OEN SJE DONDERDAG 9 MAART Leisje Miatscfisppijm omfisd -W .S GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VERBORGEN LEED. BINNENLAND Stads® ea Provincienjenws jVAARTLIJNEN. „Nederland". Maart van Colombo, mart te Gibraltar. Maart te Singapore. I Maart te Suez. I 5 Maart te Sabang. I Maart van S.uez. iche Lloyd, li t van Southampton Ian Amsterdam naar Maildienst. art van Antofagasta lie Lloyd. lart te Suez, aart van Port Said. 6 Maart Ouessant. Maart Ouessant. E R S E N. len, 8 Maart, des. officieel) oersen. erkoopen. -f2.641/2 Londen Berlijn f 1.01 »/2 .95f22.05 Parijs nen f 0.04—f 0.043^. pier. 1 Ponden f 11.40 )2V2—f 1.05»/2 Bel- •f 22.05 Fransche Kronen (afgest.) RICHT. and 760.3 te Zurich, ind 727.1 te Calstot. avond van 9 Maart tot Noord-Weste rn krimpende wind. gen- of hagelbuien, ikelijk zachter. VLISSINGEN. v.m. n.m. 9.32 10.13 10.52 11.17 faagci. „Volksbelang" u rg. directiekeet. VERHAGE, Bak- raat 24. ;n net Maart r. BUI. F.S nr 8 8 ik te worden op- A. VAN DE Idestraat. nuren, en Vrijdags dag. Adres: Ola- dsiburg-Rsttsrda? 'elegen plaatsen AR PASSA91ERS. EH EK VEE. 7. Et!. igen 's morgeae e&omen li N.V. Transp. v.b. Erven G. VOS 8te Middelburg JN, Tel. 153; te N OOSTERHOUT» Dordrecht Geb'i* Tel. 101 VLÏSSINGSCHE COURANT VOOR DEN NOOD IN RUSLAND. Vorige opgave ƒ410.95 F. R10 Totaal ƒ433.45 (De tot 12 uur des middags inkomende i„„4- giften worden in het nummer van denzelf den dag verantwoord). BEKENDMAKING. Herijk de- maten en gewichten. Burg. en Weth. der gemeente Vlissingen maken bekend A. Dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten in deze gemeente zitting zal worden gehouden in een der lokalen van tiet v.m. Distributiegebouw aan de Wilhet- fflinastraat op alle werkdagen van 13 tot en met 29 Maart e.k., en wel als volgt Voor verkoopers van nieuwe maten en gewichten op Maandag 13 Maart, van 10 *2 en van 14 uur. Voor apothekers, goud- en zilversmeden (fijnere weging) op Maandag 13 Maart, ran 1012 en van 14 uur, en Dinsdag 14 Maart, van 912 en van 1—4 uur. Voor hen, wier familienaam, naam der firma of vennootschap begint met de let ters A, B, C of D op Woensdag 15 Maart en Donderdag 16 Maart, van 9—12 en vaq 14 uur. rt Idem met de letters E, F of G op Vrij dag 17 Maart, van 912 en van 14 uur, en Zaterdag 18 Maart, van 8—12 uur. Idem met de letters H, I of J op Maandag 20 Maart, van 9—12 en van 1—4 uur. Idem met de letters K, L en M op Dins dag 21 en Woensdag 22 Maart, van 912 en van 14 uur. Idem met de letters N, O, P, Q of R op Donderdag 23 en Vrijdag 24 Maart, van 0—12 en van 14 uur. Idem met de letters S, T, U of V op Za terdag 25 Maart, van 812 uur en op Üfaandag 27 en Dinsdag 28 Maart, van 9— 12 en van 14 uur. Idem met de letters W, X, Y of Z op Woensdag 29 Maart, van 912 en van 1 4 uur. B. Dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worden C. Dat betaald moet worden voor het onderzoek van maten en gewichten (ijk- loon) en voor het justeeren van gewichten (justeerloon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist D. Dat de maten en gewichten die ge stempeld worden met het afkeuringsmerk A niet in winkels enz. teruggebracht mo gen worden Dat de maten en gewichten vóór 1 October 1923 gestempeld moeten zijn met de letter a en dat er bij verzuim of verhin dering om van de sub A vermelde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg op 30 en 31 Maart, 20 en 21 April, 11 en 12 Mei, 1, 2, 22 en 23 Juni, 13 en 14 Juli, 3, 4, 17 en 18 Augustus van 912 en van 14 uur en na 1 September eiken Donderdag en Vrij dag van 91 uur. Vlissingen, den 28 Februari 1922. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAF.RNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. OnderwijsbegTooting. Bij de afdeeling Hooger Onderwijs kwamen weer vele wenschen voor den dag en hoe merkwaardig of de uitersten elkaar daarbij kunnen ontmoeten, bleek wel hieruit, dat de heeren Duymaer van Twist en Van Ravesteijn het roerend eens waren ten aanzien van één zelfde Roman var. B. CORONV. 12) De gansche stroom van zijn nog onontwijd gevoel werd tot een wonder baar mengsel van jubel em twijfel. Ein delijk kwamen over de lippen van den anders zoo stillen man woorden hartstochtelijk, verlangend, smachtend en> ontstuimig vragend woorden, die antwoord eischten, en dat ook kregen, want Inez zei juichend en weenend te gelijk Ja, Wolf, ik behoor jou toe. Ik bemin je boven alles. Ik kan mij geen toestand denken zonder jou. Schat, lieve, eenige schat, hoe onuitsprekelijk bemin ik jou, juichte wolf. Langen tijd heeft zich mijn wilde roos met "haar dorens verweerd en thans Thans wil ze niets anders, dan dat lij haar een plaatsje aan je hart gunt. baar dorens zullen je niet meer won nen, jou lieve, lieve Wolf. Met eem zacht, verschrikt ah, deinsde (nez achteruit. Ze meende een geritsel ln de dichte struiken, welke ais een groene muur den kloosterhof omgaven, vernomen te hebben en vroeg angstig hoorde je niets? Neen. Ik hoor en- zie trouwens ai- tf-rl J0H' miin' 8e'lik, mijn alles, fluis- ha„ en drukte zijn lippen op vnZ "IS.1"1' Deze mines zullen mij nu altijd geheii.igd zijn, omdat ik hier punt. Het was hun beider lievelings- wensch, dat aan de universiteit te Utrecht een leerstoel in de liomoeopa- thie zal worden opgericht. De minister is nog bezig zich op de hoogte te stel len van de wetenschappelijke waarde van de homoeopathie. Ais de voor- en tegenstanders zich hebben uitgespro ken, zal de minister een beslissing ne men. De minister is ook bezig een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid van vereenvoudiging der Rijks-univer siteit. Ais het mogelijk is de inrichting daarvan goedkooper te maken, zal ook het vraagstuk van subsidieering der bi- zondere hoogescholen aan de orde wor den gesteld. Uitvoerig stond de minister stil bij de groenen-kwestie te Utrecht. Het on derzoek daarnaar heeft feitelijk alleen dit aan 't licht gebracht dat er 'n kleine groep studenten bestaat, die in ruwheid en brutaliteit hun kracht zoeken. Dat is al niets nieuws. Altijd zijn die dingen voorgekomen en het hangt er alleen maar van af of de gevallen aan de groote klok worden gehangen. De con clusie, dat dit alles een gevolg is van verwildering en toenemende bestialiteit, is als „regel" stellig niet juist. Wanneer de minister krachtig wil optreden, is dat best, maar niet dient te worden aan genomen dat er een achteruitgang in het algemeen valt waar te nemen. De heer Visser van IJzendoorn verdedigde de opvatting dat de toestand thans «veel beter is dan vroeger, o.a. is dit een ge volg hiervan, dat het drankmisbruik zeer is verminderd. De hoop» door den heer Scheurer uit gesproken, dat de rede van den minister indruk zal maken op de studenten, valt te betwijfelen, 't Is altijd zóó geweest. Een uitvoerig theologisch debat had plaats over de benoeming van dr. Cra mer tot hoogieeraar in de theologie te Utrecht. De heeren Duymaer van Twist en Scheurer hebben uiteengezet, waar om zij dit afkeurden. De minister wenscht niet het systeem te huldigen dat de gansche theologische faculteit gereformeerd zal zijn. Van de vier hoogleeraren te Utrecht zijn er reeds drie gereformeerd en de minister wenscht dat die faculteit niet éénzijdig zal zijn. In de theologische debatten zullen wij ons niet verdiepen en ons liever scharen aan de zijde der katholieken, die met volslagen apathie het gekibbel hoorden. De minister herinnerde er nog aan, dat én minister Kuyper