&c°. dstrijd. ISJE enstirobe 60e Jaargang 1922-b stbode it Msituhippij m BINNENLAND FEUILLETON Vreemd van de wereld MO, 33 en deze :n van 35 uur. VLISS1NGSCHE COURANT nd, dat indien zij bezit hebben, die r opgave van 10 van gefrankeerde ners worden hun MAATSCHAPPIJ Reclame en 7, AMSTFROAM ïderneming er Neuzen. oor komen de een nd, VI AN Co. n. Rott. Betonijzer- of na 10 Februari en voor 2 HEEREN, er, gemeub. £it-en met of zonder pen- tjur. „Vliss. Crt." an biedingen staanvragen tegen 1 Maart een de rskriecht EE, Noordstraat 68. KVROUW ir Maandag, Woens- ïrdagmorgen. Adres RIK, St.Jacobstr. 28. ires Noordstraat 59. oor direct. Adres 2. or een winkel. Be- met administratie inbeveling. inder letters A. J., ss. Courant". ItOOfllTMlt lldaalburg Rottardais mgelegen plaatsen VAN PA3SA0IE8S, EREN EN VEE. ;ebruarl 7 9 0 3 gingen 'a morgens t. bekomen lam N.V. Transp. et v.h. Erven O. VOS, 018; te Middelburg ORN, Tel. 153; te /AN OOSTERHOUT, te Dordrecht Gebrs. t Tel. 101 I. Ildft. Ei.. V.B. Ill 8 8 - 8 8 DINSDAG 7 FEBRUARI De aanslag m de personeele belasting van hotels enz. De Bond van Nederlandsdte Noord zeebadplaatsen heeft een verzoekschrift •rezond'en aan den minister van finan ciën met het verzoek het daarheen te willen leiden, dat de wet op de perso neele belasting zoodanig gewijzigd wordt, dat in badplaatsen en andere ■seizoenbadplaatsen de café-restaurants, bodega's, kurhausen en dergelijke in richtingen, die alleen gedurende het somerseizoen in exploitatie zijn, in de personeele belasting worden aangesla gen voor een derde van de belastbare huurwaarde. Hé*- Eigen verantwoordelijkheid voor groote gezinnen. De verkiezingscampagne is begon nen. Sprekers en spreeksters van alle partijen trekken het land door om de kiezers en kiezeressen te bewerken. Te Groningen zijn opgetreden me vrouw Wijnaendts FranckenDyse- rinck en de heer Dresselhuijs, om de be ginselen van den Vrijheidsbond uiteen te zetten. Bij deze gelegenheid heeft mevrouw Wijnaendts Francken erop gewezen, dat de Vrijheidsbond voor de gehuwde vrouw "vrijheid eischt, en dus front maakt naar links tegen de waschechte Marxisten en de communisten, die de opheffing van het gezin eischen, en naar rechts, waar men aan het gezagsgezin vast houdt, de levenslange onderdanig heid der gehuwde vrouw eischt. Maar, zei spreekster, wij willen ook de verantwoordelijkheid der ouders voor hun eigen daden. Toen spreekster in het voorjaar van '19 de quaestie van gezinsloon en kindertoeslag in Den Haag behandelde, heeft zij reeds gewe zen, waar in Arnhem een gemeentelijk, in Noord-Brabant een Prov. Rijkskin derfonds werd opgericht, op het onge twijfeld naderen van een Rijks kinder fonds. Geen half jaar later werd de be kende motie-Haazevoet ingediend en dezer dagen hebben ook de Christelijk Historischen zich onomwonden voor dat verderfelijk stelsel verklaard. De Nederlanders in stad en op het platteland hebben echter nog fe veel eergevoel, dan dat zij er op gesteld zul len zijn de gevolgen van een vrije wils- daad af te wentelen op anderen. Zelf het voorrecht van een groot ge zin willen hebben, maar zijn buurman opdragen de kosten ervan te dragen, is onwaardig, bevordert de roekeloosheid en ondermijnt hoe langer hoe meer het verantwoordelijkheidsgevoel. Gasprijzen. Met ingang van Januari 1922 wer den de gasprijzen te St. Anna Parochie verlaagd op 17 cent voor licht-, 18 cent voor munt- en 13 cent voor. motorgas. Met ingang van 1 Februari werd de gasprijs te Baarn verlaagd van 15 op 14 cent per ku;b. meter. De prijs van het gas te Delft werd verlaagd met ingang van 2 Januari van 18 tot 16 ets. De prijs der gaspenningen werd teruggebracht van 19'/2 op 17i/2 cent. Te Dokkum werd met ingang van 1 Januari de gasprijs vastgesteld op 12 cent per kub. meter. In verband met de daling van de kolenprijzen tijdens