Ylissinpche taant BIJVOEGSEL Gemeenteraad. Se tam ven fiarracourt ZAT'RDAG 27 NOVEMBER. - Ho. 281. FEUILLETON VAN DE VAN Zitting van Vrijdag 26 November, des middags 2 uur. (Vervolg en slot.) Subsidie Zeevaartschool. Behandeld werd daarna het 'voorstel oih alsnog 25 pet. der netto-kosten van de Zeevaartschool voor rekening der gemeente te nemen. De voorzitter zeide, dat Burg. en Wetli. gemeend hebben deze belangrijke zaak nogmaals in den raad te moeten brengen. Het is werkelijk geen los drei gement van den minister dat. wanneer wij niet voldoen aan den eisch van den minister, de school zal worden opge heven. Hij wees óp liet groote belang van de Zeevaartschool, waarop wij allen trotseh zijn. De heer Manse zeide, dat niemand de Zeevaartschool wil opheffen, maar niet dat wij steeds worden gedwongen hoogere subsidie te betalen, wat wij niet kunnen.' De hooge regeering legt ons maar steeds zwaarder lasten op. Hij zal thans voor liet subsidie stem men, docti zou gaarne eenige meerdere zeggingschap in de Zeevaartschool hebben. Het bestuur van deze schoot heeft daartegen geen bezwaar. Hij zou daarom iemand uit den raad willen aanwijzen, die daarvoor bijzonder ge schikt is en hij hoopt dat dit voorstel dat hij namens zijn geestverwanten doet, gesteund zal worden. De heer Van Ha! zeide, dat de re geering steeds dwingt dat wij geen posten op de begrooting brengen waar voor wij geen inkomsten hebben. Nu heeft de regeering echter daar tegen geen bezwaar gemaakt en ook Burg. en VVeth. hebben deze zaak niet nader onder liet oog gezien. Hij vraagt zich af hoe het komt, dat het subsidie zoo hoog is. Burg. en Wetli. zouden kunnen nagaan of wij in verband met de Nij verhei dswet op een subsidie zullen kunnen rekenen, ook voor de Burger Avondschool. Anders wil hij gaarne vernemen waaruit deze post bestreden moet worden. Hij weet daarvoor geen dekking te vinden. De voorzitter antwoordde, dat de bron voor dezen post aanwezig is. ui. de hoofdelijke omslag voor 1920. Wat de subsidie in verband met de Nijver- heidswet betreft, moeten wii het ant woord van den minister afwachten. De inspecteur steunt ons. De lieer Hensel vond liet beter, als in de vorige vergadering geen beslis sing was genomen. Het staat natuurlijk vast, dat de Zeevaartschool hier moet blijven. Een van de argumenten noem de iiij ook de huwbare dochters te de zer stede. De lieei Auer zou iiet verlies voor Vlissingen een groote ramp noemen. Veel grooter dan destijds het vertrek van de bookmakers uit Vlissingen. De voorzitter gaf de verzekering dat Burg. en Wetli. zullen trachten zooveel mogelijk subsidies te verkrijgen van rijk, provincie en belanghebbenden, doch dat de raad eerst moet beslissen of hij het subsidie at ot niet zal toe staan. door CHARLES GARVICE. Geautoriseerde vertaling van i. P. WESSEMNKVAN ROSSUM. 05j (Nadruk verboden.) „dus geen woord tegen hem. Vertel hem, wat je maar wilt, vertel hem, dal je je dienst verlaten hebt, omdat je wilde veranderen alles wat je wilt, dat er hem van afhoudt om terug te komen en dus in de val te (popen. Wacht 1" tiaar gelaat klaarde op. „Ik zal je zeg gen, wat je hem moet vertellen. Zeg hem, dat Lord Merle verloofd is met Lucille 1" „O, miss Marie ,,Ja, of nog beter, dat zij met hem getrouwd is. Hij, moet niet terugkomen, denk er om en jij ook niet. Als je het een van beiden doet, zijn jullie verloren. Hier berg dit geld veilig weg. Ik zal je naar Londen nog wat meer zenden. Je zoudt beter doen een anderen haam aan te nemen, wanneer je daar komt. Nu, denk je, dat je dit alles kunt doèn?" „Ja", zeide de arme Susie, uitgeput en geheel ter neer geslagen, maar heel sterk door haar besluit om Harry te redden, ,-dat kan ik doen." „Dan ga ik .nu de kleeren halen. Ga in die kamer om te wachten, ik zal de deur sluiten, zoodat niemand binnen