SPORT BUITENLAND Opgave der Personen, b. tot opzicliier der verlichting, 2? gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Noord-Hinder", de opzich ter der verlichting, 2e gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Schouwenbank", A. J. de Munck c. tot opzichter der verlichting, 2e gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Schouwenbank", de Ie licht- wachter-stuuiman; aan boord van dat lichtschip P. Krui d. tot le lichtwachter-stuumian aan boord van 's rijks lichtschip Maas, de 2e Hchtwachter aan boord van 's rijks lichtschip „Noord-Hinder", L. A. van Hoeke. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand November 1920. Brieven (binnenland) van Dahn, Souburg de Groet v. Embden, Vlis- singen Heijmans, Arnhem Langevelt, Amsterdam P. Perrels, Zierikzee mej. A. C. Schock, Utrecht; Uitenbroek, Leeuwarden. Briefkaarten (binnenland) Annij van Boven, Breda ntej. D. Bemmers, Scheveningen; Helena Engelin, Amster dam A. Snijder, Amsterdam H. Vos- uenaar, Brielle. Brieven buitenlandArthur De- ianghe, Brussel Th. de Mari. Singapo re (3 stuks). Briefkaarten buitenlandJohn van Damme, Newport Mon Th. de Mari, Singapore. Bij Kon. besluit is K. A. Hameiink te Middelburg, thans tijdelijk bureel ambtenaar van den rijkswaterstaat, be noemd tot bureel-ambtenaar van den rijkswaterstaat 2e klasse. Voor de Gereform. jongelingsver- eeniging „Herman Faukeél". te Middel burg, trad aldaar Woensdagavond in de Hofpleinkerk op dr. S. O. Los, van 's-Gravenhage, met het onderwerp De geestelijke mensch. Spr. behandelde de stellingen 1. Dit Nieuw-Testamentisch karakter vat de Oud-Testamentische karakters van den zachtmoedige, den rechtvaardi ge, den wijze samen in één begrip. 2. Dit Nieuw-Testamentisch karak ter is de tegenstelling van het natuur lijke en het vleeschrijke type. 3. Dit geestelijk karaktertype is het hoogste doel, waarop de jongeling moet aansturen. Door hei bestuur der rijksverzeke ringsbank is met ingang van 3 Deci 1920 aan alle tusschenpersonen, die voor de ouderdomswet 1919 waren aangewezen, onder dankbetuiging voor hunne medewerking als zoodanig ont slag verleend. kerk- EN schoolnieuws. Het provinciaal kerkbestuur van Zee land heeft op hun verzoek eervol ont slag verleend met toekenning van eme- ritaatsbevoegdlieid, resp. met ingang van 2 en 9 Januari, aan de heeren dr. O. Norel Jz„ predikant te Vlissingen, tat J. N. Pattist, pred. te Aardenburg aan eerstgenoemde wegens zijn benoe ming tot directeur van hef Centraal- bureau voor Inwendige Zending, aan laatstgenoemde wegens zijn benoeming tot inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg. De nood der predikants-weduwen en emeriti. Door den grooten financieelen nood gedrongen, waarin vele predikants weduwen en emeriti-predikanten ver- keeren, heeft het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Predikanten zich tot alle kerkeraden in Nederland gewend, met het dringend verzoek in den Oudejaars- avonddiensf een collecte voor deze hulpbehoevenden te houden. Door den Hoogen Commissaris te Londen, is benoemd tot onderwijzer bij het gouvernementsonderwijs in Natal (Britsch Zuid-Afrika) de heer L. S. Gast, onderwijzer aan de Bijzondere School, Kasteelstraat alhier. Een manifest der onderwijzers. Het comité.voor salarisactie (Hoof- den-vereeniging, Ned. Onderwijzers Genootschap, Bond van Ned. Onder wijzers) heeft naar aanleiding van de gisteren in de Tweede Kamer gevallen beslissingen over de amendementen- Ossendorp en Otto, onderstaand mani fest uitgegeven Aan het Nederlandsche Volk. De slag is gevallen De ongehoorde aanslag op de sala rissen der onderwijzers is met succes bekroond. De grievende vernedering, een corps van 33.000 ambtenaren aangedaan, is niet te niet gedaan. De gevolgen Voortaan zal de onderwijzer(res) imet