ippen, Fornuizen V1NQ VRIJDAG 19 MEI LEVENSSTORMEN. TER. No US WIND rveleijn i biedingen i an vragen. tbode nsfbode de prijzen. /ELDE. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND 11 m tweede school. Waarom ia's vertoond ig 19 Mei, 9 Juni dus iteld nsatie, span- avondvoor- Zaterdag 20 lisodes. Graydon. n 6 acten. Donderdag de moeilijke X vervulde peelt in dit icht Paliser de vrouw rwondering erklaart den lossing van van beide kan bren- mma's ver- op Trust. ilm loopt in m. Donder- seriefilm EEN RUIME ÏERING ODE PRIJZEN. 76. iver FRIESCH brood ontbijttafel eken. RAAT 17. raagd een laar met 1 kind. 8, Bureau „Vliss. nette dag en nacht, r. VERMEULEN, 3 (Witte Huis) igs vrij. Adres: Nieuwendijk27 elb. - Rotterdam :gen plaatsen. PASSAGIERS, EN VEE. T. EU T.l. MI 8 T. MI. r.a. W 8 ssingen E N afvaart. i bekomen TraDsp. ea Es»> 3. VOS, Tel. NHOOItN, Tel. 153. 'ERHOUT, Tel. 2«2. ITBNHH't, Tel.101. VL1SSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS. Vul 1—4 regels f 1.10 voor iedere Jel meer 26 centbij abonnement spe- prijzen. Reclames 52 cent per regel fSjstaanbiedingen en dienstaanvragen -2 j_5 regels 65 centiedere regel meer cent, bij contante betaling. Faimlieberichten van 16 regels f '-'O» Iedere regel meer 26 cent ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal den f 2.20 per drie maanden. Franco «het geheele rijk: f2.50. Week-abon- Sfflten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. jftonderHike nummers 5 cent PERSONEELE BELASTING. Mkondiging van het kohier der Personeele Belasting no. 3, dienst 1922. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat op heden bij hem ontvangen m aan den Rijksontvanger is gezonden het ■xecutoir verklaarde kohier wegens de fersoneele Belasting no. 3, dienst 1922 de daarop voorkomende belastingschul digen worden uitgenoodigd om hunne aan slagen op den bepaalden tijd aan te zuive- jen, ook ter voorkoming van vervolgingen dat de bezwaarschriften binnen zes we ien na heden behooren te worden inge diend, terwijl de aangiften ter bekoming van entheffing, ingeval verhuizing, moeten gorden gedaan bij den Inspecteur der Di- recte belastingen, in wiens inspectie de lag is vastgesteld, binnen zes weken ia het verlaten van het perceel. En is hiervan afkondiging geschied waar Iet behoort, den 19 Mei 1922. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare tennis, dat bij hun besluit van 15 Mei 1922 aan de Société Anonyme des Tramways de FlessingueMiddelbourg et Extentions, al hier vergunning is verleend tot de oprich ting van een werkplaats- en ventilatorkamer een gedeelte van perceel kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie B no. 1195, aan den Koningsweg alhier, en het sen van een turbine-installatie en 2 stoomketels in het perceel, kadastraal be kend gemeente Vlissingen sectie B no. 1195, plaatselijk gemerkt Koningsweg al- er. Vlissingen, 16 Mei 1922. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer. Verga-dering van Donderdag. Vandaag de Arbeidswet. In deze Kamer wordt de wijziging na tuurlijk gretiger aanvaard dan in de Tweede. Men had hier ook verder wil len gaan. Eenigermate getemperd heeft de heer Van Houten het standpunt van den heer Drion verdedigd. Meer soepelheid, meer vrijheid, minder toezicht, minder beper- was ook de leuze van dezen groot industrieel. Hij aanvaardde natuurlijk wijzigingen, die hij echter pietluttig gepeuter noemde. Veel liever had hij alle banden nog meer vrij gemaakt en zelfs Vurige arbeidsweek gewild met vooral de vrijheid om de verdeeling van 'deuren aan het bedrijf over te laten. Kort heeft de heer Vliegen het stand puntder S. D. A. P. verdedigd. In deze w'jziging zat een