groote belangstelling gehad'en hij is verheugd cr nog weder nader mede te kunnen kennis maken. Gaarne za! hij bij voorkomende gelegenheid de belan gen van de industrie te Vlissingen be pleiten. Hierna werden eerst het nette direc- aiekantoor en het ruime, frissche kler kenkantoor bezocht, vervolgens de teekenzaal, waar tevens een inrichting voor het maken van zgn, blauwdrukken staat, om dan te komen in de bergplaats van staven en platen staal, zooals hei wordt aangevoerd voor het maken der werktuigen, die de fabriek levert en waarvan wij noemen fraiscs, zagen, ruimers, boren, spanttoestellen, boor- tiouders, fraisehouders enz., meetwerk tuigen. winkelhaken, hoekmeters, wa terpassen, electrische boormachines, enz. In het eerst volgende lokaal staan de vlijmscherpe zaagmachines, die staven en platen in stukken van gewcnschte grootte verdeelen. Na een kijkje in het lokaal, waarvan uit de gereedschappen voor het bedrijf worden verstrekt, be traden wij de 80 meter lange machine- ha!, waar de eigenlijke fabricage der artikelen plaats vindt en zagen wij ach tereenvolgens in werking, draaimachi- nnes, fraisemachines, achterdraaimachl- nes, slijpmachines, revolverbanken, ex- centricpersen en hoe de vernuftig ver vaardigde machines verder mogen hee- fen. Men staat verbaasd over de kracht, maar zekerheid, waarmede het stelsel wordt uitgehold, zoodat de voren voor boor of fraisses ontstaan, hoe gelijk ieder der voren is, hoe makkelijk blijk baar de machines loopen, sommige loopen na aangezet te zijn door en doen hun zwaar werk zonder dat iets moet worden verzet, alles regelt zich van zelf. Zijn de gereedschappen hier in vorm gebracht, dan gaan ze naar het lokaal waar de ovens geplaatst zijn. In deze ovens wordt het staal op gewencchte hardheid gebracht, waarbij de pory- rneters de hitte aangeven. In daarvoor bestemde bakken wordt liet staal weder afgekoeld en komt ten slotte in liet zandblaastoestel, om blank te worden geschuurd. In de controlekamer komen de voor werpen in ieder stadium van bewerking en worden daar gecontroleerd om ten slotte voor de aflevering nogmaals aan een streng onderzoek te worden onder worpen, want het doel is gereedschap pen voor de groot-industrie af te leve ren, die aan alle eischen voldoen. In de zaal waar de goederen voor verzending worden verpakt, was, even- 'n de andere afdeelingen een kaart- Smijt door deze syste men is liet onmogeiijn om raakt. Na nog een bezoek aan de schaft lokalen, het waschlokaal en de ver- bandkamer, waarbij, evenals elders in de fabriek bleek, dat voldaan is aan hooge eischen van zindelijkheid en hy giëne, keerde het gezelschap terug naar het kantoor van den directeur. Daar nam de lieer Laernoes nog maals het woord, om den Commissaris een souvenir aan het bezoek aan te bie den, namelijk een in de fabriek gedraai de stalen fiesch, volgens model van de flesch in het wapen van Vlissingen vol gens de oude archieven. Op het voet stuk staat gegraveerd, bij welke gele genheid en aan wien het geschenk is aangeboden. De heer Dijckmeester bracht in enke le hartelijke woorden dank voor dit souvenir, waarop de lieer Laernoes hem toewenschte dat hij nog jaren lang van rust in goede gezondheid moge genie ten. Hiermede was liet bezoek van „Fijn- werk" afgeloopen en werd nog naar den Boulevard gereden om op liet strand de nieuwe winkelgalerij in oogenschouw te nemen. Evenals ook bij de andere bezoeken gaf de hooge gast blijk, belang te stellen in het wel en wee van onze stad. Na dit bezoek keerde Commissaris naar Middelburg terug. dienst der Nederlandsche spoorwegen, die daartoe door de directie was aan gewezen en toegezegd heeft, over een oplossing van de bezwaren met de di rectie nader overleg te plegen. De „Zeeland". De Mij. „Zeeland" meldt, dat de dienst FolkestoneVlissingen geen in vloed van de staking der Britsche mijn werkers ondervindt de dienst wordt gewoon voortgezet. Heden