Hoofdstuk III, afd. t, art. 7. De post „schoolgelden voor lager onderwijs" kan wegens stijging van het belastbaar inkomen der ingezetenen met ƒ5000 worden verhóogd. Het thans ongemaakt kohier bedraagt 29755.25° en verleden jaar ƒ23125.54 UITGAVEN: Hoofdstuk II. Naar aanleiding van den wensen door een der leden geuit, om ook het personeel van het gasthuis en het bur ger weeshuis in de algemeene salaris- verhooging te doen deelen, merken wij op, dat door ons geen voorste! in die richting van de colleges van regenten dier instellingen is ontvangen. Wij moe ten hieraan toevoegen, dat wij van de regenten ook geen voorstel tot verhoo ging der salarissen van het personeel hadden verwacht, daar de noodzakelijk heid der onderhavige verhooging van bezoldiging uitsluitend zijn grond vindt in de omstandigheid, dat gedurende dit jaar de prijzen der dagetijksche le vensbehoeften zijn gestegen, welke meerdere uitgaven hel interne personeel der stichtingen niet hebben te dragen. Ten aanzien van de handhaving der gelijkstelling in salaris tusschen den controleur der belastingen en den ge meente-ontvanger, merken wij op, dat de jaarwedde van den controleur thans ƒ4800 bedraagt en die van den ont vanger ƒ4350 wat den laatste betreft tengevolge van de door Ged. Staten vastgestelde regeling. In dit verband zal de nadere houding van genoemd college tegenover uw voorstel voor 1921 moeten worden afgewacht. Wat betreft de jaarwedde van de concierge en den knecht van het ge meentehuis hebben wij de eer U te ver wijzen naar den bij het salarisvoorstel gevoegden nominatieven staat. Het deed ons veel genoegen te ver nemen, dat het een uwer leden ver heugde, dat thans kan worden goedge maakt hetgeen het vorige jaar is tekort gedaan aan de hoogere ambtenaren. In het belang der gemeente moeten wij U dan ook ten sterkste aanraden ons voorstel ten aanzien van de jaarwed den van genoemde ambtenaren over te nemen Daarbij blijft men nog beneden de bedragen, welke in gemeenten als Hei der, Vlaardingen en andere plaatsen van ongeveer gelijken omvang als Vlis singen als jaarwedde voor die titularis sen zijn of worden vastgesteld Tot ons leedwezen vernamen wij, dat ons voorstel om de loonen der werk lieden te verhoogen met 12 cent per uur (aanvankelijk door ons gedacht op 8 cent per uur) door enkele leden nog niet voldoende werd geacht. Die leden wenschen het voorgestelde bedrag nog te vermeerderen met 2 cent en alzoo te brengen op 14 cent (en in verband daarmede de verhooging der ambtena ren van 300 op 350 per jaar). Wij moeten U ernstig ontraden aan den wensch van bedoelde leden te vol doen, nu ons voorstel op 2 cent na het verlangen der werklieden-organisaties bevredigt. Het komt ons voor, dat voor deze laatste vermeerdering geen gron dige reden bestaat. In verband met de dienstpraestaties wfitischen wij het verschil in loon tus- sclien geschoolde en niet geschoolde werklieden gehandhaafd te zien. Om den arbeider bij de reiniging, die belast is met het spoelen van tonnen, in de ie groep der werklieden te brengen, ontmoet bij ons college bedenking. Hoofdstuk II, afd. 2, art. 6. In verband met de in werking tre ding der nieuwe archiefwet en het or denen van vele naar het Oud-archief overgebrachte stukken van ouden da tum is aan den archivaris tijdelijk hulp verleend, waarvan de kosten 260 be dragen. Hoofdstuk 11, afd. 2, art. 13. Het op dezen post uitgetrokken ge ringe bedrag ad ƒ34 voor de controle bij het leveren van brandstoffen voor de verschillende scholen en voor het gemeentehuis kan bezwaarlijk worden gemist. Hoofdstuk iV, afd. 1, artt. 2 en 3. Ten aanzien van de ter zake getrof fen regeling, waardoor een bezuiniging in deze uitgaaf wordt verkregen, zij verwezen naar de uitvoerige toelichting op dezen post, voorkomende in de nota van wijziging d.d. 6 November jl. Naar het oordeel van den commissa ris van politie wordt door het niet ver vullen van de twee vacatures in het po