het opmaken van de begrooting van de gasfabriek stel len Burg. en Weth. van Dordrecht aan den raad voor den gasprijs te verlagen 49) Thans gold het voor alles, den lieven echtgenoot te spelen. Weil had zijn vrouw niet precies den tijd van hare terugkomst opgegeven, maar nu zij1 er nog niet was, reed hij naar het station om haar af te halen. Het was de bedienden streng verbo den, de meesteres iets van het voorge vallene te verraden, hij kon dus hopen Leontine in een goede stemming te vinden. Hij kwam te rechter tijd. De trein rolde juist binnen, toen hij het kleine perron betrad, en de hooge slanke gestalte zijner echtgenoote sprong, nog -voordat hij haar helpen kon, uit den waggon. •Met een enkelen blik had hij ontdekt dat haar iets drukte. Zij beantwoordde zijn groet met een moeden, verstrooi den blik, en toen hij, haar arm in de zijnen leggend, feeder fluisterde Eindelijk. Wat is mij zonder jou de dag lang gevallen, toén haaide zij de schouders op en hard klonk het van hare lippen Ik had mij ook wat beters ge- wenscht, dan de dag van heden mij gebracht heeft. Heb je verdriet, Leontine vroeg hij haastig. Veel. Maar daarover morgen. tot 15 cents voor gewoon en 16>/2 cent voor muntgas. Met\jngang van 1 Januari 1922 zijn de gasprijzen te Enkhuizen niet 2 cent verlaagd en gebracht op 13 cent per kutb. meter voor verbruik over den ge wonen meter en 14 cent per kub. meter voor verbruik over den muntmeter. Voor motoren en industrie wordt de prijs, afhankelijk van het verbruik per maand, 13 tot 10 cent per kub. meter. De gemeente-gasfabriek ie Gorin- chem is met ingang van 1 Januari 1922 overgegaan aan de N. V. Nederiandsche Indische Gas Mij. fe Rotterdam. Burg. en Wëtb. van Gouda stelden den gemeenteraad voor met ingang van 1 Januari 1922 de gasprijzen te ver lagen van 15 op 13 cent voor gewoon gas en van 16 op 14 cent voor munt- De directie van de gasfabriek (Noor- sche Gasmaatschappij) te Kerkrade heeft den prijs van het gas met 3 cent per kub. meter verlaagd en gebracht op 13 cent per kub. meter. De gemeenteraad te Culenrborg be sloot de concessie voor de gasfabriek van de firma W. de Liefde te Zeist voor 30 jaar te verlengen. REDE VAN HET KAMERLID DE MURALT. 1 n „de Oude Vriendschap" werd gis terenavond een openbare vergadering gehouden van de afdeeling Vlissingen van den Vrijheidsbond. In deze verga dering, welke door ongeveer 100 per sonen werd bijgewoond, trad als spre ker op de heer jhr. R. R. L. de Muralt, lid van de Tweede Kamer. 'De voorzitter der afdeeling, de heer M. Laernoes, kon wegens ziekte niet tegenwoordig zijn. De vergadering werd daarom gepresideerd door den vice-voorzitter, den heer W. B. K. Boom, die zeide dat, al was het aantal bezoekers niet groot, de kwaliteit de kwantiteit vergoedde. Hij heette in het bijzonder den heer Muralt welkom, die zich weet omring door menschen, die hem gaarne zien, omdat hij zooveel voor Zeeland en in liet bijzonder voor Vlissingen. doet. Ook deelt de voorzit ter mede, dat de heer De Muralt des morgens een aanval van asthma heeft gehad en dat, als het spreken hem te moeilijk mocht vallen, de heer Sieme- link dit zal overnemen. De heer De Muralt zeide, dat hem oorspronkelijk verzocht is het program van den Vrijheidsbond te komen uit eenzetten, maar hij weigerde dit, want dat zou zeker 2 avonden kosten. Spr. wil zich daarom van avond speciaal bezig houden met rood en zwart, maar daarom toch niet uitsluitend negatieve leuzen doen hooren. Spr. behandelt daarom eerst de socialisatie. Hij is niet tegen meer voordeelen voor de arbei ders, niet tegen hun medespreken bij de vaststelling van arbeidsvoorwaarden maar verzet zich tegen socialisatie. Spr. is ook tegen het weerloos maken van ons volk, men moet zijn neutraliteit kunnen handhaven, doch daarom moet men internationaal toch trachten te ko