RT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGDJMEUWS LAATSTE BERICHTEN 4DVERTENTIËN Februari levend bak gelegd en ferwnrmde sme- Het kind was |iet lijkje daarna en sterven te mschc Hof had jaar gevange- blijke aftrek van as cassatie aan- |werd deze zaak behandeld. I dezer uitspraak poraal Vos. |rt verworpen liet eider te Üelling- Iitshof te Arnhem enisstraf veroor- p korporaal Vos, Justus 1910 per ar de Harskamp LEGER. van marine is botvangen. dat prdekschip „Zee kapitein ter zee Malaga is ver- 3e klasse H. T. Z 1, G. E. Rot- Iiusa", en H. Wit- orden 18 Decejn- schikking en zijn anuari 1921 per „Patria" van de naar Oost-Indië Jiet ingang van I vicc-admiraal, de lendam, comraan- 'illemsoord. likkingstelling op luitenant ter zee ijne en de officie- E. de Jong en s ingetrokken en :vens de aanwij- fnaar Oost-Indië, itstgenoemden de ndiS op 8 Januari ft. me slapen. kan oorlog is be- verschiller.de gar- Ioef tot het doen isfplichtigcu bui- pi-g in alle garni- Iegepast. ichtigen kan der- d, buiten de ka- |gen in 1921. Jet voornemen li# Jierhalingsoefcnin- Indcn voor het re- lider ook te begrij- I reserve), dat in Irlof is. Onder her- jorden niet begre- Tverkeiijke dienst, bndrigs) en res.- Itten) binnen an- pe aanstelling als moeten volbrcn- aan de verplich ten te dienen, be- n aanmerking ko- 921 wél onder de jeroepen. Het tijd- ior deze verplich- orden vastgesteld, belangen van den n overleg met de !en eisch, dat be- Ir fgebroken belioo- Id, behoeft niet te i de tijd reeds in leen dienst doorge- 1 in mindering wor- en Gewichtheffen. tlden in de groote Vriendschap" voor de aangekondigde vedstrijden en ge niet gewichtheffen, prijs werd behaald n 58 en stooten 77 prijs De Ridder ten "77 K.G.) nnen met licht ge- iun wint van Blo- -iebers, Blokeeris Je finale Beun en Beun werd gewon- prijs werd behaald ede door Giltjes. prstelen: Neijts wint van De Ridder, vers, Kunst van komen Neijts, Kas- Ist. jvorstelen .Oliesla- nje, Bolte van Kas- j pinten Olieslagers en begonnen met liet Ben, 8 ronden van 2 loefenden Van Mil Sloots van Schou wt van Schroevers, k, wegens opgeven lidder en Schroevers Ificeerd wegens het ;ordei. Demi-finale INGEZONDEN MEDEDEELfNGEN. N1ERAANDOENING BIJ KINDEREN. Kinderen iijn zoowel ais volwasse nen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat pro- centsgewijze blaassteenen meer voor kwamen bij kinderen clan bij volwas senen. Sommige kinderen eiven nierzwakte over. Bij anderen is liet een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergelijke infectieziek ten. De ouders dienen derhalve op te pas sen, als een kind klaagt over pijn in cjen rug en de ledematen, pijn in de schou ders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende ge volg van nierzwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, het geen bedwateren en dergelijke onaan gename kwalen veroorzaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraan doening en onderzoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken succesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien eh lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drin ken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op iden juisten naam) zijn te Vlissingcn verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, A f 1.75 per doos. 39 Sloots wint door de knock-out van Van Mil, Smit wint van Braat door opgeven van Braat in de derde ronde. In de fi nale komen Sloots en Smit. Het gewichtheffen was klassiek, wor stelen goed, boksen was dikwijls te ruw en werden veel fouten gemaakt, waaror