JILUEIimOPtB rsknechf nsfbode ristbode 1 DONDERDAG 16 FEBRUARI Mo. 40 60e Jaargang^ »tbode ietsje. ttastscbappij m FEUILLETON Vreemd van de wereld 57) BINNENLAND ct. grauwzoet lö 23 ct. reine d'or 12 16 ct. zoete bei en 25 a 31 ct.kool- a 6 ct. uien 12l/2 91 ct. witlof 86 a savoye kool 1 a 5l/> er bos spruitkoppen O E R S E N. RICHT. taird 770.1 te Iledaix. tand 741.0 te Vest- avond van 16 Fe- ichtige Zuidelijke tot ir bewolkt of betrok- tpklarcnd. Zachter. E VLISSINOEN. n.m. v.m. 4.09 4.39 4.56 5.27 5.44 6.21 6.42 7.26 gevraagd door ge- soneti een ETAGE rda Kamers met eid. Br. Iett. O. /liss. Courant". antoorboekharidsl. lit CRÊPE CLO- 16 cent per rol. 15 cent per rol. 'immerman. FABRIKANT met Nederland vraagt n van dagelijksch stad. Ruime ver- ctanten die voor kunnen werken, jr lelt. N. C. 1543, Y. ALTA, Am- ■PERSOON, gep. I. L., gehuwd, 5 als PAKHUIS- s dergelijke. Hoog ireischte. Br. No. liss. Courant". iMANSE, Gra- I tegen begin of leen nette LISSEN, Nieuw- Itlein gezin. In „Vliss. Courant" lor halve dagen. Jrugerstr. 24 (ben.) en net genuren, als "hulp ■ding. lu „Vliss. Courant" |ët huisstraat 78. dalburg-Rottardait elegen plaatsen. IK PASSAGIERS; EN EN VEE. T. Slid. i. S«. oruari T.B. nr r.a. Hf 8 9 8 9 8 igen 's morgens ekomen N.V. Transp. en v.h. Erven G VOS. 3; te Middelburg (N, Tel. 153 j t« N OOSTERHOUT Dordrecht Gebra- Tel. IOS. VL1SSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels 1.10 voor iedere feeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van i5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. kameroverzicht. Eerste Kamer. 't Hoogerhuis behandelde de pensi oenwetten voor ambtenaren en militai ren Enkele leden, bij voortduring op zuinigheid bedacht, hadden bezwaren omdat het zoo duur was. Het waren de beeren De Waal Malefijt en Van der Fellz, die o.a. in dien geest spraken en zij bleken ten slotte een meerderheid te hebben, want zij het met één stem meer verwierp de Kamer de ontwerpen. De gevolgen van die verwerping zijn niet te overzien. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag, Justitie-begrooting. Bij de justitie-begrooting zijn niet minder dan drie interpellaties en twee moties aan de orde. De heer Van Rappard interpelleerde over de grensbewaking door de militai re politietroepen in de zgn. verboden strook. Het optreden van die troepen is volgens dezen aigevaavdigde dikwijls meer dan ergerlijk en in verband daar mede heeft hij den minister verzocht tot reorganisatie van deze troepen over 1e gaan. Voor de grensbevolking wensehte hij een betere regeling door invoering van grenskaarten. Over de zaak-Groenendaal interpel leerden twee leden, nl. de heeren Van Ravesteijn en Zadelhoff. De eerste wensehte te weten hoe het toch staat met het toegezegde wetsontwerp inzake de dienstweigeraars. De vorige minis ters van oorlog hebben er één gereed gemaakt, maar ingediend is het niet. Welke vereischten zouden de principi- eele dienstweigeraars hebben te vervul len om onder de bepalingen dier wet te vallgij Volgens den heer Van Rave steijn had de minister tegenover Groe- flendaal art. 21 der Militiewet kunnen toepassen, dat hem de bevoegdheid geeft om in bijzondere gevallen vrijstel ling van den dienst te geven. De vragen van den heer Van Zadel hoff waren geheel in denzelfden geest. Beide afgevaardigden laakten de be handeling van de dienstweigeraars, die als misdadigers worden beschouwd en alle over één kam worden geschoren. Al -veel te lang laat een regeling over deze materie op zich wachten, niette genstaande er herhaaldelijk op aange drongen is. Al eenige malen heeft de regeering medegedeeld, dat het desbe treffende ontwerp reeds gereed is, maar het verschijnt maar niet, dus