i Stads- en Provincienieuwg SPORT BUITENLAND ÖEMENOD ken veel geleden en werden daaraan dan ook zeer belangrijke sdhaden toe gebracht. Op het eind van het verslagjaar moest met herstellen van bedoelde stormschade nog bijna geheel worden begonnen, ook zouden deze ten slotte ineer arbeid en materiaal vorderen dan irn het stormrapport kan worden ge bracht, omdat veelal 'bij stormweer, tij dens de 'herstelling opnieuw schade komt in de onderhanden zijnde vakken en de open liggende plaatsen zich uit breiden. Ook thans geldt weder de op merking, dat de geheele opgegeven schade op de stormrapporten aan de verdedigingswerken, den achteruitgang dier werken, niet volledig uitdrukt, aan gezien daarin slechts opgenomen zijn de oppervlakten steenglooiing, die ter voorkoming en degradatie steeds met den meesten spoed en met voorradig, steeds gedeeltelijk versleten, materiaal worden 'hersteld. De teen van den Westkapelschen dijk, vooral tusschen de dijkpalen 24 en 28, heeft plaatselijk veel geleden. De zware steenen van 5 tot 6000 K.G. zijn tusschen de dijkpalen 24 en 25 gedeel telijk weggeslagen. De moeilijkheden, waarbij men hier met een degelijke herstelling te maken heeft, zijn zoo groot en kostbaar, dat een wijziging van de verdediging ter plaatse in overweging is: Het strand aan het noordeinde van den Westkapel schen dijk is door de stormen wederom belangrijk verlaagd, zoodat voorzienin gen zijn getroffen moeten worden tot behoud van de bestaande aansluitende glooiingswerken aan de Oostwatering is de duin-regel tusschen strandpaal 42 en 50 zoodanig door de laatste stormen aangetast, dat onverwijld begonnen is met het maken van een paalwerk aan den duinvoct. De schade aan deze watering was overigens gering, evenals die aan de Zuidwatering, die aan de Westwatering was van meer befeekenis. De kosten van herstel der stormscha den aan de Noordwatering zijn nog niet juist op te geven, omdat nog gerui me tijd benoodigd zal zijn, voordat deze herstelling is afgeloopen zij wor den globaal geraamd op 85.000. Voor de Oost- Zuid- en Westwatering is de raming resp. 3274, 587.50 en ƒ49494.74. Uitgetrokken waren resp. voor de Noordwatering 16000, Oost watering 500, Zuid- en Westwatering ieder 1500. In den nacht van 5 op 6 October strandde tusschen dijkpalen 39 en 41 van de Zuidwatering 't schip „Amaler" en zonk aldaar, schade aan den dijk ontstond hierdoor niet. De schuldenlast van den polder be droeg 1 Januari 1922 479.200 ad 4 249.750 ad 4'/2 en 108.500 ad 6 of totaal 837.450. De waterpassing van den polder be westen het kanaal werd voortgezet, ter bepaling van de hoogte van de ka dastrale perceelen, teneinde daarvoor een klasseindeeling te kunnen opmaken voor de perceelsgewijze bijdragen in de' kosten der bemaling. Het verslag werd ongewijzigd vastge steld. Begrooting 1922. Vervolgens was aan de orde de be handeling van de ontwerp-begrooting 1922, welke een eindcijfer aanwijst van 817.906.35 met een post onvoorzien ad ƒ4021.42. Van de inkomsten noemen wij de ge raamde opbrengst van het gewoon dijk geschot ad 410762.73 en van een bui tengewoon dijkgeschot van 67658.83. Onder de uitgaven zien wij het na- deelig slot over 1920 ad 18191.96. Verder voor de gewone werken aan de wateringen Noordwatering 160.800, Oostwatering 13500, Zuidwatering 1820 en Westwatering 25150 voor buitengewone werken aan de Zuidwate ring 160.000 voor'herstel van storm schade resp. ƒ83700, 500, ƒ1500 en 1500. Van de in het verslag genoemde schuld wordt in 1922 63750 afgelost. De begrooting werd met algemeene stemmen ongewijzigd goedgekeurd. Buitengewoon dijkgeschot. Onder