DONDERDAG 15 SEPTEMBER NO. 217 59e Jaargang 1921 BINNENLAND VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer Vó cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, tedere regel meer 26 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft geen beste pers gehad, doch trachtte dit Woensdag wat op te halen. Hij had én eerste instantie zich strikt gehouden aan de vragen van den heer Marchant en men mocht dus niet klagen, meende hij> over soberheid en het niet-antwoor- den op andere bij het debat gestelde vragen. Er waren vijf belangrijke pun ten die men al dadelijk in het oog hou den moest. In de eerste plaats de wijzi ging der dienstplichtwet, die reeds is ingediend. Volgens den Minister zal met dit nieuwe stelsel een paraat veldleger worden gevormd, dat goedkooper zal ■zijn tengevolge van het geringer aantal man-maanden. Het stelsel Pop had een grooter kernleger, maar voor de reser ve-troepen was niets bepaald. Thans zal meer artillerie noodig zijn. echter niet- in evenredigheid van de vermeer dering van het veldleger. Heel duidelijk is dit wel niet. Het gewijzigde inzicht ten aanzien van hoofdstuk VI der Grondwet had een bijzondere oorzaak. Men wilde óf het gansche hoofdstuk herzien óf het geheel laten ruster.. Het kon niet geheel her zien worden, omdat de kapitalisatie van de rijksuitkeeringen aan de kerken op dit oogenblik in verband met de kapi- taalschaarschte onmogelijk is. Waarom dit punt niet kan woiden. uitgeschakeld is ook niet duidelijk. Is het noodig, dat ieder artikel van een hoofdstuk wordt gewijzigd als men een, hoofdstuk enta meert Ten opzichte van de eigenlijke crisis en haar oplossing, was de Minister weer zeer kort. De rechterzijde moest de regeertaak blijven voeren. Overleg werd gepleegd- totdat de samenwerking van de groepen der rechterzijde een feit was en, toen stond niets het aanblij ven; van het Kabinet, gereconstrueerd op eenige plaatsen, in den weg. Aten kan een andere partijformatie wensche- lijk achten zij is er nog niet en dus was de aanblijving van het Kabinet de eenige mogelijkheid en volkomen ge rechtvaardigd. Over den heer De Vries geen woord meer, dan de vage aandui dingen, dat er in een crisis altijd per soonlijke elementen zijn, die niet ge schikt zijn voor openbare bespreking. Natuurlijk waren de interpellant en de overige leden van links niet tevre den. Men was er al weer niet wijzer van geworden. De compromis-politiek die nu de hoogste wijsheid is ter rech terzijde, keurde men af. Alleen de heer Van Ravesteijn bracht nieuwe elementen in het debat en wel internationale. Engeland, de komst van het vloot-eskader enz. werd er bij ge haald. Zij die vóór een vloot zijn, jui chen minister Van Dijk toe en dat be- teekent al veel. Achter de schermen is de toestand heel anders, meende hij dan thans wordt voorgesteld. De heer Troelstra ging vooral den Minister van Koloniën te lijf. Hij was van oordeel dat deze bewindsman zeker vervangen had moeten worden. Dat was een figuur die algemeen afstootte door gemis aan ver trouwen. Ook in de Eerste Kamer heb ben bezadigde leden zich tegen dezen minister verklaard en