gemengd nieuws lmtstê"bericïïten p ÈEUNGEN. tit, geregelde |ust en slaap. zorgzame Ir vraagt om pitie, uw nie- Irij van urine- lacht, dat uw urinekwalen In een gevolg "ze Irtdurend ge- rooken, het len tegen het T.et te weinig pspanning en nieren met- Idan koml de lestoórnissen, Jni'érgruis, en ■solen van te ld en er be- J blaasontste- iekten. Ie gewoonten Ite nieren bij Imet Foster's Jeze werken loch zijn een rgeneesmid- eden. Igpijn Nieren fcndteekening itiket, zijn te lij A. C. Be- 1.75 per doos. 38 |i waarschijn- conflict gc- |eau, dat dit worden ge- Ihtigheid van llitici en door der Engel- pnt de positie ngeland zeer luwen in de 1 de Duitsche I voor Frank- invasie reël. jmdelijkheden ltschland be- litsche legers lienrukken en rankrijk een voor de ver loor toedoen ft. en om ons te vernietigen? tg op de gol- tond er geen n de Pruisen kt en wij ver van gebrek zult gij nog Dp u moeten vinnaar moe- eeds op alle :ld geroepen, gelschen van en. Sommige keeren in een leid. in de wereld ïandhaven en krijk zal niet 'aard blijven, leger heeft, O.OÖO man. het verslag gende woor- e halen at toch een nning was, kleinen veld- Icon den nek :el over >nd. nercommissie gelegenheden ran de werk- nbond en van gat ie er ver dat men den schouwen als ïoud der wc-- rschiiligen en dijk. Voor liet roote moreeli- ;etwijfeld niet m van Bour- elke ten doel leger te ver- Viviani, ver- nge instituut, otste moreele epen, dat ooit belgie. inrvenkort ook gehouden :h Schrijvende lanleiding om ageeren. Zij sch-sprekende olkstelling als isch op te ge ril dialect tot ZOll. men er blijk- druk op de 'olking uit te irden daar in door politie- stelling belast kennen, thuis ingevuld. Hel •reeds door üe zorgen van het gemeen tebestuur ingevulde gedeelte is alleen langs de zijde van den Franschen tekst beschreven, zoodat dë betrokken perso nen den indruk moeien krijgen dat al leen de in het Fransch ingevulde verkla ringen als officieel en geldig worden beschouwd. DE TOESTAND IN IERLAND. In Ierland is Itet niet tot den Kersf- misvrede gekomen. Vlak voor Kerst mis hebben de Sinn Féiners te Foway nog een arsenaal vermeesterd met 33 geweren, vijf revolvers en ,2000 patro nen. 't Is de grootste slag, dien ze in lang hebben geslagen. Voorts zijn ook in andere plaatsen overvallen geweest. Een door Dublin Castle uitgegeven rapport over den toestand van Ierland zegt, dat de week, welke den 20en De cember is geëindigd, zich heeft geken merkt door een toenemend aantal ge organiseerde aanvallen op de dienaren van de kroon. Er werden zeven politie agenten en twee soldaten gedood, en zes politieagenten en tien soldaten ge wond. Meer dan 800 personen werden in het kamp van Dundrum Bay geïn terneerd. Bij een aanval op het Carme- lieten-klooster te Dublin, werden de troepen uit de naburige huizen bescho ten. Er werd een officier gewond. Bij het doorzoeken van het klooster werd een zwaar repeteerrevolver en munitie gevonden. de fransche buitenlandsche politiek. De eerste minister van Frankrijk, Leygues. heeft er aan'herinnerd, dat de legercommissie het voorstel der regee ring betretfende den diensttijd heeft goedgekeurd. De militaire autoriteiten, iiie aldus den diensttijd van 18 maan den voldoende vonden, zijn nochtans volkomen op de hoogte van de fMtt- ming in Duitschland, waar men ópWn- lerlei wijze, bij de uitoefening van het verdrag, tijd tracht te winnen ten einde zich intusschen opnieuw te wapenen. Onze legeraanvoerders meenden echter, dat het invoeren van de door de regee ring voorgestelde hervorming geen na- deelige gevolgen voor onze politiek te genover Duitschland zou hebben. De nieuwe minister van oorlog sprak in denzelfden zin. Leygues