SPORT Stads= enProvincienieuws BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Veel waars is er overigens in hetgeen dr. Ubbels in de volgende regelen op merkt en 'waarmee we besluiten Veelal wordt het mond- en klauw zeer niet als een ziekte beschouwd, maar meer als een bezoeking, ais een kwaad, dat noodzakelijk is, en legt men er zich berustend bij neer, men is ge wend dat het om de zooveel jaren te rugkomt. Gelukkig begint er eenige kentering te komen, nu de laatste twee jaren deze ziekte zooveel geld gekost beeft. Doch het kost heel veel moeite den veehouder er toe te bewegen, een aan mond- en klauwzeer lijdend rund als een ziek dier, dat zijn verpleging noodig heeft, te beschouwen. Meestal zal hij ze niet op stal zetten, doch ze buiten aan hun iot overlaten, van een zorgvuldige behandeling van den zeeren mond, neus en klauwen komt in den re gel niets, alleen bij de hoogst ernstige dieren, zal hij de hulp van zijn dieren arts inroepen en dat zou ook voldoen de zijn, mits hij dan de overige dieren maar verzorgde naar behooren. Er zijn genoeg hulpmiddeltjes, w.o. desinfectie middelen, die voor het doel geschikt zijn, doch meestal geeft hij zich die moeite niet. Komt er nu echter iemand met een geheim middel dat veel meer kost, dan laat menig veehouder zich nog verlokken dit middel toe te passen en dan is het hun niet te lastig, den die ren vele malen daags het middel te ge ven. de klauwen te wasschcn en de te pels te behandelen. En hierin schuilt nu juist het succes van het geheim middel, de dieren worden regelmatig behandeld en daardoor zijn de resultaten van cie geheime middelen somwijlen verras send. De geheimmiddelen bestaan in den regel uit de gewone huismiddelen. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van belangheb benden, dat ieder, die bij de uitoefe ning van zijn bedrijf op het gebied, van akkerbouw, weidebouw, zuivelberei ding of veevoeding op moeilijk op te lossen vragen stuit of buitengewone verschijnselen opmerkt, waardoor de opbrengst van zijn bedrijf dreigt te ver minderen, zicfi het liefst na overleg niet den rijkslandbouwconsulent kan wenden, hetzij persoonlijk of schriftelijk tot den voorzitter van den raad van- bestuur .van een der rijkslandbouw proefstations voor landbouwkundig onderzoek, en wel voor zaken van ak ker, of weidebouw tot dien te Gronin gen, en. voor zaken van zuivelbereiding of veevoeding tot dien te Hoorn. De verzochte inlichtingen worden koste- Ipos gegeven. Indien de gestelde vragen leiden tot het verrichten van onderzoekingen of proefnemingen, hebber» ook deze koste loos plaats. Hoewel gedurende het geheele jaar inlichtingen aan die proefstations kun nen worden gevraagd, is het voor een «eregelden gang van zaken noodig, dat telken jare van de te verrichten onder zoekingen en proefnemingen een plan wordt opgemaakt. Om in dit pian te worden opgenomen, behoort een vraag punt vóór 25 December bij hef betrok ken proefstation bekend te zijn. Ambtenaren, die op landbouwgebied werkzaam zijn bij het rijk, vereenigin- gen op landbouwgebied, openbare in stellingen of vereenigingen en practi- sche landbouwers, die eenig vraagpunt op het gebied van akker- en weide bouw of op dat van zuivelbereiding en veevoeding wenschen in te zenden, worden uitgenoodigd dit vóór 25 De cember a.s. te doen toekomen aan den voorzitter van den raad van bestuur van het rijkslandbouwproefstation te Groningen en te Hoorn. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft veroordeeld wegens ontucht met een kind Ch. L. v. P., 35 jaar, werkman te Kemseke B.tot 4 weken gevangenisstraf diefstalP. F. de L., 19 jaar, schip per te Antwerpen (B.), tot 6 maanden gevangenisstraf K. H., 28 jaar, schip persknecht te Rotterdam, tot 2 maan den gevangenisstraf J. D., 36 jaar, weger te Vlissingen, P. J. v. L., 18 jaar, arbeider te Goes, ieder tot één week ge vangenisstraf L. A. S., 23 jaar, arbei der te Selzaete, tot 15 b. s. 15 d. h. beschadiging A. de V., 23 jaar, J. B., 22 jaar, D. D., 24 jaar. arbeiders te Wissenkerke, ieder tot ƒ20 b. s. 20 d. h.; mishandeling P. S., 21 jaar, arbei der te Groede, tot 10 b. s. 10 d. h. belecdigingA. W., 45 jaar, café houder te Zuidzande, tot 15 b. s. 15 d. h. C. d'H., 31 jaar, huisvrouw van L. H., te St. Jansteen, tot 10 b. s. 10 d. h. niet voldoen aan een ambtelijk bevel A. B. J. B., 37 jaar, bloembollenkwee- ker te Oostkapelle, H. J. T., timmer mansknecht te Domburg, ieder tot 15 b. s. 15 d. h. verboden vervoer W. H., 28 jaar, te Wemeldinge, P. M-, 56 jaar, koop man te Clinge, M. L. F. de B., 56 iaar, te Clinge, ieder tot 10 b. s. 10 d. li Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: overtr. der Motor en Rij wiel wetM. P., Middelburg, tot ƒ50 b. s. 50 d. h., met ontzegging van 't recht om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van zes maanden overtr. mclkveror- dening Middelburg P. P. Jz., Oostkapelle, tot 25 b. s. 25 d. h. j. S., Vrouwepolder, tot ƒ15 b. s. 15 d. h. gedurende 't slui tingsuur bezoekers aanwezig hebben J C. B.. Vlissingen, tot 10 b. s. 10 d. h. over treding Motor- en Rij wiel verordening: R. A. V., Vlissingen, tot ƒ10 b. s. 10 d. h. overtr. der verordening tegen beperking van woongelegenheid J. L. van der li.. Middelburg, tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. met eenig niet op. riemen of veeren rustend voertuig in draf rijden J. S., Aagtekerke, tot 1 h. s. 1 w. t. wateren buiten de bakken L. K., L. C. B., beiden te Aiiddel- burg, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. op een rij wiel meer personen vervoeren nan waar voor het bestemd of gebouwd is D. W. G. V., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. F. I.. V., G. j. de S., beiden te Vlissingen, ieder tot ƒ0.50 b. s. 1 w. t. overtr. Zeeuwsche Stroomen Visscherijreglement C. J. Az., Vlissingen. J. van B„ Amemui- den, ieder tot ƒ10 b. s. 10 d. h overt:, van het algemeen reglement van politie voor rivieren en kanalen W. S., J. E., bei den te Vlissingen, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h.; A. L., 't Zand gem. Koudekerke, H. G. E., Middelburg, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. locaal spoor- en tramwegwetP. de V., Aagtekerke. tot 2 b. s. 2 d. h. overtr. art. 461 Swb. A. R„ Domburg, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. art. 43 i Swb. D. de P„ h. van P., L. ff., allen te Westkapelle, ieder tot 5 b. s. 5 d. h. venten met ongekeurde visch N. van der Z., huisvrouw van J. H.. J. C. P., N. C. P. huisvrouw van J. C. den H., allen te Scheveningen, allen tot 2 b, s. 2 d. h. N. van der Z. huisvrouw van J. II N. C. P. huisvrouw van J. C. den H., J. C. P., allen te Scheveningen. allen tot 5 b. s. 5 d. h. overtr. IJkwetM. de R. huisvrouw van J. K. C.. Vlissingen, tof ƒ3 b. s. 3 d. h. strooperij P. B-, J. W.. beiden te Vlissingen, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h. straatschenderij H. J. de V., Vlis singen, tot 1 b. s. 1 w. t. J. C. I-., Vlis singen, tot teruggave aan ouders overtr. Leerplichtwet P. F. F. huisvrouw van A. V., Vlissingen, tot ƒ3 b. s. 3 d. h. P. L. W.. Middelburg huisvrouw