vr ■No- 'ET [bode WOENSDAG 18 «JANUARI Vreemd van de wereld tbode bode leisje Ivasrt OEMEENTEBESTUUR BINNENLAND RSEN. 17 Januari, des ifficieel) sen. f 2.72 Londen Berlijn f 1.45 —f21.40 Pa- Weenen f0.08 toopen. Ponden f 11.47 i—f 1.49 Bel- -f21.40; Fran- 2.40 Kronen CHT. and 772.0 VLISSINGSCHE COURANT te and 742.5 te avond van IS delijk wellicht Zuid-Westelijke of betrokken, f sneeuwbuien. reboden een a' zijnde zwarte (motto „Piano", lurant". HUID. JW per groote- (den. ES p. pakje van Voorhanden bij R M A N, lellamypark 37. |bledt zich aan bhouding voor lieven onder no. Iss. Courant". 16 jaar Adres Igdok U (1 X aagd een flinke maand.. Geere „Vliss. Cour."' tONING, Bad- jaagt tegen 15 pen I VOLLEMA1RE, (eg 63. Ifnirgltcttiirdark ygen plaatsen PAsSAaiEiüê^ EN VEE. f. KW. js m f.K.ttfc' 8 8 8 8 en morgen» bmen |N.y. Transp. cis Erven G. VOit, le Middelburg Tel. <53; te lOOSTERHOUT,, lordrecht üeöts.. I0U. DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een aan Gedeputeer de Staten van Zeeland gericht verzoek- schrift (in afschrift) van Jacob Bosharrrer, om vergunning tot den verkoop van s - ken drank in het klein uitsluitend geergasten in de beneden ^or-locahtot van het perceel No. 1 gelegen aai Stl"dat vanaf heden keurende veertien da- oen schriftelijke bezwaren tegen net feenen der gevraagde vergunmng kunnen worden ingebracht bij Burg. en Weth.( TSen, den 17 Januari 1922. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De nieuwe regeling van den dienstplicht. Blijkens hét voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer over bet wetsontwerp, houdende nieuwe regeling van den dienstplicht, meenden onderscheidene leden dat het optreden van den nieuwen minister van oorlog een uitnemenden indruk heeft gemaakt Onder herinnering aan de ondervinding van 1914, drukten deze leden "nun zeer groote voldoening er over uit, dat deze reorganisatie onzer weermacht werd voorgesteld. Zij hoopten dat deze zal tot stand komen. Enkele leden verklaarden meer ver trouwen te hebben in de verdediging van ons land ten gevolge van de be weging door de S.D.A.P.-partij opge zet om te komen tot geleidelijke ont wapening. Andere leden stelden meer vertrouwen in den Volkenbond. Bij vele leden vond het ontwerp zpoals het nu de Kamer heelt bereikt, instemming. A1et voldoening werd er op gewezen, dat het contingent niet verder verminderd ,is en de gedachte is losgelaten, dat het in hoofdzaak de vesting Holland is, die verdedigd moet worden. Vrij algemeen was men van gevoelen dat aan dit onderwerp de groote fout kleeft, dar men omtrent de kosten, die er het gevolg van zullen zijn. niets zeker weet. Premiebetaling door middel van s«» In eene Nota naar aanleiding van het Verslag over het wetsontwerp tot bekrachtiging van den algemeenen maatregel van bestuur, houdende een regeling der premiebetaling door mid del van dagzegels, deelt de minister van arbeid mede, dat het onderhavige wetsontwerp ten doel heeft den alge meenen maatregelen van bestuur, hou dende een regeling der premiebetaling door middel van- dagzegels, te bekrach tigen. Een regeling als door eenige leden wordt voorgestaan, waarbij voor zeke re categorieën van werknemers, gelijk bijv. dienstboden, de premie voor een geheel jaar in één storting, tegen qui- tantie, zal kunnen worden voldaan, hoort in het onderhavige wetsontwerp, noch in den betrokken algemeenen maatregel thuis. De minister is echter bereid de wen- oChelijkheid van deze betalingswijze, welke voor zoover hem bekend is, niet reeds in de praktijk wordt toegelaten, in overweging te nemen. In dit verband' 35) Met Irene zou hij .gemakkelijker spel hebben gehad. Dat had hij zich zelf reeds honderd maal herhaald, doch wat baatte hem dat thans De jonge schoonzuster hield zich op een afstand. Angstig