. Tel. Interc. 10. Postrekening 6628T. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen. cnn^r <inn ZOMERMAAND. FEUILLETON LEVENSSTORMEN. Brieven uit de Hofstad BHVNËNLAND Bronchitis. Abdijsiroop. pn tweede schooi, 'APJBS rR> |fF4C° Ml. /oorradig. iet de warmte ontbijttafel anbevelend, P67. irafsteenbewerklng WALTZ, fat 16. 35 jaar, bekwaam Ivakdiploma,ZOEKT ook als knecht. VAN DE VELDE, (2 X bellen). fatsoenlijke handige s 14 jaar voor licht 5SER. Vlissingsclie iddelb. - Rotterdam gelegen plaatsen. AN PASSAGIERS- REN EN VEE. i Solt. i.n. MV 9 9 v. Miia f.iD. uur 8 8 Vlissingen O E E N afvaart. es te bekomen ,.V. Transp. en Exp- Erven G. VOS, Tel. 3. EENHOORN, Tel. 153. OOSTERHOUT, Tel. 282. b.BUITENHEK, Tel.101 VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België 4.15. Voor overige landen der Post-Unie /4.70. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS Van 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 ct. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs. Reclames 52 cent per regei. Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. tjjl Cv-O een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen WEGENS HET PINKSTERFEEST ZAL MAANDAG a.s. GEEN NUMMER DER „VLISSINGSCHE COURANT" VERSCHIJNEN. Heel het voorjaar door hebben we kunnen klagen over de onvriendelijke bejegening van moeder Natuur. Aan koude en gure winden geen gebrek de „lieve" lente was tot een heel onlieve bespotting geworden en van knop noch ook ontbottend groen viel ook maar iets te bespeuren. Waar anders og wel eens een Jieele groene Paschen ons komt verheugen, was daar ditmaal geen spra ke van, en zelfs de „lieflijke maand van Mei" bleef, althans aanvankelijk, een norsch, onwillig, grimmig aanzien ver- toonen. Maar thans is dat sedert kort gansch anders geworden. We vieren nu liet Pinksterfeest, en ook daarbuiten is het festijn. Teveel ineens zelfs. Want heb ben we niet een tropische hitte achter den rugwees de temperatuur hier in onze stad niet nog kort geleden den Ihoogsten warmtegraad aan van heel ons land Want plotseling is koning Zo mer zijn feestelijke intrede komen doen hij deed het met de branding van heete Juli-dagen, met een warmte van dik in de 90 graden in de schaduw, terwijl in de zon het kookpunt sollier genaderd werd. Hij deed het met op-eens in felle fonkeling van hitte-stralen het aardrijk als tot een lusthof om te tooveren langs wegen en velden, over weiden en landen streek de bezielende, de leven wekkende adem van koning Zomer en gewillig en gehoorzaam deed al wat groeit en bloeit en tot wasdom wil ge dijen naar zijn wil. En onbeperkt, als alleenheerscher zwaaiend met zijn gouden zonnestaf is hij de zomermaand ingetreden, de maand naar 'hem ge- zijn macht. En steeds nog stijgt de zon booger en booger naar ihet zenith el- ken dag nog wordt het licht des daags verlengd en de duisternis des nachts verkort nog enkele weken, en dan is de triumf van den zonnetocht bereikt. Dan staat des middags, gestegen tot de uiterste grens eener maandenlange stijging, de bron van alle aardsche licht en leven, als zelflichtend hemellichaam in hoogsten praal en pracht en luister aan het eindeloos blauw uitspansel te schitteren en te stralen. Dat is het hoo- ge feest van Zomermaand. 17) En wat zullen we nu gaan doen, vroeg oom haar, nadat hij de bezighe den had verricht, die zijn betere helft hem had opgedragen, en in de kamers van den te verwachten en van den reeds daar wonenden huurder de ver langde veranderingen had bewerkstel ligd, 't Is prachtig weer, zal ik je de Linden of den Tiergarten laten zien, of heb je andere wenschen 't Is mij goed, zooals u het wilt, oompje, maar eerst moet ik een paar regels schrijven aan Frits en Annetje ik heb hun moeten beloven dat dadelijk te doen. Doe dat dan, mijn dochtertje. Be lofte maakt schuld. Wij kunnen ook wel na het middageten gaan, als je dat liever wilt. Neen, neen, antwoordde zij haas tig, liever