s, BUITENLAND 'öej^GDIÏÏEÏÏWF T* riS. A„.» JN -BO dels van twee der bewoners niet ver zekerd, zoodat de brand voor de be trokken personen een groot verlies be- teekent. Het gezin van den werkman Van Tol beeft den afgeloopen nacht op het po- litie-bureau doorgebracht, omdat dit geen onderdak had. Genoemde Van Tol hooft nog aan de politie kennis gegeven dat hijeen kistje met geld vermist. De politie zal hiernaar een onderzoek in stellen. Hedenmorgen is men vanwege de ge meentewerken begonnen het verbrandde perceel omver te halen, daar er gevaar bestond voor instorten. Dat er tal van personen een kijkje kwamen nemen, die eerst hedenmor gen vernamen dat er brand geweest was, spreekt vanzelf. Het blijkt iritussehen dat de taak dei- brandweer door de tegenwoordige re geling heel wat vergemakkelijkt wordt. De brandstoffencommissie maakt be kend, dat de bepaling dat op bon 2 uitsluitend gascokes verkrijgbaar is, vanaf heden is vervallen. Op die bon is dus een eenheid van alle gewenschte brandstof, voor zoover voorradig, ver krijgbaar. Loonactie handels- en kantoor bedienden. in een huishoudelijke vergadering van de afdeeling Viissingen van den Ned. Bond van Handels- en Kantoor bedienden, heeft de heer Schutjes uit Amsterdam liet woord gevoerd om te spreken over den landelijken looneisch van de kantoor- en magazijnbedienden. Hij wees er op dat aanvankelijk actie werd gevoerd door de vier landelijke bonden, docli hoe later de christelijke en katholieke bonden zich terugtrok ken. De lieer Schutjes zette uiteen hoe slechts over hef algemeen de toestanden nog zijn en dat er hier ter stede nog werkgevers zijn, die hun bedienden be talen met een loon van 22 tot 25 gulden per week, wat natuurlijk veel te laag is. Er zijn hier nog vrouwelijke bedien den, die loonen ontvangen van 13 gul den per maand. Hij spoorde de bedienden krachtig aan mede te strijden om verandering er verbetering in dezen toestand te ver krijgen. De brand op het stoomschip „Clan Graham". De brand aan boord van het stoom schip „Clan Graham" op de roede bij Ramekens liggende, is geheei gebluscht. De firma L. Smit <S Co. te Rotterdam kan nu beginnen met het bergen van het stooomschip. Waar de „Clan Gra ham" zal worden gerepareerd, is nog niet bekend. Bij Kon. besluit is ingetrokken het. Kon besluit waarbij aan K. E. van Gricthuijsen, op zijn verzoek eervol ont slag werd verleend als leeraar aan de R. H. B. school alhier. Ter aanmoediging van de geregelde deelname aan de schietoefeningen der Vlissingsche Burgerwacht, heeft het bestuur besloten, dat aan het eind van den winter 1920—1921 wederom, even als vorig jaar, een schietwedstrijd zal worden gehouden, waaraan alleen le den mogen deelnemen, die op min stens tien verschillende avonden aan de schietoefeningen in dezen winter zullen hebben deelgenomen. Voor het examen van kantoor-steno graaf Nederlandsch (130 lettergrepen per minuut gedurende !0 achtereenvol gende minuten) volgens het systeem Pont, is te 's-Gravenhage geslaagd mei. A. C. de Groot alhier. z Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de bijzondere samenkom sten, welke Zondag, a.s. in het Lege- des Heils worden gehouden, waarvoor wij naar achterstaande advertentie verwijzen. Voor Weenen. Het comité, dat zich thans heeft voor genomen door het inzamelen van goe deren en gelden voor een Kertsgave, evenals verleden jaar, voor de Ween- sche bevolking en we! een Kerstgave uit Zeeland alteen, bestaat uit dezelfde da mes en heeren als verleden jaar, be halve dat de heer H. de Blouw, die ver leden jaar secretaris-penningmeester was, en die om bijzondere redenen dit maal niet aan de actie kon deelnemen, vervangen is door den heer H. Dron- kers, Langedelft H 16/17 te Middel burg en ook de lieer D. L. H. van Raaltc uit Viissingen lid van het comité is ge worden. De bedoeling is, dat voor 6 Decem