meisje ISJE hmu et on aaisfer. l NSTBODE. lenst bode isjiB i Ksstscbsppij m 60e «Jaargang* WOENSDAG 8 FEBRUARI uhMEENTEBESTUUR Vreemd van de wereld BINNENLAND Stads» en Provincienieuwg 33 <0 ERSEN. en, 7 Februari, des na- et officieel) koersen, verkoopen. f 2.69 Londen f 11.63 f 1.32%—f 1.34 Brus- Parijs f22.60— fo.oa—f 0.091/2. papier. 69; Ponden f 11.61 .34—f 1.36 Belgische 70Fransche Francs nen (afgest.) f0.04l/z ERICST. stand 776.5 te Sarna. stand 747.0 te Seydis- :en avond van 8 Fe- matige Zuidelijke tot i. Licht tot half be- Matige tot strenge fE VLISSINGEN. n.m. 9.56 11.07 12.— 12.23 v.ra. 10.39 11.31 12.03 12.51 l ind gevraagd een ne Markt 13. o en flinke 12 uur vrij. Tegen bevragen Firma J. ne Markt 62. r Magazijn, tevens n winkel, leeftijd 15 s Sc'noenmagazijn, Zich aan te melden 78 uur. r een winkel. Be- let administratie beveling. ider letters A. J Courant". aar. ïu „Vliss. Courant"» dddburg Rott«rdsfB gelegen plaatsen IAH PASSABIERot SEK EN VEE. :bruarl I. sins ut 8 8 T B«. r.B„ El= 8 Ingen '8 morgen» bekomen im N.V. Transp. en v.h. Erven G. VOS. 18; te Middelburg 3RN, Tel. 153; t« AN OOSTERHOUT, Dordrecht Gebrê. Tel. 101. Q22 VLISS1NGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. ABONNEMENTS-PRijS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Aizonderlijke nummers 5 cent. WIJZIGING PLAN VAN UITBREIDING VLISSINGEN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen, brengt, ingevolge artikel 31, 7e lid der Woningwet, ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hunne beschikking van 20 Januari 1922, no. 144a, 3e atdeeling, is goedgekeurd het besluit van den Raad dezer gemeente, d.d. 29 Juli 1921, no. 19, tot vaststelling van het plan van Uitbreiding voor zooveel be treft het gedeelte ten Noorden van den Singehveg en ten Westen van den Nieu wen Middelburgschèn weg en dat gemeld plan met uitvoerige kaarten op de gemeen te-secretarie, 3e afdeeilng, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Vlissingen, 7 Februari 1922. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, VAN WOELDEREN. K A M E R O V E R Z I C H T. Tweede Kamer. Het gebouw voor de drinkwater voorziening komt niet op het ongelukki ge plekje naast het Vredespaleis. Mi nister Aalberse heeft de posten daar voor teruggenomen en hij zal trachten andere gebouwen te koopen, die reeds in het bezit van den Staat zijn. Wat er nu met den grond, die drie jaar gele den voor 95.500 gld. gekocht is, zal gebeuren De minister heeft het niet meegedeeld. Het terrein is een deel van de voor malige tram Anna Paulownastraat Laan van Meerdervoort, het is een lang smal terrein, dat tusschen tuinen, o.a. van het Vredespaleis, ingesloten ligt. Voor eiken bouw is het terrein vrijwel ongeschikt. Het Rijk heeft dus weer een strop van een ton gouds aan dezen koop. Het staat wel vast, dat dit terrein het geld niet weer zal opbrengen. De tuberculosebestrijding was het volgend onderwerp der discussie. Ver schillende leden bepleitten meer steun voor de consultatie-bureaux, die zullen beslissen oi een patiënt al dan niet in een sanatorium moet worden opgeno men. Nu heeft de minister het bedrag van de subsidies voor deze bureaux af genomen van die aan de sanatoria en daartegen opperden de heeren Zijlstra en Schaper bezwaren. Steun aan de consultatie-bureaux beteekent h.i. niet veel ais de conseauentie daarvan, die tot steun aan de sanatoria leidt, niet aanvaard wordt. Volgens den heer Schaper verslapte de minister in zijn ijver bij de bestrijding der tuberculose. Dit kon de minister dadelijk tegenspre ken met de cijfers. Toen hij optrad stond op de begrooting slechts twee ton voor deze bestrijding en thans is dit bedrag al tot elf ton gestegen, het geen