ontweek zij elk alleen zijn met hem en was sedert zijn huwelijk nog geen duimbreed tot hem genaderd. De verhouding tot Leontine was de oude, i nu ine gebleven van de zijde der jonge vrouw haast nog teederder gewordenwant zij voelde, dat zij Irene bewijzen moest, dat zij de plaats in haar hart had behouden en dat nie mand In staat was haar daaruit te ver dringen. Ireue 'zelf leed onuitsprekelijk onder den dwqng, dien zij zich tegenover Fal- kenau oplegde alleen terwille van haar eigen onrust, uit plichtsgevoel je gens Leontine hulde zij zich in den mantel van ongenaakbaarheid en trachtte vergetelheid voor haar leed te vinden in ijverigen geestes- en kunst arbeid-. Hoe gaarne had Leontine haar echt genoot lust voor werken ingeboezemd 1 In zijn ruime werkkamer, die haar fijnen smaak had ingericht met alles, wat geregelden arbeid aangenaam kan •praken, had zij de nieuwste werken doet hij overigens opmerken, dat bij Koninklijk besluit van 17 September 1921 reeds de mogelijkheid is geopend om onderscheidenlijk vier, negen en dertien premiën te gelijk te betalen. Het mond- en klauwzeer. De in 1919 benoemde staaiscommïs- sie inzake het mond- en klauwzeer heeft aan de Koningin een zeer lijvig rapport harer werkzaamheden aangeboden. De commissie geeft tal van middelen aan voor internationale en nationale bestrij ding der ziekte. Met betrekking tot de bestrijdingsmaatregelen in Nederland wenscht zij o.m. strengere straf op ver zuim van onmiddellijke en volledige aangifte, zoomede invoering van een controle op de veebeweging. Bij het dreigen, optreden of het heerschen der ziekte moeten de hoofdmaatregelen ter bestrijdihg bestaan in afmaken, ge paard met isolatie, echter onder dit voorbehoud, dat het afmaken alleen mag worden voortgezet, zoolang er re delijke kans bestaat, daardoor aan de ziekte paal en perk te stellen en de te maken onkosten opwegen 'tegen het voordeel, dat groote schade wordt voorkomen. Met betrekking van isolatie, ontsmetting en veevervoerverbod doet de commissie verschillende verbeterin gen aan de hand. Volgens de commissie behoort de lei ding der bestrijding te berusten bij de overheid, waartoe zij noodig acht de aanwezigheid van een centralen leider, die rechtstreeks onder de bevelen van den minister staat. De commissie acht voorts gewenscht de benoeming van een commissie van bijstand en "mede- 1 werking van belanghebbenden, te orga- niseeren in permanente provinciale en plaatselijke commissies van waakzaam heid. De kosten ter bestrijding moeten in beginsel alle voor staatsrekening komen. Als schadeloosstelling bij afma king moet niet alleen voor verdacht vee doch ook voor ziek vee 100 pet. en niet zooals thans 90 pet. van de waarde worden vergoed, te taxeeren door vaste commissies, welke taxatie voor beide partijen bindend is, zoodat de hertaxa ties worden afgeschaft. Aan de verschillende in de laatste jaren aangeprezfen middelen ter voorko ming en genezing der ziekte is, voor zoover te harer kennis werden gebracht en welke zij heeft kunnen nagaan, vol gens de commissie, geen waarde te hechten. Reorganisatie politietroepen. Met ingang van 1 April zal een be langrijke reorganisatie (v.n. verminde ring van het personeel) in het korps politietroepen plaats hebben, waardoor een groote bezuiniging wordt verkre gen. RondreisbD jetten. Naar de „Maasbode" verneemt zul- lert met ingang van 1 Mei 1922 weder om, rondreis-biljetten worden .afgege ven- Tot dit verkeer zijn toegetreden de spoorwegen van En-geland, Neder land,"België, Frankrijk, Italië en Zwit serland, De biljetten zullen worden afgegeven over afstanden van minstens 500 K.M. zoowel voor een enkele reis ais voor een reis heen en terug, alsmede voor eigenlijke rondreizen. De reizigers zul len op eik station de reis mogen onder