Stads= en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN Opgave der Personen, BUITENLAND VUSSINOEN, 17 DECEMBER. Het garnizoen te Vlisslngen. Op de vragen van den heer Ter Hall betreffende de verplaatsing van het garnizoen van Vlisslngen naar Middelburg 1. Zijn de geruchten, welke hard nekkig loopen, dat de minister voor nemens is het garnizoen van Vlissin- gen naar Middelburg over te brengen, juist 2. Zoo ja, wit de minister de motie ven daartoe aan de Kamer mededee- len luidt het antwoord van den minister van oorlog Zooals uit het gestelde onder Ophef fing van garnizoenen op bladz. 7 van de Memorie van Antwoord betreffen de hoofdstuk VIII der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1921 zal zijn geble ken, zijn de geruchten, waarvan sprake is in de eerste vraag, niet juist. De landbouwtentoonstelling. Op initiatief en onder leiding van onzen burgemeester, den heer C. A. van Wrik kieren, is in de raadzaal al hier een vergadering gehouden van de besturen der hier gevestigde vereeni- gingen „Vlissingsche Oranjebond" „Vlissingert Vooruit", „Vreemdelingen verkeer" en „Gemeeschappelijk Be lang", den directeur van den provin cialen stoombootdienst op de Wester- Schelde en den inspecteur bij den uit voerenden dienst der Maatschappij „Zeeland", met het doel besprekingen te voeren aangaande het doen plaats hebben van feestelijkheden in verband met de groote provinciate landbouw tentoonstelling, die in 1921 in onze ge meente zal worden gehouden. Door den 'burgemeester werden in die vergadering verschillende mede- deelingen gedaan met betrekking tot bedoelde tentoonstelling en de daar mede verband houdende plannen. Wij ontleenen daaraan voorioopig, dat de tentoonstelling, die geacht moet worden van zeer groot belang te zijn voor ons gewest in het algemeen en voor o-nze gemeente in het bijzonder, zat plaats hebben in de maand Sep tember, op het vliegterrein alhier, en een geheele week zal duren. Met reden mag worden verwacht, dat bezoekers van heinde en ver bij duizen den er werd zelfs gesproken van een 50-duizend tal zullen toestroomen zoodat in die temtoonsteUingsweek een enorm druk vreemdelingenverkeer mag worden tegemoet gezien. Als resultaat van de ter vergadering gehouden besprekingen werd voorioo pig overgegaan tot de samenstelling van een Vlissingsch Comité, dat, als onderdeel van een te vormen Wai- chersch Comité waarvan het tot standkomen door den burgemeester in het algemeen belang zeer gewenscht en 'nuttig werd geacht en waartoe hij zoo spoedig' mogelijk met den burgemees ter van Middelburg in overleg zal tre den voornamelijk tot taak zal heb ben, zich te belasten met de regeling en leiding der feestelijkheden (zgn. landbouwfeesten), die, in verband met en tijdens de te houden tentoonstelling, in onze gemeente zullen plaats hebben. Tot leden van dit comité werder, benoemd de heeren C. A. van Woel- deren, voorzitter, J. G. van Niftrik Jr., M, Laernoes, H. J. Tichelman, B. C. A. van Rentergtiem, J. W. A. Mulder, W. G. Beker, H. J. M. van Raaite. penning meester, T. Manse, A. van de Sande, P. G. Laernoes Jr., I, Fonteijn, L. j. M. Quasters en C. Dommisse T.Czn., se cretaris. Rembrandt's Bijbeische Kunst. Namens de Christelijke Studieclub athier is gisterenavond in de Nieuwe Kerk opgetreden ds. Pierson, die een serie lichtbeelden heeft vertoond, welke betrekking