(fiSES kelijk meegevoerd naar de kazerne aan den Leijweg. Deze bekende terstond de brandstichter te zijn en naar men meldt, ook de inwerper der ruiten bij den heer S. - Nog herhaaldelijk komen te ljmui- den stoomtrawlers binnen met een mijn aan boord, zoo de vorige week nog en nu Maandag jl. weer. Natuurlijk mag zoo'n schip niet in de Visschershaven komen, aleer de mijn door militairen gedemonteerd en van boord is gehaaid. Tijdens de mobilisatie geschiedde dit Uemonteeren door militairen, te IJinui den gelegerd. Tegenwoordig moeten er echter eerst militairen uit Scheveningen komen. Wij vinden dit onverantwoord. Men zal natuurlijk wet voorzichtig zijn aan boord van den stoomtrawler, maar als dit schip in de haven is, diende men geen uren te wachten, maar de mijn on middellijk verwijderd te worden. AD zoo'n mijn nu eens ontplofte terwijl de militairen onderweg waren, zou het te taat zijn. Kunnen er op het Pantserfort te IJinuiden niet een paar man gede tacheerd worden, die op de hoogte zijn met het demonteeren van mijnen. In den Orooten Schouwburg te Rotterdam had het de aandacht getrok ken, dat twee jongens eenige avonden achter eikander de duurste plaatsen namen. De poltie werd gewaarschuwd en gisterenavond zijn de jongens in den schouwburg aangehouden. Het zijn 2 jongens van 13 en 16 jaar. De jongste verleide, dat hij op 17 November in de Boompjes een bankbiljet van 200 ge vonden heeft, welk geld hij bezig was «iet zijn vriend, een schrijver op het stadhuis, klein te maken. Hij betaalde •lie verteringen. Zooals bekend, wordt een groot gedeelte van het telegrafisch verkeer tusschen Duitschland en Amerika thans tot stand gebracht langs draadloozen weg tusschen de stations van Nauen en Marion, daar er op het oogenblik geen directe kabels tusschen Duitschland en Amerika zijn, sedert de Entente de 2 Duitsche kabels in beslag heeft geno men. Sedert eenigen tijd is thans door een overeenkomst tusschen het rijks- telegraafbestuur en de Amerikaansche maatschappijen een voor de ontwikke ling van dit verkeer belangrijke over eenkomst gesloten, waardoor het mo gelijk wordt ook telegrammen te ver zenden naar Midden- en Zuid-Amerika, Japan, China enz. Voortaan zullen ook telegrammen met vooruit betaald ant woord, met telegrafische ontvangstbe vestiging enz. in het draadlooze ver keer toegelaten zijn. Donderdagavond laat is in het Kenaupark te Haarlem bewusteloos ge vonden een Duitsch meisje. Haar toe stand maakte overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk en daar bleek, dat zij verwondingen aan den hals had. Ze vertelde dat verkeering met een jongen was afgeraakt en dat deze haar in het Kenaupark bij de keel had ge grepen om haar te worgen. Het jonge- rensch, V. genaamd, wordt opge spoord. Te Wageningen en omstreken zijn verschillende personen opgelicht door twee kooplieden, die tegen hoogen prijs, zgn. antieke bronzen en koperen voorwerpen verkochten, welke afkom stig zouden zijn van verwoeste kastee- Jen in België. Na onderzoek bleken de voorwerpen moderne artikelen te zijn van veel minder waarde dan waarvoor ze gekocht waren. Een veldwachter te Noordwijker- iiout betrapte op den Go-weg aldaar een 19-jarig jongmensch van goede familie te Noordwijk-Binnen, die een hem onbekend 16-jarig meisje uit Hil- fegom van haar fiets trok en meesleepte naar een diepen greppel. Procesverbaal is opgemaakt. Te Utrecht is van een meisje, dat voor een winkel stond te kijken, een stuk van de haarvlecht afgesneden. De dader wist te ontkomen. iTe Breda werd een schippers- gezin verblijd met de geboorte van een vierling 2 joggies en 2 deerntjes. Moe der en kinderen maken het uitstekend. De schippers, die met hun schepen in de nabijheid lagen, ongeveer 30 in ge tal, heschen allen de vlag in top. - Gisterennacht wilde een nachtwa ker te Hilligersberg een paar verdachte personen aanhouden. Dezen roken echter schijnbaar iont en wierpen bij zijn nadering een gevulden zak onder zijn rijwiel, zoodat de nachtwaker kwam te