BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN „«lumen om de sporen die versperd 'aren, weer vrij te maken en het ver brijzeld materiaal op te ruimen. Spoedig kwam een werktrein met orwegwerklieden om met de werk zaamheden tot vrijmaking van de „„orbaan een aanvang te maken, ter- jjjji een troepje.soldaten uit Nicuwer- <luis weldra per rijwiel arriveerde om kjj het opruitningswerk te assisteeren. Een aantal spoorwegautoriteiten wa- ,en ook heel spoedig op het terrein lanwezjg- Met groote voortvarendheid werd het opruipingswerk ter hand genomen. Het licht der fakkels wierp een fan tastisch licht over de plaats van het ongeval. Wat voor enkele uren nog behoorlijke spoorwegrijtuigen waren, ,vas nu slechts een vormelooze massa hout en ijzerwerk. Om kwart over negen kon de eerste ttein uit Amsterdam langzaam rijdende ht plaats des onheiis weer passeeren, ttrvvijl een oogenblik later een trein uit Utrecht weer naar Amsterdam kon op- stoomen, zoodat het verkeer, dank zij den reusachtiger arbeid van de spoor wegwerklieden, weer spoedig hersteld was. Het ongeval was spoedig in een wij den kring bekend geworden. Uit Am sterdam en Utrecht en van in den om trek van Breukelen gelegen dorpen kwamen weldra vele nieuwsgierigen per auto of fiets naar de plaats van de tamp. Een eigenaardige omstandigheid is dat het overige materieel van den trein slechts weinig beschadigd is. Een tweede klasse waggon van .dezen trein ontspoorde en werd aan de onderzijde licht beschadigd. Een deel van den trein dat reeds de aansluiting was voorbijge- ttden. kon met de eigen locomotief sar Utrecht vertrekken. De passagiers hamen mei den schrik vrij. Het mate- r/ecl van den Rotterdamschen trein Jeeft zeer weinig geleden, enkel de lo comotief is aan den voorkant bescha digd. Dit ernstig ongeval is dus betrek kelijk nogal goed afgeloopen. Het reizigersvervoer van Utrecht naar Amsterdam werd, in verband met het ongeval, eenigen tijd zooveel mogelijk geleid over Hilversum. De twee zwaar gewonden waren naar Utrecht overgebracht en van het gélukkig kleine aantal slachtoffers is slechts één te Amsterdam, in het O. L. Vrouwengasthuis, opgenomen. Het is bijzonder goed afgeloopen. Trein 5 u. 5 van het W. P.-station naar Utrecht is in den regel tjokvol gister middag waren er slechts weinig pas sagiers. Vandaar een der gelukkige oorzaken, dat het aantal slachtoffers tot zulk een klein geta! beperkt bleef. Andere oorzaak was, en vele reizi gers van trein 5,05 naar Utrecht erken den het met groote dankbaarheid, de tegenwoordigheid van geest van den machinist van hun trein, die, ziende dat i aanrijding niet meer was te vermij den, met zulk een vaart doorreed, dat liet een flankaanrijding werd, die van twee kwaden de minst gevaarlijke kans biedt. Thans, in het late nachtelijke uur, waarin dit wordt geschreven, wordt er aan de lijn bij Breukelen hard gewerkt, om haar weer vrij te maken en is Am sterdam, dat onmiddellijk dacht aan eeri ramp ais die bij Weesp, van den schrik bekomen. Helaas Er zijn tóch nog slachtoffers. (Zie Laatste Berichten.) DE VOLKENBOND. Gisteren kwam de Volkenbond voor zijn eerste volledige zitting te Genève bijeen. Eer. gebeurtenis van wereld historische beteekenis. Op zijn minst ruilen 41 staten vertegenwoordigers renden. De bond is'geïnstalleerd in zijn teuw hoofdkwartier, vroeger het hotel Vtional, waar de bijeenkomst plaats 'tl hebben in het groote Reformatie- jeboinv, dat aan dc andere zijde van Je Rhone