Stads= en Provincienïeuws SPORT Gratificatie spoorwegpersoneel. De directie der Nederiandsche spoor wegen heeft 'bepaald, dat over 1920 de gratificatie van 18 dagen loon nog zal worden gegeven. Scheepvaartbeweging, Gedurende de afgeloopen week zijn te Rotterdam, met inbegrip van Hoek van Holland binnengekomen 145 sche pen, metende 220.743 netto reg. ton. Gedurende hetzelfde tij'dvak van 1919 kwamen te Rotterdam, met inbegrip van Hoek van Holland binr.en 116 sche pen. Sedert 1 januari zijn binnengekomen 5537 schepen, met. 7.567.441 netto reg. ton, tegen 4238 schepen, met. 5.004.571 netto reg. ton in 1919. VLISSINGEN, 20 DECEMBER. Schipbreukelingen gered. Toen de mailboot „Prinses Juliana" Zaterdagavond te eif uur Folkestone verlaten had en nog slechts korten tijd varende was, werd in l et Nauw van Ca lais het afschieten van vuurpijlen waar genomen en kort daarna werden twee lichtjes op het water gezien, waarop later hulpgeroep werd gehoord. Begrij pend? dat men zeer vermoedelijk met een scheepsramp te doen had, werd bij gedraaid en spoedig kon een reeds wa ter-makende roeiboot met 11 schipbreu kelingen tangszij het schip worden getrokken De mannen, vormende het grootste deel van de uit 16 koppen be staande bemanning van het Grieksche stoomschip „Yolanda", werden aan boord van de mailboot gebracht. Het bleek, dat de „Yolanda" een op- geveer 800 ton groot stoomschip, ro mende met een lading cokes van New castle naar Duinkerken op onverklaar bare wijze lek was geworden en zinken de was, toen de bemanning het om half tien vc-rliet. Het was 12 uur toen de mannen aan boord van de „Prinses Juliana" kwamen. Even later werd waargenomen, dat de „Yolanda" in brand was geraakt. Van de overige 5 man werd niets waargenomen, maar wel kon worden vastgesteld, dat een ander stoomschip ook zoekende was, zoodat er kans is, dat dit schip de ove rige leden der bemanning oppikte. Onder de geredden bevonden zich de kapitein, de eerste machinist, 3 matro zen, de kok, een hofmeester, een don keyman en 3 stokers. Een van het, uit personen van ver- schilende nationaliteit bestaand troep je, een neger, was reeds bij het aan boord komen aan een vinger verwond en werd voorloopig verbonden. Bij aan komst alhier was de wonde dermate verergerd, dat de man zich in het St. Jozeph-ziekenhuis onder geneeskundige behandeling moest stellen. Aan boord van de „Prinses Juliana" waren de mannen eerst in de gelegen heid gesteld hun kleeren te drogen in de machinekamer, waarna zij een slaap plaats kregen. Een telefoonkabel stukgevaren. Zaterdag is een -kabel van de telefoon voor de schipbrug stuk gevaren. Ten gevolge hiervan is een belangrijke sto ring "voor een gedeelte der tetefoon- abonné's ontstaan, welke vermoedelijk ongeveer een week zal duren. Bij deze storing zijn betrokken de abonné's aan den Koningsweg, Lamp- sensstraat, De Ruyterstraat en den Prins Hendrikweg. Zaterdagavond gaf de Dames-Zang- vereeniging „Het Eiland", onderafdee- ling van het Eiland-comité, in het Con certgebouw aan de Emmastraat, onder leiding va., den heer J A. Hotlaers, een goed geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd de operette „Roza, de schoone slaapster in 7 afdeelingen. Door liet eiland-comité waren moeite noch kosten gespaard om het geheel zoo aantrekkelük mogelijk te maken. Vooral de costumes der feeën in het tweede be drijf waren zeer kunstig bewerkt. Het 4e bedrijf kwam door de lichteffecten zeer zekei nog meer tot zijn recht. Een woord van lof mag aan de medewer kenden friet onthouden worden, daar allen zonder onderscheid hun beste beentje hebben voorgezet. Na de pauze werden door de dames nog enkele liederen gezongen, waarvan „Herinnering" door het langdurig ap plaus herhaald moesi worden. Door de vereeniging werd aan 'ien 'leider den heer J. A. Ho'laers, ais Wijk van waarceering voor zijn gewaardeer de diensten een