door den scheidsrechter, den heer J. H. van Dijk, goed werd gelet, zoodat hij veel waarschuwingen moest geven. Door den kampioen middengewicht van de marine Van Velzen en de kam pioen lichtgewicht van Nederland, werd nog een demonstratiepartij gegeven, welke zeer in den smaak van het publiek viel. Een gezellig bal besloot den avond. Hedenavond wordt voortgegaan me. afwerking van het programma, waarop o.a. nog voorkomen lichtgewicht bok sen voor nieuwelingen, middengewicht voor nieuwelingen en zwaar gewicht voor meer geoefenden. De partij Beun-Wouters komt te ver vallen. Beun heeft den winnaar midden gewicht uitgedaagd en Wouters den winnaar lichtgewicht. Daarna de finales. Biljarten. Zondag had voor den Walcherschen biljartbond weder een wedstrijd plaats door de 2e klassers en werden de prijzen behaald als volgt le prijs, vjrguld zilveren medaille, door de vereewiging „Van Ongenoegen Vrij", gevestigd te Souburg, met een totaal van 549 punten. 2e prijs, 'zilveren medaille, door de vereeniging „Ons Genoegen", gevestigd te Middelburg, met een totaal van 498 punten. Bulten vsrftntwoordeWjkbeld der redactie I>e cople wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur. U zult mij wel eenige gastvrijheid in uw veelgelezen blad willen verlee- nen om aan de nationale gevoelens der loodsen en Nederlandsch voelende burgers te Vlissingen, tot eenig ver weer over het ingezonden stuk van het „Vaderland", hetwelk U in uw blad van 13 December geheel hebt weerge geven. Over het ingezonden stuk, door den geteeJcende X, wil ik niet redetwisten om reden dat fi< mij daar geen zwaar hoofd wil in maken, „maar" op het schrijven der zinsnede (doch dat Ne derland een vreemden staat tot uitoe fening van een openbaar ambt op Ne derlandsch gebied toeliet, was een fout). Ja I een groote fout I en wij Bel gen hopen deze fout zoo gauw moge tijk te zien hersteld, met ons de over plaatsing naar Zee Brugge aan de Bel gische regeering In overweging gege ven te zien verwezenlijkt. Dan zouden de nationale gevoelens der loodsen en Nederlandsch voelende burgers, met volle borst kunnen zingen den dag van ons vertrek naar Zee Brugge, elk zijn rang enz., alsook zou het dan tot geen verdere aanlei ding komen. Dat zou dunkt mij de beste oplossing zijn. Aan U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, zoo toe ken ik Een Beig. D. P. (Wij hebben het ingezonden stuk uit het „Vaderland" gisteren opgenomen zonder eenig commentaar, omdat de daarin beschreven achteruitzetting der Nederlandsehe loodsen werkelijk on gehoord is. Wij zouden liever gezien hebben dat de Belgische loods die bovenstaand stukje schrijft tegen het zakelijk ge deelte van het schrijven van X in het „Vadcrlamd" was opgekomen en wij zouden het zeer op prijs stellen als ook van Belgische zijde eens eeri duidelijke uiteen-zetting werd gegeven van de kwestie „Nederlandsehe en Belgische loodsen op de Schelde". Wij zullen hieraan gaarne plaats Ver- Iccnen. Red.) DE KONING VAN GRIEKENLAND. Naar de Fransche pers meldr zal ex- koning Konstantijn zich Woensdag aan boord van de gepantserde kruiser „Avi- roff" naar Brindisi inschepen. De financieele toestand in Grieken land is slecht. Het ontbreekt er aan geki voor het betalen der soldaten. In cidenten tusschen koningsgezinder! en VenizëVïsten moeten zijn voorgevallen. DE BRANDSTICHTING TE CORK. De te Cork aangerichte schade Wordt op 2V> milrioen pond sterling geschat volgens sommige bladen zijn een 50- tal huizen vernietigd en bedraagt de schade 7 millioen. Bij het nachtelijk schieten werden, naar