besloot zi|n rede met de ver klaring, dat Frankrijk sterk maar vre delievend wil zijn. DR. SIMONS OVER DE POSITIE VAN DUITSCHLAND. In de „Frankfurter Zeitung" schrijft de Duitsche minister van buitenland se hc zaken, dr. Simons, een artikel over Duitschlands internationale positie. Hij klaagt over de lasten, welke het Duitsche volk drukken bij de uitvoering van het vredesverdfag. Vooral de eco nomische eischen der geallieerden, zegt de minister, vallen het verzwakte Duitschland zwaar en daardoor wordt bij het volk alle afbeidslust en spaar-, zaamheid. de noodzakelijke voorwaar den voor het herstel van het land, in de kiem gedood. Niettegenstaande de duistere toekomst van het komende jaar kan Duitschland toch nog hoop koesteren. De mogelijk heid bestaat, dat do* bezadigde en za kelijke besprekingen op de conferentie fe Brussel leiden zullen tot het vaststel len van de door Duitschland te betalen schadeloostelling binnen dragelijke grenzen. Met betrekking tot Amerika, meent Simons, dat de nieuwe president Har ding niet dralen zal den vredestoestand met Duiischland te herstellen om daar door voor het geestelijk en- economisch leven nieuwe banen te openen. Ook van deze zijde is er hoop voor Duitsch land. Gestadig arbeidende, kan het land hoopvol de volgende Kersimis tegemoet zien. DE DOOR DUITSCHLAND UITGELEVERDE KANONNEN. De minister van oorlog, Raiberti, heeft nadere cijfers gepubliceerd betref fende het aantal kanonnen dat tot dus ver door Duitschland is ingeleverd. Aan de intergealiieerde controle commissie zijn 30.495 kanonnen uitge leverd en bij het sluiten van den wa penstilstand 7600, terwijl men thans begonnen is met de uitlevering van 3 a 4000 kanonnen. Dit -is een totaal van 41 a 42.000 kanonnen, die uitgeleverd of binnenkort uitgeleverd worden. jHELKNOOD IN DUITSCHLAND. In het „Berl. Tageblatt" publiceerde de minister voor voedselvoorziening een artikel over hel gebrek aan melk voor zoogendc moeders, vooral in de industriegebieden in Westfalen en Opper-Silezië, benevens in de steden Halle, Erfurt en Frankfort a.d. Main. Te Hallc ontvingen de zwangere vrou wen in November in 't geheel geen melk in de industriegebieden was voor de zoogende moeders ieder niet meer dan een halve liter per dag. Tengevolge van deze gebrekkige voeding namen de tuberculose en Engelsche ziekte gewel dig toe. DE VAL VAN ANTWERPEN. Graaf de Lannoy, commandant van het fort Schooten in de stelling van Ant werpen, stond- gisteren v-oor den krijgs raad te Antwerpen terecht wegens de sertie, ongehoorzaamheid en het verla ten van -het fort zonder alle middelen van verdediging te hebben uitgeput. Deze feiten gebeurden in October 1914. Graaf de Lannoy werd in Nederland geïnterneerd. De krijgsraad te velde sprak hem van desertie vrij. Voor de ongehoorzaamheid en het verlate» van zijn post viel de beklaagde onder de toepassing van de amnestiewet. WAT HET VERLIES VAN OPPER- SILEZ1E ZOU BETEEKENEN. De „Nation" schrijft, dat in Opper- Silezië het lot wordt beslist van Mid den-Europa. Indien het voor Duitsch land verloren gaat, wordt zijn econo misch herstel onmogelijk, terwijl tege lijkertijd een rampspoedige ruïne der Opper-Silezische nijverheid onder 'Pool- sche heerschappij dreigt. in hetzelfde blad schrijft Massin- gham Een Amerikaan, die den toe stand ter plaatse bestudeerde, geeft mij een zeer ernstig verslag van den toe stand van vreesaanjaging, waarin Op per-Silezië tengevolge der Poolsciie benden en hun militaire en financieel,1 ondersteuning door de Franschen leeti. die er op uit zijn hun werk, om Duitsch land te ruïneeren, te voltooien. Onder 'ie boosaardige leiding van Korfanty doen de Polen