inuziektasch aangebo den. Een gezellig bal besloot dezen voor het Eiland-comité zoo succesvolien avond De heeren P. Drever en G. C. Sinke alhier, zijn bestemd voor den dienst in Ned. Indië, beicjen om te worden aan gesteld als opzichter in een werkplaats (bij den dienst der staatsspoor- en tram wegen. Het op de werf der firma A. V-uij-k Zo-nen te Capelle a.d. ijsel gebouwde stoomschip „Woisum" voor de maat schappij „Oostzee" te Amsterdam, is alhier aangekomen, ten einde aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" machines en ketels in te nemen. Naar wij vernemen heeft de P>ov. Zeeuwsche schoonheids- en archeelogi- sche commissie schriftelijk haar dank betuigd aan den heer'J W. Vienings te Goes, lid der Prov. Staten, voor zijn kloek initiatief tijdens de jongste Sta- tenzitting voor het behoud der Zeeuw sche monumenten. Wel werd de motie- Lindeijer aangenomen, maar de stoot werd toch door den heer Vienings ge- geve in een krachtige sympathieke rede. SOUBURG. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die wegens ziekte van den burgemeester door den heer Melis werd gepresideerd, was van* Ged. Staten bericht ingekomen, dat het raadsbesluit tot het verleenen van een voorschot aan de won-ingbouwverecni- ging door hun college was goedge keurd. Ook was ingekomen een schrijven van den inspecteur der posterijen, dat de hangbus -door een standaardbus zou worden vervangen. Tot tijdelijk wethouder werd- be noemd de heer A. de Visser, die deze benoeming aannam. Een verzoek van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren om een bijdrage voor het rust- en vacantieoord werd voor kennisgeving aangenomen-. De bekende circulaire van Ged. Sta ten omtrent regeling der jaarwedden van de wethouders, kon geen in stemming vinden. Besloten werd Ged. Staten te berichten, dat men deze jaar wedden onveranderd wenscht te laten. De door Ged. Staten voorgestelde regeling der jaarwedde van den ambte naren van den burgerlijken stand werd goed gevonden. Verder wera besloten de jaarwedde van het hoofd der bewaarschool, mej. P. A. M. Hondius met ingang van 1 Januari 1921 te brengen op 1400. Naar aanleiding Van een schrijven van den Commissaris der Koningin in verband met verhooging van de opcen ten op de grondbelasting, werd beslo ten deze opcenten niet te verhoogen. Een verzoek van den veldwachter om in plaats van een vergoeding voor Meeding, vrije kteeding te ontvangen, werd niet ingewilligd. Hierop gin>g de vergadering over in eene met gesloten deuren ter behande ling van reclames hoofdelijken omslag en vaststelling suppletoir kohier hoof delijke omslag. Bij de rondvraag „werd door den voorzitter medegedeeld? dat de water voorziening, zoo noodig, a.s. Maanag weer zal beginnen. Door den (heer Jobse werd de prijs van het brood ter sprake gebracht, die in vergelijking met andere gemeenten zeer hoog is. (Daar wij wederom geen verslag van deze vergadering ontvingen onze gewone verslaggever was verhinderd hebben wij bovenstaande aan „de Zeeuw" ontleend.) KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen net beroep naar Doetinchem door dr. K J. Brouwer, evangelisatie-predikant te Amsterdam, die voor de toezegging an beroep naar Vlissingen heeft bedankt. Hulp voor predikantsweduwen en _oude predikanten gevraagd. Dr. M. J. A. de Vrijer, te Bloemen - daal en ds. De Boer fe Grootebroek doen een beroep op het Nederiandsche volk om hen te 'helpen een kapitaal bij een te brengen voor leniging van den nood van predikantsweduwen en oude predikers. Er zijn weduwen, die met 350 pen sioen moeten- probeeren, zich te redden en predikanten, die met hun vrouw moeten rondkomen van 500 a 800. Om allen te helpen is zeker 200.000 noodig. Voor dit doel zal bij de oude jaarsavondgodsdienstoefening een col lecte worden gehouden. Aan de predi kanten de Vrijer en Boer kunnen ook giften worden gezonden. Het