ber levensmiddelen en gelden in het be zit zijn van het comité en wel levens middelen bij de firma K. Meertens jr. te Middelburg, Kortedelft kleeding- stukken bij den heer J. M. Urehard, Stadsmanege. Zuidsingel, Middelburg en gelden bij den heer Dronkers boven genoemd. Het comité heeft een circulaire uit gezonden, welke o.a. is toegezonden aan alle burgemeesters, predikanten, pastoors en voorzitters van landbouw- kringen. Het comité werkt ditmaal samen met het sub-comité voor Zeeland van het A.N.C.O. Waar het zeer kort dag is, zal het comité weder handen vol werk hebben laat dus ieder zoo spoedig mogelijk na gaan wat hij geven kan in natura en dit onmiddellijk toezenden of tesamen met anderen 'n partij waren gereed ma ken en naar het genoemde kantoor zen den. Laat men alom weder gelden bijeen brengen. Het comité zal dan zien dat zijn werk gewaardeerd wordt en tc Weenen zal op menig door het lijden zoo droef gelaat, een glimlach blinken, als dank aan de onbekende weldoeners in Zeeland, waarvan ook de terugkee- rende Anco-kindertjes zoo gaarne ver tellen. Provinciale Landbouwtentoonstelling in 1921. Zooals reeds bekend was het laatste plan de prov. tentoonstelling van de Z. L. M. volgend jaar te houden op het vliegveld te Viissingen. Onze gemeente verleende haar medewerking, de marine-autoriteiten, die het terrein in gebruik hebben wilden het gratis af staan, maar een deel van het terrein is eigendom van Middelburg en nu had de commandant der marine aan den raad toestemming gevraagd den gehuurde» grond aan de Z, L. M. teh gebruike af te staan. In de gisterenmiddag ge houden raadsvergadering is nu met 15 tegen I stem een voorstel aangenomen, waarbij de toestemming werd gewei gerd. De raad was het blijkbaar eens met Burg. en Weth., dat Middelburg niet behoeft mede te werken, nu de ten toonstelling, in plaats van in die ge meente daarbuiten wordt gehouden. Het bericht over deze weigering kwam in bij de tegelijk te Middelburg gehouden vergadering van de Z. L. M. en de voorzitter, de heer mr. P. Diele- 'man, laakte deze houding van den Mid- delburgschen gemeenteraad. Waar het nu bijna niet te doen zal zijn een ge schikt terrein op Walcheren te vinden, werd er over gesproken de tentoonstel ling te Goes te houden. Middelburg dat, als de tentoonstel ling op Walcheren wordt gegeven, de congressen, vergaderingen en feesten in zijn midden zou hebben, zal nog in de gelegenheid worden gesteld op zijn be sluit terug te komen. in dezelfde vergadering der Z. L. M. werd de contributie zoo vastgesteld, dat naar gelang van het aantal in gebruik zijnde H.A. grond moet worden betaald ƒ2.50 tot 35 toe. Inzake den landbouwraad werd beslo ten de verdere plannen van den minister af te wachten en ze dan in de afdeelin- gen te bespreken. Besloten werd bij den minister aan te dringen op goedkooper telefoonaanslui ting ten plattelande en goedkooper be- stelloon voor telegrammen. Het kantoor voor landbouivboekhou- den onder directie van het accountants bureau W. Kosteren, zal krachtig wor den gesteund, het is veel waard bij on derhandelingen met den fiscus. Bij de besprekingen over den iast en men in Zeeuwsch-Vlaanderen van de maatregelen tegen de veepest heeft, werd door den rijksveearts verzekerd, dat binnenkort de meeste maatregelen wel zullen kunnen worden ingetrokken. inzake de jachtwet vereenigde men zich met de aanmerkingen die 't hoofd bestuur in zijn vergadering op 4 Nov. heeft gemaakt. Ten slotte werd op voorstel van den heer Vogelvanger besloten bij de ten toonstelling een prijs van ƒ1000 te ge ven voor den besten bietenrooier. Dr. Kuyper herdacht. Ter aanvulling van ons bericht over de Kuyper-herdenking door de anti revolutionaire kiesvereeniging te Mid delburg, zij nog vermeld, dat na ge meenschappelijk gezang de voorzitter, mr. P. Dieleman, een meditatie voorlas van