bewijst, dat de minister wel terde ge de noodzakelijkheid van krachtige bestrijding inziet. De oprichting van consuitatiebureaux achtte de minister van vee! belang de 50) Van het standpunt van den rechts geleerde, van den koel onderzoekenden jurist, mag dat juist schijnen maar ik kan de gedachte niet verdragen, dat mijn echtgenoot de aangegane ver plichtingen niet is nagekomen. Hij heeft zijn woord verpand, het moet worden ingelost. Schouderophalend had de oude heer geantwoord Zie, en hij, haalde uit zijn schrijf tafel een aantal brieven, ai deze lieden beweren, schuldeischers van den baron te zijn, en ik heb niet het recht, daaraan te twijfelen. Toen ik voor we ken de advertentie in verschillende bla den las, heb ik terstond onderzoek la ten instellen, wie de vrager was, en tegelijk eene soortgelijke advertentie doen plaatsen, die mij deze antwoor den bracht. De som, waarom het gaat, is hoog, zeer hoog. U doet verkeerd, als u mij niet de vrije hand laat. Daar bij zal stellig niet de minste schaduw op uwe eer vallen, barones. Leontine had al de brieven, die de notaris haar voorlegde, snel doorge ien. Zij gruwde voor den blik, dien zij er in had geslagen. Haar gelaat werd doodsbleek, zij begon te beven, toen zij in den eenen brief las ..Baron von Falkenau heeft ons van beteekenis der sanatoria zal er door winnen. Men dient de beteekenis dezer sanatoria niet te overschatten, even min ais de minister die onderschat. Het stelsel, dat de minister wil volgen, is goedkooper en deugdelijker. Met het zelfde geld zal dus heel wat meer nut worden gesticht. Na de tuberculose-bestrijding kwam de lupus-bestrijding, die de heeren Schaper en Scheurer krachtiger wilden aanpakken. Zij vroegen speciaal steun voor de inrichting te Heerenveen. De minister herinnerde er aan, dat beslist was, dat geen nieuwe subsidies zullen worden gegeven. Het gevolg daarvan is, dat ook Heerenveen uitviel. Mis schien echter zal de minister in den loop van het jaar bij suppletoire be grooting iets aanvragen. Op die wijze helpt de beslissing in zake de zuinig heid niet veel. Uit de volksgezondheid valt verder nog te vermelden het amendement Groeneweg, om den post tot bestrijding van de kindersterfte van twintig op vijftig mille te brengen. De minister moest dit amendement op bezuinigings- gronden ontraden, waarna het werd verworpen met 49 tegen 26 stemmen. Het amendement van mej. Gioene- weg bij de algemeene beschouwin gen reeds behandeld om den post van 150 mille weer op de begrooting te plaatsen, ten einde de wet tot be scherming van het verpleegstersdiplo ma toch in te voeren, werd verworpen met 48 tegen 27 stemmen. De verleden week ingediende motie- Wijnkoop, tot distributie der woning- ruimte, werd natuurlijk verworpen. De heer Van der Waerde diende alsnog een motie in die scherper bepalingen vroeg voor de beschikbaarstelling van leege woningen. Deze motie wordt la ter behandeld. Er ontstond nog eenige discussie over de motie-Abr. Staalman, tot niet- invoering van de vleeschkeuringswet, maar pogingen tot heropening der dis cussie mislukten en de motie werd ver worpen met 49 tegen 20 stemmen. Ten slotte een korte discussie over de werkloozenkwestie, die nog onlangs is behandeld. De geschillen in den vrijz. dem. bond. In de Zondag gehouden vergadering van den partijraad van den vrijzinnig democratischen bond zijn uitvoerige besprekingen gehouden over de be schuldigingen van de heeren Teenstra en Koster aan het adres van den partij secretaris mr. P. J. Oud, als zou deze op den uitslag van het referendum ge tracht hebben, invloed uit te oefenen. De vergadering, samengesteld uit afgevaardigden van alle kieskringfede raties, was eenstemmig in haar afkeu ring van de weigering