herdacht de heer W.Sanderse, magazijnmeester, den dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad der firma Gebr. Polak, thans N. V. v.h. Gebr. Po lak, alhier. Ten kantore van de vennootschap werd hij namc-ns de directie door den chef, den heer P. van de Witte, toege sproken en werd hem een gouden re montoir horloge met inscriptie, alsmede een loffelijk getuigschrift overhandigd. Van verschillende zijden mocht de jubi- iaris verder blijken van belangstelling in ontvangst nemen. Het lijk van de dezer dagen overle den jonge vrouw is opgegraven en na- daf de identiteit was vastgesteld, door de politie in beslag genomen en zal het lijk aan een sectie-onderzoek worden onderworpen. Dit staat in verband met c!e aanhouding van een vrouw, als ver dacht zich te hebben schuldig gemaakt aar. abortus provocatus. Volgens een advertentie in dit num mer treedt morgenavond om 8 uur in de Nieuwe Kerk alhier op een predi kant uit Dortmund, die over den nood en over den toestand in Duitschland iioopt te spreken. Dr. Joh. de Groot heeft zich bereid verklaart de rede van ds. Benfey te vertalen. Het comité voor vacantiekinderen uit Duitschland hoopt met deze spreek beurt te bereiken, dat de sympathie voor het Duitsche kind wakker blijve en de langere of kortere opname hi eigen kring van een Duitsch kind bevorderd wordt. Marine Sanatorium-Fonds. De tooneelvereeniging M. S. F. geeft op Zaterdag 16 April, des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd zuilen worden ,,'t Scheep je", drama in één bedrijf, begeleid met muziek en „Dolle Dries", klucht in één bedrijf, terwijl verder nog op het pro gramma voorkomen zang en muziek. De opbrengst van de uitvoering, wel ke met een bal wordt besloten, komt geheel ten bate van het Marine Sanato rium-fonds, Volgen.a--TT--,j*J>f.ny smTmTe,e*~3;in~ör Folkestone groote hoeveelheden uit Vlissingen komende Duitsche goederen gelost, ten einde die te doen ontkomen aan de volgens de sancties te heffen in voerrechten, welke heffing binnen en kele dagen in werking zal treden. De goederen bevinden zich thans in verze gelde douane-loodsen en zullen daar blijven totdat door de importeurs zal zijn bewezen dat zij vóór 8 Maart door hen werden gekocht. Door de N.V. The Vitrite Works te Middelburg wordt over het afgeloopen jaar een dividend uitgekeerd van 15 (hef vorige jaar 13 en op de winst bewijzen uitgekeerd ƒ33.34 (verleden jaar 26.70) per winstbewijs. In de Dinsdag gehouden vergadering van aandeelhouders werd als commis saris herkozen de heer dr. H. Japikse te Middelburg en werden als zoodanig ge kozen de heeren dr. Ir. G. L. F. Philips, A. F. Philips en mr. H. F. van Walsen, allen te Eindhoven. Staangeld bij de spoorwegen. in de Kamer van Koophandel alhier is ook gewezen op de onbillijkheid betref fende het staangeld bij de spoorwegen. Men wees er vooral op, dat de industrie er de nadeelige gevolgen van onder vind! dat staangeld moet betaald wor den voor uren waarop liet onmogelijk is de spoorwagens te lossen. Van industrieele zijde heeft nu ook de Nijverheidsraad den laatsten tijd talrij ke klachten ontvangen over de thans bij de Nederlandsche spoorwegen geldende regeling betreffende deze staangelden, volgens welke ook voor den Zaterdag middag staangeld wordt geheven, ter wijl de Arbeidswet den fabrikanten ver biedt, gedurende dien tijd arbeid te doen verrichten. De Nederlandsche nijver heid toch voelt het als een groote onbil lijkheid, dat, terwijl de Arbeidswet eenerzijds verbiedt, op Zaterdagmiddag te laten arbeiden, een semi-officieei lichaam als de Nederlandsche spoorwe gen anderzijds een regeling handhaaft, waardoor aan het niet laten werken ge durende dien verboden arbeidstijd gel delijke nadeelen kunnen zijn verbonden. Nadat de raad over deze regeling eerst met den chef der afdeeling spoorwegen van het departement van waterstaat van gedachten had gewisseld, heeft