men tot ontwapening, zoo mogelijk geheel. De Vrijheidsbond staat tegenover de S. D. A. P., die ons land weerloos wil maken. Hij is voor volledige godsdienst vrijheid en tegen vermenging van gods dienst en politiek. De socialisatie noemt spr. demago gie. De socialisatie kwam het eerst op het congres te Erfurt in 1891 ter spra ke. Dit congres is berucht geworden door dat Bebel er toen op aandrong maar veel te vragen, zoodat de burger- Vraag mij niets. Ik ben doodmoe en voel mij niet wel. Zij leunde dieper in de zachte kus sens en de vastgesloten mond, de ern stig, ja, somber voor zich uitstarende oogen verrieden hem, dat zij geen lust had om te spreken. Zoo reden zij zwij gend door den helderen voorjaarsnacht. Is freule Irene nog op, dan zou ik haar goeden nacht willen zeggen, zei Leontine tot het meisje, dat haar be hulpzaam was bij het afleggen van hoed en mantel. De freule slaapt reeds. Dan storen wij haar niet.. Excu seer mij, Guido, dat rk mij terugtrek. Blijf gerust nog wat op. Jij hebt niet noodig vroeg op te staan, zooals ik. Met een koelen glimlach reikte zij hem de hamd, die hij met een vragen- den blik zwijgend aan zijn lippen bracht. Terwijl Leontine met wijdgeopende oogen te bed lag, zonder tot klaarheid te komen over dingen, die zij voor on mogelijk had gehouden, als de no taris haar niet de bewijzen had voor gelegd, zat Faikenau, een flesch cam pagne voor zich, in zijn kamer en schonk haastig het eene glas na het andere in. Daarbij liet hij de gebeurtenissen van dien dag aan zijn geest voorbijgaan en kwam tot de slotsom, dat hij ondanks v?'e noodlottige ervaringen nog steeds niet wijzer geworden was. Er was weer wat onweer in de lucht. Leontine was niet in staat te veinzen lijke partijen er toch niet aan kunnen voldoen. Dit door de S. D. A. P. veria ten standpunt vinden zij nu terug bij de communisten. In Rusland en Duitschland bleek het. communisme on uitvoerbaar, en ook de socialisatie. De roode broeders wisten zelf niet wat eigentijk de socialisatie was. De een meende dat het beteekende het brengen van de productiemiddelen in handen, van den staat. Weer anderen stelden het voor alsof daardoor bereikt werd het instellen van overheidsbedrij ven. Sommigen verwarden het begrip „socialisatie" met monopolies. Nog an deren stelden het voor alsof door de socialisatie de bedrijven van de eige naren eenvoudig zouden worden weg genomen zonder eenige schadeloos stelling, enz. Toen na de Novemberdagen van 1918 het leek of de invoering van de socialisatie aanstaande was, benoemde de S. D. A. P. hier te lande haastig een socialisatie-commissie, die vlug werkte. Het rapport leert ons veel, o.a. dat al leen sprake kan zijn van socialisatie bij bepaalde bedrijven en dat zij slechts geleidelijk kan worden ingevoerd, waarbij gauw werd gevoegd, dat on der geleidelijk nog niet langzaam moet worden verstaan. Doch in Februari '20 wees de heer Van den Tempel er in de Kamer ook op, dat het slechts lang zaam kan gaan. Men verwachtte dat als er S. D. A. P.-ers in een regeering komen, er ook socialisatie zal volgen, maar dit is een holle phrase. De werk loosheid is juist groot geworden om dat men in den oorlogstijd is afgewe ken van de vrijheid van bedrijf. Spr. wijst op art. 23 van den Volkenbond, hetwelk ook zegt, dat alleen vrijheid van verkeer en bedrijf ons uit den chaos kan redden. De socialisatie hangt nog geheet in den mist. De Vrijheids bond verzet zich. dan ook tegen over heidsbemoeiingen en is voor de vrijheid van het bedrijf. In Italië leden de socia- lisatie-pogingen échec en de socialis tische president in Duitschland, Ebert, inoet een drietal commissies benoemen. De eerste meende dat alleen de mijnen in aanmerking komen, dit kon Ëbert niet accepteeren, evenmin als het rap port der tweede commissie, de derde commissie liet in haar