ïd meisje ZATERDAG 33 APRIL 9S 60e Jaargang ES ONS MMEIUlJf -SUIZEN. §m©isj© meisje Ineengestorte tronen BINNENLAND Stads» en Provmeienieuws Keelpijn. ABDIJSIROOP. 6 April van Curacao nbia. van Amsterdam naar frik" 20 April van Su dam. iRlCHTEN. 20 April 1922. eering van de boter. 15 tot 1.25 en j,itt ren werd gemeld. O E R S E N. len, 21 April, des in officieel) -koersen. i verkoopen. 12.62V) Londen Berlijn ƒ0.96'/,-. 2.521/a—ƒ22.60; Parijs eenen f0.03jjjƒ0.04, papier. .62'/2 Ponden li m 0.98—ƒ0.99'/;, Belgj. -—ƒ22.62'/;, Fransche Kronen (afgest.) ER1CHT. rstand 770.0 te Oster- rstand 748.1 te Vest en avond van 22 April; ie wind. Gedeeltelijk lijk droog weer. Kans ag zelfde temperatuur. TE VLISSINGEN. erüjd). v.m. n.m. 11.42 12.02 12.35 12.47 1.— 1.19 IHOCOLADg. JES, IER VRAAGD. KRIJGER, Vlis- 1E1SJE vraagt nette 2au „Vliss. Courant' SLAGTER, Emma- igt tegen 15 Mei of ns huwelijk der te- een net de IS jaar. en jaar. Istraat 106. jvraagd melden Woonark »sweg, over hotel iddelb. - Rotterdam gelegen plaatsen. pril v. KMI T.lil. uil 8 8 v.m. nuf ;ingen 's morgens lekonten N.V. Transp. en i Erven G. VOb, te Middelburg Tel. 153; te OOSTERHOOT, - -jul r,phrs. im v. 18 RN, \N \lN UUo l.I\, Dordrecht Gebrs. Tel. 101. VL1SSINGSCHE COURANT Bil DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. De thans schier alle belangstelling tot zich trekkende gebeurtenissen te Genua, hebben meer dan anders onge twijfeld het geval zou geweest zijn, de aandacht afgehouden van enkele ver schijnselen, die zeer zeker de moeite loonen er eenige oogenblikken' bij stil Ie staan. De vrij plotselinge dood van den man, die, zij het korten tijd, toch eenmaal keizer-koning is geweest over een eertijds machtig complex van sta ten, de voormalige Donau-monarchie, de moordaanslag van een Russisch mo- nardhist op Miljoekof, de in sommige deelen der Duitsdhe bevolking nu en dan sterk op den voorgrond tredende uitingen van monarchale gezindheid, zijn duidelijke aanwijzingen, dat, zoo de tronen van het absolute heerschersdom al met zooveel andere oude instellingen van de aarde oogenschijnlijk zijn weg gevaagd, er nog duizenden en duizen den in de voormalige keizer- en ko ninkrijken leven, die den nieuwen regee- ringsvorm, republikeinsch of commu nistisch, allesbehalve met hart en ziel zijn toegedaan, en die in den bestaan- den toestand slechts een overgangsvorm zien, naar een nieuwe heerschersregee- ring. Vooral in Hongarije is dit inzicht duidelijk aan het licht getreden, bij de kerkelijke plechtigheden en de officiee- le vermelding in het Staatsblad van het overlijden van „Koning Karei IV". On getwijfeld is diens oudste zoon fhans door deze aanhangers van den monar chalen regeeringsvorm voor koning be stemd. Ook in de republiek Beieren mag men aannemen, dat de zeer gezie ne representant van het vorstenhuis der Witteisbachers, Rupprecht, nog steeds een goede kans op den troon bezit. In Rusland is zoo vreeselijk huisgehouden onder de naast-gerechtigden op den in- eengestorten Russischen troon, dat het eetuge moeite kost een eventueel pre tendent aan te wijzen doch ontbreken zal die, mocht er ooit sprake van zijn, zeker niet, en in dit verband wordt de naam van den 30-jarigen Dmitri Pau- lowitsj genoemd. In Duitschland leven, gelijk meermalen bleek, nog zeer velen, die zoo al niet een terugkeer van den laatsten keizer, dan toch van diens oud sten zoon tot den troon voor mogelijk en zeer wenschelijk houden. Natuurlijk zijn deze monarchaal-gezinden in de minderheid, maar bovendien zou de En tente hierbij een woordje, en welk woordje dat is, laat zich licht begrijpen, medespreken. Nu is die neiging tot terugkeer tot den meer of minder monarchalen regee- tmgsrotm geenszins onbegrijpelijk. De landen die zuiver