SPORT Stads- en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND QEMENGPliÏÏiÏÏwi'" met 3 E.pr. 2c pr. J. Wittebrood 3e en 4e pr. A. Kommers met E.pr. C. Joziasse, W. Boersma en M. C. v. d. Ende Z.E.V. idem voedster le pr. L. A. v. d. Berg met 2 E.pr. 2e pr. W. Boersma 3e pr. J. Wit tebrood. ZOver grijs, ram le en 4e pr. H. Siegers 'met 3 Z.E.V. 2e pr. L. Wigard 3e" pr. A. v. d. Voorde 5e pr. H. J. Obermeijer P. K. Kooper E.V. idem voedster le. 3e en 4e pr. H. Siegers met 2 Z.E.V. 2e pr. C. Joziasse P. Poppe en L. A. v. d. Berg Z.E.V. Zilvers blauw, ram le pr. H. Siegers met 2 E.pr. 2e pr. H. de Smidt Jz. idem voed ster le pr. H. de Smidt Jz. met E.pr. 3e pr. H. Siegers. Ztlvers crème, ram le pr. H. J. Ober meijer met 2 E.pr. 2e en 3e pr. H. Siegers met 2 Z.E.V. en 2 E.V. C. Joziasse Z.E.V. idem voedster le pr. H. Siegers met E.pr.; H. de Smidt jz. E.V. Zilvers bruin, ram: le pr. M. C. v. d. Ende 2e pr. M. v. d. Ende H. de Smidt Z.E.V. idem voedster le pr. M. v. d. Ende met E.V. 2e pr. M. C. v. d. Ende. Russ, Brandneuzen, ram le pr. W. jo ziasse met E.pr. idem voedster le pr. W. Joziasse Sr. 2e pr. C. A. Polderdijk 3e pr. J. B. Tournooij A. C. Polderdijk Z.E.V. Black a Tan, ram le pr. P. J. Besters 2e pr. M. C. v. d. Ende 3e pr. J. v. d. Ka mer M. J. Hoogesteger, J. C. Vreke en J. v. d. Horst Z.E.V. idem voedster le pr. M. J. Hoogesteger met 2 E.pr. en 1 E.V. pr. Al. C. v. d. Ende met Z.E.V. P. J. Bes ters 2 Z.E.V. J. C. v. Beers E.V. Bleu en Havana and Tan, voedster 3e pr. M. J. Hoogesteger. Poolen, ram le pr. P. J. Besters met E.pr. 3e pr. F. K. Kooper met E.V. A. de Bart Jz. en JG. H. Levolger Z.E.V. VV. Leeuwenburg E.V. idem voedster le, 2e en 3e pr. J. de Jonge met 7 E.pr. A. de Bart Jz., G. H. Levolger, F. K. Kooper en W. Leeuwenburg allen Z.E.V. C. Joziasse en W. Leeuwenburg ieder E.V. Niet genoemde rassen, ram 3e pr. C. A. Potter 3e pr. J. C. Vreke idem voedsters le pr. H. Siegers met E.pr. 2e en 3e pr. C. A. Potter. Nutfokkias, voedster le pr. J. Rijkse 2e pr. G. v. d. Voorde 3e pr. H. de Smidt Jz. Voedsters met jongen, groote rassen ie pr. M. Gommers met E.pr. 2e en 3e pr. M. Pierens J. Rijkse Z.E.V. idem kleine rassen le pr. H. Siegers. Nesten groote rassen 2e pr. W. Hoedei- mans idem kleine rassen 1 e pr. F. K. Kooper met E.pr. 2e pr. J de Jonge 3e pr. R. Kommers 3e pr. C. Joziasse 2e pr. H. Siegers. Verkoopklas, ram le pr. Schmelzer en Sinke met Z.E.V7. 2e pr. J. de Jonge met Z.E.V. en E.V. 3e pr. J. v. d. Kamer C. Nr. A. Vreke Z.E.V.; idem voedsters: le pr. M. C. v. d. Ende 2e pr. J. de Jonge met Z.E.V. 3e pr. Schmelzer en Sinke met Z.E.V. W. K. C. Schrier 2 Z.E.V. C. N. A. Vreke en H. de Schmidt ieder Z.E.V POSTDUIVEN: De eereprijs voor de beste inzending postduiven kreeg de heer v. d. Meijden terwijl de verdere prijzen voor deze dieren behaald werden Licht blauwe dotfer v. d. Meijden, Rot terdam, E.pr. voor de beste inzending le en 2e pr. C. Joziasse met 2 E.pr. 3e pr. j. C. Bom idem duif: le pr. J. Wethmar met E.pr. 2e pr. J. v. d. Kamer met E.pr. 3e pr. j. C. Bom K. G. v. Wolferen Z.E.V7. Donker blauw kras, doffer Ie pr. C. P. J. v. d. Meijden met E.pr. 2e pr. F. M. J. Weijens met E.pr. 3e pr. C. Joziasse 4e pr. Joh. Frijters 5e