dr. Kuyper, handelend over den aankoop van een graf door den aarts vader Abraham van de zonen Heths. Na het gebed sprak mr. Dieleman een rede uit, waarin hij beknopt releveerde het werk van Bilderdijk, Da Costa en Groen van Prinsterer. Kuyper was het, die breeder en dieper de Calvinistische beginselen leerde. Kuyper predikte op alle terrein des levens de autoriteit van Gods Woord. Tenslotte herinnerde spi. aan Kuyper's gezegde Of ik er ben of niet ben, God blijft. Na het zingen van Da Costa's strijd lied, sprak de district-schoolopziener, de heer F. S. Eringa. Spreker deelde mede, dat hij dr. Kuyper reeds jaren terug leerde kennen in 't Noorden van ons land. Hij herinnerde aan diens organisatorisch talent hij liet duidelijk uitkomen, hoe de overledene zijn men- schen aan den arbeid wist te zetten. Ten slotte stond spr. stil bij een rede voering, door dr. Kuyper in 1904 op een onderwijzersvergadering gehouden, waarvan het slot zoo ontroerend klonk Gij hebt de wacht betrokken met het kind in de armen bij het Kruis laat dat kind niet los en laat dat Kruis niet los. Hierna sprak nog de heer R. van der Welie, die mededeelingen deed uit het meer intieme leven van dr. Kuyper. Na het zingen van Psalm 68 17 werd de vergadering gesloten en ging de heer W. A. de Rijcke voor in dank gebed. De gemeenteraad te Ter Neuzen heeft de jaarwedden van den burgemeester en secretaris verhoogd van ƒ4200 tot ƒ5200 gemeente-ontvanger 1900 tot 2650, terwijl ook ƒ1200 werd uitge trokken voor een klerk voor den ont vanger commies ter secretarie ƒ2400 3300, adj.-commies 20002400; klerk ie kl. 1600—2000 klerk 2e kl. 12001600 tijdelijke schrijvers ƒ900 bode 1000—1500. Inspecteur van politie 2400f 3000; agenten van politie is voorgesteld ƒ28ƒ34 per week (een amendement- Hamelink ƒ33ƒ38 is verworpen, evenais liet amcndement-Colsen ƒ30 36 per week, terwijl over liet voorstel- Scheele 30—34 per week de stem men staakten, alsmede over het voor- stel-Colsen tot verieenen van 25 toe slag voor elk kind beneden !4 jaar.) Gemeente-bouwmeester 2400 tot ƒ3000; vak-werklieden ƒ25ƒ29' niet-vak-werküeden 2327. SOUBURG. Ter verbetering van een bericht in ons nummer van Dinsdag melden wij. dat de !0-jarige jongen die te Souburg van een vrachtauto is gevallen, daar niet was opgeklommen. De jongen was met toestemming van den bestuurder van Viissingen medegereden. De auto zou te Souburg stoppen, teneinde den jongen gelegenheid te geven af te stap pen. Toen de auto evenwel doorreed is de jongen er ter hoogte van liet wissel afgesprongen. Wat er verder met hem gebeurd is weet de jongen zich niet te herinneren. Hij was geheel bewuste loos en het bewustzijn is eerst gisteren teruggekeerd. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Geref. Kerken. Op het tweetal te Westbroek komt voor ds. B. Meijer te lerseke. Ds. J. B Netelenbos. Ds. Netelenbos, die hesloot tot de Ned. Herv. Kerk over te gaan, vvenscht door middel van een colloquium doctum predikant bij deze kerk te worden. Voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek zijn gisteren te Rotter dam geëxamineerd 6 candidaten. Ge slaagd de heeren F. A. Pen, Luiken, J. i. Dees, L.gW. Boogert, D. L. Hage, en M. 1. Maas, allen te Middelburg. Salarieering onderwijzers. Als vervolgstuk op hoofdstuk V A (onderwijs, kunsten en wetenschappen) van de Staatsbegrooting voor 1921 heeft de minister van onderwijs enz. een brief aan de Tweede Kamér gericht, waarin wordt medegedeeld dat het Ka binet ten aanzien van het vraagstuk der salarieering van de onderwijzers bij het openbaar en gesubsidieerd bijzon der lager onderwijs heeft besloten dat bevorderd zal worden, dat de bepalin gen van het Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren 1920 voor zoover dit mogelijk is ook voor de onderwijzers zullen gelden en dat dezen zuilen worden opgenomen in bijlage B van