staat als een herinnering aan Calvijn. in de eerste zitting hebben de voor- utter Hymans en de Zwitsersche pre sident Motta toespraken gehouden. öe eerste tien dagen zullen gewijd Iaan algenieene vergaderingen. Be sproken zal worden de verdeeling der i(osten van den Volkenbond. Voor de tweede helft van het loopende jaar worden de kosten geraamd dp onge veer 5 inillioen gulden. Aan traktemen ten, reis- en verblijfkosten van de amb tenaren van den Volkenbond wordt op °e begrooting voor het volgend jaar ftgetrokken ruim 2 millioen gulden Omtrent Duitschland's uitsluiting van een Volkenbond wordt gemeld dat de fwnsche regeering aan haar delegatie, 'jnder leiding van Leon Bourgeois, op- dracht heeft gegeven de vergadering verlaten, indien een voorstel werd aangenomen om Duitschland toe te 'aten. DE NEDERLAAG VAN WRANGEL. Dit Russische bron komen nog bij zonderheden over het instorten van het °nt in de Krim. De rooden vielen het ger van Wrangel aan met een groote .."macht, naar men verzekert stond 20 divisies tegen 3. Voor Perekop ,?e«en de troepen van Wrangel niette- d n -•? stormaanvallen af, doch leden arbij zware verliezen, terwijl het 4 e"te' der aanvoerders sneuvel- su et schijnt dat de bolsjewiki hun d,n.es. Je danken hebben aan dc hoe- 'gheid van het opperbevel, dat in handen van een niet-Rus is. De ont ruiming is op 11 dezer begonnen en geschiedt onder zeer moeilijke omstan digheden, doch wordt verzekerd, be halve door de „Waldeck Rousseau" en de „Provence", door de „Szegedine" en Russische schepen. Men vreest groote moeilijkheden bii het opnemen van vluchtelingen uit de Krim, daar de stad reeds overbevolkt is. Naar de Engelsche bladen uit Kon- stantinopel melden, hebben de rooden Yalta en Eupatoria genomen, en nadert hun ruiterij Sebastopol. Een gezant van. Wrangel kwam te Konstantinopel aan met een dringende opdracht een der redenen zijner reis is het organiseeren. bij eventueele ontrui ming, van hulp voor de gewonden, vrouwen en kinderen.uit de Krim. De laatste berichten uit den Krim melden, dal de gevechten op het Pere- kopfront zeer hardnekkig waren, de bolsjewisten erkennen 30.000 dooden te hebben en beweren 40.000 gevange nen ie hebben gemaakt. Zij danken hun succes vooral aan het gebruik van verstikkende gassen. Op verzoek der Fransche vertegenwoordigers bij Wran gei's leger hebben de bolsjewiki acht dagen toegestaan voor de ontruiming van den Krim. DE RIJKDOMMEN VAN FRANKRIJK. Thans, na de overwinning, ziet Frankrijk de mogelijkheden voor zich van een schitterende toekomst. Hier onder ziet men in de eerste plaats den rijkdom, vertegenwoordigd door de 4 millioen landontginningen, verdeeld over de 53 millioen H.A., die het Fran sche grondgebied uitmaken. De bruto- landbouw-producten bedroegen 2y2 milliard in 1799 5 milliard in 1850 7 milliard in 1870 10 milliard in 1880 12 milliard in 1914. Thans is het be drag, wegens de enorme stijging dei- prijzen, niet ver verwijderd van 40 mil liard. Daarbij komen de koloniale pro ducten olieachtige planten en vooral palmen, die aan, Frankrijk de „contro le" geven over de vetten. Uit industrieel oogpunt heeft Frankrijk thans de su prematie over het ijzer niet alleen in Europa, maar in de geheele wereld. Dank zij de teruggave van Lotharingen en de betrekkelijk nog korten tijd ge leden ontdekking van de bekkens van Anjou en Normandië, beschikt het over minerale reserven, die op 7 milli ard ton geschat worden. De Vereenig- de Staten hebben