IBLOiM iinnselie Courant langerij, imakerij Tweede Blad erland" wekkend -Hendrikstr. 3ken keel IJNSE'S eneDraak" :r Co. len rug VBHDAG 31 DECtMBtB. Ho. 309. GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT. BINNENLAND Stads= en Provincienieuws SPORT INGEZONDEN^TUKKÊN de borst zijn de voorboden wa'e calarrhale der luchtwe it deze zoo eel verzach erdoor slijmopios; ende nemen, het vee! liddel bij hard est, bronchitis, fluenza, griep, slijm en zware ver flacon van plm. 1 90, van plm. 3 60, van plm 6.— Alom ver Eischt rooden mzehandteeke- AKKER, Rot- t Magazijn iJRO, staat onder iet Bureau voor het Levensmiddelen KOLONIËN I 23, Haarlem. in het nieuwe nige dagen van oorspoed staat ïger -vacht met inze premielee- s op 24 JANU- eluk kan U de guldens ge heden nog el a f6.70 aan ntvangt aange- d aan de eerste de obligatie- atiek, ischias, tpieivrnek- ingen, stiam- rheurraiische n men spoe- rnet hel pijn- ijfiniddel, den e'hi wordl ook ïs aangewend en, snijwon- loven, uitslag, eien, winter ;ten etc. plm 50 gram 0 gram f 6.— id met onze VAN DE VAN Krachtens een besluit van de Nederland* scbe Dagbladpers geven wij hiermede ken* nis, dat met ingang van 1 Januari 1921 het abonnementsgeld onzer Courant, zoomede van het „Geïllustreerd Zondagsblad" één kwartaal VOORUIT zal moeten wor den betaald. Wij stellen ons voor, begin Januari te beschikken over het abonnementsgeld voor de laatste drie maanden van 1920, nl. de maanden October, November en December en circa half Februari over het le kwartaal van 1921, nl. de maanden Januari, Februari en Maart. Met 1 April wordt dan weder gedispo neerd over het 2e kwartaal en vervolgens in de maanden Juli en October resp. over het 3e en 4e kwartaal. De week-abonné's zullen van 1 Januari af 1 WEEK VOORUIT moeten betalen. DE ADMINISTRATIE. INSCHRIJVING MILITIE LICHTING 1922. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van hen die zich in januari a.s. ter inschrijving voor de militielichting 1922 ten stadhuize moeten aanmelden, dat zij verplicht zijn het trouwboekje hunner ouders mede te brengen, opdat beantwoor ding der vele vragen, die hun alsdan zul len gedaan worden omtrent de samenstel ling van het gezin waartoe zij behoóren, zoowel broeders als zusters, zoomede om trent den dienstplicht van hunne broeders behoorlijk zal kunnen plaats vinden. Vlissingen, 29 December 1920. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN BEKENDMAKING. Kamers van Arbeid voor de Metaalbewer king en voor de Bouwbedrijven te Vlissingen. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 11 van het kiesrechtreglement voor de Kamers van Arbeid, herinneren de hoofden of de bestuurders van de bedrijven, verte genwoordigd in de Kamers van Arbeid voor de Metaalbewerking en de Bouwbe drijven aan hunne verplichtingen, om vóór 15 Januari e.k. een lijst of zoo noodig lijsten op te maken van de namen en de voorna men der mannelijke en vrouwelijke perso nen, die in hun bedrijf binnen het gebied der Kamers van Arbeid als patroons of in hun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest, gedurende het laatstverloopen ka lenderjaar, waarvoor, wat het bouwvak en aardewerkersbedrijf betreft het laatste tijdperk van 7 maanden en wat het Iaden en lossen van schepen betreft, het laatste tdijvak van 6 maanden, dat in die bedrijven gewerkt is, geldt en om die lijsten vóór 15 Januari e.k. te zenden aan Burg. en Weth. of in te leveren ten Raadhuize (Griffie). Zij, die gedurende het laatstverloopen kalenderjaar of wat het bouwvak- en aarde werkersbedrijf betreft, gedurende het laat ste tijdvak van 7 maanden en wat het la den en lossen van schepen betreft gedu rende het laatste tijdvak van 6 maanden, dat in die bedrijven gewerkt is, niet in het