van P. A., tot 2 b. s. 2 d. h. op straat schreeuwen en tieren H. V., j. L., beiden te Westkapelle, ieder tot ƒ3 b. s. 3 d. h. VV. J., H. de R., B. van B., allen te Arnemuiden, allen tot 5 b. s. 5 d. h. overtr. Trekhondenwet A. van der W., Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. h. trottoirs schuren L. de K. huisvrouw van W. B., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. op verboden tijd kleedjes kloppen J. C. S„ Vlissingen, tot 1 b. s. 1 d. h. op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: M. P., Middelburg, tot 1 b. s. I d. h. overtr. reglement op de wegen en voet paden in Zeeland 1. de K„ Westkapelle, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. zonder vergunning vuurwerk afsteken P. F., Koudekerke, tot 3 b. s. 3d. h. als bestuurder van een motorrijtuig een ander geluidsignaal dan den hoorn gebruiken A. J., Middelburg, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. in een (tram)rijtuig gaan terwijl de trein in beweging is j. P. van der S., Vlissingen, tot 1 b. s. 1 w. t. J. C. P. van K., J. T., beiden te Mid delburg. J. V.. P. V., beiden te Vlissingen, allen tot I b. s. 1 d. h. J. K. van D.. Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. fietsen zonder lichtN. W., Heinkenszand, tot 2 b. s. 2 d. h. H. M. B., Koudekerke, S. de R., Arnemuiden. beiden tot teruggave aan hun ouders J. L.t Westkapelle, tot 1 b. s. 1 d. h. J. de V Vrouwepolder," A. B. J. B-, Oostkapelle, H. J., Domburg, K. K., E. J., beiden te Zouteiande, W. K.. Arnemuiden, J. J-, J. M.. beiden te West kapelle, C. K., J. AL, beiden te Vlissingen, A. D., Wolphaartsdij'k, F. S. V., J. J. de V., beiden te Middelburg, allen tot 3 b. s. 3 d. h. rijden met een rijwiel waarvan de zijglazen der lantaarn gekleurd licht uit- straten P. P. Serooskerke, tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. dronkenschap M. P., Middel burg G. K., Domburg, J. M., Westkapelle, C. P. F., Vlissingen, allen tot ƒ5 b. s. 5 d. h. K. J.. J. A., beiden te Middelburg, C. S., Vlissingen, K. van de Arnemuiden, C. B., Souburg, allen tot ƒ3 b. s. 3 d. h. J. de W., M. D., beiden te Middelburg, O. B., Vlissingen, allen tot 10 b. s. 10 d. li. D. R., Middelburg, tot 3 dagen hechtenis H. D. S-, Middelburg, tot 5 dagen hechte nis vrijgesproken zijn J. K., Koudekerke, aangeklaagd wegens 't rijden met een rij wiel waarvan de zijglazen der lantaarn gekleurd licht uitstralen J. de W., Koude kerke, wegens overtr, van art. 429 Swb. L. R., Domburg, wegens overtr. Motor- en Rijwielwet C. J. B., Middelburg, aange klaagd wegens straatschenderij en P. J. Koudekerke, aangeklaagd wegens het in Vlissingen zitten op een hondenkar. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Scltaren- diijlce ds. G. Verrij te Hellevoetsiuis. Ds. Wisse, Ds. Wisse heeft aan de classis Utrecht der Geref. Kerken bericht, dat hij we gens de 'leer der onderstelde wederge boorte, die tot algemeene heerschappij in de Geref. kerken is gekomen, niet langer met die kerken kan samenwer ken en tot de Christ. Geref. kerk is wedergekeerd. De classis heeft daar over haar leedwezen uitgesproken en meende, dat ds. Wisse zijn bezwaren eerst had moeten bekend maken langs den kerkelijken weg. Met dit oordeel, zoo verneemt de „N. R. Ct.", is ds. Wisse het niet eens, aangezien tegen deze leer onophoude lijk door hem en anderen te velde is getrokken en ook reeds voor eenige jaren op de generale synode te Mid delburg een bezwaar is ingebracht door ds. Bos en dit alles nul op het request gaf. Ds. Wisse zal in Nederland op aller