een weinig minder dan 5 milliard ton, Duitschland 2 milli ard, Groot-Britannië 1300 millioen en Zweden 1160 millioen. De jaarlijksche productie in Frankrijk bedroeg voor den oorlog ongeveer 22 millioen ton, welke door de herwin ning der mijnen van Lotharingen op 43 millioen wordt gebracht. Behalve het meesterschap over het ijzer, heeft Frankrijk in Europa die over de Steen kool. Inderdaad beschikt het over een energie van 9 millioen paardekrachten, terwijl de landen, die daarna het meest begunstigd zijn, Noorwegen en Zwe den, slechts over resp. 7JA millioen en 675.000 paardekrachten beschikken. Verder is het voldoende de phospha- ten van Tunis of de potasch van den Elzas te noemen, om de variëteit aan te toonen van de hulpbronnen, welke de Fransche landbouw eu industrie be zitten, GEEN GELD MEER IN RUSLAND. Naar verlqidt wordt van 15 Novem ber af in Rusland de sovjet roebel als betalingsmiddel bij het binnenlandsch verkeer afgeschaft. De betaling aan werkffeden, geëmployeerden en fa brieksarbeiders zal op dusdanige wijze plaats hebben, dat hun het toekomende loon in den vorm van betalingsbiljetten zal worden verstrekt, welke niet den datum van den dag van uitgifte gestem peld worden en wier geldigheidsduur slechts twee maanden is. Natuurlijk worden deze biljetten slechts door de sovjet en de consumenten aangenomen. Waren, voor welke nog veel rechten moeten betaald worden, kunnen ook in sluikhandel met deze biljetten niet worden verkregen. TERECHTSTELLINGEN IN RUSLAND. Aan een overzicht van het aantai lercchtstellingen in Rusland is het vol gende ontleend. De sovjet-krijgsraad, die zijn gezag uitoefent voor liet roode leger en de spoorwegen, heeft in Sep tember de volgende doodvonnissen uit gesproken 3 wegens spionnage, 185 wegens verraad, 14 wegens ongchooi- zaamheid aan militaire hevelen, 65 we gens muiterij, 467 wegens desertie, 160 wegens rooverij en wandaden, 59 we gens contra-revolutionaire vergrijpen. 29 wegens wangedrag in den diénst, 23 wegens dronkenschap, 181 wegens ge wone misdaden. De krijgsraden functionneeren alleen in de oorlogszone. In het binnenland van sovjet-Rusland treedt een buiten gewone commissie op. Gedurende de drie jaren der sovjet-heerschappij zijn de verschrikkelijke offers in 1919 het minst geweest. Dc authentieke cijfers zijn alleen beschikbaar voor het geheele jaar 1918 en voor de eerste 7 maanden van 1919. Zij omvatten de werkzaam heid der buitengewone commissies in 20 provincies met inbegrip van St. Pe tersburg, Moskou en Kieff. In 1918 zijn 6300 doodvonnissen ten uitvoer gebracht in sovjet-Rusland, on geveer de helft daarvan, nl. 2827 we gens muiterij, 1637 wegens contra-re volutionaire complotten. Gedurende 7 maanden van 1919 be droeg het totaal arrestaties 44,639, met inbegrip van 10.050 gijzelaars. DE ONBEKENDE SOLDAAT. Op de cenotaaf in White Hall te Londen werden Zaterdag meer dan 80.000 kransen neergelegd. Ook het bezoek in de Westminster Abdij aan het graf van den onbekenden soldaat was Zaterdag bijzonder groot. Om 2 uren. toen de deuren gesloten weiden, stonden nog 60.000 menseden geduldig te wachten om een kans te krijgen het graf van den onbekenden soldaat te kunnen bezoeken. DE BUITENLANDSCHE POLITIEK VAN AMERIKA. De nieuwe president der Vereen. Sta ten, Hardings, heeft in een rede te Brownsville o.a. gezegd dat de buiten- landsche politiek van Amerika moet zijn gericht op den vrede, maar dat daarbij een volkomen bescherming van de nationaliteit