Stads= en Provincienieuws wil den heer L. van der Steen, leer aar aan de Rijks Hoogere Burgerschool bereid. In uw vorige vergadering dd. 29 October ji. werd door U goedgevonden, het gym nastiekonderwijs aan de M.U.L.Ü. klassen van genoemde school en uit een oogpunt van billijkheid ook aan de 7e klasse a van die school te doen geven door een vak onderwijzer. Door her aannemen van de nieuwe wet, regelende het lager onderwijs achtten wij liet gewenscht over deze zaak het oordeel .an den lieer De Graaf, leeraar in de gym nastiek aan de Rijks Hoogere Burgerschool re Middelburg; als deskundige, te vernemen. De heer De Graaf bewees ons den "dienst zijn meening zeer duidelijk uiteen te zetten. Diens belangrijk rapport leggen Burg. en Weth. eveneens aan den raad over. Volgens den heer De Graaf is het zelfs gewenscht en ligt het geheel in de bedoe ling der nieuwe wet het vak lichamelijke oefeningen op de lagere schoten te doen geven door de klasseonderwijzers(essen) en geeft hij daarbij de bemerking, dat vooral in de eerste leerjaren van de lagere schooi het spel de hoofdschotel vormt. Niet alleen om de hooge waarde van het spel ais zoodanig, maar om den grooten een voud, die de uitvoering niet aan moeilijk te vervullen voorwaarden bindt. Door kostelooze cursussen zullen onder wijzers en onderwijzeressen, die dit begee- ren zich kunnen bekwamen voor spellei ders (sters). De heer De Graaf teekent hierbij aan, dat aan den door hem geopenden cursus desgevveiischt een tiental onderwijzeres sen) gratis geplaatst kunnen worden, ter wijl de reiskosten worden betaald door den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding. Wil men eventueel te Vlissingen een cursus oprichten, dan wil hij dezen gaarne steunen, mits een gymnastieklokaal en speelterrein beschikbaar worde gesteld. Alleen voor het U.L.O. onderwijs is een speciale bevoegdheid noodig. Met het oog op deze omstandigheden hebben wij de eer U voor te stellen om, althans voorloopig, de regeling, zooals deze hier nu is. te bestendigen, waardoor het onderwijs in de vrije- en orde-oefeningen (of lichamelijke oefening) blijft opgedragen aan dc k!asseonderwijzers(essen) en alleen aan de M.U.L.O. klassen- en de zevende klasse a van school E het gvmnastiek-on- derwijs door een vakonderwijzer zal wor den gegeven, overeenkomstig het in uwe vorige vergadering genomen besluit. Wij hebben de eer uwe vergadering ter vaststelling aan te bieden, een concept raadsbesluit, tot het aangaan van een tij delijke geldieening, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld in het jaar 1921, groot ten hoogste 300.000, op te nemen af naar er behoefte zal zijn. Wij merken hierbij op, dat zoolang de verschillende inkomsten nog niet in de ge meentekas vloeien, het, evenals andere ja ren, noodig kan zijn een kasgeldleening aan te gaan. Door W. H. de Leeuwerk vroeger alhier, thans wonende te 's-Gravenhage, wordt bezwaar gemaakt tegen zijn aanslag op het schoolgeldkohier 1919/1920 voor zijn dochtertje Wilhelmina, op grond, dat dit kind geadurende dien cursus dö school niet xou hebben bezocht. Wij hebben de eer U hieromtrent het volgende mede te deelen. Na aangifte, is genoemd kind op 27 Ja nuari 1919 tot school C toegelaten. Wegens ziekte ts voor het kind 4 maan den ontheffing van schoolgeldbetaling ver leend, over het schooljaar 1918/1919. Daar geen kennis aan het hoofd der school werd gegeven, dat het kind de school niet meer zou bezoeken, werd het kind later ook