1000 100 25 Vrouwe van Oarraoeurt MAANDAG 29 NOVEMBER. No. 282i 58e Jaargang 1920 üfpvi i firn F. li II fili I?.. IMn Inkt §8, Men. fslsfacs safes, li fiseiiiat Épi!§, eitpstó i hakémm irMs ilrisleüjls leestiiip snn^^nn GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND VLISS1NG5CHE COURANT ABONHftftiHMTSPftijS: Voor Vilïsingsa en de gemeenten op Wticneisr. 2.20 per drls masiuJen. franco door bei geheele r§V f 2.50. Voor België ƒ4.15. Voor overige landen der Pait-Unie ƒ4.70. - Atzoodetljke «uramer» 5 cent -..OVER'TlïiftTiEPtWSVan 4 regels ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 cl. familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs Jteciantes 62ci.per jegti.— Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel -. «bound's, Ir. t besit eener zijn GRATIS verze- i. ;"S tegen ongelukken voor: gaitei b§ levens lange ongeschikt heid tot werken ■Ciyil een ongeluk CPlW gukleis b| verlies van een hand, voet of oog li gulden bg •van «en duim rlie/j galden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger BEKENDMAKING. Aanwijzing aansprakelijk persoon, bedoeld in art. 94 der Arbeidswet 1919. De Burgemeester van Vlissingen ver zoekt belanghebbenden dringend, wel te willen voldoen 'aan het bepaalde in artikel M der Arbeidswet 1919. Volgens dit artikel moeten d* personen, die voor gezamenlijke rekening werkzaam heden verrichten, welke bij niet-toepassing van het bepaalde in artikel 1, eerste lid, •nder C, als arbeid in den zin der wet zou den zijn aan te merken, aan den Burge meester en aan het Districtshoofd, onder vermelding van naam en woonplaats iemand aanwijzen, die aangemerkt zal wor den als hoofd of bestuurder der onderne ming. Bij niet-voldoening aan bovenvermelde verplichting wordt door den Burgemeester itemand als hoofd aangewezen. Hetzelfde geldt ten aanzien van coöpera tieve vereenigingen. Vlissingen, 29 November 1920. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. AANGIFTE VOOR HET BEVOLKINGS REGISTER. Burg. en Weth. van Vlissingen herinne ren er den ingezetenen, in verband met de door de regeering voorgeschreven, wel weldra te houden Tiende algemeene Volks telling, aan, dat streng zal worden ge let op de naleving der bepalingen vaa het Koninklijk Besluit van 27 Juli 1887, (Staatsblad no. 141) en art. 7 der Alge meene Verordening van Pohiie, en dat steeds tijdig ter gemeente-secretarie aan gifte behoort te worden gedaan voor het bevolkingsregister. Bedoelde aangifte moet worden gedaan ïo. wanneer men de gemeente gaat ver laten alsdan moet een getuigschrift van woojn- piaatsverandering (verhuisbifjet) werden gevraagd ter secretarie der gemeente e« aieegenomen naar de gemeente waar men- ach gaat vestigen, ten einde aldaar uiter- m binnen één maand te worden ingele verd 2o. wanneer men zich in de gemeente vestigt alsdan moet men overleggen een getuig schrift van woonplaatsverandering (ver- huisbiljet), afgegeven in de vorige woon plaats 3o. wanneer men binnen de gemeente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht aangifte te doen, wanneer in dat gezin eenige verandering plaats grijpt, ook door het opnemen of het vertrek van dienst- en werkboden of kostgangers. Hij, die binnenshuis een of meer kamers bewoont, wordt als hoofd van een gezin beschouwd. Het hoofd van een gezin doet uiterlijk hinnen 8 dagen aan het Gemeentebestuur «►pgave van iederen persoon, die in het ge- wordt opgenomen of daaruit vertrekt, (■■wonende dienstboden hieronder begre pen. Verzuim van aangifte kan worden ge- airaft met HECHTENIS of GELDBOETE. Vlissingen, 29 November 1920. Burg., en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. door CHARLES GARVICE. Geautoriseerde vertaling van 1. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. gg) (Nadruk verboden.! „Maar, Marie „Nu, dat ben je altijd. Wat moet het prettig zijn, om niet alleen de rijkste jonge dame, maar ook de mooiste van hef gezelschap te zijn Je bent een gelukkig meisje." Lucille zuchtte even en sloeg de oogen neer. „Ja, ik ben gelukkig, zeer gelukkig", fluisterde zij. Zou zij aan Marie zeggen, wat haar zoo gelukkig maakte Zou zij haar vertellen, dat zij beloofd had Harry Heme's vrouw te worden- Neen, zij zou haar geheim nog eenige uren be waren, totdat Harry Heme bij haar kwam en het zelf aan allen vertellen zou. Zij verwonderde zich, hoe hij daf doen zou. Maar iets had zij vast beslo ten er zou in het vervolg geen geheim zinnigheid, geen schroom meer zijn. Zij zou gaarne de geheele huishouding bijeenroepen en in het voorhuis gaan, leunend op zijn arm, en daar, voor hen allen, haar verloving met hem bekend waken. Zij was trotsch op zijn liefde, 'oo trotsch op hem, dat het openlijk Wijzigiging der Postwetten. Ter aanvulling van hef bericht in ons j vorig nummer onder „Laatste Berich- j ten" opgenomen betreffende de wijzi- 1 ging dér Postwetten, nemen wij uit de j memorie van antwoord van den minis- j ter op het voorloopig verslag der Twee- j de Kamer nog het volgende over In verband- met de verminderde koopkracht van het geld, kan de mi- nistcr niet inzien, dat een verhooging j der tarieven zou moeten worden nagc- laten nog minder dat door die ver- hooging in het bijzonder aan den klei- r.en handel een sociale druk wordt opgelegd. De minister acht liet in strijd met het J algemeen belang om bijzondere dien- j sten, die het Staatsbedrijf aan bepaalde ingezetenen bewijst, niet tegen den kos- ten-den prijs te laten betalen. Dat het de voorkeur zou verdienen j nog eenigen tijd te wachten of het f evenwicht tusschen uitgaven en inkom- j sten van het Staatsbedrijf zicli niet spoedig van zeif zou herstellen, kan de minister -niet beamen. Op een meer oordeelkundige inrich ting van den dienst is bij voortduring de aandacht van de bedrijfsleiding ge vestigd. Dat de kosten van het bedrijf hoog zijn opgevoerd, is voor een, nier gering deet een direct gevolg van de wijze, waarop de arbeidsvoorwaarden zijn geregeld. De minister kan de vrees niet deelen, als zou de voorgestelde tariefsverhoo- ging tengevolge hebben, dat de helft der week- en maandbladen zou moeten ophouden te verschijnen. De wensch van eenige leden om de lariefsverhoofiing te zoeken op andere onderdeden, bijv. op prentbriefkaarten en visitekaartjes, die volgens hen meer als weeldeartikelen kunnen worden be schouwd, kan niet gedeeld worden. O-m. mag volgens den minister niet over het hoofd worden gezien, dat de groote massa der prentbriefkaarten door de min-gegoede klassen der bur gerij worden verzonden. Waar voortaan de stukken, den open baren dienst betreffende - - behoudens uitzonderingen met dienstpostzegels moeten worden gefrankeerd, daar zal wellicht meer dan thans het gevat is, tot de ambtenaren doordringen, dat met het verzenden van dienstcorresponden- tie kosten gemoeid zijn en als gevolg daarvan, zal die correspondentie allicht binnen mogelijke grenzen worden be perkt. De minister ziet zich genoodzaakt, bij nota van wijziging voor te stellen, alle maximum-tarieven met uitzondering van die der nieuwsbladen met onge veer 25 pet. te verhoogen. Voorloopig, d.w.z. bijv. gedurende de eerste helft van 1921, zou de minister, behoudens het hierna volgende, geen hoogere tarieven willen heffen, dan die, aangegeven bij de memorie van toelich ting op het oorspronkelijk ontwerp. bekennen een vreugde voor haar zou zijn. Terwijl deze gedachten in Lucille omgingen, liep Marie in de kamer rond. „Wat zou je denken van een toertje in de bosschen, en den lunch buitens huis te gebruiken sloeg zij voor. „Vanmorgen, kan ik niet uitgaan, Marie", sprak Lucille rustig, maar even blozend-, „ik ik verwacht iemand". „Zoo Wie is het Mijnheer Head „Neen, het is mijnheer Head niet. Vraag er niet naar. Je zult het zeer spoedig weten,." „Wat ben je vanmorgen geheimzin nig zeide Marie opgewekt. „Wat wil „zeer spoedig" zeggen Een dag, een week, een maand „Een paar uren", antwoordde Lucille zachtjes. t.Jullic alien zullen het weten, en ik denk ik hoop, dat jullie allen even gelukkig zult zijn als