constitutioneel mo narchaal geregeerd worden, zijn waar lijk niet de beklagenswaardigste. Inte gendeel, om slechts Engeland, Scandi navië, België en dan voor alles ons zelf te noemen, deze zijn evenzoovele bewij zen van een gelukkig volksbestaan on der zulk een regeeringsvorm. Maar men vergete dan ook daarbij niet, dat deze landen-tot de beschaafdste behooren en b.v. met Rusland niet in één adem te noemen vallen. De republikeinsche re geeringsvorm, die thans in de voorma lige keizer- en koninkrijken heerscht, valt jammer genoeg samen met een tijd perk van de grootste staatkundige en economische moeilijkheden, gepaard gaand met groote ontevredenheid en misnoegen. Deze laatste echter zouden er evengoed, zoo niet meer nog zijn, ware de regeeringsvorm dier rijken momenteel een andere. Dit nu beseffen de leiders der monarcheal-gezinden heel goed, maar zij wachten zich wel zulks den volke mede te deelen, en kui pen en intrigeeren inmiddels onverdro ten voort. Zulks schept begrijpelijker wijze een toestand, die wei verre van de maatschappij de noodige rust en vei- jigheid te verzekeren, die onontbeerlijk 's voor haar herstel, integendeel de on rust doet vermeerderen en de reeds zoo groote moeilijkheden nog doet toene men. Dat allen die er vast van over tuigd zijn, dat voor alle andere vraag stukken van staatkundigen aard, het groote en moeiijke probleem van het al gemeen herstel dient te worden opge- est, zulks betreuren, ligt voor de hand. '1 Nederlanders, die onder den con- 'rationeel monarchalen regeerings- orm ons gelukkig en verzekerd gevoe- ii'k i 1nnen moeilijk anderen het kwa- 1 duiden, zoo zij zich in republiek of communisme minder tevreden gevoelen. Men late echter den tijd zijn beslag ver krijgen mocht in de landen der ineen gestorte tronen metterdaad blijken, de beste regeeringsvorm die eener monar chie en dan uiteraard eener constitutio- neele monarchie te zijn, de wereld zal er slechts bij kunnen winnen1, zoo deze alsdan tot stand kome. Doch dan als den duidelijk gebleken wensch en begeerte van een zich vrij en frank uitsprekenden volkswil, en niet op aanstichting van een in het duister wroetende, op eigen voordeel en gewin loerende, en een ge vaar voor allen waarlijken vooruitgang opleverende reactie. De Grondwetsherziening. De Haagsche redacteur van „de Maasbode" verneemt nit parlementaire kringen Naar aanleiding van het afwijzend votum der Eerste Kamer over hoofd stuk lil der Grondwet moet het in de bedoeling der regeering liggen met spoed bij de Tweede Kamer een gewij zigd ontwerp van hoofdstuk III in te dienen, dat alleen inhoudt de schade loosstelling voor de Tweede Kamer Ie verhoogen tot 5000. Uit hoofdstuk lil zouden dan de an dere wijzigingen, o-a. de Evenredige Vertegenwoordiging voor de Eerste Kamer, waartegen bij de debatten in de Eerste Kamer de meeste bezwaren wer den geuit, komen te vervallen. Verwacht wordt, .dat tegen een ge wijzigd wetsvoorstel als boven aange geven, de anti-revolutionnairen in de Eerste Kamer, onder leiding van den heer ldenburg, geen bezwaar zullen hebben. Verwacht wordt voorts, dat de re geering hoofdstuk IV, waartegen nog meer oppositie was gerezen dan tegen hoofdstuk II, geheel zal intrekken, zoo dat de Grondwet op dit punt ongewij zigd zal blijven, en dat de Additioneele artikelen in overeenstemming zullen worden gebracht met de voorgenomen wijziging in hoofdstuk III en de terug neming van hoofdstuk IV. Nederlanders in België. Nederland doet het zij in alle be scheidenheid gezegd zooveel voor noodlijdenden in andere landen. Ook onze regeering pleegt zich niet onbe tuigd te laten. Maar vergeet zij nu niet een 'beetje onze eigen landgenooten in den vreemde, aldus vraagt de „Haag sche Courant". Uit Dinant ontvingen wij een