èn minister Heems kerk een theologisch professor heeft be noemd buiten de voordracht en dat toen de heeren Duymaer van Twist en Scheurer zich daartegen niet hebben verzet. Een bezuinigingspoginkje van den heer Otto raakte de omzetting van het lectoraat in de psychologie in een pro fessoraat. Er viel twee duizend gulden uit te sparen en dus diende deze afge vaardigde een motie tot bezuiniging in. Aangezien, de belangstelling alweer zeer was verminderd kon er niet ge stemd worden. Dat zal morgen geschie den. Eigenaardig dat de paedagoog zich tegen een professoraat in de ziel kunde verzet. Waar de zuinigheid al niet toe leidt. Mej. Groeneweg klaagde over de slechte toestanden voor het personeel der rijks-klinieken. De minister 'heeft getracht de financieele positie te ver beteren, maar de ambtenaren-organi saties werken dit door haar houding den kostbaarsten schat van mijn leven vond. Elk jaar op dezen dag zullen bloeiende rozen de vervallen grafstee- nen sieren- Inez, woorden zijn niet in staat uit te drukken., hoe ik je bemin. Juichend hief hij haar hoog op en riep slot Falkenstein, zie hier je toekomstige meesteres, de kostelijkste parel, welke ooit binnen je muren werd geborgen. Op dit oogenblik werden de takken vara de struiken van elkaar geschoven en een leelijk gezicht gluurde naar het overgelukkige paar. Wolf, Iaat me los, laat me toch los, riep Inez, die zich als een glinste rende slang uit zijn sterke armen tracht te te winden. Luister toch de takken kraken. We zijn niet meer alleen ah je broer. .Wat wil je hier, Kazimir? snauw de Wolf zijn misvormden broeder toe, die plotseling voor hem opdook. Een spottende glimlach gleed over de lip pen. van den jongstcn Fillungen. IWat zou ik willen? Heelemaai niets Men mist juffrouw d'AIvare. Ik^ zag haar dezen weg inslaan en kwam daarom boven. De oude toren begint zekér in te storten De leuning hangt immers reeds heelemaai scheef naar beneden. Als men er flink tegen aan trapt, ligt ze heelemaai in de rotskloof. Ik krijg haast lust om het eens te pro be eren-. Schril en spottend lachend, zooals dat zijn manier was, ging Kazimir er op los. Maar Wolf trok hem driftig achter uit. Laat dat. De ruines zullen wel van- tegen. Een hooger salaris voor de hoofdverpleegsters wilde zij niet goed keuren als niet alle verpleegsters in salaris werden verhoogd. De tirannie der organisaties houdt dus de verbete ring tegen en merkwaardig was, dat mej. Groeneweg en ook de heer Ke telaar tegen die tirannie protesteer den. Zij zaten hier wat in de klem tus- schen het beiang van de kliniek en dat der ambtenaren. De Staatslecning. De 6 Staatsleening van 150 milli- oen gulden is ruim 8 maal volteekend. Hieruit blijkt dat er nog ruim vol doende geldmiddelen aanwezig zijn en soliede geldleeningen gemakkelijk ge plaatst kunnen worden. Zondagswet. Het comité voor Zondagsrust be sloot een onderhoud aan te vragen bij den minister-president, een adres te richten aan de Tweede Kamer en mede werking in te roepen, van de rechtsche Kamerfracties ter verkrijging van een spoedige behandeling van de Zondags wet. Het verlies op de kolenvoorziening. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer over hef wetsont werp ter verhooging van het tiende hoofdstuk der Staatsbegrooting 1922, ter dekking van het verlies op de ko lenvoorziening, spréékt minister Van IJselsteijn er zijn leedwezen over uit, dat hij door den loop der omstandig heden in de noodzakeiijkheid'werd ge bracht, een belangrijk bedrag aan te vragen tot dekking van het verlies op de kolenvoorziening, doch meent in herinnering te moeten brengen, dat te genover de aangevraagde som van ƒ33.600.000 een belangrijke bate staat, welke onder de middelen wordt