tendenz, nl. om het ideaal van den aohturen-dag verder af le breken. Nog was dat idepal op geen stukken na bereikt en reeds wordt te ruggekomen van den weg die tot berei- t Gesprek wilde echter iriet vlotten het stilste was Helmi. Zij mist haar verloofde, zei moeder fchrens. Jij vindt, dat 't hier zoo mooi js, Annie, omdat allen, die je lief hebt, ®j je zijn Heimi mist echter het voor- Minste geen wonder dus dat zij wat 'il is. Op den terugweg wist Herbert het iri te .richten, dat hij met Helmi 'hruitging en toen deed hij haar onder l*r oogen zooals ook zijn plan was Stweest, het voorstel voor zijn krant te schrijven. - hozend van verrassing, zeide zij Welk soort werk moet het zijn Dat laat ik aan u over, waarde inhouw. Natuurlijk kan ik u niet belo ng alles-ongelezen aan te nemen, u moet me toestaan te schiften en te Wezen. sDat spreekt vanzelf, mijnheer ®"ren?; Dat u mij echter hoop geeft, Ie,'id voordeel van mijrt schrijverij iv u - 's mi.i a' heel wat waard ■JMank u er hartelijk voor. A vatte de hand, die zij hem toestak J"eld die vast. (faa zou u sPoedig iedereen in de ouw kunnen stellen, als u slechts "^moed had te willen. liDoH. j wi'len, herhaalde zij, bijna dend. Wanneer het in mijn macht king kan leiden. Een stuk reactie dus en daartegen protesteerde de heer Vliegen en hij liet het bij dat protest. De heer Diepenhorst heeft een aardi ge algemeene rede gehouden, die voor namelijk hierop neerkwam dat het sla gen van den acht-uren-dag voorname lijk afhangt van de wijze waarop de vrije tijd wordt besteed. Algemeen breekt z.i. de gedachte baan, dat de al macht der wet niet gewenscht is. Het zijn veeleer de zielsfactoren die overwe gen bij de bepaling van de waarde der wettelijke regeling. Hij nam daarbij den heer Vliegen nogal eens in het ootje, o.a. door hem te bewijzen dat hij de heer Vliegen reactionnair was te noemen. Overigens was ziin rede zeer algemeen en steunde ze meer op de citaten dan op praktische ervaring. Met 31 tegen 4 stemmen werd het ontwerp goedgekeurd. Van de 5 sociaal democraten waren er vier aanwezig en zij waren de eenige die tegen stemden. Nog werden eenige ontwerpen van gewicht goedgekeurd, te weten de wij ziging der subsidieering van het bizon der middelbaar en hooger onderwijs, te vens de bijdrage der buitengemeenten regelend en de Landbouwongevallen- verzekering. Tegen deze laatste verzet te de heer Wittert van Hoogland zich op precies denzelfden grond ais de heer Duijs in de Tweede Kamer. Thans nog alleen de Forensenbelas- ting. De rijksmiddelen. De maand April is ongunstiger ge weest dan Maart. Want ofschoon zij met een minder voordeelige maand vergelijkt dan Maart 1921, is het ver schil nog grooter. Er kwam 37.6 millioen binnen tegen 39.5 millioen in April 1921. Een licht punt is dat de raming nog met 1.8 mil lioen wordt overtroffen. Zeer slecht is opnieuw de opbrengst der registratierechten geweest, welke van 4.5 tot 1-5 dus rond 3 millioen ver minderde. De zegelrechten bleven een bedrag van 473.000 bij April 1921 achter, in Maart 1.1. slechts 234.000. De Beursbelasting verminderde van 309.000 op 250.000. De dividend- en tantième daalde van 1.375.000 op 741.000 de suikeraccijns liep van 3.1 op 2.2 millioen terug, een nadeelig ver schil dus van ongeveer negen ton. Waarschijnlijk is deze teruggang aldus te verklaren dat in vorige maanden de tusschenhandel, hopende op een stijging der prijzen, groote voorraden heeft in geslagen. Gedistilleerd bracht ruim 4 ton meer op. geslacht 3 ton minder, bier en wijn iets meer, zout iets minder. De successierechten hebben ongeveer 6 ton meer opgebracht, blijkbaar dank zij de verhooging van het recht. Verder zijn de invoerrechten