bedrijf van hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder werkzaam zijn geweest en die aanspraak kunnen maken om op een kie zerslijst voor de Kamers van Arbeid ge plaatst te worden, worden er voorts aan herinnerd, dat zij daarvan vóór 15 Januari e.k. aangifte kunnen doen bij Burg. en Weth. voornoemd. De formulieren der lijsten en aangiften zijn vanaf heden ter Gemeente-Secretarie (Griffie) kosteloos verkrijgbaar. Vlissingen, 31 December 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Negen cn'dertig wetsontwerpen heeft de Eerste Kamer in vijf kwartier tijds afgedaan en slechts over één werd ge sproken. En wat er over dat ééne werd gezegd was nog te onbeduidend 0111 het te herhalen. Het was over de verhoo ging van den accijns op' het gedistil leerd, die ten slotte zonder stemming is goedgekeurd, terwijl in de Tweede Ka mer links tegen rechts zich scherp stelde. Het waren de gewone argumentjes die de heeren Bergsma en Blomjous aanvoerden het drankmisbruik zal niet verminderen, maar de smokkelhan del neemt natuurlijk toe, vooral aan de grens. De minister ziet niet zoo'n ge vaar in de toeneming van de fraude en het gesmokkel. Verdere ethische over wegingen laat de minister niet gelden. Hij heeft geld noodig, veel geld en hij heeft het spoedig noodig. Het middel van de accijnsverhooging is gemakke lijk en werkt snel en is dus voor den mi nister de Vries een aanleiding om dit stelsel gauw te accepteeren. Het kost niet veel moeite en dus is het gauw ge daan. Een poging van mr. Mendels, om nog eens te wijzen op de uitgaven voor oorlog en marine, in verband met het te Water laten van- den kruiser „Su matra", had in deze Kamer niet veel succes. De Kamer is tot 11 Januari naar huis. Dan begint zij aan het afdeelingsonder- zoek over de begrooting. Dankbaarheid jegesn Nederland. Bij onzen gezant te Wecnen is inge komen een schrijven van den president van het Oostenrij.ksche Roode Kruis, dr. Max. Vladimir Frh. von Beek, waarin wordt medegedeeld dat het Oostenrijk- sche Roode Kruis aan Prins Hendrik der Nederlanden, zoowel als aan de overige voornaamste vertegenwoordi gers van het bestuur van het Neder- landschc Roode Kruis, zijn eereteeken verleend heeft en daarmede tot uiting gebracht, hoezeer het den grootschcn hulparbeid van het Nederlandsche volk in zijn vollen omvang weet te waar- decren. Nederlandse lie troepen naar Wilna. Verschenen is liet Voorloopig Ver slag (Tweede Kamer) over het wets ontwerp tor het zenden van een con tingent troepen naar Wilna. Er bleken bij vele Kamerleden be zwaren tegen of twijfel omtrent dit ontwerp te bestaan. Vooroefeningen voor verkorten diensttijd. Door den minister van oorlog is on derstaand programma van geoefend heid vastgesteld, waaraan militieplich- tigen bij hun inlijving moeten voldoen om in aanmerking te komen voor een verlof van 4 maanden, ingaande op den dag, waarop hun eerste oefening zou aanvangen. Zij die aan deze eischen voldoen, volbrengen derhalve slechts een eerste oefentijd van 2 maanden en hebben keuze van garnizoen. Tot de algemeene eischen behooren onder meer 1. Voldoende lichamelijke geoefend heid bezitten. 2. Groote vaardigheid in de behan deling van het geweer (voor de daar mee bewapenden karabijn) als vuur wapen met exeercitie- en met losse patronen, blijkende uit het in veld- tenue zonder overjas vuren gedurende één minuut, waarbij ten minste 16 schoten worden gedaan en alle bewe gingen zuiver worden uitgevoerd. 3. Bij het schieten van de oefeningen 1 tot en met 3 van tabel A van het Schietvoorschrift voor het betrokken wapen geen lagere som van alle trek- cijfers te zamen verkrijgen dan 96 bin nen kring 5. Er kunnen ten hoogste 3 proefschoten worden toegestaan, mits tevoren gevraagd. In plaatsen, waar geen schietbanen van 100 M. lengte zijn, kan het schieten ook plaats hebben niet patronen no. 7 op van den afstand. Hierbij wordt ook als eisch gesteld het verkrijgen van 96 punten binnen kring 5. 