hoofdbe stuur van den Bond van Nederiandsche predikanten zal de gelden- doen toeko men aan hen, bij wie de nood het hoogste is gestegen, zonder te zien naar onderscheid van kerkgenootschap of richting. Kerkvoogden der Ned. Herv. gom. te Deventer hebben ook dit jaar de Groote kerk beschikbaar gesteld voor het Kerstcongres der S. D. A. P. Christ. Geref. Kerken. Beroepen te Arnhem ds G. Wisse te Driebergen. Ds. Wisse. Donderdagavond heeft ds. Wisse zijn intrede als predikant bij de Ohr. Geref. Kerk -gedaan met het vervullen van een weekdienst te Amsterdam. Zooals men verwachten kon, was het gebouw stamp en stampvol. Ds. v. d. Schuit nam voordat ds. Wisse de zegen uitsprak, het woord en heeft een tref fende toespraak gehouden tot ds. Wis se, waarna alle aanwezigen opstonden en hem de bede uit Psalm 20 1 toe zongen. A.s. Woensdag zal ds. Wisse voor het eerst optreden met het on derwerp „Mijn uittreden uit de Geref. Kerken". Ook deze eerste lezing zal te Amsterdam plaats hebben en wei in de Luthersche Kerk. De Lager Onderwijswet 1920. Bij Kon. besluit is bepaald, dat kin deren, die tot een school voor gewoon lager onderwijs worden toegelaten, bij het begin van het schooljaar of van den schooicursus den leeftijd bereikt moeten hébben van zes jaren, vermin derd met zooveel tijd als de helft be draagt van den klasduur dier school. Onder schooljaar of schooicursus wordt verstaan.de in het leerplan der school vastgestelde klasseduur. De kinderen, die een school voor gewoon lager onderwijs bezoeken, moeten die schooi verlaten, wanneer zij de klasse doorioopen hebben, waarin" zij bij het bereiken van den vijftienjarigen leeftijd waren geplaatst. Voorts is bij Kon. besluit bepaald, op welke wijze voor de openbare la gere schoten en voor de openbare cur sussen voor vervolgonderwijs het ont werpen, vaststellen en wijzigen ge schiedt van de regeling van de school tijden en van de vacantiëm, het leerplan en de aanwijzing van de bij het onder wijs te gebruiken boeken en de verdee ling van de school of van den cursus in klassen, indien de regeling voor meer dan een school of voor meer dan een cursus gelijkelijk werkt. Daaruit blijkt dat Burg. en Weth. de regeling vaststellen in overeenstem ming mei den inspecteur, na advies van een commissie uit de hoofden en onder wijzers. Gebrek aan leerkrachten. „Hei Schoolblad" deelt mede, dat voor eén vacature te Finsterwoidc geen enkele sohicitant opkwam, en dat er nu een herhaalde oproeping is dat zich voor een vacature te Krompolder twee liefhebbers aanboden, waarvan de een reeds elders is benoemd, terwijl een jaar geleden in die plaats voor één va cature twaalf gegadigden waren dat van drie sollicitanten te Balkbrug een afviel wegens benoeming elders, num mer twee werd benoemd, doeh bedank te, er is nu een herhaalde oproeping. Aan de Muloschool te Dedemsvaart waren twee sollicitanten. Voor een der vacatures geschiedt nu een herhaalde oproeping. Voorts deelt het blad mede, dat met 1 Januari een der openbare scholen te 's-Gravenhage wordt opgeheven. Nu heeft het personeel, dat daardoor bui ten betrekking komt, een lijst gekregen van niet minder dan 49 vacaturen. RECHTSZAKEN. Wethouder Heykoop en de personeele belasting. De heer W. Heykoop, wethouder van Rotterdam, had geweigerd het in schrijvingsbiljet voor de personeele belasting 1920 in te vullen. Hij moest dientengevolge Zaterdagmorgen voor de Rotterdamsche rechtbank terecht staan wegens overtreding der wet van 16 April 1896. De hec-r Heykéop had verstek laten gaan. De ambtenaar van de 'belastingen, die proces-verbaal had opgemaakt, verklaarde bij zijn verhoor den heer Heykoop herhaaldelijk te hebben ge waarschuwd. Hij was echter steeds zeer onheusch behandeld. De heer Heykoop had ihem daarbij verklaard, geen tijd te hebben voor dergelijke beuzelingen. De rijks-advocaat, mr. van V/alsum, vroeg voor den