van beide heeren om hun beweerde grieven door een commissie van arbitrage te doen on derzoeken. Geconstateerd werd door alle afge vaardigden. dat van eenige beïnvloe ding door den partijsecretaris niets hoegenaamd was gebleken. De vergadering vereenigde zich met het ontwerp beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering behoudens eenige wijzigingen in de toelichting. Dienst- en rusttijden van het spoorweg personeel. Door de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel is jaar tot jaar getroost met het uitzicht op een rijk huwelijk. Met het oog op die mogelijkheid, die echter bij het juist niet roemruchtige verleden van dien heer tamelijk zwak was, heb ik steeds ge wachtdaar echter na het gelukkig huwelijk, waardoor de positie van den schuldenaar plotseling veranderde, geen betaling volgde, moet ik mijn recht zoeken. Juist ik heb het eerste recht op betaling, want ik heb den baron uit een zeer netelige positie ge holpen", enz. enz. Dat v/as het ideaal van de edelste mannelijkheid', tot v/ien zij zoo had opgezien. Een beroeps-schuldenmaker, een ge luksridder, wiens heeie hoop op een riik huwelijk berustte. Een mensch met een twijfelachtig verleden, zooals uit vele brieven bleek, die in juist niet vleiende bewoordingen vertelden van het weelderige leven, dat de baron leid de van vreemd geld. Gaarne, zei de notaris, had ik u de inzage van deze brieven bespaard, maar ik mocht het met het oog op uwe toekomst niet doen. Zoodra een edele vrouw liefheeft, en hem, die zij liefheeft ook vertrouwt, is zij tot elk, ook het grootste offer bereid. In uw positie is voorzichtigheid geboden, al geloof ik ook vast en al hoop ik voegde hij er geruststellend aan toe dat de dwaas heid der jeugd van den baron voorbij rn zijn leven van' nu af aan onberispe lijk zal worden. Hij is niet de eenige, gelooft u mij, waarde vriendin, er zijn besloten, zoodra mededeeling van den minister omtrent de hangende kwestie der dienst- en rusttijden is ontvangen, binnen een week daarna een buitenge wone alge/meene vergadering te beleg gen ter vaststelling van de aan te ne men verdere houding. Aanslagbiljetten rijksinkomsten- belasting. De Groninger Christelijke Besturen bond heett, naar de „Standaard" meldt, aan den minister van financiën verzocht maatregelen te nemen, waardoor de achterstand in de uitreiking van de aanslagbiljetten, in de rijksinkomsten- belasting in den korst mogelijken tijd worde ingehaald, en zoodanige voor ziening te treffen, dat de eerste der tien maandelijksche termijnen, waarin de aanslagen moeten voldaan worden, vervalt op den laatsten dag der maand, in welke het aanslag-biljet is uitge reikt. De Kosmos. Na de afsnijding van het Duitsche bedrijf dezer Levensverzekeringbank en de overdracht der Noorsche porte feuille aan de JJana te Kopenhagen, blijft Kosmos in hoofdzaak administree- ren de Hollandsche en Fransche porte- feiulie. De overdracht van de verze kerden in de drie Noordelijke landen indirect een. gevolg van de Duitsche transactie zal geen belangrijke per soneelsvermindering tengevolge heb ben wij vernemen uit goede bron, dat ook de afgifte der Fransche portefeuil le .de verzekerden in België en Frank rijk) wordt overwogen, wegens het koersverschil met de franc en Kosmos dan een geheel in Nederland werkende instelling zal worden. DE HAVENS VAN ANTWERPEN EN ROTTERDAM. De Antwerpsche correspondent van de „Nieuwe Courant" heeft aan zijn blad een objectieve beschouwing ge zonden over de haven van Antwerpen, welke wij in haar geheel overnemen. Genoemde correspondent schrijft het volgende Er is niets dat den Antwerpenaar zoo zeer ter harte gaat als zijn haven. Alles wat daarmede in verband staat heeft zijn onverdeelde