overlegging van een nota van den ingenieur, inhoudende mededee- ling omtrent den omvang van de in den afgeloopen winter door de veelvuldige en buitengewoon krachtige stormen aan de zeeweringen van den polder toege brachte schade, waarvan de kosten niet gedekt kunnen worden uit de op brengst der heffing van het gewoon dijkgeschot voor de dienstjaren 1921 en 1922 en der andere bronnen van inkom sten van den polder, ziet het dagelijksch bestuur zich genoodzaakt voor te stel len over te gaan tot het heffen van een buitengewoon dijkgeschot ten behoeve van den dienst 1922. Het vo.orstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Buitengewone werken aan de Zuidwatering. Onder aanbieding van een uitvoerig en belangrijk rapport, o.a. gegrond op ten deele aangehaalde of in extenso overgelegde archiefstukken, omtrent den toestand van den onderzeeschen oever van den zeedijk der Zuidwatering tusschen de dijkpalen 16 en 23, welke oever door uitscheuring zoodanig in den loop der jaren is verdiept, dat het nood zakelijk is geworden, hem door werken te beschermen, stelt liet dagelijksoh be stuur voor, te besluiten tot bestorten van dien oever, als door den ingenieur in zijn rapport wordt voorgesteld, en overeenkomstig de daafbij ovei gelegde omschrijvingen en teekeningen. Het zou ons te ver voeren als wu het rapport ook maar gedeeltelijk wilden overnemen, wij moeten volstaan met de conclusie, dat evenals in vroeger eeuwen de ebstroom hier het kwaad ver oorzaakt en dat het. tot zwtdijk maken van den in 1678 aangelegden inlegdijk of slaper, zeer veel zou kosten en ge vaar voor uitbreiding der verdieping aan weerszijden van dien dijk, niet zou zijn uitgesloten. De kosten van het voorgestelde wei k worden geraamd op 155500, welke liet dagelijksch bestuur voorstelt te bestrij den door het aangaan eener geldlee- ning van 160.000 of zooveel minder als zal blijken noodig te zijn. De beer Van der Minne bracht een woord van warme hulde aan den 'hge- nieur, voor de wijze waarop deze dit werk heeft voorbereid en voor zijn be langrijk rapport. Zoowel het voorstel tot uitvoeren van het werk, als dat tot aangaan der lea ning, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Buitengewoon werk aan den West kapelschen zeedijk. In verband met een nota van den in genieur, waarin hij zegt dat 'het nood zakelijk is, wijziging te 'brengen in de verdediging van den teen van den west- kaoelschen zeedijk, tusschen- de dijkpa len 23 en 26, welk dijkvak, met bazalt- glooiing verdedigd geweest zijnde, ten gevolge van de in den afgeloopen win ter geheerscht hebbende stormen ge deeltelijk is weggeslagen, en met een bazaltglooiing niet op doeltreffende wijze schijnt te kunnen worden be schermd, stelt 'het dagelijksch bestuur voor, overeenkomstig het voorstel van den ingenieur een berm van zware stortsteen te doen maken, waarvan de kosten op ƒ39500 worden geraamd. In de najaarszitting zal een voorstel wor den gedaan tot bestrijding der kosten van dit werk. Alzoo werd besloten zonder hoofde lijke stemming. Het nieuwe Polderreglement. Vervolgens was aan de orde de be handeling van het nieuwe polderregle ment, zooals dit ter goedkeuring aan de Ged. Staten moet worden toegezon den. De voorzitter zeide, dat alleen Schouwen en Walcheren een eigen re glement hebben en dat Ged. Staten ge vraagd hebben of die -polders zelf een nieuw wilden ontwerpen of dat Ged. Staten het zouden doen. Beide polders hebben dit liever zelf willen doen en op verzoek van Ged. Staten hebben zij bij de samenstelling voeling met eikaar gehouden. Bij -de behandeling van het reglement werden bij verschillende