het was iuist een geschikte gelegenheid geweest om hem té vervangen. Na den heer De Graaf kreeg de.Katholieke fractie haar beurt, omdat zij hardnekkig bleef zwijgen. En het was juist van belang dat zij zou spreken. De heer Bomans bijv. mocht wel eens veridaren of hij zijn stem geeft aan het militaire ontwerp. Het wijkt nee! wat van zijn denkbeelden af en het nadert veel dichter het bekende amen dement—de Monté VerLoren. Uit de discussies stippen we aan dat de heer Schokkmg verklaarde dat geen overleg plaats heeft gehad met de rech terzijde vóórdat dc linkerzijde was ge hoord. iHet was volgens dien afge vaardigde heel verstandig dat hij ge weigerd heeft inlichtingen te geven over de besprekingen met de Koningin. Een compromis tusschen de 'groepen der rechterzijde was volgens den afgevaar digde niet gesloten alleen waren aan het Kabinet toezeggingen gedaan no pens de voorstellen in zake den dienst plicht. In zake de processies verklaarde deze afgevaardigde dat de linkerzijde daartegen geen bezwaar heett omdat zij buiten- de bedoeling van de proces sies staat. Het verzet van de partijen van protestantsche huize werd daar om meer gewaardeerd dan de mede werking van de linkerzijde. Dat deze verklaring groot gelach uitlokte, ligt voor de hand. Het gezicht van den heer Nolens gaf geen aanduiding of hij het met de bewering eens was. De heeren Marchant en Schaper heb ben beiden oniikend. dat de linkerzijde gehoord is vóórdat een oplossing was getroffen, althans de weg daartoe was aangewezen. De oplossing der crisis was een comedie geworden, die alleen ten doel had om met goed fatsoen mi nister Pop kwijt te raken en men heeft den in. ongenade gevallen minister De Vries er tegelijk bij omgebracht. Deze interpellatie leverde niet het minste resultaat op. Omtrent het eigen lijke verloop der crisis en haar oplos sing waarom het toch ging zijn we niets wijzer geworden. Trouwens dat had niemand mogen verwachten, want daarbij zou veel te veel loskomen dat critiek uitlokt en natuurlijk is het bij een. punt als dit zaak om zoo min mo gelijk overhoop te halen. Dit is trou wens de tactiek van iedere Regeering in een dergelijk geval Het is absoluut onmogelijk om alle correspondenties en adviezen inzake de crisis te publiceeren. Het dienstplichtontwerp. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over het wetsont werp tot nieuwe regeling van den dienstplicht stelt bij een door haar op gemaakt verslag voor, dit wetsontwerp opnieuw in de afdeelingen te doen on derzoeken. Keuring van films. De heer Ter Hail richtte tot den mi nister van binnenlandsche zaken de volgende vragen Is het d,en minister bekend a. dat door verschillende plaatselijke bioscoopcommissies 'bij het keuren der films op zeer eigenaardige wijze wordt te werk gegaan 'b. dat zulks in het bijzonder te Am sterdam het geval is, waar een der met dit werk belaste autoriteiten zeer wil lekeurig optreedt c. dat het meermalen voorkomt, dat in een stad een film door de bioscoop commissie wordt afgekeurd, welke zelf de film elders is goedgekeurd, welk geval zich o.a. heeft voorgedaan