H 'JONGEN, IS JE IS JE liddelburg istbode is tbode KAMEROVERZICHT. [jviBtvr. 59e «JaargUaragl tanks de [plaatsen I an biedingen staanvragen, GEN 1VROÜW istbode SISJE DONDERDAG 17 MAART. binnenland Stads= en Provincienieuws ING^ZONDEN^TUKKiÊN kSSEN 134 ■i«®2SS! f Ï.OO - O.70 - D.50 - 0.3S en Donderdag llaatsbesprekirg ag 7 en 9 uur ardige Schoencream ^hoeiselmet L B A - zijn, dat ge het bes- er voor het onder schoenen kan wor- ALBA wordt ge- ■zuivere bijenwas eh EK NIJMEGEN. I of BAKKERSKNECHT I J. VERHAGE, Schei-1 POTJEWIJD, Gla- een nette Inder letter S. G., Bic I Courant". I een nette I 2 uur vrij. Mej. HUiJBRECHTS. I 55. |WESTRA, Prins Hen- vraagt, wegens hu- I Itegenwoordige, tegen 1 flinke een nette i nacht, die koken kat, fin. Te vervoegen 0e |t 7, na 6 uur. kte gevraagd een net dagen. {leine Markt 60. A een orgenuren. 3oul. Evertsen 16. d een nett orgenuren. Juireau „Vliss. Coutanl scfic «jlsatsc^apoii Mlddelburg-Rotti""" thr.ngelegen plaatsen VM~ PASSABIERE EOEREN EN VEE. Maart r, IK' i WI 8 E '7 18 21 8 22 lasingen wordt Woeoi' Zaterdag 12 uur r* naar Middelburg- te bekomen erdam N.V. Transp. lern. v.b. Erven G vOj* B-2018; te Middelbu» HOORN, Tel. 153; 5 VAN OOSTERHOtf te Dordrecht Gtb"' HEK, Tel. 101 VLISS1INGSCHE ADVERTENTIE-PRIJS. yan 4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cent hij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en ilii nstaanvragen va1l i_5 regels 65 cent iedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van I li regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent Afzonderlijke nummers 5 cent EERSTE KAMER. De Indische begrooting gaf den heer Van Kol gelegenheid om nog eens een lange rede te houden van tientallen on derwerpen, die hij van belang acht. Eigenlijk had hij minder aanleiding om te spreken, aangezien de Volksraad nu de taak heeft om te wijzen op alles wat er verkeerd- is in de kolonie. Het nam echter niet weg, dat hij er eenige uren aan gaf om zijn hart uit te storten. De iygiënische, de sociale en de onderwijs toestand kregen een beurt, beperking van de bureaucratie mocht niet onbe sproken blijven. Over de beteekenis van de Katholieke missie sprak de heer Van der Does de Wiliebois. De heer Van den Bergh achtte de aanstelling van Duit- sche onderwijzers, mits hun aantal niet te groot zal worden en de aangestelde voldoende kennis van de Nederlandsche taal bezitten, wel gewenscht. Over den afgetreden gouverneur-ge- Beraal was men algemeen goed te spre ken ten aanzien van den nieuw be noemden koesterde men veel hoop en verwachting. Minister de Graaff heeft alle onder- iverpen nader beschouwd. Alles te sa men had het weinig te beduiden. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag Van de amendementen van den heer Marchant is niet veel terecht gekomen. Slechts één is aangenomen, nl. dit, dat de commissarissen van een levensver zekeringmaatschappij, die redelijkerwij ze moeten voorzien dat de maatschappij in de toekomst niet aan haar verplich tingen zal kunnen voldoen, verplicht zijn hiervan aangifte te doen. Tegen overtreding is straf bedreigd, tot een maximum van vier maanden hechtenis. De overige zijn verworpen, ook dat dus waarbij voor de samenstelling van de commissie bij voorkeur de schuld- eischers werden aangewezen. Het wetsontwerp is aangenomen. Het ontwerp dat beoogt het diploma voor ziekenverpleging te beschermen, had algemeen instemming. Men ziet in, dat het noodzakelijk is de competente verpleegsters te beschermen tegen de ongeschoolde. Verder gaat dit ontwerp niet, dan tot consolidatie van den be- staanden toestand. De vraagstukken staatsopleiding en staatsdiploma gaart feitelijk buiten dit ontwerp om, hetgeen voor mej. Groeneweg en de lieer Van Ravesteijn geen beletsel was om er