iik." Marie klapte in de handen en uitte een kreet van verrukking. „O. ik weet het 1 ik kan het raden riep zij uit. „Lucille, ik ben zoo blij Lucille werd purperrood, en keek be deesd naar haar. „O, ja, ik kan het raden ging Marie voort, met het hoofd verstandig knik kend. „Lord Merle heeft je hand ge vraagd, en je hebt hem aangenomen Lucille werd bleek en trok de wenk brauwen saam. „Lord Merle heeft mijn hand niet gevraagd." „O, het spijt mij, lieve, wat ben ik Voor de nieuwsbladen wordt geen hooger maximumtaricf voorgesteld dan in het oorspronkelijk wetsontwerp is aangegeven wel ligt het in de bedoe ling zeer lage nieuwsbladtarieven alleen toepassing te doen vinden voor zoovee! de nieuwsbladen bij abonnement wor den gefrankeerd. Alle andere nieuws bladen zullen gelijk in bijna alle lan den der Wereidpostvereeniging ge frankeerd moeten worden naar het ta rief der gedrukte stukken. Door dezen maatregel zal een aanmerkelijke ver eenvoudiging der tariefstoepassing aan de kantoren intreden, zullen de inkom sten worden verhoogd en zal, zeker niet liet kléinste voordeel, besparing aan personeel worden verkregen. In hoeverre dezelfde resultaten zijn te verkrijgen door de gelegenheid om. be halve nieuwsbladen, ook gedrukte stuk ken bij abonnement tegen verlaagd ta rief te frankeeren, wordt bij het hoofd bestuur nagegaan. Loonen spoorwegpersoneel. Omtrent de tusschen de directie en de vertegenwoordigers der vijf erkende organisaties gehouden conferentie wordt gemeld dat het Donderdag voorgestelde, compromis ten aanzien van de loonregeling door de directie is aanvaard. Het premievrij pensioen wordt inge voeld met dien verstande, dat de door den loonraad voorgestelde salarissen in minimum met 5 en in maximum met 4 worden verlaagd. Voorts koinf er een kindertoeslag ad 2</2 van bet salaris voor elk kind te rekenen vanaf hot derde kind. De promoties van de commiezen uoor den loonraad voorgesteld ad 150 per jaar. worden than.- 120 per jaar, terwijl voor de Umns '"„functie zijnde commiezen niet 8 hVaafo jaar ais klerk zullen worden berekend. Verschillende door de directie voor gestelde wijzigingen in het R. D. V. werden door haar teruggenomen. in de Zaterdagavond ie Utrecht ge houden gecombineerde vergadering van de hoofdbesturen, der drie samen werkende spoorwegpersoneelorganisa- ties is nader onder de oogen gezien, welk standpunt ten aanzien van de nieuwe voorstellen van de directie moet worden ingenomen. Het hoofdbestuur van de Nederl. Vereeniging deelde mee, dat het afwijzend staat tegenover het compromis-vöorstet, aangezien het premievrij pensioen bij de loonregeling, ontworpen door den Loonraad, zijns inziens niet zal zijn in te voeren en voorts omdat het beginsel van kinder bijslag, z.i. mede tot nadeel van het personeel, is opgenomen. Na uitvoeri ge besprekingen hebben de hoofdbe sturen van den bond van ambtenaren der Nederl. Spoorwegen en de Neutrale Bond medegedeeld, dat zij in een he den te houden vergadering een defini tieve beslissing zullen nemen van Nederiandsch post, telegraaf- en telefoonpersoneel, deelt omtrent de beslissing van den minister van water staat ten aanzien van de onderteekena- ren van het dusgenaamde sabotage- m'anifest nog mede, dat de intrekking van het ontslag betrefi de heeren H. Freen, bondsvoorzitter. A. J. Sepntan, hoofdredacteur, en D. j. Beverloo, lid dat ten aanzien van het ontslag van den 'heer NV. Assink, in verband met zijn ziekte, nog geen beslissing is kun nen genomen worden en dat degenen die ingaande 1 December a.s. ontslagen blijven, zijn de vier overige bestuursle den, n!. de Iheeren j. C. van der jagt, voorzitter van den bondsraad H. M. Roos, secretaris van den bondsraad A. V. d. Baan, bondspenningmeester, en H. van Giessel, algemeen secretaris. Verder schrijft het bestuur voor noemd „Ter audiëntie van 17 November werd door den minister van waterstaat een verklaring gevraagd, welke volgens de overtuiging der vier laatstgenoemde bestuursleden voor heden en ook in de toekomst niet