4. Op de hoogte zijn van de „Elemen taire oefeningen" in het geweer-, resp. karabijnvechten volgens de voorschrif ten van het betrokken wapen. 5. Bij het werpen met oefeningsdoos- handgranaten en oefenings-eihandgra- naten in staande, knielende en liggen de houding 4 van iedere soort in iedere houding onderscheidenlijk totaal 6, 5 en 4 granaten doen vallen in een kring van 3 M. straal, waarvan het middelpunt zich op 20 M. afstand van den werper bevindt. 6. Op de hoogte zijn van de theorie- en over krijgstucht eerbewijzen, ge drag in het openbaar enz. garnizoens dienst de deelen van het geweer (ka rabijn). Het uitnemen en ineenzetten daarvan de theorie van het schot indeeling Compn., Esks., Battn., Batjs.; voorschrift de twee laatsten voor zoo ver zulks voor het betrokken wapen noodig is te achten. 7. Op de hoogte zijn van het schoon houden en het onderhoud van de wa pens, het pioniergereedschap en de uit rusting. zoowel in het garnizoen als te velde. Bovendien zijn er nog bijzondere eischen voor de verschillende'wapens gesteld. Aan de Bijzondere eischen voor de infanterie (wielrijders) wordt voldaan door overlegging van verklaringen van den commandant van hef corps (ver hand), waartoe de vrijwillger van den landstorm behoort. Het instellen van het onderzoek naar de geoefendheid in de overige eischen wordt opgedragen aan den I. V. L. S„ die daarin bijgestaan wordt door com missies geheel of voor de meerderheid bestaande uit beroepsofficieren van liet betrokken wapen. Criminaliteit. De criminaliteit is in de oorlogsjaren in ons land ernstig toegenomen, doch het aantal strafrechterlijke verooordee- lingen is thans weer belangrijk vermin derd. Toch is voor den strafrechter nog wel werk genoeg aan den winkel, wan neer men bedenkt, dat ook nu nog in een jaar door de Nederlandsche recht banken gezamenlijk ruim 55,000 perso nen zijn veroordeeld, waarvan er ruim 2000 in hooger beroep kwamen en dus ook nog door het gerechtshof werden berecht. Hierbij komt dan nog het on noemelijk aantal verooordeelingen door den kantonrechter, meestal slechts klei ne overtredingen. Hoeveel Nederlanders zouden nog nooit met den strafrechter in aanraking geweest zijn Van jaar tot jaar worden er door nieuwe wetten nieuwe strafbare feiten geschapen, zoodat het weldra tot de zeldzaam heden zal gaan behooren, indien iemand zijn leven lang aan den strafrechter weet te ontkomen. Het ongeregeld spoorwegverkeer. Als uitvloeisel van de motieVan Rappard, aangenomen bij de behande ling der waterstaatsbegrooting in de Tweede Kamer, heeft thans de minister van waterstaat, uit overweging, dat liet wenschelijk is door een commissie een onderzoek te doen instellen naar de oorzaken van de in den laatsten tijd voorgekomen vertragingen in den trei nenloop en daarmede samenhangende misstanden op de Nederlandsche spoor wegen, een commissie ingesteld aan welke wordt opgedragen een onder zoek in te stellen naar de oorzaken van de onregelmatigheden, welke zich bij de uitvoering van de dienstregeling der Nederlandsche spoorwegen in den laat sten tijd hebben voorgedaan, en naar de middelen welke tot voorkoming van vertragingen in den treinenloop en daarmede samenhangende misstanden kunnen worden aanbevolen. Aan de commissie is de bevoegdheid verleend de voor het volbrengen van hare taak noodige inlichtingen in te winnen in hef bijzonder bij de directie der spoorwegmaatschappijen, zoomede hij haar personeel en bij de door dit personeel gevormde vakvereenigingen. Perronkaarten. De directies