pr. Gebr. Mabesone j. Wethmar Z.E.V. J. de Maree E.V. idem "duif: le pr. J. v. d. Kamer met 2 E.pr. 2e en 3e pr. C. P. J. v. d. Meijden C. Jo ziasse Z.E.V. Licht blauw kras, doffer le pr. C. P. J. v. d. Meijden met E.pr. 2e en -3e pr. G. v. d. Kamer met E.pr. K. G. v. Wolferen Z.E.V.; idem duif: le pr. Hubert Huinek met E.pr. 2e pr. J. v. d. Kamer 3e pr. J. Wethmar J. C. Bom Z.E.V7. en E.V7. C. P. J. v. d. Meijden Z.E.V7. K. G. v. Wolferen E.V. Rood en rood kras, doffer le pr. C. P. J. v. d. Meijden met 4 E.pr. 2e pr. A. Bof- ting met E.pr. 3e pr. L. Meurs en v. Zet ten met E.pr. 4e pr. J. Wethmar idem duifle pr. J. Wethmar met E.pr. 2e pr. C. P. J. v. d. A'leijden. Waal, doffer: W.-Leeuwenburg E.pr. en E.V. idem duif le pr. J. Wethmar met E.pr. N. v. Hoorn E.pr. en Z.E.V, Zwart, doffer: le pr. G. Verburg met E.pr. J. C. Bom E.V. idem duif le pr. J. Wethmar met E.pr. C. Bom E.pr. en E.V. Bont, doffer: le pr. J. F. Schrijver met E.pr. 2e pr. J. v. d. Kamer met E.pr. 3e pr. K. G. v. Wolferen W. Leeuwenburg Z.E.V. idem 'duif le pr. C. P. j. v. d. Meijden met E.pr. 2e pr. J. F. Schrijver A. Botting Z.E.V. Niet genoemde kleuren, doffer le pr. K. G. v. Wolferen met E.pr. 2e pr. J. C. Bom met E.pr. Viiegklas 750 K.M. le pv. M. B. de Munck met E.pr. 2e pr. H. de Smidt met E.pr. C. P. J. v. d. Meijden Z.E.V. J. C. Bom E.V. Viiegklas 450 K.M. le pr. K. G. v.:Wol feren met E.pr. en Z.E.V. Viiegklas 300 K.M. le, 2e. 3e en 5e pr. j. v. d. Kamer met E.pr. 4e pr. F. M. J. Weijens 6e pr. Joh. Frijters 7e pr. H. de Smidt Be pr. Gebr. Mabesone. Viiegklas 150 K.M. le en 4e pr. J. v. d Kamer met E.pr. 2e pr. Hubert Huinek met E.pr. 3e en 8e pr. A. Botting 5e en 7e pr. K. G. v. Wolferen 6e pr. C. Joziasse 9e pr.é J. Wethmar 10e pr. J. C. Bom. S1ERDU1VEN. De eereprijs voor de beste inzending sierduiven behaalde de heer J. C. Bom te Axel verder werden prijzen toegekend Eng. kroppers, wit, doffer le en 2e pr. J. C. Bom idem duif le en 2e pr. J. C. Bom. Eng. kroppers bl. en zw. bnt., doffer le pr. J. C. Bom idem duif le pr. J. G. Bom, E.pr. en Z.E.V. Eng. kroppers rood en geelbont, doffer le en 2e pr. J. C. Bom idem duif le pr. J. C. Bom. Norwich kropper, doffer: le pr. J. C. Bom idem duif 1 e pr. J. C. Bom met 3 E.pr. Saksische kroppers, zwart, doffer le pr. J. C. Bom idem rood, doffer: le pr. de zelfde idem zwart, duifle pr. dezelfde. Rood en Geelvink, doffer: le pr. J. C Bom idem duif le pr. dezelfde. Saksische kropper, rood, duifle pr. J. C. Bom; idem geel le pr. dezelfde en E.pr. Brunner Kroppers Wrtband, doffer Stientje v. d. Ende, E.V. idem duif 2e pr. Stientje v. d. Ende. Trommelduiven, duif: le pr. J. C.-Bom. Hyacint Victorie, doffer: le pr. J. C. Bom met E.pr. idem duif2e pr. dezelfde. Oostersche Meeuwen, geschubte doffer le pr. J. C. Bom met Eereprijs. ljsdulven, doffer le pr. J. C. Bom idem dui.f le pr. dezelfde met E.pr. Forellenduiven, doffer le pr. j. C. Bom met E.pr. idem duif le pr. dezelfde. Zwaluwduiven, doffer: ie pr. J. C. Boni met E.pr. idem duif 1 e pr. dezelfde en E. V. Monnikduiven, doffer le pr. J. C. Bom met E.pr. idem duif J. C. Bom E.V. Badhead, doffer: le pr. J. C. Bom niet E.pr. idem duif 3e pr. dezelfde. Duitsche Baardtuimelaars, doffers 1 e pr. J. C. Bom