hij in zijn laatste vergadering een bespreking gehad met den chef van den goederen Ten overstaan van de commissie van toezicht en den rijkstuinbouwconsu- lent had te Middelburg de eindles van den 2-jarigen tuinbouwcursus plaats. Bevorderd naar de 2e klasse werden M. Wattel, j. Leijnse, P. Ton, allen te Middelburg en L. Janse en L. A. Tanis te Koudekerke. Aan P. Buijs, A. Ingel- se te Middelburg, P. Alewijnse, P. L. van Iren, H. Brasser te Koudekerke, D. Bassie en F. Huson te Souburg en J. K. Bliek te Vlissingen werd het diploma uitgereikt. In een te Middelburg gehouden ver gadering is opgericht de ring Walche ren van Boerenleenbanken, aangesloten bij dc Coöperatieve Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht. De gemeenteraad te Zierikzee heeft tot wederopzegging aan de vereeniging Zeevaartschool alhier een jaarlijkschc subsidie van 50 verleend. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot gezworene van den Hertogin Hedwige-polder C. P. Staat, te Graauw tot gezworene van den Van Alsteinpoider, C. P. Staat, te Graauw tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze wa terschap Oud en Jong Breskens J, P. Been, te Breskens. SOUBURG. in een druk bezochte vergadering uitgeschreven door het bestuur der af deeling van den Vrijheidsbond en den Bond van Neringdoenden, werd gister avond in het „Zwaantje" het afschaf fen der kermis behandeld. De heer Job- se, als voorzitter der kiesvereeniging, riep dc aanwezigen een welkom toe, en zeide nu niet te moeten klagen over de weinige 'belangstelling, zooals dat vaak wanneer er eens een enkele vergade ring der kiesvereeniging is, gebeurt. Als voorzitter dezer vergadering sprak e heer Jobte, had ik mij voorgenom in scherpe bewoordingen tot u te zullen spreken, over de reden cn oorzaak, waarop de kennis werd afgeschaft, nl. liet tegen de kermis stemmen van een der vrijzinnig-democratische raadsle den. Door de gehouden bespreking met den heer de Visser, acht hij dit echter nu niet noodig. De voorzitter verzocht den heer La- soc, als voorzitter der vrijz.dem. kies vereeniging, mededeeling te doen van het resultaat der besprekingen met den heer de Visser. De lieer Lasoe hieraan voldoende zegt dat door den heer dc Visser is ver klaard, dat hij niet tegen de; kermis is, doch dat het groote aantal iiandteeke- ningen hem heeft doen besluiten om vóór 't verzoek te stemmen, en heeft de heer de Visser te kennen gegeven, zoo uit j een ander onderteekend stuk mocht blij- ken, dat meer voorstanders dan tegen- i standers der kermis in de gemeente zijn j lui mogelijk zal veranderen of wanneer I hein dat aangeraden wordt zijn ontslag j zal nemen als lid van den gemeente- raad j De voorzitter noemt de handeling van. den heer de Visser zeer vreemd. Verder I deelt de heer Jobse rncde, dat een adres aan den gemeenteraad zal gericht wor- I den, waarop zooveel mogelijk handtee- keniugen zullen verzameld worden, j (want die schijnen op den heer de Vis- I ser groolen invloed te hebben) om het besluit tot afschaffing der kermis te I vernietigen. Verschillende spjjejrcrs voeren nog j het woord over deze zaak. De heer A. Wisse zegt gemeend te hebben, een motie van afkeuring aan de vergadering te zullen stellen, zal dit nu echter achterwege laten en zegt geen vertrouwen meer te stelten in den heer de Visser. De voorzitter raadt hierna aan om kalm te blijven 'en den heer de Visser thans niet onaangenaam te zijn. De heer Walraven verzoekt lijsten bij de neringdoenden ter teekening te lig gen voor vrouwen en meisjes die thuis niet mogen teekenen. De heer Koster zegt zich te willen rechtvaardigen tegenover dit geheele publiek, omreden zijn naam en de naam zijner vrouw voorkomt op het verzoek tot afschaffing der kermis. Als zeer kort hier zijnde en alzoo met de plaatselijke toestanden niet op de hoogte zijnde, zeg! hij liet verzoek geteekend te heb ben. omdat hij meende dat getracht zou worden een ander fsest hiervoor in de i.