aandacht, en al zijn er ook andere dingen, die zijn belangstel ling gaande houden als daar zijn politiek, sport, tooneel de haven is nummer één bij hem. Geen wonder dus, dat als van een soort jobstijding kennis is genomen van het feit, dat in de eerste maand van het nieuwe jaar minder schepen de haven van Antwerpen zijn binnengevallen, dan in het correspondeerend tijdvak van 1921. Alle bladen hebben er beschou wingen aan gewijd, maar tevens alle bladen, zonder uitzondering, hebben dezelfde woorden van troost geschre ven In Rotterdam is het precies zoo, gelukkig. En dit is wel teekenend voor de hier heerschende mentaliteit. Rotterdam wordt bespied en gevreesd. De suprematie van Hamburg wordt zonder meer erkend.- Rotterdam alleen is de concurrent. Einde 1921 werd de havenbeweging van de drie steden ver geleken, en men kwam met onverhoolde vreugde tot de conclusie, dat Antwer pen Rotterdam den loef had afgesto ken. Onvermeld werd daarbij nochtans gelaten, dat te Antwerpen de tonnen- maat berekend wordt in Fransche een heden, terwijl in Rotterdam de Engel- sche eenheid wordt genomen, hetgeen velen, zeer velen, die zich in soortge lijke omstandigheden als de baron, in gelijke omstandigheden als u bevinden. Weet u, wat dat is, met die oude, rij'ke vrouw, waarop... deze man... zij verfrommelde den brief, dien zij in de hand hield, zinspeelt? Weet u iets na ders over hef. vriendschapsaccept, dat de baron voor een jongen kameraad afgaf... en die... zijn verplichtingen ontvluchtte Daardoor werd de baron schuldenaar van dien mijnheer Schnei- dewitz, dien u immers hebt leeren ken nen, voegde zij er somber aan toe. Werner streek zich de grijze haren van het bleeke voorhoofd. Een lichte verlegenheid weerspiegelde zich op zijn gelaat, toen hij antwoordde Ik heb den man daarnaar niet ge vraagd, want wat hij gezegd zou heb ben, was mij toch niet geloofwaardig voorgekomen. Uw echtgenoot heeft u immers de opheldering daarvan gege ven. Dus u verlangt, dat ik de zaak regel. Wil ti mij volmacht geven en mag ik op het bezoek van den baron rekenen Stellig. Zoo spoedig mogelijk moei ii handelen, beste notaris, had zij geantwoord, terwijl zij moede van haar plaats opstond. Ach, als dat eerst alles g. regeld, als alles weer bij het oude was. Om stilzwijgendheid behoef ik u niet te vragen, dat spreekt bij u van zelf. Toen zij langzaam, in het wachtende rijtuig stapte, keek de oude heer haar diep ernstig en peinzend na. Antwerpen slechts een schijnbare meer derheid geeft. De waarheid ware min der geweld aangedaan, indien de bla den hadden vermeld, dat de havenbe weging van beide steden ongeveer ge lijk is. Burgemeester Zimmerman heeft er in zijn Nieuwjaarsrede terecht op gewe zen, dat Rotterdam een moeilijken, zeer moeilijken tijd tegemoet gaat. De groo- te oorzaak 's wel, dat Antwerpen goed kooper werkt, helaas echter niet al leen uit hoofde van de valuta-misère. Werkkrachten, kaairechten, overlading opslag, expediteursbemiddeling, het is te Rotterdam alles duurder dan hier. Antwerpen wéét dat, en trekt den transithandel met alle macht tot zich ook goederen uit Nederland. En het is voor Rotterdam wel droevig en ont moedigend te moeten constateeren, dat de laatste maanden steeds meer Neder landsche goederen via de Scheldestad verladen worden. Of in dit geval wel begrepen zuinigheidszin vanwege de Nederlandsche verladers betracht wordt, willen we in het midden laten. Nochtans erger en ververgeeflijker is het volgende Wanneer Belgische fir ma's langs Rotterdam verladen willen, omdat Antwerpen toevallig een minder gunstige verbinding geeft, dan maken de Hollandsche scheepvaartlijnen dit vaak onmogelijk, door een veel hoogere vracht te vragen ter vergoeding