geplaatst op het kohier 1919/1920, na den aanvang van den nieu wen cursus. Of het kind toen nog ziek is geweest, is niet bekend. Herhaaldelijk heeft het hoofd van school S zonder resultaat naar de ouders van deze leerlinge bood schappen gezonden. Aan de door ons college aan den adres sant gedane mededeeling, dat als het kind wegens ziekte de school niet kon bezoe ken, ontheffing kon worden aangevraagd, is geen gevolg gegeven. Op 4 October 1919 ontving het hoofd van school C bericht, dat het kind de school niet meer zou bezoeken. Het volgens de bepalingen der verorde ning regelende de heffing van schoolgeld door adressant betaalde bedrag van ƒ4.50 over drie maanden is bijgevolg terecht ge ïnd. Daar het aanslagbiljet aan den adressant is uitgereikt op 18 December 1919 en zijn bezwaarschrift aan den gemeenteraad is gedateerd 29 October 1920, dus veel later, dan drie maanden daarna, stellen wij U voor adressanfs reclame niet ontvankelijk te verklaren. PROVINCIALE STATEN. Door de vier sociaaldemocratische (eden (de heer De Meij, ofschoon nog «niet als lid toegelaten, onderteekende dit en -het volgende voorstel toch mede) is een regeling van de jaarwedden van tiet personeel van de stoombootdiensten voorgesteld, dat nog verder gaat als het reeds vermelde van Ged. Staten. Wij laten het hier volgen De hoofdmachinist 29003500 (Ged. Staten stellen voor 2500— f 3000) walkapitein 2500—3100 (f 23002800) klerken ten kantore van den directeur 2200—2800 en 1300—2200 1900—2300 en 12001800) kapitein en machinist f 2400—28002100—2500); stuur man 1800—2200 1700—1900) dekknecht 1400—!800 130O- 1600) stoker 1500—1900 1350 1650) conducteur 1900—2300 17002000) agent te Vlissingen of Neuzen, die te Breskens of Hans- weert, die te Walzoorden evenveel als Ged. Staten voorstellen, voor die te Borsseien of Hoedekenskerke 1200 1600) ponton- of steigersknechts te Vlissingen en Neuzen 14001800 13001450), Breskens 1200— 1600 13001450), Borsseien evenais Ged. Staten 10501200, Hans weert 14001800 1300 sssm f 1450) steeiikolenwerkers te Vlis singen voor een 14501850 1350 1500), voor cle anderen 1400 1800 1300-1450) vaste werklie den te Vlissingen, bankwerker en daar mede gelijk gestelden 18002000 (f 1600f 1900) werkman 1400 1800 13501650) voor den chef-machinist van de tram 2400 2800 21002500) machinist 1700—2100 1600—1900) con ducteur 1400—1800 1300 - 1600) baan werk er 1400—1800 (f 1300f 1600). Voor de agenten van den dienst op de Oosterschelde tenslotte Middelburg 1400 1200) Kortgene 1000 700) Wolph aarts dijk 700 400) Katsche Veer 1100 750) Goes 900 (f 600) Zierikzee 1700 1600). Verder stellen de indieners dezer wijzigingen voor de periodieke verlioo- gingen om het jaar in plaats van om de 2 jaar toe te kennen en de verhoogingen in plaats van 50 en 75 op 100 ie bepalen en in plaats van 100 op 150, terwijl zij aan bet {personeel voor het gebruik van het middagmaal buiten hun huis l en voor overnachten bui ten hun huis 1.50 willen toekennen. Ged. Staten achten het net beste deze voorstellen als amendementen bij hun voorstel te behandelen. Dezelfde heeren stellen voor Ged. Staten te verzoeken in de eerstvolgende zitting voor te stellen een „Reglement regelende de rechtspositie van de Pro vinciale ambtenaren, werklieden enz." Zij wijzen er op, dat Ged. Staten reeds blijk gegeven hebben daarmede in te stemmen, maar dat zij wilden wachten op de rijksregeling, die echter voorloo pig nog niet schijnt te komen. Ged. Staten zeggen