SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIÊN ingezonden mededeeunoen. NIER- EN BLAASSTEENEN. Van <te vele kwade gevolgen van overtollig urinezuur en nierzwakte is gteenvorming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke operatiën voorkomen. Spoedige behandeling is het best, en ie eerste verschijnselen moet men ken nen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men behoefte aan steun heeft ter hoogte van de nieren, en vooral het roorkomen van een op steenstof gelij kend bezinksel en gruis in de urine, terwijl' de loozing met een brandend gevoel en pijn gepaard gaat, doet den ken aan de mogelijkheid van steen vorming.— Steencn vormen zich vaak, als het mniezuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een I' rde, cementachtige massa vormt, die voortdurend grooter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwa- len, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in de gewrichten en- lendenen in den wind, maar bekamp hef kwaad onmiddellijk ioor een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Foster's Rugpijn N/eren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkruimde en in fijne, zandachtige deeltjes werd afge voerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Be- siiest, 1.75 per doos. 4i KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-e- Imde (toez.) ds. J. H. Vaandrager te Crijpskerke; te Baambrugge (toez.) en ie Asperen ds. N. Luijendijk te Scherpe- nissete Zaltbommei ds. H. van Essen te Hoedekenskefke. Bedankt voor het'beroep te Cort- gene door ds. H. van Essen te Hoede- kenskerke. Geref. Kerken. Beroepen te Pernis ds. F. Tollenaar te Brouwershaven. Doopsgcz. Gem. Bij den heer^D: Woelinga alhier is tot nog toe ingeko men j 3152.14'/2 voor de gevtuchte Russische Doopsgezinden. RECHTSZAKEN. Dc rechtbank te Middelburg deed heden, uitspraak in de zaak tegen A. v. L, 43 jaar, koopman, H. P., 44 jaar, handelsagent en P. A. Gh. S., 33 jaar, particulier, alien wonende te 's-Gra- venhage en gedetineerd te Middelburg, tegen elk van wie op 10 December jl. Jjaar gevangenisstraf werd gevorderd negens oplichting bij verkoopen en verpachting van hofsteden te Eede en St. Kruis. De rechtbank veroordeelde de beide eerstgenoemden tot 2 jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest en sprak den derden beklaagde vrij van liet hem ten laste gelegde. De Amsterdamsche winkeislultings- verordening. De Hooge Raad wees arrest in de zaak tegen B. M. Hartlooper te Am sterdam die door de rechtbank aldaar lot een geldboete veroordeeld was ter zake dat zijn sigarenwinkel na 8 uur niet tresioten was. De Hooge Raad oordeelde, dat art. 248 der Amsterdamsche Politieverorde ning alleen gebood, dat in een winkel geen bezoekers zijn of blijven maar niet lat er geen bedrijfshandeiingen wor- 4en verricht, in dit onderhavige geval waren er geen bezoekers, maar ver kocht een bediende voor de deur siga ren, die hij uit den winkel haalde. De flüoge Raad ontsloeg 'beklaagde van rechtsvervolging en verklaarde het be- wezenc niet strafbaar. MARINE EN LEGER. Blijkens bij hef departement van ma rine ingekomen bericht is Hr. Ms. pantserdeieschip „Zeeland", onder be vel van kapitein ter zee D. Keus, 18 dezer van zijn oetenmgsreis te Nieu- tadiep teruggekeerd. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht Op een nader door de commandanten oer marine te Willemsoord en Middel burg te bepalen datum sergeant-machinedrijver C. J. Schaap jan Z 4 naar wachtschip Willemsoord ItKped'ist-majoor G. Bouma van Z Ifflar wachtschip Willemsoord; sergeant 'orpedist W. Zootjes en sergeant-tor- Womaker P. van der Meer van Z 1 'aar Z 8 torpedist-majoor H. de Vries van wachtschip Willemsoord naar 8 machirtedrijver-majoor F. Poel- wan van Z 1' naar Van Speijk ser- Seant-machinedrijver K. Kleimeer van I naar Van Speijk machinedrijver- "ajoor G. J. Lauwers van Van Speijk 'aar Z 4 torpedist-majoor C. Heijboer '"■geant-torpedomaker L. C. Koster, 'lotsman J. Bakker, allen van Z 8 naar 2 2 sergeant-machinedrijver J. Dolle man van wachtschip Vlissingen naar 22.i machinedrijver-imajoor J. N. Lied- e|jer van Van Speijk naar Z 2. buitengewoon adelborst marine- serve P. A. Rueck is met 1 Januari ®?ens het eindigen van den voorge geven oefeningstijd, ontheven van zijn plaatsing aan boord Hf. Ms. „At- jeji". Voorts is kapitein-luitenant ter zee C. J. J. Bt-ynen met 30 dezer (datum van zijn eervoie ontheffing van de be trekking van marine attaché aan het Nederlandsche gezantschap te Berlijn) gesteld ter beschikking. Biljarten. De twee beste Neder landsche amateurs Dommering en Ro- bijns hebben te Amsterdam een tweeden wedstrijd gespeeld. Den eersten had Dommering gewonnen met een gemid delde van 16.66, hoogste serie 91 Ro bijns bracht het tot 855, gem. 14.49, hoogste serie 63. De tweede ontmoeting heeft Robijns gewonnen. Robijns maak te in de 62e beurt zijn 1000 vol, een ge middelde dus van 16.11, hoogste serie 116, Dommering bleef op 711 staan in 61 beurten, gem. 11.82, hoogste serie 62. DE BURGEROORLOG IN IERLAND. Het wekelijksch overzicht van den toestand in Ierland meldt voor de week. eindigende 11 December Het aantal gedoode politieagenten wijzigde van 17 tot 1, het aantal gewonden van 3 tot 12 de militaire verliezen waren 1 ge dood, 4 gewond. E r zijn nu meer dan 500 personen in liet interneeringskamp. De statistiek der gewelddaden van 1 Januari j.l. tot li December is: ge rechtshoven vernield 69 politie-kazer- nes verwoest 531, beschadigd 170 aanvallen op postzendingen 905 poli tieagenten gedood 169, gewond 245 miLitairen gedood 52, gewond 108. De bisschop van Cork bedreigde den 11 December met excommunicatie hen, die aan gewelddaden deelnamen de uitwerking daarvan komt dus in deze cijfers nog niet voor. De pogingen van pater O'Flanan om met de Britsche regeering vredesonder handelingen aan te knoopen, zijn blijk baar mislukt. In zijn laatsten brief gaf hij aan, dat de eenige weg naar vrede was direct met „president" de Valera te onderhandelen. Lloyd George ant woordde, dat dit onmogelijk was, daar zulks de erkenning van de lersche repu bliek zou betcekenen. DE NOOD IN DUITSCHLAND. De „Frankf. Ztg." hangt een pessi mistisch beeld op van den nood in Duitschland en vreest, dat de winter een ontzettende ellende over Duitsch land zal brengen. Honderdduizenden voeren een dubbel harden strijd om 't bestaan, tengevolge van het verdrag van Versailles. De nood van den mid denstand blijkt het duidelijkste uit de lijsten der particuliere weldadigheids- vereenigingen, speciaal van die voor de tuberculosebestrijding, want de mid denstand is er nog altijd zeer huiverig voor openbare huïp in te roepen. Over het algemeen klopt hij eerst om vreem de hulp aan, als zijn eigen hulpmidde len zijn uitgeput, als alle niet drin gend noodzakelijke kleedingstiikken, alle overtollige huisraad ziji» verkocht, als de levensverzekering verpand en het laatste voorschot op het salaris geno men is. Velen trachten door handenar beid iets bij te verdienen. Zoo werken de onderwijzers op een plaats in het Westfaalsclie industriegebied na den schooltijd nog zes uur als ongeschoolde arbeiders in de mijnen. In Saksen wer ken geestelijken in de bruinkolenmij- nen, een doctor in de oude talen acht zich gelukkig, een baantje als schrijver bij de spoor te hebben, en studenten van alie faculteiten zijn 's nachts fa brieksarbeider of nachtwaker in groote bedrijven. Alles wijst er op, zegt de „Frankf. Ztg.", dat de middenstand geheel te gronde gaat, als niet spoedig en af