litiecorps geen nadeel aan het politie toezicht veroorzaakt. De bevordering van den klerk Reidsma tot majoor-re chercheur acht de commissaris zeer in het belang van den dienst. Idetn art. 8. Wegens overschrijving van de door het ziekenfonds „Walcheren" gestelde loongrens konden de inspecteurs en re chercheurs van politie niet in dit fonds worden opgenomen. De ziekteverzeke ring van genoemde titularissen is ge sloten bij „Fatum". Dat deze verzeke ring niet zoo gunstig zou zijn als voor de agenten, is ons niet gebleken. De on derdeden der verzekering van beide fondsen zijn uit den aard der zaak niet gelijk zoo betaalt „Walcheren" geen ziekenhuisverpltging, Fatum wèl, tot zekere grens. „Walcheren" vergoedt hulp van huisartsen, specialisten, medi- aijnen, verbandstoffen. verloskundige kuip door vroedvrouwen (eventueel met kuip van den dokter bij complicaties) trekken van tanden en kiezen ongelimi teerd. „Fatum" echter tot bepaalde be dragen en medicijnen ongelimiteerd. De kosten van een arts (is plaats va* een vroedvrouw) bij bevallingen worden door „Walcheren" niet betaald, door „Fatum" tot een bedrag van 10. Hoofdstuk IV, afd. 4, art. l. Den door enkele leden geuiten wensch om de subsidie voor de Burgerwacht ad ƒ600 in te trekken, kunnen wij niet ondersteunen. in beginsel is door uwe vergadering deze aangelegenheid ten vorigen jare beslist. Hier zij nog medegedeeld, dal de Burgerwacht van regeeringswege is ge organiseerd. Hare leden bestaan uit burgers, die zich beschikbaar hebben gesteld run het wettig gezag te be schermen, wanneer het mocht worden aangerand en om het openbaar verkeer bij onlusten in stand te houden. De kosten der instructie van onge- oefenden en van munitie en bewapening worden door het rijk betaald. De ove rige geringe kosten blijven voor reke ning van de gemeente. Hoofdstuk IV, afd. 5, art. 4 Kosten van ontsmetting. De ontsmet tingen van woningen en lijfgoederen van lijders aan besmettelijke ziekten geschieden door „het Groene Kruis" Het bestuur van deze vereeniging heef! zich voor het jaar 1921 weder daartoe bereid verklaard tegen een vergoeding van 600. Idem art. 8. Van de afdeeling VHssingen van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies wordt een subsidie-aanvrage tegemoet gezien. Hoofdstuk V, afd. 2, art. 5. Blijkens de toelichting op de begroo ting wordt voor het uitbaggeren van slijk uit de Voorhaven en Engelsehe kade 1600 geraamd. De kosten van het onderhoud van kaaimuren en be schoeiingen zullen vermoedelijk 1050 bedragen. In aanmerking nemende, dat uit de opbrengst der havengelden voor de En gelsehe kade 1900 wordt verwacht, kor, deze retributie in verhouding tot de onderhoudskosten geenszins te hoog worden geacht. Voorts zalctoezicht bij het in- en uit varen der visschers zooveel mogelijk plaats hebben. De vraag, of bij de vernieuwing der bestrating op het Eiland wel rekening is gehouden met de daar ter plaatse te leggen rjoleering kan bevestigend die- antwoord worden. Hoofdstuk Vi. Art. 1. De gemeentelijke aanplakborden zijn voor 3 jaar verpacht tot 1 April 1921. Het ligt in onze bedoeling alsdan weder een inschrijving daarvoor te openen. Verhuring der borden van gemeente wege kunnen wij niet aanraden. De kos ten der uitvoering zouden alsdan ver moedelijk niet gering zijn. Hoofdstuk VII. Omtrent de beharti ging der onderwijsaangelegenheden door ons college is thans een nieuwe regeling getroffen. Wat betreft een eventueele invoering van een zoogenaamde „herfstvacantie" aan de lagere scholen, zijn reeds door ons adviezen ingewonnen. Gaarne wenschen wij U de verzeke ring te geven, dat wij aan de lichame lijke opvoeding der jeugd de noodlge aandacht zullen wijden. Ten aanzien van het geven van on derwijs in de vrije- en ordeoefeningen op de scholen door het onderwijzend personeel hebben wij de eer U te ver wijzen naar ons afzonderlijk ingediende voorstel. Idem afd. 3, art. 18. De verstrekking van voeding en