en loodsgelden iets beter en geeft een kleine stijging bij gouden en zilverwerken de uitwerking van het verhoogde recht weer. De grondbelasting was opnieuw aan merkelijk hooger, blijkbaar alleen om dat in April 1921 de opbrengst abnor maal laag was wegens de vertraagde aanslagregeling. De spil van den middelenstaat is ook nu weer de inkomstenbelasting, die niet minder dan 13.6 millioen heeft opge bracht tegen 12.4 millioen in April 1921. Het is het hoogste bedrag dat ooit uit die bron in de schatkist is gevloeid zelfs de maanden Mei en Juni van het vorig jaar met onderscheidenlijk 13.1 lag, zoujk trachten, 't hoogste te berei ken, maar in deze omstandigheden Zij zweeg en versnelde haar schreden. De omstandigheden moeten ons nooit de baas worden. Dat zegt u als man, maar voor ons meisjesU vergeet bovendien ook, dat ik mijn ouden, rieken vader ver zorgen moet. Vergeef me, juffrouw Helmi, ik had daaraan inderdaad niet gedacht. Ik ben een half verwaarloosd mensch, die zich eerst weer aan de gedachte moet gewennen, dat men plichten tegenover de familie heeft. Oordeel dus niet te hard. Ik zou uw geweten niet willen bezwaren maar het blijft er bij u zendt mij wat u in uw vrijen tijd kunt SGhrijven. Zij kniktë zij had 't gevoel, of iets haar de keel dicht snoerde. Een poosje gingen zij zwijgend naast elkaar verder. Herbert had er een lief ding voor willen geven, om te weten, wat er omgirv achter het blanke en nu diep gerimpelde voorhoofd rustig zag het er*niet uit. A propos, verbrak hij plotseling het stilzwijgen, en zijn stem had weer den gewonen onverschilligen, klank, kent u in Berlijn ook een mevrouw Romer, weduwe van een bankier Helmi schudde ontkennend het hoofd. Ik zou niet weten Misschien kent u haar onder haar tooneelnaam, Kora Wolski Wellicht is dat ook haar meisjesnaam. Kora. Deze naam roept in mij wel en 13.3 millioen zijn overtroffen. Meer en meer blijkt echter, dat de groote krachtsinspanning der belasting betalers die in dit hooge cijfer aan den dag komt, niet opgewassen is tegen den tegenspoed, die, blijkens de andere posten zich aan alle kanten begint te vertoonen, aldus schrnff hef „N, v. d. D.", waaraan deze beschouwing is ont leend. Over de eerstè vier maanden van het jaar zijn wij nu nog ruim zes ton op 1921 vooruit, maar biina 6millioen achter bij het 1 /3 der raming. De O. W.-belasting kwijnt meer en meer weg. Nauwelijks 1.8 millioen kwam uit dit middel binnen in April en slechts 22.6 millioen fff de eerste vier maanden. De drie verdedigingsbelastin gen leverden daarentegen tot dusver reeds ruim 20 millioen op tegen 15.9 millioen in 1921. De aanstaande conferentie in Den Haag Het Engelsche parlementslid Ormsby Gore zal, naar aan „de Tel." gemeld wordt, den premier in het Lagerhuis de vraag steiien, of de Nederiandsche re geering alle uitgaven voor de voorge stelde conferentie over Rusland te Den Haag zal dragen op dezelfde wijze ais de Italiaansche regeering alle kosten te Genua heeft gedragen. De Kamerverkiezingen. De Christen-democratische Partij heeft de volgende eandGaten gesteld 1. A. P. Staalman, hu der Tweede Kamer, Amsterdam 2. J. H. Staalman, lid der Provinciale Staten, Helder 3. H. C. Carton, bureauchef ter griffie van de rechtbank, Amsterdam 4. L. van den Berg, handelsagent, Assen 5. H. Vis ser, voorganger-evangelist Baptisten, hoofdbestuurder van den Ned. Chr. Ge- heelonthoudersbond, Sneek 6. A. Kak- voort, vischhandelaar, lid van den ge meenteraad, Urk. Inwerkingtreding der gewijzigde Arbeidswet. Nu de beide Kamers der Staten-Ge- neraal het wetsontwerp tot herziening der Arbeidswet hebben aangenomen, is binnen enkele dagen de inwerkingtre ding van een gedeelte dier