Jacques Dekker's Voorburg DEUTSCHE BlCOfl ersonen, LND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand ADVERTENT1ËN Kerstmis- en Nieuwjaarskaarten Weihnachtstolien. Amandelstollen. Apfelküchen. ebben gevestigd j, gedurende de December. E N g, Badhuisstraat [aar, Kanaalstraat led. Loodswezen, felsen, kanaalstraat 38, kanaalstraat 138, lalstraat 138, van r Ned. Loodswte- jassluis. hg, Boulevard de |ed. Loodswezen, >etsluis: Ispondent, Schel- lim. M., Aagje De^- imnaaister, Ver- |van Rheden. -Van Rose velt, ran Hoofdplaat, ïlgisch Loodswe- |Ter Neuzen, lomaker, Nieuw- >et. rankfort, zonder. Helder, jan, Nieuwendijk Ier, Kanaalstraat [ktuigmaker, Ho- I Leger des Heils, im. des Heils, Gra- ler, Coosje Bus- jCoosje Busken- ling, Boulevard Idbakkersknecht. j/ossemeer. Aagje Deken- loodsleerling, Oostende, jurman, Kasteel- EN: naar Delfzijl. 2, naar Leerdam. |n 12, naar Hel de Ruyter 76, bnstraat 14, naar I 85, naar Breda. IfdSap, Zand-. ndweg 20, naar eg 20, naar Ra pst ra at 50, naar beuse, Vlaming- buakkelaarstraat |t 2, naar Krui- Evertsen, naar |rug, Aagje De mi. nstraat 69, naar |i straat 38, naar 1 54. naar Den lat 9, naar Ant- Ihekade 2, naar 5, naar Rotter— Moorstraat 3, In betreft, zou dit niet ge- gsplaats, doch loor de zeega- gebied in dit eig" het ver- |avenv dan zou Tgebied moeten li in dat geval een bedroefd formeele uit- |g staatsbedrijf |en< anders ge- nergens. Wat helde" zooals jeft te. noemen, laar de getrof- laar „Ook een J willen overla-, Ihet .hun werk, |egen bezwaar, hij wel eens. kon hebben, brengen:, met deel van Ne.- ■ran derde. Ir dienaar van (it. een Staa^ zoo solide is 4et opwekken Jzijds dus over- |rzoek ik „Ook gen boezem te X, krissen in Belgische on- Iressen volgens ligt Aanvang- leen duurtetoe- slag van 600 frs. huishuur voor onge- huwden 200—500 frs., voor gehuwden 400—1000 frs. (naar de classificatie ■der gemeenten) 8 jaarlijksche verhoo gingen van 200 frs., 4 tweejaarlijksche verhoogingen van 200 frs., 2 driejaar- lijksche verhoogingen van 200 frs. en 1 verhooging na het 25ste dienstjaar van 400 frs., totaal der verhoogingen 3200 frs. hoofd der school voor zijn admi nistratie 600 frs. kindertoeslag 182.50 frs. per kind beneden 18 jaar en diplo ma's maximum 300 frs. de economische toestand in duit5chland. De ochtendzitting der conferentie van financieele deskundigen der geallieer den en van Duitschland was gewijd aan de uiteenzetting van den Duitschen af gevaardigde Schroder, die in donkere tinten den economischen toestand van Duitschland afschilderde en een over zicht gaf van den toestand der gewone begrooting. De afgevaardigde hoopte dat het Duitschland niet zal vergaan gelijk Oostenrijk, tenminste dat de ge allieerden Duitschland niet het mes op de keel zullen zetten. soviet rusland verlangt naar vrede. Trotzky heeft op het economisch congres te Moskou verklaard, dat het roode leger tot de helft van zijn tegen woordige sterkte zou worden vermin derd. De sovjet-regeering zal inet aiie middelen beproeven den vrede te hand haven en een definitieven vrede met de groote mogendheden te erlangen door ver strekkende concessies. De omstan digheid, dat Engeland een voorstel tot een handelsverdrag met de sovjet heeft laten overhandigen, doet hopen, dat de vrede niet ver meer af is. Trotzky maakte ook gewag van de ernstige contrasten, die russchen leger en volk in Rusland zijn