hadden op Rembrandt's Bij beische kunst. Er werden een aantal schilderijen, etsen en teekeningen gere produceerd, die bekende geschiedenis sen uit den Bijbel voorstelden. Deze tafereeien gaven de meesterlijke uitvoe ring, doch ook de impresise weer, zoo- ais deze zich aan een overdenkende had voorgedaan. Na een inleidend woord van ds. Pier son lichtte deze de 'beelden met een weigekozen, korte verklaring toe,waar door veie kleinigheden beteekemis kre gen. Het vertoonde liet niet na indruk te maken en waar alle beelden op de Bijbeische geschiedenis sloegen, kon van een stichtelijk uur gesproken wor den. Spreker wist met weinig woorden te boeien en de vrij talrijke toehoorders zuilen zich den gang naar de Nieuwe Kerk niet bekJaagd hebben. Christ Comité voor Winteriezingen. Gisterenavond trad in de Nieuwe Middeikerk voor het Christelijk Comité voor Winteriezingen als spreker op ds. Rulman, pred. bij de Geref. Kerk te Utrecht Deze bijeenkomst werd geopend door dr. J. Brinkman met het zingen van Ps. 100 I en 2, en gebed. Dr. Brinkman zette hierna in 't kort de totstandko ming en het doel van het comité uiteen en dankte voor den steun door zoove ten verstrekt, waardoor het comité in de gelegenheid werd gesteid in dit win terseizoen een 4-tal lezingen te doen houden. Ds. Rulman 'kreeg vervolgens het woord tot het houden van zijn rede. Deze had tot onderwerp gekozen „Een gevallen ster en een geopende afgrond." Ds. Rutman las eerst voor Opeitb. 9 vers 12 en wees daarna op den errist der tijden, nu een vloedgolf van revo lutie en Godverzaking de landen van Europa dreigt te overstroomen. De Hei lige Schrift iaat ons niet in hef onzeke re over hetgeen in de laatste dagen ge schieden zal. En dat wij in de beroerin gen der volkeren teekenen van het ein de te zien hebben, staat voor spr. vast. Daarom is het goed op het Profetische Woord acht te geven. De evolutie-leer onzer dagen geldoft aan een geleidelijke ontwikkeling der maatschappelijke toestanden. Gods Woord daarentegen spreekt van ten geleidelijke ontwrichting van alle ver houdingen en in 't etnd een totale in eenstorting Spreker gaf vervolgens een definitie van hetgeen wij hebben te verstaan als in de H. Schrift sprake is vart ster ren. In dit verband beduidt dit de, grooten der aarde, waarover de men- schen zich verwonderen als zij uit hun hoogheid nedergestort worden. Hun val ontketent de machten der duister nis, zich openbarend in revolutie e.n anarchisme. Spreker behandelde aan de hand van het voorgelezen Schrift gedeelte de tcekenen der tijden, welke heertwij.zen, op een ontzettende ineen storting van alle maatschappelijke en zedelijke verhoudingen. Doch al schijnt de overwinning te zijn aan den koning des afgronds. in welks dienst de men- sehen zich zullen stellen, in het eind zal de zegepraal zijn aan den Koning der heerlijkheid, Jezus Christus, die al zijn vijanden aan Zijn voeten brengen zal. Deze boeiende rede werd door de talrijke aanwezigen met stille aandacht aangehoord. Algetneene Geestelijke Ontwikkeling. Bracht de vorige lezing vanwege bovengenoemde vereeniging gehouden, ons terug naar lang vervlogen dagen, die van gisterenavond bepaalde onze aandacht bij 't heden. De heer H. Poort toch behandelde dichters als Boutens en Roland Holst en gaf voorbeelden uit werken van Querido en Johan de Meester. En de