Stads* en Provincienieuws SPORT BUITENLAND UEMI rapport, uitgebracht over de levensvat baarheid van het bedrijf. Voorts heeft hij tot zijn leedwezen gezien dat de begrooting weer met een tekort sluit. Hij stelt de vraag of de veiling wel aan het doel beantwoordt en of zij wel in derdaad in het voordeel der ingezetenen is. De voorzitter is van meening dat bij eventueele opheffing, de groente naar de veiling te Middelburg zal gaan en alsdan hier nog duurder zal worden. Een der leden is het hiermede niet eens en acht de prijzen die de ingezete nen moeten betalen te hoog in verge lijking met die, welke aan de veiling worden besteed. Een der wethouders antwoordt, dat de veiling vooruit gaat en niet met een tekort zal sluiten. Het voornemen be staat voorts het perceritage van de kleine veiling van 5 op 6 te brengen. Badexploitatie. Een der leden acht de verhooging van het salaris van den comptabel- ambtenaar ad 100 niet gemotiveerd. Z.i. heeft deze ambtenaar als zoodanig weinig te doen. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG op Vrijdag 18 November 1921, des middags 2 uur. Voorzitter de heer P. S. Buteux, bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Van het Christelijk harmoniekorps was een dankbetuiging ingekomen voor den van gemeentewege toegezegden financieelen steun. Proces-verbaal van kasopname door Burg. en Weth. ten kantore van den gemeente-ontvanger werd door den voorzitter voorgelezen. Er bleek een som in kas te moeten zijn van 17.127.31 Overeenkomende met de Burg. en Weth. vertoonde gelden. Van het onderwijzend personeel der openbare lagere school was bericht in gekomen, dat geen van allen bereid is lessen te geven ten behoeve van het vervolgonderwijs. De heer Holthuijzen gaf zijn be vreemding te kennen over deze houding van dat personeel. Spr. vroeg of het Burg. en Weth. bekend is, waar de oo»- zaak zit en of 't misschien beter zul gaan als er eens een ander hoofd be noemd is. De voorzitter geloofde dat de balda digheid der jeugd er de oorzaak van is. Hij wil straks in gesloten zitting wel meerdere gegevens verstrekken. De heer Kodde keurde de houding van het personeel af. De heer Cijsouw ook deze spr. ge loofde dat de heercn tegenwoordig wel wat te veel salaris genieten. Vroeger zouden zij zoo gemakkelijk niet bedankt hebben. De Raad besloot verdere discussies, om dit onderwerp te staken en zal d;t nader in een zitting met gesloten deu ren worden besproken. De heer Ballast had een schrijven gezonden waarin hij mededeelt zijne be noeming tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim aan te nemen. Het punt der agenda betreffende electrische verlichting der gemeente, werd aangehouden tot een volgende vergadering. De heer Holthuijzen vroeg naar de verlichting vanuit het marine-vliegter rein. Ged. Staten maken daartegen be zwaar en wenschen aansluiting bij het provinciale net. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd de heeren L. Braam, A. Pieterse, A. S. Haatsen, A. van Veen en A. Cor- neiisse, nadat de heer Jobse in overwe ging had gegeven ook het nieuw te be noemen hoofd der openbare school in die commissie te kiezen. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat zij de verordening op de heffing van schoolgeld in dezen geest wen schen gewijzigd te zien, dat iemand met 5000 jaarlijks inkomen niet meer schoolgeld behoeft te betalen dan 2.80 per maand. Het schoolbestuur stort de ontvangen schoolgelden over elk kwar taal ten kantore van den gemeente ontvanger. Verder werd medegedeeld, dat, in dien er zich voor het vervolgonderwijs 12 vrouwelijke en 12 mannelijke leer lingen hebben aangemeld, dat er dan splitsing der klassen kan worden toe gepast. De cursus zal over twee jaren loopen in totaal 44 weken met 7 weke- lijksche lesuren. Een voorgestelde wijziging verorde ning op de plaatselijke inkomstenbelas tingheffing werd goedgekeurd. Evenzoo een wijziging der begrooting voor 1921. Van den heer C. van Weele, hoofd der openbare school, was een verzoek om eervol