te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, beiden, Utrecht, Haarlem II. Acht de minister het niet noodza ketijk aan, deze misstanden ten spoe digste een einde fe maken Staten- en raadsverkiezingen en de anti-rev. partij. Het centraal comité stelt aan de de putaten-vergadering voor de volgende resolutie De anti-revoluticmnaire partij, veree- nigd in hare deputaten-vergadering te 's-Gravenhage, den 14den October 1921 kennis genomen hebbende van het Tapport der commissie, ingesteld in de deputaten-vergadering van 13 April 1920 'betuigt der commissie haren dank voor den door haar verrichten arbeid en spreekt als haar gevoelens uit ten eerste, dat bij verkiezingen voor Staten en radon door de bij hef cen- traal-comité aangesloten kiesvereeni- gingen geen vrouwen candidaat behoo- ren te worden gesteld, zoolang de anti- revolutiomnaire partij niet in haar wet tige vergadering van een tegenoverge steld gevoelen blijk geeft ten tweede, dat wijziging van de tweede alinea van artikel 54 der Ge meentewet, zooals door de commissie uiteengezet, behoort te worden bevor derd. DE PROVINCIALE LANDBOUW TENTOONSTELLING. BEKRONINGEN IN DE AFDEELING PAARDEN. Rubriek A. HENGSTEN. Klasse 1. Hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte 1.64 of meer. Uitgeloofd een eerste prijs ad 100 en een verg. zilv. med. van den heer mr. H. J. Dijck- meester, oud-Commissaris der Konin gin in Zeeland twee 2e prijzen ad ƒ80 en twee verg. zilv. med,, resp. van den heer mr. F. J. Sprenger, lid van Ged. Staten van Zeeland en van de Alg. paarden- en veeverzekering Mij. „De oude Zwolsche van 1845" twee derde prijzen van 60 en twee verg. zilv. med.; twee 4e prijzen ad ƒ40 en twee zilv. med., waarvan één van den heer C. A. de Bruijckère te Breskens en één 5e prijs, bronzen medaille, van de Ver. Stamboek Nederl. trekpaard en verder eervolle vermeldingen. 21 inschrijvingen. Ie prijs Nemrod d'Ossogne, H. V. Stoppeldijk 2e Vital de Knocke, H. V. Tholen, en Zig-Zag du Fosteau, H. V. Ons Belang, Noordwelle 3e Bain d'Or, H. V. Eigenhulp, Terneuzen, en Tam bour de Laboureur, L. v. Besien Co., Aardenburg 4e Burrhus de Velsique, Gebr. Aernaudts, Sluis 5e Clairon de Westdorpe, H. Bonte, Koewacht eerv. verm. Espoir, J. F. de Maat Lemsen, Stoppeldijk Dagon, H. V. Tholen Ba- rabas, J. F. Steijaert, Graauw Marien, R Sturm, IJzendijke, Klasse 2. Hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.64 M. Uit geloofd één eersle pnjs ad 1UO en verg. zilv. med. van den heer jhr. J van Vrèdenburch, voorzitter van net „stam boek" één tweede prijs ad 'O en zilv. med. van het Stamboek eén 3e prijs ad 50 en bronzen med. van het Stam- boek en eervolle vermeldingen. 6 Inschrijvingen. Ie prijs Successeur, M. R. de Craene, Hulst joubert, H. V. Hoop op Vooruit gang, Zaamslag 3e Elegant de Labou- reur d'tsaac, H. V. Excelsior Kamper land eerv. verm. Max de Knocke, H. V St. Maartensdijk. Klasse 3. Vierjarige hengsten, zonder onderscheid van maat. Uitgeloofd een ie prijs ad ƒ80 en verg. zilv. med. van den heer C. A. van Woelderen, burge meester van Vlissingen éen 2e prijs ad f60 en zilv. med. van den heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel één 3e prijs ad 40 en bronzen med. van het Stamboek en eeivolle vermeldingen. 