advies de soci alisatie ais het ware geheel los. Van meerdere zijden werd in Duitschland door bekwame socialisten er op gewe zen dat de socialisatie "moest worden los gelaten. Bernstein o.a. achtte alleen mogelijk en wenschelljk het socialisee- rer. van bedrijven, die mineralen uit den bodem halen, waarvoor wellicht wat te zeggen valt. De bekende Noske zeide dezer dagen als candidaat voor den Rijksdag in een lezing te Harburg, dat de socialisten de holle socialisatieplan- nen in een hoek moesten trappen. Wat Bernstein wit willen de Vrij- heidsbonders ook wel en hij zou een goed lid van den Vrijheidsbond zijn. Ook Lenin gaat denzelfden weg op en voelt dat meer productie alleen te krij gen is door vrijheid van bedrijf en ver keer, al zegt hij er dan bij totdat de sovjet-gedachte rijper is geworden. Bij het doen van een keuze tusschen de stelsels moet men zich goed afvragen wat men wil. De Vrijheidsbond wil het stelsel, dat de grootste productie zal brengen, en den arbeidenden stand materieel het beste zal verzorgen. Het rapport der S. D. A. P. wees er op dat socialisatie alleen mogelijk is ais het „gemeenschapsgevoel" voldoende is ontwikkeld, en de zelfzucht in hoofd zaak zal zijn verdwenen, en bovendien als de socialisatie internationaal is. Dat dit laatste noodig is blijkt nu reeds en dat er iets gebeurd was, dat haar tegen hem ingenomen had, stond vast. Die oude „gluiperd" Werner had wellicht iets van zijn verleden uitge- spionneerd, of zich achteraf over de onnoozele dertigduizend mark be klaagd, die hij aan Schneidewitz had moeten betalen. Of misschien zelfs die Lisi Frank zich tot Leontine's notaris had gewend, om iets van hem los te krijgen Mogelijk was het. Schneidewitz kende het meisje, als die gebabbeld had, en zich had be roemd over het vlugge afdoen van zijn zaak, dan had zij misschien daaruit moed geput voor een daad, die haar toornig balde hij de vuisten duur te staan zou komen. Wat had Leontine hem vandaag vreemd aangezien. Zoo van boven ar. Hoho, madame, niet al te souverein. De verhouding tusschen echtgenoote en echtgenoot is tooh. nog wat anders dan als van heer en dienaar. Als zij de teugels te straf wilde houden, dan was het tijd ze haar te ontrukken, om haar fe bewijzen, hoe weinig rechten eene vrouw tegenover den man heefthoe zwaar dat kleine woordje weegt, dat de vrouw voor het altaar uitspreekt, hoe vreeseiijk zwaar het woord En hij zal uw heer zijn, in de weegschaal kan val len. In het oogenblik, waarin Leontine ophield, de 'blind vertrouwende, teer beminde echtgenoote te zijn, in dat oogenblik hield hij op den teederen minnaar, den inschikkelijken echtgenoot te spelen. Die rol was hem al gedu door den hier te lande ingevoerden en veel strenger dan in Duitschland door- gevoerden achturigen werkdag, die de concurrentie onmogelijk maakt. Waar men vroeger 2 ploegen 12 uur liet wer ken, zijn er nu drie ploegen van 8 uur noodig. Een internationale invoering zou noodzakelijk zijn, omdat import en export noodzakelijk blijven en men aan den wereldhandel moet mededoen. Spr. is overtuigd, dat er van de socialisatie, niets komt en wij die niei meer zuilen beleven, al is hij, verheugd dat het staatspensioen er is en weet hij dat de sociale verzorging noodig is en er aan vele bedrijven thans fouten kleven. Spr. vraagt wat er van terecht moet komen als ieder gemeenschaps-ambtenaar was, als de boeren gemeenschapsboe- ren waren en geen belang meer hadden bij een goede bewerking van hun land. Spreker geeft een voorbeeld van een schoenfabrikant, die door energie zijn productie weet te verdubbelen. De ver dubbeling van de productie stelt hem in staat zijn arbeiders 2 loonsverhooging te geven, maar hij geeft ze 1 opslag. Hij verdient dus een half millioen per jaar meer. Inderdaad lijkt dit schrij nend. Het lijkt intusschen meer dan het