ontslag ingekomen, tevens vroeg adressant ontslag uit de functies als lid der commissie tot wering van schoolverzuim en lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Besloten werd het ontslag uit alle func ties eervol te vcrleenen. De datum van ontslag hebben Burg. en Weth. op ver zoek bepaald op 15 December a.s. De heer Holthuijzen vroeg hoelang het nog zal duren eer er een nieuw hoofd wordt benoemd. De voorzitter zeide, dat dit nog niet met zekerheid kan worden gezegd. Hij denkt eerst in Maart 1921. De heer Holthuiizen achtte dit veel te lang. Er zal dan z.i. een tijdelijke kracht bij moeten komen. De heeren Jobse en Suurmond sloten De heer De Pagter wees er op, dat een nieuw hoofd niet dadelijk ontslag uit zijn betrekking kan krijgen. De heer De Visser verklaarde zich j ook voor de benoeming van een tijde lijk onderwijzer. De heer Melis zeide, dat deze zaak met den inspecteur besproken kan wor den. I De raad gaf zijn wensch daartoe in meerderheid te kennen. Besloten werd ontheffing te vragen voor den tijd van 2 jaar van het geven van onderwijs in lichamelijke oefenin gen. De voorzitter deelde mede, dat dit reeds vroeger is gevraagd, doch dat het slechts voor 4 maanden werd toege staan. Hierna was aan de orde een verzoek tot ontheffing van art. 46 der vleesch- keuringswet. Dit artikel betreft de huisslachtingen. De heer Jobse stelde in het licht, dat dit artikel voor de piattelandsche ge meenten zeer dure en lastige maatre gelen eischt. Het is een wet, zegt spr., waarvan nu reeds blijkt dat zij onuit voerbaar is. Spr. laakte het in de Ka merleden, dat zij wetten maken, die in de praktijk onmogelijk uit te vperen zijn. Maar, zegt spr., deze heeren heb ben het gewoonlijk druk met elkander uit te scheiden, zoodat een vergissing vergeeflijk iS. De heeren De Visser en Daniëlse we zen ook op de slechte werking van deze wet. Besloten werd voor vijf jaar onthef fing te vragen. De heer De Visser vroeg of de ge meente huizen heeft gekocht. De voorzitter zeide, dat er niets van waar is. De heer De Pagter merkt op, dat dit zonder een raadsbesluit toch niet kan. De heer Holthuijzen zou het geen overbodige weelde vinden, als de lan taarns brandden. Het is stikdonker slechts hier en daar brandt er een. De voorzitter zeide, dat de straat lantaarns nooit branden als de maan het heelal verlicht. De heer Suurmond had gehoord, dat de woningbouw binnenkort stil gaat liggen. De voorzitter zeide er niets van te weten. Hij geloofde het ook niet. De heer Holthuijzen gaf eenige in lichtingen. Er zijn een paar timmerlie den bedankt en door andere vervangen. Ook is er een tekort aan metselaars, die niet meer wilden terugkomen, na dat zij er „uitgevroren" waren. De heer Melis wees er op, dat het niet gemakkelijk gaat Souburgsche werkeloozen bij dien woningbouw ge plaatst te krijgen. De vaklieden, die van elders komen, brengen gewoonlijk opperlieden en sjouwerlieden mede, waarop zij gehand zijn. De voorzitter deelde mede, dat de werkeloozen later bij wegenaanleg en rioleering bij dien woningbouw wel werk zullen kunnen vinden. De voorzitter sloot hierna de open bare vergadering. In een zitting met gesloten deuren werden daarop behandeld eenige re clames tegen den aanslag in den hoof- delijken omslag, benevens eenige ver zoeken om ontheffing van die belasting. VL1SSINGEN, 19 NOVEMBER. Gemeenteraad. Vrijdag a.s., des middags 2 uur zal de gemeenteraad een vergadering houden, welke zoo noodig Maandag 28 Novem ber, des middags 2 uur en des avonds 8 uur, zal worden voortgezet, ter be handeling van de gemeente-begrooting. Verantwoording nagekomen giften voor het hongerende Russische kind. In dank ontvingen wij van N. N. f 10 A. de K. 2.50 A de K. 1-50 H. 1* Uit spaarpotje van Koosje en Jantje 2.35 J. A. H. 1.50 J- H. S. 1-— A. J. v. N., Oost-Souburg 5. A. V., idem 3- S. 2.50 de R. H. V. -2.50 Collecte Hoogeweg 19.60 N. N. 1 N. N. 1-— N. N., met opschrift „voor het Russische kind" 12. W. N. 2.50 Botje bij botje 2. 