van het traject AntwerpenRotterdam. Men moet b.v. om vanuit België via Rotter dam naar een Zuid-Afrikaansche haven cement te verladen, vier shilling extra per ton betalen. En bedenkt men daar bij, dat cement een van de meest ge wilde „bulk"-artikelen is, dat de vracht daarvoor naar Zuid-Afrika achttien shilling per ton bedraagt, dan kan men gereedelijk begrijpen, dat Rotterdam hoegenaamd geen kans heeft om in aanmerking te komen. Zulk een poli tiek getuigt van onvergeeflijke kort zichtigheid, en de Hollandsche scheep vaartlijnen zouden goed doen passende maatregelen te treffen om te voorko men, dat lading, die ze broodnoodig hebben, Rotterdam ontsnapt. Er is meer. Antwerpen doet thans wanhopige pogingen om den Duitschen transithandel weer tot zich te trekken. De Antwerpsche reeders hebben spoe dig ingezien, hoe onverstandig hun „heraus'-betooging van 1920 is ge weest. Die zeer begrijpelijke uiting van woede is thans vergeten, en de Duit- schers nemen al weer de derde plaats in in de havenbeweging van Antwerpen. Verleden week heeft hier het Duitsche stoomschip „Ludendorff", metende 12.000 ton, geladen. Dat s-ireekt boek- deelen Bovendien, de overheid zit niet stil. In Januari zijn belangrijke werken voor de verbetering en vergrooting van de haven aanbesteed, en een nieuwe ad judicate voor verdere uitbreiding is aangekondigd. Bovendien bestaat het plan hier weldra een grootsch opgevat te tentoonstelling od scheeDvaartgebied zooiets als de Enfos in 1913 te Am sterdam te organiseeren, teneinde de aandacht van het buitenland op de tech nische volmaaktheid van Antwerpen te vestigen. Ten slotte wil België, het koste wat het wil, natuurlijk met her belang van Antwerpen voor oogen, zich een eigen belangrijke handelsvloot aan schaffen. Onlangs heeft de door de re geering rijkelijk gesubsidieerde Lloyd Royal Beige, niettegenstaande de tot nu toe deplorable resultaten en geleden verliezen, nieuwe booten aangekocht. Daar valt nog menig harde noot fe kraken, nog menige droeve ervaring te overwinngn, vóór zij zal inzien, hoe weinig die man haar waardig is. Arme vrouw Nog weet zij niet alles. Ais zij de volle waarheid ontdekt, sta ik voor niets meer in. Die oude, die Goolmann, is de schuld van alles. Had hij zijn tirannieken wil niet dooorgedreven en de dochters stelselmatig van alle man- ren, van de heele wereld teruggehou den, dan was alles anders geloopen. Nu was hij de eerste die haar naderde en zijn persoonlijkheid is er wel voor geschikt, zelfs vrouwen met levens ervaring te misleiden. O, en zoo juist te onzaliger tijd moest de oude nog sterven. Moe en afgemat ontwaakte Leontine na een korte sluimering. Zacht stond zij op en verliet de slaapkamer. Falkenau lag nog in diepen slaap hij ontwaakte ook niet door het ge- dniisch van den ontwakenden dag, evenmin voelde hij den zonderling vor- schenden blik, dien Leontine op hem wierp, toen zij, voordat zij de kamer verliet, een poosje voor zijn ledikant bleef staan, waarop hij neerlag, zonder te denken aan het opkomende onweer. Een verachtelijke glimlach trilde om haar mond, de fijne wenkbrauwen trok ken somber samen, toen zij in zichzelf zei Ik wil helder zien, tot eiken prijs. Zelfs voor den prijs van mijn geluk. Haar eerste tocht gold Irene. Zij Op 31 December bezat ze ongeveer ne gentig schepen, met een tonnenmaat van meer dan 200.000 ton. Zoo men ziet, de concurrentie tus schen Antwerpen en Rotterdam is span nend en zal nog spannender worden. Bedriegen de kenteekenen niet, dan zal de Maasstad alle krachten moeten in spannen, wil het den kamp niet ver liezen. VLISSINGEN, 8 FEBRUARI. De malaise en de 8-tiren-dag. Voor den Christelijken Besturenbond trad gisterenavond ais spreker op de heer