LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand po< orwegongéval resultaat. Oog zij onmiddellijk lijke de weilan den, maar iets vast. de oorzaak van nog niet geëir.- beide treinen, chters zijin door te Breukeien nog wel 5 a 6 heele onderzoek Amsterdam en orde, daar naar spoor kan wor- Amsterdam n is rïog niet st umsche politie er e leggen op vlei den laatsten tijd tnveilig maakten, reeds beslag ge wen te voren on sarden was ont- helers, waaron- aangehouden. Hen jongens van wonende te Bus dat de twee jon- al inbraken met vreemd zijn aan )e politie zet het t. straat te 's-Gra- ddag brand ont- dieping van per- ;d was het Wor- tder directie va« t lichte film-ina- vond, greep snel idweer rukte mei ear een felle uit- gemeld. De be- fïlms, is geheel terwijl de vet'de- beneden geves- I van het biusch- i De groote Ma- :r het perceel op- lef belangstelling -. Se directeur, de Hép bij het blus- ngen op aait Lan sstaak aan de St. re Amsterdam, vrouwen en een de winkelierster fgsbordjes moeli- der bezoekers de de derde vier an- )it werd door de n toen zij de vaas- ten, kreeg ze een jziclit. Het drietal vaasjes te hebben gem. Didatn (G.j bij afwezigheid speiên in aanra- b ran den de kacM, van het kind in kind kreeg zulke dat het denzelf- Den tweejarig in een onbewaakt :eteimet kokende aan de gevolgen jarige vissclier ui; iet visschen in de i liet dorp Vuren, r,- en verdronken, de fabriek van de Co, een 68-jarige drijfas gegrepen .X -- Te Wolvega igetje bij het eten t. Te Woensel van een 22-jarig „at sinds Vrijdag- toen het een bood- Woenselsclien wa- ,ijk door den dik- het meisje te «ater verdronken udig retl- De secretaris tot het redden van mn het bestuur van nd op zijn verzoek een reet-dingsmid- n gebruik. Nu de mogelijk komen- van dit eenvoudig weg te redeneerer. in een wak ligKcn ijs zijn geschoten, lcr'trachten te hou- ling goede diensten wapen van den ,,ijk dc bezem. k den bezemsteel nt' i van een dubbelen hroefoog gevormd orzien van een hou- gewikkeld een l'J" met een zelfstuiten- ongeval wordt ue an den stok beves- oegeworpen aan hei groote kans be- idienleven behouden eenvoudiger. Het baanvegers voor- van dit eenvoudi» ld ig, kt. ijd i ter let •irlii 'ij et Ie d a d w inslag oP iwichte r. moordaanslag S ksveldwachter sen door 4 stroopen het Beesdsche veld. V bij het verhoor instructie bekent jiet schot dat Van Brakel getroffen heeft, gelost te hebben. Een ander deed dienst als wilddrager, een derde droeg cfe lichtbak. Na het verhoor is V. in het huis van bewaring opgesloten. Een vierde stroo- per, de ongehuwde 23-jarige M. v. B. is tengevolge van een schot van v. Bra kel overleden zijn lijk is ter gerechte lijke schouwing in beslag genomen. D e griep. Git verschillende plaatsen van Limburg komen berichten dat de griep zich weder heeft vertoond en in enkele gezinnen heerscht, heel vaak gepaard met longontsteking. Te Weert is reeds iemand van 5! jaar aan die ziekte overleden. Een hoofdagent van politie te Harlingen is in zijn betrekking ge schorst. Als reden hiervan wordt ge- meid, dat hem, terwijl op straf van ont slag aan de agenten was verboden, zich met den geschorsten commissaris van politie in verbinding te stellen, dit verbod heeft overtreden. Uit Haren wordt gemeld, dat daar een ongeluk heeft plaats gehad, dat boven verwachting nog goed is atge- toopen. 