dit besluit. Gerekend van A januari 1920 wordt achter art. 41 van het Bezoldigingsbe sluit ingevoegd, een nieuw art. 41a, bepalende dat op de onderwijzers bij het lager en uitgebreid lager onderwijs, die niet in 's rijks dienst zijn, onver minderd de voorschriften der lager on derwijswet 1920 betreffende de regeling van de bezoldiging dier onderwijzers van toepassing zijn verschillende Bepa lingen van dit besluit ten aanzien waar van derhalve onder de burgerlijke rijksambtenaren de evenbedoeide on derwijzers zijn begrepen. Met betrekking tot de regeling der jaarwedden wordt gerekend van Ja nuari 1920 in het opschrift van bijlage B in plaats van „Rijksinrichtingen voor lager onderwijs" gelezen „inrichtingen voor lager onderwijs" en worden aan het slot van die bijlage toegevoegd rubrieken betreffende „Lager en uit gebreid lager onderwijs" en „Vervolg onderwijs". Overwogen wordt nog in hoever wij ziging noodig zal zijn in de salarisrege ling van die groepen van rijskambtena- ren wier jaarwedden krachtens bijlage B automatisch bepaald wordt naar de jaarwedde der onderwijzers bij het gemeentelijk en gesubsidieerd bijzonder lager onderwijs. Omtrent de salarieering van onder wijzers bij openbaar en gesubsidieerd iager bijzonder onderwijs heeft de re- geering het volgende besloten De jaarwedde voor den onderwijzer, in hel bezit der gewone acte wordt in minimum 2200, en in maximum 3600. Dit maximum wordt bereikt in 19 jaren, met 14 verhoogingen, ieder van 100, Ongehuwde onderwijzers kunnen echter niet vertier komen dan een maxi mum van 3200. De aanvangsjaarwedde van 2200 gaat eerst in op 21-jarigen leeftijd. Voor elk jaar. dat de onderwijzer jon ger is, wordt 50 afgetrokken. Ook de berekening der periodieke verhoogin gen begint op het 21e jaar. De jaarwedde van de zgn. hulpon derwijzers acte A (het bekende art. 25) bedraagt in minimum 1600, in maxi mum 3000, in 19 jaar te bereiken. De hoofden van scholen voor ge woon lager onderwijs krijgen een ver hooging van 700 tot 800. Hoofden van scholen voor uitgebreid lager onderwijs of meer uitgebreid lager onderwijs, krijgen daarvoor een ver hooging van 900 tot 1000. De onderwijzer aan een schooi voor U. L. O. en dc onderwijzer van het 7e of hooger leerjaar van een school voor M. U. L. O. een verhooging van 300. Voor bijzondere acten worden ver hoogingen uitgekeerd van 100 tot I 200. Aangezien de onderwijzers voortaan worden opgenomen in het Rijksbezoldi gingsbesluit, zal voor hun salaris ook gelden de indeeling in gemeenteklassen zoodat bovengenoemde salarissen al leen gelden voor de gemeenten der ie klasse. Voor de gemeenten der 2e klas se worden de salarissen verminderd met 4 voor de gemeenten der 3e klasse met 8 Wat het pensioen betreft zal ook voor de onderwijzers de regeling gel den, die onlangs voor de burgerlijke rijksambtenaren is bekend gemaakt, zoodat er geen 7 meer wordt afge houden en van 1 Januari 1920 af terug betaling zal plaats hebben van de ge storte pensioens-bijdrage. Ook voor de kindertoelagen geldt de nieuwe regeling, die onlangs door de regeering is gepubliceerd, zoodat de bovenvermelde salarissen met de kin dertoelagen zuilen worden verhoogd. De nieuwe salarisregeling zal in haar geheel terugwerkende kracht krijgen tot 1 Januari 1920. RECHTSZAKEN. Lotisico. De heer A. L. van Overbeeke te Am sterdam, (heeft van den griffier van den Hoogen Raad een schrijven ontvangen in antwoord op zijn verzoek om tus- schenkomst van den Hoogen Raad, ten einde een strafvervolging in te stellen tegen het bestuur van Lotisico, omdat deze Maatschappij geweigerd heeft de som van 1059 uit te keeren. Van dit schrijven wordt medegedeeld dat de Hooge Raad dit verzoek niet kan inwil ligen. Thans heeft de heer Overbeeke zich tot den minister van justitie ge wend met het zelfde verzoek. MARINE EN LEGER. Bij