7 Inschrijvingen. Ie prijs Wilson, H. V de Verwach ting", Axel 2e Frans, P. F. de Knock, Hontenisse3e Frans, e.g. G- lm.jk Gzn., Vlake eerv. verm. Casparai Oranie eig. H. V. „Hoop op Vooruit- gang Zaamslag Peter, A en J J. Mog- gré, Schoondijke Don, Abr. Dieleman Pzn., Zaamslag Karel-Clinge, M. R. dc Craene, Hulst. Klasse 4. Driejarige hengsten. Uitge loofd één le prijs ad 75 en verg. zilv. med. twee 2e prijzen ad 50 en twee zilv med., resp. van den heer H. A. Hanken te Wilhelminadorp en van den heer H W. G. van Bleiswijk Ris, vice- admiraat te Middelburg twee 3e prij zen van ƒ25 en twee zilv. med. twee 4e prijzen, zijnde twee bronzen med., en eervolle vermeldingen. 24 Inschrijvingen. le prijs lssu de Laboureur, Ph J. v. Dixhoorn, Axel 2e Colomar, Gebr. de Waal, Ossenisse en Isaac de Laboureur, v Dixhoorn, voorn. 3e Germain de Caneghem, P. J. Lannoije, Aardenburg; 4e Ingersol de Laboureur; Ph. J. v. Dix hoorn, voorn, en Condé van Brennus, A van Hootegem, Kruiningen eerv. verm. Condé de Laboureur, C. A. de Bruyckere, Breskens Carlo, Ph. j- v. Dixhoorn voorn. Robert, v. Dixhoorn Albinaxos, v. Dixhoorn; lvrogne de La- boureur, v. Dixhoorn Infernal de La boureur, v. Dixhoorn Moustic de Vilt, F C v d. Bout, Nieuwerkerk Indi gene d'Óost-Hof, P. J. Lannoye, Aar denburg. ..in Klasse 5. Twee-jarige hennsten. Uit geloofd één le prijs ad ƒ50 en verg. 7ilv med. van den heer jhr. mr. J. M Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin twee 2e prijzen ad f40 en twee zilv. med., resp. van de heeren L. J. Vael te Hontenisse en A. J. Lako te Zuidzande twee 3e prijzen ad 30 en twee zilv. med. twee 4e prijzen ad f ^0 en twee bronzen med. twee 5e prijzen, zijnde bronzen medailles. le prijs Burrhus d'Ahea, gebr. Aer naudts, Sluis; 2e Albertus, L. J. M. Blondeel en Co., Aardenburg en Ah dor van Dierkensteen, A. H. de Miliano Co Waterlandkerkje 3e Carnevai d'Ahea, Gebr. Aarnaudts voorn, en Wil lem van Ronde Putte. F. Dekker Pzn Axel 4e Turin, L. J. M. Blondeel <S Co., Aardenburg en Adier, Ph. J. van Dixhoorn, Axel 5e Coureur d Ahea, Gebr. Aernaudts voorn., en Domion de Laboureur, F. Dekker Pzn. voorn.; eerv. verm Ibrahim II, A. v. Hootegem, Kruiningen Thomas, Gebr. Aernaudts, Napioleon, Aernaudts Toreador, van Dixhoorn Claudius, A. Ferket, Bosch- kapelle Jarnac de Laboureur, v. Dix hoorn Klaas, B. L. Ijsebaert, Axel Gaston, van Dixhoorn Lothario, L. Blom. Noordwelle. Rubriek B. MERRIEN. Klasse 7. Merriën van 4 iaar en ouder, hoogte 1.61 M. of meer. Uitge loofd één le prijs ad 100 en verg. zilv. med. van den heer J. G. van Niftrik jr. te Vlissingen twee 2e prijzen ad 80 en twee verm zilv. med., resp. van de heeren jhr. P. J. Boogaert te Mid delburg en C. H. A. Stoutjesdijk te Tholen drie 3e prijzen ad 60 en drie zilv med., resp. van de heeren jhr. W Z. van Teijlingen te Oostkapelle, H. A. Hanken te Wilhelminadorp en 't Stam boek vier 4e prijzen ad 40 en vier zilv. med. vijf 5e prijzen, zijnde 5 br. med., en eervolle vermeldingen. Zeven en zeventig