der spoorwegen hebben bepaald, dat wanneer bij het verlaten van het station een perronkaartje wordt aangeboden, dat niet met den datum- ot kniptang is geknipt, of waarvan de geldigheidsduur verstreken is, de hou der zal worden beschouwd als met den laatst aangekomen trein te zijn aan gekomen en niet in het bezit te zijn van een geldig plaatsbewijs. De Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank. Volgens de „Voorwaarts" zal de Rotterdamsche Handels- en Land bouwbank likwideeren. Het heet, dat het colportage-systeem te kostbaar is, en op dien grond tot likwidatie zal overgegaan worden. De likwidatie zal over een termijn van 33 jaar loopen. VLISSINGEN, 31 DECEMBER, Hooge onderscheiding. Door den koning van Groot Brittan- nië en Ierland is de heer A. O. F. W. C. Gasinjet, commissaris van politie al hier, tevens commissaris van rijkspo litie, benoemd tot „Honorary Aieniber of the Most Excellent Order of the British Empire". Brandstoffen-distributie. In verband met eenige ingrijpende wijzigngen in de brandstoffendistribu- tie, verzoekt de brandstoffen-commissie Vlissingen ons, het volgende te willen plaatsen De brandstoffendistributie blijft van kracht tot 1 April a.s. De levering van brandstoffen zal dan ook tot dien da tum geschieden op bonnen, in te leve ren bij de tegenwoordige leveranciers. Hiervan is uitgezonderd het artikel gascokes, hetwelk thans buiten de dis tributie valt en derhalve geheel vrij kan worden verhandeld. Houders van minimum-rantsoenkaar- ten kaïnerbewonerkaarten, benevens zij, die behooren tot groep B, kunnen in on beperkte mate extra-hoeveelheden krij gen. Zij behoeven zich hiertoe slechts te wenden tot het bureau der brand- stoffencommissie, ter bekoming van een kaart voor extra-verstrekkingen. Wil men als extra-verstrekking ont vangen steenkolen of eierbriketten, dan moet op het bureau der commissie ge stort worden 2 voor elke gewenschte eenheid. Wenscht men anthraciet, dan is geen storting aan de kas der brand stoffen-commissie noodig, omdat de le verancier van de anthraciet de verhoo ging van 2 per eenheid zelf in reke ning zal brengen. Het tapverbod. Wij herinneren er aan dat ook voor den Nieuwjaarsdag het tapverbod van toepassing is, zoodat dien dag geen sterke drank mag worden verkocht of getapt. Sluiting der café's op Nieuwjaarsdag, j De afdeeling Vlissingen van den Bond van Koffiehuis-, Restauranthou ders en Slijters heeft blijkens achter staande advertentie, besloten de café's op morgen (Nieuwjaarsdag) den ge- heelen dag te sluiten. De heer J. C. E. Haast heeft wegens zijn aanstaand vertrek uit de gemeente j hij wordt als conducteur der brieven- malen overgeplaatst naar Roosendaal ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Voor deze vacature komt thans het eerst aan de beurt de heer J. B. Tour- noy. Gisterenavond omstreeks half zes is bij de Keersluis een bijwagen van de electrische tram (stationsdienst) ont spoord. Met een motorwagen werd het ontspoorde rijtuig weer op de rails ge trokken. De heer Z. le Clercq, concierge van de gemeentelijke handels-herhalings school, is te Rotterdam geslaagd voor liet diploma A en B van de Hammond- school. De laatste twee avonden van den cursus van den heer Herman Snijders over „Wat de Fransche Revolutie ons leert", zuilen worden aangevuld met lichtbeelden. Gisterenavond ontstond door overbe lasting een gedeeltelijke storing in het electrisch bedrijf te Middelburg, waar door verschillende aangeslotenen gedu rende korfer of langer tijd van^stroom verstoken waren, maar na ongeveer 2 uur was de levering weer normaal. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te lerseke door ds. N. Luijendijk (e Scherpenisse. VOETBAL. Wedstrijd-programma voor januari. Zuidelijke afdeeling. le klasse. 