klompen aan schoolkinderen geschiedt op een wijze, welke de goedkeuring van uwen raad kan wegdragen. Verdere in krimping van deze verstrekking ligt voorshands niet in ons voornemen. Idem afd. 2. Met den wenk door een uwer leden gegeven, om meer dan thans het geval is, leerlingen van de burgeravondschool zélf hun leermiddelen te doen bekosti gen, zal rekening worden gehouden. Een onderzoek zal dienaangaande wor den ingesteld. Door enkele leden werd aangedron gen op een spoedige reorganisatie van het lager onderwijs in verband met de nieuwe wet op het lager onderwijs. Onder verwijzing naar hetgeen in de afdeeling over deze zaak door ons is medegedeeld, wil het ons voorkomen, dat in deze toch vooral niet overhaast mag worden te werk gegaan. In een dezer dagen gehouden onder houd met den districts-schoolopziener achtte deze autoriteit het niet in het belang van de gemeente, dat de split sing der scholen nu reeds werd ter hand genomen. De wet is thans nog niet eens in werking algemeene maat regelen van bestuur, welke de verde re uitvoering der wet moeten regelen (b.v. de inrichting der schoollokalen) zijn nog niet verschenen. Ten aanzien van de afschaffing van het ambulantisine, en meerdere wijzi gingen welke het schoolwezen zal on dergaan, zijn bij de wet overgangster mijnen gesteld. De aanvankelijke meening, dat bij splitsing der scholen de kosten van het onderwijs aanmerkelijk zouden vermin deren. berust inderdaad op een vergis sing. Bij de nieuwe regeling van het onderwijs zullen in totaal 87 leerkrach ten noodig zijn, terwij! dit aantal thans 75 bedraagt 13 tijdelijke onderwij zers. Wat den bonw van een bijzondere M.U.L.O. school betreft, wil hef ons voorkomen, dat, alvorens tot liet opma ken van plannen kan worden overge gaan, de bij Kon. besluit te geven nieu we voorschriften nopens den bouw en inrichting der scholen zal moeten wor den afgewacht. Hoe sympathiek wij ook mogen staan tegenover het in een afdeeling geop perde denkbeeld om een bedrag van 1000 uit te trekken ais bijdrage aan een te stichten fonds voor bijzonder begaafde leerlingen ten behoeve van hun verdere studie, schromen wij toch, om in de huidige omstandigheden van financieelen aard, uwen raad te advi- seeren die goede gedachte thans te verwezenlijken. Idem afd. 4. art. 3. In verband met de opmerking over de eventueele subsidieverleening aan bijzondere bewaarscholen, kunnen wij U mededeelen, dat ons nog geen aan vragen om subsidie bereikten. Hoofdstuk VIII. Ten aanzien van het gesprokene over de plannen van het stichten van een gemeentelijk Ziekenhuis, wil het ons niet vruchtdragend voorkomen, dat thans van gedachten wordt gewisseld over de mogelijkheid der verwezenlij king van die plannen. In verband met de onderhandelingen, welke ter zake met de regeering worden gevoerd, is het aannemen van een afwachtende houding gewenscht. Omtrent de nieuwe bestemming van het gebouw Burger Weeshuis zijn on derhandelingen met de regenten gaan de. Hoofdstuk XIV, art. 9. Bij nader onderzoek is ons gebleken, dat het distributiekantoor 1 Januari 1921 zal kunnen worden opgeheven. De verstrekking van de suikerkaarten zal dan op het gemeentehuis kunnen ge schieden. De betrekkelijke post kan in verband daarmede met 5000 worden vermin derd. Opgemerkt zij, dat het bureau der kolendistributie een deel van het distri butiekantoor in huur heeft tegen een behoorlijken prijs. Zoodra het gebouw ter beschikking van de gemeente komt, za! een voorstel over de verdere bestemming van het gebouw tijdig ter tafel van uwe verga dering worden gebracht. Groente- en Fruitveiling. In verband met de plaats gehad heb bende exportveilingen, welke thans niet meer voortómen, is het tegenwoordige personeel voor het bedrijf te bezwa rend. Door ons college en de commissie is dan ook besloten den klerk le klasse van het bedrijf over te plaatsen naar het bureau van den controleur der be lastingen. Onderzocht wordt, of het mogelijk is