vóór het eten. Dan brengt men een goeie eetlust, mee, voegde zij er bij, toen haar oom haar verbaasd aanzag. Dat zij hoopte 's namiddags een bezoek te ontvangen, 't welk zij met graag wilde missen, zeide zij niet. Misschien kwam Herbert nietin elk geval wilde ze thuis zijn. De groote stad liet niet na indruk op Helmi te maken, en al maken ook Tiergarten en Linden, beroofd van hun voornaamste sieraad, niet zoo'n indruk Het feest van den zomerhoe worden wij het niet slechts buiten, maar ook binnen in onze woning, bij onzen arbeid gev/aar Voor hoevelen brengt het niet de langgewenschte ontspan ning mede, de iangvetbeide rustpooze na een heel jaar van onafgebroken werk. Nu nadert of is reeds daar de tijd, dat wij een wijle vrij-af en vacantie ne men, dat we ons ontdoen voor eenigen tijd van de drukkende beslommeringen des dagelijkschen levens, dat we ons kunnen en mogen ontslagen rekenen van de banden die ons binden aan het win nen van het dagelijksoh brood, dat wij vrij en blij er op uit kunnen trekken, hetzij op verkwikkende dag-tochten rondom onze woonplaats, hetzij we het wat verder zoeken in andere streken van het land, of zelfs buiten zijne gren zen. Om het even, zoo wij maar nieuwe krachten verzamelen, zoo wij maar ver- jougd van hart en rijker aan geluk en inzicht kunnen terugkeeren. Dan vindt ons wachtend werk ons sterker terug om de moeiten te overwinnen, welke zich voordoen op den weg des arbeids, dan zullen wij weer blijmoedig en dankbaar de hand aan den ploeg slaan, om den grond te bewerken, waarop diep en vredig onze levenstaak kan rijpen, om mild en weldadig ons de moeizaam verworxen, maar des te schoonere vruchten van ons streven en werken in de vereelte handen te leggen, de rij ke vruditen van den zomer des levens Belasting. Duur Den Haag. De gemeentebelasting zal in de re sidentie voor dit jaar 25 lager zijn dan 't vorige jaar. We wezen er in den vori- gen brief reeds op en nu heeft de ge meenteraad dit goedgekeurd. De wet houder van financiën maakt zich zoo verdienstelijk als een dergelijke wet houder zich in deze tijden maar maken kan, door te bezuinigen waar mogelijk en desnoods waar dit niiet mogelijk heet te zijn. Op de begrooting voor dit jaar is reeds meer dan één millioen gekort wiekt. Op dien weg voortgaande en dat moet zal het het volgend jaar wellicht gelukken om de belasting nog meer te verlagen. Mede als een middel om de kosten der gemeentelijke instellingen te ver minderen, is in overweging gegeven om de 45-urige week tot een 48-urige te verlengen voor alle gemeente-perso neel. Natuurlijk zal die uitbreiding niet zonder verzet kunnen plaats hebben, maar nu de staatsoverheid haar wetge ving heeft gewijzigd in dezen zin, dient de gemeentelijke overheid dit voorbeeld te volgen. Een paar ton besparing geeft het stellig wel en alles moet thans ge daan worden om de belastingen zeer te op een vreemdeling dan 's zomers, wanneer alles groeit en bloeit, toch imponeerde het grootsche van den aanleg de bewoonster der kleine stad. Zij dwaalden eerst door de Tiergar ten met de „Siegersailee" niet zijn vele standbeelden, zijn prachtige gebouwen en elegante villa's, zijn talrijke tanen en zijn reusachtige, dikke boomen en gingen toen door de Brandenburger Poort naar de Linden. Kom, laten we verder gaan, zoo spoorde oom haar aan, hier is voor ons nog veel te zien, alleen de uitstallingen der winkels reeds zullen heel veel tijd in beslag nemen. Er was werkelijk zooveel te zien, dat zij maar langzaam verder kwamen en ten slotte in de nabijheid van den nieuwen Dom tot hun verbazing be merkten, dat het meer dan tijd werd naar huis te gaan, wilden zij tante niet met het eten laten wachten, Er was hier al een dame om je te bezoeken- Met dit nieuwtje ontving tan te haar nichtje. Verbazend deftig was ze. 