ontstaan. Deze con trasten zouden door de reorganisatie van ihet leger uit den weg worden ge ruimd. EEN BOLSJEWISTISCH SCHRIK BEWIND. Volgens te Konstantinopel ontvangen berichten hebben de bolsjewiki gedu rende de twee weken, dat zij de Krint bezetten, een groot aantal militaire en civiele personen doodgeschoten. De eerste terechtstellingen hadden in Se- bastopo! plaats, waar de bolsjewisten meer dan 500 havenarbeiders lieten doodschieten die bij de inscheping van de troepen van Wrange! behulpzaam waren geweest. Volgens een ander bericht zijn er tusschen 28 en 30 November te Sebas- topol 2836 personen terechtgesteld, waaronder 366 vrouwen. In verband met een inbraak in het wisselkantoor van de firma Sanders <S Co. in de Passage te 's-Gravenhage, heeft de politie vier personen aange houden, die verdacht worden zich aan deze inbraak te hebben schuldig ge maakt. Een honderdjarige. De weduwe M. Hoekstra, sedert vijf jaar verpleegde in het gasthuis der ge meente 't Bildt (Fr.), is Woensdag 100 jaren geworden. Ze is nog recht van lijf en leden. Alleen wordt ze een beetje doof. Aan bewijzen van belangstelling ontbrak het de jubilarisse niet. Gisterenmorgen zijn per stoom- schelpzuiger van Terschelling en Vlie land te Velzen aangebracht de lijken var. 16 Engelsche matrozen, die gedu rende den oorlog aldaar waren aange spoeld en voorloopig begraven. Te Vel zen werden zij overgeladen in een ge- reedsfaanden wagon, waarmee de lij ken werden vervoerd naar de gemeente Bloemendaai, om aldaar te worden bijgezet in een gemeenschappelijk grai voor Engelsehe lijken, aangespoeld langs onze kust van Terschelling tot Hoek van Holland. Gisterenmiddag, terwijl het op het ijs van den Crooswijkschen singel te Rotterdam zwart was van jongens, waagden enkelen zich op het. ijs van de Rotte. Plots een gil, vier kinderen, drie jongens en een meisje, zakten door het ijs. Van alle kanten kwam hulp toesnel len. Enkele mannen wagen zich met tusschenruimte en verbonden door tou wen op het ijs, ladders en stokken wor den aangedragen. Na veel moeite ge lukte het twee jongens en een meisje te redden. Een man begeeft zich zelfs te water en bijna lukt het hem het knaapje op het ijs te brengen, als door het bre ken van het ijs. de jongen weer omlaag schiet. Met veel moeite wordt deze moe dige redder door middel van een dreg zelf weer op het ijs getrokken. De moe der van het knaapje komt toegesneld, maar moet worden tegengehouden en ten slotte radeloos worden weggeleid om grooter ongelukken te voorkomen. Na veel moeite gelukt het den jongen op te halen, die evenwel reeds was over leden. In een kiosk aan de Regentes- senlaan te 's-Gravenhage is gisteren een ernstig geval van gasverstikking geconstateerd. In de kiosk waarvan 'de deuren gesloten waren en zelfs de brie venbus met couranten was dichtge maakt, vond men de 29-jarige kiosk juffrouw en een 22-jarigen jongeman met wien zij verkeering had, in bewus- teloozen toestand. Twee gaskranen stonden geheel open. Een geneesheer kon bij de juffrouw slechts den dood constateeren. De jongeman werd in be- wusteloozen toestand naar liet gemeen teziekenhuis vervoerd. In een woning aan de Snijderstraat te 's-Gravenhage geraakten gistermiddag de kleeren van een 13-jarig meisje in brand. Met ern stige brandwonden overdekt werd het kind naar het gemeenteziekenhuis over gebracht. Gisterennacht is een werk man aan boord