'n Vlissinger te Wageningen 2.50 Samen 74.45 JJ, Vorige opgave 2259.67 Totaal 2334.12 J4 Namens het alg. Vliss. Comité tot leniging van den nood in Rusland, De Penningmeester, F. L. HENSEL. Verku ijl Quakkelaarstraat 21 G Bond van Belastingbetalers. Door den heer dr. Van der Mijle te Heeze, voorzitter van den Ned. Bond van Belastingbetalers, zal Vrijdag 25 November, des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" een lezing worden gehouden over het onderwerp „Hoe komen wij tot verlaging, van den belas tingdruk." De toegang tot de vergadering is vrij. Voor den Vlissingschen Bestuurders- bond zal Maandagavond in' het Con certgebouw als spreker optreden de heer F. A. Hof, hoofdbestuurder van den Centraten Ned. Transportarbeidersbond met het onderwerp „De vakbeweging -in reactionnairen tijd". De lieer J. C. de Steur, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, is ge slaagd voor de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie, afgeno men door de Ned. Vereeniging voor gemeente-belangen. Dinsdag 29 en Woensdag 30 No vember zullen de drie gymnastiekver- eenigingen alhier, nl. Lichaamsontwik- keting, Sparta en de Vlissingsche Turn vereniging, een groote gecombineerde uitvoering geven ten bate van de nood lijdende Russen. Daar deze uitvoerin gen zullen worden opgeluisterd door het strijkorkest der Padvinders en de nummers van het programma met de grootste zorg gekozen zijn, zullen het schitterende avonden worden, rijk aan afwisseling van schoone vorlnen en be wegingen. Het comité hoopt, dat het mooie voorbeeld van den heer Ots, die zijn zaal daartoe 2 avonden verlicht en ver warmd gratis heeft afgestaan, door zeer velen zal gevolgd worden, door nl. een kaart voor een der uitvoeringen te koopen. Per advertentie in dit blad zal weldra bekend gemaakt worden, waar en te gen welken prijs de kaarten te bekomen zijn. De Provinciespelers, onder leiding van Henri Orvan, zullen Woensdag 23 November, des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" een opvoering ge ven van „Donker Amsterdam", geheim zinnige avonturen van de onzichtbare, sensatie-drama in 5 bedrijven uit het leven van Amsterdamsche politie-agen- ten en inbrekers. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Voor het examen van derden stuur man is geslaagd de heer W. J. Stein- büch, leerling van de De Ruyterschool. Te Weltevreden is voor het examen van machinist, diploma A, geslaagd de heer M. Sierevogel, oud-leerling van de De Ruyterschool. De brandstichting te Middelburg. Heden zijn de beide in verband met den brand, welke Maandagnacht een woning aan de Kortedelft te Middel burg in asch legde, aangehouden per sonen, de 37-jarige koopman B. J. E. en het 17-jarige meisje S. M. A„ aan de justitie voorgeleid en naar het huis van bewaring overgebracht. In verband met deze brandstichting vernemen wij nog de volgende bijzon derheden Het huis was door E. gekocht voor ƒ7000, Oder voorwaarde, dat hij direct ƒ400 zou afbetalen en vervolgens per kwartaal rente en aflossing van de hy potheek, welke de vorige eigenaar op het huis behield. In plaats van 400 betaalde E. slechts ƒ200 en Maandag jl. moest hij voor de eerste maal rente en aflossing betalen, wat hij niet deed. Nadat E. aanvankelijk als vermoe delijke oorzaak van den brand een de fect aan den schoorsteen, waardoor het door inregenen verzakte plafond zou hebben vlam gevat, had aangegeven, verklaarde hij later bij zijn bekentenis, dat hij reeds des avonds te half zeven een in de kachel gloeiend gemaakten pook tusschen het plafond had gesto ken, welk plafond bestond uit jutten, beplakt met oliepapier. Na deze daad heeft hij de woning verlaten en is bij een vriend op bezoek gegaan. Hij ver wachtte toen, dat tijdens zijn afwezig heid de brand reeds zou uitbreken. Na terugkomst is hij opgebleven en te half twee begon de brand toe te nemen. Hij zegt werkelijk langs voren niet meer te hebben kunnen wegkomen, wat echter in twijfel kan worden getrokken. In de dagen voor den brand had E. in de wo ning, waarin zoo goed