blijft de onzekerheid dienaangaande bestaan. De behandeling van deze zaak in het algemeen is zeer vervaagd en de bran dende kwestie, die tijden lang de ge moederen bezig hield, is wel iets afge koeld. Echter blijft de kwestie dezelfde en daarom is het noodig dat eindelijk eens een oplossing wordt gegeven voor de dienstweigeringskwestie die al zoo veel stof heeft opgejaagd. Het amendementVan de Laar tot Ik zou graag een woordje mei u spreken, juffrouw, begon hij zacht. Daar de barones u niet zal aanklagen, zult u zich zeker ook verstandig gedra gen en een ongelukkige niet nog' ellen diger maken. Verlaat alsublieft thans dit huis, mijn echtgenoote zal gaarne van u vernemen, waarmee wij u van dienst kunnen zijn en... het kind recht laten wedervaren. Financieele nood schijnt niet de drijfveer uwer hande ling geweest te zijn, voegde hij er aan toe, terwijl hij hare elegante verschij ning, het rijke toilet met een spottend lachen monsterde. Neen. antwoordde zij koel. Thans lijd i!»geen honger en kom ik niet meer met mijn kind om. Wat dat mij gekost heeft Wien .gaat het iets aan Maar mijn werk... ik ben acrobate in een specialiteiten-theater... laat zich moei lijk niet de plichten eener moeder ver eenigen. Ik zou mijn jongen een betere opvoeding willen geven. Het spijt mij h'ina wat ik gedaan heb, voegde zij er duister aan toe, reeds ter wille van 'tone, maar ik was gestorven of waan zinnig geworden, wanneer ik mij niet "dd kunnen wreken1. Adieu... u... of de advocaat vin den mij in de Chausseestraat 88, Signo- 'a Lisette Franchini voegde zij er spot- tond1 aan toe. Zonder Falkenau met een blik te afschaffing van het gezantschap bij den Paus is natuurlijk verworpen. Vóór stemden de christelijk-historischen, de sociaal-democraten, de communisten en de heeren Van der Laar en Teenstra. De voorzitter heeft eenige hartelijke woorden gericht tot het Permanente Hof van Justitie, dat heden wordt ge opend. Met de oprichting daarvan zijn we weer een stap dichter bij het ideaal van vrede door recht. De omstandigheid dat het Hof hier te lande is gevestigd, achtte de president een reden van ver heuging. Minister Heemskerk sloot zich bij deze woorden aan.en juichte ook de vestiging te 's-Gravenhage hartelijk toe. Met het oog op de installatie van dit Hof ging de Kamer zeer vroeg uiteen. Opening Permanent Hof van Internationale Justitie. In de Groote Rechtzaal van het Vre despaleis had gisterenmiddag half 4 de plechtige opening van het Internatio nale Permanente Hof van Justitie'plaats in tegenwoordigheid van alle ministers, talrijke Kamer- en raadsleden en ver dere autoriteiten. Nadat door den secretaris van den, Volkenbond, Sir Eric Drummond de Koningin-Moeder was binnengeleid, traden de rechters van het Hof binnen, Pekleed in toga. De Koningin en de rins werden daarna binnengeleid door eenige vertegenwoordigers der Carne- gie-stichting. Allereerst voerden het woord de voorzitter van den Volkenbond, de heer Da Cunha en de secretaris Sir Erip Drummond. Daarna spraken minister Van Karnebeek en burgemeester Patijn, resp. namens de Nederlandsche regee ring en het Haagsche gemeentebestuur, waarna mr. Loder, de voorzitter van het Hof, de openingsrede uitsprak. Gisteren gaf H. M. de Koningin ten koninklijken paleize een ontvangst ter eere van de leden van het Permanente Hof van Internationale Justitie, dat eenige uren te voren, in tegenwoordig heid der koninklijke familie zijn ope ningszitting hield. H. M. de Koningin-Moeder woonde deze soiree bij. Tot deze avondreceptie waren een zeshonderdtal uitnoodigingen gezonden en er was tegen 9 uur, het uur waarop de soiree aanving, een reusachtige file van rijtuigen en automobielen, zoowel aan, den voor- als