gemeld wordt, 2 mensehen gedood, 14 gekwetst. Volgens de laatste schatting, werden 150 huizen in de asch gelegd. Twee duizend man winkelpersoneel zijn door den brand werkeloos geworden. Hon derden menschen vluchtten naar omlig-' gende plaatsen. De bisschop heeft in den kathedraal plechtig afgekondigd, dat hij den ban vloek uitspreekt over allen die betrok ken zijn bij den overval der rijkstroe pen. OPNIEUW EEN SPOORWEG ONGELUK IN FRANKRIJK. Het onderzoek naar de oorzaak van het spoorwegongeluk dat Zondag bij Armenlières plaats had, heeft uitgewe zen, dat dit evenals verscheidene soort gelijke ongelukken, te wijten is aan het 'feit, dat de machinist eenvoudig door de signalen, die op onveilig stonden, heeft .heengereden. Het aantal dooden is tien, dat der gewonden is 39, waar van 20 licht gekwetst zijn, terwijl 19 personen ter verpleging in de zieken huizen zijn opgenomen. Terwijl het onderzoek naar dit on geluk voortduurt heeft bij Crisdles, niet ver van Toulouse, een nieuw ongeluk- plaats gehad. Daar zijn thans 2 goe derentreinen op elkaar geloopen. De schok was ontzettend, een aantal wa gens, die alle vee vervoerden, werden vernield. Een groot aantal koeien en ossen zijn gedood of verminkt. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats". De schade is zeer aanzienlijk, terwijl de spoorbaan voor een groot gedeelte versperd is. HET RUSSISCHE BOLSJEWISME. De welbekende Duitsche generaal Hoffmann behandelt in het December nummer van de „Preussische Jahr- biicher" de vraag „Is het mogelijk Rusland in zijn tegenwoordigen vorm, d.w.z. onder de heerschappij der bolsje- wiki, weer in te schakelen en het econo misch verband van Europa Generaal Hoffmann is van meening, dat de bolsjewistische machthebbers er niet het geringste belang bij hebben ge regeld handelsbetrekkingen tot de na burige staten te onderhouden. Alle onderhandelingen, die daarop betrekking hebben, dienen slechts tot het doel agenten en geldmiddelen in het land, waarmede zij onderhandelen, bin nen te smokkelen om aldaar hun hoofd doel, het propageeren van de wereld revolutie, te bevorderen. De bolsjewisti sche bevrijders kunnen dit voornemen onmogelijk opgevee. Hoffmann herin nerf er aan, dat hij, bij de onderhande lingen te Brest-Litowsk, dagelijks uren lang met verschillende volkscommissa rissen, in de eerste plaats met joffre en Kanteneff heeft verkeerd. Dezen ver klaarden steeds, dat het natuurlijk on mogelijk is, dat een staat met een com- munistischen regeeringsvonn op den duur kan blijven bestaan, indien de na- buurstaten ook niet communistisch zijn en dat hun heerschappij in Rusland derhalve slechts van duur zou kunnen zijn, indien het gelukte geheel Europa tot het bolsjewisme te bekeeren. Der halve moesten al hun bemoeiingen hun geheele propaganda en al hun geldmid delen aan dat doel gewijd zijn. Hoff mann erkent eerlijk, dat hij in de De cemberdagen van 1917 over de rede voeringen van deze heeren beeft gela chen en het reusachtige gevaar, dat in de bolsjewistische leerstellingen voor liet behoud en de beschaving van Euro pa lag, niet terstond heeft ingezien. Zelfs toen in het begin van 1918 de eer ste berichten kwamen omtrent de toe standen, die het bolsjewisme in Rusland in het leven heeft geroepen, gevoelde men wel medelijden voor de ongeluk kige slachtoffers, doch aan den anderen kant voelde men ook een zekere ver lichting over den totalen val van den Russischen kolos en van zijn millioe- nenlegers. Eerst later, toen de eerste gevolgen van de bolsjewistische pro paganda bij het Duitsche leger