kan komen. Mocht dit gebeuren, dan kan je door het raam kruipen. Nu, droog je tranen en houd je bedaard. Neem al ie moed bij elkaar, Susie. Bedenk, dat je mijnheer Harry inoel redden van een lange gevangenisstraf Met deze zeer opwekkende woorden sloop Marie weg' en sloot de deur ach ter zich. De heer Laernoes deelde mede dat Burg. en Weth. reeds officieus hun voelhorens hebben uitgestoken of sub sidie uit de provinciale kas kon worden verkregen. Hierop is een afwijzend schrijven van Ged. Staten ontvangen. Hij waarschuwde vooral niet tegen dezen post te stemmen. Er zijn reeds andere steden, die er op loeren of de school zal worden opgeheven. De heer De Meij heeft in de vorige zitting tegen het voorstel gestemd uit de overweging, dat de gemeenten maar steeds meer door de regeering worden belast. Hij vroeg of het de bedoeling is dat de subsidie voor het geheele jaar 1921 geldt of dat met 1 September de subsidie krachtens de Nijverheidswet ingaat. De voorzitter antwoordde dat de subsidie in 1921 ingaat en voor het geheele jaar geldt. Wat de omzetting van de B. A. S. in een nijverheidsschool betreft, deze zou pas na den nieuwen cursus, dus 1 September ingaan. Voor de Zeevaartschool wordt 25 subsidie geëischt vanaf 1 Januari 1921. De heer De Meij zeide, dat hij bezoek heeft gehad van verschillende leeraren der Zeevaartschool. Het is hem geble ken dat als de subsidie niet wordt ver leend er verschillende leeraren zouden weggaan en de Zeevaartschool dan een kwijnend bestaan zou gaan lijden. Hij gelooft er evenwel geen laars van dat de Zeevaartschool zal weggaan. Voor de dreigementen is hij dus niet gezwicht als hij thans voor het voorstel zal stemmen, maar wel omdat hij de school zoo goed mogelijk wil houden. De heeren Manse en Van Oorschot gelooven ook niet, dat de school zoo maar een twee drie zal worden opge heven. Wanneer wij dezen post op de be grooting brengen, moeten wij meer hoofdeiijken omslag opbrengen. Deze post is zeer nuttig en de kosten moes ten dus betaald worden. Hij wees er op dat de minister reeds in uitzicht heeft gesteld dat de subsidie van 25 zal verminderd worden. Tot nog toe is hieraan nog geen gevolg gegeven. Hij wilde dan aan de regeering een adres richten, waarin er op wordt ge wezen voor welke moeilijkheden wij komen te staan. De heer Van Hal zeide dat de regee ring steeds een stok achter de deur heeft staan, als zij haar zin niet krijgt. Hij gaat daarom voor het dreigement, dat de Zeevaartschool zal worden op geheven, niet uit den weg. De dekkings- voorwaarden zijn er echter niet en daarom zou hij eerst willen weten, welke subsidie wij krachtens de Nijver heidswet krijgen, alvorens hij de ver hoogde subsidie kan toestaan en zal hij dus tegen het voorstel- stemmen, De heer Van Niftrik waarschuwde vooral het standpunt van den heer Van Hal niet in te nemen. Men wil Vlissingen kaal eten. Daarvoor waarschuwde hij met den mecsten kiem. Deze zaak be hoort in Vlissingen de school is van groot belang voor Vlissingen. De vooorzitter drong ook nogmaals aan het voorstel aan te nemen en wilde tot stemming tatc-n overgaan. De heer Huson vroeg of stemming verlangd' werd. Dit bleek niet het geval te zijn en werd het voorstel zonder hoofdelijke stemmig aangenomen. De heer Manse vroeg daarna een lid van den gemeenteraad zjtting te doen nemén in liet bestuur van de Zeevaart school. De reebtsehe tractie had daar voor den dieer Auer aangewezen. De voorzitter stelde voor den heer Auer als zoodanig te benoemen, wat zonder hoofdelijke stemming geschied de. Terwijl zij Susie in de luit opgesloten achterliet, spoedde Marie zicli onder beschutting van het bosch en later van de lagere heesters, naar den Hof. Het was nog vroeg en schoon, toen eenige van de bedienden al op waren, waren mevrouw Dalton en Lucille nog in haar