wethouder van Rotter dam een boete van 100. Het O. M., waargenomen door mr. Rombach, vereenigde zich met dezen eisch en vroeg subsidiair 30 dagen hechtenis. MARINE EN LEGER. De uit F>ost-lndië teruggekeerde of ficier-machinist 3e klasse G. den Her tog wordt alhier geplaatst. De luitenant ter zee 3e klasse H. Th. de Br oij iter beschikking gestelc en bestemd o 15 Januari a.s. per stoom schip „Patiia" van den Rotterdamse en Lloyd, naar Oost-lndië te vertrekker Bij Kon. besluit is aan luitenant ter zee 2c klasse bij de Kon marine-restr- ve J. W. de Jong, vergunning verleend om, zoolang hij ais gezagvoerder in dienst is bij de Kon. Nederiandsche Stoombootmaatschappij, op het Neder- landsch koopvaardijschip onder zijn be vel de reservevlag ais natievlag te voe ren. Aan alle militairen, die wegens net gescheiden leven van hun gezin van rijkswege een abonnement voor spoor en tram ontvangen en dagelijks hun ge zin kunnen bezoeken, zal ter tegemoet koming in de kosten verbonden aan het gebruik van het 2e ontbijt buiten hun gezin een toelage worden toege kend van 75 cent per dag, te rekenen vanaf 1 November jl. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Zaterdagmiddag werd door het be stuur der woningstichting „Volksbe lang te Middelburg aanbesteed het glas-, verf- en behangerswerk voor 114 ééngezinswoningen en één winkelhuis aan den Stijfselweg. Ingekomen waren de volgende 36 bil jetten J. Cappon en Clement te Mid delburg 73.000 G. M. Smolders, Mid delburg ƒ71.500 j. Roelse, Vlissingen ƒ69.465; A. de Landmeter, Vlissingen ƒ69.425; J. J. Hesteren, Haarlem ƒ69.000; A. Kuijpers, Haarlem ƒ68.000; J. Vreke, Domburg 67.975 j. Ortelee, Middelburg ƒ67.030 J. A. van Puffe- len, Middelburg ƒ66.750; H. Minaer- houd. Domburg 65.935 D. P. Barto, Middelburg ƒ65.750; H. Sukkel, Mid delburg 65.500 J. C. van Laere, Mid delburg 62.000 J. L. A. v. d. Ven, Souburg 59.900 G. Kletter, Utrecht ƒ59.600; H. Doesburg, Utrecht 59.500; H. Pothof, Groningen ƒ58.960; H. Schild Zoon, 's-Gravenhage ƒ58.340; firma ved. A. Heijboer en Zoon, Mid delburg 57.000 S. Holstein, Haarlem 56.700; H. J. Nelisscn, Haarlem f 55.800; P. Pieterse, Vlissingen 55.050; A. J. de Zeeuw, Terneuzen 53.750 M. van Stee, Goes 53.400 A. J. van Miert, Middelburg ƒ53.439 P. W. van Kuijck, Tilburg 52.259; J. Korporaal, Sliedrecht ƒ49.000; H. Pieterse, Middelburg 48.964 J. Tromp, Haarlem ƒ47.960 A. F. Noest, Middelburg ƒ47.750; Th. v. d. Stelt, Sliedrecht ƒ46.700 M. J. van ljzerloo, h'ruiningen 45.700 S. P. Voibeda en H. B. Siers, Ommen ƒ44.000; H. J. Stoei, Hansweert 42.800; firma Fr. Verheijde <S Zoon, Boxtel ƒ40.900; firma J. A. v. Esch. Oisterwijk ƒ37.100. Gewest Zeeland van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond. In liet Schuttershof te Middelburg werd gisterenmiddag de jaarvergade ring gehouden van het gewest Zeeland van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond onder voorzitterschap van den heer W. de Graaf. De voorzitter zeide in zijn openings woord, dat het afgeloopen jaar voor het gewest tamelijk vruchtbaar is geweest de samenwerking tusschen de verschil lende organen liet niets te wenschen over. Het turnleven ;n de Zeeuws ,-he kringen was zeer opgewekt. In Brabant was dit aanvankelijk minder, maar op 7 November werden met groot succes te Bergen op Zoom vaardigheidsproeven afgenomen. Spr. wijst op het goede werk van den heer J. J. Th. Bakker, den gewestelijken secretaris, die in verschil lende met die kwaliteit onderteekende stukken op het nut,van lichamelijke ont wikkeling wees. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur in zijn vergadering van 's mor gens besloten heeft éen telegram te zenden aan den algemeenen voorzitter van het verbond, den heer J. C. Heine, die reeds eenigen tijd ziek is. om hem namens tiet gewest een spoedige beter schap toe te wenschen. Hierna bracht de secretaris, de heer Bakker, tiet jaarverslag uit, waaiuit wij aanteekenen, dat te Middelburg aan de vaardigheidsproeven 5 dames en 10 heeren, te Goes één dame en 3 liecren en te Bergen op Zoom 2 dames en 27 heeren of totaal 8 dames en 40 heeren deelnamen. Aan 3 vereenigi-ngen kon 't diploma worden toegekend, namelijk aan „Me- dioburgum" (dames), „Volliardirg"* (dames en heeren) en „Ons Huis" (da mes en heeren). Het marschspeldje werd verdiend door 56 dames en hee ren. Voor de eerste maal kon. het on- derscheidingsteeken voor het viermaal deelnemen aan de marsehen in dit ge west worden toegekend en wet aan mej. A. Decoster te Vlissingen. Het gewest telt thans 24 vereenignigen met 533 le den (406 heeren en 127 dames), terwijl er verder zijn 22 eere-leden, 12 leden van verdiensten, 613 ondersteunende le den, 296 jongens- en 155 meisjes-ad- spiranten. Hulde brengt de secretaris aan den heer Bartelse, secretaris van den kring Zuid-Beveland, voor zijn wijze van werken en zijn geregeld op de hoogte houden van het gewestelijk bestuur van alles wat in den kring omgaat, dit is een voorbeeld voor anderen. Het Kon. Ned. Gymnastiekverbond moet zorgen klaar te zijn voor de mooie taak die liet wacht als de wet op de li chamelijke oefening in werking treedt. Na enkele toelichtingen werden re kening en begrooting goedgekeurd, daar de kascoinmissie alles in orde heeft bevonden. Volgens het jaarverslag van de technische commissie was de deelne ming aan de voorturnerslessen van de dames beter dan van de heeren. Men moet nog beter gaan inzien, dat deze lessen zijn, opleidingen en geen gele genheid om eens gezellig met elkaar te turnen. Volgens de T. C. moeten de vaardig heidsproeven zooveel mogelijk door de gewestelijke technische commissie wor den afgenomen. Het minder goed van stapel loopen van de gewestelijke t it- voering te Breda ligt daaraan, dat het terrein nit in orde was en de controle maatregelen onvoldoende. Onder dankzegging voor het door den lieer C. T. Ruben uitgebracht verslag, wees spr. op liet belangrijke werk \an de T. C. en sloot er zich volkomen bij aan, dat de kringen voor de vaardig heidsproeven zullen vragen toezicht van een of meer der leden van de T. C. Nadat de voorzitter de behaa'de marschspeldjes had uitgereikt met en kele toepasselijke woorden, waren de verkiezingen aan de orde. Herkozen werden tot voorzitter, de heer de Graaf, tot secretaris de neer Bekker, tot penningmeester de hter Willems en tot leden der T. C. de nee- ren J. F. M. Schuurbiers, Bergen op Zoom C. T. Ruben, Goes A. C. Kie viet, Oostburg en G. W. Klinkspoor te Breda. Tot afgevaardigden naar de zomer vergaderingen in 1921 werden gekoien de heeren Bakker, Schuurbiers en G. van Mastbergen,en tot hun plaatsver vangers de heeren Becht, van Rijssel en Lontmers. i— In vervolg op de besprekingen, ge houden in de buitengewone vergadering van October jl., werd thans besloten, dat in 1921 en 1922 zal gebruik worden gemaakt van de subsidies van ƒ500 voor het geven van een leiders- en zoo mogelijk ook leidsterscursus en daar op ook toe te laten drie personen uit het Zuidergewest, daar dit gewest ijn rechten op de subsidie aan Zeeland heeft afgestaan. In verband met dit punt der agenda, had de kring Bergen op Zoom de vol gende motie voorgesteld „de alpe- meene vergadering van het gewest Zee land K. N. G. V. spreekt de wenschelijk- lieid uit, dat aan het Rijksexamen voor leider van lichaamsoefeningen ook kan worden deelgenomen door niet-onder- wijzers, waarvan de algemeene ontwik keling eventueel door een afzonderlijke examen-eisch kan worden vastgesteld". Deze motie lokte een levendige ge- dachtenwisseling uit en vond vooral be strijding bij den voorzitter, die meent, dat een onderwijzer paedagogische er varing noodig heeft om als leider op te treden, dat anderen missen, ook al zijn zij ontwikkeld genoeg. Van de voorstanders der