vallen en de vervolging, na den onbekenden enkele revolverschoten te hebben nagezonden, moest opgeven. De zak bevatte een paar kippen. Het onderzoek voortzettend, vond de veld wachter spoedig nog een tweeden zak eveneens met kippetjes gevuld. Het gestolen pluimvee, 10 stuks in totaal, was te Hililgersberg ontvreemd. Gisterenmorgen is een stokdoove vrouw op de Markt te Zutphen onder de Emmeriksche tram geraakt. Om haar er onder uit te halen moest de machine worden opgevijzeld. Ernstig gewond is zij per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van het tweede slachtoffer der gasver- stikking te Kampen, den heer v. d. B,, gaf gisteren een flauwe hoop op her stel. Er deden zich oogenblikken van terugkeerend bewustzijn voor. Door ee stoomtram VeghelOss is een 16- ladge jongen overreden en gedood. Bevroren vleesch. In het laatste nummer van „De Vee- en 'leeschhandel" deelt de heer Hoefnagel 'I'lllgl nwrjt IA' nrr j~inrrfiii'jT" LTtniTTit i'r r.T.'l'1 'Z"""1m'.vw'»!-/:. te Utrecht mee, dat het Argentijnsche, bevroren vleescii hier te lande niet al tijd in een toestand gedistribueerd wordt, die voor de volksgezondheid wenschelijk is te achten. Het publiek heeft het recht te eischen, zoo schrijft de heer H., dat het bevro ren vleesch niet alleen oorspronkelijk van uitnemende hoedanigheid is, maar ook, dat het zindelijk wordt behandeld en niet reeds al te veel ontdooid is tij dens het vervoer. Tijdens mijn verlof is inen in Utrecht een paar maal ge noodzaakt geweest een groote partij terug te zenden, daar sommige voeten vleesch beschimmeld waren en andere voeten zeer week en vochtig waren. Het is te hopen, dat zooiets niet meer voor komt en hiervoor dienen de importeurs of de tusschenpersonen te zorgen. Terloops hoorde ik vertellen, dat in Zuid-Amerika veel tuberculose onder het vee voorkomt en vooral ook milt vuur. Daarom zou moeten worden voor geschreven, dat iedere voet bevroren rundvleesch bacteriologisch zal dienen te worden onderzocht, alvorens het vleesch tot de consumptie wordt toege laten. In Arnhem zou een dergelijk on derzoek aan het abattoir reeds plaats vinden. Vanwaar komt het zand onzer duinen? Deze vraag, zegt de „Maasbode", was tot nu toe nog nooit met zekerheid beant woord. Het is intusschen duidelijk dat het antwoord op die vraag van groot practisch belang is. Indien nl. iret ma teriaal waaruit de duinen bestaan, af komstig is van onzen eigen bodem, dan zou de duur van hun bestaan en daar mede van ons land beperkt zijn indien daarentegen dat materiaal van elders komt, en door de zee teikens weer aan gebracht en vernieuwd wordt, dan ziet iiet er met de bescherming van ons land door de duinenreeks veel gunstiger uit. Dit vraagstuk is door dr. Tesch met zorg bestudeerd. Hij toont in het Bulle tin van de Nederlandsche Vereeniging voor geografie aan, dat de stroom, die door het Engelsche Kanaal de Noord zee binnen komt, een voldoende snel - heid heett om zand als dat van i-ioi- landsche duinen te transporteer.' Aan den anderen kant leert liet on derzoek van de mineralogische samen stelling van ons duinzand, dat het af komstig is van de verwering van ar chaïsche en palezoische rotsen, die men slechts in Wales en vooral in Bretagne vindt, en ook van de verbrijzeling van de gesteenten van de krijtrotsen van het Oostelijke gedeelte van het kanaal. Hetzelfde geldt voor het duinzand van de Belgische kust. Toen dezer dagen 'n jonge vrouw te Parijs met haar kindje van negen da gen uit de kraam-inrichting kwam, waar het kleintje geboren was, werd zij op straat aangesproken door een fat soenlijk gekleede vrouw, die den zuige ling ten zeerste bewonderde. Er ont stond een gesprek tusschen de twee vrouwen en toen de jonge moeder zoo verteld had, dat zij nog boodschappen te Parijs te doen had, vóór zij in den iiamiddag de stad verliet, bood de on bekende zich aan om in dien tijd op het kind te passen, dat de moeder dan aan het adres van de onbekende, die zeide Lecomte te heeten, kon komen afhalen. De