verant woord en in de memorie van toelichting op 15.790.000 werd becijferd. De critiek, welke in het betoog van sommige leden ligt opgesloten, kan de minister echter niet als juist erkennen. De omstandigheden, gelijk die zich tegen het einde van 1920 op de internationale kolenmarkt ontwikkeld hebben, konden in Augustus 1920, toen de contracten gesloten werden, die in' hoofdzaak tot het verlies aanleiding gaven, door nie mand voorzien worden. Evenmiri kan de minister zich ver eenigen met het ongunstig oordeel over de centrale regeling van de kolenvoor ziening. Uit den aard der zaak eischt de billijkheid te dezer zake rekening te houden met de moeilijkheden, welke door den oorlog werden veroorzaakt, en in het bijzonder met de uiterst be zwarende voorwaarden, die aan leve ringen uit het buitenland verbonden werden. Ontkend kan niet worden, dat de centrale regeiing een onafwijsbare noodzakelijkheid was en, in het bijzon der voor de huisbrand, tot de beschik king over betrekkelijt goedkoope brandstoffen heeft gelei" Met 'betrekking tot het bezwaar, dat sommige leden opperden tegen de door den Staat aan het Centraal Verreken- kantoor voor Brandstoffen verleende garantie, wijst de minister er op, dat het Centraal Verrekenkatoor voor Brand stoffen, hoewel in den vorm een naam- looze vennootschap, in het wezen der zaak een Rijksinstelling was. Hieruit zelf vergaan en behoeven niet door jou geholpen' te worden. Kom. We waren juist van plan naar het gezelschap terug te keeren. Zoo Hoe jammer, dat ik te laat kwam. Ik zou deze romantische een zaamheid gaarne nog een poosje met jullie gedeeld hebbben. tjij heeft ons beloerd. Ik ben bang voor .hem, mompelde Inez. Wolf had den arm van het meisje in den zijnen getrokken en fluisterde Wat zou je te vreezen hebben, mijn lieveling, ais ik aan je zijde ben Iemand moest het eens wagen, ook maar zelfs boosaardige gedachten je gens jou te koesteren. Hij droeg haar meer dan hij haar geleidde over de steenen van den weg, welken ze nu betraden. De wind suisde in de takken, speelde met het haar der Creoolsche en dreef hef Wolf in 't gezicht, die den zoeten geur dezer weelderige lokken ais de balsemgeur eener tropische bloem inademde. Achter, hen sloop Kazimir met een boosaardige uitdrukking op 't gelaat als een Mephisto, die met alles, wat geluk, jeugd en1 liefde heet, den spot dreef. Bij Inez kreeg, nu het gevaar ver dwenen was en ze den schrik te boven was gekomen, de uitgelatenheid weer de overhand. Ze sprong luchtig van rots op rots, lachte helder op om de teedere zorg van haar geleider en1 stormde daarna met versnelden pas den steilen heuvel af, terwijl ze soms met allerliefste plagerij naar Wolf om- volgt, dat, ook al ware de garantie niet gegeven, de Staat zich toch aan de dek king der geleden verliezen niet zou hebben kunnen onttrekken. De verwachting, dat de grootverbrui kers ten slotte wel genoegen zouden genomen hebben met de restitutie van liet destijds geheven bedrag van f 9.25 per ton, is niet in overeenstemming met de werkelijkheid. De hierbedoelde be langhebbenden eischen de uitbetaling van het geheele saldo van het z.g. res titutiefonds. De rechterlijke macht zal derhalve het gerezen verschil hebben te beslissen. De wijziging van de Kieswet. De memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer inzake het wets voorstel Albarda c.s. tot wijziging van de kieswet, geeft toe dat voor vele vis- schers en schippers de voorgestelde voorziening de onmogelijkheid om aan de stemming deel te nemen, niet opheft, maar toch voor een groot aantal schip pers uitkomst geeft. De oplossing dat de kiezer in de ge legenheid zou worden gesteld een ander te machtigen om zijn stem uit te bren gen is bij de