met E.pr. idem duif dezelfde' met E.pr. Lynxduiven, doffer le pr. j. C. Bom idem duif: le pr. dezelfde. Nonnen, doffer 3e pr. J. C. Bom idem duif 2e pr. dezelfde. HANEN, HENNEN EN EENDEN. De eereprijs voor de beste inzending hoenders behaalde de heer M. C. v. d. En de verder werden de volgende prijzen be haald Andalusiër, hen L. Verhage E.V. Leghorn, wit, haan le pr. J. Tromp met 2e E.pr. 2e pr. O. C. Lenshoek 3e pr. W. Kesteloo en Z.E.V. B. Baljé Z.E.V. M. C. v. d. Ende E.V. idem hen le pr. J. G. C. Lenshoek met E.pr. 2e pr. M. C. v. d. Ende 3e pr. Schmelzer en Sinke met Z.E.V. Patrijs Leghorn, haan le pr. M. C. v. d. Ende met 2 E.pr. Idem hen ie en 2e pr. Ai. C. v. d. Ende met E.pr. Orpington Buff, haan le en 2e pr. W. Kesteloo met E.pr. en E.V. P. J. Ter- woert E.V. Rode Islands, haan le pr. H. Smits mei E.pr. Toom Leghorns, wit Ie pr. P. J. Ter- woert 2e pr. J. B. P. de Geus 3e pr. J V. C. Lenshoek Schmelzer en Sinke E.V. Toom Leghorns, patrijs: le pr. P. Meijers. Toom Buff Orpington 2e pr. P. J. Ter- woert. Toom Rhode Islands le pr. W. J. Ja- kobs met E.pr. 2e pr. H. Smits. Ganzen le pr. K. Aieertens. Indische Loopeenden le, 2e en 3e pr. J. O. C. Lenshoek met E.pr.; K. Aieertens E.V. KANARIES. De meester-zaiger der tentoonstelling was een diertje van A. A. Roos, hetwelk 87 punten behaalde. 1 Vogel, eigen teelt 1920 A. A. Roos. 72 punten met E.pr. 2 Vogels, eigen teelt 1920 j. Tromp 60 punten met E.pr. dezelfde 5/ punten. 4 Vogels, eigen teelt 1920 A. A. Roos,, met resp. 71, 75, 80 en 87 punten met E.pr. 1 Vogel J. Tromp 75 p. met E.pr. A. A. Roos 71 p. N. J. Rolfes 63 p. J. de Nooijer 62 p. en 36 p, B. J. N. Schmelzer 48 p. en J. F. Brok 36 p. 2 Vogels j. de Jonge 63 en 59 p. J. Tromp 68 en 69 p. A. A. Roos 66 en 63 p.; dezelfde 66 en 81 p. en E.pr. 4 Voxels A. A. Roos 81, 73, 76 en 77 p. met E.pr. <M. C. v. d. Ende 72, 64, 57 err 63 p. Opgemerkt zij nog, dat de verguld zilve ren medaille van den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, werd behaald door den heer C. P. J. van der Meijden voor den besten doffer of duif van de ten toonstelling met 347 punten. De gouden medaille van dr. C. A. Potte, te Bergen op Zoom, viel ten deel aan den heer L. A. van den Berg, voor een Hot- landschen ram, die als de beste van de klei ne rassen was aangewezen. De tentoonstelling mocht zich vooral Zondag in een zeer druk bezoek verheugen. den verkoop van sterken drank in het klein voorde hierna te noemen gemeen ten vastgesteld als volgt Vlissingen zooveel lager cijfer dat art. 14 der Drankwet buiten toepassing blijft Goes 26 en Zierikzee 22. Voor 't examen van derden s uurman is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. van Duijn, alhier. KERK- EN SCHÖGLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep ie Nieuwe Tónge door ds. P. de Looze te Renkum. Tot onderwijzer aan de school mpt den Bijbel op het Oranjeplein te Sou burg is benoemd de heer E. P. Vos, thans onderwijzer aan de bijzondere school te Sciioondijke. Voor het examen hoogere wiskun de is te 's-Gravenhage geslaagd de heer W. Rietdijk te Goes. De onderwijzerssalarissen. Zaterdag 'heeft te 's-Gravenhage, op aanstichting van de Unie van Christe- l'ke onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland, een