breken en de biljetten zullen een gel digheid hebben van 45, 60 of 90 dagen naar -gelang van den é'fstand-. Kin-deren van 3 tot 8 jaar betalen den halven vrachtprij». over land- en boschbouw bijeenge bracht. Het elegante bureau, evenals de ove rige meubels va-n notenhout, droeg alle denkbare schrijfgereedschap. De groote landkaart langs den wand der kamer aan de tuinzijde, de rijk toegeruste boe kenkast met werken- over landhuis houdkunde, sociale- en. andere weten schappelijke onderwerpen,, noodigde even goed tot werken en arbeiden ais de zitplaats aan het venster met een gemakkelijken lessenaar. Alles in het vertrek met de zacht groene kleede-n en gordijnen was gezel lig. De kostbare groen marmeren haard verbreidde een aangename warmte, de zoete -geur van frissche rozen en mei bloemen, die Leontine el-ken morgen zelf -uit de broeikassen haalde om de kamer va-n den geliefde te versieren, vervulde de lucht, het vertrek, waarin thans de eigenaar van al dat moois en nuttigs, liet hoofd peinzend op de han den gesteund, de lange beenen uitge strekt, in den- leunstoel lag. Hij had met moeite de sommen, die hij terstond noodig had, op-geteld. De buitengewone renten, die hij be talen moest, waren schuld, dat het be drag zoo hoog was opgeloopen. En dat was nog maar het be gin. Als hij deze bloedzuigers voldeed, kwamen terstond weer anderen en och kom Leontine had hem immers iief zij had geld als water als haar echtgenoot had hij het volle recht, aan spraken op haar vermogen te doen Monument loodspersoneet. Voor een monument ter nagedachte nis aan het loodspersoneet te Delfzijl, is tot heden 1571 ingekomen. De bèvolking der groote steden, Amsterdam telde op 1 Januari 1922 685.000 inwoners Rotterdam 520.000 's-Gravenhage 360.000Utrecht 140.000 Groningen 90.000 Haarlem 74.000 Arnhem 72.000 Nijmegen 68.000 Leiden 67.000 Tilburg 63.000. DE NIEUWE KAMER VAN KOOPHANDEL TE MIDDELBURG. Waar o;p 7 Februari de candidaat- stelting m-oet plaats hebben voor 22 leden va-n de te Middelburg te vestigen nieuwe Kamer van Koophandel, welke Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen en Duiveland omvat, la ten wij hier de belangrijke discussie volgen, welke daarover in de gisteren avond gehoud-en vergadering van Han delsbelang te Middelburg is gevoerd. De voorzitter achtte hét bekend, dat men staat vlak voor de verkiezing van leden van de nieuwe Kamer van Koop handel, die 11 leden uit het groot be drijf en 11 uit het kleinbedrijf zal tellen, en te Middeiburg zal gevestigd zijn. De vereeniging zal als middenstandsorga nisatie zich het meest met de candida- ten voor het kleinbedrijf hebben te be moeien, en voor het grootbedrijf niet. Het bestuur heeft eens poolshoogte ge nomen te Vlissingen, Goes en Zierik- zee, terwijl de candidaten voor het grootbedrijf door de leden der oude Kamers uit haar midden zullen worden aangewezen, althans te Middelburg en Vlissingen. Middelburg stelde reeds 4 ieden, Vlissingen 3 en Goes en Zierik- zee zullen ook ieder 2 leden stellen. Dezelfde verdeeling wil men zien le bereiken- voor het klein bedrijf en het bestu-ur stelt voor als candidaten van Handelsbelang en de Hanze te stellen de heeren J. P. A. Machgeels, L. A. Stofkoper, J. Otthoff en L. Leijdesdorff. De bedoeling is 1e trachten de verkie zing bij enkele candidaatstel'ling te doen afloopen. De heer M. H. Boasson deelde mede, dat in de bijeenkomst van ieden der oude Kamer de maatstaf is aangeno men, dat de vier hoofdgroepen verte genwoordigd zullen zijn* en wet finan ciën. industrie, graanhandel en groot winkelbedrijf. Daarvoor werden resp. genomen de heeren mr. J. A. Heijse, C. Boudewijnse.W .Bosman en C. A. Schui- te. Spreker vraagt of dit ook voor het ktein-bedrijf in het oog is gehouden. De voorzitter zegt, dat zooveel