behandeling van het wets ontwerp tot wijziging van de Kieswet in een amendement belichaamd, dat met 64 tegen 14 stemmen is Verworpen. Het stelsel dat de kiezer bij een cen traal bureau een kaart kan verkrijgen waarmede hij zich aan elk stembureau, waar ook gevestigd, zou kunnen aan melden zou tot allerlei misbruiken aan leiding geven. Ook het systeem van toezending van het ingevulde en toegevouwen stembil jet per aangeteekenden brief aan den voorzitter van het stembureau, die het dan zonder het open te vouwen in de stembus zou deponeeren, opent de ge legenheid te misbruiken. De vrees, dat een wettelijke regeling als de voorgestelde tot het ontstaan van kwade practijken zal leiden, achten de voorstellers overdreven. In een nota van wijziging is aan art. 57a een lid toegevoegd luidende De burgemeester in dit artikel be doeld, draagt tevens zorg, dat op de tafel voor het stembureau, waartoe de kiezer volgens de lijst behoort, de ver klaring ligt, waarbij de kiezer heeft medegedeeld, dat hij in een. andere ge meente aan de stemming wil deelne- Mr. Treub naar Indië. Naar wij vernemen zal prof. mr. M. W. F. Treub in October e.k. gevolg ge ven aan zijn voornemen, om als voor zitter van den Ondernemersraad voor Nederiandsch-lndië een studiereis door Indië te gaan maken. Centraal Instituut voor Lichamelijke Opvoeding. Nu de regeering te kennen heeft ge geven geen gelden te kunnen beschik baar stellen voor de oprichting van een Centraal instituut voor Lichamelijke Opvoeding, heeft het bestuur van het Nederlandsch Olympisch comité in zijn laatste vergadering besloten een poging te doen zelf tot de stichting van een dergelijk instituut op eenvoudige schaal te komen. Een buitenkansje voor de belasting betalers. Over het belastingjaar 21/22 was te Breda 330.000 te veel berekend aan gemeentelijke inkomstenbelasting door keek. Hij volgde haar even snel eri haalde haar steeds weer in. Dan ontvluchtte ze hem schertsend en lachend opnieuw. Kazimir bleef ver achter. Zijn stijf been, dat eenigszins sleepte, verhinderde hem aan den vroolijken wedloop mee te doen. Alaar hoe verder Wolf en Inez zich verwijderden, des te meer bewe ging kwam er op het leelijke gelaat en des te dikker werden de aderen op het lage voorhooft! Niet lettend op de pijn in zijn kranken voet, snelde hij zoo hard hij kon naar beneden. Bet was juist alsof hij, door een boozen droom bevangen, met loodzware leden een doel trachtte te bereiken dat zich steeds sneller van hem verwijderde. Wolf. Juffrouw d'AIvare, klonk het op een toon, die trots alle inspan ning mat was, «chter het paartje. De twee hoorden niet en schenen ook hee lemaai vergeten te hebben, dat er nog iemand, achter hen was en thans zag men het witte gewaad van het meisje als een licht wolkje tusschen de donke re dennen. Altijd nog beproefde Kazimir de ver dwijnenden te volgen, maar toen hij beneden bij de bocht van den weg kwant, was er geen spoor meer van hen te zien. Toen drukte hij de gebalde vuisten tegen de slapen, liet zich op den stomp van een omgehouwen beuk neervallen en kreunde als een doodelijk gewond dier, dat den vijand met tan den en klauwen zou willen' verscheu ren en niet eens kon beletten, dat die vijand hem trapt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Voorkomt ontsteking. Huidkwalen als uitslag, eczema, klo ven, puisten enz. breiden zich vaak uit als gevolg van ontsteking. Voorko.mt dit door de plekken te wasschen en drogen, en daarna Foster's Zalf aan te wenden, die de ontsteking tegengaat, de aangedane deelen heelt en de huid volkomen blank maakt. Prijs 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. dat het vermenigvuidigingscijfer op 1.4 in plaats van op 1 was gestold. De