doende wordt ingegrepen. DE AMERIKAANSCHE TROEPEN BLIJVEN IN RIJNLAND. Geïnterviewd door de „Petit Pari- sien", verklaarde generaal Allen, com mandant der Amerikaansche bezet tingstroepen, dat geenszins ihet voorne men bestaat, de Amerikaansche troepen uit Rijnland terug te trekken de vriendschap tusschen- Frankrijk en Amerika is hechter dan ooit. ENGELSCHE MINISTERSALARISSEN. De eerste minister Lloyd George, die, zooals gemeld, salarisverhooging krijgt en nu per jaar een salaris geniet van 8000 pond sterling of ten naastenbij 96.000 gulden, is nog niet de best-be taalde minister in 't kabinet. De hoogst bezoldigde minister blijft de lord-kan- selier met 0.000. De attorney-gene- raal e.i de soiicitor-generaai hebben bovendien, behalve hun salarissen van onderscheidenlijk 7000 en 6000, nog zeer belangrijke emolumenten, die hun posten tot de vetste baantjes in de regeering maken. Aan de andere kabinetsministers wor den per jaar 5000 3000 pond sterling betaald; de onderstaatssecretarissen krijgen 1500 d 1000 pond per jaar. Te Rosmalen bij 's Bosch heeft gisterenmiddag ongeveer half twee een botsing tusschen twee goederentreinen plaats gehad, waarbij acht wagens zijn vernield. Toen een goederentrein, van bet sta- tion Rosmalen vertrokken, een wissel passeerde, werd l«t aangereden door goederentrein 4130. Door de botsing schoot de locomotief van den aanrij- denden trein van de rails, den overweg op de acht volgende wagens schoven co en in elkaar. Het terrein van het ongeluk biedt het tooneel van een gioo- te verwoesting. Onder de puinhoopen kwamen te kg- gen de hoofdgeleidér Molenbeek en de remmer Hendriks, beiden uit Nijmegen, die men bij het afzenden van het benefit nog niet had kunnen bevnjden. Men vreest- dat Molenbeek dood is Hen- drifcFfat nog teekenen van 'even. in een anderen wagon werd de temmer Murkens, uit Nijmegen doodgekoeld. Zijn lijk zit nog tusschen de puintl°° pen. Het overige personeel van den trein bleef ongedeerd. De aangereden trein kreeg met veel schade. Door de politie te Nijmegen is een vrouw aangehouden, die zich voor ver pleegster uitgaf. Zij heeft op bedriege- lijke wijze van ingezetenen gelden los weten te krijgen, voorgevende dat zij die pelden ten behoeve van zieken noo- ditr had. Vermoedelijk heeft zij het op die wijze verkregene ten eigen bate aangewend. Een ingezetene is er op cue wijze voor 500 ingeloopen Bij onderzoek is het de politie geble ken dat de verdachte zeer waarsehijn- Hik de vrouw is, die in 1913 uit liet krankzinnigengesticht te Grave is ont vlucht en in 1912 gesignaleerd was ais verdacht van vele oplichtingen onder diverse namen als Annie Pascal, Freule van Bijland enz. Op die wijze heeft zij destnds veel van zich doen spreken. Zij is naar Arnhem overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Door een auto aange- reden. Zaterdagavond omstreeks 7 uur is op de Leidsche straatweg, nabij het Viaduct, een wagen met paard aan gereden door een onbekend gebleven auto. De wagen werd ernstig bescha digd, terwiil de voerman v. d. K ver schillende verwondingen opliep. Hij is later naar net ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Zijn toestand was Zater dagavond van dien aard, dat hij niet door de politie gehoord kon worden -Dringende waarsch u - w i n g. De commissaris van politie te Velsen herinnert in het algemeen be lang aan zijn herhaaldelijk gedane waarschuwingen, geen handelsrelaties aan te knoopen met C. Glass wonende Rosensteijn in de afdeeling Santpoort, gemeente Velsen, en H. Zoontjes, wo nende in de afdeeling Velseroord, ge meente Velsen. Donderdagnacht om 2 uur ge raakte de viermastschoencr „Monnow uit Cardiff, van Zweden naar het Bris- toi-kanaal onderweg bij de Southend- pier (aan de monding van de Theems) in