merk baar werden, maakte dit gevoel van verlichting plaats voor een gevoel van bezorgdheid. In het vervolg van zijn artikel wijst Hoffmann er op, dat Duitschland er voorioopig wel in is geslaagd den bol sjewisten 'i hoofd te bieden, doch hij meent, dat 't dit op den duur niet zal kunnen blijven doen en wel te minder naarmate de bepalingen van het vredes verdrag van Versailles aan het herstel van den Duitschen handel en van de Duitsche nijverheid groote moeilijkhe den in den weg leggen. Het bolsjewistische gevaar kan voor Europa slechts worden bezworen door de Russische propagandamiddelen te onderdrukken, d.w.z. door aan de bol sjewistische heerschappij te Moskou een einde te maken. Dit kan echter slechts geschieden door het bijeenbrengen van een voldoend sterk leger, bestaande uit Russische en internationale strijdkrach ten, dat naar Moskou moet oprukken, ten einde aldaar het Russische volk ge legenheid te geven, bij vrije stemming zelf over zijn regeeringsvonn te beslis sen. Het zai echter buitengewoon moei lijk zijn de brecde volksmassa van alle landen van de noodzakelijkheid van een dergelijk optreden te overtuigen. De ar beiders zien nog niet voldoende in, dat de tegenwoordige Russische regeering op geen enkele wijze een arbeiöersre- geering is. Trotski, Tsjitsjerin, Radek en 'consorten waren nooit arbeiders en de regecring van Lenin is in het geheel niet ontstaan door een verkiezing door de groote massa van het volk. De te genwoordige machthebbers van Rus land hebben de constituante met ge weld van wapenen uiteengejaagd en handhaven zich in hun macht slechts door een terreur, zooals de geschiedenis nog niet heeft gekend. Daar in Rusland vrijwel alles vernie tigd is, is de wederopbouw van dit land een zoo reusachtige taak, dat één volk die niet ten uitvoer kan brengen. Ook in dit opzicht zal dus hulp van het bui tenland noodig zijn. En mocht de tegen woordige Russische regeering, zonder inmenging van buiten ten val komen, dan zal in Rusland een chaos ontstaan, waarvan men zich nauwelijks een denk beeld zal kunnen vormen en ook dan zal het noodig zijn, dat een sterke macht van buiten af ingrijpt, om een nieuwen staat van zaken in Rusland in het le ven te roepen. -Zedenmisdrijf. De heer de V/. te 's-Gravenbage deed bij de politie aangifte dat, in het park Zorg- vliet, des namiddags omstreeks drie uur i zijn 12-jarig dochtertje en het 12-jarig i meisje C.. oneerbaar behandeld zijn door een hun onbekend persoon. Als verdacht van deze daad is aangehouden j de handelsreizigers N. j - Op de Prinsessegraeht te -Gra- i venhage sloegen gisteren de paarden, gespannen voor een wagen, waarin J twee militaire gevangenen van Scheve- i ningen naar het huis van bewaring in de Casuariestraat zouden worden overge- bracht, op hol. De koetsier sprong van de bok Hij bekwam geen letsel. De transport-kom- i matfdant, een onderofficier, viel van den wagen en werd aan het hoofd verwond, j Hij is verbonden in een woning aan de Prinsessegraeht en vervolgens naar het j militair hospitaal vervoerd. De beide gevangenen lieten zich tiit den wagen glijden en bekwamen geen letsel. Zij werden door de twee militaire gevan genbewaarders, die hen begeleidden, voorioopig ondergebracht in liet politie posthuis aan de Boschbrug. Een dezer gevangenbewaarders werd door den val uit den wagen licht verwond. In een woning in de Luikscbestraat te Scheveningen, heeft zich Zaterdag avond een geval van gasverstikking voorgedaan. Een 40-jarige baboe, in dienst bij de familie H., die in deze wo ning vertoeft, had zich