als. geen meubi lair aanwezig was, een voorraad stroo doen brengen. Toen de brand flink woedde is E. op het dak gegaan en heeft staan roepen, dat er brand was. Later is hij over twee daken geklommen en door het perceel hoek Kortedelft en Bellinkstraat naar buiten gekomen. Het was lichte maan, wat het vinden van dezen weg zeer vergemakkelijkte In den loop van Dinsdag werd door een kennis van E. op het politiebureau een briefkaart bezorgd, bij hem voor E aangekomen en die afkomstig was van het bovengenoemde 17-jarige meisje, waarmede E. reeds eenigen tijd leeft en die in blijde verwachting verkeert. Uit den inhoud van deze kaart bleek, dat het meisje meer van de zaak atwist. Onmiddellijk werd naar de politie in Nijmegen geseind, die het meisje aan hield en haar Woensdag naar Middel burg op transport stelde. Dit meisje was reeds eerder door de marcchaussée teruggebracht bij haar ouders, maar was weer naar E. teruggegaan, bij wien zij bescherming dacht te vinden. Woensdagavond werd het meisje door den commissaris van politie in verhoor genomen en ofschoon zij aan vankelijk zich geheel onwetend hield, is zij ten slotte tot bekentenis gebracht wat er toe leidde, dat ook E. zijn schuld bekende en de bovengenoemde toe dracht van de zaak mededeetde. Wat betreft E., deze is gedurende de mobilisatie in militairen dienst ge weest en was eenigen tijd kapitein bij het Reddingsleger te Nijmegen. Later zeide hij zelf zulk een instelling te heb ben opgericht en verkocht hij traktaat jes, vermoedelijk ten eigen bate. Vol gens zijn verklaring wilde hij in het gekochte perceel aanvankelijk beneden een klompenwinkel vestigen, boven ka mers verhuren en op de achterplaats eerst varkens, later geiten houden. Door de justitie is ter plaatse een onderzoek ingesteld in samenwerking met een deskundige en bleek daarbij, dat de laatste lezing die E. over de oorzaak van den brand gaf, juist kan zijn. In het voor het vuur gespaarde schuurtje aan de achterzijde van het pand, werden eenige kleeren van E. en zijn jeugdige vriendin gevonden. Uit een en ander blijkt o.i., dat de politie een zeer goed werk heeft ver richt met het aan hef licht brengen van deze misdaad want indien er in den bewusten nacht meer wind was ge weest, was het gevaar voor de belen dende perceelen zeker zeer groot ge weest. De justitie heeft thans na te gaan welke straf aan de beide aange houdenen zal moeten worden opge legd. Op de voordracht voor griffier van de Staten van Drente komt als no. 2 voor de heer mr. B. D. H. Teltegen Az., hoofdcommies ter provinciale griffie van Zeeland te Middelburg. Naar wij vernemen heeft de heer van E. uit Oisterwijk, aannemer van het schilderwerk enz. aan de woningen van de woningstichting „Volksbelang" aan den Stijfselweg te Middelburg, tenge volge van moeilijke financieele omstan digheden, verleden week de daar wer kende schilders niet betaald en is hij zonder achterlating van adres uit Mid delburg vertrokken ook is hij niet te Oisterwijk teruggekeerd. Thans wordt ten deze met de borgen onderhandeld. Gisteren had te Koudekerke de ver kiezing plaats van 7 leden, ingevolge art. 131 van de Gemeentewet, in ver band met de voorstellen tot grenswij ziging der gemeente. Bij candidaatstelling werden geko zen verklaard de heeren A. Adriaansen Pz., H. J. E. Gerlach van St. Joosland, J. J. van der Harst, A. Jongepier, J. Jo- ziasse, C. A. Schulte en A. J."Stoppels, allen tegenstanders der annexatie. S O U B V R G. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van de Nat. Chr. Geheel- Onth. Vereeniging in „Rehobath" alhier een propaganda-avond, welke zeer goed was bezocht. Ds. Van Willenswaard opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een inleidend woord. Door het zangkoortje werden enkele liederen ge zonden, terwijl eenige samenspraken met propagandistische strekking den avond vulden en de gezelligheid ver hoogden. RECHTSZAKEN. De specuteerende ontvanger. Het O. M. bij de rechtbank te Arnhem heeft tegen H. C. H„ ontvanger der re gistratie en domeinen te Wageningen, wegens verduistering van een bedrag van 70.000, ten nadeele van den Staat, 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Een roofmoord. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft terecht gestaan een 23-jarige ar beider uit Eistrum, beklaagd van roof moord. Hij was in Juni voorwaardelijk uit de gevangenis ontslagen, doch pleegde een maand daarna weder een misdrijf, door ten huize van den 72-jarigen Vriezenga in te breken. Toen hij naar geld zocht, werd hij verrast door Vriezenga die den jeugdigen misdadiger bij den kraag pakte en hem, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd, op den vloer legde. Een kort handgemeen volgde, waarin Vrie zenga ten slotte het onderspit moest delven. Met een mes, dat op tafel lag, heeft hij den ouden man aan den rech terkant een halsslagader doorgesneden, tengevolge waarvan deze is overleden. Hij sleepte den verslagene naar het achterhuis en bedekte het lichaam met een zak. In de kamer bedekte hij de bloedvlekken met kleedjes. Na afloop van deze misdaad nam hij ruim 500 uit een kast en verdween daarmee. Een politiehond slaagde er in een deel van het gestolen geld, verstopt in een stuk land, ongeveer 4 K. M. van de plaats van het misdrijf verwijderd, op te sporen en ten slotte nog op grooter af stand de woning aan te wijzen, waar de beklaagde woonde. Daar heeft de po litie hem van het bed Pelicht en het overige geld in beslag genomen. Na het hooren van 10 getuigen eisch- tc het O. M. tegen beklaagde 20 jaar gevangenisstraf. Na een flinken opmarsch, welke da delijk den indruk gal met goed geoefen de turnsters en turners een uitvoering te geven, opende de moderator, kapelaan Bekkering, met een kort woord den avond, waarbij hij den directeur, den heer Uorveieijn, dank zegde voor zijn voortdurend hard werken en onderwij zen en de ouders aanspoorde hun kin deren naar de gymnastieklessen te zen den en besloot z.fcerw. zijn rede met de beste wenschen voor het weisiagen van de uitvoering. Den heer Uorveieijn werd hierna door de jongejuffrouw Timmermans een fraai geschenk aangeboden. Daarna werd een aanvang gemaakt met he( goed verzorgde programma. Het openingsnummer vrije oefening da mes, gaf ai dadelijk den indruk dat er flink gewerkt werd. De oefeningen wa ren goed saamgesteld en zuiver van uitvoering. De brug (jongens) werd goed en gelijkmatig verwerkt, daar zat pit in. De vrije oefening (meisjes jonge cursus) was heel lief van samenstelling en er was geen foutje te bespeuren. De brug (dames en meisjes) waren keurig en er schuilden hieronder zeer goede krachten. Eenige afwisseling werd ge bracht door een zangnummer, gezon gen door de jongejuffrouw M. Jacobse („La Bohème"), hetwelk wegens het langdurig applaus gebisseerd moest worden. De jongejuffrouw Jacobs werd door de meisjes een fraai bloemstuk aangeboden. Door enkele dames werd een collecte gehouden voor de nagelaten betrekkin gen van de reddingsbooten „Brandaris" en „President van Heel", welke op bracht 36.60 >/2. De Sint Halter- en springriet-oefenin gen werden keurig en zonder fouten uitgevoerd, vooral het laatste was een pakkend nummer. Brug heeren werd goed uitgevoerd. Zeer jammer dat deze vereeniging niet over meerdere heeren-leden be schikt. Hun werken was krachtig en af. Paard-oefeningen (dames) wasteen durf van uitvoering. Als bijzonderheid verdient vermeld te worden Linte-rij - meisjes. Wat schit terden die Hoilandsche en Belgische kleuren door elkaar en alles kwam, op de maat van de muziek uitgevoerd, tot zijn recht. Alles bijeengenomen is de uitvoering uitstekend geslaagd en den directeur, den heer Corveleijn, komt zeker een welverdiend woord van lof toe. Vliegen. De luchtvaartcorrespon dent van de „Times" deelt bijzonder heden mede over een nieuw reusachtig vecht-vliegtuig, dat voor de regeering der Ver. Staten is gebouwd door den Amerikaanschen technicus J. M. Lar- sen. Het is een zwaar bewapende „j. L. 12"-eendekker, een geheel metalen ma chine met een eenvoudige