is, hij zou de arbeiders nog een 50 per jaar meer kunnen geven. De schoe nen zullen door de grootere productie goedkooper worden en vallen binnen het bereik van hen. die anders klompen droegen. Dus zal dit bet volk, dat is de arbeiders, in veel grooter getale ten goede komen. En zoo zouden er meer voorbeelden te geven zijn. Maar de burgerlijke partijen zetten reeds het mes in het schrijnend onrecht door de invoering van groote progres sie in de belastingen en andere mid delen. Intusschen stelt spreker de vraag, of de misleide arbeiders in de gelegenheid zullen worden gesteld om de demago gen ter verantwoording te roepen, wanneer later zal blijken dat het lokaas van de socialisatie geen varkensbout maar een houten ham was. Spr. herin nert aan het verhaal van dien grijsaard die den ouden koning aanbood om zijn ouden ezel binnen tien jaren te leeren spreken. De koning nam het aanbod aan, betaalde den grijsaard een hooge som uit, maar liet hem een contract teekenen waarin zijn doodvonnis stond indien de ezel binnen tien jaren niet sprak. Een knaap vroeg angstig aan den grijsaard, maar zijt gij niet be vreesd voor uw leven Neen, ant woordde de oude man, want binnen tien jaren is óf de oude ezei of de oude koning óf ik zeker dood. Zoo zal het gaan met de socialisatieleus. De S. D. A. P. is de koning, de propagandisten staan gelijk met den ouden man en de socialisatieleus is de ezel. Na de pauze behandelde de heer De Muralt de landsverdediging nader en zeide, dat dit steeds een ondankbaar werk is omdat men meer succes heeft als men kan zeggen, gij behoeft niet meer soldaat te spelen. De liberalen hebben sedert 1848 steeds consequent doorgevoerd, dat zij waren voor het handhaven der neutraliteit. België heeft bewezen, dat dit noodzakelijk is. Ne derland is, al blijven er hulpbehoeven den, al is er woningnood en werkloos heid, toch een gelukkig land, maar daarom is de Vrijheidsbond niet tevre den en spr. wijst op het programma en op zijn eigen politieken arbeid. Men moet zorgen voo-r de ouden van dagen, voor goed onderwijs, maar die zorgen moeten de moeite waard blijven en daarom moet men zich verzetten te gen het maken van een militairen staat van Nederland, tegen het militairisme, rende den korten tijd van zijn huwelijk dikwijls genoeg meer dan zuur gewor den. Het zou goed zijn, dat hij gelegen heid vond, het masker, dat zijn ware wezen verborg, af te werpen. Het haastig drinken van den sterk schuimenden wijn, had ham suf ge maakt. Door het vele nadenken werd er immers toch niets anders. Zooals het komen moest zioo werd het. Op zijne vraag, die hij bij gelegenheid van de zaak met Schneidewitz aan haar had gedaan, of zij tot notaris Werner in een afhankelijke positie stond, had zij zeer ernstig geantwoord Slechts in die van de onervaren vrouw tot den rechtsgeleerde, in alle zaken doorkneed, die het goed met mij en Irene „meent, fk heb hem het recht gegeven, onze zaken te regelen en hij zal dit steeds naar zijn beste weten en kunnen doen. Met dat antwoord inoest hij tevre den zijn. Doch dat zou spoedig anders wor den. Hij had geen lust meer, langer aan den leiband te loopen. Dat was zijn laatste gedachte, toen hij, ging slapen. In zijn roes had hij niet gemerkt, dat zijn vrouw nog wakker was, en angstig onderzoekend hare blikken over zijn gelaat liet gaan, dat thans in den slaap, door het licht besohenen een sombere, hatelijke uitdrukking had aangenomen. Ach, wat verlangde zij naar de zus ter. Hoe gaarne had zij haar toever trouwd, wat haar nog voor enkele uren met zooveel geluk had vervuld, en haar INGEZONDEN MEDEDEEHNGEN. NiERAANDOENING BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt dat procents- gewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergelijke infectieziek ten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, ol