van het aan het terrein van de Rotterdamsche Droogdok-Maat schappij te Rotterdam liggend stoom schip in een ledig, twaalf meter diep ruim gevallen. De man brak beide en kels en kneusde enkele ribben. In het Helpener Diep te Groningen zijn vijf jongens door het ijs gezakt, waarbij een 17-jarige jongen is verdronken. Een vrachtrijder uit Boskoop is op droevige wijze om het leven gekomen. Met een geladen wagen langs den Voorweg rijdende, liep een der wielen van het voertuig af. De wagen kantelde daardoor. Bij het opvijzelen van den wagen, waartoe de man zich onder den wagen begaf, schoot de kelderwind uit, met het gevolg dat de man den zwaren wagen op zijn lichaam kreeg en de dood bijna onmiddellijk intrad. Daar het de aandacht van de buren trok, dat een 73-jarige alleen wonende weduwe té Culemborg sedert een paar dagen niet meer te zien was, werd de politie ge waarschuwd, die na verbreking der huisdeur, haar dood op den grond naast het bed liggende aantrof. Bij een ge neeskundig en justitieel onderzoek werd vastgesteld, dat de vrouw uit bed was gevallen en niet meer de kracht had op te staan en aldus stierf. De chef- machinist, werkzaam aan de Friesch- Groningsche Coöperatieve beetwortel suikerfabriek te Groningen kreeg bij het afwerpen van een riem op het vliegwiel den stok, waarmee hij dien arbeid ver richtte, in den buik en was kort daarop een lijk. De vraclitlogger „Gevaerts van Simoris Haven" van de reederij j. de Duik en Zn. te Scheveningen, is in den stormnacht van 4 December, 25 mijl Z.O. van Sunderland, door zware stort zeeën beloopen, met veel schade en op levensgevaar te Middlesbro aan Perth binnen gekomen, met verlies van de scheepsboot, een gedeelte deklast en zeilen. Het schip had dwarsliggers tot lading. Het vliegongeluk bij Londen. Bij het verschrikkelijke vliegongeluk te Cricklewood bij Lon den, waar 4 personen, onder wie een Nederlander, levend verbrandden, zijn twee van de 4 passagiers die er het le ven afbrachten aan den dood ontsnapt door tijdens den val uit het yenster van de cabine te springen. Een ander pas sagier wiens kleeren in brand geraak ten, rolde zich over den grond en slaag de er in de vlammen te dooven. Alexander Bona, agent voor een Tu- rijnsche firma, een der ontsnapte pas sagiers, vertelde ik bevond mij in een der achterste kajuiten met 3 andere passagiers, onder wie mijn vriend Cu- rioni. Toen de machine tegen de hooge boom botste scheen zij een ciogenblik stil te staan en zij begon daarop snel te dalen, ik begreep dat de eenige red ding lag om zoo spoedig mogelijk uit het vliegtuig te springen en ik riep Cu- rioni toe mij te volgen. Ik sloeg een van de dikke mica-vensters stuk en sprong er uit op ongeveer 5 meters hoogte. Ik kwam op den grond terecht bijna te gelijkertijd als het vliegtuig en toen ik naar Curioni omzag, bleek het dat hij uit het vliegtuig was gesprongen juist op 't oogenblik dat het tegen den grond botste. Voordat hij echter weg kon loo- pen had hij brandwonden in 't gelaat gekregen. Van een der r.ndere passa giers waren de kleeren in brand ge raakt. Zoowel Bona als andere ooggetuigen van den val der machine zeggen, dat deze onmiddellijk in brand vloog toen zij op den grond lag. Het vliegtuig was in den tuin van de villa terechtgekomen en de motoren waren diep in den grond weggezakt. Er was plaats in de kajui ten voor 21 passagiers. Niet 14000, maar 4000 