bestendige invallen in de Duitsche districten en dringen Duitsche huizen en openbare gebouwen binnen, verschrikken en mishandelen de vrou wen, jagen Duitsche vergaderingen uit een en ontbinden Ou'tsche vereenigin- gen. De door de Fransciie gevoer ie pro paganda dient tot ondersteuning van deze vrijbuiterij. Etinken hotels, siga renwinkels worden o'v'wko -ht om den schijn te wekken van de Poolsche cul tuur, die niet bestaat, en om de Duit- scliers in de organisatie der verkiezin gen te hinderen. Waarom heeft de be volking ondanks alle vreesaanjaging tot dusver steeds Duitscli gestemd Eenvoudig oindat de cultuur Duitsch is en hoog ontwikkeld en omdat de bevol king haar land niet in de vuilnis en het alcoholisme van Galicië en Congres- Polen wil zien terugzinken. Een Duit sche nederlaag beteekent niet alleen de economische ruïne van Duitschland, iiiuar ook een teruggang der bescha ving. in denzelfden geest uit zicli de be kende arbeidersleider Phillip Snowden in de „Labour Leader", die den Polen zoowel om historische redenen als we gens iiun opmerkelijke industrieele on bekwaamheid ieder recht op Opper-Si lezië ontzegt, dat cultureel,.industrieel en economisch het werk der'JDi)itschers is. Hij beschuldigt hun propaganda van volkomen gewetenloosheid en verklaart, dat de uitlevering van Opper-Silezië aan Polen een doodelijke slag voor het geheele economische leven van Europa zou beteekenen. Het weer in Novembe r. Gedurende nagenoeg de geheele maand aldus het „Maandelijsch overzicht der Weersgesteldheid in Ne derland" werden hooge drukkingen over Scandinavië en Oost-Europa aan getroffen den 19en werd daarbij te Memel en Danzig een barometerstand van 785 mM. bereikt. Voorts kwamen in de omgeving der Azoren van den 1 tot 5, van 11 tot 16 en van den 28 af hooge drukkingen voor, meermalen met uittoopers tot in W.-Europa, zoodat h. t. 1. het maandgcmiddclde van den ba rometerstand 5 a 6 M. hooger dan de normaal was. Den 15 trok een diepe depressie in het N. oostwaarts en bracht hier eenige dagen met regen overigens bepaalden de lage drukkin gen zich tot twee ondiepe depressies, den 1 en den 28, boven het Kanaal. H. t. I. waren in de eerste dekade O-iijke en N.O.-lijke, in de tweede Z.O.- lijke en in de derde O.-lijkc en Z.O.-lijke winden talrijker dan gewoonlijk in de eerste en de derde dekade bleef de ge middelde windkracht ver beneden nor maal. Gemiddeld over de geheele maand was de temperatuur overdag 2". het dagelijkschc maximum 1° en het mini mum 's nachts 4 a 3° beneden de nor maal. De grootste afwijkingen kwamen in de eerste dekade voor, toen deze- drie elementen resp. bijna 4°, ruint 2° en 6 a 5' beneden de normaal waren in de tweede de-kade daarentegen wa ren de afwijkingen gering. De dage lijksche schommelingen waren meeren- deels bijzonder groot gemiddeld 8 a 9° tegen 5 a 6 normaal. Van den 1 tot den in het N. en W. en tot den 11 in het binnenland, en daarna van den 18 tot 27 kwam 's nachts bijna dagelijks vorst voor. De hoeveelheid neerslag was uiterst gering, gemiddeld over het geheele land slechts 12 tegen 59 mM. normale maandsom, en beperkte zich hoofdza kelijk tot den 1116 en den 30; sneeuw kwam nagenoeg niet voor. Het aantal uren met zonneschijn gemiddeld over de vijf hoofdstations bedroeg ruim 106 legen bijna 48 uren normaal in Novem ber het ovortrof het grootst aantal uren sedert het begin der waarnemin gen in deze maand bereikt, ni. bijna 83 uren in 1908. De drie dekaden telden resp. 43J/>, 28'/2 en 34 uren. Het aan tal heldere dagen bedroeg 8 tegen 2, dat der betrokken dagen 7 tegen 14 dagen normaal. - Reeds eenigen lijd wordt Amster dam onveilig gemaakt door een bende insluipers. Deze