o.a., dat zij 13 November jl. van den minister verna men, dat deze zich voorstelt zoo spoe dig mogelijk een memorie van antwoord inzake het betreffend wetsontwerp aan de Tweede Kamer te doen geworden. De mogelijkheid eener spoedige tot standkoming der rijksregeling schijnt derhalve geenszins uitgesloten, doch Ged. Staten verklaren zich gaarne be reid, bijaldien dit niet geschiedt, in de Zomerzitting een ontwerp, als door de voorstellers bedoeld, ter tafel te bren gen. Ten slotte is nog in druk verschenen het voorstel van Ged. Staten tot aan houding van het verzoek om subsidie voor een autod-ienst TholenStavenisse over 1921 groot 3500, daar dit ver zoek eerst 15 November inkwam en dienaangaande nog een onderzoek moet worden ingesteld. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelhui zijn veroordeeld wegens overtr. der Huur- comrr.issiewet A. H. van V., Middelburg, tot 100 b. s. 30 d. h. J. j. D., Souburg, tot 2 X I b. s. 2 X 1 d. h. overtr. melk- verordening Vlissingen L. V., Vlissingen, tot 25 b. s. 25 d. h. overtr. wet tot rege ling van het veerartsenijkundig staats toezicht A. K., Arnemuiden, tot ƒ10 b. s. 10 d. h. overtr. Woningwet V/. de V., Domburg, tot ƒ10 b. s. 10 d. h. overtr. Boterwet S. B. Az., Arnemuiden, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. overtr. Motor- en Rij wiel wet J. H. van der B., Purmerend, tot ƒ5 H- 2 X 2 b. s. 5 -j- 2 X 2 d. h. overtr. Jacht wet C. de J., A. de J. Cz., beiden te Mid delburg, L. R., Koudekerke, no. 1 tot ƒ5 b. s. 5 d. h., no. 2 tot 3 b. s. 3 d. h., verbeurte 50 b. s. 10 d. h., no. 3 tot ƒ20 b. s. 20 d. h. W. R Cz., Middelburg, tot 3 b. s. d. h. overtr. art. 431 Swb. J. P. L„ A. G beiden te Vlissingen, ieder tot 5 b. s. 5 d. h. op een 1 persoons rijwiel 2 personen vervoeren C. de K., Koudekerke, tot l b. s. 1 d. h. A. de B., Vlissingen, tot 1 b. s. 1 w.t. M. K.. Vlissingen, tot terug gave aan ouders de wegen in verboden richting berijden L. J., Middelburg, tot ƒ1 b. s. 1 w.t. zitten op den keermuur van het droogdok H. L., A. L., beiden te Middelburg, ieder tot t b. s. 1 d. h. L. H., Middelburg, tot ƒ0.50 b. s. 1 w.t. wa teren buiten de bakken P. C. van Z., Vlis singen, tot 1 b. s. I w.t. met een rijwiel den oprit te Vlissingen afrijden W. F. de R., Vlissingen, tot I b. s. 1 w.t. J. K., Vlissingen, tot ƒ1 b. s. 1 d. h overtr. Motor- en Rijwielreglement J. N. A. O.. Vlissingen, tot 5 b. s. 5 d. h. fietsen zonder lichtJ. M. F., Souburg, tot 5 b. s. 5 d. h. P. C. K., Vlissingen, tot terug gave aan haar moeder D. J. M., W. K., beiden te Middelburg, ieder tot 2 b. s. 1 w.t. C. F., Domburg, J. W. Wdr., J. P., M. W. Wdr., allen te Aagtekerke, H. C. W., Middelburg, J. J. L., Vlissingen, allen tot ƒ2 b. s. 2 d. h. A. F., Domburg, C. M., Arnemuiden, ieder tot ƒ1 b. s. 1 w.t. A. T., W. (i., K. A. S., allen te Middelburg, S. de R.. Vrouwepolder, F. van B., Vlissin gen, L F., Bergen op Zoom, G. V., St. Laurens, P. de K. Az., Oostkapelle, J. B., Brigdamme, A. B., Arnemuiden, L. B., Nieuwland, D. S., Koudekerke, P. de V. Pzn., S. Al, L. J., P. D., allen te Aagte kerke, allen tot 3 b. s. 3 d. h. rijden niet een wagen zonder licht E. F., Mid delburg, tot 3 b. s. 3 d. h. rijden met een rijwiel waórvan de zij glazen der lan taarn gekleurd licht uitstralen J. P., Zou- telande, tot 0.50 b. s. 1 d. h. fietsen zonder bel J. M. F., L. B., L. van S., allen te Souburg, G. H., Goes, allen tot 2 b. s. 2 d. h. overtr. Tramwegreglement J. K., Tholen, tot 