2 Januari BredaniaV. V. V. 13. V. V.—N. O. A. D. 9 Januari N. O. A. D.Willem 11. M. V. V.—D. O. S. K. O. B. V. V.Wilhelmina. 16 Januari N. A. C.Wilhelmina. BredaniaMiddelburg. Willem 11Velocitas. B. V. V.—V. V. V. D. O. S. K. O.—N. O. A.D. 23 Januari VelocitasD. O. S. K. O. M. V. V.—N. A. C. WilhelminaBredania. AfiddelburgB. V. V. V. V. V.—Willem II. 30 Januari N. A. C.—N. O. A. D. BredaniaB. V. V. Wiilem IIAfiddelburg. D. O. S. K. O.—V. V. V. WilhelminaM. V. V. 2e klasse. 9 Januiar Afiddelb. Velocitas II. Vlissingen't Zesde. 16 Januari Velocitas IIVlissingen. Middelb. IIAlliance. 23 Januari N. A. C. iiAlliance. VlissingenVelocitas II. 30 Januari Vlissingen-N. A. C. II. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens mishandeling C. de W„ 1 jaar, te Goes, tot 3 maanden tuchtschool C. P., 3 jaar, vlasbewerker, M. P. P., 47 jaar, huisvrouw E. K., beiden te Hulst, ieder tot ƒ25 boete subs. 25 dagen hechtenis; W. v. L., 44 jaar, vrachtrijder te Ove- zand, tot 14 dagen hechtenis diefstalC. de W., 17 jaar, en P. Z„ 12 jaar, beiden te Goes, gesteld ter be schikking der regeering A. j. D., 39 jaar, L. D., 45 jaar, beiden landbouwer te Sas van Gent, A. V., 18 jaar, varens gezel te Dordrecht N. M., 18 jaar, va rensgezel te Rotterdam en J. de C., 48 jaar, spoorwegwerker te Clinge (B.), allen tot 25 boete subs. 25 dagen hech tenis poging tot verkrachting J. L. D„ 24 jaar, vlasbewerker te Hoek, tot 3 maan den voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd wederspannigheid en beleediging van een ambtenaar E. de V„ 28 jaar, vlas bewerker te St. Jansteen, tot 14 dagen gevangenisstraf P. S., 49 jaar, land bouwer te Clinge, tot ƒ25 boete subs. 25 dagen hechtenis wederspannigheidJ. G„ 39 jaar, fabrieksarbeider te Middelburg, tot ƒ25 boete subs. 15 dagen hechtenis A. j. de Z., 28 jaar, varensgezel te Terneu- zen, tot 25 boete subs. 25 dagen hech tenis valschheid in geschrifte A. W. W„ timmerman te Sloferdijk, vonnis waar tegen verzet bekrachtigd vernieling A. de R„ 48 jaar, arbei der te Sas van Gent, tot 14 dagen ge vangenisstraf verboden vervoerM. L. S„ 14 jaar, te Koewacht, tot 10 boete subs. 3 we ken tuchtschool A. M. D., 24 jaar, werkman te St. Nicolaas, K. L. A. S 21 jaar, landarbeider te Clinge, J. A„ 28 jaar, slager te St. Jansfeen, allen tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis J. H„ 36 jaar, schipper te Graauw, tot ƒ5 boete subs. 5 dagen hechtenis strooperij met een voertuig J. D., 71 jaar, arbeider te Clinge, tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Moord. De rechtbank te Breda veroordeelde gisteren den 28-jarigen leerling-machi nist Adrianus de Graaff uit Roosendaal, overeenkomstig den eisch tot twintig jaar gevangenisstraf,, omdat hij den 24sten Afei 1919 Antonia Gaans, huis vrouw van Van den Broek, het leven had benomen, ten einde zijne beroo- ving van drie duizend gulden en drie honderd gulden, die hij bij zich droeg, te vergemakkelijken. Het wegbrengen van schepen. De Haagsche rechtbank heeft de schippers G. en A. H. en den reeder P. van W., allen te Scheveningen, veroor deeld ter zake van het zoogenaamd INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begre pen Beseft men het gevaar Zou liet niet verstandig zijn om een bewezen weerstandsmethode aan te nemen Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaar heid, slapeloosheid, urinekwalen, ze nuwoverspanning, loome dagen en sla- pelooze nachten, stijve en gezwollen ge wrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaarloozing doet ern stiger verschijnselen ontstaan als rheu- matiek, vorming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaasontsteking, wa terzucht en urinezuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volko