-gcsof, cd waalTtrj spteAvWTjT den voorgrond staat, mede te willen werken tot veredeling van het volk, meende hij dat dit ook het doel was met de afschaffing der kermis. Bij nadere informatie gebleken zijnde, dat dit niet liet doel was, betuigt spreker spijt te hebben hiervoor te hebben geteekend en zal dan ook thans zijn naam en de naam zijner vrouw voorkomen op het nu in te dienen verzoek. De voorzitter zegt de kiesvereeniging geluk te wenschen met de twee zon daars, die zich bekeerd hebben. Nog spreekt de voorzitter de hoop uit, dat het vrijzinnig-denkend publiek dank baar zal ziin dat de kiesvereeniging de ze zaak heeft aangepakt en vrijzinnig Souburg hierdoor zal gedreven wor den tot de kiesvereeniging. De heer van Essen zegt dat de 960 stumpers, die geteekend hebben op het verzoek tot afschaffing, een minderheid vormen van de 4000 inwoners van Sou burg Spreker raadt aan veel handtee- keningen te verkrijgen en ook met de lijst op het Tuindorp te komen, dat wel de schrik van Souburg gelijkt te zijn. De heer Bakker zegt, dat het noodig is dat de Vriiheidsbond een actie voert tegen de christelijken, want de predi kant weet wel zoo te preeken, dat al zijn volgelingen rechts stemmen en wat men dan zou kunnen krijgen is ook hier op Souburg thans te zien, en waar na afloop der openbare vergadering een huishoudelijke vergadering der kiesver eeniging zal gehouden worden, raadt hij alle aanwezigen aan te blijven en zicli op te geven als lid der kiesvereeniging. De voorzitter zegt te hopen dat het bezielende woord van den heer Bakker mag inslaan en verzocht ook de vrou wen lid der kiesvereeniging te worden. De heer Laar zegt, als werkman ook- iets te willen zeggen, namelijk dat we j als de kermis afgeschaft wordt, weer meer belasting zullen moeten betalen en spreekt onaangenaamheden aan het adres van den heer De Visser. Dc voorzitter dringt er nogmaals op aan, geen onaangenaamheden te debi- teeren en antipathie ie betonnen, noch aan het adres van den heer De Visser noch aan de rechtsche partij in den ge meenteraad. Alsnu vraagt het woord de lieer Jan vier van Breda, om namens de vereeni ging van kermisexploitanten een en an der te mogen zeggen. De heer Janvier zegt, dat het verloop van deze zaak liet hem gemakkelijk maakt om hier te spre ken, daar door iiet medegedeelde van den heer De Visser de kermis wel zal doorgaan. Toch wil spreker gaarne met tegenstanders der kermis in debat tre den, toont aan hoe de kermis is ont staan en zegt, dat de kermis nu ge worden is een zeer neutraal volksfeest. Hij zegt, dat de kermis is het eigendom der gemeente en is samengegroeid met de burgerij, dringt aan om met hem hierover te debatteeren en verzoekt alle anti-kermismannen voor het front te ko- Met driewerf hoera voor de Souburg- sclie kermis eindigt deze spreker. De voorzitter geeft gelegenheid, om als anti-kermisgezinden met den heer Janvier te debatteeren, zegt dat door den heer Janvier een echt anti-kermis- man hiervoor is uitgenoodigd, doch daar niemand zich opgeeft, besluit de voorzitter, dat deze niet aan de uitnoo- diging heeft kunnen of willen voldoen. De voorzitter zegt nog mede te willen deelen, dat het debat in de laatstge houden raadsvergadering door de rechtsche partij, bij monde van de hee ren Melis en Suurmond op waardige wijze is gevoerd en waarschuwt de ver gadering om zich te organiseeren als linksche partij, om een mogelijk kwaad, dat zich nu, bij liet nu gegeven vrou wenkiesrecht, den gemeenteraad boven het hoofd hangt te helpen voeren. Door den heer Essen wordt den da mes nog gewezen op het bestaan der vrouwenclub en aangespoord ook daar van lid te worden. De voorzitter dankte alle aanwezigen voor hunne belangstelling en sluit de vergadering. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Gem. Beroepen te Meliskerke, ds. j. Fraanje te Barneveld. Ds. A. Verhagen nam Zondag avond afscheid van de Geref. Gemeente te Dirksland predikend over Deut. 30 vs 19. Aan het einde der godsdienst oefening werd de naar Middelburg ver trekkende leeraar toegesproken door een ouderling, op wiens verzoek werd toegezongen Psalm 121 vs. 4. Het kerk gebouw was stampvol. Tot kweekelingen aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Mid delburg zijn benoemd W. Dane, Sir- jansland C. j. M. Mazure, Groedc C. F. Plasschaert, Hoofdplaat R. Ver meulen, Oostvoorne D. Koster, IJzen- dijke J. Voogt, Oudenhoorn C. van Gorsel, Serooskerke (S.) P. Kruijne, Oostvoorne M. Dhont, IJzendijke J. dc Korte, Tholeii A. S. Zoeter, Elle- woutsdijk W. Ridderhof, Rotterdam. P. van der Wijk, Rotterdam. MARINE EN LEGER. Hr. Ms. torpedoboot Z 6 wordt 20 dezer te Willemsoord in dienst gesteld onder bevel van luitenant ter zee le klasse J. C. H. H. Mackay op dezen bodem worden dan overgeplaatst luite nant ter zee 2e klasse E. B. Lacomblé "L't'i vie—rz-ff; ,a C. van der Linde, G. H. Klazinga en H. G. van Niel. De officier-machinist 2e klasse R. de Vries, thans ter beschikking, is bestemd voor den dienst in Oost-Indië. De officier-machinist 2e klasse F, B. Crane is ontheven van zijn detacheering aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland", en weer werkzaam gesteld bij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord. De officier-machinist 2e klasse J. A. Steernberg is met 21 dezer tijdelijk ge plaatst te Rotterdam. Luitenant ter zee 2e klasse W. R. van der Ben is met 16 dezer geplaatst aan boord Hr. Ms. „Zeeland", en luitenant ter zee 2e klasse H. D. Lindner, thans geplaatst aan boord van genoemden bodem, is met denzelfden datum ge steld ter beschikking. Hef ligt in het voornemen om Hr, Ms. onderzeebooten O VI en O VIII een reis van langen duur te doen maken, waar bij van 610 Mei e.k. de haven van Le Havre in Frankrijk zal worden bezocht. BUITENLAND DE DUITSCHE PERS OVER HET OVERLIJDEN DER Ex-KEIZERIN. De rechts staande bladen, zoo bijv. de „Lokal Anzeiger" verschijnen met rouwranden en geven haar groote deel neming te kennen met liet verlies dat het ex-keizerlijk huis heeft getroffen en weiden uit over de tragedie van het leven van de ex-keizerin, dat in het buitenland eindigde. De „Tagliche Rundschau" zegt, dat dc keizerin als martelares is gestorven, daar haar keizerinnekroon werd veran derd in een doornenkroon. Zij is gester- ven aan een gebroken hart. Het „Berliner Tageblatt" fieeft aan de binnenzijde een halve kolom gewijd als lof tot de keizerin als goede vrouw. De „Germania" schrijft Van alle leden van het keizerlijk huis was de keizerin wel de meest beminde. Ook bij het Katholieke volksdeel stond zij hoog in aanzien, ofschoon de anti-Katholieke gezindheid van het Hohenzollern-hiiis bij haar de sterkste uitdrukking vond. Ook bij de keuze van haar verblijf plaats gaf zij de voorkeur aan niet- Katholieke landsdeelen. Desondanks werd zij wegens haar sociale werkzaamheden door iedereen geacht, ook door de tegenstanders der Hohenzollern-dynastie. De „doode van Doorn" heeft er aan spraak op, dat de terughoudendheid, die zij tijdens haar leven in acht nam, ook door haar tegenstanders bij haar open graf wordt bewaard. De linksche pers slaat een geheel an deren toon aan. Zij publiceerden een mededeeling op de binnenpagina en doen deze volgen door een waarschu wing tegen de monarchisten, die waar schijnlijk door den dood der keizerin een poging zullen wagen om de regee ring omver te werpen. De „Vorwarts" schrijft o.a. De vroegere keizerin heeft op den avond van iiaar leven wel zwarigheid gekend Maar haar leven kan nier vergeleken worden met de smart van een moeder, die haar zoon op het slagveld moest laten. De pogingen om de ex-keizerin tot een martelares en heldin te maken, moe ten mislukken, aangezien haar gedrag niets in heeft dat haar aanspraak geeft oo meer consideratie