lei plaatsen gaan spreken om de men- schen over al deze dingen anders en beter in te lichten dan de classis Utrecht deed. De oiiderwijzerssalarissen. Naar aanleiding van de in de Twee de Kamer gevallen beslissing inzake de onderwijzerssalarissen had het „N. v. d. D." een onderhoud met den heer J. j. Lamers, secretaris van den Bond van Ned. Onderwijzers. Op de vraag, wat de onderwijzers thans zullen doen, zeide hij Zeer zeker zullen de onderwijzers de agitatie gaande houden en geen oogenbiik berusten in den toestand. Zij zuilen daartoe elk middel, voor zoo ver dit toegepast kan worden en succes kan hebben, aanvaarden. Op de vraag, door welk middel dit zijn zou, herinnerde de lieer Lamers o.m. aan de actie tegen de opleiding, waarbij de ouders gewaarschuwd wer den, hun kinderen onderwijzer te laten worden. Deze actie is destijds niet zoo scherp gevoerd, omdat men begreep, dat zij groot nadeel aan het onderwijs kon brengen. Thans echter gelooft hij niet, dat de onderwijzers zich door deze gevolgen zullen laten afschrikken. 't Is goed mogelijk, zoo zeide de heer Lamers, dat de Hoofdenvereeniging, het N. O. G. en de Bond een blijvende actie voeren zullen, om de ouders te waar schuwen hun kinderen onderwijzer te laten worden. Een onderwijzer, die lij delijk verzet pieegt, zei hij vervolgens, straft zichzélf. Hij verliest dan de orde in de klasse en is er zeif de dupe van. Als een onderwijzer een gemakkelijk leven wil hebben, moet 'hij op en top zijn plicht doen. Zij zullen dus vermoe delijk niet bewust lijdelijk verzet ple gen, doch het spreekt vanzelf dat over het algemeen de werklust zeer zal lijden. Zou er nog gestaakt worden Als dit geschiedt, dan is het om dat de menschen niet meer te houden zijn. In de twintig jaar, dat ik bij den Bond tien, heb ik nog niet zoo'n ver ontwaardiging beleefd bij de onderwij zers als er thans gaande is. De moge lijkheid bestaat, dat ben daaraan door een staking uiting geeft. De „Christelijke Onderwijzer", liet orgaan der Unie van Christelijke on derwijzers in Nederland, schrijft over de houding van de ministers De Visser en De Vries bij de interpellatie-Ossen- dorp het volgende „De repliek van de ministers van onderwijs en van financiën was meer dan treurig slap, slecht gedocumen teerd. De minister van- onderwijs meen de zijn houding nu het best te kunnen verdedigen door den onderwijzers ook moreel een duw omlaag te geven. Maar meer nog hebben we ons gestooten aan het koude cynisme van onzen oud collega minister De Vries." Vereenvoudigde spelling. Onder de leden van het Genootschap van leeraren aan de Gymnasia is een referendum gehouden over het spelling vraagstuk. Blijkens den uitslag, dien wij vinden medegedeeld in 'het „Weekblad voor Gymn. en Middelb. Onderwijs", bleken vóór de vereenvoudigde spelling 67 vóór de regeeringsspelling nog geen 13 vóór De Vries en Te Winkel 6 vóór de spelling staatscommissie nog geen 4 blanco of tegen 10 -r - L-JL MARINE EN LEGER. De toekomst van de beroeps onderofficieren. De afdeeling Vlissingen van de onder- officiersvereeniging „Ons Belang", in ledenvergadering bijeen in „de Oude Vriendschap" op 3 December 1920, heeft de volgende motie aangenomen draagt, gezien de verschillende alar- meerende persberichten betreffende re organisatie, het hoofdbestuur op bij den minister van oorlog aan te dringen op mededeelingen nopens de toekomst van de beroeps-onderofficieren, opdat zij de belangen van land en leger, van hun gezinnen en zichzelf behoorlijk zui len kunnen verdedigen, vóór dat vast omlijnde plannen