aan den achteringang van het koninklijk paleis, welke de gasten in schitterende ambtskleedij of uniform en de dames in brillante avond- kleeding naar het paleis brachten. In den loop van den avondi werden de rechters en plaatsvervangende rech ters van het Hof van Internationale Justitie in de balcon-zaai van het Pa leis aan Hare Majesteit de Koningin en de overige leden der Koninklijke familie voorgesteld, terwijl later, in de kleine balzaal, die eer genoten werd door de dames van de leden van het Internatio naal Gerechtshof, de verschillende tot de organisatie van den Volkenbond be- hoorende heeren en de vertegenwoor digers van buitenlandsche ministeries, benevens eenige dames van leden der buitenlandsche gezantschappen, die toi dusver nog niet aan de Koningin wa ren voorgesteld. De soirée werd opgeluisterd door de Koninklijke Militaire Kapel, onder lei- verwaardigen, verliet zij, den knaap bij de hand nemend, met een korten groet de kamer. De baron scheen het niet te merken. Zonder zich aan het verachtelijke zwij gen der beide heeren te storen, leunde hij op den rand der sofa, waarop zijn echtgenoote rustte, die thans de dokter trad juist binnen met een diepen zucht de oogen opsloeg, om ze, toen ze Falkenau's doodsbleek gezicht zag, opnieuw rillend te sluiten. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. De slag, dien Falkenau graaf Wulf- ner had gegeven, was raak aangeko men. Zeker, de deugniet had" volkomen gelijk. Hij, graaf Wulfner, was inder daad een dwaas, want anders had hij zich niet in de aangelegenheden van vreemden gemengd, hij was een dom kop, anders had hij een schavuit niet voor een fatsoenlijk man gehouden het ergste was evenwel, dat hij, zoo als Falkenau smalend had gezegd, inderdaad aandeel had gehad in het treurspel, dat zich thans afspeelde. Doch al dat grollen veranderde niets aan het feit, dat Leontine in een Ber- lijnsche kliniek zwaar ziek lag en: Irene half krankzinnig van smart en kommer ontoegankelijk voor troostredenen was. Falkenau had hem twee secondan ten, twee vroegere bekenden van Fal kenau, gezonden, om de voorwaarden voor een duel vast te stellen. Een van ons beiden is te veel op de wereld, verklaarde Wulfner aan Wilken. Ik heb een vaste hand, en hoop de wereld en zijn ongelukkige vrouw ding van den. Ie luitenant-directeur L. Boer. Er waren ten dienste der genoodig- den drie buffetten aangericht, welke prijkten met een keur van in Nederland geteelde bloemenlila seringen, lila tulpen en sneeuwballen. De burgerlijke pensioenwet. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt, dat de minister van financiën voornemens is, het door de Eerste Ka mer verworpen wetsontwerp pensi oenregeling voor de ambtenaren en hun weduwen en weezen, onmiddellijk weer in te dienen, geheel ongewijzigd, op artikel 36 na. In dit artikel zal wor den opgenomen, dat een deel van de premiën tot een bepaald maximum op de ambtenaren kan worden verhaald. Voor de ambtenaren der provinciën, gemeenten en waterschappen zal dit geen verandering brengen, dan inzoo- ver voor hen de wettelijke waarborg zal worden geschapen, dat niet een hooger percentage dan het te stellen maximum zal worden verhaald. Gelijk het ontwerp thans luidde, zou in strijd met de bestaande wet de ge- heeie premie door die lichamen betaald mogen worden. Voqr het rijk zal door de aan te brengen wijziging de toestand aldus worden dat evenals thans in het bezoldigingsbesluit over den premievrijdom zal worden beslist. De bedoeling is, het ontwerp vlug in te dienen en in <le Tweede Kamer urgent-verklaring te verzoeken. Van het slagen van dit ontwerp zal afhan gen, of het gevallep voiuni politieke gevolgen zal hebben. Arbeidstijd winkelbedienden. Naar „de Tijd" verneemt, is binnen kort (op 1 of 15 Maart) een Kon. be sluit te verwachten, waarbij de arbeids tijd van de winkelbedienden, ingevolge de Arbeidswet, nader zal worden gere peld. De nieuwe vlootwet. Het comité Nieuw Indië heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden in zake de Vlootwet. Het komt tot de vol gende conclusies le. Dat de tijdsomstandigheden, zoo wel t.a. van de internationale verhou dingen als wat lndië's finantieele po sitie betreft, het ongewenscht maken dat het wetsontwerp wordt aangeno- IW7- *-?»