der burgers is ver- eischt. Hij verklaarde, dat dc Vereen. Staten slechts hebben voort te gaan. onafhan kelijk, vrij, onverhinderd, zonder lasten op zich te nemen, 'hun plicht tot het uiterste te vervuhen. Over de vergiftiging in de infan- terie-kazerue te Ede wordt nog nader gemeld In de infanterie-kazerne lig gen op het oogenblik in garnizoen de eerste en tweede compagnie van het 22e reg. 3e bat. inf., in totaal circa 230 man. Bij deze manschappen, die uit den Achterhoek, Twente en Utrecht afkomstig zijn, hebben zich Vrijdag vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. Dien ochtend was in dc kazerne een partij van 1200 vischjes aangekomen, afgezonden dooreen vischhandelaar uit Luntcren, die dc visch op zijn beurt uit Harderwijk betrekt. Na het eten van de visch begonnen enkele soldaten zich onwel te gevoelen en te braken en ge durende een half uur deden dezelfde verschijnselen zich bij ongeveer 150 manschappen voor. De drie doktoren kwamen tot de slotsom, dat vischver- giftiging de oorzaak van dit alles was. Tot ongeveer 2 uur 's nachts zijn de doctoren, met de patiënten bezig ge weest tegen dat uur was het meeren- deel in zooverre opgeknapt, dat zij kon den slapen. Zondagmorgen waren de jongens ongeveer allen hersteld. Merkwaardig is dat ook de te Ede gelegerde veldartillerie een kwantum van dergelijke gebakken haring heeft geconsumeerd, doch niemand er nadee- lige gevolgen van heeft ondervonden ook in de infanterie-kazerne zijn niet alle manschappen, die van de visch gebruikten, ziek geworden. Volgens sommigen ligt de oorzaak dan ook niet in de visch. maar in de priiimedanten, die door de manschappen, bij wijze van nagerecht, zijn gebruikt. Geen van deze artikelen is vóór het gebruik gekeurd, hoewel zulks wel gebruikelijk is voor zoover het visch betreft. In de strafgevangenis te Roer mond zijn binnengebracht een drietal personen uit Sevenum, verdacht den moord gepleegd te hebben op den ar beider Franssen, waarvan wij de vorige week melding maakten. Het zijn zekere P. G., H. en P. R„ resp. 26, 21 en 20 jaar oud. Kort voor den moord moeten zij met den verslagene getwist hebben. De jongelieden blijven ontkennen, doch de justitie meent afdoende bewijzen ge vonden te hebben. Een vierde verdachte werd eveneens aangehouden, doch we der vrijgelaten. Stroopersdrania. Za terdagavond troffen twee rijksveld wachters en een onbezoldigd veldwach ter vier personen met een lichtbak, waarbij twee geweerdragers stroopen- de in het veld onder Beesd aan. De rijksveldwachter Van Brakel, uit Buur- malsem, riep tien aan, waarop een licht bakdrager licht op hem richtte en een geweerdrager De Lange hem een schot hagel in het been joeg. Van Brakel schoot daarop in de richting der stroo- pers en trof een hunner in den buik. Gisterenavond is deze in het ziekenhuis te Culemborg overleden. Een heer uit Dordrecht bemerkte toen 's avonds de trein van Rotterdam naar Vlissingen vertrok, dat deze trein te Dordrecht niet stopte. Toen de trein met flinke vaart door het station Rot terdamBeurs reed, sprong hij op liet perron en kwam er wonder boven won der met een lichte kwetsuur af Een auto van den heer F., waarin vier personen zaten, welke uit Vaals vertrok naar Venlo, is even voorbij Vaals in aanrijding gekomen met een bejaarden man die op de signaie van den bestuurder naar den verkeerden kant uitweek en vóór de auto sprong. De ongelukkige, de 63-jarige B. uit Vaalsbleek, werd met gebroken rugge- graat