voldoende vrijheid van handelen overlaat om de belangen van de bondsleden, welke zij als Bestuur ders behooren te dienen, mei de noo- dige kracht te kunnen, behartigen. Ge zien de houding, die de regeering heeft aangenomen tegen de rijksambtenaren en thans aanneemt met betrekking tot de salarieering der onderwijzers, acht ten zij het niet geoorloofd de belangen van het postpersomeel ondergeschikt te maken aan hun persoonlijk belang als ambtenaar. Dit inzicht is voor de regeering blijk baar aanleiding geweest ten opzichte dezer bestuurders het gegeven ontslag te handhaven." Na de poststaking. Het bestuur van den Centralen Bond toch een voorbarig schepsel mom pelde Marie berouwvol. „En als hij mij vroeg, zou ik hem niet aannemen", voleindigde Lucille kalmpjes haar zin. „O. vergeef mij. ik kom altijd in moeilijkheden, doordat ik zoo'n flap-uit ben. Iedereen weet, hoe hij een van .je aanbidders is en ik dacht „Je moet over zulke dingen niet denken", zei Lucille zacht, maar vast. „Spreek er niet meer over. Ik wil van morgen niet over Lord Merle denken." „En dat hoeft ook niet, als je het niet wilt", sprak Marie liefkoozend. „Daar is de ontbijttafel. Ik moet gauw mijn haar gaan opmaken, of mevrouw Dalton zal weer een strafpreek voor mij houden over vrouwelijke netheid." Lucille stond eenige minuten uit te zich over het grasperk. Nog een paar uren, misschien over twee uren, zoti Harry hier heen kornet} en alles zou bekend worden. O, wat lag er een heer lijke tijd vóór haar Wat had zij ge daan, dat de goden zoo goed voor haar waren Zij hadden haar een mooi for tuin gegeven, en nu hadden zij de kroon op hun werk gezet, door haar den edelsten, knapsten echtgenoot van de wereld te schenken Het takje cle matis lag onder haar kussen, en zij nam het er onder uit en kuste het feeder en hartstochtelijk, voor zij het zorgvul dig in, de lade van haar bureau opborg. Mevrouw Dalton, die aan het hooid der tafel zat, glimlachte over de koffie kopjes. Selicepvaartbeweging. Gedurende de afgeioopen week zijn den Nieuwen Waterweg binnengeko men 149 schepen, waarvan 9 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotter dam, met inbegrip van Hoek van Hol land 144 schepen, met. 203,870 netto reg. tons. Gedurende hetzelfde tijdvak van 1919 kwamen den Nieuwen Waterweg bin nen 127 schepen, waarvan 2 zeilsche pen en 2 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam met inbegrip van Hoek van Holland 124 schepen. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1920 5426 7.177.723 1019 4016 4.672.931 Rotterdam 1920 5110 6.914.300 1919 3917 4.620.023 Antwerpen en Rotterdam. Aan de Brusselsche „Standaard" wordt uit Antwerpen geschreven, dat deze haven gevaar loopt, ten bate van Rotterdam, het transport van de Duit- sche voor Frankrijk bestemde kolen te verliezen. Als oorzaken worden opge geven de hooge kosten, welke het tran sitovervoer over Antwerpen in het on derhavige geval meebrengt en het ver- ,.Ik behoef u niet te vragen, hoe u het maakt, Miss Darracourt", zeide zij. „U ziet er uit als een beeld van ge zondheid. Ik vermoed, dat u goed ge slapen hebt „Ja", zeide Lucille, terwijl zij lachend op haar plaats ging zitten. „Slaap, de zoete hersteller van de vermoeide natuur", zei mevrouw Dal ton, zoo deftig, alsof zij, woorden uit den Bijbel aanhaalde. Een, bediende bracht de brieventascii van een buffet en Lucille opende die. Er waren er verscheidene voor haar in, en een voor Marie. Marie keek naar der. haren en legde dien naast haar bord. Het handschrift van Sinclair was haar maar al te bekend. „Het is een vervelende naaister, die blijkbaar denkt, dat ik haar rekening zal vergeten, wanneer zij er mij niet om den anderen dag aan herinnert", verklaarde zij. „Mijn vader liet nooit na krachtig bij mij aan te dringen, dat het onze plicht is onze schulden dadelijk te betalen, zoodra wij die gemaakt hebben", zeide mevrouw Dalton. „Hij voegde er niet bij, of u dit kon of niet, veronderstel ik zeide Marie. De oude dame opende de lippen