motie werd eerst er op gewezen, dat de vereenig'n- gen door een directeur met een getuig schrift aan te stellen, recht op rijks subsidie hebben van 150, maar andere bespraken meer het idieele dan ihet ma- terieele belang en meenden, dat perso nen met opleiding b.y. aan een H. B. S. toch ook in de gelegenheid moeten wor den gesteld. De voorzitter wees er ook nog op, dat de minister voor zulk een wijziging aan te brengen eerst advies vraagt aan de daartoe aangewezen personen en deze zijn dat is spreker bekend tegenstanders. De motie werd ten slotte aangenomen met 18 tegen 7 stemmen. Als plaats waar vermoedelijk in 1321 een gewestelijke uitvoering zal plaats hebben, werd Goes aangewezen en als plaats voor de volgende algemeene ver gadering Bergen op Zoom. Biljarten. Voor den Walcherschen Biljartbond had gisteren een wedstrijd plaats voor de eerste klasse vijftallen. Ie prijs, verguld zilveren medaille, door de vereeniging „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer W. Minderhoud te Middelburg, met een totaal van 715 punten 2e prijs, zilveren medaille, door de vereeniging „Door Oefening Verbete ring", gevestigd bij den heer A. J. van Holm, Koningsweg alhier, met een to taal van 642 punten. Door de vereeniging „V. O. V.", ge vestigd te Souburg, werd een totaal van 630 punten behaald. Motorwielrijden. De kortelings ge vormde commissie voor den Winterbe- trouwbaarheidsrit door Nederland heeft het initiatief genomen voor een rit van niet minder dan 1420 K.M., af-te leggen in drie dagen en wel op Donderdag 3, Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Februari a.s De route wordt verdeeld over drie da gen en loopt den eersten dag over de volgende trajecten Traject A, 's-Gravenhage, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Zwijndrecht, Dord recht, Willemsdorp. Totaal 50 K.M. (Dit is het benzineverbruiktraject. Voor de minste verbruikers over dezen af stand worden prijzen uitgeloofd). B Willemsdorp (overzetveer), Moer dijk, Zevenbergen, Standaardbuiten, Oudenbosch, Oud Gastel, Kruisland, Wouw, Bergen op Zoom, Woen-sdrecht. Rilland, Krabbendijke, Kruiningcn, Schort, Biezelinge, Kapelle, Kloetinge, Goes, 's Hc-er Hendrikskinderen, Wisse- kerke, 's Heer Arendskerke, Sloedam, Nieuwland, Brigdamme. Serooskerke, Oostkapelle, Domburg. Totaal 123.9 K.M. C. Domburg, Aagtekerke, Middel burg, Nieuwland, Sloedam, 's Heer Arendskerke, Wissekerke, 's Heer Hen drikskinderen, Goes, Kloetinge, Kapelle Biezelinge, Schore, Kruiningen, Rilland, Woensdrecht, Bergen op Zoom, Wouw, Roosendaal, Etten Princenhage, Breda. Totaal 115.9 K.M. Een fraaie rondrit over Zeeland dus. D. Breda, Dorst, Tilburg, Hilvarcn- beek, Lage Mierde, Hooge Mierde, Rui- zel, Bladel, Hapert, Duizel, Eersel, Steensel, Veldhoven, Meerveldshoven, Blaarshem, Gestel, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Someren, Aster,, Meyel, Pannin- gen, Maasbree, Blerich, Venlo. Totaal 132.4 K.M. Totaal ie dag 422.2 K.M. 7 uur verplichte rust. Luchtvaart. Een militair vliegtuig' met 7 vliegeniers, dat op een proeftocht was tusschen Liverpool en Ierland, is, op één mijl van de lersche kust, veron gelukt en de inzittenden zijn in het water terechtgekomen. Het is een groot wonder, dat een voorbijgaande stoomboot, die naar Li verpool voer, de menschen heeft kun nen redden. Het vliegtuig is geheel ver loren-. Een vliegavontuur in den mist Mist is een van de allergevaarlijkste vijanden van de vliegeniers. Zoo vertelt „Óns Element" Ihet volgende voorval op de Kooij -bij den Helder Den 'heelen morgen had het zwaar gemist, het slappe Zuidenwindje en dé zon zagen geen 'kans de bank te bre ken de weerberichten uit het heele land gaven mist, maar zie, 's middags komt er wat Westenwind uit zee, scheurde den mist aan flarden, de toe stellen werden buiten gezet, de motoren

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2