brand. De bemanning van 21 kop pen en de loods ontkwamen, na aller lei gevaren doorstaan te hebben, in de reddingsloepen aan een zekeren dood. Om 7 uur 's morgens was het schip totaal vernield. De bemanning werd aan boord genomen door een der Duitsche schepen, welke voor de pier voor anker liggen, en later aan land gebracht. De tweede officier van de „Mon now" had in het ruim een ontploffing géhoord en maakte alarm. Kort daarna sloegen de vlammen uit en in ongeveer een kwartier stond het heele schip ten spijt van de poginigen der bemanning, die (half naakt in een verblindenden sneeuwstorm en bij zware zee het vuur trachtte te blusschen, in lichte laaie. De bemanning ging in de reddingsloepen, welke toen ze gestreken werden, tel kens in brand dreigden te geraken. De leden der bemanning hebben al hun bezittingen verloren. Een der officieren, vertelde' dat een ander officier terug ging naar hei brandende schip om zijn herdershond en een kat te redden. Hij slaagde er echter alleen in, den hond in veiligheid te brengen. De kat kwam in de vlammen om. De „Monnow" had petroleum-motoren aan boord en men denkt, dat de aan boord zijnde petro leum de oorzaak van den brand was. De bemanning is naar Londen vertrok ken. Honderden stonden aan den oever naar het 'brandende schip te kijken. Uit Pruisen komen onrustbarende berichten omtrent het hcerschcn ;an Aziatische cholera in Sovjet-Rusland, Litauen en een deel van Poien. De ziek te moei zich door de sterke ondervoe ding cn het gebrek aan geneesmiddelen en geneesheeren snel uitbreiden. Tc Grodno, Olita en Bialistok zijn reeds honderden gevallen geconstateerd, als ook in de Russische gevangenenkampen tc Stralkowo (Posen). Langs de Duit sche grens zijn alle mogelijke maatre gelen genomén om overbrenging van de besmetting tegen te gaan. New-York was Donderdagochtend danig ontsteld toen 't in de bladen las over een brutalen aanslag, cue in het hart der stad plaats had gehad in het Astor hotel een aanslag van zulk een aard dat de menschen zich afvroegen ol men in de twintigste eeuw dan wel in de dagen der roodhuiden van 130 jaren herleefde. Den avond te voren, terwijl de hotel gasten bezig waren zich, in dit drukste stadsdeel gelegen hotel, te kleedcn voor het diner, waren twee echtparen, die zich in twee aangrenzende vertrekken bevonden daar aangevallen door dnc gemaskerde mannen. Zij waren met geladen revolvers de kamers binnenge drongen en hadden de bewoners daar van gedwongen met de handen omhoog tegen den muur te gaan staan en roof den alle kostbaarheden. Een der twee aangevallen lieeren wist een schoen te grijpen en dien door een raam te smij ten. Het rinkelende glas trok de aan dacht van een politieagent op straat, die met een ander politieman het hotel binnen rende. Zij'hadden met medehulp van een der aangevallen gasten het ge luk een der indringers gevangen te ne men. Een telegram uit Buenos Ayres d.d. Zaterdag meldt, dat de Argentijn- sche provincie Mendoza door een hevi- gen aardschok is geteisterd. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met de aardbeving, welke op de onder scheidene seismografische stations in Europa Donderdag j.l. werd geregis treerd. Ook de aardbevingswacht te Zurich constateerde Donderdag een geweldige aardbeving, welke op 7700 K M. afstands moest hebben plaats ge had. Ais plaats van de beving kwam volgens deze wacht Oost-Azië (Mand- sjoerije) of West-Indië in aanmerking. Inderdaad blijkt het laatstgenoemde vermoeden bevestigd en is Zuid-Ame- rika het slachtoffer geweest. DE ENTENTE EN GRIEKENLAND. LONDEN. (V.D.) Naar men verneemt hebben de Britsche, Fransche en ltali- aartsche regeeringen besloten, hunne gezanten niet uit Athene terug te roe pen. Zij zuilen op hun post blijven, maar geen offtcieele