heeft tijdens de Kerst dagen niet stil gezeten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag kwamen ze door middel van een vrrlschcn sleutel in perceel 59 Frans van Mierisstraat, al waar eenige sieraden ontvreemd wer den tijdens de afwezigheid der bewo ners. Dienzeltden nacht werd een raam van de woning der familie Ter Haar, Den Texstraat 57, opengescho ven en uit het buffet tafelzilver ont vreemd. Ook in dit geval waren de bewoners niet thuis. Het open raam werd door een nachtwaker ontdekt. Nabij de Ceintuurbaan is uit de Schie te Rotterdam opgehaald 'net lijk van een 39-jarigen man, die sinds eenige dagen uit de woning van zijn zwager in de Vijverhofstraat vermist werd. Een man is op de Spanjaards- brug te Rotterdam onder een auto ge raakt. Met ernstige inwendige kwetsu ren is de man per brancard naar het Ziekenhuis overgebracht, alwaar opna me noodzakelijk werd geoordeeld. Een achtjarige jongen is op den Goud- schen Singel, nabij de Hugo de Groot straat te Rotterdam, door een motor wagen aangereden. Na in den politie-, post St. Janstrat voorloopig verbonden te zijn, is de jongen naar het ziekenhuis vervoerd, waar amputatie van een been noodig bleek. Te Klasinaveen gleed een vrouw, die een emmer water uit een put wilde halen, uit, met het gevolg dat zij voorover in den put viel en ver dronk. Zohdagavond om kwart voor tien werd door een agent van politie ie De Bilt brand ontdekt in de Ned. Her vormde kerk. Onmiddellijk maakte hij alarm en werden maatregelen tot blus- schen genomen. De brand, welke zich eerst ernstig liet aanzien, kon gelukkig nog worden be dwongen, hoewel door het vuur belang rijke schade werd aangericht. Vooral het oude gedeelte der kerk heeft veel van het vuur te lijden gehad. Ook het front van het orgel is zeer belangrijk beschadigd. De schade wordt slechts gedeeltelijk door assurantie gedekt. De brand is vermoedelijk ontstaan door vuur in een stoof, waardoor de kerk banken in brand geraakten. In den laten avond van den eersten Kerstdag ontstond te Gorinchem in een café een onderlinge vechtpartij van eenige dronken jongelieden. De groote gelagkamer was niet ruim genoeg en men koos een kruispunt van de straat. De politie was niet bij machte om de vechtenden te scheiden, zij trok de sa bels en loste eenige revolverschoten in de lucht. Een der politieagenten werd „geschept" en bekwam een messteek in den rug, terwijl ook een der vechters verwond werd. Beide geblesseerden moesten naar 't ziekenhuis vervoerd worden de belhamels werden gear resteerd. - Meer dan 200 zaken te Parijs zijn voor belangrijke sommen opgelicht. De firma's ontvingen brieven, waarin werd verzocht, goederen en levensmid delen te zenden naar mej. Dupuy, direc trice van de „Bon Marché de l'Ouest" te Angers. Door de firma's werden de goederen verzonden, die echter er niets meer van hoorden. Een der firma's kreeg nu argwaan en waarschuwde de politie. Deze is er thans in geslaagd de oplichtster, Jeanne Vienne genaamd, die met een zekeren Dupufs samen werkte en die reeds zesmaal wegens diefstal werd veroordeeld, te arrestee ren. De waarde der gestolen goederen wordt geschat op ongeveer 500.000 frs. Vrijdagnacht heeft een geweldige orkaan boven de streek van Narbonne gewoed. Hij ging gepaard met lievige wervelstormen, die alles op hun door tocht verwoestten. Narbonne zit zonder electriscli licht en stroom. Tal van be drijven moesten hierom stopgezet wor den. in de telegrafische centrale ont stond kortsluiting, die een begin van brand veroorzaakte. De aan het station te Narbonne toe- gerichte schade is eveneens zeer aan zienlijk. Op de lijnen Narbonne-Cette en Nar- bonne-Toulouse staat