- 2e. Dat ter handhaving van de neu traliteit in den Archipel met een mari tieme macht kan worden volstaan, wel ke met aanmerkelijk geringer kosten is samen te stellen en te onderhouden, dan de in het ontwerp voorgestelde verde- digingsvloot. 3e. Dat het ontwerp te zware lasten legt op Indië, zoowel wat betreft de kosten van aanschaffing als de bedrijfs kosten. De ambtenaren passen er voor. De heer Oud, lid van, de Tweede Kamer, heeft in een openbare vergade ring van de vrijzinnig-democratische kiesvereeniging te 's-Gravenhage ge sproken over „Bezuiniging en demo cratie". In debat kwam p.a. de heer Ravelli, voorzitter van den bond van departe mentsambtenaren, die het optreden in de Kamer jegens de ambtenaren en het optreden der Bezuinigingscommissie scherp critiseerde. Zoolang de rechts positie der ambtenaren, met inbegrip der regeling van de wachtgelden, niet van den schurk te bevrijden. Stel, dat hij mij neerschiet, dan is dat ook niet zoo erg. 't Ware eigenlijk een weiver- diende straf voor mij waarom was ik zoo vermetel, ai was het ook indirect, in het lot van anderen in te grijpen. Mijn Eva was verstandiger dan ik en haar bespaarde ik gaarne de treurige gevolgen eener goedgemeende maar verkeerd afgeloopem daad. Gij waart ook, trots uwe jeugd, wijzer dan ik, Wilken. Voor ge u, meneer de graaf, met Falkenau meet, had Wilken ernstig geantwoord, heb ik nog een appeltje met hem te schillen. De rekening, welke ik met hem te vereffenen heb, is van ouden datum en niet klein. Hij zal ze met zijn bloed betalen, 't Had reeds eerder moeten geschieden. Ik gunde het den mensch alleen niet, op eervolle wijze te sterven, en ik wensehte mijne ziel ook om zulk een man niet met een moord te belasten. Thans echter is het hoog tijd en, nietwaar, u gunt mij voor de eerste, zeker ook voor de laatste maal den voorrang Dus uw afkeer jegens hem had een bepaalden, 'n persoonlijken grond Ja. En waarom zweeg u tegenover mij Wijl ik niet het recht had mij in een vreemde aangelegenheid te men gen, en nog minder het recht om te twijfelen aan de beterschap van een man, die zooeven met eigen doodsge vaar een menschenleven had gered, zooals hij twee jaren tevoren een bloei end menschenleven had vernietigd. Dus, door de Staten-Generaal is aangeno men, passen de ambtenaren om mede te werken aan bezuiniging. Dure aardappelen. De aandacht van den minister van landbouw is erop gevestigd, dat in Nederland een tekort aan aardappelen bestaat, terwijl de uitvoer van dit pro duct naar België en Frankrijk nog steeds wordt toegestaan. Tengevolge van deze omstandigheid loopen de prijzen sterk op en de vrees is niet denkbeeldig, dat straks een kilo klei- aardappelen vijf en twintig cent, zoo niet meer, zal doen. Examen voor ontvanger. De minister van financiën brengt ter kennis van de ambtenaren, wien het aangaat a. dat in de maand Mei 1922 te 's- Gravenhagc zal worden afgenomen, het verplicht examen voor ontvanger, dat vergelijkend is, en wel voor 6 plaatsen, bestaande uit een onderzoek naar de bedrevenheid 'ra het beheer van een klein ontvangkantoor der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen b. dat de verzoekschriften