lager salaris beginnen dan de ge meentewerkman en 't (gehuwd) kunnen firengen tot de hoogte van een politie agent. De ongehuwde zal nog ƒ400 minder ontvangen. Voortaan zal hij (zij) de oogen be- iiooren neer te slaan voor den ondcr- 'wijzer in wording. Voortaan zal hij terzelfder tijd heb ben te strijden in den dienst tegen jwrok, thuis tegen ontbering. Maar de Nederlandsche onderwijzer, als ambtenaar gedegradeerd, als bur ger in stand verlaagd, laat zich niet vernederen. Hij gaat zich verzetten. Hij bindt den strijd aan met de Nederland sche regeering. Hij zal dien doorzetten tot het gelukkige eind. Met elk geoor loofd middel. Die strijd zal worden ge voerd ten koste van de belangen der Nederlandsche jeugd, tot groot nadeel van het onderwijs. Maar de nadeclige gevolgen komen voor rekening der re geering, die ontbering gaf in plaats van loon en vernedering in plaats van waar deering. Gebrek aan onderwijzers veroorzaken.- In het Christelijk schoolblad „Onze Vacatures" raadt de redacteur D. den onderwijzers aan, hun krachten in te spannen om te maken, dat er minde; onderwijzers kernen indien dan het groote aantal goede bezoldiging tegen houdt. Laten we het onderwijs en o zelf en financiën heipen doo, langzaam maar zeker ons corps te doen dalen tot op de helft. V/eimg nieuwe o>nfli Juten en zooveel mogelijk betrekkin gei buiten het onderwijs gezocht. En voder naar indië, waar de regeling mede door het geringe aantal onderwijzers zeer goed is. En naar Afrika,'waar men nog steeds hetzelfde tekort heeft aan onderwijzers en ze dus op prijs stelt. Hier heeft men ons niet meer noodig. Hier wordt er ons een verwijt van gemaakt, dat ons aantal te groot is. Aïsof dat onze schuld is. Desnoods heb ik zeventig leerlingen in een klas. Wanneer we ons werk in richten op 70 leerlingen kunnen we ook werken, en ze ook wat leeren. Als men dat wil. Desnoods geven drie schooltijden. Waarom niet Als de wijze menschen, die buiten de zaak staan, ineenen, dat hun kinderen dan genoeg leeren dan wil ik liet wel probeeren. Ik wil mijn onderwijs wel zoo inrichten, dat ik een vijf-en-veertig urige werkweek kan heb ben. !k doe er graag aan mee. Nu werk ik heusch reeds meer dan 45 uur. En ik ga er niet van dood. Word er ook geen zenuw-patiënt van. 'k Kan me niet her inneren, dat ik ooit minder gewerkt heb. Wel meer en veel meer dan 45 uur. En als we straks geen onderwijzers meer hebben, zullen we misschien dit middel wel moeten gaan gebruiken. Ik vind alles best. De minister van onderwijs heeft aan alle gemeentebesturen een schrijven gericht, waarin hij meldt dat zoo spoe dig mogelijk aan de onderwijzers van de openbare scholen de gestorte pen sioensbijdrage over het jaar 1920 moet worden terugbetaald. Voor velen dus een goede Sr. Nicolaas. RECHTSZAKEN. Spoorwegcliefstailen De Rotterdamsche rechtbank heeit een aantal zaken behandeld betreffende spoorwegdiefstallen. In zijn requisitoir in de eerste dezer zaken wees de offi cier van justitie er op, dat men hier te doen heeft met een complot van eenige leden van het personeel der Nederland sche spoorwegen en van Van Gend en Loos. Volgens spreker is het een alge meen belang, dat voor de goederen die ter vervoer aan een dezer 'lichamen toevertrouwd worden, behoorlijk zorg gedragen wordt. De beklaagden in ai deze zaken hebben een schandelijk misbruik van vertrouwen gemaakt en spreker achtte daarom gestrenge straf fen hier zeer op haar plaats. Op grond hiervan eischte hij tegen zeven be klaagden straffen van een half tot an derhalf jaar gevangenisstraf. VOETBAL. N. A. C. naar Spanje De Bredasche Voetbalvereeniging N. A. C. gaat, evenals vorig jaar, weer een veertiendaagsche toer ondernemen naar Spanje, waar zij op 1, 2, 6 en 9 Januari a.s. wedstrijden zal spelen. Boks- en