geen enkele te legraafpaal meer recht. Geen enkel sein- toestel werd door den storm gespaard. Het is één warboel van palen, seintoe- stellen. draden en schijven, liggende op een dikke laag sneeuw en ijzel. Te Cliarlottenburg bezorgden twee mannen, terwijl liet dienstmeisje alleen thuis was, in een huis een groote rol tapijt, met liet verzoek of ze liet daar tot den volgenden dag mochten laten staan, aangezien een verdieping lager, waar ze het bezorgen moesten niemand thuis was en het pak zoo zwaar was om het weer mee te nemen. Toen de bewoners later thuis kwamen en liet buitengewoon omvangrijk pak eens nauwkeurig bekeken vonden ze ereen van top tot teen gewapenden inbreker in. De arrestatie van een Fransch misdadiger, Leblay gelieeten, ook wel bekend onder den naam van Coutin Ro bert, Robert Roger, Rillard, Tangot en Rivoal, die tweemaal uit de gevangenis is uitgebroken, heeft een buitengewoon brutaal en listig verhaal aan liet licht gebracht. Leblay is voor de eerste maal ontsnapt in Januari II., toen hij een von nis uitzat in de gevangenis te Louviers. Hij overmande de wacht en sprong in de rivier de Eure, welke langs de ge vangenis stroomt. Ter plaatse zijn overal ijzeren tralies aangebracht, wel ke ontsnapping langs dien weg bijkans onmogelijk maken. Leblay zag echter kans, een dezer tralies ^e verbreken, waarna hij in de rivier dook en ont snapte. Tevens stal hij eenige kleeren. Elf maanden bracht hij in vrijheid ^oor, toen werd hij echter te Parijs in gerekend en in September weer naar de gevangenis te Louvier teruggebracht. Einde November ontsnapte hij opniewv. Dezen kter vijlde hij zijn ketenen door, verbrak de tralies van zijn cel, wrong zich door de aldus gevormde opening, liet zich vallei op een lager gelegen dak om, na langdurig geklauter, zich uit de voeten te maken. Men zpl klaarblijkelijk buitengewone voorzorgsmaatregelen moeten nemen om,dezen uitbreker vast te houden in sommige gedeelten van Duitsch land is veel sneeuw gevallen. Op Jena is door de zwaarte van de sneeuw de mast der groote antenne op de univer siteit afgeknapt. Te Gotlia is liet ge heele telefoonverkeer gestoord, tenge volge van het afknappen van talrijke draden. Op de spoorwegen in- Thiirin- gen bleven treinen in de sneeuw steken en zijn andere ontspoord. Tengevolge van sneeuwverschuivin- gen en het snelvlietende sneeuwwater is aan het Tliiiringerwoud groote schade, aangericht vele boomen zijn ontwor teld. Een telegram uit Tokio maakt melding van een ernstige uitbarsting van de vulkaan Asama, een van de grootste vulkanische uitbarstingen, die ooit in Japan zijn voorgekomen en die vergezeld ging van krachtige aard schokken. Verscheidene dorpen in de buurt van de vulkaan werden onder den aschre- gen bedolven, een ander dorp en een ixiscli geraakten door de gloeiende lava in brand. Men vreest dat een groot aan tal mensclienlevens bij de ramp zijn ver loren gegaan. Betreffende de aardbeving in Ja pan wordt nog liet volgende gemeld De vulkaan Azama-Yaiua (op het eiland Nippon) is plotseling actief ge worden. De eruptie van deze vulkaan werd voorafgegaan door een dichten aschregen, welke geheele dorpen in den letterlijken zin des woords bedekte, daarna werden groote vlammen en dichte rookwolken uit den kratermond zichbaar. De door den wind meegevoerde von ken veroorzaakten op verschillende plaatsen hevige boschbranden, vooral in de nabijheid van Karnizawa. Een der aan den voet van den berg gelegen dorpen werd geheel vernield door een lavastroom. De uitbarsting ging vergezeld van hevige aardschokken, welke in verschil lende districten gevoeld zijn. Hoewel het aantal slachtoffers nog niet bekend is, vreest