's Ochtends tegen half negen holde een paard door 't dorp, een gedeelte van een wagen achter zich aansleepend. „De postwagen is verongelukt I" riep men en men liep de Steeg in, den weg naar Berghem op, 't ergste vreezend voor de reizigers. De postwagen was door onvoldoende uitwijken in botsing gekomen niet een voermanskar en door midden gebroken. Het paard liep met de voorste helft weg en werd een kwar- tien verder opgevangen. De achterste helft van den wagen stond bijna rechtop met het portier om hoog, zoodat de reizigers zaten opge sloten en moesten worden geholpen om hun gevangenis te verlaten. Zij hadden, wonder boven wonder, geen letsel be komen en konden te voet hun weg ver volgen. Maar als men zag hoe de bagage door elkander geslingerd was, viel 't licht te begrijpen, dat zij 't niet erg prettig gehad moeten hebben. Te Heusden begaf zich een be jaard echtpaar ter ruste. Na zeer kor- ïen tijd bezweek echter de legerstede en kwamen beiden terecht op den zwak ken vloer, die het eveneens begaf, zoo- dat beiden belandden in den kelder. Ge lukkig zijn beiden vrijgekomen met den schrik en eenige builen. Toen gisterenmorgen het perso neel van de thesaurie der Ned. Israël, gemeente op het j. D. Meijerplein te Amsterdam op het kantoor kwam, be merkte het terstond, dat inbrekers aan het werk waren geweest. Beide brand kasten op het kantoor waren nl. gefor ceerd. De kleine brandkast, waarin de boeken geborgen worden, was a la sar dine geopend en daarin vonden de in brekers ook een sleutel, die past op een deur. waarachter zich de groote brand kast bevindt. Deze is echter met een letterslot gesloten, dat de inbrekers niet konden openen. Zij hebben toen eenvou dig een schot uit de brandkast gelicht en zich meester gemaakt van het daar in liggende geld tot een totaal van on geveer 6500. Uit het feit, dat juist dien nacht een extra groot bedrag in de kast aanwezig was voor een betaling op gisteren, zou men kunnen afleiden, dat ingewijden aan het werk zijn geweest. De minister van justitie maakt, in aansluiting aan een vroegere mededee- ling, in het Alg. Politieblad bekend, dat, krachtens gemeenschappelijk met den minister van buitcnlandsche zaken genomen beslissing, de in die mededee- ling bedoelde faciliteiten omtrent aart- melding bij de politie behalve op vreem delingen van Engelsc'ne, Fransche, Bel gische, Zwitsersche, Amerikaansche en Italiaansche nationaliteit, van I Decem ber a.s. af ook toepasselijk zullen zijn op vreemdelingen van Dc-ensche, Noor- sclie, Zweedsche, Luxemburgsche, Spaansclte, Portugeesche en Japansche nationaliteit. Mitsdien zullen vreemde lingen van de voornoemde nationaliteit van genoemden datum af van de ver plichting tot aanmelding bij de politie in het algemeen zijn vrijgesteld, zoo lang hun verblijf in Nederland een maand of korter duurt. De vrijstelling zal vervallen, zoodra het verblijf den duur van één maand overschrijdt. In dien voor een vreemdeling een uitzon dering wordt gemaakt, wordt bij het visum de volgende aanteekening opge nomen. „Moet zich bij een verblijf van meer dan 24 uur in Nederland binnen 2 maal 24 uur bij de politie melden", in welk geval dus een verlenging van den termijn van aanmelding met 24 uur plaats heeft. Volgens Bureau Veritas zijn ge durende de maand September 42 zeil schepen vergaan (hieronder is begre pen 1 schip waarvan nadere berichten ontbreken en als vermist beschouwd wordt). Verdeeld als voigt 3 Neder- landsche, 8 Amerikaansche, 4 Deen- sche, 6 Duitsche, 11 Engelsche, 1 Finsch, 2 Fransche, I Grieksch, I Ita- liaansch, 2 Noorsche, 2 Zweedsche en 1 onbekend. In hetzelfde tijdvak zijn 35 stoom schepen vergaan, (hieronder is begre pen 1 schip waarvan naderè berichten ontbreken en als vermist beschouwd wordt). Verdeeld als volgt 1 Neder- •andsch, 2 Amerikaansche, Duitsch, 17 Engelsche, 2 Fransche, 5 Grieksche, 4 Japansche, 2 Noorsche en 1 Peruaansch. De oorzaken waren