vergadering van be sturen van onderwijzersvakvereenigin- gen; bijzondere zoowel als openbare, plaats gehad. Verschillende middelen ter bevordering van een betere salari- eering werden besproken, o.a. stopzet ten, althans belemmering van de oplei ding, boycot van bepaalde gedeelten van het land, enz. Tot bepaalde beslui ten kwam men niet die moeten vallen in dc hoofdbesturenvergaderingen. Wel was de overtuiging algemeen, dat met de tot dusver gebezigde overredings middelen geen succes valt te bereiken. „De Bode" schrijft, na vermelding van het program van actie van het salariscomité „Dat daarnaast onze collega's zullen ophouden, aan deze regeering geheel onverplichte diensten te bewijzen, het spreekt o.i. vanzelf. Laat de regeering, indien zij bij de aanstaande volkstelling menschen noo- dig 'heeft, daarvoor maar haar depar- tementsklerken gebruiken, die volgens minister De Visser bij een betere salari- eering der onderwijzers zoo in 't ge drang zouden komen. Niemand neme een benoeming voor een dergelijk baantje aan. Niet dus aannemen, en bedanken op het laatste oogenblik, maar eenvoudig elke benoeming wei geren. Niemand ook neme zitting in een stembureau. AUe welwillendheid onzerzijds tegenover déze regeering is onbestaanbaar. Maar wat wij niet moeten doen, en wat wij ook van geen onzer leden bij nader nadenken verwachten, is de toe passing van kleine, onwaardige midde len, als sabotage van ons onderwijs, zich vooral uitende in 't niet willen meewerken aan dé Kindervoeding, St. Nïcolaasfeest e.m.a. Ieder sta persoonlijk voor de ernstige verviriling van zijn taak." VLISSINGEN, 13 DECEMBER. Padvindsters en Kerstfeest Men verzoekt ons te-willen inededee- len, dat de afdeeling meisjes P. V. op een der Kerstdagen voor 50 arme kinderen een Kerstboom wenscht in te richten en tevens die kinderen een versnapering aan te bieden. Waar de kas nog geen groote draag kracht heeft, gezien de afdeeling 14 dagen geleden is opgericht, verzoekt zij aan een ieder, de haar voorgenomen taak te willen steunen. Aan de leidsters, mej. J. Guitig, Nieuwendijk, Ned. loodswezen en mej. N. van de Sande, Bellamypark. kan opgave worden gedaan, terwijl de Padvindsters gaarne bereid zijn, een en ander af te halen en in ontvangst te nemen. Alle giften zijn welkom De heer B. de Kam herdacht heden den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N. V. Schoenfabriek André Klijberg Zoon alhier. De jubilaris ontving bij deze gelegen heid van de werkgevers een remontoir horloge als aandenken. VOETBAL. Tengevolge van den sneeuwval zijn gisteren bijna alle velden afgekeurd en i konden slechts enkele competitie-wed- strijden worden gehouden. 1 Toch zijn nog enkele wedstrijder. doorgegaan. in de zuidelijke le klasse had te j Breda de ontmoeting plaats tusschen Bredania-Velocitas met den uitslag 2 1. Schieten. Bij den gehouden 14en propagandawedstrijd der Kon. vereeni- ging van Ned. scherpschutters werd het i gewestelijk meesterschap in Zeeland ge wonnen door den heer S. van de Putte te Vlissingen met 17 cartons en 164 punten. Het meesterschap voor Nederland 1 werd'behaald door den heer J. C. An- driesse te 's-Gravenhage. I Deze behaalde in zijn eerste serie van j 10 