over uit te weiden. Zij wenschten een volledi ge opleiding van staatswege en een al gemeen diploma, waarop kan worden aangeteekend in welke onderdeelen de geëxamineerde speciaal heeft uitge blonken. Dit was de richting van de vereeniging „Nosokomos". Van deze vereeniging schenen eenige leden op de tribune te zitten. Althans na de rede van den heer Van Ravesteijn applaudis. seerden zij, hetgeen hun een schrobbee- ring van den voorzitter bezorgde. Minister Aalberse houdt vast aan het stelsel van twee diploma's, één alge meen en één voor krankzinnigenverple ging, omdat er een zeer groot verschil is in de verpleging. Eén algemeen di ploma met aanteekening zou niet van belang zijn, omdat dan de krankzinni genverpleging er onder lijden zou. Hiervan maakte de minister zoo'n be langrijke zaak, dal hij zijn ontwerp zou intrekken, als de Kamer besloot dat er maar één diploma zou zijn. In geen geval wilde de minister die per ingrijpen in de opleiding, omdat hij den belangrijken factor van de offe- ringsgezindheid niet wil aantasten. Het ontwerp geeft z.i. voldoende waarbor gen voor een goede opleiding, omdat de waarde van een diploma is gewaar borgd. De heer Kruijt bleef het amen dement voor een algemeen diploma ver dedigen. De heer Ketelaar verdedigde het amendement, dat alle verpleegsters »ok voor kraamverpleging zullen wor den opgeleid, hetgeen door mej. Groe neweg en den minister werd bestreden. Men zag daarin een noodelooze ver zwaring van de opleiding en de taak. Beide amendementen werden verwor pen het amendement-Kruijt met 64 te- Ren 1 slem dat van den heer Ketelaar met 55 tegen 8 stemmen. Zonder stemming werd daarna het taitwerp goedgekeurd. Met één stap -zaten we toen in den tabaksaccijns, waarbij nu de amende menten aan de orde waren. Allereerst dat van den heer Van de Laar, om de tabak als rook- en pruimtabak niet te belasten, terwllle van het pijpje tabak van den kleinen man. Volgens den mi nister zou dit amendement de opbrengst van den accijns zeer verminderen en veel fraude zal voorkomen. Hij voorzag dat er dan van de belasting niets te recht kwam, omdat men van de rook tabak sigaretten en sigaren zou gaan maken. Het amendement was onaanne melijk voor den minister en dus werd het verworpen en wel met 43 tegen 18 stemmen. Om vijf uur was het vereischte aantal leden niet meer aanwezig. Aangedrongen op enquête. Naar aanleiding van de memorie van antwoord op het verslag der Tweede Kamer in zake het ontwerp tot verhoo ging van de begrooting van oorlog voor 1918, heeft de commissie van rappor teurs zich afgevraagd of een deel van den inhoud der memorie van antwoord geen aanleiding behoort te geven tot het instellen van een enquête naar de wijze, waarop de gelden, over het jaar 1918 ter beschikking van het departe ment van oorlog gesteld, zijn besteed. De commissie vertrouwt dat de mi nister bereid zal zijn aan de Kamer, voor zoover mogelijk bij de mondelinge beraadslaging, alsnog de inlichtingen te verschaffen, welke in het voorloopig verslag werden verzocht, doch naar 's ministers ntededeeling wegens den kor ten tijd, voor de beantwoording van dat verslag beschikbaar, in de memorie van antwoord niet konden worden verstrekt. Geen rijkssteun aan behoeftige kunstenaars. Op de vragen van den heer Kolthek betreffende het verleencn van steun van rijkswege aan behoeftige kunstenaars, heeft de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen geantwoord, dat hij met het oog op de financieele gevolgen geen vrijheid zou kunnen vin den te bevorderen, dat aan behoeftige kunstenaars uit 's rijks schatkist onder steuning werd gegeven. De inkomstenbelasting van den ex-keizer. )n de laatste zitting van den gemeen teraad te Doorn werd er op gewezen, dat de ex-keizer nog niet in den