tot het nemen van een bad in de badkamer opgesloten. Toen men ha geruimen tijd niets meer van haar merkte, heelt men de badka- erdeur opengebroken. De vrouw lag ge heel naakt en bewusteloos op den grond en de te hulp geroepen dokter kon slechts den dood vaststellen. Men ver- moedt, dat zij bij vergissing een ver- j keerde kraan heeft opengezet. Te l Deuteren, bij 's Bosch is een landbou- wer onder zijn kar geraakt en aan de gevolgen overleden. Een onbetrouwbaar gevangenbewaarder. Se dert geruimen tijd werd in de gevan genis te Haarlem opgemerkt, dat po gingen in het werk werden gesteld, aan gevangenen verboden zaken te bezor gen. Eindelijk werd een der gevangen bewaarders betrapt toen hij aan een gestrafte sigaren overhandigde, door familieleden gegeven. De man bekende en is geschorst. Zaterdagmorgen is bij Armentiè- res een passagierstrein op een goede rentrein geloopen die van Rijssel kwam. Twee wagons derde klasse werden ge heel verbrijzeld. Er zijn tot nu toe een tiental dooden en twintig gewonden geteld. De „Matin" meldt de' volgende bij zonderheden over het ongeluk. De personentrein 2402, komende van Ber- gutte en gaande in de richting van Rijssel, is bij Chapel d'Armentières in botsing gekomen met een goederen trein, die van Rijssel kwam. De tender en de eerste twee rijtuigen derde klasse van den personentrein zijn totaal ver nield. Van militaire zijde werd onmid dellijk geneeskundige hulp uit Rijssel gezonden. Tot nu toe is slechts één lijk herkend, n.l. van een overwegwachtér, die zich jr.et verlof in den trein be vond. Men gelooft, dat de.conducteur van den trein zich onder de dooden bevindt. De machinist is ernstig ge wond. De oorzaak van het ongeval is onbekend, men spreekt van mist, doch volgens andere berichten woedde er een De Duitsche Rheinstrom Polizei heeft opdracht gekregen, scherpe maat regelen te treffen tegen het smokkelen van steenkolen naar Nederland. Deze smokkelarij had den laatsten tijd beden kelijke afmetingen aangenomen. Vol gens betrouwbare gegevens moeten al leen dit jaar te water ten minste 50 a 60.000 ton kolen, voornamelijk gebor gen in de z.g. erften der schepen, hun weg naar ons land hebben gevonden. Vooral voor levensmiddelen kon de schipper enorme hoeveelheden brand stoffen in ruil krijgen. Aan het „Hbld." werd een geval medegedeeld, dat een waggon steenkolen, tien ton dus, was uitgewisseld voor één enkele Holland- sche kaas. De schade, die de Duitsche mijnen door deze frauduleuze handelin gen hebben geleden, mag zeker op 60 millioen Mark worden geschat. Autobandieten in Fran k t ij k. 's Nachts om half één zien vier fietsende politieagenten een taxi aankomen zonder lichten bp, zij geven het sein tot stoppen aandén chauffeur, deze jaagt echter zijn wagen op de agenten in, waarna hij ijlings doortufi de agenten achter de taxi aan, uit de auto wordt gevuurd, andere agenten snellen toe en dwingen onder bedreiging met hun revolver den chauf feur te stoppen, deze en de vier inzit tenden bleken goede bekenden van de justitie te zijn blijkens den voorraad inbrekerswerktuigen welken zij bij zich hadden, waren zij op nieuwen buit uit. De Amerikaansche soldaten in het bezette Rijnland hebben besloten ten minste een millioen Mark bijeen te bren gen voor een Kerstgeschenk aan arme Duitsche kinderen. Alleen de bezetting- van Coblenz bracht 100.000 M. voor dit doe! bijeen. HET LOODSWEZEN. De minister van marine deelt in ziin memorie van antwoord op het afdee- lingsverslag der Tweede Kamer over zijn begrooting mede, dat er voors hands geen aanleiding