voor de zeilsche pen stranden 9,. aanvaren 8, brand 4, zinken 13, verlaten 4, afgekeurd 3 en I vermist, en van de stoomschepen stranden 7, aanvaren 5, brand 4, zinken 16, verlaten 2 en .Lvermist. (Het verongelukte stoomvaartuig is de treiler „.Ocean IV", vermist sedert 30 Mei. De Nederlandsche zeilschepen zijn De te Curacao thuisbehoorende „Electra", groot 150 tpn, nabij Tetron Baai wrak geslagen, de „Endymion", groot 136 ton, in de haven van Setuba! omgeslagen en gezonken en de „Ex celsior" te Paramaribo thuisbehooren de, in den mond van de Paramaribori- vier wrak geworden). Geen tunnel onder de S c li e i d e. De correspondent van het „Handelsblad van Antwerpen" te Brussel zegt van officieele zijde te kun nen verzekeren, dat het departement van openbare werken definitief heeft af gezien van het bouwen van een tunnel onder de Schelde tusschen Antwerpen e het Vlaamsche Hoofd. De pakketboot „Afrique", die on langs op de hoogte van La Rocheüe is vergaan, waarbij 300 menschen ver dronken, had een' bedrag van 15 milli oen fr. aan nieuwe bankbiljetten van de „Banque occidentale d'Afrique", be stemd voor Dakar, aan boord. Sinds eenigen tijd circuleerden een abnormale hoeveelheid van die biljetten te A4arseille en bij de wisselkantoren begon men reeds te denken aan ver- valsching op groote schaal. Het ingestelde onderzoek leidde tot arrestatie van een vrouw, bij wie men voor meer dan 700.000 frs. aan nieuwe biljetten vond. welke volstrekt niet valsch bleken. Een der kistjes, die voor anderhalj millioen biljetten inhield van de 15 millioen welke de „Afrique" vervoeren moest, is, ztooais nu aan het licht is gekomen, verdonkeremaand op het oogenblik dat de colli's aan boord van het stoomschip werden gebracht. Er is nog een arrestatie gedaan, nl. van een autofabrikant, op het oogenblik dat hij het station te Marseille wilde verlaten met een zwaar valies, dat nog voor 700.000 frs. aan biljetten bleek in te houden. Men verwacht nog andere ar restaties. Te Kopenhagen is een koopman, die met zijn auto drie of vier menschen had aangereden en gewond een er van stierf er aan veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en le venslang verlies van het recht orn een motorrijtuig te besturen. Welk een geweldigen omvang de handel in koffie in Duitschland heeft verkregen, blijkt uit het in de Berlijn- sche bladen gepubliceerde overzicht van de Rotterdamsche firma gebr. Schitzler. Van een enkele firma, te Rot terdam wordt in dit overzicht geschre ven dat zij veel aanvragen had, doch uit sluitend voor de mindere kwaliteiten. Deze gingen in groote hoeveelheden over de grens en wel in gebranden toe stond. Volgens vertrouwbare schatting, heeft de omzet in October 1.1. 20.000 zak bedragen, die zonder uitvoerrechten en vrij van invoerrechten naar Duitsch land werden gestuurd. Volgens het „Berliner Statisti- sches jahrbuch" zijn tusschen 1914 en 1917 niet minder dan 27 personen, van ouder dan 75 jaar, te Berlijn in het huwelijk getreden. Zeven van hen warer zelfs ouder dan tachtig Bovendien trouwden, gedurende die vijf jaren, 22 vrouwen voor de vijfde maal, en 430 voor de vierde maal. Drieëndertig ooms huwden met hun nicht, terwijl een vijftal onvervaarde neven met hun tante in het huwelijksbootje stapten. Gedurende den oorlog nam het aantal echtscheidingen met ongeveer 50 af, doelt titans neemt het allengs weer toe. Van de vijf duizend echtscheidingen, welke in het jaarboek zijn aangegeven, werden slechts 36 uitgesproken in het eerste huwelijksjaar, vier in het veertigste en één in het vier-en-veertigste. Voorts wonen te Berlijn slechts twaalf echt paren met meer