worstelwedstrijden. Zoo als wij reeds eerder hebben gemeld, zul len 13 en 14 December in de groote zaal van „de Oude Vriendschap" groote boks- en worstelwedstrijden en ge- wichtsheffen voor amateurs plaats vin den. Naar wij thans vernemen, zijn er voor deze wedstrijden door den burgemeester en verschillende andere autoriteiten fraaie medailes beschikbaar gesteld. Er hebben zich tot nu toe reeds een veertigtal personen opgegeven. De sportliefhebbers kunnen dus genieten van een sport, die wij hier nog bijna nooit hebben aanschouwd. Het beloven interessante avonden te worden. MARINE EN LEGER. De officier-machinist 3e klasse P. N. Vreeken is geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Cornelis Drebbel" en gedetacheerd bij den onderzeedienst alhier. De uit Oost-Indië teruggekeerde lui tenant ter zee le klasse A. W. Staver- man is te Vlissingen geplaatst. De luitenant ter zee le klasse P. J. Jager is geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Bij het departement van marine is te legrafisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. onderzeeboot k. V. 29 November te 5 uur des morgens zich bevond op 20" N.B. en 39" O.L. Aan het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. pantserdeksehip „Zeeland", onder bevel van den kapitein ter zee D. Keus, gisteren van Algiers is vertrokken. De officier-machinist der 3e klasse H. J. Maas is m.et ingang van 15 dezer op zijn verzoek, op nonactivitcit gesteid Kostwinnersvergoeding. De minister van oorlog heeft bepaald dat de uitbetaling der kostwinnersver goedingen, toegekend aan de verwan ten van dienstplichtigen bij de militie, dienstdoende of irl opleiding bij de po- litietroepen, in afwijking van de daar omtrent bestaande bepalingen, za! ge schieden door de zorg van dc admini stratie der politie-troepen. een rede van lloyd george. Lloyd George heeft op een vergade ring van de Britsche industrieele Club een beroep gedaan op de natie, ten ein de de regeering te steunen in haar be zuinigingscampagne. Hij besprak de vooruitzichten van den handel en wees er op, dat de tijden van de „booms" voorbij waren, en dat een ernstige pe riode van inzinking volgen zou. Kan er iets gedaan worden om deze periode te verkorten en haar nadeelige gevolgen te bestrijden vroeg hij. Dc oorzaken aldus vervolgde hij be staan niet alleen in Groot-Brittannië. Zij oefenen hun invloed uit op de ge- heele wereld de Vereenigde Staten, Japan, China, Engelsch-lndië, Frank rijk, Italië en Duitschland, zoowel als Engeland. De geheeie wereld lijdt er onder. Het schijnt wel, of wij vergeten zijn. dat er een oorlog Sieéft gewoed, die meer dan 40.000 miilioen pond ster ling heeft gekost en dat.de aangerichte schade zelfs niet met 50.000 miilioen kan worden goedgemaakt. De premier ging daarna de middelen na om den toestand te boven te komen en zeide Het allereerste middel is vrede. Europa kan niet tot welvaart te- rugkeeren, zoolang de vrede niet over al is hersteld. De mannen, die de in puin geschoten stad weer wilden op bouwen met de troffen in de eene hand en het zwaard in de andere, ervoeren, dat dit niet ging. De geheeie wilskracht van de zakenwereld en van de staats lieden dient geconcentreerd te worden op de taak de verarmde beurs van het menschdom weer te vullen. Wij moeten zoovec-i mogelijk de industrieën in de gelegenheid laten haar strijd zelf uit te vechten. Lloyd George besloot met te wijzen op de noodzakelijkheid zuinig te zijn. Zoowel openbare als publieke li chamen moeten daarnaar streven en wel op de spoedigste en meest afdoende wijze, ik stel vervolgde hij de zui nigheid in staatsbeheer voorop aan gezien hel de taak der regeering is liet goede voorbeeld te geven, doch de voorbeelden moeten ook navolging vin den. De zuinigheid van den enkeling is jn de