der 133 artike len op- of aanmerkingen gemaakt. Vele daarvan kunnen wij gevoegeliik over slaan, de voornaamste laten wij luer echter volgen. Bij een verandering, in art. 14, waar door commissarissen minstens 8 HA. grond moeten bezitten, in plaats van 10 H A zooals er oorspronkelijk stond, wensebte de heer Heijse geacht te wor den tegen te hebben gestemd. Bij art. 18 had de voorzitter geredi geerd, dat de voorzitter en de ra den moeten wonen in den polder. Vroe ger stond in het reglement, dat de voorzitter moet wonen te Middelburg. Het dagelijksch bestuur veranderde het zoo, dat de voorzitter te Middelburg moét wonen, tenzij de algemeene ver gadering van deze 'bepaling vrijstelling mocht verleenen. Van de artikels betreffende de ver kiezing van commissarissen zij gemeld, dat in het vervolg die verkiezingen an ders zullen- geschieden bij goedkeuring van dit reglement en wel dat bij den voorzitter candidaten zullen kunnen worden ingediend. Zijn er evenveel can didaten als plaatsen, dan 'heeft geen stemming plaats, terwijl bij stemming alleen op de gestelde candidaten uit gebrachte stemmen geldig zijn. Boven dien zal in het vervolg alleen te Mid delburg gelegenheid worden gegeven te stemmen, en wel steeds op Donder dag en zullen de briefjes onmiddellijk na het sluiten van de stembus geopend worden. Ook bij art. 118bis, bepalende, dat ter bestrijding van buitengewone uit gaven, veroorzaakt door rampen of an derzins, ook de gebouwde eigendom men kunnen worden belast, gaf aan leiding tot discussie. De heer Botting was verheugd, dat het bestuur inziet dat ook bebouwde eigendommen belang hebben bij een goede verdediging van den polder en- beide gebouwde en ongebouwde gron den de lasten moeten dragen. Spr. is dankbaar, maar niet voldaan, omdat gebouwde eigendommen alleen voor buitengewone uitgaven zullen kun nen worden belastzij profiteeren toch ook van®de gewone werken, even goed als de ongebouwde. Daarom moeten ook alle gelijk betalen. Spr. stelde dan ook voor in dien geest te beslissen. De heer Heijse voelde veel voor de redeneering van den heer Botting, maar zou willen bepalen, dat ook van ge bouwde eigendommen dijkgeschot kan worden geheven. Na eenige discussie vereemgde de heer Botting er zich mede, dat zijn voorstel S handen van het dagelijksch bestuur wordt gesteld om praeadvies. Weduwen en weezen pensioenen. Overeenkomstig 'het voorstel van het dagelijksch bestuur werd besloten tot aan-houding van een verzoek van de technische ambtenaren van" den polder, om wijziging der verordening tot rege ling der pensionneering van de wedu wen en weezen van de ambtearen en beambten, in den geest als -door Ged. Staten van Zeeland voor andere pol ders is vastgesteld, om reden met het oog op den economischen toestand, welke zich aan het ontwikkelen is, het huidige tijdstip allerminst gesdiikt is te achten om het 'brengen van gevraag de wijziging in overweging te nemen. Om -de zelfde reden achtte -het dage lijksch bestuur het ongewenscht, thans het standpunt te bepalen ten aanzien- van de vraag van den 'heer Van der Minne, of er geen termen kunnen wor den gevonden om de pensioensbijdragen der ambtenaren en beambten voor het weduwen en weezenpensioen te doen vervallen. De heer Van der Minne, die deze vraag in de najaarszitting had gedaan, vereenigde zich nu met het standpunt van het dag. bestuur. VLISSINGEN, 24 APRIL. Vermindering van belasting. Burg. en Weth. stellen voor het ver- menigvuldigingscijfer voor den hoofde- lijken omslag voor den dienst 1922/23 te bepalen op 1.9, terwijl voor het dienstjaar 1921/22 dit was vastgesteld op 2.20. Zaterdagmiddag