1000 100 25 jEMEENTEBESTUUR LUX isjes Le No. 73 60e Jaargang A L. ;traat-Hendrikstraat aanbiedingen istaarwagen, nerliedm Bijverdienste. j enwoordigers >JONG EN ilp-Dienstbode meisje iVl/kANDAO Firma F. VAN DE VELDE Ir., Kleine Markt 58, Vlissingen. - Telefoon Interc. IG. 37 MAART Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen. 150 BINNENLAND FEUILLETON VERBORGEN LEED. liet! Botterdam tast Sïï'.ft '«22 ella" ersterkingsiniddel SHiEDBCINALE ■SIE (Engelsche) bereide.) kwame v r a agd. SBOUW, Tuinstad, i voor Solide Maat- tieve joruitzichten. No. 150, Bur. „Vliss. PLOUVIER's Schoen- iet ingang van 1 April, oulevard Evertsen 36. VASSCHERIJ V0L- SINGEL 1, vraagt e loon, d een Mej. DE KON1NK lat 6. ét l-sats^appij W StesiQoirl WlSdnlburg-Sstisrdi* engaiegen plaatsen VAM PASSAGIERS IEREN EN VEE, Maart 27 28 3° gingen morgens rt ocbomen N.V. Transp «f b Erven G k'OS, te Middelburg 3RN, Tel >53; ft 'AN OOSTERHOJJT» te Dordrecht Gem*- Tri. 101. 1. HM. t ia 3 til 1H. Ifi 8 9 8 8 lam 1. v 018 ORN VUSS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 er 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België 4.15. Voor overige landen der Post-Unie 4.70. Afzonderlijke nummers Scent. ADVERTENTIEPRIJS Van 1—4 regels ƒ1.10; voor iederen regel meer 26 ct. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel ne abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. I gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personeele belasting no. 6, dienst 1921. A pe Burgemeester van Vlissingen maakt kekend, dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden het executoir verklaarde kohier, wegens de „etsoneele belasting no. 6, dienstjaar 1921. pe daarop voorkomende belastingschuldi ge, worden uitgenoodigd om hunne aan- i jgen op den bepaalden tijd aan te zui- J léren, ook ter voorkoming van vervolgin- I «en, en herinnert, dat de bezwaarschriften I binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter kekoming van ontheffing, ingeval van ver- huizing moeten worden gedaan bij den inspecteur der directe belastingen, in wiens inspectie de aanslag is vastgesteld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 27 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Nederland en de conferentie te Washington. De minister van buitenlandsche za ken heeft thans, ingevolge zijn vroegere toezegging aan' de Tweede Kamer, in den vorm van een Witboek, uitgebreide mededcelingen gedaan omtrent de con ferentie te Washington. Door bemiddeling van den gezant der Vereen. Stj^en te 's-Gravenhage werd Harer Majesteits regeering in kennis gesteld met de voorgenomen bijeen komst te Washington van een confe rentie om te geraken tot beperking van bewapening in verband waarmede aan gelegenheden betreffende den Stillen Slaan en het Verre Oosten zouden fèandeld worden en werd de regee ring uitgenoodigd tot deelneming aan de beraadslagingen over laatstbedoelde aangelegenheden. Gelijk men weet nam de minister van buitenlandsche zaken persoonlijk de lei ding der Nederlandsehe afvaardiging op zich. Zonder zich te mengen in tegenstel lingen van anderen of zich bij de behan deling van vraagstukken, die niet ook in de eerste plaats Nederlandsehe rech ten en belangen raakten, op den voor grond te plaatsen, heeft de Nederland sehe vertegenwoordiging haar mede werking verleend in alle gevallen, waar zulks tot het bereiken van de algemeene wenschelijke en politieke doeleinden van de conferentie nuttig bleek te zijn. Zij stelde zich daarbij de wenschelijk- heid voor oogen, dat oplossingen wer den bereikt, welke rekening hielden met de gewijzigde toestanden in het Verre Oosten en welke aan alle partijen be vrediging konden schenken. Er is ge gronde reden om aan te nemen zegt de minister dat de houding van de Nederlandsehe vertegenwoordigers ter conferentie niet alleen werd begrepen, doch ook werd gewaardeerd. Roman van B. CORONY. 