tegenwoordige crisis niet minder belangrijk dan de zuinigheid der natie. DE VOLKENBOND OVER DE BLOKKADE. Na een nauwkeurig onderzoek van de voorwaarden, onder welke de Raad vol gens de bepalingen van het verdrag aan de verschillende staten moet kennis ge ven van elke verbreking van het ver drag, nam de subcommissie uit de zes de afdeeling, voorgezeten door lord Robert Cecil, de volgende belangrijke resolutie aan betreffende het onmiddel lijk in werking stellen eener eventueele blokkade, ingeval van een door den raad gesignaleerde verbreking van het verdrag. Het is plicht van elk land, lid van den bond, om primo alle diploma- tieke betrekkingen met den schuldigen staat te verbreken secundo zoo spoedig mogelijk de noodige maatregelen te ne men welke met zijn grondwet vereenig- baar zijn om den bewoners van zijn ge bied alle betrekkingen té verbieden met bewoners van den door de blokkade ge troffen staat. Na een onderzoek van het Scandina vische standpunt gaf de commissie te genover den Raad uiting aan den wensch, dat de levensbelangen van door de blokkade getroffen landen zou den worden behartigd. frankrijk en het vaticaan. De Fransche Kamer heeft zieli uitge sproken over de hervatting van de betrekkingen met het Vaticaan, na eerst den minister-president Leygues ge hoord te hebben. Met 375 tegen 229 stemmen werd een amendement ver worpen tot strekking hebbende het zenden van een nuntius naar Parijs te verhinderen. Aangenomen werd met 397 stemmen tegen 209 de tekst van het eenige artikel, dat voorgesteld was, zoodat de diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en het Vaticaan zijn hervat. Na den rapporteur Maurice Colrai gehoord te hebben, hoorde de Kanier Öberkirsch, 'die verklaarde, dat de be volking van Elzas-Lot'haringen haar goedkeuring aan het voorstel hechtte. Toen Leygues 'het woord nam, beves tigde hij de noodzakelijkheid van het hervatten der betrekkingen met Rome in verband met de buitehlandsche poli tiek. Hij herinnerde er aan dat in 1793 het revolutionaire Frankrijk bij den Heiligen Stoel een vertegenwoordiger benoemde, nl. burger Cacauf. GEHEIME DUITSCHE TROEPEN. Naar de Berlijnsche politiepresident mededeelt, heeft men de bewijzen in handen, dat de vroegere tijdelijke vrij willigerskorpsen, ondanks hun ontbin ding, nog bestaan. De voornaamste schuldige is Hubert Bestelmann, een gepensionneerd kapitein, die de afzon derlijke compagnieën van het vroegere zesde regiment der tijdelijke vrijwilli gers onder verschillende namen bijeen heeft gebracht. Men heeft niet kunnen vaststellen, dat dit regiment militaire oefeningen heeft gehouden of over wa pens beschikt. Bestelmann is gevlucht. Tevens heeft de jroiitie de statuten in handen gekregen van de op 6 Septem ber 1920 gestichte Berlijnsche afdeeling van de Örgesch. Ook daarbij is kapi tein Bestelmann betrokken en een reeks officieren. Dezen zullen zich ten deele voor den rechter, ten deele voor het commando der rijksweerbaarheid te verantwoorden hebben. DE POSITIE VAN DEN EX-KEIZER. Bonar Law verklaarde gisteren in liet' Engelsche Lagerhuis, in antwoord op een vraag, dat voor zoover de regeering vernam de ex-keizer sedert Januari 1919 ongeveer 50 miilioen mark uit Duitschland kreeg uitbetaald. Het grootste deel van deze som blijkt aan gewend te zijn voor een huis ie Doorn en verkregen door den verkoop van ze kere eigendommen te Berlijn. De aan dacht van de commissie van herstel is op deze zaak gevestigd. De liberale af gevaardigde Landers vroeg daarop ot de geallieerden voorzorgsmaatregelen zouden nemen, in geval dat geld ge bruikt mocht worden om de Hohenzol- lerns naar Duitschland terug te bren- "en Bonar Law antwoordde Ja, de geallieerden hebben het noodig gevon den dienaangaande een oog in het zeil te houden. DE GRIEKSCHE