cartons 88 punten, in de tweede 89 en in de derde 92 punten, totaal 269 punten met 30 cartons. Bulten verantwoordeliJkheW der rodactie »e copie wordt nïet teruggegeven Het Christelijk comité voor winter- lezingen zal zijn eerste lezing houden op Donderdag 16 December, des avonds 8 uur in de Nieuwe Middelkerk. Als spreker treedt op ds. J. C. Rull- man uit Utrecht, met het onderwerp „Een gevallen ster en een geopende afgrond". De Vlissingsche Tooneelvereeniging zal op Maandag 20 December, in „de Oude Vriendschap", op veler verzoek, een tweede opvoering geven van „Hol land droog", revue in één akte door De Ruijter. Wij verwijzen verder naar achter staande advertentie. Met ingang van 1 Januari wordt het maximum aantal vergunningen voor Mijnheer de Redacteur. Mag ik nog even een opmerking ma ken naar aanleiding van hetgeen de ■heer Van Oorschot schrijft in 't slot van zijn artikel, in de courant van Zaterdag. Hij schrijft „Luister dus U lost de Zaterdagmoeiiijkheid op door om 9 uur in plaats van 10 uur te gaan bezorgen. Dat mag niet. De Broederband bezorgt om 10 uur. Dat moet-" Hier vergist de heer Van Oorschot zich. in de wet wordt niet verboden verkoop vóór 10 uur. Alleen wanneer liet grootbedrijf een vergunning heeft om vroeger aan le vangen, wordt daaraan steeds de voor waarde verbonden dat men niet vóór 10 uur mag verkoopen. (Art. 37). Zoo ook in (art 38) wordt aan een alléén werkend patroon, wanneer hij na bekomen vergunning nachtarbeid mag verrichten, verboden vóór 10 uur te verkoopen. Ondertuschen is, nu de praktijk eenigszins bekend is, aan het grootbe drijf reeds toegestaan óók vroeger te verkoopen. Waar dit echter tot ongewensclite toestanden aanleiding zou kunnen ge ven, besloot de patroonsvereemging al hier, niet vóór 10 uur 1e verkoopen en te vervoeren (althans versch brood) behalve des Zaterdags dan om 9 uur. Op de gehouden vergadering van den Ned. Bakkersbond, vorige week te Amsterdam gehouden, werd dan ook besloten aan den minister te verzoeken een gelijk verkoopuur vast te stellen voor het geheele land. Dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, blijf ïk steeds Hoogachtend, C. D. VAN NOPPEN Jr. Voorzitter S. B. W. Mijnheer de Redacteur. Het spijt mij U nog lastig te moeten vallen, daar de heer Van Oorschot en de posters de grofste leugens niet spa ren om zich uit hun netelige positie te redden. Dit eischt nadere toelichting. De groote heftige kolommen op mijn1 bescheiden stukje bewijzen dat de klap zeer doet. Het moet den heer Van O', wel pijnlijk aandoen, dat door uw geestverwanten en de publieke opinie betwijfeld wordt dat U met open vizier strijdt. Nu ter zake. Nogmaals, ik on derschrijf de oude misstanden door U vernoemd en weet U zeer goed dat ik daar buiten sta. Laat staan de laatste Novemberweck bij mij iets te laat is gewerkt, wat toch een drukke onge wone week is, wat door posters opzet telijk op de lijst is verzwaard, en bene den alles staat. Dan nog is dat geen motief om van een meer dan eiléndigen toestand te spreken, want het loopt over een luttelen werktijd althans bij mij. Het doet me vreemd aan dat U niet meer op uren ziet en alle schuld werpt op een collega. Wilt U mij gaan redden uit overtui ging dat het bij mij