24) Ik beloof je alles wat je wilt, zei hij, terwijl hij de slanke gestalte van het paard tilde er» hartstochtelijk aan zijn borst drukte. Maar den volgenden, dag bracht re- seiiaumg weer en dat hield wekenlang aaii. Wni 'g-^am dé zört Soms te Vööf- schijn, maar alleen om dadelijk weer bedekt te worden door dikke grijze wolkensluiers. De wind kreunde en huilde, de dennen ruischten en bogen, groote waterplassen maakten de tuin paden onbegaanbaar. Mem kon niets doen dan im de kamer blijven. Verdrietig zwierven de blikken van 6e Creoolsche door dé vertrekken van het slot, die er thans angstwekkend somber uitzagen. Menigmaal was het haar, alsof ze iets ontbeerde en. iets zocht- De verzekeringen van zijn liefde, oie Wolf haar gaf, waren altijd zoo somber hartstochtelijk, ze waren als met onweer bezwangerd. Het aanhoo- rem ervan stemde haar niet vroolijk. Egon kwam voor verscheidene dagen °P bezoek. Het had hem werkelijk eeni- p moeite gekost zich Inez als de ver loofde van zijn ouderen broer voor te stellendaar hij echter oppervlakkig an natuur was, had hij spoedig het Vja0ngename gevoel overwonnen en erde nu weer den teugel aan zijn moed, waardoor hij, leven in de Directe belastingen. Bij het afdeelingsonderzoek van de afdeelingen der Tweede Kamer van het wetsontwerp, houdende wijzigingen in de wetgeving nopens de directe belas tingen, gaven eenige leden als hun meening te kennen, dat naast de in het ontwerp genoemde artikelen nog eenige andere voor wijziging in aanmerking behooren te worden genomen. Aange drongen werd op het opnemen van een bepaling voorschrijvende dat een be roep ook na het verstrijken van den beroepstermijn in behandeling kan ge nomen worden, indien blijkt dat de te late indiening van het beroepschrift niet aan de schuld van den belastingplich tige is te wijten. Sommige leden hadden bezwaar te gen de voorgestelde afschafifng der colleges tot controle over het plaatselijk kohier der rijksinkomstenbelastingen. Voorts bestond bij verschillende le den bezwaar tegen het doen vervallen van de schattingscommissiën en der commissiën van aanslag. Te meer prijs moet op het voortbestaan dezer com- misiën worden gesteld, nu in den ver volge ook de aanslagen, in de gemeen telijke inkomstenbelastingen voor een groot deel door de rijksadministratie zullen worden geregeld. In plaats van tot afschaffing der commissiën over te gaan, zou het aanbeveling verdienen meejide men door betere inlichting van de contribuabelen meerdere be kendheid daarvan aan haar bestaan en haar werkwijze te geven, opdat zij meer dan tot dusver zullen kunnen voldoen aan de roeping, welke voor haar is weggelegd, het vergemakkelijken van het contact tusschen de burgerij en den fiscus, het verzachten van de uit den aard der zaak tusschen deze beide vaak bestaande tegenstellingen. Andere leden verklaarden zich met deze beschouwingen niet te kunnen vereenigen, en juichten de voorgeno men opheffing der bedoelde commis siën toe. De voorgestelde wijziging van art. 38 der wet op de Inkomstenbelasting 1914 met betrekking tot den aftrek voor kin deren weTd door vele leden onge- wenscht geacht, als zijnde zeer onbil lijk. Verscheidene huner meenden dat het aanbeveling zou verdienen, het voorgestelde systeem te vervangen door een stelsel in dezen zin, dat, on geacht de grootte van het belastbaar inkomen steeds een bedrag, bijv. 200 per kind, wordt afgetrokken, welk stel sel het voordeel zou hebben, dat hier door naar verhouding de laagste inko mens het meest zouden worden gebaat. Anderen gaven de voorkeur aan een tarief in den geest van liet bestaande, al zou daarbij niet van een zoo belangrijke vereenvoudiging sprake kunnen zijn als door de regeering blijkbaar wordt ver wacht. Het congres van het N. A. S. Zaterdagmiddag werd in de groote eenzaamheid bracht en de grijze scha duwen van de verveling triomfantelijk