KONINGSKWESTIE. De „Echo de Paris" raadt de geal lieerden aan den nieuwen Grieksdien vorst te zeggen uw vorige daden wet tigen van onzen kant alie argwaan u behoeft niet meer te rekenen op de toe gekende subsidies, namelijk 10 miilioen oond te Londen, waarvan u er 0.5 hebt geïnd, benevens 10 miilioen pond te Pariis', welke nog niet zijn aangespro ken/ Evenmin kunt u meer rekenen op onzen militairen en politieken steun. Als waarborgen komen die in aanmerking welke Curzon in zijn memorandum aan voert. namelijk trouw aan de verdra gen, amnestie voor de Venizelisten, tei- zijdestelling van officieren en ambtena ren, die zich met Duitschland hebben gecompromitteerd, verbod voor de vor sten, die de geallieerden hebben bestre den,' om den Grieksdien bodem te be treden, en toeziciit op de politiek en de financiën. EEN BRAZ1LIAANSCH OORLOGSSCHIP TE ANTWERPEN. Het Braziliaansche oorlogsschip Sao Paulo" wordt Zondagmorgen om streeks 11 uur te Antwerpen verwacht. Het zal gemeerd worden aan de Van Dyckkaai. Het „Hbld. van Antwerpen deelt mede, dat het muziekkorps van het 5e linie-regiment de aankomst begroeten zal Tien officieren van het Antwerpseh garnizoen zijn aangewezen als gelei ders van <le Braziliaansche ofticieren tijdens hun verblijf te Antwerpen. De gouverneur der provincie en mevr. de barones van de Werve en van Schil- dc zullen Zondagavond de officieren van de „Sao Paulo" onthalen. Ook de militaire overheid houdt een plechtige ontvangst, op een nog vast te stellen (Jacr. Voor de bemanning worden feestma len, samen met Belgische onderofficie ren en soldaten, in de kazernes inge richt, zooals het vroeger placln te zijn. Er za! van stadswege geen dans- tliee ingericht worden, maar wel een groot bal in de feestzaal der Meir, Woensdag 8 December. Dit bal zou overigens moeilijk ten stadhuize kunnen plaats hebben, gezien het groot aantal officieren en onderofficieren van de „Sao Paulo". Het stadsbestuur zal daarenboven honderden uitnoodiginigen verzenden, hetgeen voor talrijke neringdoeners een buitenkansje van belang kan worden. nieuwe nederlaag der ukra1ners Volgens een telegram uit Helsingfors meldt het Peterburgsche blad „Krasna- ja Gazeta" van 26 dezer, dat het Oekrainsche leger van geneiaal letl- joera na gevechten, die 30 dagen duur den geheel vernietigd werd. De bolsje- wik'i maakten meer dan 12001) gevange nen bovendien maakten zij een groote hoeveelheid oorlogsmateneel buit, waaronder 36 kanonnen, 3 pantsertrei- nen, 300 machinegeweren en veel spoorwegmateriaal. DE MOORD OP 17 POLITIEAGENTEN. Het tragische lot, dat een zeventien man sterke jiolitie-patrouille Zonda^ middag ondergaan heeft, toen zij in koelen bloede door een zesvoudige overmacht nabij Kilmichael graaf schap Cork) werden afgemaakt, heelt in Engeland groote verontwaardiging gewekt. In het Lagerhuis heeft Si. Ha mar Greenwood de volgendt? h'jzonder- I,eden over dit drama medegedeeld. Hij begon met er op te wijzen, dat de z.„. huto-divisie in Ierland geheel was sa mengesteld uit ex-offrcieren, allen uit gelezen soldaten, die zie j oorlog op bijzondere wijze nadden on derscheiden. De troen, in*«er handen de patrouille was gevallen, was au a die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand November. INGEKOMEN: I'. Westra, kellner, Koningsweg 27, van Dockum. I). Grijs, werkman, Evertsenstraat 19. van Middelburg. Wed. G. M. de JongWalraven, zonder. Coosje Buskenstraat 11van Rijswijk (Z.-H.) Wed. H. P. Walraven—Hoevens, zonder, Coosje Buskenstraat 11van Rijswiik (Z.