nood kreet van een daar gevestigden Neder lander, die ons vraagt, de aandacht te vestigen op de vele landgenooten in België, die door den oorlog geruïneerd zijn of zeer groote schade geleden heb ben. Over de Belgen, die in gelijke conditie verkeeren, heeft de Belgische regeering zich ontfermd, doch de Ne derlanders. die ginds hun zaken heb ben, komen voor schadevergoeding van die zijde niet in aanmerking. Zij kun nen zich tot het Nederlandsche consu laat wenden, maar tot dusver hebben zij daarvan geen resultaat gezien. Voor menigen zakenman, Nederlander van nationaliteit, die in België zijn brood verdienen- moet, ziet het er slecht uit. Inderdaad kan onze regeering voor deze landgenooten, buiten hun schuld, slachtoffers van de buitengewone tijds omstandigheden, niet iets doen En liefst spoedig Men 'Iaat zijn kinderen in den nood toch niet in den steek, ook al zijn ze ver van huis De scheuring onder de katholieken. In „de Tijd" geeft dr. A. Kervel nog eens een uitvoerige uiteenzetting van de redenen, waarom de Nieuwe Katho lieke Partij met eigen lijsten uitkomt. De vraag, of dit een verbreken van de politieke eenheid beteekent, beant woordt hij aldus Scheuring in de Katholieke Staats partij Of scheuring in de Katholieke kiezersorganisatie De Katholieke Staatspartij is het doel, de Katholieke kiezersorganisatie het middel om dat doel te bereiken en als die organisatie niet meer aan de tijdsomstandigheden beantwoordt, dan moet ze verbeterd worden, desnoods, ais het niet anders kan, kiest men voor ééne keer zijn ver tegenwoordigers buiten de kiesvereeni- ging om en werkt dan, als de organisa tie mee, aan het gemeenschappelijk doel, de Katholieke Staatkunde, de be vordering van de salus publica. Maar dit tijdelijk verbreken van de electorale eenheid is toch niet hetzelfde als het verbreken van de politieke eenheid, voor zoover de Katholieke Staatspartij die dan heeft bezeten. Integendeel. Dit tijdelijk verbreken van de electorale eenheid 'heeft dit groote voordeel, dat het door middel van de veelheid ons tot een werkelijke politieke eenheid kan brengen. Een politieke eenheid, te verkrijgen tusschen twee groepen van Katholieken door een compromis, dat misschien wat moeilijker tot stand zal komen, omdat het twee onafhankelijke groepen zijn, maar die dan ook des te hechter zal zijn, omdat zij minder ge hinderd wordt door een verouderde kiezersorganisatie allicht ook minder door kiezersvrees. Over de bezwaren van den Algemee- nen Bond tegen het berusten in eigen lijsten en eventueel verbinden met de hunne, schrijft dr. K. Doch niet alleen berusten is het, wat wij van den Algemeenen Bond ver wachten wij gelooven nog altijd in een schoone Christelijke zelfoverwin ning van dien Bond, dat hij ni. door eigen vrijen wil de daad zal stellen, waartoe de voorzitter de macht niet ■had te besluiten dat zoo noodig de eigen lijsten verbonden kunnen worden met die van den Algemeenen Bond. Inderdaad ware dat de aangewezen oplossing geweest, nu het al zoo ver was gekomen. De verdeeldheid, die er nu eenmaal was, had zich vrij kunnen uitenmaar daarboven ware de Roomsche eenheid ook electoraal be waard gebleven. Men zou „getrennt marschiert" hebben, doch om „vereint zu schlagen". Alle overschotten van de eene fractie zou de andere ten goede zijn gekomengeen enkele stem zou voor Rome verloren zijn gegaan. Dat zal thans, als het blijft bij de hoogharti ge afwijzing door den Bondsvoorzitter, wél geschieden. Er zal restantenverlies voor Rome zijn. Met het gevolg, dat er misschien een paar zetels verloren gaan. De kaasprijzen. Donderdag was de aanvoer van kaas aan de markt te Gouda zoo enorm groot als in tijden niet het .geval is geweest, ook niet in het voor-oorlogsche jaar 1914. Bedroeg toen de aanvoer op de beide drukste dagen 16 en 23 April 192 partijen, Donderdag waren 216 partijen aan de markt. De prijzen zijn thans gedaald bene den die, welke in 1914 in de grootste .productie-periode golden. Op de dagen der grootste aanvoeren werd als laag ste prijs besteed voor i e kwal. 29. 