dan 20 kinderen. Ten slotte vermeldt het boek nog, dat in 1919 een man voor de negende maal in het huwelijk trad. Twee anderen zijn respectievelijk acht en zes maal gehuwd j geweest. Onder hypnose. Tc Weenen heeft de hypnotiseur Waiter Seun den psychiater Janregg door een proefneming bewezen, dat het mogelijk is, een medium te gebruiken tot hfct vol voeren van een misdaad. Wagner Jan regg heeft zich in woord en geschrift als een tegenstander van die meening doen kennen. Jl. Zaterdagavond nu werd hij in zijn kliniek bedreigd door een met een re volver gewapend jong meisje. Het schot ging niet af het wapen was trou wens onbruikbaar en slechts geladen met proppen papier in plaats van pa tronen. Dc Weensche psychiater hield liet meisje voor krankzinnig en ook de deskundigen bij de politie beschouw den haar als zoodanig. Volgens het blad „Morgen" zou liet 17-jarige meisje echter volstrekt niet geesteskrank zijn, maar in trance heb ben gehandeld onder den invloed van den genoemden hypnotiseur. DE ONDERWIJZERS-SALARISSEN. Gisteren hebben de iiceren Den Her- togh, De Zeeuw en Albdrda, wethou ders van onderwijs van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, die waren bijeengekomen voor de bespreking van een andere onderwijsaangelegenheid, een onderhoud gehad met den minister van onderwijs over de salarisregeling der onderwijzers. De drie heeren, die uitdrukkelijk ver klaarden, over deze zaak geen overleg met hun colleges te hebben kunnen ple gen, spraken hun bezorgdheid uit over de gevolgen van de nieuwe, ook h.i. onvoldoende salarisregeling, die zeer nadeelige gevolgen zal hebben. Zij ver wachtten- dat in het bijzonder de groote steden bij de voorziening van haar scholen met de noodige leerkrachten groote moeilijkheden zullen ondervin den. De minister zeide den heeren toe, dat hij hun bezwaren ter kennis van den ministerraad zou brengen. Van verschillende zijden heelt de Haagsche correspondent van „de Tel." nopens de nieuwe onderwijzers-salaris- regeling de meening hooren uitspreken, dat de minister van- onderwijs met hoo- gere salarissen had willen komen, maar dat dit op financieele bezwaren is afgestuit. In parlementaire kringen is men er van overtuigd, dat de interpellatie- Ossetvdorp geen positief resultaat zal hebben, en dat het niet zal gelukken, de salarisbedragen verhoogd te krijgen. DE ZIEKTEWET-TALMA. De Hooge Raad van Arbeid zal in zijn op 4 December te 's-Gravenhage te houden vergadering een nader advies vaststellen over een wetsontwerp tot wijziging van- -de Ziektewet-Talma. DE DUITSCHE EX-KEIZERIN. DOORN. Het officieele bericht over den toestand der Duitsche ex-keizerin luidt Dc toestand van Hare Alajesteit de Keizerin is den laatsten tijd door groote afmatting en gebrek aan eetlust ongun stiger geworden. Ofschoon de werking van hei hart op bevredigende wijze plaats vindt, zijn toch bedrust en de uiterste zorg noodig. Een nader bericht luidt, dat de toe stand ernstiger is geworden. Gisteren was prof. Heymann van den Bergh hier. De Kroonprins is heden reeds gearri veerd. De andere kinderen worden morgen verwacht. DE EX-KROONPRINS. Dc Berlijnsche correspondent van het „Hbid." meldt De Beiersche bladen hebben de ont hullingen van „die Freiheit" omtrent een briefwisseling tusschen den Duit- schen ex-kroonprins en kroonprins Rupprecht en omtrent een geregelden koeriersdienst tusschen Wieringen en de Beiersche contra-revolutuionairen, tegengesproken. Daartegenover verklaart „Die Frei heit" zich bereid deze beweringen voor de rechtbank door betrouwbare getui gen onweerlegbaar te bewijzen. Vooral kunnen wij bewijzen, zegt 'net blad, dat