moeder aanvaardde dankbaar dit voorstel. Toen zij echter in den namid dag aan het opgegeven adres kwam bleek een mevrouw Lecomte daar onbe kend te zijn. De politie probeert de kinder-dieveg- ge op te sporen. De spoorwegstaking over geheel Noorwegen is begonnen in den nacht van Dinsdag op Woensdag en omvat 10.000 man. De bij koninklijk besluit benoemde transportcommissie om de verbinding met het buitenland en het binnenlandsch verkeer met automobie len te onderhouden, beschikt te Chris- tiania over 5000 motorvoertuigen, in he; geheele land over 13.700. Zoolang er geen sneeuw valt, is dit geruststellend. De postpakketdienst heeft opgehouden', drukwerken gaan naar het buitenland per stoomboot over Denemarken.Voor- loopig is er voldoende voedsel te Christiania en in andere steden. Als gevolg van de staking is groote werkloosheid te wachten in verschillen de fabrieken bij gebrek aan toevoer van grondstoffen. Het arbeiderssecreta- riaat overweegt een uitbreiding van de staking. Op het laatste oogenblik heb ben verzoeningsgezinden onder de ar beidersleiders nog getracht de staking uit te stellen tot het duurtecomité aan het Storting een voorstel kon voorleg gen. Dit stuitte op verzet bij de revolu- tionnaire elementen der vakorganisatie. Alles is rustig de stations zijn ge sloten. Kleine groepen stakers zijn erom geposteerd. Enkele politieagenten hou den er de wacht. Dc Weensche correspondent van het „Hbld." verneemt uit Boedapest, dat in de bedding van de Tranka bij Nagy-Szent-Miklos een groote lijkkist is gevonden, die men voor de doodkist van den Hunnenkonig Attila houdt, wiens lijk in 3 doodkisten is gelegd en daarna in een rivierbedding begraven. De archaeologen achtten het we! waarschijnlijk, dat men hier met de lijk kist van Attila te doen heeft, want in de buurt van Nagy-Szent-.Hiktos zijn reeds vroeger zeer schoone gouden vaatwerken uit den tijd der volksver huizing gevonden, aan welke vondst de naam van Attila is verbonden. Deze vaatwerken bevinden zich in de Hof- burg te Boedapest. Gedurende de maand November zijn te Hamburg binnengekomen 468 schepen met 529.939 netto tons, tegen 256 schepen met 188.533 netto tons in de overeenkomstige maand van 1919. Sedert 1 Januari kwamen binnen 4369 schepen met 3.892.940 netto tons, tegen 1854 schepen met 1.303.629 netto tons in de overeenkomstige periode van 1918. Huwelijksstatistiek. Volgens een officieele statistiek zijn tusschen 1914 en 1917 te Berlijn niet minder dan 27 personen van ouder dan 75 jaar in liet huwelijk getreden. Zeven van hen waren zelfs ouder dan 80 jaar. Bovendien trouwden in die vijf ja ren, 22 vrouwen voor de vijfde maal en 430 voor de vierde maal. Drie-en-veer- tig ooms huwden met hun nicht, terwijl een vijftal onvervaarde neven met hun tante in het huwelijksbootje stapten. Tijdens den oorlog nam het aantal echtscheidingen met ongeveer 50 af, doch thans neemt het allengs weer toe. Van de vijfduizend echtscheidingen, welke in de statistiek zijn aangegeven, werden er slechts 36 uitgesproken in het eerste huwelijksjaar, vier in het veertigste en één in het vier-en-veer- tigste. Voorts wonen te Berlijn twaalf echtparen met meer dan 20 kinderen. Tenslotte meldt de statistiek nog, dat in 1919 een man voor de negende maal in het huwelijk trad. Twee anderen zijn respectievelijk acht- en zesmaal gehuwd geweest. De samenwerking tusschen de En gelsche mijnwerkers en de mijneigenaars ter vermeerdering van de productie le vert uitmuntende resultaten op. Het „Board of Trade Journal" zegt, dat de productie voor de week, eindigende 20 Nevember de eerste van de 5 weken die volgens de nieuwe regeling zal genomen worden voor de vaststelling der productie voor de regeling der loo- nen in Januari bedragen heeft 5,200.700 ton. Dit is een merkwaardig hooge productie voor de tweede ge heele week na de staking. Zij is 120 duizend ton hooger dan het hoogste cijfer in dit iaar en is dus een record voor 1920. Deze productie vertegen woordigt een gemiddelde van 