mo- g lijk personen uit de verschillende takken van het kleinbedrijf zijn geno men. Goes stelde twee personen uit andere takken en Vlissingen en Zierik- zee zullen weder twee andere takken trachten te nemen. De heer A. Jeronimus acht het niet goed, dat Handelsbelang zich ook niet met hef groot-bedrijf zai bemoeien. De scheidingslijn is moeilijk, vele leden hebben- ook belang er bij wie vertegen woordigers voor 'het groot-bedrijf zijn. De vroegere Kamers trokken weinig belangstelling, het was gewoonlijk op d-e sociëteit dat de candidaten gesteld werden, later bemoeide Handelsbelang er zich mede, leed eerst eenige gevoe lige echecs, 'later had hef veel suc ces- Deze Kamers waren een vrij on schuldig vermaak, maar nu wordt het geheel anders. De nieuwe grondwet geeft ook bevoegdheden aan andere lichamen tot het maken van verorde- gelden. Hij wferp een blik u-it het venster. Leontine was nergens te zien. Die had waarschijnlijk weer een conferentie met den architect, die behalve den zijvleu gel nog andere bouwwerken had uit te voeren. Hoe kon een voorname jonge vrouw in zoo iets genoegen vinden. -Kijk daar ging juist Irene door den tuin, naar de broeikasten, waar de kostbaarste planten en bloemen in overvloed voorhanden waren. Stellig haalde zij weer. een bloeiend voorbeeld voor haar schilderwerk, waarvoor zij zooveel voorliefde be toonde. Wat zag het jonge meisje in de los opgehouden zwarte japon., waar de sierlijke voetjes in. stevige, nauwslui tende laarsjes onder uit kwamen, er bekoorlijk uit. Ter bescherming tegen de vocht- koude lucht had zij een zwart kanten doekje over het blonde hoofd geslagen, waarvan de kant diep over het blanke voorhoofd viel. Zij bemerkte den be spieder niet, wiens flikkerende oogen elk van- hare bewegingen volgden. Iri gedachten verzonken schreed zij langzaam door de schoon- gehouden tuinpaden, naar de ver naar achteren -gelegen kassen, waarin zij, zonder om te zien, verdween. Met een snelle beweging was Falke- -na-u opgestaan een lichtzinnig, spot tend glimlachje deed zijn lippen bewe gen. Vlug zette hij zijn hoed op, een operettewijsje neuriënd, verliet hij de ningen enz. dan tot nu toe en daardoor worden de Kamers van- Koophandel volgens art. 14 der wet gevaarlijk, daar zij statistische gegevens ntogen verza melen. Het bureau voor de statistiek heeft door. zijn vragen veel werk ver schaft en dit zal ook nu weer zoo gaan. De genoemde candidaten zijn respec tabele menschen, maar velletjes bianco papier, men weet niet in welke sfeer zij leven. Nagaande de tot standkoming der wet zegt spreker dat men in naam betalen mag voor het handelsregister, maar in werkelijkheid voor de Kamer van Koophandel. Het handelsregister is trouwens een algemeen belang en moet daarom ook uit de algemeene kas worden betaald. Het handelsregister zou eerst bij de rechtbank komen, nu komt het bij de Kamer van Koophandel en dit zal weer leiden tot een bureau met ambtenaren enz. en of men dan wel zal krijgen wat men verwacht is een tweede vraag. De Kamers van Koophandel mogen subsidies toekennen en nu reeds deden enkele voorloopige commissies dit, door tusschenkomst van de vereeniging van Kamers van Koophandel in Neder land steunden zij de internationale ver eeniging. De voorzitter verzocht den heer Jero nimus zich te bepalen tot het bespre ken der candi-daatsteflmg. Men heeft zich aan de wet te onderwerpen. De heer Jeronimus meent niet anders te hebben gedaan. Men dient te weten wie men in- de Kamer krijgt, wat de ge kozenen er zullen uitrichten. Als er een verkiezing komt zal het geld niet zijn weggegooid, het zal op andere wijze weer binnenkomen. Spreker meent ten sloffe, dat uit Zierikzee geen personen zitting moeten nemen, daar zij zoo moeilijk zuli-ert kunnen komen. De heer mr. J. A. Fokker