1 b. s. 1 d. h. vnuurwerk afsteken J. M., St. Laurens, tot ƒ1 b. s. 1 w.t. straatschenderij F. de R., Vlissin gen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. F. J. B., Middel burg, tot 2 b. s. 1 w. t. overtr. art. 424— 435* Swb. G. L. V., Vlissingen, tot terug gave aan moeder overtr. IJkwetS. de V., Vlissingen, tot 7 X ƒ0.50 b. s. 7 X l d. h. J V A. A., J. S., J. R., allen te Vlis singen, allen tot 1 b. s. 1 d. h. M. van E., huisvrouw van J. M., Vlissingen. tot ƒ0.50 -ƒ I b. s. 2 X 1 d. h. C. J. P., Vlissingen. tot 3 X l b. s. 3 X 1 d. h. C. van de G., S. L., beiden te Vlissingen, ieder tot 2 X ƒ3 b. s. 2 X 3 d. h. A. S., J. 1. de S.. J. L, allen te Vlissingen, allen tot ƒ3 b. s. 3 d. h. overtr. Leerplichtwet .- J. D., J. L., beiden te Vlissingen, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. overtr. verordening op de winkelslui ting H. L. K., zwervende, tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. dronkenschap S. P., J. S., L. C. B., J. J., W. K.. allen te Middelburg, j van B Arnemuiden, E. S., zwervende, j. B. 8., J. J. de N., A. N. B., j. van der M., J. B., allen te Vlissingen, allen tot 3 b. s. 3 d. h. L. van Z., B. van B., beiden te Vlissingen, P. K., Biggekerke, J. R„ H. O., M. D. W., allen te Middelburg, H. S., Domburg', allen tot ƒ5 b. s. 5 d. i.i. A. S., L. S., beiden te Arnemuiden, ieder tor ƒ5 b. s. 2 w.t. H. D S., Middelburg, J. H., St. Laurens, ieder tot ƒ10 b. s. 10 d. h. L. P., Middel burg, J. de R., Vlissingen, ieder tot f 15 b. s. 15 d. h. P. J. de B!, Vlissingen, tot 3 dagen hechtenis J. de R., J. F., beiden te Vlissingen, L. S., Arnemuiden, allen tot 5 dagen hechtenis J. M. H. M. L., Mid delburg, tot veertien dagen hechtenis. VLISSINGEN, 23 NOVEMBER. De Maatschappij „Zeeland". In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot verleenircg van financiee- len steun aan de stoomvaart-maat schappij „Zeeland", verklaart de regee ring niet in te zien dat door het over nemen der aandeeien van de spoorweg maatschappijen het streven om de „Zeeland" van Vlissingen naar Rotter dam te verplaatsen, zou worden in- de hand gewerkt. De regeering heeft door haar bereidverklaring om die aandeeien over te nemen, juist bereikt, dat de spoorwegmaatschappijen zich niet heb ben verzet tegen-de wijziging der sta tuten van de „Zeeland", waardoor is verzekerd, dat zonder toestemming van den minister van Landbouw, niet kan worden getornd aan het behoud van Vlissingen ais uitgangshaven en even min kan worden besloten tot ontbin ding der naamlooze vennootschap voor 1938. Voorts betoogt de regeering, dat de houding der spoorwegmaatschappijen een zeer correcte is geweest, die moge lijk heeft gemaakt, dat de regeering met een voorstel is kunnen komen, dat bij aanneming het behoud der nationale Vfissingsche lijn naar menschel ij ke be rekening verzekert. Het voortbestaan der Vfissingsche route zou zonder steunverleening door den Staat zoo goed als zeker ernstig gevaar loopen. Dat de regeering ondanks den toe stand van ?s rijks schatkist, die tot be zuiniging noopt, de voorgestelde uitga ven gerechtvaardigd acht, vindt zijn grond in de overweging, dat het behoud der Vlissingsche lijn een nationaal be lang is te achten. Bij de in het Voorloopig Verslag aan de maatschappij „Zeeland" en aan de bemanning der schepen voor het zoo lang mogelijk in stand houden van de vaart tijdens den oorlogstoestand ge brachte hulde, sluit de regeering zich volgaarne aan, omdat zij geenszins