en ook des avonds werd in het gebouw der Chr. Jonge Mannen-Vereeniging in de Noordstraat alhier een bazaar gehouden van door de verschillende onderafdeelingen dier vereeniging gemaakte snij- en andere kunstvoorwerpen. De bazaar, waaraan enkele vermakelijkheden waren verbon den, trok zooais steeds het geval is, vele belangstellenden en verschillende voorwerpen vonden gretig koppers. De leiders wisten van dezen bazaar middag eenige gezellige uren te maken. Onze stadgenoot, de heer P. C. Melis, is te Amsterdam geslaagd voor het examen van bouwkundig opzichter, uit gaande van de Mij. tot bevordering van Bouwkunde en van den Bond van Ne- -derlandsChe Architecten. In de -heden te Middelburg gehouden vergadering van aandeelhouders van de Zeeuwsche Hypotheekbank werden de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 16 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Afval onder de katholieken m Duitschland. De katholieke „Limburger Koerier" schrijft In het jaar 1915 werd te Keulen een centrale gesticht voor den dienst der statistieken in het katholieke Duitsch land. Deze centrale heeft onlangs een statistiek uitgegeven over den katho lieken godsdienst aldaar ten jare 1920. (Daarin is nog begrepen het deel van Silezië, dat intusschentijds aan Polen werd afgestaan). Er waren toen in Duitschland in het geheel 20.822.051 katholieken. Er wa ren in het jaar 1920 9351 bekeerlingen tot het katholicisme, maar 44.633 afval ligen. Dat is een bedroevend cijfer, zegt genoemd blad, waaraan te wijten Aan de anti-katholieke propaganda Aan de naweeën van den ooriog? Aan de houding van sommige katholieke leiders die misschien al te veel godsdienst met staatsdienst hebben verward Wie zal bet zeg-gen Zaterdag werden te Middelburg voor de akte lager onderwijs geëxa mineerd 8 mannelijke candidaten, van wie drie werden afgewezen, geslaagd zijn de heeren S. van Harm, Krabben- dijke J. P. Israël, Nieuwvliet I. A. Maat, Oostlburg J. C. A. Vare), Vlis- singen en J. P. Versluijs te Seroosker- ke (W.) Bij het 'bijzonder onderwijs (Chris telijke en Katholieke scholen vooral) is er thans veel gebrek aan onderwijzers. In bet laatste nummer van het Chris telijk schoolblad „Onze Vacatures" staan ruim 250 oproepingen. Vele sdhool-besturen adverteeren zelfs niet meer, daar zich toch geen sollici tanten aanmelden. Zoo heeft o.a. het schoolbestuur te Westkapelle viermaal geadverteerd, maar zonder resultaat. Er wordt gewacht op de loopende examens, maar bet aantal candidaten is dit jaar minder dan gewoonlijk. Zou dit laatste soms ook in velband lutnnen staan met de indertijd gevoerde'actie van de Unie of den Bond Het aantal candidaten voor normaal- en kweekscholen is dit jaar grooter dan vooriieenj maar 't is de vraag of die aanwas zal blijven, vooral als de mi nister van onderwijs van plan is de sa larissen te verminderen. Met dat al zal het aantal vacatures bij 't bijzonder onderwijs in den eersten tiid groot blijven, vooral als 't aantal nieuwe Christelijke scholen blijft toe nemen en de leerplichtwet door bet ver plichte 7e leerjaar ten volle wordt uit gevoerd. Door het klassenstelsel is er verschil in salarieerlng en hebben vooral de af gelegen gemeenten de meeste moeite om onderwijzerspersoneel te krijgen. MARINE EN LEGER. Reisplan Hr. Ms. „Zeeland". Op 4 Mei a.s. vertrekt de „Zeeland" van Den Helder 16/1720 Mei ver blijf te St. Vincent29 Mei6/7 Juni verblijf te Paramaribo 9/10 Jun-i 13/14 Juni verblijf te St. Lucia 16/17 Juni20 Juli verblijf en oefeningen na bij Curu?ao 26 Juli31 Juli verblijf te Bermuda 15 Augustus terugkomst in Nederland. Afvloeiing