zuchtende betalers hebben het onge dacht buitenkansje, het surplus terug te ontvangen. Een referendum over de kermis. Dat er nog heel waf kermisliefheb bers gevonden worden, is weer geble ken in de gemeente Zaftbommel. Daar werd voor 2 jaar de kermis afgeschaft. Er is nu een comité gevormd dat zal trachten de kermis weder in te voeren. Een referendum werd uitgeschreven, waaraan alle ingezetenen boven de 18 jaar konden deelnemen. Er werden in het geheel uitgebracht 1745 stemmen, waarvan zich 1468 ver klaarden voor de kermis, 164 er tegen en 113 blanco. VLISSINGEN, 9 MAART. De verkiezing voor de Kamer van Koophandel. De uitslag van de verkiezing voor de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden, afdeeling grootbe drijf, was hedenmiddag nog niet be kend. De wijze, waarop de vaststelling van deze uitslagen geschiedt, is nog veel ingewikkelder dan bij de stemmingen voor de Tweede Kamer, de Prov. Sta ten en gemeenteraad. De Jantjes. Wij hebben gisterenavond in het Concertgebouw de eerste der drie op voeringen bijgewoond van bovenge noemde schets uit het matrozen- en kolonialenleven, die het ensemble Jacques Sluijters opvoeren zal. Waar het een schets geldt, zullen we den in houd ervan maar niet vermelden en ons beperken tot een aanstipping van wat ons als spel trof in de vijf bedrijven, waaruit deze schets bestaat. Reeds da delijk trof ons in het eerste 't gebaren spel van Dollen Dries (Jacques Sluijters Jr.) die gesard' door mooien Leendert (Jacques Sluijters Sr.) het opneemt voor Blonde Greet (Mies Visscher Blaaser), waardoor hij in de gevange nis geraakt. Dit is de inleiding van: het eerste en tweede bedrijf tot de daad van het derde, waarin alle banden met het moederland door de drie vrienden, Dollen Dries, Schelen Manus (Joh. Vis scher) en1 Blaauwen Toon (Maurits Vigeveno), die geteekend hebben als koloniaal. In dat "derde bedrijf zijn we tegenwoordig bij het vertrek van de „Prinses Amalia", dat ons een roerend afscheid te zien geeft van Dollen Dries, diens moeder en.Blonde Greet en waar in de stookpartij van de moeder van mooien Leendert, Tante Piet, de ioge- menthoudster (Joh. Lemaire) bekend wordt gemaakt, in: liet vierde bedrijf wordt een mooi fooneeltje te zien ge geven op den vooravond van het ver trek der drie kolonialen, waarbii Blau we Toon gelegenheid heeft zijn diepe verontwaardiging en: verbittering te toonen voor het feit, dat een koloniaal Twee geheel tegenovergestelde ge voelens streden in zijn borst. Hij had altijd van Wolf gehouden, omdat deze, zoolang hij denken kon, hem tegen elke onbillijkheid en onrechtvaardigheid in bescherming had genomen. Maar thans trad deze broer plotseling als mededinger op en geheel be- heerscht door de zaligheid van zijn jong liefdesgeluk vergat hij elke ah- hójs zoo goed in acht genomen kiesch- heid. Kazimir was jaloersch en wei in dubbele mate niet alleen op Inez, naar wier bezit hij dorstte als een ver smachtende naar een koele bron neen', ook op Wolf, die hem altijd broe derlijke toegenegenheid had bewezen en. v.00r wien hij nu plotseling onver schillig, ja, zelfs lastig geworden scheen te zijn. Op dit oogenblik haatte hi| de Creoolsche, omdat ze hem ziin broer ontroofde hij haatte zijn broer omdat hij Inez in diens armen had ge zien. En hoe pijnlijk was deze haat. Het was, alsof zij met giftigen beet het hart van den vereenzaamde verscheurde, dat zoovee! behoefte had aan> liefde als of deze tegen zich zeiven woedde, doordien, hij het tegen de beide knappe, gezonde, door het geluk begunstigde menschen deed. Hij drukte de vuisten tegen het voorhoofd, achter hetwelk pijnlijke en wraakzuchtige gedachten elkaar verdrongen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1