zoo erg niet was ik feliciteer U. Want cr is meer vreug de over één zondaar die zich bekeert, dan over 1000 die ze niet van noodé hebben. Ook ik zal trachten U te redden. Luister. Dat de chef de verantwoor delijke persoon is in de bakkerij, be hoeft U mij niet te leeren. Maar de standvastigheid moet de chef zijn van uw standpunt, positie en verantwoor delijkheid en dat bracht mee dat U uw werktijd 8 uur eindigde. Zend anders geen posters. Nu de Zaterdag, ik zou U vragen, houdt U des Zaterdags na 8 uur de wij zers vast, omdat een half uur dan 60 tot 80 minuten duurt U behoorde ook te weten dat des Zaterdags om 9 uur mag worden bezorgd, ook „de Broe derband". Vervroeg de loopers van 10 uur op 9 uur, dan is de moeilijkheid opgelost en kan 8 uur volgens de wel sluitim» volgen. Ik bevestig U thans op de zaak niet meer terug te komen. J. DE VIEGER,.Mr. Bakker. DE ONTWAPENING. In de vergadering van den Volken bond namen de commissies voor de bewapening het rapport over den toe stand der ontwapening in studie. De afgevaardigde van Noorwegen stelde voor, dat de regeeringen verplicht zul len zijn in geen twee jaar het 'globale bedrag van het voorafgaande begroo- tingsjaar voor hun militaire uitgaven te overschrijden, in dien tusschentijd zou de Volkenbond gereed komen met zijn plan voor gelijktijdige of evenredi ge ontwapening. Het voorstel is aangenomen met een parigheid van stemmen, behalve dat van Frankrijk. Het rapport werd vervolgens aange nomen. EEN CONTRA-REVOLUTIEPLAN TE PETROGRAD ONTDEKT. De verkiezingen voor de controle commissie der arbeiders, heeft voor Petrograd 72 niet-communistische vertegenwoordigers, 28 bolsjewisti sche en aanhangers der sovjet-regee ring gegeven. Een bijzondere commissie heeft, een terroristisch strijdplan ontdekt, tegen de macht der sovjets, uitgewerkt door contra-revolutionaire organisaties. De regeering van Moskou heef! verklaard dat zij talrijke vertegenwoordigers der organisaties Sawinkof en Tsjernof en talrijke Wrangel-officieren als gijze laars zal gevangen houden en onver biddelijk terecht zal doen staan, ingeval van een terroristische beweging tegen de macht der sovjets. DE TOESTAND IN IERLAND. De „Times" publiceert bijzonderhe den over de wijze, waarop de bespre kingen, welke geleid hebben tot de de finitieve lersche vredesbeweging, zijn gevoerd. Het artikel is geschreven door den Londenschen correspondent van de „Chicago Tribune" .zelf een Ier die als bemiddelaar is opgetreden tusschen Sinn Fein-vertcgenwoordigers en een vooraanstaande burgerlijke auto riteit te Londen, die namens zijn rc- geering handelde.Sinn Fein werd recht streeks vertegenwoordigd .door een be kend Ierscli koopman. De correspondent trad niet slechts bemiddelend op, door het overbrengen van uitnoodigingen tusschen de beide partijen, doch woonde bijna alle bijeen komsten 'bij, waarop de zaak wérd be sproken. Deze onderhandelingen vin gen den 8sten October aan en duurden tot deze maand voort, hoewel zij ver scheidene malen ten gevolge van de terreur en andere omstandigheden on derbroken werden. DE BURGEROORLOG IN IERLAND. Een groot deel van het centrum van de stad Cork (Ierland) is Zaterdag nacht in vlammen opgegaan. Het vuur woedt nog voort. De gemeentegebou