passagiers zijn door de Handley Page Mij. sedert September 1919 vervoerd. Meer dan 2000 vlieg tochten tusschen Parijs en Londen zijn gemaakt met slechts één ongeluk. Er is wellicht geen beroep zoo winstgevend als dat van fihnartist of -artiste, wanneer nten maar eenmaal beroemd is. Thans verneemt, de „Daily Tele graph" uit Berlijn, dat de bekende film- actfice Pola Negri een contract voor 3 jaar heeft afgesloten met een Ameri- kaansche firma, waarvoor zij wordt „afgescheept" met een kleine twintig millioen mark, ofwel 250.000 dollar per jaar. Daar zij dit niet genoeg schijnt te vinden, om haar costumes en reiskos ten te betalen, krijgt zij deze vergoed, alsmede een wekelijksch salaris van vijfhonderd dollar, voor den tijd dat zij in Amerika vertoeft. Hiervoor moet zij zich verplichten rollen te vervuilen in zes films per jaar, waarvan er drie in de Vereenigde Staten en drie in Duitschland zullen worden opgenomen. Te Berlijn is ingevolge aangifte zijner vrouw aangehouden de koetsier Scholz, hij wordt verdacht in 1898 en volgende jaren twee zijner zwagers, een meisje te Dantzig, een krankzinnige vrouw te Falkenrode en een meisje te Spandau vermoord te hebben. De vier eerstgenoemde moorden zijn aange zien ze meer dan 20 jaren geleden ge pleegd zijn verjaard. De moord te Spandau echter geschiedde in 1908, I zoodat Scholz daarvoor vervolgd za! worden. Over 17e eeuwsche mode. in de zeventiende eeuw kwamen naast zware zijden en brokaat- stoffen, die voordien meerendeels ge dragen waren, ook voor 't eerst de lich tere stoffen in gebruik. Zoo kreeg men b.v. zijde met een wollen draad er door heen, die Kamlot werd genaamd, een andere soort heette Ferandine. Tobin was een gemoltreerde taftzijde. Een dunne stof, grauw van tint, geweven uit wol en zijde, noemde men Grisette. Zij werd in Frankrijk nog al veel gedragen door de vrouwen der laagste standen. Aldus ontstond de naam Grisette. De Fransche mode-handelaren bedachten ook de meest fantastische namen voor de kleuren der stoffen die in dat tijdvak meestal draaiden om geel, groen en grijs, in oneindig veel varjatieën. Men kende de tint vroolijke weduwe, of wel zieke Spanjaard. Een andere kleur heet te vergiftigde aap, en dan had men nog pokkenkleur. Heel gedistingeerd zijn de benamingen niet en zij spreken dan ook duidelijk van den ruwen geest die nog in dien tijd heerschte. Te Liverpool zijn twee jongens tijderts het bouwen van het onlangs van stapel geloopen stoomschip „Sa maria" van de Cunard-line op worider- I bare wijze aan dep dood ontsnapt, j Toen liet schip voor het laatst werd geïnspecteerd, hoorde men een zacht kloppen en men bemerkte, dat twee leerling-monteurs in den dubbelen bo dem van het schip ingesloten waren. De arbeiders hadden hun aanwezigheid daar niet opgemerkt en de platen, wel ke de schroefruimte bedekken, werden vastgeschroefd, zoodat de jongens op gesloten waren. Ze zouden van verstik king of honger omgekomen zijn, als I hun geklop niet de aandacht had ge- trokken. Men stelde een onderzoek in, om nauwkeurig te weten, waar ze wa- 1 ren, schroefde de platen» los, en haalde de jongens te voorschijn. Ze waren zoo verzwakt, dat ze, toen ze boven kwa men, in zwijm vielen. TWEEDE KAMER. VGRAVENHAGE. Met 45 tegen 24 stemmen» werd verworpen de motie Ter Laan, ten einde den afbouw van de forten te Vlissingen en Den Helder stop te zetten. De oorlogsbegrootmg