kamer. De laatste was nog in diepen slaap verzonken, die volgt op groote opwinding. Marie wachtte, tot zij zag dat het voorhuis leeg was, ging "toen snel en stil de achtertrap op en heel voorzich tig mevrouw Dalton's kleedkamer bin nen. Daar die dame uiterst netjes was, vie! het Marie niet moeilijk om een hoed, japon en mantel te vinden, die aan haar doel beantwoordden, en deze zoo goed het ging verbergende onder een ruime cape, die ze had omgesla gen, begaf zij zich weer naar de hut. Het was een gevaarlijk- spel, dat zij speelde een misgreep, bijvoorbeeld, dat zij ontdekt werd door een der be dienden, zou alles in de war §turen maar schoon haar gezicht bleeker was dan gewoonlijk, en haar hart heftiger klopte, aarzelde zij geen oogenblik. Om de waarheid 1c zeggen, vond zij een vreemd genot in dit werk. „Ik ben een geboren samenzwccr- stcr", mompelde zij, de dunne lippen tot een glimlach plooiende. „In Rusland zou ik liet hoofd kunnen zijn van een troep revolutionairen, en de eerste om mij te verzetten tegen de bestaande machten. Arme Susie 1 Als ik iemaud had moeten kiezen, die zich gemakke lijk laat bedriegen, had ik geen betere kunnen vinden 1" Zij vond de deur gesloten, zooals zij die verlaten had en Susie saamgehurkt in de binnenkamer, half dood van vrees en ellende. „O, miss Marie", kreunde zij, „ik dacht, dat u nooit zou komen 1" „Ik ben zoo gauw mogelijk gèko- Vastgesteld werd een wijziging, dér gemeentebegrooting voor 1920, ff Naar aanleiding van de niet-goed1- keuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot het verhoogen der ren te der geldieening van 140.000 voor het opspuiten van grond van 6!/-> op ten hoogste 7'/2 pel., werd door Burg. en Wetli. voorgesteld van deze beslis sing in beroep (e gaan bij de Koningin. De lieer Van Oorschol verklaarde, hoewel hij er tegen geweest is een ren tevoet van 714 vast te stellen, kan hij zich tocli vereenigen met liet voorstel onutat Ged. Stalen de gemeente steeds meer den voet dwars zetten. De heer Undeijer zeide dat, als de gelden niet worden toegestaan er een ramp voor Vlissingen dreigt, als de gronden niet worden opgespoten. Het voorstel werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorgesteld werd een wijziging le brengen in de verordening tot regeling van de bezoldiging bij ziekte van ge meente-ambtenaren en werklieden, be nevens die der onderwijzers. Alzoo werd besloten. 4 Vervolgens kwam in behandeling liet voorstel van Burg. en Weth. tot wijzi ging der verordeiiïng op de heffing en invordering der opcenten op de hoofd som der grondbelasting voor gebouwde en ongebouwde eigendommen. Dit voorstel werd goedgekeurd. Overeenkomstig: liet voorstel van Burg. en Weth. werd besloten tot het aangaan van een kasgeldleening van ƒ300.000 voor 7921. Behandeld werd hierna het voorstel om aan de vereeniging „Tuinstad" voor liet oprichten van een sportpark tot we deropzegging in gebruik te geven een stuk weiland ten Noorden van den Sin- gelweg, groot 2000 M tegen een ver goeding van ƒ2.50 per jaar. De heer Van Oorschot wilde het ter rein afstaan zonder een enkele vergoe ding. De vergoeding is zeer klein, doch wij moeten principieel uitspreken dat wij liet rekenen als tot de sociale taak der gemeente belioorende. De lieer Van Niftrik merkte op, dat at gaven wij een subsidie, wij toch een vergoeding moeten eisclien, alleen om liet eigendomsrecht der gemeente te eisclien. Vooral waar de vergoeding slechts 2.50 bedraagt, kan daartegen geen bezwaar bestaan. De heer Van Haf zeide, dat de S. D. A. P. getracht heeft een terrein te ver krijgen voor een meeting, Vlissingen is zeer arm aan. to&einen. Hij vraagt nu dat dit terrein voor het door hem be oogde doel zal worden afgestaan, zulks met toestemming van Burg. en Weth. Dit is bewezen met Je quaestie van het vliegterrein