hoof- delijken omslag van de gemeente aan- i geslagen is. Op de vraag van een der j raadsleden waarom dit nog niet ge- I beurdP antwoordde de voorzitter, dat de ex-keizer tot 1 April a.s. mocht wachten met de indiening der opgaven betreffende zijn inkomen aan het rijk. Na de indiening daarvan zou de ge meente deze opgaven als basis kunnen bezigen voor haar aanslag, terwijl de aanslag over het vorige jaar dan nog mogelijk was. De achturendag. De Kamer van Koophandel te Gouda heeft een adres gericht aan den minis- tre van arbeid, waarbij gewezen wordt op de steeds grooter wordende moei lijkheden welke de handhaving van den 8-urigen arbeidsdag met zich brengt, zoodat met recht van een stijgend ver zet kan worden gesproken. Immers, talrijke industrieën zien met vrees het oogenblik naderen, waarop zij gedwongen zullen worden hun be drijven geheel of gedeeltelijk stop te zetten, omdat het onmogeliik is aan de mededinging van het buitenland meer het hoofd te kunnen bieden. Daardoor zou de ongunstige toestand in handel en industrie licht een algemeene ramp kunnen worden, zoowel voor werkge vers ais voor werknemers. De Kamer dringt derhalve bij den minister op tij delijke buitcnwerkingstelling van den 8-urigen arbeidsdag aan. Goede Vrijdag een Christelijke feestdag. De gemeenteraad te Dordrecht heeft een voorstel om den Goeden Vrijdag als erkende Christelijke feestdag te be schouwen, en de gemeente-ambtenaren en -werklieden vrij af te geven met 21 tegen 3 stemmen aangenomen. leden. De moderne, Christelijke, Katho lieke en syndicalistische vakcentrales met wellicht te samen 4000 leden bren gen gezamr.lijk 4 stemmen uit, tegen onze Centrale slechts 1 stem. Het ge volg daarvan is dat de meerderheid der ambtenaren door de minderheid wordt geterroriseerd. Volgens spreker moet dit uit zijn en moet evenredige vertegenwoordiging in de centrale com missie worden ingevoerd. De actie zal. nu ongeveer 25.000 rijskambtenaren neutraal georganiseerd zijn in één Cen trale, beginnen. Reeds vaak zijn de ambtenaren aan den principieelen kap stok gehangen ert is den ambtenaren een das omgedaan. Spreker geeft een overzicht hoe in Denemarken het georganiseerd overleg werkt, welk stel sel ook hier moet worden ingevoerd. Het gevolg van dit ongelukkige stel sel is dat bijv. een tractementsverhoo- ging, door de regecring voorgesteld, door die commissie van de hand wordt gewezen. Het ware immers veel beter dat aile ambtenaren gezamenlijk voor hunne belangen optrokken, dan dat nu 5 vakcentrales met verschillende voor stellen komen. De rechtstoestand der ambtenaren zal ook weer zonder de ambtenaren te hebben gehoord worden ingevoerd, met gevolg dat daaraan weer grove fouten zullen vastkleven. Doch laaf er nu maar spoedig een wet konten, dan kunnen we zien wat er aan te veranderen is, zeide spreker. Wellicht, dat bij een nieuwe regeering de zaak, die zoo ur gent is, weer op de lange baan wordt geschoven. Het jaar 1921 is volgens spreker voor onze ambtenaren zeer belangrijk, voor al nu we de grootste centrale in het land zijn. Dit resultaat is in 4 jaar be reikt. in Juli 1916 begonnen met ruim 3000 leden, is op 28 Januari door de aansluiting bij het A. N. V. onze Cen trale geworden van 24000 leden. Spreker eindigde zijn zeer duidelijke rede, met een woord van opwekking tot de leden om hun steun te geven aan het bestuur van onze Centrale. Door enkele aanwezigen werden nog eenige vragen gesteld en werd de ver gadering om half elf door den voorzit ter gesloten. De „Zeeland". Afgekondigd is het Staatsblad betref fende de verleening van financieeien steun aan de stoomvaart-maatschappij „Zeeland". VLISSINGEN, 17 MAART. Georganiseerd overleg en rechts toestand. Gisterenavond hield de heer F. Per dok Hzn., voorzitter