31.en 2e kwal. 2628, zwaar dere soort 31.terwijl Donderdag de markt noteerde voor ie kwal. 27 30, 2'e kwal. 2326 en voor kaas met rijksmerk 2634. VLISSINGEN, 22 APRIL. De „Zeeland". De verandering van den nachtdienst der stoomvaart-maatschappij „Zee land" in een dagdienst is thans defini tief bepaald op 1 Juni. De booten blij ven echter naar en Van Folkestone va ren en nog niet naar Harwich, zooals aanvankelijk was bepaald. Het vertrek der booten van hier zal plaats hebben des middags ongeveer half drie, terwijl de booten des middags ongeveer half vijf uit Folkestone hier zulten aankomen. Bijkantoor van den Raad van Arbeid. Het bijkantoor van den Raad van Arbeid, gevestigd in het voormalige distributie-gebouw in de Wiihclmina- straat, zal vanaf 1 Mei a.s. bij wijze van proef ook gedurende 4 dagen per week des middags geopend zijn. De uren van openstelling van het kantoor zullen dan zijn op alle werk- dogen van 9 tot 1 uur en bovendien op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrij dag des middags van half drie tof half vijf. Op genoemd bijkantoor kan men alle inlichtingen bekomen in verband met de ouderdoms- en invaliditeitswet. De rentekaarten- kunnen daar worden inge leverd en het is zeer wenschelijk dat men deze niet meer naar Middelburg zendt, doch deze op het kantoor aan de Wilhelminastraat bezorgd worden. Binnenkort vervalt de portvrijdom voor de correspondentie van de- Raden van Arbeid en als nu de kaarten hier worden bezorgd en afgehaald, spaart dat portokosten uit, welke ten slotte toch voor rekening van het geheele bedrijf komen. Ook verdient het aanbeveling de ren tezegels niet op het postkantoor te koopen, doch aan liet bijkantoor van den Raad van Arbeid, aangezien in hei eerstgenoemde geval een kleine provisie aan de administratie der posterijen be taald moet worden. Zooals wij boven reeds schreven zal het bijkantoor alleen bij wijze van proef ook des middags geopend wor den. Laat nu ieder die iets wil weten omtrent de ouderdoms- of invaliditeits wet zich tot het genoemde kantoor wenden, waar geregeld een ambtenaar aanwezig is, die mondeling alle inlich tingen verstrekt, waardoor tijdroovende en kostbare correspondentie met den Raad van Arbeid te Middelburg wordt vermeden. Het zou zeker te bejammeren zijn in dien het kantoor, wat heel veel gemak voor onze gemeente oplevert, weer zou moeten verdwijnen en dat zou het geval zijn als er niet voldoende gebruik van werd gemaakt door onze ingezetenen om daar 'hun zaken af te handelen, welke in verband staan met de verze keringswetten. De Emmabloem. De opbrengst van den verkoop van het Emmabloempje bedraagt 542.69. De „Kieine Stem". Gisterenavond gaf het kinderkoor ,.de Kleine Stem", onder leiding van den heer J. A. Sturm voor een volle zaal een openbare uitvoering in het Concert gebouw. De voorzitter opende den avond en wees allereerst op de veran dering, die het kinderkoor had onder gaan en thans onder een bestuur staat en de bekwame leiding van den heer Sturm. Hij wees op de vele moeilijkhe den, vooral op financieel gebied, en hoopte dat velen, door toetreding als donateur, het streven van het bestuur om de kinderen jaarlijks eenige genoe- gelijke dagen en avonden te bereiden, zullen steunen. Hierna werd overge gaan tot het afwerken van het program ma. Allereerst werden door de klasse A een drietal liedjes gezongen, waarvan twee speeliedjes, die zeer aardig wer den vertolkt en dan ook veel bijval oogstten. Daarna werden