op de vlucht joeg. Zijn verlof was eerder ten einde dan men er om dacht na zijn vertrek ge voelde men de stilte op het slot dubbel sterk want de majoraatsheer was on gesteld en noodigde daarom niemand te Iogeeren. De nazomer kleedde zich in het gewaad, van, den herfst. De storm veegde door de dakgoten van het groo te gebouw, dikke regendroppels sloe gen kletterend tegen de vensters en rolden als tranen langs de ruiten. In zulke oogenblikken dacht Inez aan de schitterend verlichte balzalen in B., aan de heerlijke nachten,, die als zoete droo- men voorbij gingen en den geur van lieflijke herinneringen achterlieten. En dan vlogen haar gedachten naar Zwit serland, waar de Hartenau's vertoefden en, Harold von R. zich bij hen had aan gesloten. Daar kon ze thans ook zijn in plaats van in dit eenzame slot, welks voorname pracht er zoo doodsch en koud uitzag, als ze niet door de aan wezigheid van, gasten verlevendigd werd. Terwijl Wolf in opdracht van den majoraatsheer op reis was om een zaak te regelen, bracht de postbode een kistje voor juffrouw d'Alvare. Het kwam uit Genève. Inez jubelde luide, toen haar éen schat van bloemen, in vochtig mos gevlijd, tegenlachte. Plotseling- kreeg ze een kleur. In plaats van den verwachten brief van tante of oom, lag er bij de bloemen ee.n kaartje, waarop een vorstenkroon en de naam „Harold von, R." en daaronder in elegante letters een groet uit Zwit- zaal van het gebouw „Musis Sacrum" te Arnhem, het congres geopend van 't Nationaal Arbeiders-secretariaat in Ne derland, met een rede van den voorzit ter van het congres, den heer L. Lan- sink Jr. Spreker wees op de groote beteeke- nis van dit congres, en daarbij op de twee vraagstukken, welke op dit con gres behandeld zullen worden aanslui ting bij de roode vakinternationale van Moskou de behandeling van hef rap port betreffende de beginselverklaring. Spreker critiseert vervolgens de hou ding van de regeering; die dezer dagen weer blijk heeft gegeven sterk reaction- nair te zijn daar is het nieuwe wets ontwerp tot wijziging van den 8-urigen arbeidsdag het klaar bewijs van. Reac tie is er op elk terrein. Spreker zeide dat men zeker zoo practisch moet zijn om de loonen niet te doen stijgen boven het economisch mogelijke. Doch spreker verklaarde, dat men niet bereid was het kapitalisme te steunen, al kunnen er machtsverhoudin gen zijn welke per saldo aangeven in hoeverre de idealen verwezenlijkt kun nen worden. Zoolang het kapitaal het kapitalistisch systeem blijft voeren, moet het ook alleen de gevolgen van dit systeem dragen. Toch blijft het woord van Domeia Nieuwenhuis ieder volk heeft de re geering die het waard is, waarheid. Spreker hoopte, dat ieder \an deze bijeenkomst van vertrouwensmannen zou kunnen zeggen, dat er gesproken is en gediscussieerd onder een discipline, zooals dat passend is „we moeten congresseeren zooals het revolutionnai- ren, past". Des avonds te half acht werd de ver gadering voortgezet. Aan de orde was de stemming over de beginselverklaring. De ingediende amendementen werden verworpen met groote meerderheid van stemmen, waarna de beginselverklaring, zooals ze door de commissie is ontworpen werd verworpen. De voortvluchtige Haagsche bankier gearresteerd. Naar „de Tel." verneemt, hebben ju stitie en politie een langdurig onder zoek ingesteld ten kantore'van den voortvluchtigen bankier J. S. Lenaertz Wagner in de Nobelstraat te 's-Graven hage. De meening, door sommigen ver spreid, dat het deficit hoofdzakelijk te wijten zou zijn aan het leven van den bankier op een te royalen voet en het ongebreideld aankoopen van kunst schatten, terwijl geldspeculatie wordt uitgeschakeld, wordt niet algemeen ge deeld. Gezien van het groote bedrag van het deficit, 1.300.000, moet met de laatste omstandigheid wel degelijk rekening worden gehouden. Vooral de kunstenaarskringen zijn door deze manipulatie