dan eenige andere Duitsche moeder. De „Freiheit" deelt de dood van de ex-vorstin mede in drie regels, die al dus eindigen De monarchisten zulten trachten hieruit propaganda te slaan, maar voor ons is deze zaak van geen belang. DE DUITSCHE TEGENVOORSTELLEN Minister Simons, die Maandag op zijn thuisreis enkele uren te Bazel ver toefde, verklaarde aan een vertegen woordiger van de „Baseier Nachtrich- ten'dat hij persoonlijk beslist hoopte, dat de nieuwe Duitsche voorstellen aan leiding zulien geven tot onderhandelin gen, die een overeenkomst en een ver mijding van een catastrofe tengevolge zullen hebben. Zooals reeds gemeld, zal de Rijks dagcommissie voor buitenlandsche aan gelegenheden binnenkort weer bijeen komen, Zoowel in als buiten de kringen der regeeringscommissie wint de over tuiging steeds meer veld, dat de poli tiek van halve concessies, die tot nu toe is gevolgd, als mislukt moet worden beschouwd cn tot een catastrofe moet leiden. In parlementaire kringen is men, volgens de „Voss. Ztg." veelal de op vatting toegedaan, dat het tegenwoor dige kabinet zich voor en na de Lon- densche conferentie te zeer heeft vast gelegd om nog als geschikt te kunnen worden beschouwd om nieuwe onder handelingen met de geallieerden te voe ren. Het schijnt, dat men in gezaghebben de politieke groepen ernstig overweegt of het niet tijd zou zijn voor een alge- meene of gedeeltelijke reorganisatie van het kabinet. EEN INTERVIEW MET EX-KONING KARL. De „Matin" neemt een merkwaardige houding aan tegenover den ex-koning van Hongarije. Allereerst plaatst het ccn lanp; ondorhoud van zijn corrcspOfl- dent Jules Sauerwein met Karl, dat de ze te Luzerr. met hem, nu pas gehad heeft en ten tweede geeft zij het volgen de bericht De gemeentelijke overheid van Nyon en Erangins verdubbelen hun stappen ten gunste van den terugkeer van den ex-koning, Karl von Habsburg, en zijn vrouw en kinderen naar de woonplaats, die deze te Brangin hadden. De gemeentelijke autoriteiten bewe ren, dat noch de raad van het kanton, noch de bondsraad uiting hebben gege ven aan de gevoelens van het volk, door den ex-keizer den terugkeer naar Brangin te verbieden. Zij verklaren, dat Kar! de rustigste gast was, die zij ooit gekend hebben. De „Matin" schijnt het werkelijk te betreuren, dat Karl's avontuur geen succes heeft gehad. DE DUITSCHE KOLENLEVERANT1ES. De commissie van schadevergoeding had op 2 millioen 200.000 ton voor elk der maanden Februari en Maart het be drag der kolenieveringen door Duitsch land vastgesteld. Voor compensatie van 't achterstallige der voorgaande maan den moesten 250.000 ton bovendien maandelijks worden geleverd. Deze dubbele verplichting is niet nagekomen en op het einde van Maart is het achter stallige, dat op einde Januari 500.000 ton bedroeg, nog grooter geworden. In afwachting van de bepalingen van iiet algemeen program wat betreft de kolen, heeft de commissie van schade vergoeding de hoeveelheid kolen in April te leveren vastgesteld op 2.200.000 gelijk voor de twee voorafgaande maanden. Bijzondere gedelegeerden, die te Parijs zijn gekomen om het program te bespreken dat moet worden ten uit voer gelegd vanaf de maand Mei, zijn voor' de eerste maal gehoord door de onderafdeeling der commissie van scha devergoeding, welke gepresideerd wordt door Beauclere, aan wien zij een memorandum hebben overhandigd. Zij zullen binnenkort opnieuw worden ge hoord. QEMENüB NIEUWS Een vette koe. Aan de markt te Purmerend is een pracht exemplaar van een vette koe aan de markt gebracht. Dit dier had het ko lossale gewicht van 1860 pond en wercl verkocht aan een slager te llpendani voor 1200. De zakkenrollerij in den trein neemt de laatste weken hand over hand toe. Zaterdagmiddag werd door een in gezetene van Zwolle aangifte gedaan, dat hem in den trein van Utrecht naai Zwolle zijn portefeuille ontvreemd was.

Vlissingse Courant | 1921 | | pagina 2