om tot dat examen te worden toegelaten, vóór of uiterlijk op 15 Maart a.s. bij het depar tement van financiën moeten zijn inge komen. Visscherij-examens (stuurlieden en schippers). De centrale commissie voor de vis scherij-examens, bedoeld in het Kon. besluit van 3 Mei 1910 (Staatsblad no. 131), zal, aanvangende 2 Maart, zit ting houden te 's-Gravenhage. Zij, die aan ö.eze examens wenschen deel te nemen, moeten zich daartoe vóór 20 Februari schriftelijk wenden tot den voorzitter der commissie, den heer A. M. van Roosendaal, Prinsegracht 4. Belanghebbenden worden voor ver dere bijzonderheden verwezen naar art. 6 van het bij vorengenoemd Koninklijk besluit vastgestelde reglement. Begrafenis prof. Bolland. Op de begraafplaats „Rhijnhof" on der de gemeente Oegstgeest had uiste- rennamiddag de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen prof. Bolland, in leven hoog leeraar aan de Leidsche universiteit. Een overtairijke menigte bevond zich op den doodenakker om van hare deel neming te getuigen. Onder hêrT to'ëriiSïl" opgemerkt het curatorium der hooge- school, vertegenwoordigd door den president jhr. mr. dr. De Gijselaar en den secretaris mr. P. Boddaart, vele hooeleeraren, het (demissionair) colle gium van het studentencorps, de ver- eeniging van dames-studenten, verdere studiesi en tal van belangstellenden uit wetenschappelijke of hoogstaanden, maatschappelijken kring. In de rouwkapel op de begraafplaats werd1 de "nagedachtenis door prof. dr. Snoeck Hurgronje, rector-magnificus, met een rede ingeleid. Nadat nog eenige andere sprekers het woord hadden gevoerd, dankte de eenige zoon van den ontslapene, dr. A. E. K. Bolland, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Schelllnkhout, voor de laatste eer aan zijn betreurden vader bewezen. Dr. Nansen in ons land. Bij het Ned. Roode Kruis is bericht ontvangen, dat dr. Nansen Zaterdag a.s. des avonds te 7.51 uit Parijs aan het station H.IJ.S.M. te 's-Gravenhage zal nietwaar, meneer de graaf, mijn uitda ging mag eerst plaats hebben Ik sta alleen wanneer ik val, weent niemand pin mij. 1En wanneer ik daarop niet in.ga vroeg Wulfner haastig, opgewonden. Ik wil en mag u, den geheel onschuldige, niet tegenover dezen man stellen,. ik heb ondoordacht gehandeld en daarmee een onrecht gepleegd, dat goedgemaakt moet worden. Dan meneer de overste, moet ik zelf dadelijk handelen. A1em zal het dan niet duel, maar doodslag noemen, 't zij dat hij of dat ik val, ook dat zal mij 't zelfde zijn, klonk het vast, duister uit den mond van den jongen man. O, u vermoedt niet, hoe ik dien mensch haat en veracht, en hoe ik er naar verlang hem onschadelijk te maken voor zijne echtgenoote, onschadelijk, fluisterde hij, voor juffrouw Irene,te maken. Een oogenblik keek Wulfner hem verbaasd, vragend aan, dan echter ver scheen er een ernstige uitdrukking in zijn bleek geworden gelaat. Ga, Wilken, ge hebt gelijk. Ik zelf kan. uw secondant niet zijn, maar wel zal ik er voor zorgen, dat u een paar kameraden ter zijde staan, die den heeren op de vingers zien en niet zullen dulden, dat hij een valsch spel speelt. INGEZONDEN MBDEDEEL1NGEN. Een voortreffelijk laxeermiddel, waarvan de dosis niet voortdurend ver hoogd behoeft te worden, dat zeer zacht werkt en niet heftig purgeert, en zich gemakkelijk laat innemen, vindt men in Foster's Maagpiilen. Prijs 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. aankomen. Hij neemt zijn intrek in Hotel de Witte Brug. Zondagmiddag, na afloop van de lezing in het gebouw van den Dieren tuin, vertrekt hij met den trein van 4.51 van het Staatsspoorstation via Ham burg naar Kopenhagen. Ds. Hogerzeil uit de anti-rev. partij. Naar wij vernemen zal de heer