en been en deerlijk aan het hoofd verwond opgenomen en naar het hospi taal te Aken getransporteerd, waar hij na eenige uren overleed. De chauffeur heeft g,ecn schuld. Door den heer F. werd aan dc weduwe een ruime ver goeding geschonken. In den .nacht van 13 op 14 Sep tember jl. gelukte, het den automobiel - handelaar A. A. van V. van der K., die gearresteerd was als verdacht van den heer N. te Keulen opgelicht te hebben voor f 165.000. uit hst hoofdbureau van politie te Rotterdam te ontvluch ten. Ongeveer een maand later zag een inspecteur van de centrale recherche den ontsnapte te Antwerpen in gezel schap van een dame. Twee Antwerp- sche rechercheurs slaagden er toen in, hem na 'n achtervolging waarbij scho ten in de lucht gelost werden, te arres teeren. Daarna werd uitlevering van den verdachte aan de Belgische regee ring gevraagd en werd Zaterdag jl. A. A. van V. van der K. gevankelijk naar Rotterdam overgebracht en gedetineerd in het huis van bewaring. Een inwoner van Leiden, die Zon dag bij een familie te Amsterdam op bezoek was en aan den maaltijd deel nam, heeft zich in een stukje vleesch verslikt, waardoor hij bewusteloos ge raakte. Ontboden geneesheeren die nog getracht hebben hem tot bewustzijn te rug te brengen, konden slechts den dood constateeren. Een bank werker geraakte op den Nieuwen Bin nenweg te Rotterdam onder een motor wagen. Het ongeluk gebeurde doordat de man, die op zijn rijwiel zat, in bot sing kwam met een anderen wielrijder. De bankwerker brak zijn rechterarm en bekwam een ernstige hoofdwonde. Hij werd naar liet ziekenhuis overgebracht. Te Drachten kwam het 9-jarig zoon tje van de wed. G. bij liet spelen in aan raking met de tram, waarbij een der beenen ernstig verwond werd. In het ziekenhuis is de knaap aan de gevol gen overleden. Te Groningen zijn de inbrekers gearresteerd, die de vorige week inge broken hebben bij de firma Bouten en Gorter en den huisbewaarder mishan delden. Het zijn 'n 17-jarige en een 19- jarige jongen, twee kleermakersgezei- len. Tevens is gearresteerd hun patroon die hun inlichtingen verschafte omtrent de inrichting van het huis en de plaats van de brandkast. De patroon verborg de inbrekers in den nacht van de in braak. De gearresteerden worden ver dacht van nog vier andere inbraken. r— De man en de vrouw, die Zater dag te Culemborg zijn aangehouden ais verdacht van moord op de bejaarde weduwe Wildebrink te Houten, zijn ge bleken daaraan onschuldig te zijn en op vrije voeten gesteld. Het schijnt ook nog niet vast te staan, dat de oude vrouw, wier lijk in een droge sloot gevonden werd, inderdaad is vermoord. Sommigen meenen dat het ook mogelijk is, dat zij door een auto is overreden. Omtreni de' stranding van he' stoomschip „Arakan" van den Rotter damschen Lloyd op 29 Augustus van dit jaar, bij Po.int Reyes, op de kust van California, zijn de volgende bijzonder heden bekend geworden Toen op 31 Augustus de golven over de „Arakan" braken, het schip in een positie was dat het slechts door een wonder gered kon worden en de gehee le bemanning in ernstig levensgevaar verkeerde, zond de gezagvoerder, kapi tein Van Ronket, den consul-generaal der Nederlanden te San Francisco, een draadloos bericht, waarin voorkwam de zinsnede „congratulations with the Queens birthday" (gelukwenschen met den verjaardag der Koningin). Het ge drag van den gezagvoerder, officieren en bemanning was moedig en volhar dend en heeft niets te wenschen over gelaten. Een