door de regeering naar voren worden gebracht besluit deze motie den bladen ter plaatsing aan te biedgn er: gaat over tot de orde van den dag. Bij het departement van marine is telegrafisch bericht ingekomen, dat de onderzeeboot K V, onder bevel van luitenant ter zee le klasse A. Vos, gis teren te Aden is aangekomen. Schermwedstrijdeii. Op 18, 19, 20 en 21. Januari a.s. zui len te 's-Gravenhage schermwedstrij- den worden gehouden van den Kon. Onderofficieren schermbond, en wel den eresten dag in de schermzaal der voor malige Oranje Kazerne, en de overige dagen in'het gebouw van het Kon. Zoöt. Botanisch genootschap. Aan deze wedstrijden kan worden deelgenomen a. Korpswedstrijden op sabel-, flo ret-, degen en geweer door drie ieden van den bond per korps. b. Personeele wedstrijden op sabel, floret en geweer afzonderlijk voor prijswinners en niet-prijswinners in vorige wedstrijden. Voor alle deelnemers wordt vrij ver voer naar 's-Gravenhage en terug verleend, terwijl vergoeding voor ver blijfkosten zal worden toegekend, ter wijl zoo mogelijk logies in rijksgebou wen zal worden verstrekt VLISSINGEN, 4 DECEMBER. In de spaarbank aan de Nieuwstraat alhier werden in de maand November 664 inlagen gedaan tot een bedrag van ƒ42.408.46 en 225 terugbetalingen tot een bedrag van ƒ31.403.69. Er werden in die maand 24 nieuwe inleggers in geschreven, waardoor hei aantal spaar ders steeg tot 3678 en hun tegoed tot 736.588.99. Er werden 51 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden, inhoudende ƒ472.46. Met 1837 spaarzegeis werd bespaard ƒ88.13, welk bedrag op de spaarboek jes werd bijgeschreven. Gisterenavond vergaderde, onder voorzitterschap van den heer P. G. Laernoes, het bestuur van de anti-rev. kiesvereeniging alhier, ter bespreking van de voorbereidende werkzaamheden voor het millioen-plan. Zooals men zich herinnert zal door de anti-rev. partij in ons land getracht worden een som van één millioen gulden bijeen te krijgen, voor .een Kuyper-leerstoel ter verbreiding van de anti-rev. beginselen aan de Vrije Universiteit, een bureau voor adviezen enz. i ot deze vergadering waren, de be sturen van verschillende vereenigingen uitgenoodigd. De voorzitter zette breedvoerig uil een, hoe of op de beste wijze hier ter stede het benoodigde deel kan worden bijeengebracht, waarvoor de medewer king van verschillende' vereenigingen werd gevraagd. Na een geanimeerde bespreking wer den de voorloopige plannen vastge steld en zegden alle aanwezigen hun medewerking toe. Tenslotte werd een werkend comité samengesteld en een eere-comité zal eveneens worden opgericht, waartoe verschillende personen zullen worden aangezocht. De groote Nationale Pluimvee- en Konijnen-Tentoonstelling, welke op 11 en 12 December a.s. alhier zal worden gehouden, belooft weder schitterend te zulien slagen. Uit alle deel en des lands zijn van zeer bekende fokkers en liefhebbers dieren voor deze tentoonstelling inge schreven. Ongeveer 700 dieren van verschillen de rassen en soorten zullen worden in gezonden. De eere-voorzitter der tentoonstelling de heer C. A. van Woelderen, zal deze Zaterdagmorgen 11 December te 11 uur openen. Voor het diploma Duitsche Handels correspondentie Slaagden bij de veree- niging van Leeraren in de Handels wetenschappen onze beide stadgenoo- ten, de heeren M. L. Melker en A. Kor- teweg. Brandstoffen-distributie, Nu het ievensmiddeienbedrijf met het eindigen der suikerdistributie, heeft op gehouden te bestaan, worden houders van domiciliekaarten dringend aanbe volen, deze niet te vernietigen