van militair personeel. Het departement van oorlog deelt mede, dat het bericht over het afvloeien van personeel (voorkomende in „de Avondpost" van Vrijdagavond en door ons en andere bladen overgenomen) van a tot z onjuist is, aangezien gee nerlei beschrijving omtrent deze aange legenheid aan de autoriteiten van de landmacht is gericht. De landweer opgelost in het leger. De landweer zal met ingang van 1 Juli a.s. worden opgeheven. Alle land- weerplichtigen gaan alsdan over bij hel leger. De landweer-districts-commandanten zullen den militairen dienst met pensi oen verlaten. VOETBAL. Zuidelijke afdeeling. Ie klasse. Breda N.A.C.—V.V.V. 5—0 Breda VelocitasBredania 06 Tilburg N.O.A.DWillem II 32 's Bosch WiihelminaM.V.V. 03 Bergen op Zoom D.O.S.K.O. Philips 32 Kampioenscomp. 2e kl. Bergen op Zoom Alliance Eindhoven 1—1 2e klasse. Breda BredaVlissingen 32 Eindhoven Philips II Wiihelmina II 32 3e klasse. Middelburg Middelburg II Vlissingen II 61 Breda 't Zesde IIAlliance 12 (Van deze uitslagen zijn enkele aan „de Courant" ontleend). Corinthiansde Zwaluwen 01. In het Stadion te Amsterdam had gisteren een ontmoeting plaats tusschen het Engelsche elftal de Corinthians en de Ned. Zwaluwenploeg. Er werd fraai spel te zien gegeven en het Ned. elftal wist met 1—0 van het sterke Engelsche elftal te winnen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door bet bestuur van den polder „Nieuw Sint Joosland" werd Zaterdag middag te Nieuw- en St. Joosland aan besteed het plaatsen van een 'beton- muur op de buitenkruinlijn van den zeedijk, over een gezamenlijke lengte van 2356 meter. Er werden 22 biljetten ingeleverd, waarvan 3 ongeldige. Gel dige biljetten waren ingeleverd door Haagsch Technisch bureau te 's-Gra- verthage 80.000 Leeuwarder Beton IJzerbouw C. van der Vegte, Leeuwar den 46300 G. A. Breker en J. Kok, Krabbendijke 38500 P. Verwater Co., Made 34400 A. van der Straaten Jr., Hansweert ƒ29900; J. de Jonge, Biezelinge ƒ28500; N.V. Zuid-Neder- landsche Beton IJzerbouw, 's-Hertogen- bosch ƒ26430; H. van Leerdam, Nieuw- lan'd ƒ25600; D. van Maris, Kapelle ƒ25183 W. van der Linde, Kattendijke 25000; L. P. Korstanje, Wemeldinge ƒ24400; N.V. Gewapend Beton Zee land te Zierikzee 24290 H. Kosten Cz., Wemeldinge 23800 L. J. Lind- hout, Middelburg 23474 Iz. Douw, Zierikzee 22920 P. de Koeijer, Ierse- ke ƒ21700; A. van Hees, Kamperland 21200; M. van der Linde, Scharen- dijke ƒ20846 en C. de Leeuw, Nieuw- dorp 19625. DE CONFERENTIE TE GENUA. Zooals wel eenigszins voor de hand elag, begint de toestand voor de confe rentie er niet beter uit te zien. De Franschen, die van het Russisch-Duit- sche bondgenootschap danig geschrok ken zijn, schijnen op het punt te staan van te vertrekken. Lloyd George zal nog probeeren hen daar van af te hou den, doch de kans is ook groot dat de Duitschers er de brui van geven. Behalve de Duitsche kwestie heeft men ook de Russische, want het an'- woord dat de sovjet-vertegenwoordi gers aan de geallieerden hebben gege ven, voldoet déze geenszins. Dit neemt echter niet weg, dat Engeland en Italië toch wel bereid zijn nader met de Rus sen te onderhandelen, m.a.w. nog eens met hen te praten en dus de wijste par tij 'kiezen. De Fransche delegatie is echter onverzoenlijk en wil niet verder onderhandelen, tenzij Parijs lees Poincaré dit goedkeurt. Nu moet worden toegegeven dat het Russische antwoord minder geeft dan men had verwacht. Men had een aanvaarding in beginsel verwacht van alle voorwaarden van het Londensche memorandum. De brief van Tsjitsjerin, waarin hij de ontvangst van dit memorandum meldde, had die hoop