van de Centrale van Verccnigingen van Personeel in 's Rijksdienst in de sociëteit van het Ne- dcrlandsch Loodswezen alhier voor de leden een lezing over Georganiseerd overleg en Rechtstoestand. Spreker gaf een zeer uitvoerige be schouwing over het georganiseerd overleg, zooals dit thans werkt en wees er op dat in die centrale commis sie een vakcentrale met bijv. 400 leden, eenzelfde stem uitbrengt als een vak centrale als de „Centrale" met 12000 Tot huisvader van het eerlang te openen nieuwe Militair Tehuis aan het Bellamypark is benoemd de heer Van Heijningen, thans als zoodanig te Naar- den, zulks ter vervanging van den heer A. Meerman, aan wien op verzoek eer vol ontslau als huisvader is verleend. De Finsche bark „Fred", komende van Gent, bestemd naar Mariehamn in ballast, is gisterenavond met averij op de reede alhier teruggekeerd, zijnde in de Sardijnkil in aanvaring geweest met het Fransche stoomschip „Ango", ko mende van New-Castie, bestemd naar Antwerpen. Voor het examen van radio-telegra fist 2e klasse is geslaagd de heer P. F. Haarsma, leerling van den eursiis- Frelier. Postverkeer met Engeland. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat, in ver band met den Goeden Vrijdag, de na volgende wijzigingen zullen worden aangebracht in het postverkeer met En geland lo. in den nacht van 24 op 25 Maart a.s. zal geen boot van Vlissingen naar Folkestone vertrekken. De briefpost voor Engeland en verder gelegen lan den zal daarom in den avond van 24 Maart niet via Vlissingen, maar uitslui tend via Hoek van Holland in aanslui ting op de van daar in den nacht van 24 op 25 dezer vertrekkende Harwich- boot, worden verzonden. De pakketpost voor Engeland van 24 dezer zal worden verzonden met de in den nacht van 25 op 26 dezer van Vlis singen naar Folkestone vertrekkende boot. 2o. In den nacht van 25 op 26 Maart a.s. zal geen boot van Hoek van Hol land naar Harwich vertrekken in den avond van den 25sten zal daarom de briefpost voor Engeland en verder ge legen landen uitsluitend worden ver zonden via Vlissingen in aansluiting op de in den nacht van 25 op 26 dezer van daar naar Folkestone vertrekkende boot van de Mij. „Zeeland". in den nacht van 25 op 26 dezer zul len de djensten van Folkestone naar Vlissingen en van Harwich naar Hoek van Holland niet worden uitgevoerd. Op 26 dezer zal derhalve geen post uit Engeland en verder gelegen landen worden ontvangen. Concert Rheinische Trio. Voor de eerste maal ontmoetten we gisterenavond het Trio, bovengenoemd, dal in de Concert- en Gehoorzaal tc Middelburg een Kamcrmuziek-Avond heeft gegeven. De samenstelling be stond uit piano, viool en violoncel en wat we gelezen en gehoord hadden van dit ensemble was vol lof, zoodat men zich wel kon voorbereiden op een mooi concert. De kennismaking is dan ook ten zeerste meegevallen en het Rheini sche Trio verdient een plaats in de rij van de beste kunstenaars. De violist is kalmer dan de beide anderen deze toeh speelden in het al gemeen warmer en met meer toegene genheid. Vooral maakte de cellist een sympathieken indruk door zijn gloedvol spel en ook de pianist, die over een prachtinstrument beschikte, werd door iedereen geroemd. Aller techniek is voortreffelijk en het samenspel is eenig en wonderlijk gelijk. Behalve dat het concert door dit Trio gegeven, nieuw was, was ook de com positie van Hugo Kaun nieuw. Het be trof een werk in C kl. f., dat ons wel aanstond. Het leidensehaftlich gedeelte, waar de pianist mooie crescendo's maakte, werd door „sehr ruhig"' ge volgd en waar dit mooier was dan la, was lc (lebhaft) weer belangrijker dan lb. De violisten kregen om beurten ge legenheid uit te komen. De le viool zong zoo schoon zijn melodie en daar klaagde de cel zoo diep onder door. Het