'k Wist niet, dat je hier kennis sen had. Helmi was eerlijk verbaasd en schud de haar hoofd. Dat moet een vergissing zijn tante, in heel Berlijn ken ik geefï mensch, dat wil zeggen, zij viel zichzelven in de rede en moest er om glimlachen, dat zij Her- bert Behrens niet tot de menschen had gerekend, een dame ik herinner het mij ten minste niet. Welken naam noemde ze? verminderen. Men moet ook bedenken, dat het volgend jaar de raadsverkiezin gen komen en dat de geachte edelacht- baren wel al hun best zuilen doen om 'den dames en heeren kiezers aange naam te stemmen en voor zich te win nen. Op 't oogenblik is de tevredenheid over de daden van den gemeenteraad 'heelemaal niet groot en hetgeen we bij de Amsterdamsche raadsverkiezingen hebben gezien, dat eenige duizenden hun stem eerder aan een vuïl straattype gaven dan aan een gewezen raadslid, is een waarschuwing voor hen. Het is nu eentmaal een feit, dat in alle over- heidsoolleges de bemoeiing zeer eenzij dig begint te worden en dat ze dien tengevolge veel verzet uitlokt. Thans heeft Den Haag weer eens een offer moeten brengen aan haar reputa tie als mondaine stad alle cafe's zullen Zaterdagnacht tol half twee mo gen openblijven. Het voorstel daartoe is uitgegaan van de sociaal-democratie, hetgeen misschien voor velen niet heel begrijpelijk is. Men zou eer verwachten dat deze partij zou trachten hef café leven te verminderen en te beperken het tegendeel is waar uit dien hoek kwam zelfs de uiting, dat het café bezoek niet zulk een sociaal kwaad waszelfs niet al duurt het tot half twee in den nacht. 'Den Haag is bezig de groote confe rentie voor te bereiden. Natuurlijk blijkt daarvan in het openbaar nog niet veel, maar dat er al heel wat gang in zit, kun nen we u verzekeren. Het Vredespaleis zal zijn deuren openen voor de honder den gedelegeerden en in de ridderzaal zullen de vertegenwoordigers van de pers hun lokaliteiten krijgen. Deze zijn zeer dicht bij het telegraafkantoor, dat het in de dagen van de conferentie duchtig te ontgelden zal 'hebben. Gelijk wij reeds de vorige maal meedeelden, is er een samenwerking ontstaan ten aan zien van de prijzen in de hotels, zoodat het gerechtvaardigde vermoeden bestaat dat er geen afzetterij zal plaats hebben. De mededeelingen van één dergenen, die de conferentie te Genua hebben bij gewoond, deden zien, dat de prijzen in Den Haag gunstig zullen afsteken bij die te Genua. Het is nu alleen de vraag of inderdaad overal deze prijzen zullen worden gehandhaafd. Eén geval van af zetterij heeft aanstonds een zeer slech ten invloed op de algemeene reputatie. De faam schijnt van Den Haag te zijn uitgegaan, dat het er heel duur is en iedereen heeft wel zijn speciale geval, hetzij uit ervaring, hetzij van hooren- zeggen, dat voor hen die duurte demon streert. Verschillende gevallen, die in dagbladen zijn genoemd, zijn onder zocht en meestal bleek er niets van waar te zijn. Natuurlijk zal er wel eens één blijken wel waar te zijn en dat ééne is al voldoende. Het zijn ook wel eens de kellners, die in stilte trachten af te zetten. Gelukt dit, dan is de naam van de zaak er mee gemoeid. Vroeger ver- In 't geheel geen. Dat is het juist. De naam deed er niet toe ze zou wel eens terugkomen, morgen of een ande ren dag ze zou je toch wel eens thuis treffen, dacht zij. En hoe zag zij er uit Dat zei ik je al, prachtig gekleed en het kind ook, dat ze bij zich had. Ik begrijp er niets van. Misschien een kennis van Rügen, van vroeger, 't is toch niet op de reclamezuilen aangeplakt, dat je aangekomen bent het moet toch iemand zijn, dié precies weet, wanneer je gekomen bent en waar je logeert. Maar ik wil er niet lan ger mijn hoofd mee breken, zij zal wel weer komen of jij herinnert je, wie het kan zijn en zoekt haar zelf op. Helmi verzonk in gedachten, wie kon zooveel belang in haar stellen, dat ze haar reeds den eersten dag bezocht? Aan Kora dacht zij geen oogenblik zij had trouwens den laats ten tijd nooit meer aan haar gedacht, waarom zou zij dan nu op het vermoeden komen, dat de bezoekster haar vroegere pleegzus ter moest