brokstukken, die hij voorlas, dienden als 'bewijsstukken van 'het gesprokene, waarin hij ons ge noemde dichters en hun tijdgenooten en richting- of geestverwanten stelde tegenover de generatie van '80, die er wel in slaagden om in schitterende taal losse stukken te produceeren, maar die er niet toe in staat waren om, zooals bovengenoemde, romans te schrijven. Spreker stekle dan ook de 80ers tegen over de jongere generatie, zooals ana lyse gesteld kan worden tegenover synthese. En hij ging na, waarin de kunst, de literaire kunst van personen als Top Naeff en Ro-bbers, zich uitte. En dan kwam hij tot de slotsom, dat zij uitbeeldden de werkelijkheid, zooals die zich aan burn oogert voordeed en waar bij zij deze vermengden met fantasie, waardoor zij iets wisten te scheppen, dat zoozeer op een algemeen beeld van het innerlijk menschelijke geleek, dat wie zoo'n werk leest in sommige personen bekenden meent te zien, ja zelfs vaak een portret van zich zelf meent waar te nemen. En dat geeft juist, volgens spreker, een aanwijzing, dat we te doen. hebben met een waar achtig kunstenaar. Ook vond spreker een criterium in het kunst-zijn" van een literair voortbrengsel in het feit. dat dit noopte tot het inleven in de persoonlijkheid van den voorgestelde. Hij gaf daarvan als voorbeeld de uit beelding van Jaapje, den weesjongen in het werk van J. van Looy. Wat spreker ook getroffen heeft in de jongere generatie is het opvoeren daarin van de moderne vrouw, die niet, zooais vroeger zich stutten wil aan den man, als 't klimop aan den eik, maar die een zelfstandig bestaan wil leiden. En deze wordt dan beschreven in haar twee typen, de eene, die onevenwichtig is en blijft en de andere die haren strijd verbergt in haar binnenste. Vond spreker dus in de twee gene raties de Nieuwe Gidsers en de jon gere generatie een groot verschil in uitvoering, waar zooats we gezien hebben analyse tegenover synthese werd geplaatst, ook wees 'hij op een ander verschil, dat zich laat kenmerken door de twee woorden realisme, af beelding der zuivere werkelijkheid en die, uitgevoerd door de lui der Nieuwe Gids, niet in den smaak vie!, omdat ze Fransche persoonlijkheden verhol- landschte, en romantiek, waar de fan tasie meer speling werd gelaten en waar ook de mystiek een woordje mocht meespreken. En als voorbeeld daarvan gaf spreker het gedicht van Beatrys door Boutens. Tal van citaten illustreerden het ge sprokene, dat door de aanwezigen met gespannen aandacht werd gevolgd Draadlooze telefonie. Gisterenavond is er een ontvang-de- monstratie gehouden op hét gebied van draadlooze telefonie, ten huize van den heer Duzee, correspondent der Neder- landsche Radio Industrie, Boschjeslaan 15, alhier. Ten gehoore werden gebracht het Nederlandsche Teiefonie-station Effec tenbeurs Amsterdam en de Nederland sche Radio Industrie Den Haag, Het eerste station gaf een verslag over den economischen toestand in Ca nada en over de oorzaak van den pa- piernood aldaar, daarna een kort ver slag over den toestand* in de Engelsche spinnerijen. Het tweede station begon ten 8.15, na de gewone aankondiging, met Morser teekens. Hedenavond muziek van ons Radio- strijkje (plano, viool, cello en fluit), af gewisseld door Pathéplaten. De muziek kwam zeer mooi over en werd met toepassing van versterkers zeffs door de geheele kamer hoorbaas gemaakt. Bij