zegt, dat wat de heer Jeronimus zegt, zeker be langrijk is, maar buiten de orde spr. zou sterk tegen het geven- van een im peratief mandaat zijn. De gekozenen moeien de wet toepassen zoo als zij daar ligt. zij zullen werk voldoende hebben en geen tijd voor doctrinaire beschouwingen. Men moet niet verge ten dat om de 2 jaar de helft der leden van de Kamer moet aftreden en dan is het beter te overzien of er reden is voor een impératief mandaat. De voorzitter vreest dat als Handels belang zich ook met het groot bedrijf zou inlaten, dit fiasco lijden zou wor den. De heer L. j. Mes meent, dat juist wei besloten is zich ook met het groot bedrijf te bemoeien, maar men wilde in dit geval geen oude verdienstelijke le den op zijde zetten. De voorzitter voelt zich verkeerd te hebben uitgedrukt. Hij bedoelde ook dat men de candidaten van het groot bedrijf zou overnemen. De heer Leijdesdorff, die in een com missie van overleg ter dezer zake heeft gezeten, zegt dat hij namens Handels belang toegezegd heeft de candidaten va-n het groot-bedrijf te zullen steunen. iDe heer M. H. Boasson zegt, dat de vraag blijft hoe de candidaten voor het groot-bedrijf den volgenden keer zul len worden gesteld, als de leden der oude Kamer dit n-iet meer zullen kun nen doen. Dan zai Handelsbelang dit toch ook kunnen doen en dan- meer en meer als ki-esvereeniging optreden. De heer Jeronimus betreurt den gang van zaken, men heeft afleen gevraagd naar respectabele menschen, en niet bijv. of zij protectionist zijn of niet en daarover zal de Kamer toch ook advies m-oeten uitbrengen. Op den duur zullen de- verkiezingen voor de Kamer wel de- kamer, om het jonge meisje in- den tuin te volgen. Anders sterf ik van verveling, fluisterde hij. Ja, ja, een huwelijk wordt als, het zoo gelukkig is als het mijne, spoedig vervelend. Een beetje afwis seling is noodig. Laten we in het stil staande water wat beweging, wat storm brengen. Om het even. hoe. Hoe schrikte zij, toe-n hij plotseling naast haar stond, en haar losjes om armend vroolijk zei Goeden mor gen, schoonzusje. Wil ie ook. net als ik, bloemen plukken Kijk, hier in dit knoopsgat ontbreekt nog wat. Geef mij die bloem daar zij zal mij liever wezen dan een ridderorde. Nog voordat zij van- hare verwarring bekomen was, had. hij haar de bloe-d- roode tulp, die zij zich door den tuin man had laten afsnijden, ontrukt en lachend in. het knoopsgat gestoken. Ben je niet boos op mij om mijn. diefstal vervolgde hij op plagenden toon, zonder zich aan de blijkbare ver legenheid van het meisje te storen. Houdt je dan heelemaal niet van mij, Irene Hoewel zij de oogen hield neerge slagen, voelde zij den blik van zijn mooie oogen op zich rusten. Een onbe schrijfelijk gevoel, half zaligheid, half vrees, maakte zich van haar meester, toen hij haar arm in den- zijne leggende, haar zacht uit de broeikas leidde, ter wijl hij veel ernstiger dan st-raks ver volgde Het verheugt mij, dat een ge lukkig toeval jou op mijn pad bracht. gelijk politieke verkiezingen worden dat is niet te voorkomen. Men moest de te stellen candidaten eerst gelegenheid geven h-u-n meening te zeggen, en zich over de verschillende kwesties uit te spreken. De voorzitter meent, dat voor deze vergadering het kleinbedrijf het voor naamste is en vraagt of niemand tegen de genoemde candidaten is. Dit blijkt niet het geval te zijn en worden de heeren Machgeels, Stofko per, Otthoff en Leijdesdorff dus defini tief gesteld. De voorzitter vraagt nu of de verga dering er zich mede kan vereenigen de vier genoemde candidaten voor het groot-bedrijf over te nemen. Hij meent dat de vergadering goed zal doen zich daarbij neer te leggen. Het stellen van eigen candidaten zal een fiasco worden. Op een vraag van den heer Jeroni mus zegt de heer mr. Door-enbos