betrekkingen on derhouden met koning Constantijn. VERBETERING VAN DEN WISSELKOERS. LONDEN. (V .D.) Een persoonlijk vriend van Lloyd George brengt, naar door de „Evening Standard" bericht wordt, belangrijke bezoeken aan de hoofdsteden op het vasteland, om te zien^ wat er gedaan kan worden tot het stabiliseeren van den wisselkoers. Het voorstel is dat elk land een zgn. privi lege bank zou oprichten en wij door bemiddeling daarvan bereid zouden zijn ons crediet uit te breiden voor het in- koopen van Britsche goederen. Deze privilege bank zou aansprakelijk zijn voor de gezamenlijke schuld van haar land de betaling zou geschieden door ruiling van handelsartikelen maar de schatkist zou borg zijn voor onze eigene fabrikanten, die verlangen uit te voeren. POSTERIJEN. De waarn. Directeur van het Postkan toor brengt ter kennis van het publiek, dat met ingang van 8 Januari 1921 het kantoor des Zaterdags ten 6 uur n.m. zal gesloten zijn. De gelegenheid tot verzending yan aan- geteekende stukken, met uitzondering van die, waarvoor expresse-bestelling woidt verlangd, alsmede tot behandeling van za ken oetreffende busrecht, abonnementen op binnen- en buitenlandsche nieuwsbladen, enz. zul slechts worden gegeven tot 3 uur namiddag. Jaarwisseling. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarwisseling, wordt het publiek verzocht, voor het binnenland be stemde brieven, briefkaarten, prentkaarten, visitekaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen be stellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de ge- heele adreszijde, en die stukken reeds op 27, 28 of 29 December ter post te bezor gen. Zij kunner dan tijdig voor de bestelling worden gereedgemaakt, blijven tot 1 Ja nuari op de kantoren van bestemming be waard en worden zooveel mogelijk op dien dag ui cle bestellingen opgenomen. De waarn. Directeur, VISSER. STORING TELEFOONNET. De Directeur van het Rijkstelegraafkan toor te Vlissingen brengt ter kennis, dat met ingang van 21 December de volgende nummers van het locale telefoonnet te Vlis singen tot nader bericht zullen zijn ge stoord 6, 7, 9, 50, 64, 72, 74, 77, 78, 79, 81, 84, 87, 88, 91, 95, 98, 99, 124, 134, i35, 159, 169, 173, 183, 189, 193, 194, 198, 201, 204, 215, 231, 232, 233, 235, 252, 265, 282, 305, 315. De waarn. Directeur, BEERENS. NED. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Bengkalis" (uitreis) 16 Dec. van Port Said. „Bocroe" (thuisreis) pass. 18 Dec. Gibral tar. „Celebes" van Saignon naar Amsterdam, 13 Dec. van Colombo. „Rembrandt" (thuisreis) pass. 16 Dec. Perim, „Sumatra" (uitreis) 18 Dec. te Pórt Said. „Batjan" (uitreis) 19 Dec. te Genua. Kon. Hollandsche Lloyd. „Delfland" (uitreis) 19 Dec. van Lissabon. „Gaasterland" van Amsterdam naar New- York, pass. 19 Dec. Dungeness. „Gelna" 18 Dec. van Amsterdam te Bue nos-Ayres. „Kennemerland" 19 Dec. van New-York te Amsterdam. „Limburgia" (uitreis) 19 Dec. van Vigo. Kon. West-lnd. Maildienst „Almelo" 20 Dec. van Hamburg te Amster dam. „Calypso" 18 Dec. van Port Limon naar Port Tampa. „Cominewyne" (uitreis) pass. 19 Dec. Ouessant. „Prins Frederik Hendrik" 19 Dec. van Am sterdam te Cuxhaven. „Achiiies" 16 Dec. van Parimaribo naar Pernambuco. 'fijuw !.ni'_Pir „Amor" 19 Dec van Paramaribo te Harre. „Haarlem" van Amsterdam naar GuayaquÖ, 15 Dec. van Curacao. „Helder" van lquique naar Bilbao, 16 Dec. van Curasao. „Stuyvesant" (thuisreis) werd 19 Dec. 140 mijl van Ouessant gesignaleerd. HollandAfrika Ujn. „Wielingen" (uitreis) pass. 19 Dec Vlis singen naar Antwerpen HoDandAmerika Lijn. „Callisto" van Rotterdam naar Savannah, pass 18 Dec. Dover. „Sloterdijk" 17 Dec. van Philadelphia naar Boston. „Beukelsdijjr" 17 Dec. van Rotterdam te Hamburg. „Rotterdam" van New-York naar Rotter dam, 19 Dec. te Plymouth. „Stadsdijk" van Rotterdam naar New-York, pass. 17 Dec. Lizard. „Themisto" 16 Dec. van Rotterdam te Sa vannah (Verb.) „Zijldijk" van Newport-News naar Rotter- darn, pass. 19 Dec. Cape Race. „Zuiderdijk' 18 Dec. van Rotterdam te Santiago de Cuba. HollandBritsch-Indië Lijn. „ljsseldijk" (uitreis) 18 D^c. van Hamburg. „Aldebaran" (uitreis) 13tDec. van Colombo „Ridderkerk" 19 Dec. van Hamburg te Rotterdam HollandOost-Azië Lijn. „Aldemarin" (uitr.) pass. 17 Dec. Ouessant „Kangean" (thuisr.) 