bevestigd. Thans zeggen de Rus sen echter, dat men Tjitsjerin's brief slecht vertaald heeft. De 'hoofdzaak s echter, dat zij toch bereid zijn betere voorwaarden aan te bieden en aan hun nota al niet meer vasthouden. Dit is het algemeene beeld, dat men krijgt uit de telegrammen, die worden ontvangen. De Franschen beleven thans beslissende uren zullen zij de confe rentie verlaten en dan welicht geiso- leerd staan in Europa, zij het dan ook met het grootste en sterkste leger van de wereld, aldus vraagt „het Vad." FRANKRIJK EN DE DUITSCHE ANWOORD-NOT A. De Fransche delegatie heeft aan den voorzitter van de conferentie te Genua een protestnota overhandigd. Barthou verklaart daarin namens de Fransche delegatie, dat deze delegatie van de Duitsche antwoord-nota slechts uit de dagbladen heeft kennis gekregen. Bar thou ziet zich gedwongen te antwoor den op dé leugenachtige toespelingen der Duitsche delegatie. De Duitschers hebben het gewaagd, aldus de nota, in haar antwoordnota de oprechtheid en de goede bedoelingen in twijfel te trek ken. De Fransche delegatie verlangt derhalve van den president, dat deze de negen mogendheden, welke de nota van 18 April jl. hebben onderteekend, onverwijld tot een vergadering zal bij eenroepen. President Facta heeft deze vergade ring reeds Zaterdagmiddag bijeenge roepen. De Fransche delegatie heeft den tekst van de Duitsche nota onverwijld naar Parijs geseind. EEN REDE VAN DEN DUITSCHEN RIJKSKANSELIER. De Duitsche kolonie te Genua is offi cieel ontvangen door den gezant Van Neugart. De rijkskanselier, dr. Wirth. heeft bij deze gelegenheid een rede ge houden waarin hij over Duitschland's politiek het volgende heeft gezegd Het motto voor de conferentie moet luiden wordt het met elkaar eens op economisch gebied. Alle werk zal ech ter lapwerk blijven zonder deelneming van Amerika. De kanselier verklaarde zich verder te allen tijde bereid, de volle verantwoordelijkheid voor het Duitsch-Russische verdrag te aanvaar den. Het Londensche memorandum had kunnen leiden tot een 'herhaling van Versailles en het gevaar doen ontstaan, dat Duitschland geheel en al in banne lingschap zou geraken. Ten slotte zeide de kanselier dat de gewichtige kwes ties juist die zijn, waarover men in Genua niet spreekt, en hij herinnerde aan een verklaring van de directie dei- Bank van Engeland, dat Duitschland onder de tegenwoordige bepalingen voor schadevergoeding niet als crediet- waardig kon worden beschouwd. Om tot een herstel van Europa te komen, moet men zoowel Duitschland als Rus land weder credietwaardig maken. EEN GEHEIME DUITSCH- RUSSISCHE OVEREENKOMST. De „Daily Mail" bevat den tekst van de geheime bepalingen, welke aan de Duitsch-Russische overeenkomst zou den zijn toegevoegd. Deze bepalingen luiden als volgt lo. Duitschland verbindt zich om 20 millioen pond sterling terug te betalen voor de tijdens de Duitsche bezetting van de Oekraine ontvangen waarden. De betaling zal in natura geschieden. 2o. Duitschland belooft de krijgsge vangenkampen op te heffen, waarin zich nog 6000 Russen bevinden, en deze gevangenen te helpen, indien zij dit wenschen, naar Rusland terug te leee- ren. 3o. Duitschland neemt op zich de vereenigingen van officieren uit het tsaristisch regiem op zijn gebied te ver bieden, en alle organisaties, welke een contra-revolutiónnair karakter dragen, te onderdrukken. 4o. Duitschland verbindt zich niet tc véroorloven dat er oorlogsmaterleel door Duitschland naar Polen, Roemenië, Estland of eenigen successie-staat ge zonden wordt. 