werd aangeno men met 52 tegen 21 stemmen. De motie—Oud tot verhooging van de predikants-tractementen met 40 werd verworpen met 51 tegen 22 stem men. EEN STERKE AARDBEVING. DE BILDT. Gisterenmiddag om streeks 12.14 is te De Bildt een buiten gewoon sterke aardbeving geregis- I treerd. De afstand van de aardbeving was 7500 K. M., waarschijnlijk in Ghina of anders nabij de kust van Noord- Oost Brazilië. EEN STOOMSCHIP AAN DEN GROND GEVAREN. Het Japansché stoomschip „Mishima Maru", van Rotterdam naar Antwer pen bestemd, is hedenmorgen vóór den Boulevard De Ruyter aan -den grond gevaren, doch zal hedenavond niet wassend water vlot komen, DE „TUBANTIA". De Berlijnsche correspondent van „de Tijd" Iheeft bij het Duitsche depar tement van buitenlandsche zaken ge vraagd, hoe het stond met de kwestie van de „Tubantia". Zooals men zich zal herinneren, vond men na de torpedeering der „Tuban tia" in de reddingsbooten stukken van een Schwarzkopf-torpedo. Een Naderlandsch-Duitsche commissie on- t derzocht het geval, kon echter niet tot overeenstemming komen. De Nederlandsche regeering stelde daarop voor, na den oorlog een inter nationale commissie te vormen om dit geval nader te. onderzoeken. De Duitsche regeering had verzocht, het géval nog te laten rusten tot na de as'bolute ratificatie van den vrede. Daarmede ging tóeh dé Nederland sche regeering accoord. Nu die absolute ratificatie 'zich alrêe weer verliest in den nacht der tijden, heeft de correspondent nader bij'bui tenlandsche zaken geïnformeerd, Hij kreeg ten antwoord, dat het geval nog precies zoo lag als ten vorigen jarè, met de raadselachtige mededceling er bij, „dass bei Holland die Entschei- dung liege". DUITSCHE WEIGERING OM TE BETALEN. PARIJS (V. D.) Op het oogénblik, dat de conferentie te Brussel bijeen komt, heeft de Duitsche regeering een ernstig besluit genomen zij weigert de sommen te betalen, welke zij deze maand schuldig is aan de bureaux voor schadeloosstelling, die werkzaam zijn in Engeland, te Straatsburg en in Bel gië. Deze weigering is van des te meer beteekenis, daar het geen betrekking heeft op de sommen, verschuldigd voor herstellingen, maar op verplichtingen van voor den oorlog. De „Temps" herinnert er aan, dal uit de bepaling van het verdrag van Ver sailles duidelijk volgt, dat Duitschland gehouden is, elke maand in gemunt geld het bedrag te storten, hetwelk de bu reaux voor schadeloosstelling kunnen vorderen, die bij de geallieerden zijn opgericht voor de centralisatie van de schuldvorderingen hunner onderdanen, maar dat Duitsche bureaux voor scha deloosstelling tot op liet oogenblik, waarop de schuld der herstellingen zal zijn geregeld, geen betaling van de ge allieerden zal kunnen vorderen, wan neer het maandelijksch bedrag in zijn voordeel is. De weigering van betaling, waarvan Duitschland aan de geallieer den kennis hééft gegeven, loopt over de volgende sommen 700.000 pond ster ling, gevorderd door het Britsche bu reau voor schadeloosstelling; 24.706.000 frs., gevorderd door het bureau van Elzas-Lotharingen en ongeveer 2 mil lioen frs., geëischt door het Belgische bureau. Een nota van het Wolff-agentschap verzekert, dat de weigering slechts een voorloopige maatregel is en men het resultaat afwacht van de met de regee ringen der Entente aangegane onder handelingen, om de procedure der maandelijksche betalingen te wijzigen. Maar liet