wen, de Carnegie-brbliotlieek, een bios coop, een theater en talrijke winkels zijn in de asch gelegd. De brand ging gepaard mei talrijke ontploffingen en geweervuur. De bevolking is aan een paniek ten prooi. Voor het uitbreken van den brand was een militaire patrouille bui ten de stad van uit een hinderlaag overvallen. Verscheidene personen zijn hierbij gedood. Een 'bende van vijftig man heeft Vrijdagavond een militairen auto bij Scarteen (graafschap Limerick) vanuit een hinderlaag overvallen. Zeven der aanvallers zijn gevangen genomen. Een soldaat werd gewond. DE GR1EKSCHE KONINGSKWESTIE. Te Parijs heeft men uit Athene ver nomen, dat Ooumaris verklaard heeft, dat het telegram dat koning Konstan- tijn verzoekt terug te keeren, verzon den is. Konstantijn vertrekt Maandag naar Griekenland. De regeering heeft den koning de definitieve resultaten van de volksstem ming medegedeeld, welke het verzoek van het volk inhouden, dat de koning terugla-ere om voortaan weer zijn liooge functie te aanvaarden. De officieele uitslag der volksstem ming in Griekenland luidt 999.924 vóór terugkeer van Konstan tijn 10,380 tegen Konstantijns terug keer 11,090 stemmen ongeldig en 1262 blanco-stemmen. DE HONGAARSCHE KONINGSTROON Uit Bazei wordt aan het „Journal" gemeld, dat een der voornaamste rede nen, die tot het ontslag van het Hon- gaarsche ministerie Teieki geleid heb ben, het feit is geweest, dat de drie groote mogendheden en ook de leden der kleine Entente, Hongarije hebben doen weten, dat de terugkeer van ex- koning Karl op den troon der Habs- burgers een casus belli zou beteekenen.. Do Berlijosche pers verzekert, dat de Zwitsersche regeering aan de regeering te Boedaf>est zou hebben medegedeeld dat indien de ex-koning op den Hon- gaarschen troon zou worden terugge roepen, zij hem niet zou toestaan, dc grenzen der Zwitsersche republiek te overschrijden. DE ANT1-FRANSCHE REDEVOERIN GEN IN RIJNLAND. De Duitsche regeering heelt haar antwoorci opgesteld op de nota van Engeland, Frankrijk en België over de redevoeringen door leden der Duitsche regeering in het bezette gebied gehou den en welke zeer vijandelijke uitlatin gen aan liet adres van Frankrijk en zijn bondgenoolen zouden hebben bevat. Do Duitsche regeering kan niet toe geven, dat dc redevoeringen van den rijkskanselier en van den minister van buitenlandsche zaken de bevolking in het bezette gebied verontrust hebben. Volgens de .overtuiging der rijksregee- ring heeft de reis der ministers inte gendeel veel ioi geruststelling der be volking bijgedragen. De Duitsche re geering, betoogt de antwoordnota ver der. moet haar eigen inzicht beoordce- len of en wanneer zij het uit overwe gingen van binncniandsche politiek noodig acht, dat de ministers zich per soonlijk op de hoogte stellen van de toestanden in liet bezette gebied en voeling zoeken te houden met de be volking. Zij kan bij voorbaat geen bin dende toezeggingen doen, zooals dooi de regeeringen van Engeland en Bel gië wordt verlangd en moet zich haar vrijheid voorbehouden binnen de gren zen van haar programma, rekening te houden met de tenuitvoerlegging van de 'bepalingen van het vredesverdrag. DUITSCHLAND EN SOVJET RUSLAND. De Duitsche regeering zal binnen kort een