inschrijvingen, le prijs Flora, E. P. v. Staal, Stoppeldijk 2e Caline de Maldeghem, Gebri Aer naudts voorn., en Dorothea, Iz. P. Ris- seeuw, Oostburg 3e Flora Gebr Aer naudts Gaiine, B. L. IJsebaert, Axel Pauline, „Wilheiminapolder", Wilhel minadorp 4e Beate, PVael—IJse baert, St. Jansteen Martha, P. v. Dijke, N en St. Joosland Bertina, E. P. Staal, Stoppeldijk Germame, J. Wisse, Anna Jacobapolder 5e Galette, v. Dix hoorn Rosette, Gebr. Aernaudts Gloutonne, Gebr. Priester, Borssele Freda de Frau, S. de Feijter Lzn., Axel; Flora F. Dekker Pzn., Axel eerv. ver meldingen Hera, van Dixhoorn Nel- lv R J Scheel, Terneuzen, „Hof Vloos- wijk" Casala, Gebr. Aernaudts Ehj- I ma P Scheele de Putter, Biezelinge i Dora, P. Balkenende, Biezelinge Ida, P. v. Eijkeren, 's Heerenhoek Mazetta, M. A. Mol, Duivendijke Ceres, W. J. ten Haaf, Noordgouwe Edelweiss, v. Dixhoorn Nadina, „Wilheiminapol der", Wilhelminadorp. Klasse 8. Merriën van 4 iaar en ouder, hoogte minder dan 1.61 M. Uit geloofd één le prijs ad ƒ75 en yerK- zilv. med. v5n den heer A. I. Leenhouts te Retranchement twee 2e prijzen ad f 50 en twee zilv. med., resp. van de heeren C. A. de Bruijckère en Ph. J. van Dixhoorn twee 3e prijzen ad f25 en twee zilv. med., resp. van de heeren mr. H. F. Lantsheer te Middelburg en H. J. Tichelman te Vlissingen twee 4e prij zen, zijnde twee br. medailles, van het Stcini5ock Zeven en twintig inschrijvingen le prijs Cubes, Ph. J. van Dixhoorn, Axel 2e Marianne, Ph. v. Dixhoorn Dora, P Dekker Pzn., Axel 3e Coquette, P. II v. Hoeve, Axel Dora, J. de Maat— Lemsen, Stoppeldijk 4e Alza de La- boureur, Ph. v. Dixhoorn Edine, S. J- Gast, Duivendijke eerv. verm.; Naatje, Wilheiminapolder", Wilhelminadorp. Klasse 9. Driejarige merriën. Uitge loofd één le prijs ad 40 en verg. zilv. med. van de firma P. J. v. d. Sande te Terneuzen twee 2e prijzen ad 30 en twee zilv. med., resp. van de heeren mr. C Lucasse, lid der Eerste Kameg te Goes en A. v. d. Weijde, lid van Ged Staten, te Ellemeet twee 3e prijzen ad 20 en twee zilv. med. twee 4e prijzen ad 10 en twee br. med. twee 5e prij zen, zijnde twee bronzen medailes. Zes en dertig inschrijvingen le prqs Hermine, Alb. de Dobbelaire, IJzendij ke 2e Mina, R. J. Scheele, Terneuzen Mimie d'Isaac, Gebr. Aernaudts 3e Cora, A. en J. J. Moggré, Schoondijke Cora, C. P. Blom, Zonnemaire 4e No- ra van Rozegaard, W. J. ten Haaf, Noordgouwe Zigana, N. A. Deïst, Dreischor 5e Olga, E. B. v. Acker, Westdorpe Annie, v. Acker eervolle verm. Freule Souburg, A. C. de Steuu Oost- en West-Souburg Ruda, Gebr. Aernaudts: Hubertina, S. v Hoeve Fzn Axel—KijkuitElza, P. Karelse, Kruiningen Flora, N. V. Hofstede de „Schenge" Goes; Cora, P. Scheele— dc Putter, Biezelinge Mina. F. Dek ker Fzn., Axel Alice de Bantum J. J. Geluk Sehuddebeurs. Zierikzee. BEKRONINGEN VOOR BOTER EN KAAS. Rubriek A. BOTER. Klasse 1. Boerenboter 2'/2 maand oud (inlegboter), le prijs 20 en zilv. med. van den heer mr. P. Dieleman, voorzit- ter der Z.L.M. 2e prijs ƒ15 en med. van den heer Jac. Louwerse te Ga- pinge 3e pr. 12.50 en med. 4e prijs f 10 5e prijs 5 6e prijs 4 zes /e prijzen van ƒ2.50, 15 