jong Nederlander, de heer J. H. van Hoboken, kanselier aan het consu laat-generaal te San Francisco, begaf zich aan boord van het schip, toen het gestrand in de branding lag en bleef daar, tot het schip veilig en wet in de haven was gebracht. Aan dit verblijf was voortdurend levensgevaar verbonden. Een opkomen de storm, welke steeds aan deze kust te verwachten was, zou spoedig het ge heele schip verbrijzeld hebben. De heer Van Hoboken bleef aan boord van Dinsdagnamiddag tot Woensdagavond 10 uur, tot dat het schip gedokt had. - Eenige weken geleden is melding gemaakt van de arrestatie te Dussel- dorp van een tweetal inbrekers, de ge broeders B„ die in Nederland, o.a. te Diepenveen -en te Rijssen hun slag had den geslagen. Een der bestolenen was te Rijssen de familie van Heel. bij wie een groote hoeveelheid tafelzilver en juweeien werden ontvreemd. Voor en kele dagen nu ontving mevrouw de Bordes-Van Heel een brief uit Dussel- dorp van den antiquair in wiens winkel de gebroeders B. werden gearresteerd, meldende dat hij onder een kast een zakje met juweeien en gouden voorwer pen had gevonden. De dieven hadden dit daar, zonder dat hij het merkte ver stopt. Een familielid der arrestanten had hem dit medegedeeld. Als eerlijk man had de antiquair de juweeien bij zijn bank gedeponeerd tegen goede belooning konden zij terug gekregen worden. Maar de politie mocht er niets van weten. Dit scheen de ontvangster van den briei verdacht, en zij stelde den chef- veldwachter Engelbarts van een en an der in kennis. Toen deze zich voor een hernieuwd onderzoek andermaal naar Dusseldorp had begeven, bleek weldra, dat de briefzender er alleen op uit was geweest om de gevraagde belooning machtig te worden. l'och zat er waarheid in 't opge- disehte verhaal. Want aan een wacht meester der Dusseldorfer politie mocht iict op aanwijzing van de zuster van de dieven gelukken inderdaad onder een kast m den winkel, waar de broeders werden gevat, een zakje met kieinoo- dieën te vinden. Hij legde er beslag op en maakte, dat een en ander in overleg met de politie- en justitieautoriteiten aan Engelbarts kon worden afgedra gen. Door diens tusschenkomst geraak te althans een der bestolenen weer in het bezit van liet grootste deel van het ontvreemde. Aan verscheidene dezer voorwerpen familiestukken hecht te mevr. de Bordes zeer groote waarde. Te Schwerin in Duitschland is een dokter onder tragische omstandigheden plotseling krankzinnig geworden. De arts was bezig met de operatie van een vrouw, toen hij plotseling door een hallucinatie bevangen werd en in de meening verkeerde, dat hij een ana tomische les meemaakte en een lijk voor zich had. De ongelukkige patiënt werd zoo toegetakeld, dat ze door het groote bloedverlies binnen eenige minuten op de operatietafel het leven liet. Reeds eerder had dezelfde dokter een dergelijk ongeluk. Na de amputatie van een arm verzuimde hij maatregelen te nemen tot het stelpen van de hevige bloeding. Ook toen stierf het slacht offer. Voor den rechter te Willesden (graafschap Londen) verklaarde een man, dat zijn vrouw hem had mishan deld. Op de vraag van den rechter, wat er dan was voorgevallen, ant woordde hij, dat zijn vrouw hem dwong, eiken morgen om zeven haar ontbijt te halen. Onlangs had hij ver zocht, nog een paar minuten in bed te mogen blijven, waarop vrouwlief hem met de tang uit bed trok en zijn neus met de pook bewerkte. Er zal een ge rechtelijke vervolging tegen haar wor den