het sluiten om 11.45, maakte'de Nederlandsche Radio industrie bekend, dat hedenavond wordt voortgegaan. Het telefonfe-statron Effectenbeurs werkt dagelijks van 10 tot pl.m. 11.30, van 1.30 tot pl.m. 3 uur en van 5.30 tot 6 uur. Golflengte is 2100 meter. Het station der Nederlandsche Radio Indus trie werkt efken Donderdag van 8 tot 11 uur. Ook Engetsche en Duilsclie telefonie- zenders worden aanhoudend gehoord. De avond kan als zeer geslaagd be schouwd worden. Blijkens liet wetsontwerp op de rijks- uitkeeringen aan de gemeenten, be draagt de verftooging der uitkeering voor de gemeente Viissingen ƒ58836. Middelburg 46222, Goes 6683, Arnc- muiden ƒ334, Kapelle ƒ564, Kruiningen 1497, Rilland Bath 440. Voor de akte van bekwaamheid in boekhouden en aanverwante vakken voor de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden onze stadgerrooten de heeren W. Ch. Smïtr A. M. Gillissen, J. Hulleman, H. Antheti- nissen en J. Verdonk. Met ingang van 1 Januari is aan den commies bij het rijks-archief in Zeeland te Middelburg C. de Waara, op zijn verzoek eervol ontslag verleend, zulks onder dankbetuiging voor bewezen diensten. KERK- EN SCHOOLNÏEUWS. Comité voor inwendige zending. Dr. J. Th. de Visser zal Vrijdag 7 Januari a.s. in eert'd&s morgens half elf te Amsterdam te ho-uden vergadering den nieuw benoemden directeur van ■het comité voor inwendige zending, den heer dr. O. Noret alhier, installee- ren. Des avonds te half acht zal eert sa menkomst met de gemeente wo-rder. gehouden in een der Amsterdamsche kerkgebouwen, waarbij als sprekers hopen op te treden dr. De Visser, dr, O. Norel en een der Amsterdamsche pre dikanten. Voor de betrekking van tijdelijk onderwijzeres aan de school voor Chr. Volksonderwijs te Soubtirg heeft zich na gedane oproeping geen enkele sol licitante aangemeld, wel een bewijs, dat er geen christelijke onderwijzeressen overcompleet zijn. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg treeft heden veroordeeld wegens vernielingP. V., 57 jaar, werkman te Breskens, tot 10 b. s. 10 d. h. L. F„ 21 jaar, schippersknecht, gedetineerd, tot 15 boete subs. 15 d. h. diefstalJ. de J., 23 jaar, vetdarbei- der te Hoedekenskerke, tot 20 boete subs. 20 dagen hechtenis verduisteringJ. F. de V.„ 23 jaar, werkman te Viissingen, tot 3 maanden gevangenisstraf wederspanningheid P. K., 22 jaar, landbouwersknecht te Biggekerke, tot 15 b. s. 15 d. h. ontucht met minderjarigen van het zelfde geslachtJ. B. de G., 56 jaar, te Aardenburg, tot 4 maanden gevan genisstraf verboden vervoer A. v. W„ 55 jaar, huisvrouw van F. Ch. Th. te IJzendijke; A. M. v. d. B., 29 jaar, te Schore en P. S., 28 jaar, tc Wemetdinge, allen tot iO b. s. 10 d. h. De brand in den Wijnhuistoren. Het gerechtshof te Arnhem heeft H. H. v. K., Koopman te Zutphen, wegens de brandstichting waardoor de Wijn- huistoren aldaar afbrandde, overeen komstig den eiscfr van het O. M., ver oordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. De Zutphensche rechtbank had be klaagde tot 5 jaar veroordeeld. MARINE EN LEGER. Oefening Hr. Ms. „Zeeland". Het pantserdekschip „Zeeland", com mandant de kanitein ter zee D. E. Keus, wordt aanstaanden Maandag 20 dezer van zijn oefeningtsocht in de MiddeJ- landsche Zee, komende van Malaga, te Nieuwcdiep terugverwacht. Het vaartuig met de adelborsten van ■het jongste studiejaar en