twijfelt nopens het antwoord op de vraag of de „Zeeland" wel op de juiste wijze wordt beheerd en omdat zij niet den indruk heeft gekregen, dat de maatschappij tijdens den oorlog haar schepen al te roekeloos heelt laten varen. Tegen het gebruik van drijvende brandkasten bestaan bezwaren van postalen aard. Wij vestigen de aandacht op dc be kendmaking vari Burg. en Weth. be treffende de uren van openstelling van het kantoor van den ontvanger der di recte belastingen en accijnzen alhier. Vliss. Tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina". Een avond bij „Koningin Wilhel- mina" is een avond van genot. Toen genoemde tooneelvereeniging het vo rige jaar optrad mei dc revue „Holland blijft Holland" konden wij gunstig recenseeren. En dit is ook nu weer het geval. Het gedeelte voor de pauze be stond uit verschillende nummertjes, die met zorg waren gerangschikt en dege lijk waren ingestudeerd. En aan de nieuwe krachten, die gisterenavond op traden, brengen we gaarne een woord van hulde. Na dc pauze, en dat was dc attractie van den avond, de revue „Holland droog" door De Rui]ter. Een belangstellend en dankbaar gestemd publiek. Een groep dilettanten op het tooneel, die streden om de eer Zoo moest deze revue een succes zijn. En dat ze dat geweest is, niemand kan liet ontkennen. Na elk tafreel werd hartelijk geapplaudisseerd. Spontaan klonken de bijvalsbetuigingen door de zaal. Ernsi en luim wisselden elkaar af. Ernst bij de hulde aan de Nederlandsche vlag, luim en scherts, ja spot bij de droge kermis. En ais deze revue voor dc tweede maai opgevoerd wordt,- zal nie mand z'n gang naar de schouwburgzaal beklagen. De hoofdpersoon was De Ruyter. De leiding en de bezieling gin gen van hem uit, en dat dit in goede handen is, bleek aan het slot van den avond, toen (hem door een welbespraakt medewerkende in goed gekozen woor den een vulpenhouder werd aangebo den. Zijn echtgenoofce heeft hem trouw bijgestaan. Ze had een bloemenhulde in ontvangst te nemen. En de muziek, die de talrijke nummertjes verdienstelijk begeleidde, leverde goed werk. We hoorden bij de opening, dat het aantal donateurs der vereehiging steeds toeneemt. „Koningin Wilhelmina" mist echter een vaandel; en om dat te berei ken, heeft de verceniging een vaandel- fonds opgericht. Hopen we, dat ze spoedig een vaandel machtig Is. £q b$ het eindigen van deze recensie hulde aan voorzitter en leden van de tooneel vereeniging „Koningin Wilhelmina". De „Glan Graham". De bergingswerkzaamheden, verricht door de firma L. Smit Co. te Rotter dam aati het bij Rammekens aan den grond gezette Engeische stoomschip „Clan Graham" zijn de laatste dagen van de vorige week zeer vlot verloopen. Met een groot aantal 10" en 6" pom pen heeft men het water uit de vijf ruimen, machinekamer en stookplaats, zoomede uit de baiiasttanks, gepompt. De bergers hadden ook de bailastpomp van het schip weer in orde gemaakt, zoodat deze goede diensten heeft kun nen bewijzen. Het gar in de stuurboordzij van het schip is gedicht. Ook 'is 'net gelukt weer stoom te maken op den donckey ketel van de „Clan Graham", zoodat de ankerwinch wederom, na vervanging van de ver brande stoomleidingen, kon worden gebruikt. Het stuurboords boeganker is 60 vaam uitgezet. Een gedeelte van de lading van het schip is gespaard geble ven, terwijl voorts het schip onder wa ter nog in goeden staat verkeert en de machine en ketels nog geheel gaaf zijn. Aangezien met den heerschenden oostenwind en de doode getijen zeer weinig water op Rammekens Bank komt, is het tot nu niet mogen geluk ken- het schip vlot te brengen. L. Smit Co.'s Bergings dienst heeft echter goede hoop, dat de „Clan Graham" nog heden zal vlotkomen, waarna het schip door vijf sleepbooten naar Ant werpen zal worden opgesleept, ter lossing van de lading. Het is nog niet bekend, aan. welke werf zal worden gerepareerd. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen en zijn hulppostkantoren. Alaand October 1920. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Vlissingen ene!ders, werd in den loop der maand te Vlissingen isngelegd51.Ü06.29(:;:) en terugbetaald47.213.84 Derhalve m e e r inge legd dan terugbetaald 3.792.45 Hieronder 1 formulier ad 1. in spaarbankzegels van 5 cent en 3 for mulieren ad 1.in spaarbankzegeis van 1 cent (schooisparen). Het aantal te Vlissingen nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 46. Door tussch en komst der te Vlissingen gevestigde kantoren werd,ter Direc tie op staatsschuldboek jes Ingeschreven een no minaal bedrag vani5050. Het aantal te Vlissingen uitgereikte, nieuwe staatsschuldboekjes bedroeg 2. Het uitgaand Belgisch stoomschip „Escaut", bestemd voor Buenos Ayres, ankerde gisterenmiddag op de reedc. Het draadloos telegraaftoestel was de fect. Het schip heeft heden de reis voortgezet. Voor het examen van verpleegster is te Rotterdam geslaagd Zuster M. van Sparrentak alhier. Dagzegels. Met ingang van 23 November 1920 zullen bij de Raden van Arbeid, de ze gel verkoopers en de postkantoren dag zegels verkrijgbaar zijn van 7'A16 en 12>/2 cenf. Deze mogen alleen gebruikt worden voor losse arbeiders, werkvrouwen, naaisters e.d. en wel in 't algemeen voor mannelijke arbeiders, van/met 14 tot en met 17 jaar een dagzegel van 10 cent, van/met 18 jaar en ouder een dagzegel van l2j/2 cent vrouwelijke arbeiders van/met 14 tot en met 20 jaar een dagzegel van 10 cent van/met 21 jaar en ouder een dagzegei van 12 cent. Een uitzondering vormen de arbeid sters in land- en tuinbouw van 14 tot en met 17 jaar, waarvoor een dagzegel van 7,/2 cent mag worden geplakt. Het gebruik dezer dagzegels is alleen geoorloofd indien slechts 1, 2 of 3 da gen in dezelfde kalpnderweek voor denzelfd^ii werkgever wordt gewerkt. Zoodra 4 dagen of meer bij denzelfden werkgever wordt gewerkt, wordt het gebruik dezer zegels overbodig en ook naaee iig. De zegels moeten door den werkge ver worden gedagteekend, anders wor gden zij geacht niet door hejn te zijn geplakt en voor eiken dag waaróp wordt gewerkt, moet i zegel worden geplakt. Een gedeelte van een dag geldt dus als een geheele dag. Van samentelling van uren of halve dagen is geen sprake. Is de tijd, waarvoor de kaart geldt, nog niet verloopen, doch de kaart reeds vol geplakt, dan moet zij dadelijk wor den opgezonden aan den Raad van Arbeid. De arbeiders boven de 35 jaar worden er in hun eigen belang met nadruk op gewezen, dat ont recht op ouderdomsrente te krijgen, moeten zijn geplakt voor degenen, die op 3 Decem ber *919 reeds 60 jaar waren, voor elk jaar vanaf 3 December 1919 tot het bereiken van het 65ste levensjaar minstens 39 weekzegels of zooveel keer T tNos. Noa. Nos. Nos. Nos. 100. 93 557 1026 1383 1910 2217 2460 2997 3262 3521 3928 4232 4520 4814 55154 6092 6348 6685 7191 7457 7788 7963 8105 8526 8868 9178 9589 9896 10132 10654 10848 11132 11432 11759 12118 12318 12728 12907 13133, 13717 13944 14248 14538 14731 15105 15354 15659 15872 16139 16520 17044 17366 17705 17977 18317 18458 18628 18907 19389 19577 19790 20023 20635 20831 21295 21660 22328 22681 22867 STAATSLOTERIJ. ie Klasse le Lijst. rekking van 22 November 1920. 