samenstel muntte uit door absoluut gelijke opvatting en uitvoering. Alles, figuren, beweging, maat, het leek op elkander als twee druppels water. Nu kwam Beethoven. Ja, Kaun was goed, Kaun vond men mooi. Maar laat ons het maar bekennen zooals we gisteren Beetl\oven hoorden, was het zóó eminent, dat de eerste compositie op den achtergrond gedrongen werd. Beethoven is zoo steeds weerkeerend tot ruster spreekt wel heimwee uit zijn muziek, maar ten slotte toch vrede. Eit dit genre voldoet, voldoet steeds en iedereen. Wat was al dadelijk de piano-partij verrukkelijk de vingervlugheid en het pasklaar ontroerde. De maat in hef Scherzo liet af en toe iets te wenschen over er werd een beetje te gejaagd gespeeld. Vooral het zich beheerschen in een levendig tempo zou zoo mooi zijn. Aan muzikalen zin en opvatting ontbrak het, wat het spel betreft, anders niet. Van een Andante cantabile weet men bij voorbaat hoe cantabile het zal we zen. Als Beethoven dat aankondigt, zal liet wel zoo zijn en op zoo'n avond gaat men er voor zitten en legt het program ma een oogenblik uit de hand. Als een planeet aan den hemel, zoo muntte het dan ook uit. Die vrede-volle melodie, eenvoudig, kalmeerend. En vlak er achter de pracht-sequenz, sober, ont daan van eên enkele noot, die er best tusschen had gekund. Neen, juist het weglaten maakt het zooveel positiever. Welk een aantrekkelijkheid hebben die eenvoudige Andant.e's toch. Wij we ten niet of wij het zeggen mogen, maar Hugo van Dalen kon na zoo iets, dat zoo intens mooi was, uitroepen het is om van dood te gaan. Nauwelijks behoeven we te zeggen hoe eik der spelers óp ging in zijn instrument, in de eerste plaats de viool met het herhaald weerkeerend thema. Maar ook cel en piano waren een lust om te hooren. En als dan tegen hef einde nog eens pianissimo de herhaling kwam, steeds zachter, steeds langza mer, dan zou men voldaan zijn ge weest, als daarmede het concert was geëindigd. Maar het verstand heeft Brahms nog op het programma*|jezet. Ook dezen proeft men onmiddellijk uit zijn stijl. De spelers wisten verbazend veel klank te ontwikkelen. De piano hielp daar geweldig aan mee. Het treffendst kwam ons het Andante con moto voor, met de lasti&e maatverdeeling. Het octaven-spel was volmaakt gelijk, het was één begrijpen en één opvatten en één uitvoeren. Dit maakt het optreden dan ook zoo hoogst verdienstelijk en het wel talrijk publiek heeft door her haald handgeklap zijn warme instem ming betuigd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hedenmorgen is op den Seisweg te Middelburg een klamp vlas, ter waarde van 5800, behoorende aan E. Daniël- se, door brand vernield. Met een slang op de waterleiding werd het vuur ge- biuscht. De schade wordt slechts gedeeltelijk door assurantie gedekt. De 35ste jaarlijksche algemeene ver gadering van den Bond van Christelijke Zangvereenigingen in Nederland zal dit jaar op Maandag 28 Maart (tweeden Paaschdag) in liet Schuttershof te Mid delburg worden gehouden. Op Dinsdag 29 Maart zal in het Schuttershof te Middelburg het con cours van Christelijke Zangvereenigin gen in Nederland worden gehouden. Een tiental Zeeuwsche zang-afdeelingen zat aan dezen wedstrijd deelnemen. Dit concours is niet voor het publiek toe gankelijk. De jury bestaat de lteeren De Zwaan, Veber en Mens. Een gezonden eetlust verwekken Foster's Maagpillen, welke zorg dragen voor behoorlijke vloeiing der gal en afvoer der opgehoopte stof fen. Prijs 0.65 per flacon, alom ver krijgbaar. Tengevolge hiervan zal het jaar- liiksclte zangconcours van den ring Zeeland van Christ. Zangvereenigingen, hetwelk gewoonlijk op Hemelvaartsdag wordt gehouden, dit jaar niet doorgaan. Te Ritthem sprak Woensdagavond de heer Fiipse uit Middelburg in een open bare