-H.) W. M. Schaap, schilder, Koudenhoek 44, van Velsen. L. van Belzen, bankwerker, Marinestraat 7, van Rotterdam. Mej. D. W. de Leeuw, onderwijzeres, Bellamy park 28, van Utrecht. C. Dantz, draaier, Primulalaan 8,"van Dusseldorf. A. W. G. Hammer, kantoorbediende, Heüebardierstraat 8a, van Amsterdam. J. J. Buijs, gepensioneerd, St. Jacobstraal 14, van Amsterdam. H. J. Verbanck, loodsleeriing, Kasteel straat 19, van Oostende. J. Tilla, slijper „Fijnwerk", Kanaalstraat 138, van Berlijn. W. A. van Mourik, werktuigkundige, Boulevard Evertsen 30, van Charlotten- burg. Th. A. M. Voets, matroos K. M„ Nieuw- straat 14, van Helder. H. Schaar, lasscher, Nieuwstraat 51, van Embden. W. J. Kreeftmeijer, stofverver, Groene- woud 33, van Utrecht. G. J. van Hassel, remmer S.S., Reinier Claeszenstraat 1, van Princenhage. W. A. Duinhouwer, visscher, Kouden hoek 20, van Brouwershaven. W. F. Geldof, ijzerwerker, Walstraat 107. van Ter Neuzen. F. C. A. Heshusius, gereedschapmaker, Hobeinstraat 38, van Londen. J. van Gelder, duiker, Kanaalstraat 108. van Middelburg. Wed. C. van Leerdamde Pagter, zon der, Kanaalstraat 108, van Middelburg. J. Nieuwland, stoker N. L., Djjkstraat 3. van Hellevoetsluis. F. v. d. Bliek, werkman, Breewatersiraat 26, van Kruiningen. J. v. d. Hoogt, metselaar, Kasteelstraat 81 van Middelburg. H. Riedel, mecanicien, Hobeinstraat 2. van Jena. P. E. van Wijk, photograaf, Kerkstraat 9. van Winschoten. Mej. A. S. C. M. Hondsmerkvan RieL filiaalhouder, Walstraat 78, van Amster dam. VERTROKKEN: A. Krijnsen, Korenstraat 1, naar Roosen daal. W. C. Callènfels, Steenenbeer 6, naar Middelburg. L. C. H. Wiers, Lepelstraat 7, naar Mid delburg. R. Roblïng, Boulevard de Ruyter 4, naar Den Haag. A. Komen, Leliönlaan 17. naar Helder A. J. Dubois, Walstraat 78, naar Middel burg. D. Y. Lafeber. Aagje Dekenstraat 69, naar Middelburg. J. H. Raadschelders, Prins Hendrikweg 16, naar Haarlem. J. van Bel, Badhuisstraat 60, naar Ter Neuzen. J. Geertse, Pluinistraat 3, naar Velsen. J. Berting, Palingstraat 36, naar Velsen. C. M. van Boekhout, Kanaalstraat 00. naar Amersfoort. M. Pikkaart. Scherminkelstraat 9, naar Amsterdam. J. Zweedijk, Breewaterstraat 31, naar Rotterdam. Mej. A. SpechtCortvriendt, Nieuwe Middelburgsche weg 11. naar Rotterdam. C. F. Kapteijn, Kasteelstraat 81, naar Rotterdam. LOCAAL RïJKSTELEFOONNET. Telefoon- Nieuwe aansluitingen nummer 341 H. 1. Gerritsen, dirigeerend officier van gezondheid le klasse. Oogarts. Boulevard Bankert#32. 342 L. D. Hertstein, tandarts, Badhuis straat S8. 214 Bouwkundig Technisch Bureau der Marine. 100 man sterk. Ze waren gekleed in khaki en droegen stalen helmen. De pa trouille werd plotseling van beide zij den van den weg onder vuur genomen. Daar de in hinderlaag liggenden nume riek vee! sterker waren, slaagden dezen er in enkele manschappen der patrouille te ontwapenen, waarna zij eenvoudig vennoord werden. Sir Hamar Green vod noemde een en ander een buiten gewoon brutalen moord met roof. De lichamen waren met kogels doorzeefd. Al het geld en de kostbaarheden, zelfs de kleedingstukken werden gestolen. Kilmichael, waar de patrouille in hin derlaag viel, is een klein dorpje in een heuvelachtige streek, 30 mijlen van Cork. Hoewei men wist, dat de bevol king zeer Sinn-Fein-gezind was, had den zich daar nog geen ongeregeldhe den voorgedaan. De politie had zelfs op zeer uitstekenden voet met de inwoners geleefd en zij waande zich zoo veilig, dat zij zich zelfs ongewapend in het openbaar vertoonde. Iritusschen nemen de autoriteiten krachtige maatregelen tegen de leiders der revolutionnaire beweging. Nog steeds hebben arrestaties plaats. Vier personen, die een hoogen rang in het republikeinsche leger bekleeden, zijn o.a. gevangen genomen. Verwacht wordt, dat ook in andere steden, in Engeland, door de Sinn-Fei- ners groote branden zullen worden ge sticht. Toch gelooft men niet, dat zij deze campagne lang zullen volhouden, daar de regeering uitgebreide maatre gelen neemt om er een einde aan te maken.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2