doch zorgvuldig te bewaren ten dienste van de brandstoffendistributie. Bij verandering in gezinsterkte, adresverandering of het verlaten van de gemeente moet de betrokkene zich melden aan het bureau brandstoffen- commissie, voorzien van domiciliekaart en brandstoffenkaart. Bij vestiging in de gemeente ais ge zinshoofd wordt een nieuwe domicilie- kaart aan belanghebbenden door de brandstoffencommissie uitgereikt. DE ECONOMISCHE TOESTAND VAN FRANKRIJK. In de te Brussel verschijnende „Re vue Economique Internationale", heeil Klotz, oud-minister van financiën in Frankrijk, een artikel geschreven over den finiancieeien toestand in de repu bliek. Klotz wijst er op, dat Frankrijk geen medelijden vraagt voor den droevigen toestand, waarin de oorlog het heeft gelaten, doch het verdiént niet gestreng te worden beoordeeld over de zgn. zwakheid, welke het zou toonen bij de herstelling van zijn finaniceel en eco nomisch evenwicht. Hij erkent dat Frankrijk zich tijdens den oorlog in de schulden heeft gestoken. Het was ge dwongen in het buitenland datgene te koopen, wat zijn verwoeste fabrieken, of die, welke voor den oorlogsarbeid waren ingericht, het niet leverden. Doch noch de staat der schatkist, noch de wisselkoers geven een juist denk beeld van den algemeenen toestand des iands. Klotz schat de uitgaven van Frankrijk van Augustus 1914 tot December 1919 op 195 milliard. Van dit bedrag zijn 116 milliard aan de nationale defensie be steed 25 milliard aan aflossing der schuld 22l/2 milliard hebben het mo gelijk gemaakt socialen arbeid te ver richten \2]A milliard werden reeds gebruikt voor den wederopbouw der verwoeste gebieden, terwijl 10 milliard voor de openbare diensten werden be steed. 35 van de huidige uitgaven van Frankrijk zijn een gevolg van het feit, dat zijn grond het voornaamste tooneel van den strijd was. De voormalige minister wijst op de krachtsinspanning der Fransche belas tingplichtigen om deze uitgaven te be strijden, die aanzienlijker waren dan overal elders indien men in aanmerking neemt, dat tien departementen gedu rende den geheelen oorlog overweldigd waren. Frankrijk heeft veel meer man nen gemobiliseerd dan zijn bondgenoo- tcn, terwijl zijn verliezen ook veel hoo- ger waren dan die van andere landen. Frankrijk mobiliseerde 89 zijner mannen, terwijl Engeland er 58 op riep en Amerika 17 Frankrijk ver loor één op de drie. Engeland één op de zes mannen, Italië één op de zeven, Amerika één op de honderd, Duitsch- land één op de vijf. Het is verwonderlijk, schrijft Klote, maar men behoudt alle medegevoel voor Duitschiand, terwijl men Frankrijk tot voorzichtigheid aanmaant. Na de verplichtingen, voortvloeiende uil hel vredesverdrag te hebben nagegaan, concludeert Klotz, dat Frankrijk's po gingen op elk gebied boven die van de andere landen der Entente stonden en hij besluit„Frankrijk heeft het recht openlijk en krachtig in den Raad van de Entente te spreken voor de zeer noodige, algeheele schadeloosstelling. Frankrijk heeft niets meer noodig dan de volkomen uitvoering van her ver drag." DE GRIEKSCHE KGNINGKSWESTIE. Den tekst van de nota van Frank rijk, Engeland en Italië aan Griekenland acht men te Parijs een Fransch succes. Beide andere landen hebben zich op het Fransche standpunt opgesteld. Al leen in de laatste regels is een kleine verandering gebracht. In het oorpsronkelijke ontwerp werd het verdrag van Sèvres genoemd. Op Engeland's aandringen moet dit zijn geschrapt. Daar immers schuilt nog ee» rneeningsverschil tusschen Frankrijk en Engeland. Dit tand