Liberty-mo tor van 400 paardekracht. Het aller merkwaardigste van dit vliegtuig is de bewapening. Die bestaat uit 30 Thomp son machinegeweren. Zij zijn verdeeli# in groepen, een van 12 mitrailleurs juist achter de zitplaats van den pilot en een van 16 nabij den achterkant. De laatste twee mitrailleurs staan ge plaatst bij den bestuurder of den waar nemer, die hen tot hun gebruik hebben. De machine stijgt 1000 At. in 45 sec. en ontwikkelt een snelheid van 145 mijl per uur. Dé eendekker is voornamelijk be stemd om tegen infanterie op te treden. De straal van de machinegeweren is daarom naar boven en ook naar bene den gericht. Gymnastiek-uitvoering. Donderdagavond werd in de zaal van het Concertgebouw aan de Emma- straat een uitvoering gegeven door de R. Kath. turnvereeniging „Sparta". MARINE EN LEGER. De K IV. Bij het departement van marine is fe- .egrafisch bericht ontvangen, dat Hr. A4s. onderzeeboot K IV, aan boord waarvan een ontploffing heeft plaats gehad, vermoedelijk begin December uit Colombo zal vertrekken, ter voort zetting van haar reis naar Oost-Indië. Het gouvernementsstoomschip „Bel- latrix" zal de onderzeeboot op haar reis naar Sabang convoyeeren. Door den luitenant ter zee ie klasse Arntzenius, adjudant van vice-admirt' commandant der marine te Willems oord, is, ingevolge de bevelen van H.M. de Koningin Hare deelneming betuigd aan de nagelaten betrekkingen van den kwartiermeester L. R. Huisman en den korporaal kok J. M. Blom, die bij de ontploffing aan boord avn de K IV te Colombo het leven hebben gelaten. De machinist J. Arents is gerekend van 15 October af administratief over geplaatst van wachtschip Willemsoord naar wachtschip Vlissingen en ge- I plaatst bij de observatie op 's rijks werf te Hellevoetsluis. Op 18 November is de sergeant-sei ner A. Nannings overgeplaatst van wachtschip Willemsoord naar Waista- j-| tion te Willemsoord. FRANKRIJK EN DE VLOOT- BEPERK1NG. De „Gaulois" toont zich zeer onge rust over de snelheid, waarmede Ame rika en Engeland cn zelfs Japan tol overeenstemming zijn gekomen over de kwestie van de beperking van de" vlootbouw, waardoor Frankriik niet de kans heeft gehad, in -dat debat tus- schenbeide te komen, zoodaf er Frank rijk niets anders overblijft dan zich te solidariseeren met de oude bondgeno0' ten. Men is de gedclegee mogendhede programma waar Frankr een bedreigi: De groote kr rijk te land h genoodzaakt loozen en hr den vierden Door de u ten, door de aal bezit, is gesteld als heeft geen van super-di fensieve vlo havens te ve vrije commu tropool te v moet de dom Zee gehandt DE TOES De „Wien diplomatieke dat in Honj nissen wori stuurder H woordigen t zijn heerscl vasteren gre toe zou het afgeschaft ei ingevoerd. H tente hem weg zal leg| Infusschen Boedapest voorvallen, handen vai chauvinistisc „Mowe" dit ganisators d den is gei thans vreeesf Boedapest el toe niet in si Het is echtj door een ovl len en Horthf dige régime j In Oosteml berichten onf het plegen waar niet be| degedegld, ring in groo( doordat zij zij vroeger niet meer k\| - Uit e| hotel te collier ter vreemd, dat logeerende aanwijzingerl van den dadl Het ecl gen vierde huweiijksfeel De familie I overgekomerl feestdag vicll neer en ov| tater. Op hl Arnhem wal laatste mods delbaren teel veeren gegal rijsche voilel coupe. Weill voorbijgangi ders aan dd ware het nid teerd toonde! het singel J sen op en nl Dit trok dl hande vooj niet vertroul doen dan eel dekking deel Daar de geven van L zocht de pol lijk te willeiï bureau te vl komst bleekj zich in het een man veil vermomd, oif je, bij wie tf makkelijker 1 Tegen dl proces-verbrf dragen van De z| Ayen in Zuif de „Matin"] van Landrul Haar man, J tijd toen deL tement Oisel elkander, hef senvliesontsij doorstaan. Landru —I was een zal taire plichtel hij cn opencl Plaats, waarï families de il dig evenwel f frauduleuze f Persoon, de meer dan 3q verloren. I Landru leJ terugslag. 1 vaak bij tiisa terugkwam, 1 Amerika gr| daan. Wat

Vlissingse Courant | 1921 | | pagina 6