14 Dec. van Hongkong HollandWest-Afrika Lijn. „Drechterland" (thuisreis) 16 Dec. van Las Palmas. „Drechtstroom" 11 Dec. van Dakar naar Las Palmas. „üanymedes" 13 Dec. van Accra naar Co nakry. „Hercules" 12 Dec. van Lagos n. Tenerifte. „Mont Blanc" (uitreis) 12 Dec. te Hamburg „Texeistroom" 11 Dec. van Duala naar Accra. „Waalstroom" 15 Dec. van Monrovia naar Gr. Bassam. JavaNew-York Lijn. „Karimoen" van New-York naar Java, 15 Dec. van Colombo. „Djember" van New-Yoik naar Java, pass. 19 Dec. S. Abdullah. Rotterdamsche Lloyd. „Arakan" 17 Dec. van Portland (O.) naar Ver. Kon. RotterdamZuid-Amerika Lijn. „Mirach" 19 Dec. van Bremen naar Hainb. CORRESPONDENTIE. Nu wij aan beide partijen gelegen heid heibben gegeven hun standpunt over deze kwestie uiteen te zetten, ach ten wij bet beter de discussie daarover in ons blad niet verder voort te zetten. Red. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 1 December 1920. Zure bellefleur 38 a 54 ct. ermgaard 53 ct. c impagnezoet 44 ct. gieser wildeman 42 a 54 ct. kleiperen 36 a 42 ct. zoete hollaart 40 ct. court pendu 48 a 59 ct. uien 7V? a 8 ct. koolrapen a 1V^ ct. spruiten 45 a 51 ct. kroten 3 a 4 ct. wit lof 56 n 68ct. peen 2 a 3 ct., alles per K.Cx. kipeieren 20 ct. eendeieren 20 ct. roode kool 6 a 8 ct. savoye kool 6 a 8 ct. bloemkool 10 a 20 ct., alles per stuk selderie 8 a 12 ct. prei 12 a 15 ct. rapen 5 a 6/2 ct., alles per bos veldsla 26 a 3i ct. andijvie 51 a 76 ct. spruitkoppen 35 a 38 ctalles per mand. Veiiingsvereenigïng „Walcheren" Middelburg, 21 December 1920. Gieser wildeman 49 a 50 ct. kleiperen 35 a 36 ct. louwtjes 39 ct. zure belle fleur 42 ct. zoete appelen 30 a 32 ct. uien 8 a 8IA ct. kleine uien 5 a 6 ct. spruite n 40 a 53 ct. schorseneeren 24 ct. witlof 41 a 51 ct. peen 2 a A/2 ct. kroten 2 a 6 ct. rapen 2 a-4 ct. koolrapen 1V2 a 2l/y ct. veldsla 31 ct., alles per K.G. andijvie 1 a 2'/2 ct. bloemkool 4 a 8 ct. roode kool 1 y2 a 8 ct. savoye kool 3 a 8y2 ct. witte kool 3/i a 5 ct. boerenkool 2 a 6 ct., alles per stuk spruitkoppen 24 a 34 ct. per ben prei 7 a 14y2 ct. rapen 7 ct.; schorseneeren 13 ct. selderie 10 ct„ alles per bos. WISSELKOERSEN. Noteering van heden^ 21 December, des nam. 2 uur (niet-offideel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York 3.183.19% Londen 11.27—11.28; Berlijn 4.40—4.45; Brussel 19.95—20.02i/2 Parijs 18.95—19.Wcenen 0.75— 0.80. Bankpapier. Dollars ƒ3.12—ƒ3.18- Ponden ƒ11.25 11.30 Marken f4A7/2~4.55^2 Belgische Francs 19.97j/220.07V> Fransche Francs 18.971/219.07^» Kronen (afgest.) 0.52~-^f 0.57 Kro nen (niet afgest.) 0.55ƒ0.60. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 De cember Madge tot krachtige, tijdelijk wel licht stormachtige Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke wind. Zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regenbuien. Zachtei. OGWATER"TE VL1SSIN December v.m. n.m. Woensdag 22 10.21 10.56 Donderdag 23 11.14 11.43 Voor de vele blijken van liefde en vriendschap, ons betoond tij dens de ziekte en bij het over lijden van onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej ADRIANA PRONK, geb. Jol, zeggen wij door deze hartelijk dank. Uit aller naam, W. PRONK. Vlissingen, 21 December 1920.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3