als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomen de gevolg van nierzwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke on aangename kwalen veroorzaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen^ treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraan doening en onderzoekt dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ble ken succesvol in fa! van dergelijke ge vallen. Het verdient dan tevens aanbe veling om opwinding door stoeien en lezen voof het slapen gaan te vermij den, het kind 's avonds niet te veel fe laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniesi, Lepefstr. 13, a 1.75 per doos. 38 dat het leger wil om het leger zelf. Daarom keert de Vrijheidsbond zich voornamelijk op dit gebied tegen de anti-rev. en hij wil onmiddellijk mede werken aan ontwapening, maar niet aileen in Nederland. Een groot deel van de leden van den bond komen uit de Liberale Unie, die vroeger een volksle ger voorstond, zooals nu nog de vrijz.- democraten-, niet wie men het dan ook niet eens is. Want zulk een volksleger zou veel te duur worden ais men dit moet voorzien van voldoende lucht- vaartvloot, artillerie enz. Dit zou de financieel en industrieel onmogelijk zijn. Spr. staat vervolgens lang stii bij de wetsvoorstellen van minister Pop en minister Van Dijk en wijst'op de eigen aardige houding van minister Ruijsch en van de R. K. leden der Kamer, met name den heer Bomans. De minister acht in Juni meer dan 36 bataljons on mogelijk en dreigt met een minister- crisis en in December acht hij minder dan 72 bataljons niet mogelijk en doet hetzelfde. De heer Bomans verdedigt 36 bataljons, stelt bezuinigings-moties voor bij de begrootingsdebatten en stemt wee'r voor de 72 bataljons. Spr. vindt hierbij gelegenheid er op te wij zen, dat hij er nu genoeg van heeft an dere vrijzinnige partijen te bestrijden, ook ai gaat de heer Marchant uit lezen over „Waarom niet in den Vrijheids bond Hij bedankt er voor zijn avond vol te praten over andere vrijzinnigen. Er blijft dan geen tijd meer over om rechts te bestrijden en wat vooral noo dig is, de socialisten. Spr. ging vervolgens na hoe in Rus land toch ook een leger wordt gevormd en getracht wordt het zoo goed moge lijk te doen zijn. Hoe de soc.-dem. eerst zeide geen man en geen cent, hoe zij tater daarop langzamerhand terug kwamen en voor de mobilisatiecredie- ten stemden en hoe zij nu weer beloven dit niet meer te zullen doen, terwijl in andere landen o.a. België de soc.-dem. thans, nadat ze zooveel droevigs had moeten vernemen, meer smart dan vreugde bereidde. Eerst had zij, niet willen gelooven, wat de notaris haar zoo verschoonend mogelijk had medegedeeld. Eerst toen hij haar de toewijzen had voorgelegd, toen hij haar vriendelijk vroeg Toon, u zich sterk als altoos, baro nes, en overweeg nauwkeurig vóór u een toesluit neemt, toen had zij zacht het hoofd geschud en hare ijskoude hand op Werners arm leggend/had zij haastig geantwoord Hier is maar een ding te doen, zoo spoedig mogelijk den naam dien ik draag, van allen, nog zoo geringen smet te bevrijden. De wissels, die op naam van baron Guido van Faikenau zijn uitgeschreven, moeten worden, betaald. Stel u zich in verbinding met den man, die ze, zooals hier in dit blad staat, wil opkoopen. Ik hoop, dat mijn moederlijk erfdeel vol doende zal zijn om de schuld te dek ken. Bepaal een korten termijn voor de betaling. Ik ben niet rustig vóór ik weet, dat niemand meer recht heeft, iets van hem te'vorderen. U maakt er mi.j een verwijt van, dat ik die eerste betaling fe licht heb opgenomen. U raadt mij, irnet de mannen, die de eer van mijn man, in handen hebben, fe handelen en te-loven en te bieden, daar slechts door woeker de schulden zoo reusachtig kunnen zijn opgeloopen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1