de kroonprins in de laatste weken brie ven naar Beieren gezonden heeft, waar in hij als zijn meening te kennen gaf, dat het, naar hij hoopte, niet lang meer zou duren dat zijn neef Rupprecht op den troon zou komen. De kroonprins uitte zelf ook het verlangen, zeer spoe dig weer naar Duitschland terug te keeren, daar het hem in Nederland niet meer beviel. DE VOLKENBOND GENEVE. Tot tweede vice-president van den Volkenbond is benoemd de heer jihr. nir. dr. H. A. van Karnebeek, minister vann buitenlandsche zaken in Nederland, met 31 stemmen. ONTZAGLIJKE SMOKKELAFFAIRE. De Berlijnsche correspondent van de „Tel." meldt Eenige dagen geleden heeft de vroe gere rijksminister Hermann Mtiller ver klaard, dat hij de regeering zal imer- pelieeren over den uitvoer van kapitaal naar het buitenland. Het schijnt, dat de transacties, waarop de voorzitter dei- socialistische rijksdagfractie zinspeelde, voornamelijk met Nederland hebben plaats gehad. Er heeft in de Vossstrasse tot voor eenige dagen een bankiershuis Grusser, Philippsohn <S Co. bestaan, volgens eenige te Berlijn verschijnende bladen het filiaal van een bankiers firma, die te Amsterdam haar zetel heeft. Kruiser heeft, evenals alle Neder landers, die zich hier gevestigd hebben om misbruik te maken van hun onder- daansehap voor den uitvoer van kapi talen, een aantal personen te Berlijn voor het aanwerven van cliënten ge bruikt en zich aldus relaties in de eerste industrieele en financieele kringen ver worven. De transacties namen binnen enkele weken een buitengewonen om vang aan. Tot de cliënten van het ban kiershuis behoorden niet alleen leden van het huis Hohenzoilern en van het vroegere hof, maar ook bekende perso nen uit de Berlijnsche industrie-en han delswereld. De deposito's, welke bij de firma in bewaring werden gegeven en die ten deele uit vreemde valuta's be stonden, werden niet steeds op den juisten naam van de bezitters geboekt, maar onder een deknaam. Van zulk een deknaam heeft zich ook een van de meest bekende Duitsche legeraanvoer ders uit den oorlog bediend. De som, welke op deze wijze naar het buiten land, voornamelijk naar Nederland werd uitgevoerd, bedraagt inderdaad verscheidene honderden millioenen marken. De huiszoeking in het kantoor van de firma heeft jl. Zaterdag plaats ge had. Het is den procureur-generaal daarbij gelukt, bijna het geheele, zeer belangrijke documcntenmateriaa! in be slag te nemen. Grusser is echter bijtijds gevlucht, een rechercheur, die onmid dellijk met zijn vervolging werd belast, kon hem niet meer bijtijds bereiken. Grusser had reeds de Duitsche grens achter zich. Een bevel tot arrestatie is tot op dit 'oogenblik nog slechts tegen Grusser uitgevaardigd, en nog niet te gen de depositohouders, daar het on derzoek de schuld in veie gevallen nog niet heeft vastgesteld. Er moet blijk baar nog onderzocht worden of de schuilnamen van de verschillende reke ninghouders door deze zelf gekozen zijn of wei buiten hun medeweten door hun gevolmachtigden. In enkele gevallen beroept men er zich op, dat de dek naam voor de deposito's niet gekozen werd om het vermogen geheim te hou den maar uit politieke overwegiingen. EEN CONGRES DER VLAAMSCHE FRONTPARTIJ. De Vlaamsche Frontpartij is voorne mens nog vóór het einde van dit jaar in Brussel een congres te houden, waarin niet slechts de binnenlandsche politiek zal worden besproken, doch tevens de door de partij te voeren actie tegen de Fransch-Belgische mili taire overeenkomst, en het herstel der vroegere betrekkingen niet Nederland. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 NOVEMBER. Engelsche Kerk. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. J BRINKMAN. 5.30 uur Ds. J. BRINKMAN Christ. Geref. Kerk. 0.30 uur Ds. J. CROES. 5 uur Ds. J. CROES. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Doopsgezinde Gemeente. 10 uur Ds. SIEMELINK. Vrijzinnig Hervormde Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur: Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. KERKHOF. 2 uur Ds. KERKHOF. RITTHEM. 2 uur Ds. SUNDERMEIJER. KOUDEKERKE. 9.30 uur Geen dienst. 2 uur Ds. POSTMA. 'T ZAND. 10 uur. Ds. POSTMA. Bevestiging nieuwe Lidmaten. 2.30 uur Geen dienst. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie maakt bekend dat als gevonden zijn gedepo neerd een heerenhoed en een brief, ge adresseerd aan mej. Bal jé, en dat in lichtingen te bekomen zijn omtrent duimstok bij Wolf, Koudenhoek 4i groene dameshandschoen bij Schilie- man, Evertsenstraat 24 damestaschje inh. 2 boterhammen bij Hensel, Spui straat 56 leesboek bij Maas, Vrouwe straat I aktentasch bij v. d. Passé, Nieuwstraat B 76, Souburg wit hand schoentje bij de Lange, Groenewoud 12; glacé handschoen bij Dekker, Glacis- straat 35 bruin kinderhandschoentje bij Harting, Winkelmanstraat 17 zil verbon bij Begtel, Zandweg 22 bruin kinderhandschoentje bij v. d. Jagt, Breestraat 14 kap van een luchtkoker bij Casteteijn, Aagje Dekenstraat 61 collier met 2 portretten bij Izebout, Lan ge Zelke 39 rozenkrans bij Kimmel, Groenewoud 36 witte zakdoek bij Beekmans, Koestraat 69 paar licht grijze handschoenen bij van Ochten, Pluimstraat 7 bruine porteinonnaie met inhoud bij Jansen, Achter de Kerk 75 paar bruine handschoenen bij Lou- rens, Oprit 5 kinderportemonnaie met portret bij Klaassen, Zeilmarkt 1 ma trozenmuts bij Bernard, Vlamingstraat 24 band van een jas bij v. d. Linde, Molenstraat 42 portemonnaie inh. 2 Belg. geldst. bij Steendam, Evertsen straat 20 blauw kinderhandschoentje bij Huilinand, Flesschenstr. 5 blauwe boodschapzak bij Graafeiland, Marine- straat 6 zwart lederen portemonnaie met inhoud bij Wemelsfelder, Badhuis straat 86 gouden lorgnet bij Minder hout, Verkuijl Quakkelaarstraat 64 coupon dc Service de L'Etat Beige No. 1677 bij den Broeder, Nieuwstraat 6 doublé halsketting met hartje bij Maas, Boulevard Bankert 42 twee verschil lende handschoenen bij Jongepier, Bakkersgang 3 krulbont bij Aurink, Koudenhoek 24 kinderpantoftel bij Naerebout, Kaaskadestraat 5 zilveren schaketketting bij Paterik, St. Jacob- straat 28 wollen handschoen bij v. d. Heijde, Noordstraat 40 grijze hand schoen bij Naerebout, Koestraat 67 broche met portret bij Jansen, Verkuijl Quakkelaarstraat 42 leesboek Bijbcl- sche Geschiedenis bij v. d. Velde, Kas teelstraat 3 zeven linnen boorden bij Bock, Noordstraat 4 bruine hand schoen bij A. de Waate, Noordstraat 79 portemonnaie met inhoud bij Boo gaard, Walstraat 35 zilveren kinder armband bij Bogard, Kasteelstraat 88. VL1SSINGEN. Van 1117 November. ONDERTROUWD; J. van der Burgh, jm. 22 j. en J. Schuur- biers, jd. 20 j. J. M. Krop, jm. 27 j. e* S. A. van Peenen, jd. 21 j. W. Hame- linck, jm. 25 j. en W. Stevense, jd. 21 j. J. Kooger, jm. 24 j, en S. Slagboom, jd. 27 j. M. F. L. C. Moeyaert, jm. 23 j. en S. B. Velghe, jd. 25 j. GETROUWD: H. van Sprang, jm. 27 j. en N. de Wolf, jd. 23 j. M. C. Hamelink, jm. 26 j. en M. Polderman, jd. 24 j. A. de Nooijer, jm. 23 j. en J. van de Ketterij, jd. 20 j, C. J. van Oorschot, jm. 25 j. en J. K. P. de Vos Burchart, jd. 26 j. J. Blomaard, jm. 20 j. en W. B. Germing, jd. 25 j. J. J. Kot- vis, jm. 27 j. en L. Houmes, jd. 26 j. C. M. van Boekhout, jm. 22 j. en E. C. van Riet, jd. 22 j. J. Ponsen, jm. 25 j. en D P. Bijleveld, jd. 23 