zwaar getroffen, wat in dezen malaisetijd natuurlijk voor serland. Het bloed steeg haar gloeiend naar de slapen. Ze keek naar den naam .van den af zender. Discreet was als zoodanig de graaf von Hartenau aangegeven. Inez glimlachte. Het was, of er haar een zware last van, het hevig kloppende hart viel. Zij drukte het gloeiende gelaat in de zachte, vochtige bloemkelken en ademde haar geur in. Allerlei prachtige beelden rezen voor haar geestesoog op ze hoorde weer de vleiende sfem van den prins, die een hemel op aarde be loofde ze zag zijn slanke 'ridderlijke gestalte als een, schilderij op gouden achtergrond voor zich en had' willen sterven van bitterzoet verlangen naar Ja, waarnaar? Dat wist ze zelf of wilde het niet weten. Naar iets, dat veel schooner was en vee! gelukkiger maakte dan, alles, wat ze tot dusver liad leeren kennen, naar iets, dat te laat kwam, waarnaar ze nu niet meer mocht grijpen. Een zacht kloppen deed de droomen- de opschrikken en ontlokte haar in de eerste verwarring den gewonen uit roep „BinnenMaar noch Wolf, noch jadwiga verscheen, doch Kazimir. O jij.{Wat wil je ontsnapte het haar op bijna vijandigen toon, terwijl ze het kaartje heimelijk in haar zak stak. Bij deze beweging gleden eenige ro zen van haar schoot en vielen op den grond. Wat ik wil Ik wilde vragen, hoe mijn toekomstige schoonzuster het maakt, antwoordde Kazimir, terwijl hij hen dubbel, erg is. Behalve een onzer bekendste Neder landsehe beeldhouwers, die voor een groote bedrag gedupeerd werd, zijn tal van schilders voor grootere en kleinere bedragen de dupe, benevens tal van kunstfondsen, waarvan de gevluchte bankier de financiën beheerde. De heer Lenaertz Wagner was lid van „Pulchri Studio" en zoodoende goed bekend rnet vele kuntenaars, die hem in volkomen vertrouwen hun geld lieten beheeren. Zaterdagavond zou juist in „Pulchri Studio" een kunstenaarsfeest plaats vinden, dat de fraudeerende bankier had aangeboden uit eigen zak te beta len, omdat de schilders geen kans zagen het te bekostigen. De voortvluchtige bankier is te Brus sel gearresteerd. Men vond in zijn ba gage 100.000 francs. Hij weigerde mede te deelen waar de rest van het bedrag gebleven was. Scheepvaaribeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg binnengekomen 176 schepen. Hiervan waren voor Rot terdam met inbegrip van Hoek van Hol land bestemd 165 schepen, metende 212.701 netto reg. ton. Gedurende hetzeifde tijdvak van 1921 kwamen den Nieuwen Waterweg bin nen 144 schepen. Hiervan waren voor Rotterdam be stemd, met inbegrip van Hoek van Hol land, 139 schepen. Voor den Nood in Rusland. Zaterdag is door „de Avondpost" te 's-Gravenhage een collecte voor Rus land georganiseerd welke ruim f 30.000 heeft opgebracht. Msds- en HrovincïGnsetswi VLISSINGEN, 27 MAART. Belasting naar liet inkomen. Aan den gemeenteraad is het vol gende adres gezonden Geven met verschuldigden eerbied te kennen J. Marijs, voorzitter, en P. J. Kruijsse, secretaris van den Christelij- ken Besturenbond, Pioenlaan 17 Andriessen, voorzitter en W. L. Veer kamp, secretaris van den R. Kath. Volksbond, afdeeling Vlissingen, Verk. Quakkelaarstraat 21 H dat zij kennis hebben genomen van de verschillende voorstellen tot wijzi ging der verordening op de heffing der belasting naar 't inkomen, welke uwen raad hebben bereikt dat de Chr. Besturenbond en de afd. Vlissingen van den R. Kath. Volksbond van oordeel zijn, dat de tegenwoordige gemeentelijke belasting de draagkracht van een zeer groot gedeelte der arbei ders te boven gaat dat zij van meening zijn, dat er alles- de bloemen, opraapte. Geef alsjeblieft hier zei Inez on geduldig. Mag ik ze niet behouden Neen Mama zal ze hebben En mij gun je geen enkel klein knopje Waarom toch Ik heb tot dusver nog nooit geweten, dat je een vriend van bloemen was. Je kent mij in het geheel nog maar weinig, luidde het ironische ant