men filtratie van het bloed door de werkzaamheid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels van de na tuur gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten, wer den toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de ge volgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zij versterken de nieren, lenigen de blaas, en hun werking doet de ver schijnselen, door verzwakking van deze organen veroorzaakt, verdwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de hamlteekening van James Foster op de doos voorkomt), zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Be- niest, Lepelstr. 13, a 1.75 per doos 40 wegbrengen van den logger „Doggers- bank" Scheveningen 139, respectievelijk tot 2 jaar en 6 maanden, 2 jaar en 3 jaar gevangenisstraf. Oneerlijke boekhouder. De 24-jarige boekhouder, die de Holland Java Export Cie„ waar hij werkzaam was, door middel van tal van valsche cheques oplichtte, en eenige malen bovendien in zijn betrekking verduisteringen pleegde, alles tezamen voor een bedrag van ongeveer 40.000, werd gisteren door de .rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Eisch was 5 jaar. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit is bij den marine- stoomvaartdienst benoemd tot officier- machinist 2e' klasse de officier 3e klasse J. B. Berck. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven VIER EEN NUCHTEREN NIEUWJAARSDAG Ai de dagen vait het jaar. van den eersten tot den laatsten, is dc Alcohol een hardvochtig dwingeland, een listige verleider, een gruwelijke verwoester. Maar nooit verdient hij deze schand- namen meer dan op den eersten en den laatsten dag van 't jaar. Want dan sticht hij onheil het gan- sche land door, in alle steden en in alle dorpen. Dan worden zijn handlangers en bondgenooren vele menschen, die an ders niets met hem willen te maken hebben. Dan komen van schenken en drinken slechts vrij zij, die zich vast hebben voorgenomen geen voet te geven aan den boozen verleider. Want dan schenkt zoo menigmaal de dominé aan zijn kerkeraad, de pa troon schenkt aan zijn bedienden, en de vriend aan zijn vriend, en de bloed verwant aan zijn bloedverwant. Hebt ge er wel eens op gelet, hoe veel drankongelukken en drankmisda den ge in de nieuwsbladen lezen kunt juist in de eerste dagen van 't jaar Dat is vaak ontzettend E11 dat dan slachtoffers van den Alcohol geworden zijn vele brave, fat soenlijke, vrome menschen, die niet ge woon waren te drinken, en die geprest, gedwongen werden, en niet durfden weigeren, en die het eerste glas dron ken bij een welmeenend patroon, en het tweede bij een goed vriend, en het derde bij een liefhebbend bloedver want, en die dus door menschen, die 't zoo goed niet hen meenden, door menschen, even braaf en fatsoenlijk en vroom als zij, gestort zijn in elllende, dat is nog veel vreeselijker En dat voor niet weinigen zulk een Nieuwjaarsdag de aanvang was van een verwoest leven, de eerste stap op den weg, waarop het lichaam bedorven werd, en de ziel verloren ging, daf is 't vreeselijkst van alles. O, hoeveel schuld laadt men zich op 't geweten meestal zonder dat men zich daarvan bewust is op den Nieuwjaarsdag, eenvoudig door het drinken en schenken van bedwelmen den drank Hoevee! schuld van verlei ding en- verwoesting Daarom komen wij 11 vriendelijk vra gen, of ge op den Nieuwjaarsdag en ook op den dag daarop zeer beslist wilt breken met de oude achterlijke gewoonten van het drinken en schen ken van alcohol. Breek daarmede om uws zelfs wil Doe het terwille van anderen Vier een nuchteren Nieuwjaarsdag Namens de Afd. Vlissingen der „N. C. G. O. V." F. L. HENSEL, Voorzitter. i

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5