voor de landbouwten toonstelling, dat een terrein alleen voor een andere bestemming mag gebruikt worden met toestemming van den eige naar. De heer Van Hal zeide dat liet door hem bedoeld terrein aan de S. D. A. P. is geweigerd en hij wil dit voor het ver volg voorkomen en dat liet niet aan de vereeniging ligt het terrein ai of niet te weigeren. De heer Van Niftrik wees er op, dat dan hier andere bepalingen moeten worden gemaakt. De heer Van Hal bedoelt, dat liet ter rein zoo noodig ook aan andere corpo raties in bruikleen kan worden gegeven. De heer Van de Putte wees er op, dat liet terrein te klein is iiet voor andere doeleinden te bestemmen, die de heer men, Susie", zei Marie. „Ik moest de dingen bij elkaar zoeken, weet ge. Doe ze nu zoo gauw mogelijk aan. Kom, laat ik je helpen." Susie deinsde terug, toen zij de kleeren van mevrouw Dalton herkende. „O, Miss Marie ik kan die niet aan trekken Het is het is als een diefstal 1" riep zij bevende uit, maar Marie greep baarbij den arm en schud de haar eventjes. „Wees toch niet zoo dwaas 1" zeid. zij. „Wal komt dat er nu op aan Ik zeg je, je hebt geen tijd te verliezen. Je zult je toch nog moeten haasten om aan het station te komen, vóórdat Lord Merle en de politie aan het werk gaan. Denk e>' om, als je gepakt wordt, is Harry Heme verloren." Susie, aldus toegesproken, stond Marie toe het eenvoudige, katoenen kleedje te veranderen in de andere klee ren. Toen zij klaar was, ging Marie een eindje van haar af cn bekeek haar critisch. „Dat zal wel gaan", verklaarde zij met een lachje van voldoening. „Houdt de voile voor en verlies je tegenwoor digheid van geest niet, en alles zal goed gaan. Beef toch niet zoo Ik zeg je, dat er niets is om bang voor te zijn, en dat je geheel veilig bent als je doet wat il< zeg. Kom nu. Ik zal met je mee gaan lot aan het einde van 'liet bosch ais je eenmaal op den grooten weg bent, is alles in orde. Spreek met niemand en laat de voile hangen en bedenk wel, Susie, dat het van jou af hangt, of Harry Heme vrij blijft of naar de gevangenis gaat De arme Susie spande zich in tot -het welslagen de twee traden uit de luit, en begaven zich naar den grooten weg. De vermomming was zoo goed, dat er niet de minste mogelijkheid was de tengere meisjesachtige gestalte en haar fnsch, aardig gezichtje te herken- Van Hat. op liet oog, iieeft. De heer Sorel wees eveneens op de- moeilijkheden,- welke daardoor kunnen ontstaan. Er Jarnnen bijv. verschillende' werktuigen. geplaatst worden, een schommel, rekstok enz. en als andere vereenigingen het terrein zouden willen gebruiken, zouden deze eerst weer moe ten worden, weggenomen. De heer Van Hal wenschte geen voorstel te- maken van zijn opmerkin gen en werd het vooaap van Burg. en Weth. zonden boofiWÜijke stemming, aangenomen.. 4 ff Burg. en Wetli. stelden voor van de woningbouw-vereeniging „Gemeen schappelijk Belang" in eigendom over te nemen eenige straten met rioleering ten Noorden van den Singelweg. Conform dit voorstel werd besloten. 4 ff Van de wed. I. M. de Looij, Kerhof- laan, werd kosteloos in eigendom over genomen een stuk grond, gelegen voor. haar woning, zulks tegen een kosteloo- ze aansluiting aan het gemeente riool. Alzoo werd besloten. Naar aanleiding van de daaromtrent ontvangen adviezen werd door Burg. en Weth. voorgesteld om het onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen aan de openbare lagere scholen niet op te dra gen aan een vakonderwijzer, doch dit onderwijs door het onderwijzend per soneel te doen geven. De heer Lindeijer zeide, dat men ver wart het geven van gymnastiek-onder- wijs en liet geven van les in de vrije er, orde-oefeningen. De vraag, destijds door den heer De Meij gedaan, betrof evenwel het gvmnastiek-onderwijs. Het advies van den heer De Graaf heeft daarom eveneens geen