260 mil- iioen ton per jaar. Bij de jongste loon regeling was een loonsverhooging van 2 shilling per dag toegestaan in de verwachting, dat de productie niet zou dalen beneden 246 miilioen ton en een schaal werd vastgesteld voor een pro gressieve verhooging der loonen. Ais de tegenwoordige productie wordt ge handhaafd tot 18 December, zullen de mijnwerkers in Januari recht hebben op een verhooging van 1 shilling 6 pence per dag, wat een totale ver'nooging is van 3 shilling 6 pence. Tegenwoordig komen te Barcelo na moordaanslagen op den openbaren weg gepleegd, bijna dagelijks voor. Een witte terreur wordt thans georgani seerd door een bond, die zich „de drie syndicaten" noemt. Deze bond be strijdt, onder de leuze „oog om oog en tand om tand", met alle middelen, de anarchistische elementen. Het laatste slachtoffer van de witte terreur is de afgevaardigde Layret. Hij stond juist op het punt vergezeld van een tweetal dames in een rijtuig te stappen, toen een individu hem vijf kogels in het lichaam joeg. Toen het slachtoffer neerstortte, 'riep een der dames „Arme Layret 1" waarop de moordenaar antwoordde „Ja, zegt u dat wel, arme Layret Kalm stak hij daarop zijn revolver in den zak en wandelde rustig en zonder door iemand te worden lastig gevallen weg. Daar de politie op den publieken weg vaak mannen visiteert, ten einde na te gaan of zij wapenen bij zich hebben, worden de leden der moordenaarsorga nisaties thans vergezeld door mannen die de revolvers bij zich hebben. 'iTe Moskou is de bekende dan seres, Höltzer, de prima Ballerina van de Moskousche opera, ter dood ge bracht, omdat zij deel had genomen aan een samenzwering tegen de ra- denregee'ring. -Te New-York heerscht groote op winding in verband met een reeks ver metele beroovingen op klaarlichten dag op straat gepleegd. Met welk een durf de boeven optreden blijkt uit het vol gende Dinsdagnamiddag begaven zich twee bankloopers inet een bedrag ter waarde van circa 1.200.000 gulden naar een filiaal der bank, waarbij zij in dienst waren. Plotseling werden zij midden in een der drukste straten door drie als heeren gekleede individuen aangevallen. Deze ontrukten hun de tasch met geldswaarden, trokken vervolgens hun revolvers en retireerden al vurend naar een wachtenden auto. waarmede zij snel wegreden. Wel ihad men het num mer van den auto opgenomen, doch dit bleek gefingeerd te zijn. In verband met deze brutale berooving is een bankbe- ambte gearresteerd, die enkele minuten voor het vertrek der beide loopers uit het bankgebouw twee geheimzinnige telefoon-gespreklcen 'had gevoerd. Uit ihet land der onbegrensde mogelijkheden. Amerika, komt het merkwaardige bericht van een man, die met zijn schoonmoeder is getrouwd. Thornton heet deze heid en hij woont te Louisvitle in Kentucky, waar dat zonderlinge huwelijk tot een rechtsver volging heeft geleid, want de wetten van den staat Kentucky verbieden dat men daar zijn schoonmoeder naar het echtpaar geleidt. De jonge bruidegom werd voor het gerecht gedaagd en ver dedigde zich met tc zeggen, dat hij eenige weken te voren van zijn eerste vrouw was gescheiden, zoodat zij zijn vrouw niet meer was en haar moeder dientengevolge niet langer zijn schoon moeder. Hij had haar daarom met een gerust hart kunnen trouwen. De réchter had op dit onverwachte pleidooi zoo gauw geen antwoord en 'j stelde de verdere behandeling van het geding een week uit om over dit las tige geval na te peinzen. Twee Australische vogeljagers zijn in Nieuw-Guinca door inlanders gedood en opgegeten de moordenaars zijn vermoedelijk naar Nederlandsch gebied gevlucht. DE FORTEN TE VLISSINGEN EN DEN HELDER. 