getuigschriften zeer eervol en 20 eervol. le prijs P. Riemers, Schoondijke 2e Abr. Remijnse, Kamperland 3e A. Aar- noutse, Gapinge4e M. O. Hanse, Haamstede 5e mej. Marie Henebout, Cadzand 6e G. M. Nijne, 's Heer Arendskerke 7e G. v. d. Sluis, Kerk- werve mej. H. J. Noordhoek, Wemel- dingedames Joh. en Jac. Meulenberg, Ellewoutsdijk P. Cevaal, Ritthem Iz. RisseeuwRisseeuw, Schoondijke C. DusarduijnHaverbeke, Groede; wed. E Buijck, Waterlandkerkje mej. Jo de Hullu, Nieuwvliet. Zeer eervolle vermeldingen L. v. d. Wekken Mz„ Kerkwerve A. Otte, Se- rooskerke (Sch.) W. de Vrieze, Haam stede H. de Jonge, Katz mej. G. Sm- ke, Wolfaartsdijk mej. L. de Visser Wisse, Aagtekerke mej. J. de Buck— Wisse, Meliskerke mej. E. Maljaars ae Visser, Oostkapelle mej. M. de Vis serKodde, Aagtekerke mej. M. Cor- réGeerse, Domburg; J. de Regt, Axel mej A. de Hullu—de Bruijne, Nieuw vliet Th. Dusardijn, Biervliet Theo- phiel Thomaes, HoofdplaatJ. Ver- straeteSchijve, Groede. Eervolle vermeldingen B. Gouds waard, Haamstede C. v. d. Slikke, Noordwelle mej. J. A. Groenewege— Lindenbergh, Hoedekenskerke mej. D. v KleunenLindentergh, Kattendijke mej C. LauwerseCoppoolse, Seroos- kerke (W.) A. Janse, Koudekerke mej. P. Schijve, Zuidzande mej. I. J. Risseeuw, Groede C. v. Gilot, 1 jzcii- dijke mej. Jannetje de Bruijne, Cad- zsnd mej. Anna van Cruiningen, Cad- Z' Klasse 2. Fabrieksboter 2'/2 maand oud (inlegboter), le prijs ƒ20 en verg. zilv. med. van den Nederl. Zuivelbond 2c prijs 10 en med. en 1 getuigschr. eervol. le prijs J. A. Visser, Vlissingsche Melkinrichting en fabriek van melk- producten. Eerv. verm. Coop. Zuivel- fabriek „Het Hart", Wemeldinge. Klasse 3. Versche boerenboter (onge veer een week oud), le prijs 15 en zilv. med. van den heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin 2e prijs 12.50 en zilv med. van den heer L. J. den Hollander te Axel 3e prijs 10 en med. 4c prijs 10 5e prijs 8 6e prijs 6 7e prijs ƒ4; 8e prijs ƒ3; vijf 9e prijzen van 2.50; 15 getuigschriften zeer eervol INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Tegen verstopping gebruike men Foster's Maagpillen, een uitstekend, geen gewoonte vormend laxeermiddel. Prijs 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. en 20 eervol. le prijs P. A. Legemate, Serooskerke (Sell.) 2e mej. J. de BuckVisser, Meliskerke3e mej. G. Sinke, Wol faartsdijk 4e P. Riemers, Schoondijke; 5e C. v. d. Slikke, Noordwelle 6e mej. P. Schijve, Zuidzande 7e M. O. Hanse, Haamstede 8e mej. J. A. Groenewege- Lindenbergh, Hoedekenskerke 9e mei. J. FranckeAbrahamse, St. Laurens mej. Chr. Maljaarsde Visser, Oost kapelle C. Wielemaker, Koudekerke A. Aarnoutse, Gapinge C. B. Temmer manBonte, IJzendijke. Zeer eervolle vermeldingen L. van Wekken Mz„ Kerkwerve W. de Vrieze, Haamstedemej. M. in- 't Anker Abrahamse, St. Laurens mej. M. de VisserKodde, Aagtekerke A. Janse, Koudekerke Krijn de Nood, Vrouwe polder mej. E. RiemersDekker, Zaamslag Th. Dusardijn, Biervliet mej. 1. J. Risseeuw, Groede wed. E. Buijck, Waterlandkerkje mej. J. de Bruijne, Cadzand mej. A. v. Cruinin, gen, Cadzand mej. Jo de Hullu, Nieuwvliet. Eervolle