vergadering, belegd door de land- bouwvereeniging, over de bedrijfscon- trole of het landbouwboekhouden, mede in verband met het belastingwezen. De spreker toonde het groote nut er van aan, zoowel met 't oog op het bedrijf zelf als uit een fiscaal (belasting) oog punt. De boekhouding dient zoo een voudig en zoo overzichtig mogelijk te zijn. De enkelvoudige boekhouding is aan te bevelen. Door sprekende voor beelden werd aangetoond, hoe elk jaar de inventaris opgemaakt dient te wor den, de noodige afschrijvingen, het be palen van de bedrijfswinst, enz. enz. Alleen hij, die voldoende boekhoudt, kan bij z.i. te hoogen aanslag in belas ting van rijk of gemeente, met grond reclameeren. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd ruim gebruik gemaakt. Burg. en Weth. van Goes stellen den gemeenteraad voor per jaar een sub- sidje toe te kennen van 25 aan de Zeevaartschool te Vlissingen, voor el- ken leerling, afkomstig uit die ge meente, die in dat jaar de school be zoekt. Burg. en Weth. stellen zich op het standpunt dat bedoelde school, evenals de verschillende ambachtsscho len, zeer zeker een belang is voor de geheele streek. SOUBURG. Gisterenavond gaf de zangvereeni- ging „Uitspanning door Inspanning", directeur de heer Cornelisse, een open bare uitvoering in het Café „de Zwaan" te Souburg. Een tiental liederen werden op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. De stampvolle zaal gaf tel kens blijk van tevredenheid en op prijs stelling van hetgeen werd gehoord. Ook in de minder gemakkelijke no.7 „Avond in Venetië", van Billeser en no. 10 „Ze gekoor", van HSndel, bleek ten duide lijkste, wat door inspanning kan ver kregen worden. Uit alles bleek, dat wat ten gehoore werd gebracht er in zat, en wat de heer Cornelisse met zijn zang- vereeniging presteerde, is boven onzen lof verheven. „Uitspanning door inspanning" heeft de vele aanwezigen een aangenamen avond bezorgd. Een tweetal voordrachten bleken nok zeer in den smaak te vallen, terwijl het aan het einde opgevoerde komisch zangspel in 3 bedrijven „De ontevre den Waschvrouw", waarin alle rollen goed tot hun recht kwamen, deed zien wat met goeden wil en volharding kan bereikt worden. Door veien zal dan ook de leering in dit stuk gelegen, zijn be grepen en durven wij zeggen, dat hier het nutttige aan het aangename werd gepaard. Bijzonder vermelding verdient de in dit stuk gespeelde rol door mej. Kruit hof, die dan nok aan het eind een door den heer De Witte, namens de vereeni ging aangeboden bouquet bloemen had in ontvangst te nemen. Bulten terantwoonJeipbeid tier redactie De cople wordt niet teruggegeven STEUN VAN NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND. Wederom wordt een beroep gedaan op den liefdadigheidszin van het Ne derlandsche volk. Het is nl. gebleken dat vele Neder landers in het buitenland door den oor log in wanhopigen toestand zijn geko men. In België, Noord-Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk, Rusland enz., zijn vele iandgenooten aan de ellende prijsgegeven. Op aanstichting van H, M. de Konin gin is nu gevormd het Centraal Comité tot steun aan Nederlanders in het Bui- tentand, waarvan president is Minister Aalberse. Het comité heeft het plan opgevat op Zaterdag 26 Maart in geheel Nederland een openbare geldinzameling te organi- seeren. Het hier ter plaatse bestaande comité voor het verleencn van hulp aan noodlijdende landen is aangezocht en bereid bevonden deze inzameling in Vlissingen te leiden. Daartoe wordt de hulp van vele dames en meisjes weder ingeroepen, om te trachten eenzelfde succes te bereiken, als bij de collecte in December ten behoeve van Oosten rijk en Duitschland is verkregen. Dat de Vlissingsche bevolking door

Vlissingse Courant | 1921 | | pagina 1