de contributie der leden van de Veiling te verhoogen, waardoor een kleine bate kan worden verkregen. Havenbedrijf. Aan den directeur van het bedrijf is opgedragen een regeling te. ontwerpen voor de uitbetaling van het loon aan zgn. los-vaste werklieden bij noodza kelijk verzuim (ziekte of begrafenis). Voorts zai aandacht worden ge schonken aan de mededeeiing door een der leden gedaan van het verrichten van nachtdiensten door vaste-werkiie- den. Bij de vaststelling der begrooting voor het bedrijf zal de uitkeering aan de gemeente van f 5000 worden ge schrapt. Badexpioitatie. Wij hebben gegronde hoop, dat de gebouwde galerij aan het strand het volgende seizoen verhuurd zal worden. De commissie raamde slechts 560 aan huur, daar thans niet met eenige ze kerheid een hooger bedrag is te noe men. Ten aanzien van de gewenschte ver pachting van het badpaviljoen kunnen wij U mededeelen, dat onderhandelin gen nog gaande zijn met den vorigen pachter. Mochten deze niet tot een be vredigende oplossing geraken, dan zat het paviljoen openbaar worden ver pacht. Voorts kan nog worden medege deeld, dat overwogen zal worden, of .niet tot verpachting der badstoelen zal kurmen worden overgegaan. DE PROVINCIALE LANDBOUW TENTOONSTELLING. Door de Zeeuwsche Maatschappij van landbouw is aan den gemeenteraad te Middelburg het volgende adres ge zonden Met zeer veel leedwezen en groote verwondering vernam uit de dagbladen de algemeene vergadering der Zeeuw sche Landbouw-maatschappij, evenals haar hoofdbestuur het besluit van uwen raad, den huurder van de terreinsge deelten van het vliegkamp, die aan Middelburg toebebooren, geen verlof te geven daarop de provinciale landbouw tentoonstelling het volgend jaar te la ten houden. Met te grooter verwondering, omdat daardoor aan uw gemeente niet anders dan voordeel zou kunnen worden be zorgd. Immers, wanneer het mogelijk ge maakt wordt de tentoonstelling op Wal cheren te houden, dan zullen talloos ve len ooi; uw stad bezoeken en zullen de hotels, zoowel van Vlissingen als Mid delburg en Domburg, moeten worden besproken voor de talloos vele vreem den, die zich voornemen de Zeeuwsche iandbouwweek te bezoeken. Het is toch een algemeen Wat- chersch belang dat deze tentoonstelling op Walcheren kan worden gehouden, waarvoor dus wel alle gemeenten op Walcheren zoo noodig mogen samen werken. Het was immers onze bedoeling een Zeeuwsche Iandbouwweek in te richten, gelijk dit jaar er een was te Arnhem voor Gelderland. In Middelburg zou dan ook het Landhuishoudkundig con gres en de vergadering van onze Land bouw-maatschappij gehouden worden, terwijl, omdat dit het eenig geschikt terrein voor de buitengewoon groote tentoonstelling op Walcheren is, het welk bovendien bij alle weersgesteld heid kan gebruikt en bereikt worden, dan op het vliegkamp tusschen West- Souburg en Vlissingen de tentoonstel ling zoude worden gehouden, waarte gen bij den minister van marine gee nerlei bezwaar bestond, inzonderheid niet niet het oog op de groote belangen voor Zeeland en onzen landbouw, daar bij betrokken. Er zoude een regelmatig op en neer gaande tramdienst worden ingericht tusschen Middelburg en het terrein. Het terrein kan gemakkelijk voorzien worden van electricitcit en drinkwater en biedt alzoo voor ons alle voordeelen. Dat liet algemeen belang erbij be trokken is, blijkt uit het feit, dat ook de minister van landbouw een rijkssub sidie wil geven. Ofschoon nu uwe gemeente niets dan voordeel van deze Iandbouwweek kan hebben, ook al is de tentoonstelling niet binnen haar grenzen, verhindert zij hare totstandkoming door te weigeren verlof te verleenen aan haren huurder haar binnen een andere gemeente gele gen terrein voor dit doel af te staan. Waar de beschikking van uwen raad door uwen huurder gevraagd, slechts gegeven moet worden omdat de ge meente privaat eigenares van dien grond is en dus alleen in aanmerking mag komen redelijk de vraag of door de behartiging