ingesteld. Volgens een bericht uit Los Ange los is mevrouw Midred Harris in het gelijk gesteld in haar echtscheidings proces tegen Charlie Chaplin. Zij ont vangt 20Ó.000 dollar, doch het is haar verboden Chaplin's naam op eenigerlei wijze aan den hare toe te voegen. Toeneming van het aantal h u w e I ij k e n. Het aantal huwelijken in Saksen, dat vooi' den oorlog ongeveer 20.000 per hall jaar bedroeg, is in het eerste half jaar van 1919 tot 24.000, in het tweede tot 34.600 en in het eerste half jaar van 1920 zelfs tot 37.000 gestegen. Uit de zen huwelijks-springvloed is grooten- deels te danken de woningnood. Tijdens en tengevolge van den oorlog zijn in Saksen 60.000 huwelijken te weinig voltrokken. Volgens berekeningen van het rijksbureau voor de statistiek in Saksen moeten ongeveer 45.200 huwe lijken worden beschouwd als „inge haalde" huwelijken. Aangezien het aantal „in te halen" huwelijken in totaa! 49.500 bijna is ingehaald, verwacht men een afneming van de huwelijks woede. - De „Asquitania" van de Cunard- lijn heeft sedert zij ingericht is op het stoken met olie, opmerkelijk minder tijd fioodig voor de reis Southampton- CherbourgNew-York en omgekeerd. Zij behoeft thans slechts drie dagen in de haven te liggen om weer voor de reis uitgerust te worden. Zaterdag heeft zij te Southampton ruim 2500 passa giers voor New-York ingenomen. HET SPOORWEGONGELUK TE BREUKELEN. AMSTERDAM. (V. D.) Wij verne men dat twee der bij het spoorweg ongeluk ernstig gewonde personen zijn overleden, zoodat het aantal slachtof fers thans 3 bedraagt. Aan de rijksklinieken weigerde men ons inlichtingen te verschaffen omtrent den toestand der andere gewonden. EEN SCHEEPSBRAND. ROTTERDAM. Hedenmorgen ont stond brand in ruiin 1 van het in de Maashaven liggende Amerikaansche stoomschip „Lewis Luckenbach". Het ruim was geladen met spek, olie en vet. De brand woedde fel en sloeg over naar ruim 2, eveneens met spek, olie en vet geladen en vandaar naar ruim 3 dar juist gelost was. De brandweer rukte met veel materi aal uit. De brand woedt nog voort. DE BELGISCHE LOOD6DIENST. BRUSSEL. Het ministerie van spoor wegen en zeewezen heeft besloten, dat voortaan de loodsdienst aan de plaat sen van de kust evenals te Vlissingen met stoombooten zal geschieden en niet meer met zeilschepen, zooals dat tot nu toe het geval was in Ostende, Blankenberghe, Nieuwpoort en Heyst. DE VOLKENBOND. LONDEN (V. D.) Men denkt, dat de vergadering van den Volkenbond tot even voor Kerstmis zal duren. De mees te bladen wijden hoofdartikelen aan de vergadering. De „Daily News" schrijft De Bond heeft eenige afwijzingen on dervonden, maar tocli reeds aanzienlij ke successen behaald. Hij zal echter zijn moreele en materieele functiën eerst dan ten volle kunnen uitoefenen, wan neer hij in don loop van den tijd zijn bestaan rechtvaardigt en den officeelcn steun wint van alle natiën. Ten slotte kan hij alleen heerschen door de toe stemming, den redelijken wil en de mo reele kracht der democratie en daarin ligt zijn zekerste hoop om volkomen en voortdurend aan het doet te kunnen be antwoorden. De huidige vergadering zal nog vele practische en dringende problemen moeten afhandelen, maar niemand kan verwachten, dat zij dit met succes zal kunnen doen, zoolang zij de wereld niet heeft overtuigd van hare bedoeling, allen tot haar parle ment toe te laten. De open plaatsen in den Bond moeten worden aangevuld,

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3