een afdeeling onderofficieren van de Kweekschool te Leiden, aan boord, vertrok 20 October van tjimiiden en bleef van 4 tot 6 dagen in elk der volgende zeeplaatsenVigo, Palma, Port Mahon, Algiers en Malaga. De reis was tot dusver zeer voorspoe dig. Bij de marine zijn de navolgende plaatsingen enz. gelast op een in onderling overleg door de commandanten te Willemsoord en te Middelburg te bepalen datum de luite nant ter zee der 1ste klasse O. D. T. de Ridder de luitenant ter zee der 2de klasse F. C. de Ruyter de Wildt en de officieren-machinist der 3de klasse G. den Hertog en G. de Jongh geplaatst aan boord Hr. Ms. torpedoboot Z 8 de offtcier-maohiinist der 1ste klasse J. A. Lanz en de officier-machinist der 3e klasse W. J. Dalinghaus gepkm'st te Willemsoord de officier-machinist der 2de klasse CF. J. Heitz geplaatst tc Amsterdam de luitenant ter zee der lstc klasse M. j. Verloop, de luitenant ter zee der 2e klasse P. Kronenberg, de offider-imaohsnist dér 1ste klasse J. Gestel en de officieren-machinist der 3de 'klasse L. de Wilde en J- G. Blom geplaatst aan boord Hr. Ms. torpedo- boot Z 2 de officier-machinist der le klasse VV. J. Manz geplaatst in de rol Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, de officier-machinist der 3de klasse D. J. Monté, thans geplaatst aan 'boord Hr. Ms. torpedoobot Z 8, gesteld ter be schikking. met 21 dezer de officier-machinist der 2c klasse C. v. d. Linde geplaatst aan fooond Hr. Ms. „Gelderland", idem J. W. Eibers, thans geplaatst aan boord genoemden bodem, gesteld ter beschik king 'met ingang van 24 dezer de officier- machinist eter 3de klasse H. C. A. Rosa, thans geplaatst aan boord Hr. Ms. wachtschip te Viissingen, gesteld ter beschikking met 28 dezer de luitenant ter zee der le klasse J. J. van Konijnenburg, thans geplaatst te Amsterdam, gesteld ter beschikking. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 22 December: sergeant-torpedomaker R. Koning, van viiegkamp Mok naar onderzeedienstka- zerne op 20 December sergeaivt-tor- pedomaker W. F. Katoen van onderzee- dienstkazerne naar viiegkamp Mok op 10 Januari sergeant-konstabel T. Tjemmes van wachtschip Willemsoord naar marinekazerne Willemsoord op 17 Januari sergeant-konstabel K. S. de Jong van „Gelderland" naar wacht schip Willemsoord idem H. A. Wille van marinekazerne Willemsoord naar „Gelderland". De officier-machinist 2e klasse J. van der Brugge, thans tijdelijk geplaatst bij de adspirantenschool der marine te Dordrecht wordt met 3 januari a.s. ter beschikking gesteld. Buitca verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet terugjjegeven HET MARINE SANTORIUMFONDS. Mijnheer de Redacteur, Getrouw lezer van uw blad zijnde, treft het mij in 't 'bijzonder dat ons bij voortduring zoo gewezen wordt op den nood die er 'heerscht te Weenen. Zon der ook maar in 't minst iets at te wil len, dingen op den ernst van deri daar heersehenden nood of te zeggen dat ook wij niét den christenplicht hebben mede te 'helpen ieirigen een nood daar waar noodig, geloot ik toch niet dat het overbodig is, ook eens te wijzen op een andere nood die overal heerscht. Ik bedoel de ellende die gesticht wordt door de tuberculose. Dat deze eilendtj, groot is bewijzen de statistieken en de vereenigircgen, welke a.h.w. uit den grond rijzen om aan dezen menschen- vijdnd den oorlog te verklaren. Ook