het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen dat de onderzeeboot K lit den 16en j.l. uit Colombo is vertrokken. Onderzoek voorgeoefendheid. Dc lotelingen, die door ziekte verhin derd waren, deel te nemen aan het in begin November gehouden onderzoek naar de voorgeoefendheid, ter verkrij ging van het bewijs, bedoeld in art. 70 der Militiewet, recht gevende op een verkorting van 2 maanden miiitiedienst, kunnen zich vóór I December a.s. wen den tot den inspecteur der infanterie, om alsnog in de eerste heit van Decem ber het onderzoek te ondergaan. DE KABINETSCRiSIS IN BELGIE. Het socialistische congres heeft zich met 339.874 stemmen tegen 221.160 en 13.000 onthoudingen vóór deelne ming der socialistische partij aan het ministerie-Carton de Wiart verklaard. DE GRIEKSCHE KONINGSKWESTIE Het „Journal" verneemt uit Atliene, dato 15 dezer, dat opgewonden oppo sitie-aanhangers der partij van Epistra- tes plotseling een beweging begonnen voor den zegevierenden terugkeer van koning Konstantijn en een oproer orga niseerden. Plotseling verschenen mi trailleuses, die burgers ter aarde wier pen, zelfs twee kinderen bij den ingang van het ministerie van buitenlandsche zaken. Gendarmen en troepen richtten hun wapens op de menigte. Uit Genève wordt aan de bladen gemeld, dat den ganschen nacht groolc opwinding heerschte in het hotel te Luzern, waar de vroegere Grieksche koningsfainilie verblijf houdt. Konstan tijn ontving verscheidene telegrammen van gelukwensch. De „Echo de Paris" verneemt uit Londen, dat men in Engelsche diplo matieke kringen naar middelen zoekt, om de dynastieke Grieksche moeilijk heden op te lossen door de onvoor waardelijke terugroeping van prins Paul. EEN PROCLAMATIE VAN WILSON. President Wilson heeft een procla matie tot liet Amerikaansche volk ge richt, waarin hij meedeelt, dat de 25ste November een dankdag zai zijn. Wij hebben, zegt Wilson in deze proclamatie, veel redenen om dankbaar te zijn. De wonden vati den oorlog heelen snel. Het groote leger vrije mannen, dal Amerika uitgezonden had om te strijden voor de zaak der vrij heid, is tot vredelievende werkzaam heden teruggekeerd, even snel als het, bij den oproep van liet land, naar de wapenen gegrepen had. De beginselen van gelijkheid en rechtvaardigheid, welke in onze wetten zijn vastgelegd, hebben bij de verdedi ging der bevriende volkeren getriom feerd over de aanvallen, welke een weerspiegeling waren van de lage reli gie van den oorlog en nu gelukkig verdwijnen. In veiligheid en vrede gaat ons deugdzaam volk. dat gewoon is ver trouwen in zichzelf te hebben, de toe komst tegemoet met het volle bewust zijn van zijn plichten en zijn verheven roeping. Mogen wij liet noodige licht hebben om onze plichten te erkennen Mogen wij. de physieke en materieele kracht bezitten om ze te vervullen Mogen wij edelmoedig genoeg zijn om te beseffen, dat het beste wat wij in de wereld kunnen doen, is, anderen dien sten te bewijzen, in een geest van godsvrucht, met het bewustzijn van de verantwoordelijkheid, welke op ons rust, moeten wij onzen dank brengen uit het diepste van ons hart en ons toc- wijden aan de verwezenlijking van 's Heeren plannen jegens /ijn kinderen, plannen; die vol barmhartigheid en liefde zijn. DE MILITAIRE DIENSTTIJD IN SPANJEi Naar de „Echo de Elaris" verneemt, is het verschil van rrieenlng tusschen den minister van oorlog en zijn collega's over het wetsontwerp betreffende den militairen diensttijd, dat in den laatste» ministerraad tot uiting kwam. ver scherpt. De minister van oorlog is van meening, dat de tegenwoordige toe stand in Europa volstrekt geen vermin dering van den tweejarigen diensttijd toelaat en blijft er op staan voor de verdediging aan den Rijn, voor de be zetting van Marokko en andere ver plichtingen van Frankrijk in het buiten land de noodige troepen onder de wa penen te houden. De