wijziging tegemoet te zien. De wijzigingswet toch bepaalt, dat zjj, behoudens enkele arti kelen, in werking .reedt op den twee den dag na de afkondiging. Nog niet onmiddellijk treden in wer king die artikelen, waarvan de uitvoe ring samenhangt met nog uit te vaardi gen aigemeene maatregelen van be stuur. Deze koninklijke besluiten kun nen uiteraard eerst worden genomen, nadat de wet van kracht is geworden. Veel tijd zal hiermede echter niet meer gemoeid zijn. Tot die bepalingen, welke nog niet onmiddellijk in werking treden, behoort de verlenging van den arbeidstijd in fabrieken en werkplaatsen (met inbe grip van broodbakkerijen) van 8 uren per dag en 45 uren per week tot 8y2 uur per dag en 48 uren per week. Wèl treden op den tweeden dag na de afkondiging in werking de nieuwe regeling betreffende de collectieve ver gunningen voor overwerk, te verleenen door den minister bij publicatie in de „Staatscourant", en de nieuwe bepalin gen betreffende de na onderling overleg tusschen vereenigingen van werkgevers en van arbeiders door den minister te verleenen vergunningen om van de al gemeen geldende regelen omtrent den arbeidsduur in beperkte mate af fe wij ken, mits per jaar niet meer dan 2500 nren gewerkt wordt. een herinnering uit mijn jeugd wakker, maar de naam Wolski is mij geheel vreemd of eigenlijk foch niet. ik heb dien naam wel in uw tooneelverslagen aangetroffen. Is zij eene der eerste actrices aan 't West-theater? Juist, het zal dan de naam zijn, dien zij in 't begin van haar tooneel- loopbaan aannam want u bent haar wel bekend zij vroeg mij in een brief naar u en uw vader. Ik begrijp niet, hoe zij ons zou kennen, 't moest al zijn maar dat is heel onwaarschijnlijk ik had vroeger een pleegzuster, die Kora heette Een pleegzuster Ja. Het antwoord klonk zeer gerekt. Ik herinner mij haar uit mijn jeugd en hoe erg ik heb gehuild, toen zij, heel plotseling weg was maar waarheen zij is gegaan, weet ik nietmijn ouders spraken nooit meer over haar. Zij heeft uw ouders zeker veel verdriet gedaan? Eerlijk gezegd, weet ik er heel weinig van, ik was toen zij verdween, pas negen jaar zij is minstens tien jaren ouder dan ik en mijn verdriet om mijn zuster was gauw vergeten, temeer, daar men alles deed, om haar uit mijn geheugen te bannen. Ik weet alleen nog, dat mijn moeder zei Kora is ondankbaar en slecht en niet waard dat je nog aan haar denkt. Herbert glimlachte eigenaardig. Dat de levenslustige Kora iets op haar kerf stok had, was hem al lang duidelijk. Ook treden op den tweeden dag na de afkondiging verschillende bepalin gen betreffende broodbakkerijen in werking, zoodat dan de verkoop van versch en opgewarmd brood vóór 10 uur des voormiddags overal en voor iedereen verboden te. Drankbestrijding. Dat het den burgemeester van Alk maar ernst is met de drankbestrijding, aldus wordt aan het „Hbl." geschreven, blijkt uit het feit, dat aan alle hojiders van een vergunning voor den verkoop van sterkedrank in het klein of een ver lof voor den verkoop van alcoholhou denden, anderen dan sterkedrank, de volgende circulaire is gezonden Uit een schriftelijke mededeeling van den commissaris van politie is mij ge bleken, dat (volgt de naam) op den 5en Mei 1.1. ter zake openbare dronkenschap is 'bekeurd. In verband met het feit, dat ik gemelde persoon den lOen April een waarschuwing heb gezonden, heb ik hem thans op de zwarte lijst doen plaat sen en hem derhalve het verblijf in deze gemeente voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor een vergunning voor den verkoop van sterken drank in 't klein, of een verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterke drank is verleend, van heden af