de marineman heeft, gedrongen door de omstandigheden dat zijn vrouw en kin deren er machteloos tegenover staan, zulk cert vereeniging gesticht. De ver eeniging is nog jong en teer, doch we brachten in nog geen twee jaren bijna 20.900 bij eikander door hard te zwoegen. We doen dat met liefde. Niets is ons te veel, maar het geert orrs treft bij alles wat we in 't werk stellen om ons fonds machtig sterk te maken is de weinige 'belangstelling van het Vlis singsche publiek en van onze soldaten, welke n.b. toch ook een eigen sana toriumfonds hebben. We vroegen ons af waarom Heerscht er geen harmonie, geen sympathie voor ons? Besl mogelijk. Maar waar wij als menschen uit een en dezelfde maatschappij, behept met de zelfde gebreken, toch aangewezen zijn op elkander, is dit af te keuren. Allen moeten we elkander helpen. We den ken er niet aan een andere vereeniging met een zelfde doel met een „Gaat heen en wordt warm" at te schepen. Zoo behoort 't te zijn. En waar onze beur zen altijd geopend zijn voor anderer nood, ook die te Weenen, daar zeggen w.ij „Helpt ook ons." Bestrijdt met ons den vreesetijken vijand t. t>. c. En kurrt gij of wilt ge niet toetreden als donateur, bezoekt dan onze ultvocrin- gen. Ook morgen geven we bij den heer Harsveld 'n uitvoering, welke geheel ten bate is van lijdende vrouwen en kin deren. En zoo iets staat boven alle parrijen. Daaraan moeten wij allen medehelpen. Bezoekt die uitvoeringen, waarvoor geen moeite of tijd gespaard is. Paar dan uw naastenliefde aan uw amusement en we zijn verzekerd dat ook de Vlissingers veel zullen gevoelen voor een werk, wat in 't klein begon nen, een reu zen steun zal blijken te zijn daar waar geholpen en getroost moet worden. Wel hem, die bij eigen voorspoed weet te denken aan het leed van zijn naaste. J. HERWE1JER. Mijnheer de Redacteur Wilt U mij in, de gelegenheid stellen eenige opmerkingen te maken over het ingezonden schrijven in uw blad van 16 dezer door „Ook een Belg". In de eer ste plaats heb ik al bemerkt, dat men van. dien kant liever niet op de détails ingaat. Hetgeen zich vrijwel laat ver- die zich in deze-, gemeente hebben gevestigd Qf deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand December. INGEKOMEN: C. F. Barbé, Ioodsleerling, Badhuisstraat 56, van Oostende. J. H. Minor, rijksambtenaar, Kanaalstraat 86, van Bergen op Zoom. A. v. d. Wal, matroos Ned. Loodswezen, Wagenaarstraat 15, van Velsen. A. Prange, draaier, Kanaalstraat 138^ van Berlijn. A. Wiezoreck, slijper, Kanaalstraat 138, van Berlijn. J. Dongo, draaier, Kanaalstraat 138, van Berlijn. j. G. j. de Kieviet, stoker Ned. Loodswee- zen, Walstraat 11, van Maassluis. A. C. Legt-in, Ioodsleerling, Boulevard de Ruyter 52, van Oostende. P. Gastelaars, stoker Ned. Loodswezen, .Norenstraat 5, van Hellevoetsluis: H. G. F. Sasburg, correspondent, Schel- destraat 48, van Amsterdam. H. Kramer, bootsman K. M., Aagje De kenstraat ,69, van Helder. Mej. A. Haarsma, costuumnaaister, Ver- kuijl Quakkelaarstraat 55, van Rheden. Wed. C. M. den OuterVan Rosevelt, zonder, Kanaalstraat 56, van Hoofdplaat. P. F. Pieters, matroos Belgisch Loodswe zen, Gladsstraat 117, van Ter Neuzen. P. Stam, sergeant-torpedomaker, Nieuw- straat 19, van Nieuw-Helvoet. Mej. M. Th. StevensFrankfort, zonder. Scherminkelstraat 20, van Helder. N. B. H. Verbeet, stuurman, Nieuwendijk 