's-GRAVENHAGE. De minister van oorlog zal binnenkort de redenen uit eenzetten welke hem noopten niet voort te gaan met den bouw der forten 'te Vlissingen en Den Helder. KAMERS VAN KOOPHANDEL. Bij Kon. besluit van 17 Augustus (Stbl. 711) is bepaald, dat, met in gang van het tijdstip, waarop de wet op de Kamers van Koophandel 1920 in werking zal treden, het aantal Kamers van Koophandel cn Fabrieken 36 be draagt, waarvan 2 in Zeeland, nl. voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg en voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. I i j De luitenant ter zee der 2e klasse bij I de Kon. marine-reserve H. J. Bouman is I voor den tijd van 6 maanden gedeta cheerd bij den torpedodienst te Vlissin gen. Bij Kon. besluit zijn te rekenen met ingang van 1 Januari 1921 benoemd tot electrotechnisch opzichter der marine met standplaats resp. Amsterdam en Vlissingen de baas-electriciens resp. bij j het marine-etablissement te Amsterdam 1 en bij 's Rijkswerf te Willemsoord H. Werner en W. Bvizee. Bij resolutie van den minister van ko- loniën is mej. U. S. H. Bom te Vlissin- gen ter beschikking gesteld, om te wor den benoemd tot onderwijzeres 3e klas- j se bij het openbaar Europeesch lager onderwijs in Ned-lndië. EEN NIEUW NEDERLANDSCH CREDIET AAN OOSTENRIJK. Naar in financieele kringen te Wee- nen verluidt, zal de gouverneur der Oostenrijksch-Hongaarsche Bank, dr. Spitzmüller binnenkort naar Parijs ver trekken. Het doel dezer reis vormt de aangelegenheid in zake de terugbeta ling der schuld van 24 miilioen gulden aan Nederland, waarvoor de Oosten rijksch-Hongaarsche bank de garantie op zich had genomen. In overeenstem ming met de liquidateuren werd de op 1 December vervallen termijn van vier miilioen gulden betaald. Naar verluidt, zou de Nederlandsche regeering een nieuw erediet aan Oostenrijk na de be taling der schuld van 24 milioen gulden in uitzicht hebben gesteld. DE ACTIE VAN HET SPOORWEG PERSONEEL. Naar de „Tel." verneemt hadden gis termiddag de heeren Belger en Augus- teyn, hoofdbestuursleden van den Prot. Christ. Bond een onderhoud met de di rectie der Nederlandsche spoorwegen, in verband met het door haar niet in voeren van het compromis-voorstel. De directie was-evenwel niet van haar afwijzend standpunt af te brengen, en bleef bij haar genomen besluit. Ook wenschte zij zich niet uit te laten over hetgeen nu verder zal worden gedaan. DE ONDERWIJZERSSALARISSEN. i ln een gisterenavond gehouden druk bezochte vergadering van de afdeeling Amsterdam van het N. O. G. is langdu rig van gedachten gewisseld over de vraag, wat thans den onderwijzers te doen staat ten aanzien van de salaris kwestie. Met groote meerderheid is het denk beeld om tot staking over te gaan, verworpen. Eveneens is verworpen een advies om collectief ontslag in te die nen dit laatste besluit werd echter met aanmerkelijk kleinere minderheid ge nomen. Eindelijk is besloten om het hoofdbestuur te adviseeren het sollici- teeren en de vervulling van vacaturen in de groote steden zooveel mogelijk tegen te gaan en eveneens den ouders aan te raden hun kinderen niet meer voor het onderwijs te laten opleiden. De gisterenavond gehouden verga dering van de afdeeling Amsterdam van den Bond van Nederlandsche onderwij zers heeft besloten over te gaan tot het houden van een referendum over de vraagzullen we overgaan tot de eendags-proteststaking DE LEGERORGAN1SATIE. j ln een nota naar aanleiding van het verslag der wetsontwerpen tot tijdelijke afwijkingen van de Miiitiewet cn der landstormvoorzieningen deelt de regee ring mede, dat het niet in het voorne men ligt wijziging te brengen in de be staande vredesorganisatie, welke intact gehouden wordt tot tijd en wijle, dat over de reorganisatie van het leger zal zijn beslist. Indien de onderhavige ont werpen worden aangenomen, zal het beschikbare personeel worden verdeeld over de eenheden, waarbij liet inge krompen aantal dienstplichtigen vol gens het stelsel van recrutenscholen zal worden geoefend op zoodanige wijze, dat van de beschikbare krachten het meest economische gebruik wordt ge maakt en de opleiding het best verze kerd is. Voorbereidingen zijn hiervoor getroffen. Het voornemen bestaat om de oefeningen bij het wapen der infan terie in hoofdzaak te doen plaats heb ben als in het jaar 1920. De opleiding tot verlofsofficier geschiedt