om te antwoorden, toen een bediende bin nentrad. „Lord Aferle, Miss zeide hij zoo koel, alsof het de gewoonte was, dat heeren morgenbezoeken brachten aan de ontbijttafel. lies aan tijd voortspruitend uit het feit, dat voor het lossen en laden dezer ko len, geen vaste plaats is aangewezen en het draagvermogen der kranen veeial ontoereikend is. Rotterdam en zelfs Gent, schrijft hét blad, zijn ons hierin ver vooruit. Terwijl het overladen in lichters te Antwerpen' op 2 fr. 50 per ton komt, kan hetzelfde werk ie Gent gebeuren tegen 1 fr. 50. in de afgeloopen maand werden dan ook, via Gent, 50,000 ton steenkolen naar Frankrijk uitgevoerd slechts 9000 ton gingen over Antwerpen. In Decem ber zullen 165,000 ton over Rotterdam en 60.000 ton over de Belgische havens gaan. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg De verordening tegen beperking der woon gelegenheid. Bij zijn vonnis inzake J. L. v. d. H„ notaris te Vlissingen, beklaagd van overtreding van de Verordening tegen beperking der woongelegenheid, heeft de kantonrechter overwogen, dat de verklaring van Burg. en Weth. inhoudt, dat noch door bekt. noch door iemand anders vergunning is aangevraagd, noch door hen vergunning is verleend om het benedengedeelte van het perceel Badhuisstraat 36, hetwelk als woning werd gebruikt aan zijn bestemming te onttrekken en als kantoor te gebruiken en alzoo een andere bestemming te ge ven dat door de in onderling verband beschouwde aanwijzingen, ie. de getui genverklaringen, 2e. den inhoud van de verklaring van Burg. en Weth., 3e. bet geen beid. ter terechtzitting heeft er kend, wettig en overtuigend is bewezen, dat bekt. in de maand September 1920 het benedengedeelte van gemeld per ceel als'kantoor in gebruik heeft geno men, alzoo sedert dien tijd aan die wo ning een andere bestemming heeft ge geven dan als woning zulks zonder daartoe een vergunning van Burg. en Weth. te hebben bekomen dat beklaagde wel ter terechtzitting heeft beweerd, dat hij het in de dag vaarding bedoelde benedengedeelte slechts gedeeltelijk als kantoor heeft in gebruik genomen en hij voornemens is het zich daarin bevindende keukentje als eetkamer in te richten en als zoo danig te gebruiken dat dit, al ware aan te nemen, dat bek!, dit voornemen reeds had, op het oogenblik, dat hij de beide vertrekken ais kantoor in gebruik nam, een per ceelsgedeelte uitsluitend bestaande uit twee kantoren en een eetkamertje niet kan worden gezegd een woning te zijn, dat vil zeggen het als één geheel ge dacht complex van vertrekken, bestemd om afzonderlijk tot huisvesting te wor den gebezigd, dat bekl. alzoo, in ieder geval, geacht moet worden het geftee/r benedengedeelte, aan zijn bestemming als woning te hebben ontrokken aangaande de strafbaarheid van bekl., dat hij heeft beweerd, dat de plaatselijke verordening der gemeente „Lord Merle 1" riep Marie uit. „Goe de hemel, dan staat zijn huis zeker in brand Lucille stond op mef een vagen blik van verveling, toen zonk zij weer in haar stoel. „Laat hem binnenkomen, alsjeblieft", zeide zij. „Het zal mij verwonderen wat hij wil", merkte Marie ter loops op. „Ik hoop maar, dat hij komt voorstellen om den dag op een fatsoenlijke manier door te brengen'." .Mevrouw Dalton vouwde haar servet op. „Zullen wij de kamer verlaten, miss Darracourt?" vroeg zij. „Neen, neen", antwoordde Lucille, „als 't u blieft niet. Ik denk, dat Marie het bij hot goede eind heeft, en dan hebben wij uw raad n-oodig." Terwijl zij sprak, kwam Merle bin nen,. Hij was zorgvuldig gekleed, als naar gewoonte, maar er lag een uit drukking van misnoegen en ernst op zijn gelaat, die Lucille dadelijk opmerk te. Het scheen dat hij moeite had om de wolk, die over zijn gelaat lag, te verdrijven, toen hij zich over haar hand boog en een verontschuldiging prevelde voor het ongewone vroege uur van zijn bezoek. „Staat uw huis in brand. Lord Mer le vroeg Marie, toen hij mevrouw Dalton en haar een hand gegeven had. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1