vermeldingen B. Gouds waard, Haamstede G. v. d. Sluis, KerkwerveA. Otto, Serooskerke (Sell.) Abr. Remeijnse, Kamperland M. de Jonge, Kats mej. H. J. Noord- hoek, WemeldingeG. M. Nijsse, 's Heer Arendskerke mej. C. Louwer seCoppoolse, Serooskerke (W.) mej. M. CorréGeerse, Domburg P. Cevaal, Ritthem J. Geschiere, Melis kerke H. C. Begheijn, St. Jansteen j. de Regt, Axel Th. Thomaes, Hoofd plaat J. VerstraeteSchijve, Groede mei. M. Herrebout, Cadzand en mej. M. Provoost, Nieuwvliet. Klasse 4. Versche fabrieksboter, on geveer een week oud, le prijs ƒ15 en zilv. med. van den heer H. J. G. Hart man te Middelburg 2e prijs 10 en med. en 1 zeer eervol. le prijs J. A. Visser. Vlissingsche Melkinrichting en fabriek van melkpro ducten 2e prijs Coöp. Zuivelfabriek („Het Hart", Wemeldinge 3e pr. Coöp. Melkinrichting en Zuivelfabriek „Eiland Walcheren", Middelburg. Klasse 5. Versche geitenboter, le prijs 7.50 en zilv. med. van den heer P. J. Rammeloo te Philippine 2e prijs 5 3e prijs 2.50, een zeer eervol en een eervol. le prijs Adr. Jansen, Serooskerke (W.) K. Kodde, Zoutelande. Eerv. vermelding J. Bosschaart, Souburg. Klasse 6. Schapenboter, geen inzen dingen. Rubriek B. KAAS. Klasse 7. Alle soorten kaas, zoowel boeren- als fabriekskaas, le prijs 25 en verg. zilv. med. van den heer A. de Kraker Kz. te Zaamslag 2e prijs 15 en med. 3e prijs 5 2 eervol. le pr. J. A. Visser, Vlissingsche Melk inrichting en fabriek van melkproduc ten 3e prijs Coöp. Melkinrichting en Zuivelfabriek „Eiland Walcheren" Mid delburg. Klasse 8. Harde geitenkaas, le prijs le prijs 7.50 en bronz. med. van de gemeente Dreischor 2e prijs ƒ5; 3e prijs 2.50 een zeer eervol en een eervol. 3e prijs G. Kodde (met zout) Zoute lande zeer eerv. verm. G. Kodde (zon der zout) idem. Klasse 9. Natte geitenkaas, le prijs ƒ7.50 en br. med. van den heer P. van Cruijningen te Cadzand 2e prijs 5 3c prijs 2.50 en 2 eervol. le prijs J. Boogerd, Grijpskerke. De ontvangst ten raadhuize te Vlissingen. Gisterenmiddag werd het hoofdbe stuur der Z. L. M. ten raadhuize offici eel ontvangen door hef dagelijksch be stuur der gemeente Nadar de heeren bijeengekomen wa ren in de raadzaal, nam de burge meester, de heer C. L. van Woelderen, het woord en zeide ongeveer het vol gende Wie zou eenige jaren geleden heb ben wagen te voorspellen, dat aan Burg. en Weth. van Vlissingen de eer zou kunnen te beurt vallen het bestuur der Z.L.M. naar aanleiding van een groote Zeeuwsche Provinciale Landbouwten toonstelling binnen de gemeente Vlis singen officieel ten stadhuize te mogen ontvangen Inderdaad wijzen de an nalen van onze aloude havenstad ner gens op een dergelijke mogelijkheid. En merkwaardigerwijze dankt Vlis singen het toch weer aan een maritie me factor, dat het in 1921 uitverkoren werd om binnen hare grenzen de be langrijkste gebeurtenis van een decen nium op landbouwkundig gebied in ons gewest te doen plaats hebben. Want het hoog gewaardeerde voorrecht, door uw bestuur te zijn uitverkoren, danken wij alleen aan het feit, dat de Koninklijke Marine in de mobilisatiejaren een vlieg-

Vlissingse Courant | 1921 | | pagina 1