dat indien -een li-d van de Kamer tusschen- tijds aftreedt of overlijdt in ieder gevai een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. De heer L. J. Mes meent, dat de Middenstandsvereenigingen sterk ge noeg zijn om met eigen candidaten uit te komen maar er zitten i,n de oude Kamer mannen van verdienste, die hun tijd gegeven hebben in belang van handel en industrie en deze mannen mag men niet allen op zijde zetten. Dit geldt met v-oor later, dan wordt het een andere kwestie. De voorzitter acht dit de gezonde basis. De heer Stofkoper zegt, dat blijkens de discussie de heer Jeronimus alleen staat met zijn impératief mandaat. Spr. zegt dat het de bedoeling is, dat Han delsbelang en de Hanze ook zorgen voor candidaatstelien der in de andere plaatsen te stellen candidaten. Op voorstel van den voorzitter wordt den besturen van Handelsbelang en Hanze opgedragen in der. geest van 't gesprokene te handelen. De h-eer Fokker vraagt of hij goed begrepen heeft, dat de heer Jeronimus nu toch met andere candidaten komen zal, wat de heer Jeronimus niet ontkent. De heer Schulte meent, dat als de heer Jeronimus de verstagen in de cou ranten had nagelezen, hij zou gezien hebben, dat de oude Kamer wel dege lijk op leemten en fouten in 't ontwerp- wet heeft gewezen. Niet alle zijn- ver beterd en spreker is dan ook overtuigd, dat de nieuwe Kamers wel allereerst de wet en tiet reglement zuilen nagaan en zoo noodig op wijzigingen aandrin gen. Volgens spr. komt de heer Jero nimus achteraan door nu op de wet te gaan afgeven, maar hij -loopt te veel vooruit op de leemten, die in de prak tijk nog zullen blijken. De leden zullen zelf het belang hunner portemonnaie niet uit het oog verliezen. De heer Jeronimus heeft niet van den heer Schulte gehoord hoe deze te genover sprekers bezwaren staat. De wet op de Kamer van Koophandel is hem indertiid, toen het ontwerp ver scheen, ontgaan, dat was een fout, hij wil zich voor een tweede fout wachten. De spoorwegtarieven. Reeds bij de ingekomen stukken had de heer Stofkoper herinnerd aan het ter teekening neerleggen van lijsten om te teekenen tegen de dure spoorweg tarieven en het afschaffen der kilome- terkaarten te Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee. Van Goes kreeg de secretaris reeds 780 handteekeningen. Thans deelde de voorzitter mede, dat binnenkort een vergadering te Amster- Wil je mij vrij en open antwoorden op een vraag Zij knikte met het hoofd, de keel was haar als dichtgeknepen, een lichte zucht ontwrong zich aan haar borst, toen hij week en teer vroeg Waarom vermijd je mij- Waarom, Irene, vergun je mij niet het geluk van jouw nabij heid Zie, kind, -hoe heerlijk kort ons leven zijn, als jij de derde wilde zijn in onzen bond, ais jij je niet met opzet verre van mij hield. Stel je dan het ge zelschap van je gezelschapsjuffrouw boven dat van mij Of ben je boos op mij, daar ik thans een recht heb op de lief-de van je zuster Kan mijn- broeder liefde je dan niet een- gedeelte vergoe den van wat .ie in Leontine's hart hebt verloren door mij Wil je niet eindelijk in mij je besten vriend zien Irene kon zich niet onttrekken aan den invloed van deze zoo warm en trouwhartig klinkende woorden. Zij schaamde zich voor ziehzelve, dat deze haar noch gelukkig, noch tevreden maakten. Neen, in Guido von- Falkenau kon zij den zoo dikwijls gehoopten broeder niet begroeten. Ailes in haar verzette er zich tegen, met hem vertrouwelijk om te gaan. Slechts als zij zich verre van hem hield, zijn verleidelijke nabijheid ontweek, kon het haar gelukken, den hartstocht, dien hij in haar had d-oen ontvlammen, te overwinnen. Nog was zij niet sterk genoeg, om met geen woord, met geen blik te ver raden hoe dierbaar hij haar was. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1