een drietal liederen door klasse B gezongen, die eveneens zeer in den smaak vielen en zuiver van toon werden uitgevoerd. Door deze af- deeiing werd nog 'n operette „Sneeuw wit en Rozerood" opgevoerd. De opvoe ring hiervan ging .zeer vlot en getuigde van ernstige studie dezer kleinen de rollen waren in goede handen en wer den vlug en zonder stoornis gespeeld. Na de pauze werd door de oudere leerlingen opgevoerd het dramatisch bewerkt sprookje „Rhodia". Evenals altijd werd ook dit keer door allen goed en aardig sepl te zien gegeven en kan voor geen enkele een uitzondering ge maakt worden. Zoowel de soli als de samenzang was uitstekend, waartoe ook de begeleiding, die in bekwame handen was, veei heeft bijgedragen. De costumeering was eveneens in overeen stemming met het spel en deed bij het prachtig decor van het tooneel zeer aangenaam aan. Er is werkelijk tijd noch moeite gespaard om het geheel tot zijn recht te brengen en is een woord van lof hier niet misplaatst voor hetgeen de heer Sturm ook thans weer met zijn kleine zangeressen en zangers ons heeft doen genieten. Aan het slot van den avond had dan ook de iheer Sturm een welverdiende bloemenhulde van zijn leerlingen in -ontvangst te nemen, waar voor hij hartelijk dankte, daarbij den wensch uitsprekende, dat het „de Kleine Stem" ook verder nog onder zijn leiding goed moge gaan. Hierna werd door den voorzitter dank gebracht aan alien, die tot hei welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en tevens aan de velen, die -gekomen waren om deze uitvoering bij te wonen, waarna de avond door een gezellig .zal werd besloten. Rijkspostspaarbank, Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen en zijn hulppostkantoren. Maand Maart 1922. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Vlissingen en elders, werd in den loop der maand te Vlissingen, ingelegd een bedrag van46.725.03(*) en terugbetaald - 51.700.40 Derhalve minder inge legd dan terugbetaald 4975.37 Hieronder 6 formulieren ad I. in spaarbankzegels van 5 cent en 5 for mulieren ad 1.in spaarbankzegels van 1 cent (schoolsparen). Het aantal te Vlissingen nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 42. Door tusschenkomst der te Vlissingen gevestigde kantoren werd, ter directie op staatsschuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van... 1300. en afgeschreven- 6100. Derhalve minder in- dan af geschreven 4800.— Het aantal te Vlissingen uitgereikte nieuwe staatsschuidboekjes bedroeg 1. Voor 'het examen van eersten stuur man is geslaagd de heer J. H. Huijzink, leerling van de De Ruyterschool. Uitgaande van 'het provinciaal comité van anti-rev. kiesvereenigingen in Zee land zal Woensdag 26 April, des avonds 8 uur, in -het Concertgebouw aan de Emmastraat in een openbare verga dering als spreker optreden de heer 1. van der Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamer. De toegang tot -de vergadering is vrij. De Vlissingsche Bestuurdersbond geeft Dinsdag a.s. in hef Concertge bouw aan de Emmastraat een openba re uitvoering met medewerking van de Middelburgsche jeugd-club „Kennis is Macht". Het programma bevat verschillende gymnastiek-nummers, terwijl na de pauze wordt opgevoerd „de Weesper- moppen", ridderdrama uit de 14e eeuw. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De keelpijn is vaak een voorbode van gevaarlijke ziekten, zooals keelontste king, bronchitis, kinkhoest, influenza, griep, enz. Door hare antiseptische werking is de Abdijsiroop beroemd. Een harnas tegen vele borstziekten is de heilzame Men zie verder achterstaande adver tentie. De heer P. C. Geensen', roeier bij het Nederl. loodswezen te Terneuzen wordt met I Mei a.s. verplaatst als loodsleer- ling, op een der betonnin-gsvaartuigen te Vlissingen. De heer Anth. Geensen Jr., tijdelijk roeier, is benoemd tot motorist bij den afhaaldienst te Vlissingen. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. In verband met een desbetreffend verzoek van de af-deeling Middelburg van het Centraal Genootschap voor kin der vacantie- en hersteliingskolonies, stellen Burg. en Weth. voor de subsidie- bepalingen, nu luidende een toelage voor ieder kind van 15 tot een maxi mum van 300 zoo te wijzigen, dat ge geven zal worden 3 per week en per kind, met een maximum van ƒ30 per kind en het crediet te verhoogen van 300 op 500, terwijl in plaats van voor 15 April voor 15 October van ieder jaar het aantal kinderen moet worden opge geven. De commissie van financiën acht een crediet van 360 voldoende, maar Burg. en Weth. handhaven 500. Overeenkomstig zijn desbetreffend verzoek en wegens zijn benoeming tot secretaris van de Kamer van Koophan del voor de Zeeuwsche eilanden, stellen Burg. en Weth. voor, den heer mr. H. Doorenbos met ingang van den dag volgende op dien waarop de raad het ontslag verleent, eervol ontslag te ver- leenen als gemeente-ontvanger. Burg. en Weth. deelen daarbij mede, dat zij den heer Doorenfoos met ingang van 1 April verlof hebben verleend, de waar neming hebben opgedragen aan den controleur der gemeente-belastingen A. H. Munnik, terwijl de heer mr. Dooren bos verantwoordelijk bleef voor het fi nancieel beheer. Voor de benoeming van een gemeen te-ontvanger worden aanbevolen de heeren A. H. Munnik, controleur der ge meente-belastingen' en S. A. Leverink, commies ter secretarie. Burg. en Weth. stellen tevens voor, de betrekkingen van ontvanger en controleur te vereetii- gen in den ontvanger en diens jaarwed de nader te bepalen op ƒ4300 met 2 tweejaarlijksche verhoogingen van 150 tot 4600, de zekerheid te verlagen van 40.000 op 20.000 en het bedrag in kas, waarboven het meerdere in de kluis, waarvan de sleutels bij Burg. en Weth. 'berusten, moet worden geborgen van ƒ30.000 op ƒ10.000. De commissie van financiën heeft wel eenig bezwaar tegen het voorstel in dezen vorm, omdat het geheel gebaseerd is op aanstelling van den heer Munnik. Naar aanleiding van het verzoek van den Ned. Bond van werklieden in Over heidsdienst en van den Centralen Ne derl. Ambtenaarsbond, om den 1 Mei dag te willen beschouwen als een er kende feestdag, op denzelfden voet als Zon- en feestdagen, deelen Burg. en Weth. mede, dat zij zich nog op hetzelf de standpunt plaatsen als in 1920 en daarom voorstellen afwijzend te be schikken op dit verzoek. Aan de gemeente is uit de O.W.-be- iasting als derde uitkeering toegekend ƒ183.941. Burg. en Weth. stellen voor, dit als volgt te bestemmen 19078.67 en ƒ6063.10 voor afschrijving op de tijdelijke leening van 73500 niet over te gaan tot de tijdelijke leeningen van 78000 voor verandering der straatver lichting en inrichting van het eigen be heer der reiniging van 18300 en van 13200 voor rioleeringswerken. Er rest dan nog 49299.23. Hiervan willen Burg. en Weth. 19299.23 bestemmen voor verbetering der Singels, wat ƒ22000 zal kosten, de rest te vinden op onvoorzien 1922 en ƒ30.000 voor ver mindering van den post H.O., die dan ƒ510.000 wordt. De commissie van fabricage vereenigt zich met het voorstel inzake verbetering der Singels, maar dringt op spoedige uitvoering aan, met het oog op de wer keloosheid. De commissie van financiën vereenigt zich er ook mede, maar een der leden heeft bezwaar de 19299.23 alleen te bestemmen voor de Singels en wil lezen voor „extra-voorziening van straten en singels door de buitengewone tijdsomstandigheden achterwege geble ven". Het vermenigvuldigingscijfer voor den H.O. wordt voorgesteld op 1.2 te gen 1.5 ten vorige jare.

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1