men, dat dit zeer groot is. In het „Bulletin de l'Institut Oséa- ne graphique" wordt door Marti bericht gegeven omtrent practische proeven be treffende dieptepeiling met behulp van de voortplanting van het geluid in het water. Aan den zijkant van het varende schip wordt beneden den waterspiegel een kleine hoeveelheid explosiestof tot ontploffing gebracht. Met een eveneens onder den waterspiegel zich bevinden den microphoon, waarvan de afstand tot de explosiebron bekend is, wordt zoowel het geluid van de detonatie als dat van den echo veroorzaakt door terugkaatsing tegen den zeebodem op genomen. Deze beide tijdstippen worden door een chronograaf geregistreerd. Wanneer bovendien de vaartsnelheid van het schip en de snelheid van het ge luid ter plaatse bekend zijn, dan is de diepte van het water te berekenen. Bij de proeven, die in het Engelsche Kanaal bij diepten van 60 tot 160 M. gedaan zijn, kon de tijd tot öp 1/500 seconde bepaald worden, wat aan een nauwkeu righeid van de dieptebepaling tot op on geveer 1 M. beantwoordt. Een moeilijk heid ontstaat daardoor dat temperatuur en zoutgehalte van de diepere lagen op het oogenblik van de dieptemeting slechts onvolkomen bekend zijn, en er alzoo onzekerheid bestaat wat betreft de waarde van de geluidssnelheid die gebruikt moet worden. Bij geringe diep ten zal de hieruit voortvloeiende on nauwkeurigheid niet in aanmerking ko men tegenover de onnauwkeurigheid van de tijdsbepaling, anders is het ech ter bij groote diepten. Wanneer men voor de temperatuur van de watermas sa een onzekerheid van 2 graden aan neemt, dan is de onnauwkeurigheid van de diepte 1/300, bij 1000 M. diepte be draagt de onzekerheid dus ongeveer 3 M. Deze fout zal men als toelaatbaar kunnen beschouwen, overigens laat zij zich in hydrografisch bekende streken nog verkleinen. Zelfs bij tamelijk bewogen zee en bij vaartsnelheden tot 20 zeemijlen per uur werden goede resultaten verkregen. Tot op diepten van 200 M. waren 2 gram explosiestof voldoende. Bij gebruik van 25 gram werden ook de tweede en de derde echo nog geregistreerd. HET NEDERLANDSCH—DUITSCH VERDRAG. 's-GRAVENHAGE. Heden heeft op het ministerie van buitenlandsche zaken de ratificatie plaats gehad van het tus- schen Nederland en Duitschland geslo ten verdrag over het verleenen van crc- diet en den uitvoer van steenkolen. fende de politie van het vakschoolperso- neel en van een motie, welke in de ver gadering van den Bond van 25 Septem ber is aangenomen. In deze motie wor den regeering en volksvertegenwoordi ging uitgenoodigd een artikel in de Nijverheidsonderwijswet op te nemen, „dat de regeering nu het rijkssubsi die van 1 Januari 1921 af bepaald is op een bedrag van 70 2 der netto-kosten voor de salarieering van het perso neel een bedrag verstrekt van 100 zoodat aan de thans bestaande, meer dan ergerlijke, salarismisère een einde "komt. De deputatie lichtte deze motie uitvoerig toe, waarop de minister zeer welwillend toezegde al het mogelijke te zullen doen om te zorgen, dat de sala risbetaling verzekerd wordt. Alsnog werd verzocht, zoo spoedig mogelijk de pensioenstorting over 1929 te doen te rugbetalen, hetgeen door den minister werd toegezegd. Overwogen zal wor den aan de besturen van de Nijverheids scholen toestemming te geven tot het sluiten van een leening, om aan de per- soneelen het salaristekort over 1920, aan sommigen zelfs nog over 1919 te kunnen uitbetalen. PERSONEEL VAKSCHOLEN. Een deputatie van den Nederland- schen Bond van Vakschoolleeraren en -leeraressen is gisterenmorgen door den minister van onderwijs in audiëntie ont vangen, ter overhandiging van een breed toegelicht petitionnement, betref CONFERENT1E