zijn En toch was het Kora geweest. Zij handelde steeds naar ingevingen van het oogenblik en geheel tegen haar vroeger voornemen in, eerst door Beh rens te laten polsen hoe Helmi over haar dacht en dan eerst haar te bezoeken, had zij het brandend verlangen niet kunnen weerstaan zich zelve er van te overtuigen, wat zij van Helmi te ver wachten had, als zij plotseling en on voorbereid voor haar zou staan. nam men herhaaldelijk daarvan staal tjes uit de Scheveningsche café's. De laatste jaren hebben we nimmer meer iets in die richting vernomen. Scbeve- ningen was altijd gerenommeerd duur en de dagjesmenschen klaagden daar over graag steen en been. Dat zij vijftig cents voor een glas limonade moesten betalen, was hun een ergernis. Natuur lijk is het op een badplaats duurder dan elders. De gebouwen die er het gan- sche jaar staan worden slechts een paar maanden gebruikthet weer heeft een enormen invloed op de exploitatie. Een Zondag met prachtig weer of één met regenvlagen scheelt voor de inrichtin gen op Scheveningen zóó enorm veel, dat eenige slechte Zondagen in een seizoen de gansche opbrengst kunnen bederven. De schitterende dagen, die we nu reeds hebben gehad, zijn al een aardigen voorsprong, die weer heel wat kunnen goedmaken. Dezer dagen hadden wij een gesprek met een Amerikaan, die ook al weer zijn nood klaagde over de duurte. Het gold nu niet de hotels maar andere za ken. Hij had bijvoorbeeld een gaatje in zijn fietsband laten repareeren en daar voor was hem ƒ2.50 gevraagd. Dat vond bij schandalig duur, want hij had vernomen dat de prijs daarvoor 40 a 50 cent was. Wij schelden de geïncrimi neerde fietsenzaak op en vernamen daar dat de fiets niet alleen aan den band was gerepareerd maar dat de fiets ook was schoongemaakt en gesmeerd. De eigenaar van de Fiets ontkende daartoe de oodracht gegeven te hebben, maar moest toegeven dat waarschijnlijk wel het schoonmaken had plaats gehad. Na tuurlijk valt het niet meer uit te maken of hier een misverstand heeft bestaan maar onjuist was in elk geval dat 2.50 was besteed voor bet repareeren van een gaatje. Zulke gevallen zullen er wel meer voorkomen. Laat ons echter hopen dat ieder in Den Haag zal meehelpen om slechte re putatie te voorkomen. Op den duur zal dit Den Haag zeer ten goede komen. EIBER. Correspondentie naar Engeland. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend dat, met ingang van 1 Juni a.s. in verband met de gewijzigde vaart van de booten der stoomvaart-maatschappij „Zeeland", de verzending der correspondentie plaats zal vinden op de navolgende wijze le. dagelijks met den trein welke te 10.7 v.m. van Amsterdam naar Vlissin gen vertrekt (van Rotterdam 11.51 vm.) in aansluiting op de van Vlissingen ver- trekende booten der stoomvaart-maat schappij „Zeeland". 2e. Öp werkdagen met den trein, welke te 9 uur n.m. van Amsterdam naar Hoek van Holland vertrekt (van Rotterdam 11.3 n.m.) in aansluiting op de van Hoek van Holland naar Harwich Behrens had haar Helmi's komst reeds gisteren laten weten en had niet nagelaten op te merken, dat Helmi er wat tegen opzag het huis harer bloed verwanten binnen te treden, 's Nachts was bij Kora de gedachte opgekomen haar pleegzuster onmiddellijk op te zoeken, en als 't kon, mee te nemen. Hef werd haar warm om het hart bij de gedachte, Helmi veel goeds en liefs te kunnen bewijzen, en haar te toonen, daf a' was zij» Kora, ook door de ouders Vêrstooten, zij toch niet verloren was gegaan, maar bereikt had waarnaar zij had gestreefd. Dadelijk na de repetitie was zij in de kinderkamer gekomen en had de kinderjuffrouw bevolen de kleine aan te kleeden, om uit te gaan. Kom, poes, wij rijden naar tante Helmi en zullen haar mee terug nemen, maar je moet heel lief zijn, tante een kusje geven en haar vriendelijk vragen, of ze met ons meegaat zij zal dan al tijd bij ons blijven en wij willen heel veel van haar houden. Dat moet je haar allemaal zeggen, hoor. Het