voelt niet veei voor een herziening van het verdrag van Sèvres. Toch gelooft men, dat het ook daarin bakzeil zai haien. Wat de kwestie van den persoon vaa den koning aangaat, men verwacht, dat Konstantijn weldra voor den kroonprins plaats zai moeten maken. Deze regeling zou velen niet aanstaan. Roemenië heeft, volgens de „Echo de Paris", te Londen laten weten, dat uit de beste oplossing zou zijn. Naar men weet is de kroonprins niet een Roemeensche prinses gehuwd. Daar Plhaüys de waarschuwing der geallieer den aan het Grieksche volk zou kunne» onthouden, hebben de Fransche, de En- gelsche en de Italiaansche gezant last gekregen ze aan de bladen te geven en overal te laten verspreiden. GEEN NIEUWE GROOTE OORLOGSSCHEPEN. Volgens een Londensch bericht in de „Journal" heeft de Engelsche regeering; besloten den aanbouw van alle groote oorlogsschepen stop te zetten. DE PLANNEN DER BOLSJEWISTEN. In een artikel over de toekomstige militaire prestaties van de bolsjewisti sche troepen, schrijft de „Prawda" Nadat het roode leger de revolution- naire troepen van Wrangel en Peltoora een verpletterende nederlaag heeft toe gebracht, ontstaat het verlangen het vernederende échec, dat het roode leger tegenover Polen heeft geleden, te her stellen. Weldra zal het oogenbiik zij» gekomen om den overmoedigen vijand te vernietigen. Dan zal ook tie wereld revolutie hebben gezegevierd. Slechts wanneer onze revolutionaire legers aa» den Rijn staan, zullen zij onzen doods vijand. het kapitalistische Frankrijk rechtsrteeks bedreigen. Dan zal het doodsuur voor 'het Europeesch kapita lisme slaan, aan zal de gehate bour geoisie op haar einde kunnen rekene». DE AMERIKAANSCHE VERLIEZEN IN DEN OORLOG. De chef van den geneeskundige» dienst van het Amerikaansche leger heeft de definitieve cijfers gepubliceerd van de verliezen van het Amerikaansche leger in den oorlog. Het zijn 34.248 dooden en 224.089 gewonden. Gisteren in den vroegen ochtend hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in den eerst sedert eenige dage» geopenden goud- en zilverwinkel va» den lieer Zwijndreclit aan liet Piet Hein- plein te 's-Gravenhage. Zij hadden 't blijkbaar behalve op sieraden voorna melijk ook gemunt op de brandkast. Eerst trachtten zij hun doel te berei ken door zich toegang te verschaffen tot een belendend perceel. Daar ware» zij reeds een flink eind in doorgedron gen, omdat de waakhond van den lieer des huizes hen stil hun gang liet gaan Toen den ongenooden gasten bleek dat zij door bedoeld perceel niet in het ma gazijn van gouden en zilveren werken konden komen zijn zij weder terugge gaan om daarna door een tuindeur en een brandgang toegang tot liet bedreig de perceel te verkrijgen. Op die wijze slaagden zij er in den achtergevel van den goudsmidswinkel te bereiken, doch toen zij daar bezig waren met liet for- ceeren van eenige luiken waarvan zij de ijzers reeds hadden losgewerkt, werden zij door een surveilleerenden politie agent gestoord, waarop zij ijlings het hazenpad kozen, 't Was dus allemaal moeite voor niets geweest. Bij den heer S. aan den Monster- schen weg te Loosduinen werden ver leden jaar herhaaldelijk de ruiten stuk gegooid als de man de deur uit was, maar den dader kon de politie niet ont dekken. De vorige week ontstond er brand in de bergplaats van rietmatien en tuindersbenoodlgdheden van den heer KI., ook aan den Monsterschen weg. De marechaussee onderzocht de zaak en gisterenavond werd een buur man, de tuinder J. S., door hen gevan-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2