ds. H. C. Hogerzeil, vroeger pred. bij de Ned. Herv. gemeente alhier, binnenkort uit de anti-rev. partij treden en zich aan sluiten bij de Christ. Hist. Unie. De Stamperius-bibliotheek. De uitgevers-maatschappij E. J. Bosch Jbzn. te Baarn, zond ons weder drie werkjes toe. behoorende tot de bo vengenoemde bibliotheek. Zij zijn geti teld „Een prettige vacantie" door K. van Dalpin „de Tweelingen" en „Lotje Walter", beide geschreven door Truida Kok. Deze werkjes zullen hun weg weer wel weten te vinden, want de Stampe- rius-bibliotheek valt goed in den smaak. De boekjes werden geïllustreerd door J. G. Kesler, waardoor de aantrekke lijkheid er van nog verhoogd werd. Verlaging gasprijzen. Burg. en Weth. van Amsterdam stel len den gemeenteraad voor om met ingang van 1 Maart den prijs van het gas te verlagen van 15 op 13 cent per M". en den prijs voor het muntgas te bepalen op 13J/2 cent. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. is het volgende voorstel aan den, gemeenteraad ge daan Het onder dagteekening van 26 Janu ari j.l. aan uwen raad.ingediende voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing eener plaatselijke belas ting naar het inkomen, onderteekend door de heeren Van Hal, Van Oorschot, Lindeijer, Post en De Meij, werd in uw vorige vergadering in handen van ons college om advies gesteld. Genoemd voorstel beoogt de som voor noodzakelijk levensonderhoud, waarmede, ter bepaling van het belast baar inkomen, het zuiver inkomen wordt verminderd (zijnde 600) te verhoogen, voor de echtgenoote, in- plaats van met 100, met 300 en voor elk kind, in plaats van met 50, met 100. Voorts .vermeldt het een redactionee- le wijziging van art. 6 der verordening ten aanzien van de inrichting der tabel waardoor een belastbaar inkomen van minder dan 200 buiten de belasting valt. Aan het slot van het voorstel staaf „Zoo bij de berekening dezer voorstel len mocht blijken, dat gehuwde lieden met een, zuiver inkomen van 3000 of minder nadeel van deze regeling zou den ondervinden, de in deze verorde ning opgenomen tabel zoodanig te wij- Hoeveel baron Falkenau nog op zijn kerfstok had, vernam Wulfner nog den zelfden dag. In de plaats van Wulfner was name lijk gravin Grönning in gezelschap van haren echtgenoot in het strengst incog nito naar Lisi Frank gereden, om ai het noodzakelijke met het meisje te be spreken. Ze hadden, Lisi niet thuis ge vonden, maar reeds den volgenden dag had zij gevolg gegeven aan de uitnoo- diging van de gravin om met den jon gen in haar paleis te komen. Niet meer de elegante kokette als op dien morgen, maar als een eenvoudig, doch goed gekleede vrouw, stond zij voor de beide dames Grönning en haar mannen, om in onderdanige houding aan te hooren, waarom het ging. Ge hebt zware beschuldigingen legen den baron geuit, zeide graaf Grönning op ernstigen toon, nadat hij den dames te kennen had gegeven met Wulfner en Lisi alleen ie willen blijven. Het kind moet jullie meenemen, want dat het tot je familie behoort, is zonder twijfel, zeide hij tegen zijn echt genoote, die met Eva en den knaap de kamer verliet. Hebt u daarvoor bewijzen De beste, graaf, zeide Lisi koel. Toen de baron mij tot zijn familie re kende, hield hij er van al zijn zaken bij ons af te doen. Hij was nu hier en dan daar, en onvoorzichtig genoeg heeft hij nooit brieven, die hij in menigte ont ving, al waren ze ook nog zoo com- promitteerend voor hem, vernietigd. In den beginne was mij elk briefje heilig, waarop zijn naam stond later zij sloeg de oogen neer hield ik ze uit wraakzucht vast. Ik hield daarmede zijn en het lot van het kind in mijn, handen. Ik heb u hier heel wat uit dien tijd meegebracht. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1