van het algemeen er bij betrokken belang uw bijzonder belang ais privaat eigenaar wordt geschonden, begrijpt ons bestuur uwe beslissing riiet. Wij mogen niet veronderstellen dat beweegredenen van kleingeestigen aard of rivaliteiten of afgunstigheden den raad van de hoofdstad onzer provincie zouden doen zeggen Liever dan maar geen Iandbouwweek hier en ook niets voor onze burgerij gedaan, dan tevens voordeel bezorgd aan een andere ge meente ais Vlissingen. Waar wij dit niet mogen veronderstellen, kunnen wij het alleen toeschrijven aan het feit, dat wij eerst in overweging hadden de tentoon stelling te houden op een binnen uw gemeente gelegen terrein, waarvoor ook door u bereids subsidie was toegestaan, maar hetwelk later na deskundig over leg zeer ongeschikt bleek te zijn, terwijl wij omtrent den aard van onze land- bouwweek, die zich dus niet alleen be perkt tot een enkelen dag van tentoon stelling, uwen raad verzuimden nader in te lichten, hetgeen blijkbaar door uw voorzitter, daarmede overigens wel naar wij meenden bekend, evenmin is geschied, zoodat U het belang en de be- teekenis der Iandbouwweek, ook voor Middelburg, ontging, ofschoon al had deze gemeente er zelfs geen belang bij, het dan nog onbegrijpelijk is, dat geen verlof, als de vice-admiraal vroeg, is verleend, omdat de gemeente er toch allerminst schade door zou kunnen heb ben en een hoofdstad van een landbou wende provincie, die voor een groot deel bovendien van den landbouw leeft, de landbouwbelangen toch niet uit het oog mag verliezen. Intusschen dringt de tijd en kan in derdaad niet langer gewacht worden. Immers de reclameplaten en program ma's moeten weg, schikkingen omtrent terreinen, stellingen, tenten etc. moe ten dringend noodig genomen worden, contracten moeten worden afgesloten. Er moet worden beslist. Wij vragen daarom met aandrang de volgende week een beslissing of het" terrein te Souburg ons nu gegeven kan worden, dan wel niet. Bij de gemeente Goes is ons een uit stekend en voldoend groot terrein gra tis aangeboden. De gemeente Goes, al is dit niet binnen haar grenzen, is alles zins bereid ons te steunen. Dat zal dus moeten worden geaccepteerd tot ons groot leedwezen, wanneer Middelburg niet terugkomt op haar besluit en den huurder van haar terreinen, nl. het rijk, verlof verleent daarop de voorgenomen tentoonstelling te laten houden, en een. zij het dan ook kleinere subsidie dan aanvankelijk door uw raad is toege zegd, worde gegeven. Dit zou ons be stuur te meer leed doen, omdat meer eigenaardig de groote provinciale ten toonstelling bij de hoofdstad ware te houden en de daaraan verbonden con gressen in die stad, welke bovendien om haar schoonheid zeer vele vreem delingen zou trekken. Dit alles zijn redenen die ons be stuur uwen raad met allen ernst doen verzoeken toch terug te komen op uw besluit en ons van uw nieuw besluit tot het verleenen van vergunning aan den huurder als- boven gemeld en van een subsidie van b.v. 1000 aan onze maatschappij voor het houden harer Iandbouwweek zoo mogelijk in tie vol gende week kennis te geven. MARINE EN LEGER. Bij Kon. trestuit is bepaald, dat op een door den minister van marine vast te stellen datum lo. Hr. Ms. panlserschip Herta* Hendrik za! worden uit dienst gesteld^ 2a. kapitein-luitenant ter zee A. va« der Sluis eervol wordt ontheven v«* het door hem gevoerde bevel over ba- vengenoemd pantserschip. Blijkens bij het departement va» marine ontvangen telegrafisch bericht is Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland", onder 'bevel vna den kapitein ter zee D. Keus, den 19en j.l. van Port Mahon vertrokken. KERK- EN SCMOOLNIEUWS. Ned. Herv. Ke"rk. Beroepen te Th Mei: (toez.) ds. K. P. Datema te Muidea te Goudswaard ds. G. Kloek te Oude- iandc. Gereï. Kerken. Beroepen te Meedie* de heer A. J. Bouma, cand. te Middel burg. - Zaterdagmiddag vergaderde in de Chr. Kweekschool te Middelburg de afdeeling Walcheren van de