3603 22744 1500. 3147 20915 1000. 14474 16171 21648 22365 ƒ400 6641 10164 14757 ƒ200. 6618 7978 8473 11714 17164 1844« 135 597 1090 1389 2025 2223 2539 3022 3302 3565 3974 4276 4561 4915 5581 6162 6351 6884 7196 7502 7817 7970 8157 8566 8982 9193 9699 9960 10137 10671 10959 1)158 11466 11801 12219 12468 12753 12945 .13407 13731 13975 14279 14606 14906 15188 15386 15737 15883 16310 16575 17056 17380 17728 18005 18348 1850i 16640 18927 19447 19623 19799 20029 20676 20956 21330 21927 22332 22694 22910 Prijzen van 208 214 767 799 1111 1187 1497 "1585 2034 2047 2318 2325 2564 2565 3071 3096 3323 3359 3572 3612 3975 4006 4323 4343 4592 4627 5001 5031 5666 5832 6249 6267 6388 6482 6891 6896 7318 7378 7531 7705 7824 7832 8015 8044 8196 8221 8592 8625 8991 9036 9194 9259 9765 9804 9961 10021 10171 10254 10676 10686 10960 10989 11188 11203 11544 11565 11866 11907 12243 12255 12481 12529 12757 12771 1295! 13007 13411 13480 1379613816 13985 14155 14327 14356 1461014638 14909 14943 15232 15245 15392 15418 15738 15741 15895 15910 16350 16401 16580 16727 17131 17173 17407 17478 17738 17843 18008 18135 18370 18375 18553 18585 18648 18678 18996 18997 19479 19481 19644 19705 19859 19869 20089 20112 20706 20710 20979 20992 21527 21528 2203622108 22349 22359 22723 22752 22945 22963 20. 279 804 1316 1687 427 95S 1361 im 2176 2457 283Ö 3221 3515 3822 4094 4449 4726 7707 7861 8049 8296 8654 9086 •9282 317 856 1356 1779 2052 2125 2338 2365 2600 2707 3111 3187 3482 3494 3658 3725 4020 4052 4357 4435 4635 4645 5040 5354 5483 5953 5964 5987 6273 6299 6328 6558 6606 6680 6915 7095 7127 7331 7435 744! 7730 7764 7883 7933 8078 808J 8298 835.3 8670 8852 9133 9177 9494 9497 9869 9884 9889 10032 10072 10099 10291 10292 10395 10737 10802 10827 11082 11089 1113) 11255 11318 11327 11702 1)749 1175e 11961 12010 12108 12259 12283 12296 12596 12637 1270) 12797 12824 12837 13020 13060 13073 13533 13628 13708 13912 13938 13943 14194 14216 14237 14434 14464 1452% 14647 14714 14717 14982 15008 15026 1525815305 15315 15435 15572 15f>08 15810 15826 15834 15904 16040 16053 16485 16497 16502 16731 16744 16988 17192 17217 17297 17488 17703 1770+ 17916 17926 17948 18141 18162 18226 18386 18437 1 8454 18595 18608 18622 18836 18865 18875 19069 1917519224 19549 19553 19574 19754 19766 19768 19871 19932 19936 20311 20574 20(510 20722 20724 20774 21058 21086 21136 21544 21639 21649 22243 22255 22305 22388 22573 22636 22755 22836 2285.' 22967 22988 22&rr 4 dagzegels (omdat 4 dagzegels hier bij tellen als 1 veekzegel). Voor degenen, die op 3 December 1919 jonger dan 60 jaar waren, voor elk jaar tusschen 3 December 1919 en het bereiken van hun 60e jaar minstens 47 weekzegels of zooveel keer 4 dag zegels en van hun 60e tot hun 65e jaar minstens 39 weekzegels of zooveel keer 4 dagzegels. Arbeiders, laat geen dagzegel schie ten, want voor u en mocht gij komen te overlijden voor uw weduwe en weezen. houdt de rente in hoofdzaak verband met de totaalwaarde van de geplakte zegels. Tot plaatsvervangend lid der Kamer van Toezicht over de notarissen en can- didaat-notarissen te Middelburg is be noemd mr. J. A. de Jong, kantonrechter te Tholen. H. M. de Koningin heeft het beheer van de renteambten van het kroondo mein Middelburg en Goes met ingang van December 1920 opgedragen