zin. Wij staan nu voor deze zaak dat wij aan de verschillende scholen gyninas- tiek-lokalen hebben met dure toestellen. Wij kunnen daar nu evenwel geen les geven, omdat de onderwijzers geen be voegdheid hebben om daarin les te ge ven. Hij meende dat de kosten voor een gymnastiek-onderwijzer ten volle ge wettigd zijn in het belang van de kin deren, die anders dit onderwijs moeten missen. De heer De Meij zeide, dat het er om gaat of wij de lichamelijke eisehen hoog of laag stellen. Hij acht het van het grootste belang dat het lichamelijk oefenen niet verwaarloosd wordt en als wij geen gymnastiek-onderwijzer aan stellen dan kunnen de leerlingen alleen tes in de vrije- en orde-oefeningen ont vangen. Als wij liet voorstel aannemen betee- kent dal de .afschaffing van het vak. gymnastiek op de scholen. De voorzitter antwoordde, dat het college van Burg. en Wetli. de licha melijke ontwikkeling op lioogen prijs stelt. Het advies van den lieer De Graaf zegt juist, dat wij een schrede terug gaan door een specialist aan te stellen en ook het schooltoezicht is het daar mede eens. De heer Van Oorschot heeft uit het rapport van den heer De Graaf gelezen, dat het voornamelijk de lagere klassen betreft. Over de hoogere klassen wordt niet gesproken. Hij is van meening, dat liet gyntnas- tiek-onderwijs totaal niet tot zijn recht zal komen als het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen. De voorzitter wenschte het vraagstuk dan voor elke school afzonderlijk te re gelen. De lieer Van Oorschot wees er op, dat aan de kinderen van de hoogere klassen dan hetzelfde onderwijs in de nen in de wijde, donkere japon en der, hoed met voile van mevrouw Dalton. Bij het dek aan den weg ging Marie voorzichtig achteruit en drukte even Susie's arm als om vaarwel te zeggen. „Ik zal vanavond schrijven", fluister de zij. „Doe niets, voor je van mij ge hoord hebt. Goeden dag, wees voor zichtig. Je weet, hoevee! van je af hangt." Susie knikte zij schreide niet meer maar zij keek voor zich met sombere, zware oogen, waarin echter een schijn van vastheid glinsterde. „Goeden dag, miss Marie", mompel de zij heeseh, „ik zal de lieve jonge meesteres nooit meer zien. Zeg haar" haar stem begaf haar „zeg haar, dat zij niet te slecht over mij denken moet. Ik geloof, dat do gedachte haar, den Hot en vader te verlaten, maakt, dat ik een gevoel heb of mij het hart zal breken." „Goed, goed. Susie", gaf Marie ten antwoord, „ik zal zooveel zeggen, als ik kan voor je, en misschien komt ten slotte alles nog goed uil. Maar denk er om, je moet er niet over denken, terug te komen, voor ik er je verlof toe geef." „Neen, miss, dat begrijp ik. Ik doe alles ter wille van Harrv Herrie. Goeden dag." Marie bleef Susie nakijken, totdat de zoo zorgvuldig vermomde gestalte uit het gezicht was toen ging zij ongezien weer naar den Hof en naar haar kamér, verwisselde snel haar kleed met een ochtendjapon en wierp zich in een stoel. Een half uur was verstreken, toen zij Lucille hoorde schellen. Zij stond op, waschte zich het gezicht cn ging naar Lueille's deur, die zij opende. „Mag ik binnenkomen, lieve vroeg zij. „(GEZONDEN MËDEDEELINGEN. 0RINEZUDR EN DE NIEREN. 0\ -ertollig uruineztrur is de werkeijke oorza alk van rheumatiek, ischias en spit, e t het kan zoowel de oorzaak als hef ge\ zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk' verteerbare spijzen, alcohol, overworking- en nadeelige gewoonten leiden tor'dé vorming van een dusdani ge hoever.'Jfisfd van dit vorgift, dat de nieren ov erweldigd worden door de overspannin'g '»m het uit het bloed te filtreeren. 