minister heeft zijn rapport dienaangaande ook aan den president der republiek doer, toekomen Het rapport werd in de zittingen van den ministerraad op Dinsdag en Vrij dag doorgenomen en men zal te'gen het einde van de week weten, of Letëvre zijn standpunt zal opgeven tegenover nieuwe argumenten van zijn collega's, die eenstemmig vermindering verlan gen van de militaire begrooting. Mocht hel niet het geval wezen, dan kan men rekening houden met de mogelijkheid op een vervanging van den minister van oorlog. De „Echo de Paris" voegt er aan toe, dat officieele kringen, die ondervraagd werden of déze geruchten op waarheid berustten, volkomen stil zwijgen bewaarden. De moord te Houten. Omtrent de nauwkeuriger justitioneele lijkschouwing, die te Utrecht plaats had, wordt medegedeeld, dat daarbij gebleken is, dat de verschillende ver wondingen, o.a. de wonde aan de on derkaak van 't slachtoffer,waarschijnlijk met de bijl zijn toegebracht. Deze ver wondingen hebben echter niet den dood ten gevolge gehad. De dadei heeft het slachtoffer vermoedelijk op den weg met de vuist geslagen en gestompt en wel zoodanig, dat een aantal ribben waren ingedrukt. Ten slotte heeft hij het slachtoffer geworgd, wat wel in de sloot geschied zal zijn. Nog wordt gemeld dat een drietal personen per motor met zijspanwagen dien avond van Utrecht gekomen, op de plaats van het onheil noj; mets verno men of bemerkt hebben en juist klos- slag halfaclit.te Houten arriveerden. Zij waren den wielrijder uit Schalkwijk, die later, toen hij de woning van het slacht offer meer en meer naderde, het aivelige gegil en gekerm hoorde, even voorbij de Lunetten op het Houteneche pad voorbijgereden. R o o i m o o r d In een sloot je aan den beruchten Wedderweg by Wedde (Gr.) is het lijk gevonden van den 45-jarigen, oppassenden «e- huwden O., te Pekela. Op het lijk we neen eeld meer gevonden, ofschoon oe verslagene 60 bij zich had. De politae doet onderzoek. Gisterenmiddag is een broodta- zorger te Groningen door de Gect tram overreden en gedood- Pekela is een 21-jarigen jongeling, van z'n meisje kwam, verdronkem De laatste weken werden te Bus- sum herhaaldelijk diefstallen gepleegd, voorafgegaan door inbraken Reeds b ingezetenen werden de dupe hiervan en vrij aanzienlijke geldsommen wisten d dievcn te bemachtigen. De politie is er thans in geslaagd de daders te arre. - teeren. Het zijn twee ongeveer 20-jarige jongens, die nu ter beschikking van de justitie zullen worden gesteld. Als verdacht van bedrieglijke bankbreuk is te Roosendaal zekere i- H„ voorheen exploitant van het bios coop-theater „Cinema Palace a daw, onder krachtig verzet door de mare chaussees gearresteerd en inaar de rt jechausseekazerne overgebracht, in - schen waren de curator in H. s fa.11^ sement en een deurwaarder, beid Bergen op Zoom, bijgestaan door wachtmeester der marechaussees, P zoek naar aan den faillieten boedel ont trokken meubilair en andere goederen met het resultaat dat in verschillende particuliere woningen goederen v H.'s boedel werden gevonden. Al aez goederen werden in beslag een grooten verhuiswagen geladen vervolgens in een afgehuurde be g kinderen 13,en 9 jaar oud, te voet uti Homburg (Duitschland) waten g komen Na Vor de politie varvoed. S en onderdak te zijn voorzien, zijn ze I transport gesteld naar Venlo en daar voor den grens-commissaris geleid. Volgens ontvangen telegram nee de Nederl. zeesleepboot ..Braban^ Dinsdagmorgen, thans alleen van Gibraltar met tiet voor Soeraba bestemde droogdok No. 3 op sleept" voortgezet. De zecsleepboot „L mburg vertrok naar Falmouth, de zeesleepboot „Friesland" vertrok lb dezer van - gapore naar Shanghai omvang genoemde haven wedei bagk riaal naar Belawan te s|ceP*"' H„,z De bcuchte bandiet Max n is wee° in Vogtland (Duitschland) tc-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2