agentschap Wolft vergeet er bij te voegen, dat het resultaat dezer onderhandelingen thans zeker is. De Britsche en Fransche regeeringen heb ben inderdaad reeds de verandering, welke Duitschland voorstelde, gewei gerd. Er blijft dus eenvoudig over, dat Duitschland het noodig had geacht, zich vooraf met de geallieerden te ver staan om de wijze der regeling te ver anderen en dat het juist daardoor er kend had, hoezeer het ontoelaatbaar is, hun ronduit te zeggen ,,lk betaal niet meer." GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat als gevonden is gedepo neerd een grijze das, en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrentvetdoos bij van Hal, Hobeinstraat 7 matrozenmuts bij Luijten, Boulevard Bankert 25 gladde gouden ring bij Broosen, Dijkstraat 39 groene ijsmuts bij Nierse, Boulevard de Ruyter 62 kinderportemonnaie met in houd bij de Bree, Kerkhoflaan 30 schooi- étui met inhoud bij v. d. Walie, Wijnberg- sche kade hoek Palingstraat betaalboekje (W. F. Dirkx) bij Minderhout, Slijkstraat 23 matrozenmuts bij de Nooijer, Nieuw- straat 26 paar bruine kinderhandschoenen bij v. d. Linden, Waistraat 9 sleutel bij Frenks, Verkuijl Quakkelaarstraat 18 grij ze handschoen bij Kamermans, Groene- woud 89 zwart lederen portemonnaie met inhoud bij Jansen, Houtkade 18 portemon naie met. inhoud bij Beusekoin, Kasteel straat 42c kinderhandschoen bij Gunter, Vrouwestraat 19 zilverbon bij Engels, Op rit 44 zilveren damesarmband met dito horloge bij Heidens, Koudenhoek 17 band van een jongensjas bij Krug, Arsenaalstraat 6 zwarte damesportemonnaie met 3 cent bij Leerdam, Glacisstraat 88 sleutel bij Haarsma, Verkuijl Quakkelaarstraat 56 pet bij de Ridder, Lange Zelke wit kinder handschoentje bij J. de Nooijer, Marine straat 12 2 ceintuurs met 4 knoopjes, één met gesp, bij Boshamer, Groenewoud 26 halve zilverbon a ƒ2.50 bij Kooman, Bree- waterstraat 26 zilveren armband-horloge met horloge bij Langeraar. Margarietenlaan 7 portemonnaie met 1.25 en andere bij Hofman, Groenewoud 31 bos sleutels bij Jeremiasse, Palingstraat 2fi. VLISSINGEN. Van 915 December. ONDERTROUWD: C H. CaaJs, jm. 27 j. en J. M. van Bo ven, jd. 25 j. H. Kievits, jm. 24 j. en J. P. de Quelerij. jd. 20 j. j. Scheerhoorn jm. 25 j. en B. Koppejan, jd. 22 j. C. Vermeulen, jm. 33 j. en rl. M. P. J. Rijgend- berg, jd. 24 j. J. v. d. Noll, jm. 31 j. en P. S. Neufféglise, jjd. 22 j. P. v. d. Welle, jm. 29 j. en L. Steijn, jd. 21 j. E. H.' Spieker, jm. 23 j. en J. A. v. d. Heide, jd. 23 j. GETROUWD: W. A. van Mourik, jm. 34 j. en A, M. Bringmann, jd. 20 j. M. Meerman, jm. 27 j. en W. A. Lommers, jd. 27 j. B. J. Gravers, jm. 29 j. en M. C. P. de Vos Burchart, jd. 18 j. F. B. Vader, jm. 21 j. en J. Goedhart, jd, 18 j. A. Bakker, jm. 33 j. en J. M. Huilmand, jd. 21 j. BEVALLEN: U. M. Klijberg, geb. Laplasse, z. Th. j Randewijk, geb. Vossers, d. G. Meul- I meester, geb. Marijs, z. J. H. M. Berg- j mann, geb. Bartels, z. J. Theune, geb j v. d. Ketterij, z. A. M. E. Edelman, geb. Piera, d. J. Korver, geb. Verbeek, z. J. Lagendijk, geb. Looisen, i. A. L. I Scheepers, geb. Dewulfl, z. Th. Hen- driks, geb. Peuchen, d. E. P. But, geb. Pluijmers, d. I. J. de Louw, geb. van Hal, z. OVERLEDEN: C. J. Hollem, vrouw van W. A. Louwe- rens, 64 j. P. J. van Dierendonck, wedn. van A. M. Fens, 68 j. J. C. van Klever, wed. van F. Daamen, 80 j. A. Jol, vrouw van W. Pronk, 69 j. A. Snijders, d. 4 j. P, J. Geene, man van M. Meijer, 49 j. - M. Pleune, wedn. van J. J. Nijsse, 86 j. SOUBURG. GEBOREN: Andries, zoon van A. Minderhoud en D. J. Huijbregsen. Jan Herman, zoon van J. H. Herberts en H. J. M. Mannaerts. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 17 December, des namiddags 2/2 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopeti en verkoopen. New-York 3.14-f 3.15 Londen ƒ11:15.V2 11.16*4 Berlijn ƒ4.38—ƒ4.42 Brus sel 20.22y2—f 20.271/2 Parijs 19.22& 19.27 V2 Weenen ƒ0.63—ƒ0.70. Bankpapier. Dollars ƒ3.12—ƒ3.16; Ponden 11.14 11.18 Marken ƒ4.50ƒ4.60 Belgische Francs 20.2520.35 Fransche Francs ƒ19.25ƒ19.40; Kronen (afgest.) 0.50— ƒ0.55 Kronen (niet afgest.) ƒ0.53—ƒ0.60. NED. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart MH. ^Nederland". „Grotius" (uitr.) 15 Dec. van Southampton Kon. Hollandsche Lloyd. „Zeelandia" van New-Orleans naar Amster dam, 15 Dec. te Havana. Kon. West-Ind. Maildienst „Haarlem" 8 Dec. van Amsterdam te Fort de France. HollandAfrika Lijn. „Wieringen" 16 Dec. van Hamburg te Am sterdam. HollandAmerika Lijn. „Beukelsdijk" 16 Dec. van R'dam naar Hamburg. „Celaeno" van Philadelphia naar Rotter dam, pass. 15 Dec. Lizard. „Eemdijk" 16 Dec. van Rotterdam naar San Francisco. „Stadsdijk" van Rotterdam naar New-York, pass. 16 Dec. Dover. HollandBrstsch-Indië Lijn. „Vechtdijk" 16 Dec. van Calcutta te R'dam. HollandOost-Azlë Lijn. „Alderamin" (uitreis) 15 Dec. van New castle. Rotterdamsche Lloyd. „Patria" (thuisreis) pass. 13 Dec. Perim. Hoogste barometerstand 777.0 te Herno- sand. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 18 De cember Zwakke tot matige Oostelijke tot Noordelijke wind. Zwaar bewolkt of be trokken. Wellicht eenige sneeuw. Lichte vorst in het Zuiden, om het vriespunt in het Noorden. HOOGWATER TE VLISSINGEN. December v.m. n.m. Zaterdag 18E.K. 5.55 6.36 Zondag 19 6.52 7.38 1 Maandag 20 December a.s. hopen onze geliefde Ouders i DANIëL VAN HOORN j i en i J JOHANNA LICHTENBERG j hunne 25-jarige Echtvereenl- 1 i ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Verloofde. i i&é Maandag 20 December a.s. f hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders f JACOB VAN DER STAAL® en 1 i MARIA OROENËNBERG hunne 25-jargie Echtvereeui- ging te herdenken, g f Dat zij nog-lang gespaard g S mogen blijven, is de wensch s van hunne dankbare Kin.de- I ren, Behuwd- en Kleinkind Ondertrouwd NiCOLAAS A. VAN DER REE Jr. en LUCIA E. C. -EVERAERTS. Gouda, Crabethstraat 48. Vlissingen, Boul. Bankert 52. 16 December 1920. Huwelijksvoltrekking 5 Januari 1921, te 2 uur n.m. te Gouda. Geen ontvangdag. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het over lijden van onzen geliefden Echt genoot en Vader JAN JOZIASSE, betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan de heeren VERBURG en DE KLERK, die met een lijst werkten en ook aan hen, die hun bijdragen schonken. Mede namens mijne kinderen. Wed. J. JOZIASSE. West-Souburg, 17 Dec. 1920. De POP, verloot ten voordeele van de Diaconessen-Vereenlging, is gevallen op na 128. WAAROM DRINKEN DE V1S- SCHEN WATER OMDAT ZE GEEN KUNNEN KRIJGEN. Aanbevelend In groote verscheidenheid. ZIE DE ETALAGE WALSTRAAT FRANS ÜMMERMAN. Alles met 10 Procent Korting a contant J. DE VLIEGER. Für die WEIHNACHTEN Oberlanden (Deutsch Brot). BOUWEN EWOUTSTRAAT.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3