mooie, vierjarige meisje had haar moeder beloofd ales te doen, wat zij van haar verlangde, maar nu was tante niet eens thuis en erg verdrietig was ze met mama terug gereden. Morgen schat, morgen zullen wij tante vast en zeker thuis treffen en dan zullen wij ook bloemen voor haar mee brengen, zoo had Kora getracht haar dochtertje te troosten, maar zelf was zij ook teleurgesteld, zooals iemand dat is, als men hem een prettig vooruit- 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ^HOOFDPUN-TABLETTEïr-t: Per koker QOct bij Apoth. en droqisfen Als Gij alle middelen geprobeerd hebt, neemt dan nog eens de Abdijsiroop, hel beroemde middel bij Influenza, Bron chitis, Kinkhoest, Asthma, Keelpijn, etc. Onthoudt den naam 'góed' vertrekkende booten der Great Eastern Railway Cy. De bezuiniging bij de spoorwegen. in verband met het overcompleet worden van treinpersoneel verneemt „de Tel." nog dat de directie der spoor wegen hoopt zoo min mogelijk perso neel te ontslaan Zij «al pogen het ter beschikking komende personeel in een anderen werkijring te plaatsen, zonder dat daardoor loonsvermindering plaats heeft. Zoo zullen conducteurs dienst gaan doen als arbeiders-remmers en arbeiders-remmers als remmers. Daar door blijven ze evenwel in dezelfde loonklasse. Omtrent de nieuwe pensioenregeling is door de directie niet medegedeeld dat zij haar belofte niet gestand deed omtrent het tijdstip van invoering. De directie erkende zelfs in de conferentie dat zij destijds die belofte gedaan had, doch zij wenschte de besprekingen over de pensioenkwestie dan eerst aan de orde te stellen nadat de organisaties de nieuwe regeling zouden hebben be handeld. Van een niet nakoming harer belofte is dus thans nog geen sprake. Ten slotte noemde men het onjuist dat de directie zou hebben medege deeld dat op de stations vele ambtena ren en beambten overcompleet zullen komen. Onze zegsman meende dat het verkeerd is, om onder het spgorweg- personeel onnoodig meer onrust te brengen dan de feiten reeds gedoogen. Het is thans al erg genoeg. Een middel tegen mond en klauwzeer. De heer Van den Berg te Rotterdam heeft het vorig jaar een middel tegen mond- en klauwzeer in den handel ge bracht, waarvan onze officeele veeart- senijkundige dienst niets wilde weten. Het werd als kwakzalverij beschouwd. De „N. R. Ct." nam het in tal van arti kelen krachtig voor het middel op en thans zijn in Duitschland officieel proe ven genomen die uitstekend hebben voldaan. In de „N. R. Ct." deelt de heer Van den Berg nu het volgende mede Er waren te Berlijn, toen bekend was geworden, dat de heer Van den Berg zicht heeft bedorven. Even na vier uur kwam Herbert vol gens zijn belofte een bezoek brengen in Oud-Moabit. Helmi was juist in haar kamer, toen tante haar kwam vertellen dat er bezoek was. Je schijnt werkelijk een beroemd persoon te zijn, Wilhelmine, daar is al weer iemand, die je wenschf te zien, maar dezen keer is het inplaats van een deftige dame een deftig heer, zeker de man van Is het niet Herbert Behrens vroeg Helmi teleurgesteld. Ze had wat in haar kastje gezocht en ging nu opstaan uit haar bukkende houding. Haar tante zag haar uiterst verbaasd en een beetje wantrouwend aan. Ik heb hem niet naar zijn naam gevraagd, maar misschien is hij het. Zeker een goeie vriend van je Je kent immers zelfs zijn voornaam. Helmi kleurde het kwam haar nu in den zin, dat men Herbert hier niet kende. Vergeef mij mijn domme vraag, tante, ik ben, behalve mijnheer Behrens niemand te wachten en ik.weet zelf niet, hoe ik op de gedachte kwam. dat u hem moest kennen. Hij is de broer van mijn vriendin Annie en ik ken hem sedert den vorigen zomer, hij weet van zijn zuster dat ik hier ben en heeft haar moeten beloven mij eens op te zoeken. 1Ga dan maar naar hem toe, mom- penle zij ontevreden. Er zal nu wel geen einde komen aan dat geloop. Hij is in de huiskamer bij oom zorg

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1