DER GEZANTEN. PARIJS. (V.D.) De conferentie der gezanten is Maandagmorgen op het ministerie van buitenlandsche zaken bijeengekomen, onder presidium van den heer Jules Cambon. Zij hield zich bezig met de beide nota's, op 9 en 22 December gedateerd, waarin de Duit sche regeering weigert de zgn. „Selbst- schutz"-organisaties te ontbinden en de burgerwachten van Beieren en Oost- Pruisen te ontwapenen. Maarschalk Focli, generaal Weygand en generaal Noliet, voorzitter der intergealiieerde controle-commissie te Berlijn, woonden de zitting bij. De beraadslaging was kort de con ferentie was van meening, dat de kwes tie van te veel belang was om te wor den geregeld door eenvoudig een nieu we nota te zenden, en dat men het aan de regeeringen zelf moest overlaten een besluit te nemen. Bovendien was de ontwapening der verschillende organi saties, die in Duitschland bestaan, het onderwerp van een te Spa gesloten overeenkomst, en deze werd recht streeks gesloten door de regeeringen der Entente. Onder deze omstandighe den besloot de conferentie eenstemmig de kwestie naar de regeeringen te ver wijzen, zonder hare meening over het wezen der zaak te kennen te geven. Verder heeft zij het intergealiieerde mi- litaire comité van Versailles verzocht een verslag samen te stellen over den huidigen staar van ontwapening van Duitschland. Dit verslag zal door het secretariaat der conferentie aan de re geeringen der Entente worden gezon den. DANKBETUIGING AAN HET BUITENLAND. BERLIJN. De rijkspresident heeft in 'n schrijven den rijkskanselier opdracht gegeven alle staten en buitenlandsche organisaties, die er toe hebben bijge dragen den nood van het Duitsche volk te lenigen, ter gelegenheid van hel Kerstfeest, den dank der Duitsche natie over te brengen. In de eerste piaats verdienen onder de Europeesche staten Denemarken, Finland, Nederland,Noor wegen, Zweden en Zwitserland dank. DE RUSSISCH—POOLSCHEN VREDE. WEENEN. (V.D.) Volgens berichten uit Russische en Poolsche bron is er overeenstemming bereikt over den RussischPuolschen vrede en is de onderteekening van het vredesverdrag spoedig te verwachten. HET FRANSCHE SOCIALISTEN CONGRES. Marcel Sembat heeft op het socialis- tisch congres te Tours een rede gehou den, die vooral op de banken der rech terzijde en van het centrum met groote ingenomenheid is begroet. Sembat ver klaarde. dat een revolutie naar Russisch voorbeeld niet voor Frankrijk zou pas sen. Hij achtte de tegenwoordige hou ding van de meerderheid een ernstige tactische lout. Hij zeide, dat de Fran schen zich veel gemakkelijker bij de Engelsche socialistische beweging zou den kunnen aansluiten, dan bij de Rus sische en wees op de theorieën van Jau- res, die hij de antipoden van de theo rieën van Moskou noemde en hij be sloot zijn rede met de nadrukkelijke verklaring, dat men zich vergist, als men meent, dat de theorieën, die in Rusland hebben overwonnen-, in Frank rijk toe te passen zouden zijn. BIJZONDERHEDEN OVER DE RAMP IN ARGENTINIË. De verschrikkelijke aardbeving van 16 tot 19 dezer heeft bijzonder de ste den Mendoza, San Juan, San Luis, La- rioja getroffen. De stréken van Tresporanas, Losa- Ranjo, Lavallc. San Martin werden ge heel vernietigd. Er zijn 12,000 slacht offers. De bevolking vlucht verschrikt de velden in. De regeering heeft spoe dige hulp ingericht troepen, voedings middelen en materieel werden naaf de plaatsen van het onheil gezonden. In de dalen Vera en Interna, splitsen de bergen zich warm water en stikgas sen worden er uit gespuwd. Talrijke dorpen werden geheel met den grond plat gelegd. Een vliegeskader werd ingericht om

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3