gedurende den termijn van 1 jaar ont zegd. Ik noodig u uit met dit besluit re kening te houden en er zorg voor te dragen, dat deze persoon gedurende den bovenvermelden termijn niet in een uwer localiteiten wordt toegelaten, op straffe als bij verordening bepaald." Voor de vergunninghouders, die „ge melde persoon" kennen, is deze circu laire gemakkelijk uit te voeren, maar zij, die niet deze „eer" hebben kunnen er geen gevolg aan geven tenzij„er een portret of een signalement van po- litiewege bijgevoegd wordt", zeide een gaarne tot medewerking bereid zijn de vergunninghouder. Belasting-verlaging. Burg. en Weth. van Rotterdam stel len den gemeenteraad voor het maxi mum percentage der belasting voor 1922'23 te brengen op 9 In 1914 was dit 4 niettemin zullen de lagere inkomens tot ƒ3000 belangrijk minder betalen dan in 1914, van ƒ3000 tot 10.000 wordt ongeveer evenveel be taald als in 1914. Boven f 10.000 is het bedrag der belasting echter algemeen nagenoeg verdubbeld. Er zijn 178 aangeslagenen die boven de 100.000 inkomen per jaar hébben. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. is bij het voor stel betreffende de benoeming van een teekenleeraar aan de openbare lagere scholen het volgende verslag gevoegd Verslag van de conferentie, gehouden door den wethouder van onder wijs met de hoofden der open bare lagere scholen op Woens dag 3 Mei 1922. Afwezig de heer Van der Slikke, hoofd van school F. Mede was tegenwoordig de gemeen te-secretaris. Onderwerp van behandeling Aan stelling teekenönderwijzer voor de openbare lagere scholen. Nadat de voorzitter de conferentie geopend had deelde hij mede, dat in de jongstleden gehouden vergadering van den gemeenteraad een voorstel was be Het hier uit te vorschen, gaf echter toch niets, dat kwam hij wel van haar zelf te weten, want zij placht van haar hart geen moordkuil te maken. Zij is een groot kunstenares ge worden, zei hij slechts. Dat doet mij plezier, antwoordde Helmi eenvoudig. Ik heb geen reden, boos op haar te zijn zij was voor mij altijd een lieve zuster. Wees zoo goed en groet haar van mij, als u haar ont moet. Dat wil ik graag doen, en als u eens In Berlijn komt Ach, wanneer zal dat gebeuren Ik hoop heel gauw, en als 't niet vroeger kan, dan zeker op uw huwe lijksreis. Helmi zag hem aan, klonk dat niet spottend? Zeker niet, want hij zag er zoo onverschillig uit. Zij wist niet, waarom zij eigenlijk zoo bloosde. 't Is niet onmogelijk, probeerde zij luchtig te antwoordden. Frits' ouders wonen in Berlijn en bovendien is mijn toekomstige schoonvader ook ai aan mij verwant, daar hij mijn oom is. Nu, te veel schaadt nooit. Neen, dat schaadt nooit, zei Helmi en zuchtte. handeld betreffende de weder-aanstel- ling van eert teekenleeraar voor de O. L. scholen. Spreker memoreerde de enthousiaste verdediging van een afzonderlijken tee kenönderwijzer door den heer Van Oor schot en stelde daartegenover het stand punt, dat door Burg. en Weth. terzake werd ingenomen. In verband met de beraadslaging over dit onderwerp in den gemeente raad was het doel van deze bijeenkomst om het gevoelen van de hoofden der scholen omtrent deze aangelegenheid te vernemen. Al spoedig bleken de meeningen van de aanwezige hoofden verdeeld te zijn. Aan de eene zijde werd de wensche- lijkheid van de aanstelling van een tee kenleeraar betoogd op grond van veler jaren ervaring. Naar de meening van hen, die hier aan 't woord waren, kon 'n klasse-onderwijzer niet die resultaten bereiken welke een vakleeraar bij zijn onderwijs verkreeg. Gaarne werd toegegeven, dat er on derwijzers waren, die den noodigen aanleg en lust voor het teekenonderwijs bezaten, maar hun aantal was toch zeer