5o. Rusland staat de firma Krupp concessies toe om in een aantal fabrie ken, o.a. te Lyoetovilika bij Perm, de Hartmannfabriek bij Loegaiisk, en een derde fabriek in de provincie Tambpt kanonnen en oorlogsmateriaal te fabri- ceeren. De eerste clausule is onderteekend door Rakofsky, president der Oekrain- sche sovjet-regeering, en dr. Rathenau, den Duitschen minister van buitenland- sche zaken de vier overige dragen de onderteekening van Tsjitserin en Ra thenau. DE STRIJD IN HET ENGELSCH MACHINEBOUWBEDRIJF. De poging tot hervatting der onder handelingen tusschen de werkgevers ui het Engelsche machinebouwbednp en 47 vakvereenigingen, waartoe echter d- Amalagamated Engineering Unions mé behooren, is Zaterdag definitief misluk Wanneer de onderhandelingen dus nje worden hervat, zal de uitsluiting der dj deze 47 vereenigingen aangesloten ar beiders waarschijnlijk worden doorg - zet. In dat geval zullen °Pn'euvy,f„l honderd duizend arbeiders we™1 - worden, boven en behalve de 250. leden der Almalgamated Engineer! Unions, welke reeds uitgesloten zijn. Zaterdagmorgen te Utrecht nabl Technische schoot ,-aatsteenen het lijk laar een bioscoop ge Het lijk werd Zaterj uur gevonden door L waarschuwden. sselstein, met wien .„a nnnr de biOSl JOI he dat g 1 d- z: A te avond naar de bioscod toen de politie henr-zo I hct lijk te confronted joffen. Het bleek, dr1 «omen. Het lijk is I «e, toegetrokken vermoedelijk is het waar het gevonden is, I de moord heeft plaats" Het onmiddellijk steld onderzoek naai de vermoorde, die daa is in een steenoven resultaat op, dat morgens niet op schenen. Spoedig werd ovei] zocht- Het is zekere horen 21 Juli 1898 nende te IJsselstein den namiddag had geluk hem aart te hou lijk in arrest te nemer in zeer zenuwachtif nabijheid van het hoe litie. De jongeman b lijk de daad te hebbe had Vrijdagavond o gehad met het meisj drong de verloving a heeft haar toen op dei en haar sjaal om haar ken tot zij zich niet had echteT niet geniep te hebben, doch was slechts bewusteloos tij de stad ingewan den morgen hoorde dood was gevonden, met het lijk was eenigszins geroerd, king van de justitie Toen de trein| avond om 11.28 naar Leiden vertrekl arriveerde,werd de dl conducteur gemist. Irf nog in den trein gej vermoeden bestond Leiden en Den Ha was gevallen. Iter liet in allef langs de spoorbaan instellen, met het rei miste des nachts te 1 van de spoorbaan il frische spoorweg Eoolaan met afgered vonden. De ongelu dellijk naar het gem vervoerd, waar hij, meldt, gisterenmorgi Hoe hij uit den tre met niet. Men vernj van den eenen wage heeft willen begev sohen de rijtuigen i.' de trein over hem hq Vrijdagavond van het café Bavari Amsterdam? met canapé. Naast hen sl kachel. De vrouw s de kachel om. Haar middellijk vlam e stond ziji in lichte la. het vuur te blussch daad gelukte met be dels verschenen bra vrouw had zulke h ■gekregen, dat haa werd geacht. Haar geschroeid. De mar «an de handen. Hij weer verbonden. Tiaar het gasthuis v Vrijdag heeft dng uitgeleverd, I den officier van jus '1-jarigen koopmar 'erdacht van diefstl een notaris alda, i 250.000. Bij een branti Anna's Hoeve onl heeft verwoest, zijnl gekomen. Terwijl c' der W. J. Heeman, deed, en de moeder oudste dochtertje, Pannen schoon te onbekende oorzaak vertrek, gelegen in boerderij. Vermoei brandbaar voorwa gekomen met de b| dit vertrek hadderf gelaten hun beide van twee en een Jaar. Het meisje L »apen, het jongetj der niet een tou| vastgebonden, ten dat het kind bij 'De vader omtw... 'er van vuur. Ben hg het voorhuis in ~e naar buiten onl ®'°„eS vervolgens d- joodoende de kam LagLen' bi"nen t el lal de aal

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 2