officieele handelsdelegatie- naar sovjet-Rusland zenden, terwijl van den anderen kant aan een Russi sche handelsdeputaties verlof za! wor den gegeven, zich te Berlijn te vesti gen. Het handeisyerkeer tusschen beide landen heeft nog met ernstige trans portmoeilijkheden te kampen, daar tot nu toe alleen over Reval een verbinding bestaat. Desondanks is tot nu toe voor 2 a 300 millioen mark dooi; Duitschland aan Rusland geleverd, hoofdzakelijk land bouwmachines. Men verwacht dat, zoodra het vre desverdrag van Reval onderteekend is, verbetering in de handelsrelaties tus schen beide landen zal intreden, wijl Rusland er alles op zet. om zich vrij heid van transito-verkeer door Polen te verzekeren. Door de politie te Amersfoort is aan gehouden een gehuwde vrouw, verdacht het kind, waarvan zij dezer dagen is be vallen, van het leven te hebben beroofd. Het lijkje is in een schuur achter de wo ning onder een kist gevonden. De vrouw is eenige jaren geleden door haar man verlaten. Een goud de Hoofdsteeg| fonisch opgeb mevrouw M. Cl bij haar aan lil nenweg eenige| gers op zicht firma, bij wie kend is en dil hoort, voldcedf zoek en zond i lectie colliers De bediende vrouw M. C. de dienstbod! overhandigde. stelling niets nadat de bezol werd nievrouif door iemand, naam van de Hoofdsteeg en| bezorging een r Het pakje met! worden teruggl die argwaan kl deling wantroif firma in de Ho medegedeeld, ding verzochtl van de daarna er een vergissil derzijds begretf een poging tot I overeengekomel coltiers alleen t| aan een door diende, die liar| was voorzien, kwam de firma haar eigendonl waarschijnlijk l| laten zien. Dezer da| dam geneeskun een zenuwlijdeil toestand verkea gaf de lijder da een schop tegeil geladen revolve! na een geweldiff deze het waperl rijkspolitie naml In het huis wel buks gevonden.I De patiënt ij ziekenhuis n bracht. Een 7-jaril is, toen hij plotl op den Schief overstak, aange biel. De auto waarna zij geilt Onverwijld we ziekgnhuis gebr hij hoegenaamd had. Een kna; onder de stoomt ziekenhuis te G Terwijl de moet en de kinderen terliet, stak te K 3</2 jaar de wie kind van 7 maai dere brandwon armpje zoo erns moeten worden, het gezicht zal Ulft is uit den het lijk van een vermisten man Utrecht wilde ee in beweging zi doch doordat hij kwam hij terecht van den wagon perron. Met kneuzingen werd naar dc Rijksklin 9-jari.ge jongen voorste van twet te vallen en kret volgwagen over was op slag doot gen geleden verti Hoornsterzwaar, sindsdien niet ter dat hem een ong Op het perron va tion te Haarlem Haarlem niermeer, gen. vóórdat deze komen. Met gebr opgenomen en na gasthuis overgebi en haar 7-jarig Stationssingel te door een auto. B< der verloor het b kwam onder de ai dokter in de Hei verwondingen, dit den. Daarna zijn overgebracht. Kwart vot avond zagen burt liet dak van een een open plaats a rij van J. Olivier, straat te Rotterö; gebruik. Dit pakhuis w gevuld met een zt verder met kopper kolen en bruinkolt nieuwe rijstbalen. Het pakhuis is r De belendende hi waterschade geki dekt de schade. De waterstoker t dags 5 uur met zi het laatst in het p; hebben toen van t gebruik gemaakt i van vonken of va 'een en daarna nie

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2