bestaat den loodsdienst onder andere leiding te brengen. Ontneming van het loodswezen aan het departement van defensie acht de mnister in strijd zoowei met de belan gen van den loodsdienst ais met die van de defensie, en dat die ontneming bovendien niet in overeenstemming zou zijn met de beweegredenen, welke tot samenvoeging van de departementen van marine en van oorlog heeft geleid, namelijk te konten tot vereenvoudiging en daardoor tot bezuiniging. Het zou noch tot vereenvoudiging, noch tot bezuiniging leiden, indien de dienst van loodswezen, enz. werd ont nomen aan het departement, dat in te genstelling van alle overige departe menten reeds ten behoeve van zijn eigen dienst beschikt over technisch personeel, benevens inrichtingen en werkplaatsen voor aanbouw en herstel ling van schepen. DE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Niettegenstaande de weinige bekend heid, die de Vrijwillige Landstorm op dit oogenblik nog heeft als instituut ter verkrijging van een diploma van voor geoefendheid, waaraan vier maanden verkorting van den werkelijken dienst is verbonden, is naar „de Maasbode" uit zeer betrouwbare bron verneemt, de toeloop toch reeds zeer groot. Er zijn plaatsen waar van de dienst plichtigen der lichting 1922 op dit oogenblik reeds 60 een verbintenis bij den VrijwiiUgén Landstorm hebben gésl-oten. UIT DE MARINEBEGROOTING. De minister is bereid te trachten om bestaande grieven tegen de sedert 1 Januari 1920 geldende salarisregeling voor de onderofficieren en manschap- j pen langs den weg van georganiseerd j overleg op te lossen en stelt zich voor na de invoering van bedoeld overleg bij j de zeemacht daartoe spoedig de noo- i dige stappen te doen. In afwachting daarvan is reeds thans aan een com missie opdracht verstrekt de noodige gegevens te verzamelen en te verwer ken. Wat den aanbouw der kruisers be treft, verwacht mag worden dat de proeftochten van de kruisers in Sep tember of October 1923 gehouden kun- j nen worden. EEN BOMMENFABR1EK TE DUBLIN ONTDEKT. De politie gaat voort met de ntoor- denaarsorganisaties in letland na te sporen. Officieel wordt bericht, dat de politie gisterenmorgen een volledig geoutilleerde fabriek van bommen ont dekt heeft. De fabriek besloeg het ge heele sousterrein van een groot ge bouw en de autoriteiten verklaren, dat de rijwielherstelplaats, welke gelijk vloers in hetzelfde gebouw is gevestigd, slechts voor den schijn dienst deed. In hei sousterein ontdekte de politie een complete smidse met blaasbalg en alle verdere toebehooren. Toen de inval geschiedde, was er niemand van het personeel aanwezig, doch vijf gietvor men bevatten nog warme bomafgiet- sels. De installatie was zeer modern en geheel zooals het behoort. Voorts werd een honderdtal bommen gevonden, waarvan enkele geheel afgewerkt en gevuld waren. Bovendien waren er doozen vol slaghoedjes, terwijl op de werktafels zakjes kruit en patronen van aHeriei aard en vorm door elkaar lagen. Ook dynamiet en andere ont- pioffingsstoifen werden gevonden, zoo wel in de rijwielzaak als in liet sous terrein. Bij de plaats van ieder van het jrersonce! lag een geladen automatisch pistool. Volgens deskundigen was het mogelijk om behalve de bekende hand- bommen ook bommen van grootcr kali ber te maken. Oo-k werden eenige bom men ontdekt, die een capsule of een glazen buisje met een tot nu toe onbe kende vloeistof bevatten. Verder wer den de onderdeden van een groote helsche machine gevonden. Naar schatting zouden in deze fabriek hon derd groote bommen per maand kun nen worden vervaardigd. Het is nog een wonder, dat er tijdens het vallen van de bommen en het fabriceeren en aan brengen van de slaghoedjes geen onge lukken zijn gebeurd. Indien er een bom ontploft was, zou het geheele blok huizen In den omtrek in de lucht zijn gevlogen. De 'autoriteiten hebber, voorts een aantal belangrijke documenten en pa pieren in beslag genomen. NED. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Batjan" (uitreis) pass. 12 Dec. Ouessant. „Bengkaiis" (thuisreis) pass 9 Dec. Perim „Ceranr" (uitreis) 8 Dec. te Sabang. „Grotius" (uitreis) 12 Dec. te Southampton ..Jan Pietersz. Ccen" (thuisreis) pass. TI Dec. Kaap Blanc. „Prinses Juliana" (uitreis) 10 Dec. van Colombo. „Rembrandt" (thuisreis) I Dec. ran Co lombo. „Salawati" (uitreis) 8 Dec. te Sabang. „Boeroe" (thuisreis) pass. 12 Oec. Malta. Kon. Holtandschc Lloyd. „Amstelland" (thuisreis) 10 Dec. v. Bahia. „Delfland" 12 Dec. van A'dam n. B.-Ayres. „Gooiland" (nitr.) 10 Dec. van Las Pahnas. „Ootmarsum" (uitreis) 11 Dcc. van Santos „Zeelandia" 12 Dec. van New-Orleans te Vera Cruz. „Hollandia" van Amsterdam naar New- Orleans, 12 Dec. van Coruna. HollandAmerika Lijf. „Kinderdijk" van de Pncificknst naar Rot terdam, pass. 13 Dec. Lizard. „Maartensdijk" van Rotterdam naar Cuba enz. 11 Dec. van Vigo. „Moerdijk" 9 Dec. van Rotterdam te San Francisco. „Nieuw-Amsteröam" \an Rotterdam naar New-York, 11 Dec. van Plymouth. „Rotterdam" 11 Dec. van New-York naar Rotterdam. „Rijndam" 12 Dec. van New-York te Rot terdam. .AVestcrdijk" 12 Dec. van Norfolk naar Rotterdam. „Zijldijk" 9 Dec. van Rotterdam te Balti more. Rotterdamsche Lloyd. „Buitenzorg" (uitreis) 12 Dec. te Ant werpen. „Kawi" (thuisreis) pass. 12 Dec. Ouessant. „Merauke" (uitreis) 10 Dec. van Port-Said. „Tambora" (uitreis) 9 Dec. te Padang. „Wilis" (uitreis) pass. 12 Dec. Gibraltar. Kon. West-lnd. Maildienst. „Almelo" 12 Dec. v. A'dam te Hamburg. „Ariadne" (uitr.) 12 Dec. v. Funchal (M.) „Commewyne" 12 Dec. van Hamburg te Amsterdam. „Jason" 9 Dec. van A'dam te Guayquii. MARKTBERICHTEN. Vefllngsvereenlging „Walcheren". Middelburg, 14 December 1920. Zure bellefleur, tweede soort, 23 a 29 ct. armgaarn 32 ct. zoete Hollaard 38 ct. gieser wildeman, tweede soort, 32 a 36 ct. uien 8>/2 ct. spruiten 40 a 51 ct. veldsla 25 a 27 ct. spinazie 41 ct. spi nazie 41 ct. peen 6 a 7ct. koolrapen 3 ct. kroten 8 ct. witlof 28 a 43 ct., alles per K.G. andijvie '/2 a 5JA ct. bloemkool 10 ct. roode kool l/2 a 10 ct. savoye kool 6 a S'/2 ct- - bocrekool 4 ct. prei toVj a 14 ct. rapen 6'/, a 7 et. selderie 11 ct", alles per stuk. WISSELKOERSEN. Notcering van heden, 14 December, des namiddags 3 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York 3.24>/2—3.25"-, Londen f 11.25—f 11.26 Berlijn 4.32>/2—4.37'/, Brussel 19.92'/,—19.97'/, Parijs 18.85 IS.92'/» Weenen ƒ0.85ƒ0.90. Bankpapier. Dollars ƒ3.23—ƒ3.27 Ponden ƒ11.23— 11.27; Marken 4.42",—ƒ4.50 Belgi sche Francs ƒ19.95ƒ20.05; l-ransche Francs 18.95—19.15 Kronen (afgest.) ƒ0.62140.6714; Kronen (niet afgest.) ƒ0.62'-',—ƒ0.67'/,. W E E R SITRTCHTT. Verwachting tot den avond van 15 De cember Matige tot krachtige Oostelijke winden. Afnemende bewolking. Droog weer. Lichte tot matige vorst. HOOGWATER TE VLISSINGEN. December v.m. n.m Woensdag 15 3.50 4.17 Donderdag 16 4.29 4.56 Tot mijn. groot leedwez'en overleed te 's-Gravenhage mijne geliefde Nicht, Mevrouw de Weduwe W1NCKF.L, geboren VAN UljE P1ETER- SE, in den ouderdom van 67 jaar. Hare haar heengaan be treurende Nicht J. W. A. GEWIN— VADER.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3