woord. Dsar kreeg de Creoolsche weer het gevoel van afkeer. Ze stond op en ging naar het aangrenzend vertrek om daar een jardinière te vullen en daarmee gaf ze te kennen, dat ze het bezoek als ge ëindigd beschouwde. Doch Kazimir verhief zich op zijn rechten als aanstaande zwager en wil de den zachtere wenk niet begrijpen. Hij bleef bedaard zitten en vroere met zijn onuitstaanbaren spottenden lach Wie heeft zulk een stroom van rozen over je uitgestort Inez scheen de vraag niet gehoord te hebben, maar toen deze herhaald werd, antwoordde ze kortaf Wie anders dan oom Hartenau Wat is die beste graaf toch ga lant schertste de jonge man. Bijna als een hartstochtelijke minnaar 1 Wel, als ik in de plaats van je verloofde was, zou ik jaloersch op dezen beminnelijken voorkomenden oom worden. Wolf is„ de hemel zij dank, ver standiger dan jij, antwoordde ze scherp. Nu ja, zoo spreken jullie alle maal. Tegen vooroordeelen valt niet te strijden. Dat heb ik reeds vaak genoeg INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. slijmvliezen met een middel, datdoor velen geprezen wordt en ADniieiSfifia terecht. Het heet de flaUSlöiKUÜr. ^DE TEERSTE S70PFEM KUNNEM nETj) DE X VEILIG FABRI- LEVER'S \GEWASXKErUr tWHTETI VZVS ZEEP-MD. XwiDEIÏ./ 5UMUGHI ZEEP zins redenen bestaan om den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor gehuwden te verhoogen tot f 800 en den kinderaftrek te bepalen op 100 voor ieder kind dat zij echter op het eerstbedoelde, gezien het feit, dat hier ter stede voor alle kringen de belastingdruk zeer hoog is, niet verder zullen aandringen adressanten echter meencn adhaesie te moeten betuigen aan het voorstel Hensel om den kinderaftrek voor ieder kind te bepalen op 100 temeer om dat ditzelfde verzoek reeds meermalen door adresanten aan uwen raad is ge daan redenen waarom zij uwen raad be leefd verzoeken het voorstelHensel, als zijnde naar het ons voorkomt, het meest billijk aan te nemen. Een jaarfeest. In de gezellige zaal van, den heer Harsvekl is Zaterdagavond het feit her dacht, dat ongeveer een jaar geleden de afdeeling „Vlissingen van het Ne derlandsehe meisjesgitde" werd opge richt. Nadat het Padvindersstrijkje met eenige lustige, vroolijke nummertjes den, avond geopend had, ging het scherm omhoog. Op het tooneel was een kamp opgeslagen en daar waren de jonge dames bezig met verschillende werkzaamheden, die in een gemoedeliik toespraakje door de leidster, mej. van de Sande verklaard werden. Ze oegon met te herinneren aan het feit der op- beproefd en ik doe nu maar heelemaal geen moeite meer om jullie tot een an der inzicht te brengen. Heel aardig van je Niet minder aardig, dat je het toe geeft, juffrouw Snip. De oogen van het meisje fonkelden hem toornig tegen. Ik heet Inez d'Alvare en ben niet gewoon aan den familiaren toon, dien je belieft aan te slaan. Onthoud dat, als je wenscht, dat we in vrede met elkaar zullen leven. Hij keek haar uitdagend aan. Deze vrede zal wel altijd een ge wapende vrede blijven. Het doet mij oprecht leed, dat ik je niet het genoe gen kan doen, van mij later op een der Fillungensche goederen terug te 'trek ken Ha... je hebt weer eens geluisterd! zei ze op verachtelijken toon. Van wel ken van je voorvaderen heb je toch eigenlijk de zucht om voortdurend te spionneeren Van geen hunner. Maar wijl ik noch hun forsch lichaam of hun knap gezicht, noch hun vernuft en hun deug den bezit, moet ik mij toch wel door de cene of andere bijzondere gave onder scheiden,, zei Kazimir. Het kan jou im mers onverschillig zijn of ben je misschien bang voor mijn speurders oog Ik bang zijn en voor jou riep ze en lachte luidkeels. Neen, werkelijk niet, evenmin als voor dit stroohalmpje! Inez raakte den kleinen, gelen halm, welke uit de verpakking op het tapijt was gevallen, met de punt van haar sierlijk voetje aan. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1