j. BEVALLEN: T. J. Landmeter, geb. Brouwers, d. C. Dijkshoorn, geb. Alarijs, d. J. C. de Vries, geb de Vries, z. J. de Zwart, geb. va» Wijnen, d. C. J. Sandifort, geb. Kesteloo. z. J. Kokelaar, geb. van Molenbroek, d. M. L. O. de Munck, geb. van der Auwe- re, d. C. Mol, geb. van der Steenhoven, d. C. E. Adriaanse, geb. Burgerhoff, d. OVERLEDEN: L. Lievense, man van P. joosse, 71 j. J. F. de Nooijer, man van J. W. van Dam me, 54 j. A. Verburg, vrouw van G. de Smit, 53 j. K. D. Leendertse, man va» C. Jobse, 38 j. M. M. Fleurbaaij, d. 9 m. SOUBURG. GETROUWD: W. Vogel, jm. 25 j. en K. Conbijn. jd. 26 j. BEVALLEN: D. Looise, geb. Vos (levenloos). C. G. E. van Dijke, geb. Riksen, z. J. P. va» Eijzeren, geb. van de Woestijne, d. J. Heinsen, geb. Bek, d. J. Deurwaarder, geb. Bouwens, d. NEDÈRL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Batoe" (thuisreis) 17 Nov. te Antwerpen „Ceram" (uitreis) 17 Nov. van Suez. „Prinses Juliana" (uitreis) 17 Nov. va* Southampton. „Vondel" (uitreis) 15 Nov. te Sabang. Kon. Hcllandsche Lloyd. „Salland" (uitreis) 16 Nov. van Lissabon. „Limburgia" i6 Nov. van Buenos Ayres a. Amsterdam. „Ootmarsum" (uitreis) 16 Nov. van Ri» Janeiro. HollandAmerika Lijn. „Amsteldijk" van Rotterdam naar New- Orelans, 16 Nov. te Cienfuegos. „Nieuw-Amsterdam" 17 Nov van Rotter dam te New-York. „Sloterdijk" van Rotterdam naar Phila delphia, pass. 17 Nov. n.m. 12 u. Lizard. HollandAustralië Lijn. „Bandoeng" 17 Nov. van Rotterdam naar Australië. „Jacatra" (thuisreis) 17 Nov, te Antwerpeu „Soerakarta" (uitreis) 15 Nov. te Sydney. HollandOost-Azië Lijn. „Alderamin" (uitreis) 17 Nov. te Hamburg- HollandWest-Afrika Lijn. „Mont Cenis" (thuisreis) pass. 17 Nov. Ouessant. JavaNew-York Lijn. Ceylon" 14 Nov. van Java naar Calcutta. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Stentor" van Japan naar Rotterdam. 13 Nov. van Port Said. Kon. West-Ind. Maildienst. „Alkmaar" 13 Nov. van Callao naar Mol- lendo. HollandZuid-Aïrika Lijn. „Sliedrecht" (thuisreis) 17 Nov. van Beira. Rotterdamsche Lloyd. „Merauke" 18 Nov. van Rotterdam uaar Batavia. „Sindoro" (thuisreis) 17 Nov. van Port Said. CORRESPONDENTIE. P. te Souburg. Uw stuk kunnen wij niet plaatsen. Wij kunnen U overi gens mededeelen dat de heer Elmendorp wel degelijk de raadszittingen te Sou burg kan bijwonen. Hij behoeft daar voor zelfs geen toestemming te vragen, doch alleen kennis te geven aan den- commies-dienstgeleider te Middelburg (buitengemeenten). Wat het 'overige deel van uw schrij ven betreft, dit behandelt een ambtelijke kwestie, en deze kan niet op de publie ke markt gebracht worden, omdat men dan toch een eenzijdige voorstel ling van de feiten krijgt. Red. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 19 November, des namiddags 2 uur (niet officieel) Koopen en verkoopen. Chèque-koersen. New-York ƒ3.28—j 3.30; Londen f 11.371/2—h.38i/2 Berlijn 4.42'/,— 4.47'/2 Brussel 20.90—21Parijs 19.60—19.80 Weenen ƒ0.92'/,— ƒ0.97/,. Bankpapier. Dollars ƒ3.273.32; Ponden ƒ11.36 ƒ11.42; Marken f4.50—ƒ4.60; Belgische Francs ƒ20.90ƒ21.Fransche Francs ƒ19.5019.80 Kronen (afgest.) f0.70- f Ö-T7'/2 Kronen (niet afgest.) 0.80— 0.87 WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 784.1 te Memel. Laagste barometerstand 735.3 te Sevdis- fjord. Verwachting tot den avond van 20 No vember Zwakke tot matige Zuid-Oostelij ke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot licht oï half bewolkt. Droog weer Zelfde tempe- ratutir. HOOGWATER TE VLISSINGEN. November v.m. n.ai Zaterdag 20 7.50 8.42 Zondag 21 9.07 9.54 Maandag 22 10.14 10.50

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3