A. van der Heijden, voorzitier van den Christ. Houtbewcrkersbond, van Rotterdam, met het onderwerp „De malaise en de 8-uren dag". In een breedvoerige rede bezag spre ker de economische moeilijkheden van dezen tijd en wees op den hisiorischen achtergrond, welks oorzaak ligt in het verlaten van Gods wet en getuigenis door de volkeren, van hooggeplaatsten en laaggeplaatsten. Omdat men God niet wil erkennen in het wereldbestuur mislukken ook alle pogingen tot werke lijk herstel van den staatkundigen en economischen toestand der wereld. Spreker ontkende dat de invoering van den 8-urendag van invioed is op de tegenwoordige malaise. Al gingen de arbeiders nog vee! langer werken, dan zou men toch niet tegen de moor dende Duitsche concurrentie opkunnen. De werkloosheid zou in groote mate nog toenemen. Srpeker noemt het dan ook een klein middel van de werkgevers om de schuld van de economische moeilijkheden aan den 8-urendag te wijten en constateer de dat een geest van reactie rondwaart, waartegen spr. de aanwezigen opriep zich met kracht te verzetten. om te be houden waf na moeizamen strijd is verkregen. Concert uitgesteld. Het concert dat Donderdag 16 Fe bruari in het Concertgebouw aan de Emmastraat zou worden gegeven, ten bate van het comité voor den nood in Rusland, moet door onvoorziene om standigheden worden uitgesteld. Wij vernemen dat de voor rekening der gemeente aangekochte lading an- thraciet hier is aangekomen, doch door de handelaren geweigerd is, omdat de kolen niet voldoen aan de eischen welke aan anthraciet worden gesteld. Thans zal door experts worden uit gemaakt of de kolen al of niet aan de gestelde eischen voldoen. Een wereldreiziger. Heden hebben wij bezoek gehad van een wereldreiziger, den heer A. Krijn- berg, die een reis om de wereld maakt, en wel om een weddenschap. Hij heeft thans reeds Frankrijk, België, Duitsch--.. land, Polen, Rusland. Siberië, Mantsj- oerije, China, Japan, Engelsch-Indië, West- en Zuid-Austraüë en Tasmania bezocht en is in het bezit van officieele gegevens, waaruit blijkt, dat hij wer kelijk deze landen heeft bezocht. Dc heer Krijnberg moei nog een heele reis afiengen, alvorens zijn doel bereikt te hebben, daar nog heel Afrika en Noord- en Zuid-Amerika 'bezocht moe ten worden. Hij moet door den. verkoop van kaar ten in zijn onderhoud voorzien en dat aan zulk een wereldreis heel wat kos ten verbonden zijn spreekt vanzelf. kon haar verlangen, de zuster te zien en te spreken, niet langer bedwingen, zij wilde uit het lieve trouwe gelaat moed en hoop putten. •Op het punt, de kamer binnen te gaan, trad .mevrouw von Wachler haar tegemoet. Een enkele blik op het hoog ernstige, bezorgde gelaat der dame, deed haar verschrikt opzien. Freule Irene is toch niet onge steld? Het heeft mij gisteren reeds verbaasd, dat zij mijn terugkomst niet had afgewacht. Toe, ga u zien of mijn zuster nog slaapt, of Met ingehouden adem luisterde Leontine naar het bericht van de oude dame, die zoo voorzichtig mogelijk haar alles mededeelde. Toonloos kwam over hare lippen Zeg u mij de volle waarheid... vlug... leeft Irene of... spreek... is zij verloren... dood... door den bliksem getroffen... spreek toch Zoo erg is het gelukkig nog lang niet, antwoordde mevrouw von Wach ler. De freule leeft en zal wel spoedig weer gezond zijn. Voorioopig heeft zij volstrekte rust noodig. De dokter vreest voor hersenontsteking, voegde zij er zacht aan loe. Zonder iets te zeggen, ging Leontine naar buiten. In enkele minuten stond zij gereed om weg te rijden en zonder eenig bevel te geven voor dien dag verliet zij het heerenhuis, om met den grootsten spoed naar de bosehwach- terswoning te gaan. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1