op de ge bruikelijke wijze bij de scholen voor verlofsofficieren. De indeelingsbeschik- king, waarbij het contingent van 15.000 man (13.000 man, vermeerderd met 2000 man voor ontbrekenden aan de lichting 1919) wordt verdeeld over de verschillende korpsen, is in ontwerp ge reed. Bij Kon. besluit van 13 October w ide sterkte der lichting 1921 vastge steld op 25.000 man (23.000 plus 2000). De toestand is thans deze, dat op dit oogenblik tot den dienst zijn aangewe zen de volle 25.000 man.Onder deze zij* uiteraard in de eerste plaats begrepeo i de 15.000 man, die bij aanneming vao het ontwerp deel zullen uitmaken va* j het kleine contingent. Deze 25.000 man ontvingen allen bericht van hun bestem- i ming ter inlijving. De 10.000 houder» j der hoogere nummers echter onder bij- j voeging, dat zij bij ongewijzigde aanne- ming van het aanhangige militie-ont- I werp kans hebben, dat hun bestemming ter inlijving weer komt te vervallen. I Om te kunnen.uitmaken, welke dienst plichtigen behooren tot de 15.000 e* I welke tot de 10.000 man, zijn de Cora- imissarissen der Koningin in het bezit gesteld van een plan tot vaststelling j ling van de provinciale aandeelen op den grondslag van een contingent vaa j 15.000 man. i In verband met de aanvulling, die i het wetsontwerp heeft ondergaan, zal i de inlijving zich voorloopig slechts uil- strekken tot de 15.000 man. Komt er J vóór 1 September 1921 geen wet tot i stand, waarbij het contingent nader i wordt bepaald, dan zullen bedoelde 10.000 man alsnog ter inlijving worde» opgeroepen. EEN 5TOOMSCHIP GEZONKEN. HAMBURG. (V.D.) Het Duitsche i stoomschip „Hathor", van de Kosmos- j lijn is bij den ingang van het Kanaal i bij de Scilly-eilanden lek geworden es 1 gezonken. De opvarenden konden gereè j worden. WILSON EN HARDING. De wensch van president Wilson om een langdurig onderhoud te hebbe» met Harding, is aan dezen overge bracht. In officieele kringen is men va» oordeel, dat Wilson en Harding binnen kort een samenkomst op het Witte Huis zullen hebben. Men verwacht, dat de president zijn opvolger al het beschik baar materiaal zal ter hand stellen be treffende de verschillende vitale vraag stukken, die op oplossing wachten. NIEUWE VREDESVOORSTELLEN VAN MOSKOU AAN POLEN Uit Warschau wordt gemeld Vol gens nog onbevestigde berichten heeft de sovjet-regeering zich met nieuwe vredesvoorstellen tot Warschau ge wend. Moskou zou verlenging van de* wapenstilstand met twee maande» voorsteilen, zonder de mogelijkheid va» wederzijdsche opzegging. De sovjet- regeering zou bereid zijn in dit geval een aanvang te .maken met onmiddel lijke demobilisatie en zou verder bereid zïin de door haar legers in Polen aas- gerichte schade in goud te betalen. ONDERHANDELINGEN MET SINN FEIN? Daar hij geen geld meer iieeft om de arbeiders te betalen, tengevolge va» ophouden van de subsidies der Britsche schatkist, zal de graafschapsraad va» Westweath op 9 December een bijzon dere bijeenkomst houden om te over wegen de betrekkingen met de Daft Eireann af te breken en wederom zich t eonderwerpen aan de imperiale over heid, aldus het voorbeeld van den raad van Galway-graafschap volgende. "nrt-r--ttt—tt—ut- i mi WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 4 December, dei voormiddags 11 /2 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York 3.27 '/83.28 V& Londe» 11.4OV2U.41 y2 Berlijn ƒ4.61ƒ4.66; Brussel 20.85—20.85 Parijs 19.77'/,— 19.87 Vz Weenen ƒ1.1.05 Bankpapier. Dollars ƒ3.24—ƒ3.29; Ponden ƒ11.39— ƒ11.43; Marken 4.70—4.77 </2 Belgi sche Francs ƒ20.90—ƒ21.Fransche Francs 19.8020.-Kronen (afgest.) J0.70—ƒ0.80; Kronen (niet atgest.) f 0 SO —ƒ0.90. KW T n 'i t'U" 'j'i' WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 775.1 te Va- lentia. Laagste barometerstand 748.6 te Welden. Verwachting tof den avond van 5 December Krachtige, later afnemende wind uit noordelijke richting. Zwaar tot half bewolkt. Aanvankelijk nog buiig en kouder.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3