aan den rentmeester van het kroondomein in het renteambt Tholen, den heer j. W. Waghto te Tholen. Burg. ef\ Weth. van Goes stellen den gemeenteraad voor cle aanvangsjaar- wedde van den tc benoemen directeur van den keuringsdienst vast te stellen op ƒ6000 met bepaling, dat deze met vier tweejaarlijksche verhoogingen^van 250 stijgt tot een maximum van 7000 terwijl afs diensttijd in aanmerking ko men de jaren, doorgebracht als direc teur van een keuringsdienst van levens middelen. Te Schoondijke is een vergadering gehouden van vrijzinnigen uit alle plaatsen van Wesl-Zeeuwsch-Vlaande- ren, waarop de volgende motie werd aangenomen „De vergadering enz., erkennende dat het gewenscht is dat alle werkelijk vrij zinnigen in één partijverband behooren te worden bijeengebracht betreurende, dat van de zijde der vrijzinnig-democra ten tot nu toe geen medewerking in de ze kon worden verkregen stemt in met het voornemen om de vrijzinnigen in den lande in één partij te vereenigen on der voorwaarden echter, dat deze partij zal worden opgetrokken op een gezon den democratischen grondslag." Zaterdagavond is op liet Volkerak onder Dinteioord overboord geslagw en verdronken de 30-jarige A. d. V., gv domicilieerd te Hoofdplaat. Het lijc nog niet gevonden. 1 DRIE BELA Worden nier- j»en Beseft mr itiet verstandij weerstandsmetfi Rugpijn, dui »eid, slapeloos!- «uwoverspannir pelooze nachtei gewrichten en -jijn de waa-rsc volgt spoedig, doet ernstiger ais rheumatiek, ischias, graveel king, waterzuch ging- De weerstand men: filtratie werkzaamheid Soed gaan, iii «atuur gezon voedsel en gere den toegepast. Krijgt de natuur De nieren wore van uitputting o denkt men na. Draai niet in volgen van verul «eren met Fosif ten. Zij .versterk* Waas, en hun schijnselen, door •rganen Veroorz Foster's Rugpi «p, dat de ha: Foster op de d< Vlissingen verbri Lepelstr. 13, a KERK- EN Ned. Herv. K<| uuiden ds. J. J. wijk (bij Gouda)! Geref. Kerken, venhage ds. T. f| De uittreding Gere Het gebouw Driebergen bleek Klein om de men tem, die vnn alle om de afscheidsj Sooren. Niet alle* vmg, doch uit *lfs uit Rotterd pen enz., warer Een uur was er Keen Krijgen. Ónder .he! zing klom ds. Wisse h het voorgebed P: Als tekst gaf i vers 7 „Velen het. goede doen ons het licht uws In zijn preek c. men, hoeveel go* had ondervonden bijzonder den ker volle zorg en de die deze ook blijven betoonen ge ten. Van alle 1 zoo deelde ds. W hij sterk aangezoc kerk te stichten redenen, zich daai Ten slotte verzï geen toespraken plaats hebben. In deze dienst. Tot onderwi school te Anna Ja St. Phiiipsland, van Duin alhier. De actie de De afdeeling Bond van Ned. de volgende motie onderwijs en dj Tweede Kamer de ,,De afdeeling Bond van Ned. On dag 20 November gadering bijeen spreekt haar die uit over de wijze, voornemens is aan derwijzers, inzake voldoen is van oordeel, d totale miskenning i kenis van het werl zer doet een zeer dri minister van onde: Kamer der Staten-i foor alle onderwij ressen een salaris cenkomstig het adv sie voor georganise De afdeeling Nederlandse!) OnJ schap heeft een tele de Kaïner verzonder ,egen de voorgerl onderwijzers-sa laris Het comité vo*| onderwijzers, Hoofd J- cn Bond deelt me ten audiëntie bij di nanciën had. Omtrent het on comité het volgende Den minister, wj meszins verklaarbarj der onderwijzers (es: "doden, ma het adv 'jsraad, de central Jtorganiseerd over geheele Neder d

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2