vereeniging van Chr. Onderwijzers enz. Na de gebruikelijke opening las de vooorzitter Mareus 8 vs. 27—38, waar van hij een korte verklaring gaf. De lieer G. K. A. Northebel te Mid delburg hield eer. interessante causerie over tabak, sigaren en sigaretten, ver aanschouwelijkt door lichtbeelden en demonstraties. Na een rijken maaltijd werden tit werkzaamheden voortgezet en werd voor het jaar 1921 een werkprogram opgesteld. De heer Oranje, vertegenwoordiger der afdeeling in het sub-comité tot le niging van den nood der Oostenrijksche onderwijzers, deed verslag van de door hem bijgewoonde vergaderingen. Ten slotte richtte de voorzitter zich in hartelijke bewoordingen tot den dis tricts-schoolopziener, den heer F. S. Eringa en dankte hem voor hetgeen hjj voor het onderwijs en de onderwijzers deed, hem in zijn nieuwen werkkring te Hilversum Gods zegen toewenschead. De schoolopziener dankte voor de vriendelijke woorden. Met leedwezen Middelburg, dat'hem lief was geworden, verlatend, hoopte hij, dat het allen ge geven worde te werken aan den bloei der Chr. school. Voor de akte wiskunde, lager onderwijs, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer P. A. j. Bosselaar te Sluis. !>e salaris-actie der onderwijzers. De afdeeling Rotterdam van de« Bond van Onderwijzers heeft Zaterdag een huishoudelijke vergadering gehou den in de Groote Koopmansbeurs te Rotterdam. Het bestuur weigerde elke mededee iing aan de pers. Naar ,,de Maasbode" cehrer va» bondsleden, die de vergadering bezocht hadden, vernam, is besloten, om evenals in de Haagsche en Amsterdani- sche afdeelingen zou gebeurd zijn, een proteststaking te proelameeren tegen 29 November a..s, dus nadat de inter- pellatie-Ossendorp heeft plaats gehad, hoogstwaarschijnlijk vóórdat er over de moties, welke uit deze interpellaties zullen voortvloeien, is gestemd. De afdeeling Rotterdam van de Urne van Christelijke onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland, heeft in ee« Zaterdagmiddag gehouden vergadering de volgende motie aangenomen De afdeeling, kennis genomen heb bende van de mededeeiing van de re geering aan de Tweede Kame^inzake haar beslui! omtrent de saianeering van onderwijzers, spreekt haar diepe teleurstelling uit over dit besluit, eis verzoekt het hoofdbestuur, alle geoor loofde middelen aan te wenden opdai dit besluit gewijzigd wordt in overeen stemming met de wenschen van hei onderwijzerscorps. De afdeeling Amsterdam van (ie Diocesaan-vereeniging van R. Katii bijzondere onderwijzers er, van den K Kath. openbaren onderwijzersbond, heeft met algemeene stemmen een mo tie aangenomen, waarin ten sterkste geprotesteerd wordt tegen de voorge stelde salaris-regeling, die een ramp zou zijn voor het geheele onderwijs en de onderwijzers. Het dagelijksch bestuur van de Fe deratie van algemeene locale vereeni- glngen van R. Kath. bijzondere onder wijzers in Nederland kwam Zaterdag in spoedvergadering te Utrecht bijeen. Hel nam kennis van een groot aantal inge komen telegrammen en brieven en acht den toestand kritiek. Een plan van actie dat gisteren aan de gecombineerde vergadering van het bestuur der federatie niet de besturen der aangesloten vereenigingen zal worden voorgelegd, is opgemaakt. Het spoort aan tot kalmte en een drachtig samenwerken. Al hetgeen nog gedaan kan worden, om de aangeboden saiarisregeling verbeterd te krijgen, worde beproefd. Uver de mentaliteit welke in onder wijzers-kringen heerscht, krijgt men een goeden indruk door hel volgende adres dat door de onderwijzers te Glanerbrug (gemeente Enschedé) aan de Koningin is gericht. Dit adres luidt als volgt Een groot'onrecht staat te gebeuren- Uw minister van onderwijs zal U tei teekeniiig voorleggen een besluit, waai - bij de salarissen der onderwijzer^ op zoodanige wijze geregeld worden aai aan een groot .deel van deze ambtena ren over 1920 eenige honderden guldens

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2