gering. Wat b.v. het natuurteekenen betreft, menig onderwijzer gevoelt, dat hij niet bekwaam genoeg is om dit vak behoor lijk te kunnen onderwijzen. Opgemerkt werd, dat 't teekenonder wijs bij de tegenwoordige inrichting der lokalen niet voldoende tot zijn recht komt. Gewezen werd op het belang van het teekenonderwijs in een plaats als Vlis singen, een fabrieksstad. Naast het aesthetisch belang treedt hier dan ook het practisch belang op den voorgrond. In dit verband werd nog gewezen op de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs alhier en op het versterken van de fi- nancieele positie van onderwijskrach ten in het teekenen, aan genoemde in stelling verbonden. Ten slotte betoogden de voorstanders, dat ook bij het geven van zangonder wijs op de school gezocht wordt naai de leerkracht, die daarvoor geschikt is en aan hem of haar wordt dan dit on derwijs opgedragen. De conclusie van hen was dan ook, dat zij de aanstelling van een specialen teekenonderwijzer in het belang achten van liet onderwijs, ten einde het teeken onderwijs op hooger peil te brengen dan waarop het bij het onderricht door een klasse-onderwijzer staat. Voor de aanstelling van bedoelden leeraar er kent de L. O. wet de bevoegdheid. Het hierboven uiteengezette oordeel vond bij meerdere aanwezigen ernstige bestrijding. In- het algemeen geloofde men wel, dat een teekenleeraar het on derwijs, waarover het hier gaat, op een hooger peil zou kunnen brengen. Maar, zoo werd gevraagd, wat is het doel van het teekenonderwijs op de lagere school Welke eischen moeten aan dit onderwijs worden gesteld? Het doel van het teekenonderwijs op de lagere school is het ieeren van eenvoudig, practisch teekenen. Op grond daarvan achtte men den klasse-onderwijzer wel degelijk in staat met succes teekenonderwijs te ge ven. De onderwijzer is er krachtens zijn akte toe bevoegd. Zooals bekend wor den zoowel aan het verkrögen van de onderwijzersakte als aan de hoofdakte eischen voor het teekenen gesteld. Gewezen werd nog op het geven van zang- en gymnastiek-onderwijs door het onderwijzend personeel. De wenschelijkheid van de benoeming Herbert was vertrokken en voor zijn moeder eni zuster brak nu een drukke tijd aan, het toekomstige eigen huis moest in orde gemaakt worden en aan de huishouding van het jonge paar werd de laatste hand gelegd. Dus was Helmi, meer dan anders, alleen en zij voelde, hoe de rust en de stilte haar goed deden na de laatste dagen, die, zij wist zelve niet waarom, haar in een voortdurende opwinding hadden gebracht. Ook voelde zij zich tegenover haar vader wel wat schuldig; zij meende den laatsten tijd niet genoeg voor hem gedaan te hebben en was nu dubbel zorgzaam. De oude heer had er nog nooit zóó slecht uitgezien en herhaaldelijk ver weet Heimi zich, dat zij had kunnen verlangen naar vrijheid en verlossing uit de bekrompen omstandigheden om de mooie, groote wereld te Ieeren ken nen, die Behrens haar zoo aanlokkelijk had geschilderd. Het verontrustte ihaar, dat zij nog steeds den druk, dien hij op haar had uitgeoefend, bespeurde. Mis schien, dat het wel beter zou worden, als er eerst eenige tijd was verloopen. En ais Frits terugkwam dan Helmi zat dicht bij den rolstoel van den zieke, die het ondanks de warme Junilucht en ofschoon zijn voeten in een warme vacht waren gehuld, toch nog koud had op de veranda. Het laatste gesprek met Herbert over haar pleegzuster kwam haar nu weer in den zin.' Vader, ik wou u .al lang eens vragen, wat er toch eigenlijk is voorge vallen met Kora, die vroeger bij ons woonde en toen zoo plotseling ver dween De heer Röderer keek haar ontevre den aan. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1