25, van Rijswijk. L. Schappach, staalharder. Kanaalstraat 138, van Berlijn. A. W. N. Burkharst, werktuigmaker, Ho- beinstraat 38, van Varel. P. van Buitenen, kapitein Leger des Héils, Gravenstraat 8, van Veendam. J. Brons, luitenant Leger des Heils, Gra venstraat 8, van Veendam. E. Hoek, hoofdonderwijzer, Coosje Bus kenstraat 38, van Kloetinge. A. Leuuis, stuurman, Coosje Busken- straat 43, van Ter Neuzen. A. B. Lafère, Ioodsleerling, Boulevard Bankert 8, van Oostende. P. Dingemanse, bmodbakkersknecht. Glacisstraat 86, van Oud-Vossemeer. G. H. Hulshoff, electricicn, Aagje Deken straat 125, van Borne. E. A. C. Zwertvagher, Ioodsleerling, Coosje Buskenstraat 1. van Oostende. J. C. C. Welleman, stuurman, Kasteel straat 81, van Krabbendijke. VERTROKKEN: Anema, Ballastkade 2, naar Delfzijl. P. Schaap, Palingstraat 12, naar Leerdam. W. C. Sehorsij, Pioenlaan 12, naar Hel- ïcvoetsluis. C. H. Caals, Boulevard de Ruyter 76. naar Breda. M. Hoogerheijde, Flesschenstraat 14, naar Vrouwepolder. W. 't Hart, Kasteelstraat 85, naar Breda. Wed. D. L. Toutenhoofd—Sap, Zand weg 20, naar Rochester. C. P. Toutenhoofd, Zandweg 20, naar Rochester. W. Toutenhoofd, Zandweg 20, naar Ro chester. E. Smets, Coosje Buskenstraat 50, naar Antwerpen. Mej. C. N. de CrooMeeuse, Vlaming straat 26, naar Papendrecht. A. I. Cornelis, Verkuijl Quakkelaarstraat 30, naar Valkenswaard. P. A. Tromp, Rioolstraat 2, naar Krui ningen. VV. B. Fulfon, Boulevard Evertsen, naar Glasgow Wed. C. M. OlthoffKrug, Aagje Ei kenstraat 69, naar Schiedam. J. J. Olthoff, Aagje Dekenstraat 69, naar Schiedam. H. Koens, Coosje Buskenstraat 38, naar Smilde.' C. G. Baert, Walstraat 54. naar Den Haag: W. B. BabiJon, Kerkstraat 9, naar Ant werpen. W. le Feber, Wijnbergschekade 2, naar Roermond. J. J. Spapé, Kasteelstraat 5, naar Rotter dam. D. Klapmeijer, Joost de Moorstraat 3, naar Amsterdam. staan. Wat het beloodsen betreft, zou ik willen opmerken, dat dit niet ge schiedt op de bestemmingsplaats, doch wel van af buitengaats door de zeega ten enz. er. over wiens gebied in dit geval Wil „Ook een Belg" het ver kondigde beginsel handhaven., dan zou dus ieder op zijn eigen gebied moeten worden teruggedreven en in dat gevat zou er voor de Belgen een bedroefd beetje overschieten. De formeele uit oefening van een zoodanig staatsbedrijf zooals in dit geval, op een anders ge bied, ziet men trouwens nergens. Wat de „vrijlheid van de Schelde" zooals „Ook eert Belg" dit gelieft te. noemen, betreft, verwijs ik hem naar de getrof fen overeenkom stem Waar „Ook een Belg" de oplossing zou willen overla-. ten aan de heeren die het bun werk, noemen, zou ik daartegen bezwaar, willen, maken, aangezien hij wel eens die jheeren" op bet oog kon (hebben, die een oplossing zouden bren>gen<, met gevolg dat /het zuidelijk deel van Ne derland van eigenaar veranderde. Overigens is inzender dienaar van den Nederlandschen Staat, een Staar die in elk geval minstens zoo solide is als elke andere Staat. Het opwekken van medelijden is mijnerzijds dus over bodig. Over dat punt verzoek ik „Ook een Belg" de hand In eigen boezem te .steken. X. ONDERWIJZERSSALARISSEN IN BELGIE. De salarisregeling der Belgische on derwijzers en onderwijzeressen volgens de wet van 1920 is als volgt Aanvang- salaris 4800 frs.allen een duurtetoe-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2