37 Voorzorgen en- matigheid verminde ren de hoevetdftei'd urinezuur, verge makkelijken c.V taak der nieren eit voorkomen, dat nièt-gefiitreerd urine zuur zich in de aderen, spieren, zenu wen en gewrichten afzet en kristalli seert. Deze voorbehoedende maatrege len kunnen worden aangevuld' door tij dige versterking van. de nieren door Foster's Rugpijn Nieren. Pillen. Dit spe ciale niergencesmiddel verschaft suc ces, zelfs in gevorderde- gevallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, nier- gruis, nierwaterzucht, nier- en blaas ontsteking, en urinezuur-vergiftïging. Foster's Rugpijn Nieren Pilen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voor behoedend en genezend, wordt dit nier- geneesmiddel alom aanbevolen als ge volg van de uitmuntende resultaten, die men ermede behaalde. Te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 per doos. gymnastiek wordt gegeven als in de lagere klassen. De heer Tichelman kon zich niet met liet voorstel van den heer Lindeijer ver eenigen en verdedigde nader liet voor stel van Burg. en Wetli.. De heer Van de Putte wilde de zaak nog aanhouden en het voorstel ren- voyeeren naar Burg. en Weth. om nader advies. De Heer Van Oorschot vroeg dan ook tevens het advies te vragen van den Bond van onderwijzers, het N. O. G. en de onderwijzers. De voorzitter antwoordde dat Burg. en Weth. met dit verzoek rekening zul len houden. Besloten werd daarna het voorstel nog aan te houden. Door Burg. en Weth. werd voorge steld een wijziging te brengen in de instructie van den schoolarts, luidende dat hij zonder toestemming van Burg. en Weth. geen andere ambten ot' be dieningen mag waarnemen dan die van assistent-geneesheer der Kon. Maat schappij „de Schelde". Vervolgens kwam ter tafel het voor stel tot vaststelling eener verordening, regelende het verkeer op de wegen niet voertuigen, rijtuigen, motorrijtuigen, rijwielen en handkarren, uit welke ver ordening wij de voornaamste artikelen reeds hebben gepubliceerd. De heer Sorel vroeg wat de reden is geweest dat Burg. en Weth. verder zijn gegaan dan bepalingen voor de voertuigen met mechanische kracht. De voorzitter antwoordde dat Burg. en Wetli. met dit voorstel zijn gekomen., omdat het een gedeelte is van de her ziening van de geheele politieverorde ning. De heer Hillinga vroeg hoe de politie moet controleeren als er te hard gere den wordt. De voorzitter zeide, dat dit technisch geregeld zal worden. De heeren Van de Putte en Hensel wilden voor de zware vrachtauto's een „Ja. O, ben jij het, Marie ik ds.cht dat het Susie was." Lucille stond in het midden van de kamer in haar morgengewaad, het haar over de schouders vallend, een schitte rend, gelukkig licht straalde haar uit de oogen. Marie kwam naar haar toe en kuste 'haar. „Wat zie je er van morgen goed uit", zeide zij teer, „en zoo gelukkig ook." „Ik ben gelukkig", hernam Lucille zachtjes. „Waar is Susie „Ik denk, dat zij niet wel is", zeide Marie. „Zij was vanmorgen vroeg op om bloemen te plukken maar zij klaagde over hoofdpijn en is van mij weggegaan om nog even te gaan liggen." „Anne Susie", zeide Lucille vriende lijk. „Stoor haar niet, Marie." „Neen, dat zal il; ook niet. Ik luis terde zooeven aan haar deur, en ik denk, dat zij slaapt. Zij zal wel gauw beter zijn, denk ik. Ik zal je zoolang wel helpen." „Ik heb nog niet zoo lang een kame nier gehad, dat ik mij niet zonder haar zou kunnen redden", sprak Lucille lachend. „Maar je kunt hier blijven, als je wilt, Marie. Wat een heerlijke mor gen ik ben laat, niet „Nog ai maar het was gisteren avond ook iaat voor je. Hadt je nog al een prettigen avond op de Grange „O, ja, heel prettig", hernam Lucille, terwijl een blosje haar gelaat bedekte. Zij dacht er over wat Marie zou zeg gen, als zij haar vertelde, hoeveel later dan de partij, zij Lucille in de bossehen geweest was met Harry Heme. Marie, die haar scherp gadesloeg, bemerkte haar blozen. „Ik denk, dat je als naar gewoonte de mooiste bent geweest." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5